Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL boliooremle l»y de van Woensdag 7 Juni 1922, uo. 10784. Uit Stad en Provinoie bracht, zal van een vruchtbaar werken °P hygiënisch gebied geen sprake kun nen zijn. WESTRNSCHOUWEN. Zondagavond vertoonde zich san den Noordelijken hemt-1 het z g n. Noorderlicht (Aurora Borealis), een natuurverschijnsel, dat zich in dc Poolstreken zoo menigmaal voordoet en den oindeloozen nacht aldaar helpt verlichten. Omstreeks 12 uur bereikte dit indrukwekkend ver- sc'riïir s-"l zijn <r,-or>r«<ifvihft1dorheid. RENESSE. Vergadering van den ge meenteraad op Maandag 23 Mei. Afwe zig met kennisgeving de heeren J. K. Dambruin en M. Jonker. Voorzitter de burgemeester. De notulen worden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Me- dedeeling wordt gedaan van een schrijven van den Commissaris der Koningin, hou- ZIERIKZEE. Aan het in druk versche nen verslag der Gezondheidscommissie van Tholen over het jaar 1921 is het na volgende ontleend: In den algemeenen gezondheidstoestand in den kring van het gebied onzer com missie is in het afgeloopen jaar niet veel verandering gekomen. Dat het zeer moeilijk is om ten platten- lande iets in 't belang van de volksge- - - zondheid tot stand te brengen, is zóó dende kennisgeving van herbenoeming van overbekend, dal de Commissie het niet den heer w- H- Scholder als burgemees- noodig zou achten daarvan in dit verslag j *er dezer gemeenie. De voorzitter her wederom melding te maken, ware het innert er aan, dat hij in de afgeloopen niet, dat het der Commissie voorkomt, j zes ïaren met genoegen werkzaam is ge- alsof de toestanden ten plattenlande in j weesf €n spreekt zijn dank uit voor de dit opzicht nog steeds droeviger worden. Pittige samenwerking in het bizonder Het intellectueele leven heeft zich lang- aa» de beide wethouders en den secre- zamerhand bijna geheel naar de steden j fans ea hoopt, dat ook in de volgende verplaatst; voor de gemeenteraden be- j iaren die goede harmonie blij.ve, woorden staat op de meeste plaatsen ten platte- j welke de^ Raad met instemming begroet, lande groot gebr.ek aan geschikte per- j n" sonen en in plaatsen, waar het voorzitter schap van den gemeenteraad niet be kleed wordt door iemand van meer ont wikkeling, en die tevens den noodigen invloed op de raadsleden kan uitoefenen, is er met het gemeentebestuur of met den gemeenteraad zoo goed als niets te beginnen. Niet genoeg kan er daarom door de Gezondheidscommissie bij de autoriteiten op worden aangedrongen om door eene zorgvuldige keuze van per sonen in verschillende betrekkingen, in- j fen.a°e.n' IS vfn ae tellectueel leven naar het platteland terug j ter tafel d- rekeninc te voeren. De aanwezigheid van eenige j goed ontwikkelde personen met breeden blik kan in kleine gemeenten een wel- dadigen invloed uitoefenen. Hoe diep be- j droevend het in sommige gemeenten ge- De secretaris zegt den voorzitter dank voor de waardeerende woorden tot hem gesproken, en uit den wensch, dat de samenwerking, evenals tot dusver, aan genaam moge zijn. Onder de voor lcen- n'sgeving aangenomen stukken 'n schrij ven van Ged. St., waarbij de jaarwedde van den ambtenaar van den burgerl. stand is bepaald op f 110voorts een beschik king van wege de Kroon, waarbij het ver zoek om heffing van de Inkomstenbe lasting door eigen administratie te mo gen doen, is van de hand gewezen. Komt van't burg. armbest,, welke tot geene op- of aanmerkingen leidt, rekening van 't burgerl. armbestuur, wel ke tot geene op- of aanmerkingen leidt. De voorzitter - geeft kort verslag van de door hem en den architect Hoogenboom steld is, daarvan zou de Commissie gaarne oedana opneming van de Armenwoning, een beschrijving willen geven, ware het waaru,t Jbl'Jkt,.dat enl<ele verbeteringen niet, dat