zooveel geschreven, dat we dit bekend mogen veronderstellen en daar het ge sprokene door den heer v. d. Slikke daarmee overeenstemt kunnen we over diens rede verder zwygen. Vermelden we nog dat 2 der aan wezigen vragen stelden, die voldoende beantwoord werden, dat het debat van een der heeren werd uitgesteld tot een latere gelegenheid en een zeker aantal personen zich als lid van den Plattelan- dersbond opgaven. OUD-VOSMEER. Openbare Raadsver gadering gehouden op Vrijdag 2 Juni j.l. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering LANDBOUW EN VEETEELT. Export van kruisbessen. Kruisbessen, bestemd voor export naar Groot-Britannië, moeten door een amb tenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst worden geïnspecteerd. Alleen na goedkeuring kan een certificaat worden afgegeven en export plaats hebben. De Plantenziektenkundigen Dienst te Wage- ningen geeft alle inlichtingen hierover. Honderdduizend man zouden als be zettingsleger in Marokko worden gelaten. Zondagavond is uit den toren van de St. Augustinuskerk te Antwerpen de groote klok, wegende 500 K.G., losge raakt en op straat gevallen. Een aah- zienlyke schade werd aangericht. Per soonlijke ongevallen vielen niet voor. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Hondsdolheid. Te Winterswijk is Zate dag een ernstig geval van hondsdolheid geconstateerd. Eerst nadat de hond eenige kinderen en volwassenen gebeten had, be nevens andere honden en zelfs bij de varkens in het hok vloog, is men tot de ontdekking van dolheid gekomen en POST EN TELEGRAPHIE. DeZondagspostbestelllngten plattelande, Te Dreischor is door de aldaar be- worden de notulen |elezen en vastge- I staande Landbouwvereeniging een par- rionlinr naraAnn ooniraoram wallra riA steld. Nadat de ingekomen stukken voor kennisgeving zyn aangenomen geschiedt voorlezing van een adres, houdende ver zoek tot wederinvoering van dedegressie in het spoorwegreizigers-tarief. De voor zitter-deelt mede dat verzocht is hieraan ticulier persoon aangesteld, welke de post des Zondags op het kantoor gaat afhalen en by de leden, welke hierop prijs stellen, aan huis bezorgt. Een en ander geschiedt hoofdzakelijk als protest tegen het Regeeringsbesluit, adhaeaie te betuigen. De heer Den 1 waardoor wordt aangetoond, dat ook nao Zniirtacrc rto rio'znro-ir)er van np nnnt Engelsman vindt de thans geldende tarieven buitengewoon hoog, regel is hoe lager tarief hoe meer tarief, tegenwoordig handelt men juist tegen den regel in en verhoogt men de tarieven ook bij de Posteryen, waardoor het gebruik ver mindert. De heer Vermet acht de Post naar verhouding van andere landen ook hoog, daar gaat men tot verlaging over, hij is er voor dat weder degressie wordt in gevoerd. De heer Ooms meent dat de 8 urige arbeidsdag en hooge loonen de redenen van het tekort zijn. Besloten wordt adhaesie te betuigen. In behandeling komt een verordening op de heffing van Keurloonen voor vee en vleesch; toegelicht wordt dat bij de bepaling van de keurloonen tevens ge tracht is te letten op qualiteit, waarom voor oude runderen iets meer betaald moet worden. De heer De Wilde acht de keurloonen over het algemeen te hoog. De heer Ooms zegt dat ze billijk zijri, we kunnen de keurloonen verlagen, doch het tekort op den keuringsdienst moet dan uit andere belastingen Zondags de bezorging van de post op het platteland eene behoefte is. (Overname in andere bladen