Zierikzeesche Nieuwsbode ABDIJSIROOP Vrijdag fQ99 ZIERIKZEESCHE COURANT -78ste JAARGANG. - AlfcK'K.ZfcESC.Hfc C.OURANT. D|r_ y „E L00ZE Jf B| EERSTE BLAD, B. H. ÉDELER B E RICHT. PINKSTEREÜ. Algemeen Overzicht. Complete Meubileeringen, Benauwdheid op de borst mOÉOARMPÉD£s, 429e Staatsloterij. ABONNEMENT: Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. ADVERTENTIËN: van 13 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. No. 10783. *nzending op den dag van uit Dit nummer bestaat uit 2 bladen. MANUFACTUREN. 1Z o o jul.t ontvang.n:] Voile's, Frotté's, j Mousselinas, Vitrages, j Heeren Tricot-Borstrokkon. Heeron Tricotbroeken (met lange en korte pijpen). Dames-Combiuatirms. Dames-Nachthemden. Dameshemden en -Pantalons. Einder-Goederen. Witte Wollen Doeken. Kapokbedden. Tafelzeil. Hospitaallinnen. Leerdoek. lig;,-Relict. M. J. KOSTEN «ave vóór Wegens het Pinksterfeest zal de Nieuwsbode a.s. Maan dag niet worden uitgegeven. DE DIRECTEUR. Aanzuivering van de belasting op do HONDEN over 1922, wordt verzocht vóór 11 Juni. De Gemeente-Ontvanger. Groenende tente, Bloemen der Lente, Rozen, wat zijt ge Spoedig verdord Zaligst ervaren, Zonnigste jaren, Waarom verblijdt ge 't Harte zoo kort Een indruk van voorjaarsheerlijkheid en een beklemming wegens het vergankelijke van alle schoon spreekt uit deze vers regels. Ieder jaar komt er een tijd, waarin, voor enkele dagen of enkele weken, het voorjaarsschoon het gevoelig gemoed be koort. De jubelende lentemorgen, de plech tige Mei-avond spreken een taal, die het harte ontroert. In dezen tijd des jaars vallen de feeste lijke dagen van Paschen en Pinksteren, beide hoogtijden. Paschen, het begin van het nieuwe leven, het lentefeest, de overwinning van het licht op de duisternis, het langer zijn van c'e.i dag dan de nacht, een belofte van leven, zonder verdere bijgedachte aan den korten duur van elk hoogtepunt. Alles weelde, alles licht, heerlijkheid, levens drang en genot, ons aangebracht door de eeuwig zich verjongende Natuur. Maar da§rin ligt juist het voorbijgaande. De lichte kleur van het eerste groen ver donkert, het teere van blad en bloem wordt krachtiger. Het komt, het rijpt, het wordt geoogst en het vergaat. Het is vergankelijk, ofschoon elk jaar opnieuw dit verloop zich herhaalt. Paschen verbindt o. a. onze aandacht aan den opbloei der Natuur, aan het stof felijke, in zijn heerlijksten vorm welis waar, maar toch aan een schoon, dat onze zintuigen al lang hebben leeren er kennen als van tijdelijken aard, als aardsch. V En na een zevenweeksch verloop diepzinnig getal uit het grauwe verleden, dat nog veel en velerlei beheerscht komt het Pinksterfeest, voor de geheele Christenheid eene herinnering aan die geestelijke blijdschap, welke een gemoed vervult, dat in de diepte en in de hoogte van eene innig religieuse stemming de aanraking gevonden heeft met het hoo- gere, met het Hoogste. Slechts voor den geestelijken merisch gloeit het Pinkstervuur. De wereld en al haar schoon: de lente zon en de blauwe zomerhemel, de stra lende lichtfontein van den morgen en de sterrevonken van den nacht, die kustvuren der eeuwigheid, kunnen slechts de stem ming voorbereiden, welke een menschen- hart in de innigste zielsverrukking door tintelt. De kunstenaar en de vrome kennen dat gevoel, die nadering, die aanraking met het onuitsprekelijke, het allerhoogste, het Heilige". Dan schieten woorden tekortf dan doorstroomt een nameloos gevoel den boezem, dan vervult zich het hart en zet zich uit en zwoegt als om zich ruimte! te maken, gelijk-een vogel in zijn kooi, dan rijzen zucht op zucht uit dien beklemden kerker op en stijgen daarheen, uraar het hart ze niet volgen kan, naar die lichtende hoogvlakten van het land der toekomst, in welks bovenaardsche geestelijke weelde eri verhevenheid de kunstenaar en de vro me zich zullen tehuis gevoelen, waar zij zich baden kunnen in den stroom van den Heiligen Geest. Is dit mystiek? Wat maakt het uit welke woorden men gebruikt om het