zij zich moest beperken tot het- i zcer noodzakelijk worden geacht. De heer geen met de volksgezondheid in direct i >'as,01 zou deze klein« verbeteringen niet of indirect verband staat. Het is dan j aanbrengen, doch meer afdoende ook geen wonder, dat een gevoel van verbetering Ier hand nemen. De heer van moedeloosheid de leden der Commissie Klooster wijst op andere gemeenten, waar af en toe bevangt. Veel te weinig wordt over 't algemeen door de autoriteiten kennis genomen van de toestanden, zoo als men die in kleine gemeenten aantreft. Indien de autoriteiten hunne voortdu rende medewerking verleenden aan de Gezondheidscommissies en telkens, waar deze laatsten stuitten op grove misstanden, krachtig ingrepen, zou er vermoedelijk spoedig verbetering intreden. Het alco holmisbruik doet hier en daar zijn demo raliseerenden invloed gelden zoowel op lichamelijk als op moreel gebied. Daar tegen in te gaan is de plicht van iederen magistraat en indien er ambtenaren moch ten zijn, die door hunnen invloed of door hun voorbeeld deze toestanden in de hand werkten of op een ander gebied een im- moreelen invloed op de bevolking uit oefenden, zouden deze personen onmid dellijk moeten worden verwijderd. De autoriteiten kunnen in deze een grooten invloed ten goede uitoefenen door te luis teren naar de klachten der Gezondheids commissies en zich door haar mondeling of schriftelijk te laten voorlichten en door hunnen steun te verleenen bij de oprui ming en Verwijdering van misstanden. De ijverigste Gezondheidscommissie ten platte lande staat in vele opzichten machteloos tegenover hare taak (de bevordering der volksgezondheid) indien zij door de auto riteiten niet krachtig wordt ondersteund. Ongetwijfeld zijn er in den kring van onze commissie burgemeesters, die aan verbetering van den hygiënischen toestand der bevolking gaarne hunne medewerking willen verleenen en de commissie is daar voor ook zeer dankbaar. Het is zeer; onaangenaam voor deze burgemeesters, wanneer zij stuiten op hardnekkigen tegen stand in den gemeenteraad tegen 't aan brengen van de noodzakelijke verbete ringen op hygiënisch gebied, doch van den steun, van de hulp, en van de .voor lichting van de Gezondheidscommissie, kunnen zij zich steeds verzekerd houden. Vergaderingen van de Gezondheidscom missie met den gemeenteraad zullen in sommige gevallen tot goede resultaten kunnen leiden. Zoo heeft de Gezondheids commissie zich voorts in't afgeloopen jaar veel moeite gegeven om tegemoet te komen aan de klachten van een aantal inge zetenen in de gemeente Tholen over de afschuwelijke stank, die opkwam uit een gedeelte van „de Vest" aldaar. De correspondentie over 't plan tot ver betering door de Gezondheidscommissie met het gemeentebestuur gevoerd, is in het verschenen verslag over 1921 afge drukt. Aan 't slot van hoofdstuk I, na de publicatie der gevoerde correspondentie schrijft de commissie: Men ziet hieruit, hoe moeilijk en tevens hoe onaangenaam het werken voor eerte Gezondheidscom missie ten platte lande kan zijn. Het is dan ook inderdaad niet te verwonderen, dat de leden der commissie er soms moe deloos onder worden en, indien men deze toestanden laat voortduren, zonder po gingen te doen om daarop eenigen invloed ten goede uit te oefenen, zullen de beste en ijverigste leden der Gezondheidscom missies ten platte lande, zich ten slotte aan den arbeid in die commissies gaan onttrekken. Het komt voor, dat de leden onzer commissie diep onder den indruk zijn van de droevige toestanden, die zij hier en daar aantreffen. Een gedeelte van de bevolking ten platte lande lijdt wer kelijk onder deze toestanden. En zoo lang daarin geep verandering wordt ge intusschen een belangrijke verbetering in de armenwoningen is tot stand gekomen en lijkt het gewenscht, dat