wordt verzocht) AANBESTEDINGEN. Door de Landbouwvereeniging „Ons Voordeel" te Poortvliet, werd Vrijdag middag aanbesteed, de levering van 120 balen Chilisalpeter. Laagste inschrijvers waren Gebr. de Graaf van Poortvliet, voor f 16,69 per 100 Kilo, franco op den wagen. KERKNIEUWS. Ned. Herr. Kerk. Beroepen: Te Vollenhove, A. worden. Nu kunnen we wel zeggen we laten den veearts voor niets werken doch dit gaat niet aan en daarmede zou bij bovendien niet tevreden zijn. De heer Den Engelsman vraagt naar het vermoedelijke tekort De Voorzitter zegt dat dit nog niet te zeggen is Na eenige discussie wordt na artikelsge- wijze behandeling de verordening vast gesteld. Ter tafel komt de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres be staande uit 1, Mej. Sakko, 2. Mej. De Vries. Uitgebracht worden 5 stemmen op mej. Sakko, 1 op Mej. De Vries en 1 blanco, zoodat Mej. Sakko is benoemd. Aan de orde is de concept.-Verorde ning regelende het Landbouwverlof. Voorgesteld wordt te geven 2 weken en wel de 2e en 3e week in September of de 4e week in September en le weel; in October, zullende B. en W. ieder jaa bepalen welk tijdvak genomen kan worden. De heer Den Engelsman vraagt of de wet toelaat dat 4 weken gegeven worden Inplaats van twee. De Voorzitter zegt dat het de bedoeling is slechts 2 twee weken te geven. De heer Den Engelsman vindt dit goed doch elders geeft men op bijzondere scholen 4 weken en daarom is hij er voor om ook op de openbare school 4 weken te geven," als dit ook voor bijzondere scholen is. De heer De Rijke wijst op de herfat- vaeantie en vraagt of die niet onmiddel lijk na het landbouwverlof kan vallen De heer Vermet meent van Diet, het tijdvak na de groote vaoantie tot de kerstvaeantie acht men te lang zonder vacantie, brengt men nu de herfst- vacantie zoo dicht mogelijk bij de groote vacantie, dan heeft de herfstvacantie geen reden van bestaan. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen Besloten wordt met klem aan te dringen voortgang te maken met de aanhangige plannen voor een Lokaal- trein. Tevens wordt besloten ontheffing te vragen van keuring voor de huis- slachtingen. De heer Van Tilbeurgh vestigt de aan dacht op voetballen op Zondag; hij zou er niet tegen zijn om het geheel op Zondag te verbieden. De voorzitter zegt dat het in handen Is van B. en W. en getracht wordt het voetballen op Zondag te beperken tot na kerktijd; het is niet noodig aanstoot aan anderen te geven en daarom moet het beperkt worden. De heer Ooms is niet voor een algeheel verbod op Zondag, wel voor beperking. Do heer Den Engels man acht beperkiDg goed, het moet binnen zekere grenzen gehouden worder. De voorzitter deelt mede dat de heeren er van verzekerd kunnen zijn dat het binnen bepaalde perken gehouden zal worden. Provinciale Staten van Zeeland. Om gezondheidsredenen heeft de heer J. H. Blum, lid van Ged. Staten van Zeeland, bedankt als lid der Prov. Staten, waarin hij sedert 1905 als antirev. zitting had. Zyn opvolger is de heer H. R. Struwe, notaris te Middelburg, oud-lid der Staten. A. van Wessem te Joure. Te Opende Gr. (toez.) A. W. de Vries te Oosterwierum. -— Te Montfoort (toez.), C. J. Leenmans te Waarder (bij Woerden). Te Schellui- nen, A. Prins te Giessendam. Aangenomen: Naar Doornspijk, S. Ron- ner te Oene. Naar Gameren (toez.), C. J. voldaan Leenmans te Waarder (bij Woerden). Bedankt: Voor Ouderkerk a/d. IJssel, J. H. Koster