onuitspre kelijke uit te drukken Als men maar kan doen gevoelen in wel ke richting ons gemoed zich bewegen wil. Augus- tinus gebruikte het schoone woord „Laat ons niet spreken, laat ons niet zwijgen, „Iaat ons jubileeren Pinksteren is een hoogtij, geestelijker en diepzinniger dan velen immer gevoeld hebben. Moge menigeen dit bedenken en trach ten in de beteekenis ervan door te drin gen, al weet hij ook dat eenmaal een groot Nederlander gezegd heeft: „het menschelijk gemoed heeft, als de tempel der Hebreeën, zijn voorhof, zijn heilige, zijn allerheiligste, waar de mensch zelf, die hier de hoogepriester is, wellicht slechts éénmaal in het jaar, wie weet, slechts éénmaal in het leven binnentreedt". De moeilijkheden die konden ontstaan door 't i\iet nakomen van de verplich tingen van Duitschland ten aanzien der schadevergoedingen, zijn voprloopig weer bezworen, daar Duitschland, na uiteen zetting van haar standpunt een defini tie' uitstel heeft gekregen. Het voor- loopige uitstel liep tot 31 Mei j.l. en "men was bang dat men van geallieerde, in dit gevai van Fransche zijde, mét krasse maatregelen' zou komen, indien Duitschland in gebreke bleef aan haar vroeger vastgestelde verplichtingen te voldoen. Hel schijnt dus dat het de Duitsche regeering ernst is om met de Geallieer den tot een duurzame overeenstemming te komen, hetgeen niet anders dan tot verbetering van den algemeenen toestand kan leiden. Een bevredigende overeenkomst tus- schen Engeland en Ierland is nog .altijd niet verkregen. In 't laatst van 't vorige jaar schreven de Engelsche bladen, dat men in Engeland nimmer vroolijker Christmas had gevierd, omdat, naar 't toei scheen, de eeuwenlange- burgertwist was beslecht, doch nu blijkt, dat men helaas te vroeg heeft gejuicht. Geen dag komt er aan den hemel of eenige pro- teslantsche of R.K. Ieren worden in Bel fast of Dublin eenvoudig op straat dood geschoten. Frissche toestanden daar in 't groene Erin In het Engelsche Lagerhuis heeft mi nister Winston Churchill een verklaring nopens de gebeurtenissen in Ierland af gelegd, waaruit bleek dat men in En gelsche regeeringskringen de zaak ern stig inziet. De Britsche regeering zal n.l., aldus minister Churchill, nimmer toestemmen in de vestiging eener Iersche republiek en wanneer de Iersche regeering, welke na de verkiezingen zal optreden, geen trouw betuigt aan het gesloten En- gelsch-Iersche verdrag, dan zal de Brit sche regeering haar vrijheid van hande len, moést het zijn, hernemen. De minister geloofde niet dat de voor- loopige Iersche regeering te kwader trouw zou zijn en hij gaf een verklaring van hun huidig optreden, door mede te deelen dat Collins en Griffith inzien geen vrije verkiezingen te kunnen hou den, wegens het verzet der republikei nen, die met terroristische maatregelen dreigen De Valera beheerscht dus nog steeds den toestand. Het Britsche volk begint te beseffen dat de storm elk oogenblik kan losbre ken door het uitroepen van de Ier sche republiek. Deze daad zou drastische maatregelen van de zijde der rijksregee- ring noodzakelijk maken. Door de verwerping van het Russisch- Zweedsch handelsverdrag in den Zweed- schen Rijksdag, heeft 't sovjet-bewind in Rusland een moreel echèc geleden. De meerderheid wilde blijkbaar aan het voor gestelde verdrag zijn stem niet geven, omdat daardoor als 't Ware sanctie zou worden verleend aan alle willekeur die de sovjet zich tegenover vreemde sta lei en hur- onderdanen veroorloofd heeft. De Russische regeering zal dit besluit voelea als een teleurstelling en ervaren dat men wei met de sovjet handel wil drijven, zonder echter het sovjet-systeem te erkennen. BUITENLAND. Een drama in de Alpen. Bij het krnispunt van den bergpas van Fréjus en den weg van Anondaz aan de Fransch-Italiaansche grens, hebben de militairen van Fréjus een aantal lijken onder de sneeuw gevonden. De identificatie der lichamen heeft in tegenwoordigheid van den consul-gene raal te Chambéry plaats gehad. Deze constateerde, dat men te