ook hier wordt ingegrepen. De heer Hoogenboom vestigt er de aandacht op, dat een verbouwing van het Armhuis op nieuwbouw zal neer komen. Het gevolg van deze bespreking is, dat aan het Armbestuur in overweging zal worden gegeven, om met het ge meentebestuur in overleg te treden, ten einde tot een afdoende verbetering van de Armenwoning te komen. Besloten wordt tot wijziging van de begrootingen Ï921 en '22. Voor het eerstvolgend 4-jarig tijdvak worden benoemd tot leden van het stembureau, de heeren N. G. Fasol, en A. J. Padmos en tot hun plaatsvervan gers de heeren J. Hoogenboom en W. v. Klooster en wordt benoemd de heer M. Steur, om den burgemeester (ambtshalve voorz.) te vervangen. Aan de orde is de vaststelling eener verordening op de hef fing van de gemeentelijke inkomstenbe lasting. Wordt besloten die verordening, zooals ze door B. en W. wordt voorge steld, vast te stellen. De aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud zal bedra gen f 400, doch voor hen, die samenwo nen en afzonderlijk worden aangeslagen voor ieder f 250. Voor elk kind beneden de 16 jaar zal worden afgetrokken f 50. Het progressief tarief, volgens de op 1 Mei vervallen heffingsverordening, wordt gehandhaafd. Voor verbetering van den strandweg met van Zijkanten der wegen afgeschepten grond wordt f 50 toege staan. De heer van Klooster klaagt over den mindergoeden onderhoudstoestand van den Scharendijkschen weg en wijst op het gevaar bij druk verkeer wegens onvoldoende lengte van den duiker. De voorzitter zegt toe, zijn bemiddeling in dezen te verleenen om tot verbetering te geraken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter na omvraag de ver- gadering. j Begunstigd door fraai weer, was 't bezoek aan duin en strand Maandag 1 buitengewoon groot. De tram bracht voormiddags volle wagons gasten aan. Honderden fietsen, vele motors en ver- j scheidone auto's doorkruisten Schouwens heerlijke beemden. De fraaie, gemakke lijke, 125 c.M. breede betontrap, welke voor het eerst in gebruik kon worden genomen, heeft honderden naar 't hoogo j duin en 't breede strand geleid. Hulde J aan 't Waterschap Schouwen en hulde ook aan 't gemeentebestuur van Rcnessp, die door samenwerking tot de tot «tand koming van dien gemakkelijken ver keersweg naar het veel bezochte strand in een gevoelde behoefte hebben voor- zien De ondernemer N. Beye Nz die door aankoop van de woning en het terrein van den heer Goeminno, aldaar een pension heeft gesticht, heefc ook gezorgd, dat men fietsen, motors, zelfs paarden en rijtuigen op zyn terrein kan bergen. Ook wordt men bij hem in staat gesteld ververschingen als mik, koffie, thee, limonade en bier te gebruiken en heefc hij gemakkelijke zitjes tusschen het groen en in de heerlijke schaduw der hoog opgaande boomen aangebracht. Het lijdt geen twijfel, dat dezon zomer velen, zeer velen van deze schoone gelegenheid gebruik zullen maken. ZONNEMAIRE. Iri de laatetgehoudene raadsvergadering werd aan de Landarb.- vereenlging „S. en D." te Zlerikzee, na veel discussie een voorschot van f 2520 verleend, voor een huisje voor M.s. Plaa- ting alhier. Vastgesteld werd een ver ordening op het iandbouwveriof Van 17 Sept. tot 14 Oct. kunnen de kinderen, die daarvoor in de termen vallen, twee weken verlof krijgen. Aan de bijzondei school werd voor dit jaar (,600 verleend voor onderhoud gebouw en aanschaffing leermiddelen, terwijl aan 't Groene Kruis eene subsidie van f 100 zal verleend worden, als de afdceliog het werk der tuberculose-bestrij«1i:.g ter hand n-emt. DREISCHOR. Raadsvergadering van 1.1, Woensdag 81 Mei. Afwezig de heer v. d. Doe. Voorzitter de burgemeester. Na de opening der vergadering leest de voor zitter de notulen van de vergadering van 21 April, welke worden goedgekeurd. On der de ingekomen stukken