te Wouterswoude. Voor Ze- venbergen (toez.), P. de Bruijn te Aals- meer. Voor 's-Grevelduin-Capelle, J. I Kraaij te Gorlnchem. Voor Lexmond, IDr. J. J. Woldendorp te Hagestein. Voor Vinkeveen, J. G. Woelderink te Randwijk. BURGH. Onder begunstiging van prach tig lenteweer werd op den 2en Pinkster dag het aangekondigde Zendingsfeest ge houden op het terrein aan den voet der duinen tussehen Burgh en Haamstede, daartoe welwillend afgestaan door den Weledelgeb. Heer v. d. Lek de Clercq. Een vrij groot aantal belangstellenden was op gekomen om dit feest in deze lommerrijke omgeving bij te wonen. Dr. Weeda hield een kernachtige openingsrede, die gevolgd werd door de met aandacht gevolgde rede van ds. de Leur, met het onderwerp: „Wij wilden Jezus wel zien". Daarna hield de zendeling, dhr. Ferguson, naar aanleiding der woorden: „Gods licht in 't duister der menschen" eene boeiende zendingsrede. Na de pauze behandelde ds. Steenbeek 't on derwerp „Jeugd en Heilige Geest", terwijl ds. Japchen een waardige slotrede hield. Een en ander werd afgewisseld door het zingen van toepasselijke liederen. De rede van ds. v. d. Linde kon wegens gebrek aan tijd niet doorgaan. Dank zij de moeite en ce zorgen der commissie vaD voorbe reiding mag dit feest als uitstekend ge slaagd beschouwd worden. Geref. Kerken. Beroepen: Te Delft (Se pred.pl.), Schilder te Gorinchem. Te Britsum. A. Wiersinga, cand. te Kampen. Kruiningen, F. A. den Boeft, cand. Gorinchem. Aangenomen: Naar Rotterdam (f pred.pl.), N. Buffinga te IJmuiden. RECHTZAKEN. De rechtbank te Arnhem heeft be vestigd het bij verstek gewezen vonnis tegen den keer S., gewezen burgemeester van Gendringen, - die In eersten aanleg wegens de Leken 'o malversaties tot zes maanden evangenisstraf werd Veroor deeld, K. W. Te te FAN HEINDE EN VER. De beroemde Poolsehe zangeres mad. Puttitera is tot 4 maanden ge vangenisstraf veroordeeld wegens diefstal van levensmiddelen. Zij had door den honger gedreven uit een kruideniers winkel levensmiddelen gestolen. Het Argentijnsche s.s. „Villafranca", dat toeristen naar de watervallen van de Iguas8U bracht, leed schipbreuk op de kust van Paraguay. 80 personen zouden zyn omgekomen. Te Han worth (Engel.) is door een kleine bouwvereeniglng een zeldzaam record geslagen. Zy heeft het namelijk op zich genomen 52 huizen te bouwen in 52 dagen. De koning var. Engeland heeft telegrammen met gelukwenschen ont vangen uit allo deelen van het Ryk, ter gelegenheid van zyn 57sten geboortedag op Zaterdag j.l. Deze werd In de meeste dominions gevierd door een openbaren feostdag. In den naoht van Zondag op Maandag is uit het Stedelyk Museum te Stuttgart op onopgehelderde wyze een 1 Rembrandt gestolen, voorstellende „Pan- lus in de gevangenis", waarvan de waarde op 5 millioen mark wordt geschat Maandag is tussehen Dusseldorp en Keulen tengevolge van het omvallen van een wagon een trein ontspoord. Twee personen werden gedood, 2 zwaar en 4 licht gewond. Lord Grey, de bekende Engelsohe oud-minister is dezer dagen opnieuw in het huwelyk getreden. De „Matin" meldt, dat de Spaansche regeer in g besloten heeft 40 h 50,000 man tj-tepen vóór den herfst uit Marokko terug te trekken. Het Japansche kabinet is afge- jg het dier afgemaakt. De zes persoden, treden. dje gebeten zijn, worden in Utrecht ver- De luchtvaartdienst over het Kanaal pleegd. Zeven honden die gebeten waren, neemt af. De Daily Mail denkt dat de i zijn terstond doodgeschoten menschen door de ongelukken afgeschrikt worden. De ex-kelzorin Zita heeft aan haar dezer dagen te Madrid geboren dochtertje de namen Maria Christina Victoria Eugenie, d. w. z. de namen van de koningin-moeder en de koningin van Spanje gegeven, uit erkentelijkheid voor de gastvryheid, die zy aan het Spaansche hof ondervonden heeft. Maandag is op Scheideman, den bekenden Duitschen soc.