doen had met Italiaansche arbeifi$C3, die langs den gevaarlijken bergpas ^gepoogd hebben de grens over te komen, wyl zy geen be hoorlijke passen hadden. Een sneeuw storm of lawine heeft hen verrast, toen zy zich reeds op Fransch grondgebied bevonden. Nader wordt gemeld, dat thans reeds 23 lyken ontdekt zyn, 21 arbeiders, één vrouw en een gids. Het schynt nu, dat onder geleide van een der vele boeren aan de Italiaansch-Fransche grens, die er hun bedrijf van maken, zoowel menschen als goederen over de grens te smokkelen, gepoogd heeft een gezel schap van 21 mannen en een vrouw door den bergpas van Fréjus te brengen. Naar uit hun houding, waarin zy ge vonden werden, valt op te maken, had den zy blijkbaar besloten te wachten, tot de storm voorbij zou zyn, doch daar bij niet gerekend op de lawine, welke hen 20 voet onder de sneeuw bedolf. Zware onweders in Duitschland. In de laatste dagen hebben in de pro vincie Mecklenburg hevige onweders ge woed, waardoor groote schade werd aan gericht. In de omgeving van Neustrelitz heeft de hagel de boombloesem vernietigd. Te Mütin zijn twee huizep afgebrand, waarbij veel vee in de vlammen omkwam. Ta Schönberg en Bodsladt brandden even eens huizen af. Te Mustin zijn 2 groote boerderijen met de stallen en een groot aantal stuks vee een prooi der vlammen geworden. In Slees wij k-Holstein hebben zich eveneens zware onweders ontlast. Ook in deze provincie werden verschillen de huizen door den Uliksem getroffen en in de asch gelegd. Vooral veel vee werd gedood. Uit Keulen wordt gemeld, dat boven de plaats Euchenheim en omgeving een vreeselijk onweer heeft gewoed. Ha- gelsteenen zoo groot als duiveneieren heb ben alle veldvruchten en groenten ver nield. Aan de ooftboomen, die veel be loofden, zit blad noch bloesem meer. Groote watermassa's drongen huizen en lellen binnen en richtten een nog niet te berekenen schade aan. In het nabijgelegen Flamersheim vonden twee kinderen in den watervloed den dood. Op vele plaatsen werden de telefoon- en lichtleidingen ge stoord. Mijnramp in Duitschland. In de Helene-Amalie-Mijn te Essen heeft een ernstige ontploffing plaats gehad. Er zijn tot dusver 18 dooden geborgen en meer dan 30 gekwetsten, die voor het meerendeel niet in levensgevaar ,verkeeren. Er zijn nog 8 vermisten, die hoogstwaar schijnlijk zijn omgekomen. Het reddings werk, waaraan tal van ploegen uit het ge heele Roergebied meewerken, is zeer moei lijk, daar de ontploffing in de mijngan gen groote verwoestingen heeft aange richt en veel giftgassen in de mijn zijn ontwikkeld. BINNENLAND. de broeikastempevatuur die daar heerschte vrij goed bezet was. Op het programma prijkten een 5-tal zangnummers, een 6-tal nummers voor viool en twee tooneelstuk- jes. De zangnummers getuigden van toe wijding en ijver, zoowel van den direc teur als van de leden. Niet onverdienstelijk werd „De Nacht" van Schubert ten ge- hoore gebracht. Een 6-tal jeugdige vio listen boeiden het aandachtig gehoor eeni ge oogenblikken door hun aardig spel. De beide een-acters mochten zich in aller belangstelling verheugen. BROUWERSHAVEN. Dinsdag kwamen een aantal dames bijeen in het hotel „Ja cob Cats", daartoe uitgenoodigd door het bestuur van de afd. van den Vrijheids bond alhier. Nadat door mevr. Heimbach en mevr. Kooyman uit Zierikzee op dui delijke wijze het belang van samenwer ken met de afd. van den Vrijheidsbond was uiteengezet, gaven de meeste aan wezige dames zich op als lid der afd., en vormden deze dames onder leiding der dames Huisman en Gast een vrouwen groep. Nadat de voorzitter, dhr. J. M, van den Bout, gewezen had op den invloed van de vrouw in den a.s. verkiezingsstrijd, sloot hij de bijeenkomst met een woord van dank aan de aanwezigen, inzonder heid aan de Zierikzeesche dames. STAVENISSE. Aan het jaarverslag van den kolenbond „Algemeen Belang" over 1921, ontleenen we, dat de inkomsten heb ben bedragen f 16845,42 en de uitgaven f 16603,595, zoodat er een batig saldo was van f 291,825. In 1921 