is een schrij ven van den heer H. v. d. Doe, waarbij, deze, wegens vertrek uit de gemeente als raadslid bedankt. De voorzitter wijdt eenige waardeerende woorden aan den heer v. d. Doe, als een verdienstelijk raadslid. Bij besluit van het centr. stem bureau is bepaald, dal volgens de lijst de heer P. v. Kooten als zijn opvolger iif aanmerking komt. Daar deze echter heeft bedankt, zal de raadszetel tot het vol gende jaar vacant blijven. Ingekomen is een verzoek van K. Telle, om het ach terstallige geld aan de dokterswoning te mogen ontvangen. Adressant vraagt voorts waarom hem dit-jaar,.nu het zijn beurt is, het gemeentewerk is ontnomen. Op voorstel van den voorzitter en met mede werking van den Raad, die van de nete^ lige kwestie afwil, zal men K. Telle be talen. Het gemeentewerk, voor zoover het schilderen betreft, zal men onderling aan besteden. Ter tafel komt een rekening ad f 15 van de firma v. d. Bijl—Gorii voor het nazien van het torenuurwerk. B. en W. vinden dit, voor hetgeen er is voor gemaakt, veel geld. Er is een ver zoek ingekomen van Ant. v. d. Have en C. A. v. Klooster, om de sloot langs den j Stoofweg te mogen rioleeren en te dem- j pen met tegemoetkoming in de kosten. I Dit wordt aangehouden tot de volgende begrooting. Ingekomen is ae rekening van j het burg. armbestuur over 1921 met een goed slot van ruim f 300. Wordt goed gekeurd. In de schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting wordt van de heeren J. de Waaij en C. Klaasse, eerst- genoemde gekozen. Bij de rondvraag 'zegt de heer v. Langeraad klachten te hebben gehoord over de bewaarschoolhouderes. De voorzitter is hier niets van bekend, doch zal het ^onderzoeken. De heer De Waal brengt een woord van dank aan het burgerl. armbestuur, voor de hulp aan J. de Croo, door dezen aan een betere woning te helpen, waarvoor hij zeer dankbaar is. Verder vraagt de heer de Waal of er ook een tijd is bepaald, voor de oplevering van het straatwerk op het haventerrein? Weth. Doeleman zegt dat die tijd al verstreken is. B. en W. zullen bij den uitvoerder op spoedigen aanvang aandringen. De voorzitter toont den Raad het archief door weth. Klompe met zooveel moeite en zorg gerangschikt en op een goede plaats ten onder ge bracht. De bergplaats draagt 't opschrift: „Dreyschor vóór 1800", terwijl alle af dee lingen keurig geordend, resp. voorzien van emaillebordjes met de opschriften „Van de Plaetse", „Van den Lande", Van de Weeskamer" en „Van de Ambachtsheer lijkheid". De heer Klompe verklaart zich ten allen tijde bereid belangstellenden ten dienste te staan en zich met het beheer er over te willen belasten. De voorzitter zegt hem een woord van dank, terwijl de Raad een en ander voor kennisgeving" aanneemt. Daarna gaat de Raad op ver zoek van den heer v. Langeraad in ge heime zitting over. KAPELLE. Op Maandag 12 Juni as vertrekken 's morgens 8 uur onder lei- ding van den Commandant Luit. Persant Sneep een gedeelte van de afdeeling Zeeland van het Vrij'W. Lanc'st. Kovds Motordienst naar het Ramp van Laren om met de leden van de andere a£- deelingen uit ons land een gezamelijke oefening aldaar te houden. Op Woens dag 28 van dezelfde maand zal voor de leden van het Vr. L.S. Korps Mo.