-dem. leider, een aanslag gepleegd met blauwzuur. De aanslag mislukte. Morgen (Donderdag) komt de zaak Bessarabo voor het hof der gezworenen van het Fransche Sejnedepartement. Men herinnert zich het griezelige geval. Mevrouw Bessarabo wordt er van be schuldigd met de hulp van haar dochter haar tweeden man vermoord en zijn lyk in een koffer gepakt naar Nancy gezonden te hebben. Mevrouw Bessarabo is 54 jaar oud. Lenin's toestand moet ernstig zijn. Belga meldt uit Rio de Janeiro d.d. 5 Juni, dat de Portugeescha vliegers, die den tocht van Portugal naar Zuid- Amerika ondernamen, to Pernambuco zyn geland. De opstand der Hottentotten in Z.-W. Afrika duurt voort. De Times verneemt, dat de. Sovjet- Onmiddellijk is voor Winterswijk het gemuilkorfd loopen van honden voor den tijd van drie maanden gelast. Boschbrand. Zondag heeft in de bos schen nabij Oosterbeek (Geld.) een groote brand gewoed, waardoor 27 H.A. bosch een prooi der vlammen werd. De droogte in Friesland. Door de aan houdende droogte, zoo schrijft men van het platte land aan de Leeuw. Crt., begint zich schier overal het gebrek aan regen water nijpend te doen gevoelen; vooral daar, waar de wellen geen drinkbaar wa ter opleveren. Ook de kerkebakken, de groote reservoirs, raken uitgeput. Reik halzend wordt dan ook naar een flinke regenbui uitgezien. De waterleiding ook ten platte lande zou in tijden van droogte een uitkomst zijn. (Comme chez nous), Fabrieken gesloten. Alle sigarenfabrie ken in de gemeente Etten (N.-B.) zijn af gekeurd. De vereischte bedrijfsvergunning is hun geweigerd. De fabrieken zijn ge sloten. Vele arbeiders zijn werkloos. Auto-ongeluk. Maandagnacht heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad op den weg Zwolle—Staphorst. Notaris Lamaré, van St.-Jacobi-Paroehie, die zelf aan het stuur zat, kwam bij de scherpe bocht, die de weg vóór een brug maakt, in aan raking met een ijzeren hek. Daardoor liep de auto recht voor den paal, die de brug leuning vormt. De paal drong door de VWUÜBIUI, uw. u^ouvjot- voorruit, ging door het stuurrad en ver- regeering binnenkort zal beginnen met S volgens door de auto, welke nog over den uitvoer van den inhoud der vroegere i de brug ging en stopte tegen den zwaren keizerlijke wynkelders. Aan Engeland ijzeren pijler. Daar werd de auto in elkaar zullen het eerst offertes vau zsldzame gedrukt'. De paal trof den heer Lamaré merken worden gedaan. f tegen den schouder; mevrouw Lamaré - Te Harlan in Kentucky verblijdde Kreeg lichte kwetsuren aan den schouder r, en het wlaat: de zuster van mevrouw 'La- Maandag J.l. mrs. Robert Baker haar man, een 84 jarigen melkboer, met de geboorte van zyn 33ste kind. Dj moeder is 35 jaar oud en de 7e vrouw van Baker, meldt de Daily Telegraph. Naar wordt gemold, zijn tot den datum van 5 Mei j 1 in de Kritn 60,000 sterfgevallen geconstateerd, ve-oorzaakt door den hongersnood. Zestig procent van deze sterfgevallen betreffen kleine kinderen. Naar de Information