werd er afgeleverd 49441/2 H.L. steenkolen, 547 H.L. anthra- eiet, 538 H.L. eierkolen en 117 H.L. smee- kolen, totaal voor een waarde van f 15984,81. Het aantal leden bedraagt 404. Alhier overleed dezer dagen een echt paar, dat nalaat een totaal van 101 kinde ren, behuwd-, klein- en achterkleinkin deren. Provinciale Staten van Zeeland. De buitengewone zitting der Provinciale Staten .van Zeeland, tot het verkiezen van twee leden der Eerste Kamer, is bepaald op Donderdag 22 Juni des namid dags te 2 uur. Verandering van kiesstelsel. Jhr. mr. E. A. Beresteijn c.s., hoewel vasthoudend het beginsel der Evenredige Vertegenwoordiging, zijn van oordeel, dat de wijze der toepassing van dit beginsel, zooals de tegenwoordige kieswet die re gelt, zeer schadelijken invloed oefent op het politieke leven in het algemeen en op Ihet interne leven der partijen in het bizon der, en een sterke inbreuk maakt op de vrijheid der individueele keuze. Sommigen hunner zijn er reeds vast van overtuigd, anderen vermoeden of hoopen, dat invoe ring van een geheel ander stelsel van E.V. groote verbetering zou brengen. Zij heb ben derhalve besloten een poging te doen tot oprichting eener „Nederl. Vereeniging tot verandering van Kiesstelsel", welke vereeniging zich ten doel zal stellen: I. Na ernstige studie te kiezen het voor Nederland meest geschikte stelsel van E.V. 2. Voor de invoering van het als zoodanig gekozen stelsel te strijden met alle wet telijke en geoorloofde middelen. Elk die tot bereiking van dit doel wil medewer ken, en dus als lid tot deze vereeniging wil toetreden, wordt verzocht daarvan mededeeling te zenden met duidelijke ver melding van naam. Uii StacL en Provincie ZIERIKZEE. Onder leiding van haar directeur, den heer Joh. F. A. Theewis gaf Donderdagavond de mannenzangyer eeniging „Luctor et Emergo" op de bo venzaal van 't Huis van Nassau een uit voering, Welke, in aanmerking genomen POST EN TELEGRAPHIE. Bij Kon. besluit van 26 Mei is, met in gang van 16 dezer, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Oos terbeek, C. A. Leibbrandt, thans directeur van 't post- en telegraafkantoor te 's-Gra- venzande, vroeger te Brouwershaven. Bij 't zelfde Kon. besluit is, met ingang van 1 Juli de directeur van het post en telegraafkantoor te St.-Maartensdijk J. P. A. de Wilde, op zijn verzoek eervol v^n het beheer van dat kantoor ontheven en benoemd tot commies der posterijen en telegrafie. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk1. "Wijlen Mevr. de Wed. C. Hocke— van Rhee, heeft aan de kerk en diaconie, ieder f 2Q0 gelegateerd. Firma BELDERQK VAN RQO, Haringplaat., Middelburg. Prijsopgaren en speciale begrootingen ge schieden kosteloos en zonder - verplichting tot opdracht. - I geneest men niet mef verdoovende middelen u~èl met de beproefde die reeds zoovelen blij vend van hun kwaal ver lost heeft PREDIKBEURTEN. Zondag 4 - en Maandag 5 Juni (le en.2e Pinksterdag). Zierikzee. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en 6 30 ure, ds. Wielenga. 2e 10.30 ure, ds. Laarman. Chr. Goref. Kerk. le Pink sterdag. 9.30, d». v. d. Molen, 2 Leeskerk en, 6 ure, ds. v. d. Molen (oude tijd). 2e 9 30 ure, idem. Evangelisatie J.eruël. Ie Pinkster dag. 10.30, Gewone dienst en 7 ure, de heer Storm. 2e geen dienst. Kcrkwerve. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. de Leur. 2e geen dienst. Serooskerke. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. Poort (Collecte voor de sending). Burgh* le Pinksterdag. 9.30 ure, ds. BoO' gaard (Zendingscollecte) en 2 ure, idem (Doopsbed.) 2e geen dienst wegens Zendings- 'feest. Woensdag 7 Juni. 3.30 ure, Huwelijks inzegening. RoneBse. le PinkBterdag. 10.30 ure, ds. Leondertz. Noordwelle. le .Pinksterdag. 3 uue, ds. Leendertz. Haamstede, le Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, ds. Japchen (Orgelcollecte). Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, ds. Goed- huys (Unie-collecte). Oud-Geref. Kerk. 1 Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. le Pinksterdag. 