- tordienst uit hel heele land een be- trouwbaarheidsrit door Zuid-Beveland en Walcheren worden gehouden, waarbij o.a. een rust te Domburg wqrdt genomen. De rit begint 's morgens 8,30 te Kapelle en eindigt 's namiddags te Goes op de Groote Markt. Vooral voor deze late wedstrijd is veel animo daar er mooie prijzen te behalen zijn. De afde. Zee- Tand is zeer toegenomen in lecie.itai, voor militie- en landweerplichtigen biedt het korps aan zijn leden vele voordee- len daar zij dan vrij van herhalings oefeningen zijn. BRUINISSE. Donderdag, was het een ware feestdag voor den heer P. J. Ok- kerse, die toen den dag mocht herdenken, 'Waarop hij vóór 40 jaar zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare school alhier aanvaardde. Des morgens door een tweetal meisjes van zijn woning gehaald, werd hij door zijne leerlingen, na door het hoofd der school te Zijn geluk gewenscht, met ge zang ontvangen. Een der leerlingen bood hem daarop uit naam der leerlingen zij ner klasse en die der 6e en 7e klasse, zijn- oud-leerlingen, een prachtigen wandel stok met zilveren knop aan. Hartelijk dankte de jubilaris voor dit fraaie ge schenk. Daarna werd een rondgang door de school gemaakt. In alle klassen werd hem een lied toegezongen. De leerlingen der geheele school werden daarna door hem onthaald. Vooral de 5e klasse, het lokaal, waarin de heer Okkerse zijn werk verricht, prijkte met een fraaien bloemen- schat. Zoo tegen half twaalf ontving hij bezoek van den heer Hage, burgemeester, met een tweetal raadsleden. De burge meester hield tot hem een vleiende toe spraak, dankte hem voor de uitstekende wijze, waarop hij nu 40 jaar lang zijn taak had verricht en wenschte hem toe, dat hij nog lang in gezondheid met zijne familie op dezen heuglijken dank zou mo gen terugzien. Namens den raad bood hij hem een prachtige lamp aan. De heer Minderhoud, hoofd der school, wenschte hem namens het personeel geluk, prees den ijver en de bekwaamheid, waarmede zijn werk door hem verricht wordt en bood hem uit naam zijner collega's een fraaie pendule met toebehooren aan. De heer Okkerse dankte in welgekozen woor den burgemeester en hoofd der school voor hunne woorden, dankte voor de fraaie cadeaux en beval zich ook voor het vervolg in de vriendschap en genegen heid^ van Raad en personeel aan. In den namiddag werd hem door velen een be zoek gebracht. Prachtige bloemstukken werden door hem ontvangen. Bovendien kwam den ganschen dag een stroom van telegrammen, brieven en kaartjes getui gen van de liefde, achting en toegenegen heid, die men den jubilaris algemeen toe draagt. Van den heer Inspecteur en de inspectie Dordrecht ontving de heer Ok kerse, ook uit naam der beide schoolop zieners een zeer waardeerend schrijven. Des avond vereenigde hij een groot aan tal genoodigden om zich. Menig woord dien avond gesproken, bracht het vele, dat Bruinisse aan den heer Okkerse dankt, in herinnering. Tal van jongelui danken aan zijn onderricht een goede positie in de maatschappij, en menige commissie bewees hij goede diensten in het belang der gemeente. Hopen we, met een der sprekers, dat de heer Okkerse nog eenige jaren zijn nuttig werk in de school zal mogen ver richten en is de tijd van rust eenmaal voor hem aangebroken, dat hij die met zijn familie nog -lang in gezondheid zal mogen genieten. POORTVLIET. Openb. vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 30 Mei. Tegenwoordig 6 leden, afwezig dhr. N. A. Bruijnzeel. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onver anderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn de volgende stukken: een van het bewijs der Kon. goedkeuring voorzien raadsbesluit betref fende de heffing van schoolgeld; een goedgekeurd aanvullingskohier van den H. O. 1 Jan. tot en met 30 April 1922; een goedgekeurd suppl. kohier van den H. O. over het tijdvak 1 Jan. tot en met 30 April 1922; een raadsbesluit van de gemeente St.