verneemt, wordt de Italiaansche stad Perugia door een catastrofe bedreigd. De oude stad ligt op een heuvel, die siuds eenigen tyd iu bewegiDg schijnt te komen en langzaam afglydt. Diepe verontwaardiging heerscht te Belfast wegens de beschieting van hot katholieke ziekenhuis, toen de kogels 45 minuten laDg in de ziekenzalen vlogen, die voJ lagen met Protestantsche en Katholieke gewonden. Telegrammen van protest zijn naar Lloyd George en Churchill gezonden, alsook naar do militaire autoriteiten; er wordt gevraagd om onmiddellijke bescherming. Collins en De Valera hebben een oproep uitgevaardigd, waarin zy aan sporen om geen verkiezingsstrijd te hou den, die, zeggen zy, sleohts kan leiden tot verbittering en tweedracht op een tijdstip, dat de eenheid, die de overeen komst tussehen De Valera en Collins trachtte te bevorderen, noodzakelijk is. Een Fransch vliegtuig van de Messageries Aeriences, dat den dienst van Londen op Parys onderhield, is twee mijlen buiten Folkestone in het Kanaal gestort. De bestuurder en twee passagiers verdronken. Een groote menigte sloeg op de kust met ontzetting het ongeval gade. Uit New York wordt aan de „Times" gemeld, dat de rechtbank te Chicago op verzoek van Mevr. Mc. Cormick heeft be slist, dat het huwelyk tussehen haar zeventien-jarige dochter en den manége directeur Oser te Bazel is verboden. Het Amerikaansche s.s. „Seatle Spirit" van New-York naar Fénit (Ier land) is in de golf van Tralie door een Britsche oorlogssloep aangehouden en doorzocht. Vele vaten munitie werden in beslag genomen. De Am. minister van oorlog heeft aangekondigd, dat twee bataljons Ameri kaansche troepen na 1 Juni te Coblenz zullen blijven, op welken datum aan vankelijk alle Amerikaansche troepen teruggetrokken zouden worden. Van af 1 Jan. zyn er reeds 130.000 passagiers van alle klassen uit New York naar Europa scheep gegaan. In een kruitfabriek te Brest (Fr.) heeft een ontploffing plaats gehad, waar door 3 manneu werden gedood en 2 ernstig gewond. Uit Sofia wordt gemeld, dat het leger van Wraegel thans geheel ont wapend is De wapens en het krygs- materiaal zyn aan de internationale militaire commissie uitgeleverd. Volgens een Fransch draadloos en het gelaat; de zuster van mevrouw 'La maré, een 31-jarige dame uit Breda, kreeg den paal in de borst en werd op< slag gedood. De heer Lamaré was ernstig in wendig gekwetst. De familie was op weg van Breda naar Friesland. Zij werd bin nengebracht bij den sluiswachter. Geuees- heeren uit Zwolle waren spoedig ter plaatse. Een ooggetuige, die de auto zag naderen, verklaarde, dat er langzaam ge reden werd. Krankzinnigen ontvlucht. Pinkster nacht ontsnapten uit het St.-Bavogesticht te Noordwykerhout drie patiënten. Ze hebben zich naar beneden laten zakken met behulp van aan elkaar geknoopte lakens Al deze waren gevaarlyke patiënten, afkomstig uit Zand voort. Met een auto is men de vluchtelingen gaan nasporen De gevolgen van den drank. Dr. Mahaim schryft in het Zwitsersche Tydschrift voor geneeskundigen Ziehier wat het nageslacht van een drinkende vrouw opleverde, die leefde in de 18 eeuw. Op het einde der 19e eeuw telde men 709 afstammelingen dezer vrouw. Niettegenstaande tslryke huwelijken en verbintenissen met ge zonde mensohen kon men vaststellen hoe de kwaal van deze drinkster haar sporen naliet op hare nakomelingen. Onder hen zyn er 125 onbekend. Blijven over 106 bastaarden, 142 bede laars, 64 openbaar gesteunden, 181 ontuchtigen en 76 voor moorden ver oordeelden. Gasver stikking. Ten huize van dr. W. H. Lieftinck, em. predikant te Utrecht, in de Burgemeester. Reiger straat heeft Zaterdagmorgen een droevig ongeluk plaats gehad. De huisgenooten van dr. L. bemerkten des morgens dat hy zich niet te bed had begeven en de aangrenzende hoekkamer, naast diens studeerkamer afgesloten was. Toen de zoon van dr. Lieftinck, met behulp van een smid en een politieagent van buiten de balcondeur openden, greep plots een hevige ontploffing plaats. Een groote vlam sloeg naar buiten, waardoor de heer Lieftinck, de politieagent en de smid zich hovig in het aangezicht en handen hebben gebrand. Zij werden per ziekenauto Daar de Rijksklinieken ver voerd. Hun toestand is ernstig In de kamer vond men dr. Lieftinck overleden aan gasverstikking Men vermoedt, dat een nasmeulend eindje sigaar de ont ploffing heeft veroorzaakt. LAATSTE BERICHTEN. NOORDGOUWE. In deze gemeente werd op den 2den Pinksterdag door don Bond van Muziek- en Zanggezelschappen op SchouwenDuiveland en St.-Filipsland, een concours gehouden onder leiding van „Con Amore" alhier, f Dat er aan de voorbereiding van een I concours en dergelijke feesten veel vast zit, d.w.z. hindernissen welke dienen te worden opgelost, weet een ieder, die zich wel eens heeft bezig gehouden daarmede. We kunnen terzake consta- I teeren, dat het comité uit Noordgouwe's i ingezetenen zich danig heeft geweerd er is gewerktgetuige de goede verloop ïuitöuo «cu f i Auacu luaauiuus bericht nSldt de Krasnaja Gazeta, dat M*!J™! de bolsjowieksche autoriteiten in het hongergobied als maatregel van men- schel(jkheid en hygiëne 117 kinderen hebben doen fusilleeren, die kwade droes gekregen hadden na vleesch gegeten te hebben van doode paarden, die aan deze ziekte gestorven waren. was een ieder in de weer om de laatste hand aan den ploeg te slaan. De ring van het dorp was keurig versierd en een fraaie poort riep de deelnemende gezelschappen, als het ware van verre het welkom toe. Uit schier alle woningen wapperde vroolyk de driekleur. Begun stigd door het prachtigste zomerweer, datje wenschen kunt, kwamen omstreeks 10 uur de eerste gezelschappen aan en nadat de gasten op eenige broodjes met vleesch en koffie waren getracteerd, volgde spoedig de ontvangst door het plaatselyk bestuur. Aan de raadstafel namen tevens plaats eeneere-comité ultde burgery het woord zegt het reeds waardige burgers menschen welke de gemeente naar buiten vertegenwoor digen. Hier was het, dat de loco Burgemeester in wel gekozen woorden, den Raad en de gezelschappen het welkom toeriep en een glas eerewyn werd aangeboden. Waarop weer een paar toespraken volgden Ondertusschen had zieh in den ring de stoet gevormdhet bestuur enz., nam plaatB in eonige door belangstellende ingezetenen beschikbaar gestelde auto's en zoo ging het verder in optocht naar het terrein, voor het doel zeer geBohikt gelegen bij de kom der gemeente. Hier aangekomen werden de laatste toespraken gehouden, om met den aan- vaDg der uitvoeringen te beginnen. Besehenen door een vroolïjk zonnetje lieten zich de eerste klanken hooren. Onderwijl stroomden de bezoekers toe. Door velen werd lof gebracht voor de inrichting van het terrein e& niet het minst voor de geslagen groote zonne tent, die spoedig geheel gevuld was. Van de ruime gelegenheid tot ver- versohing werd door velen