-Maartensdijk tot 't richten van een verzoek aan de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, om alle medewer king te verleenen aan de pogingen tot het verkrijgen van een vaste verbinding van het eiland Tholen met den vasten wal van West-Noord-Brabant. Besloten Wordt aan dit adres geen aJhaiesie té betuigen; een rekwest met memorie van het Inter. Prov. Comité aan de Tweede Kamer over de opheffing der degressie in de spoorwegreizigerstarieven. Hieraan zal adhaesie worden verleend. Een exem plaar der door B. en W. goedgekeurde rekening der Gezondheidscommissie over 1921een missive van Ged. Staten, waar in zij medegedeeld, dat de Minister van Binnenl. Zaken verzocht het maximum- vermenigvuldigingscijfer 4, voorgesteld in de verordening tot heffing van plaatsel. inkomstenbelasting terug te brengen op 2. Besloten wordt de maximum-heffings factor te brengen op 3. Hierbij geven de heeren J. M. van Sorge en M. K. Krij ger in overweging om 50 procent te hef fen op den aanslag der Vermogensbe lasting. De rekening van het Weezenr armbestuur over 1921, met de daarbij be- hoorende bewijsstukken wordt hierna aan geboden. Deze rekening wordt tot onder zoek in handen gesteld van de heeren M. J. de Graaff, Joh. Elenbaas en J. M. van Sorge. Daarop wordt in behandeling genomen en vastgesteld een nieuwe ver- ordening tot het heffen van een honden belasting. Met 4 tegen 2 stemmen, die i van de heeren Chr. P. van der Slikke en E. van der Slikke, wordt de belasting per hond vastgesteld op f 4. Vervolgens worden vastgesteld een verordening be- treffende samenstelling, inrichting en werking der commissie van toezicht op het lager onderwijs; een verordening op het openb. lager onderwijs en een instruc- tie voor de schatting der huurwaarde j der dranklokalen. Het voorstel van B. j en W. om het sluitingsuur der herbergen des Zondags te bepalen op 6 uur nam. werd op verzoek van den heer M. K. Krijger gewijzigd in dien zin, dat het sluitingsuur werd voorgesteld op 2 uur namiddag. Dit voorstel werd aangeno men irtót 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren E. van der Slikke en M. J. dei Graaff. Thans komt in behandeling een adres van de Landarbeidersvereeniging, om een voorschot van f 34316, tot het aankoopen van 11.12.70 H.A. bouwland. Nadat uitvoerige besprekingen waren ge houden, wordt besloten dit adres aan te houden teneinde aan de landarbeidersver. de gelegenheid te geven te trachten, dat land voor een lageren prijs vast te krij gen, daar de koopsom in verband met de kwaliteit van den grond te hoog is. De vergadering gaat thans over in een geheime zitting voor het behandelen van reclames H.O. ST. MAARTENSDIJK. Vrydag j.l. kwam de gemeenteraad andermaal bij een. Deze bijeenkomst was hoofdzakelijk belegd in verband met een van den Minister van Arbeid ontvangen schrijven, waarbij deze iri overweging gaf het raadsbesluit van 29 Ma*rt waarbij P. M. Geluk was benoemd tut ambtenaar als bedoeld in art. 9 der Woningwet in te trekken, omdat de daarbij bedoelde -be langen in handen van een metselaar niet zyn gewaarborgd. Bovendien was reeds eerder door Gedeputeerde Staten bericht, dat zy den gemeente-opzichter de heer B. J. van Oost als benoemd beschouwden voor de hierboven be doelde functie. Bü geheuden stemming bleek, dat alle leden zich tegen intrek king van het besluit verklaarden. Het besluit zal thans door den Minister ter vernietiging aan de Kroon worden voor gedragen. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 1 Juni. Door den Kanton rechter zijn op 31 Mei j.i. de navol gende personen veroordeeld wegens Overtreding van de Motor- en Rijlwiel- wet: N. P.a B., 27 jhuisvrouw van C. M. te Bruinisse, bij verst., f 10 b. s. 10 c'. h.: M. de V., ,19 j., arbeider te Scharendijke, bij verst., f 0,50 b.