gebruikt ge maakt. Door menig persoon is zeker van de muziek en den zang genoten, zeer vele personen bleven uren aan uren op dezelfde plaats rond de omheining staan. Te ongeveer 7 uur werd de uitslag bekend gemaakt. De jury, bestaande uit één enkel persoon had de volgende pry zen toe gekend: le prijs 4e afdeeling, de fan fares teRenesse en OuwerkerkBrouwers haven 2e prijs Noordgouwe en Bruinisse 3e prijs, 4e afdeeling, harmonieZonne- maire le prijs en Haamstede 3e prys. 3e Afdeeling, fanfares Oosterland, Nieuwerkork elk een 2e prijs, afdeeling harmoDieDreischor eveneens een 2e prys. Wat den zaög betreft konden slechts 2 eerste prijzen worden toegekend en wel aan „Jonge Krachten", Haamstede en „Nieuw Leven", Zonnemaire; 3 tweede prijzen, „Nu met Hope", Burgh, Haam- stedes Zangkoor, en „V. Z. O. S." uit Renesse „Zang Veredelt", "Serooskerke en „Luctor et Emergo", Zierikzee elk een 3e prys. Na afloop had een concert plaats op de teDt op het dorp. Het avondconcert door „Con Amore" te geven op het terrein, was spoedig afgeloopen. Het was ook de dag van Schuddebeurs. Bij het eindigen van ons verslag, kunnen we niet nalaten een woord van dank te brengen tot allen, die de een meer de ander minder hebben meegewerkt aan het welslagen van het feest. BRUINISSE. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het pakhuis van den heer Joh. v. d. Berg, marktschip per. Ontvreemd werden een kist lijnkoe ken en een zak tarwe. Door de afd. Goes van het Leger des Heils werden alhier Pinkstermaandag twee openluchtbijeenkomsten gehouden. Beide malen volgde een aandachtig en talrijk gehoor naar wat er gesproken en gezon gen werd. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Onze Weensche kinderen. Er komen dit jaar nog enkele vaoantie- treinen met Weensche kinderen, die half September weer vertrekken. De kosten bedragen f 12,— per kind. Desgewenscht neemt het comité een deel daarvan voor zyne rekening. Voor enkele kinderen kan ik ook nog bijspringen. Zy, die hunne pleegkinderen nog eens willen laten komen, kunnen zich, onder toezending van ten minste f5,— als bijdrage in de kosten, vóór 10 Juni opgeven by Mejuffr. J. Hioolen, Lange Burg C 85, Middelburg. J. H. DE ROODE. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Mei. KERKWERVE. Geboren: 11, Neéltje, <1. van J.» den Beer en C.a Slager. BURGH. Geboren: 9. Cornells Gerardus, z. v. Nicolaas Jacob Bijkerk en Jansje Pieternella Kooman. HAAMSTEDE. Geboren: 6. Laurina, d. v. Christiaan Vaane en Willemina Tibout; 12. Lena, d. v. Adriaan Otte en Pieternella Blom; 21. Dina Cornelia, d. v. Jan Ge-i leijnse en Maria Speelman; 22. Mariu9 Johannes, z. v. Anthonie de Jonge en Cornelia Stoel; 25. Tona Pieternella, d. v. Hubert Kouwen en Marina Remmers. Gehuwd: 5, Andries den Boer, 23 en Janna Goudzwaard, 21 j. Overleden: 17. Jan Verton, 77 j., weduw naar van Cornelia Beije. 19. Lena Bakker, j., echtgenoote van Cornells Lande- gent. DUIVENDIJKE. Geboren: 1, Tonis Lcen- dert, z. van L. van der Weele en C. bij de Vaate; 17, Hendrika, d. van I. Dor reman en J. van de Panne; 27, Annfa, d. van W. Kloet en W. van der Weele; 31, Adriana, d. van M. van Dongen en C. van der Linde. ZONNEMAIRE. Geboren: 23, Pieternella Daniëlla, d. van Frans Hooke en Eliza beth Crrnelia Levina Krepel. Gehuwd: 5, Marinus van der Doe, 22 j. jm., en Goverina van Ast, 22 j. jd.;

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2