„ s. 1 d. h.; C.a H.a Sr:, 18 j., zon<3er beroep te Wissenkerke, bij verst., f 1 'b., s. 2 d. he; J. F., 63 j., kzonrd(er be roep te Burgh, f 0,50 b., a. 1 d. h.; J. A. M'., 18 j., arbeider te 'Zonnet maire, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h. Te Zierikzee op een rijwiel rijden door het Vischslop: I. de B., 46 j., houthandelaar te Zzee, bij verst., f 10 b., s. 1 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over een bezaaiden grond: A. S., 21 j., arbeider te Eikerzee, bij versit., (f 3 b. s. 3 d. h.; N. A. D., 34 j., landbouwer te Zonnemaire, f 1 b. s. 1 d. h. Overtreding der Looaalspoor- en Tramwegwet: A. van S., 39 j., slager te B'haven, i 1 b., s. 1 d. h.; 'P. 53 j., koopman te Zzee, bij verst., f 5 b., s. 5 d. h., met verbeurdverklaring van hel in beslag genomen gewicht. Jachtwetovertreding: J. M., 27 j., ar beider te Oostevland, bij verst., f 3 b1., s. 3 d. h.; M'. den B., 19 j., arbeider te Duivendijke, f 3 b., s. 3 d. h.; M. K., 30 j., los werkman te Oosterland, f 3 b., s. 3 d. h., met verbeurdverkla ring van de li in beslag genomen eieren; P. van der W., 52 j., landboitwler te Oosterland, f 3 b., s. 3 d. h.; L. C. B., 24 j., en J. de J., 24 j., larbeidlerj te Sirjansland, ieder f .3 b., s. 3 d. h.; F. van den H., 19 j., arbeider te Oos terland, bij verst., f 3 b., s. 3 d. .h.; P. S., 18 j., slager te Noordgouwe, bij1 verst., f 3 bi, s. 3 d. h.; M. D'., 26 j., arbeider te Oosterland, bij verst., f 3 b., s. 3 d. h; J. D5., 26 j., klfelin iandi- bouwer te Oosterland, bij verst., f 10 b., s. 10 d. h., met verbeurdverklaring var. hel niet in beslag genomen haa?, met btvel dit uit te leveren of te be talen f 3 s. 6 d. h. Overtreding van de Veiligheidswet: J. A. D., 43 j., hoofd eener vlasscherij te Dreischor, tot 4 geld boeten, elk van f 5, s. 3 d. h., voor elke b. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond, waarvan de toegang voor op hem blijk bare wijze is verboden door den recht hebbende; W. Z., 17 j., schippersknecht te Bruinisse, f 2 b., s. 1 w. t.s. 'Over treding van de Invaliditeitswet: G. R., 44 j., arbeider te Bruinisse, bij verst., f 5 b. s. 5 d. h. Vrijgesproken: L. L., 29 j., landbou wersknecht te Dreischor. ONDERWIJS. Medegedeeld wordt, dat uitgereikt zyn de diploma's van dc leerlingen, die d« Ambachtschool te Bergen op Zoom na Hoop van den cursus hebben verlaten, het maximum to behalen punten was 24 en d« volgende leerliogen worden om. vermeld: de electriciens van het 4e leerj nr J Francoys te Kruiningen, 16 p. en H J. den Boer te Hansweert, 15 p. en voor machinebankwerken S. Berrovoets te Tholen, 18 p. FlnaneiSel Nieuws. Bears ram Amsterdam. 6 Juni. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1922 f 100 6 101 101»/,, N.W. S. obl. 1922 - 500 6 101 101 l/u N.W. S. obl. 1922 - 1000 6 100V4 101 N.W. S. obl. 191H - i'ju 5 927/„ 93w/Ia N.W. S. obl. 1918 - 500 5 90l*/ie 931*/,! N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 90 90vl N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 94'» lfl 94*/,. N.W. S. obl. 191S - 500 5 94^ 94 N.W. 8. obl. 1919 - 1000 5 93*/. 94 N.W. S. obl. 1916 - 100 487 877/1É N.W. 8. obl. 1916 - 500 41/, 88s/8 87 N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4857/.. 887/„ N.W. 8. obl. 1917 - 100 IV, 85'V,, 86 N.W. S. obl. 1917 - 500 Vj% 84ls/,« 85»/. N.W. 8. obl. 1917 - 1000 41/, 83'*/,, 84 N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 82l/ia N.W. S. obl. 1916 - 500 4 81 ^/,e N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 809/„ 801/, N.W. 8. obl. - 1000 8 N.W. 8. obl. - 1000 3 63*/, 83»/,. N.W. S. oert. - 1000 8 63*/8 63l/. N.W. 8. eert. - 1000 21/, 54 54 BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tabaksleening 1902 5 25 24 Zegelleening 1904 5 30 28 Bel. rr. goud-obl. 1907 41/» 22*/4 23 PBTB.-ONDKRNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A> 483 49i Kon. Petr. t 100 O. Av 483Vt 491 Kon. Ned. Petr. C. v. A. 483 490 Dollars (bank) f 2,54-f 2,57Markan (rr.) f 0,87*—f 0,92*; id. (rood) f 0,87*f 0,92** Kronen (100) f 0,02V,-f 0,03; Eng. bank papier t 11,50 —t 11,54; Franseh bank papier f 23,30—f 23.40; Belg. bankpapier f 21,55 - f 21,65, r r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5