3 ure, ds. Poort (Doop en collecte voor de zending). 2e geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. 2e 10.30 ure, idem. Brouwershaven, le Pinksterdag. 10.30 ure, dr. Proost. Gerei. Kerk. le Pinksterdag. 10 en 3 ure, Leesdienst. Zonnemalre. le Pinksterdag. 3 ure, ds. de Leur (Collecte Kinderzorg). 2e geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. 2e 10.30 ure,-idem. Noórdgouwe. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. v. Griethuijsen (Collecte voor de zending) 2e geen dienst. Drelsclior. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. 2e geen dienst. Ouwerkerk. le Pinksterdag. 3 ure, ds, v. d. Linden. Nieuwerkerk. le Pinksterdag. 10.30, ds, v. d. Linden en 7 ure, idem (Zendingscollecte), Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10, 3 en 6.30 ure, Leesdienst. Oosterland. le Pinksterdag. 10.30 en 3 ure, dr. Weeda (Coll. zending). 2e geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Geref. Gem. Jr Bleekzucht, Duizeligheid, Zwakte, 1 Rugpijn, Voortdurende vermoeidheid. Neem MÜriHARDT'5 5TA AL-TABLET TE Pt Ten flacon90cf bij Apoth.en drogisten, -f le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Lees kerk. 2e geen dienst. Slr)ansland. le Pinksterdag. 3 ure, ds. v. d. Griend (Zendingscollecte). Brulnisse. le Pinksterdag. 9.30, ds. Waar denburg en 2 ure, idem (Doopsbed). Beide diensten coll. voor de zending. 2e geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10 en 5 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Geref. Gem. le Pinksterdag. 9.30, 2 en 5.30 ure, Lees kerk. 2e geen dienst. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. St.-Pilipsland. le Pinksterdag. 10.30 ure, ds. Los en 3 ure, idem (Doop). 2e 10.30 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10, 3 en 6.30 ure, ds. Boone. 2e 10 ure, idem. Tholen. le Pinksterdag. 10, ds. Datema (Coll. zending) en 2.30 ure, ds. Van Griet- huijzen. 2e 10 ure, ds. Datema Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10 en 6 ure, ds. Bolwyn. 2e 10 ure, idem. Geref. Gem. le Pinksterdag. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10 ure, idem. St.-Maartensdljk. le Pinksterdag. 10.30, ds. Keiler en 7 ure, idem (Doopsbed.) 2e 10.30 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10.80 ure, Leeskerk. Oud-VoBsetaeer. le Pinksterdag. 10.30, ds. Yan Griethuijzen en 8 ure, Leesdieqst. 2e 10 30 ure, ds. Van Griethuijzen. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30 en" 3, ds. Staal 6.30 ure, Leesdienst. 2e 10.30 ure, ds. Staal. Poortvliet, le Pinksterdag. 10.30, Lees kerk en 3 ure, ds. Verschoor. 2e 10.30 ure, idem. Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 8 en 7 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. Schérpenlese. le Pinksterdag. 10.30, Lees kerk en 3 ure, ds. Datema. 2e 10.30 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. Staveaisse. le Pinksterdag. 10.30, Lees kerk en 3 ure, ds. Keiler. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. le Pinksterdag. 10.30, ds. Verschoor (Doopsbed.) en 3 ure, Leeskerk* 2e 10.30 ure, idem. (Alle 3 diensten collecte v. d. generale kas). Geref. Kerk. le Pinkster dag. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. 5e klasse. Trekkingen van 29, 30, 31 Mei en 1 Juni 1922. (Derde week.) Prijs van f 400 no. 18483. Prijzen van f 70» 4907 4946 4985 18460 18473 4934 4950 18441 18468 Nieten: 4901 4940 4971 18445 18487 4912 4941 4979 18449 18491 4927 4958 4984 18456 18495 4936 4960 18442 18464 18497 VERSCHILLENDE BERICHTEN. De brand bfjj Werkspoor. (Zie 2e blad). Volgens De Tel. is 't bedrag, waarvoor de gebouwen, machineriën en gereed schappen van Werkspoor verzekerd zyn, te stellen op ongeveer f 9,600,000, waar over de schade door den brand veroor zaakt, geschat zon moeten worden op 10 éi 15 procent. Aan goederen was bovendien nog verzekerd voor een be drag van ongeveer f 3,000,000, waarover de schade nog niet bij benadering is aan te geven. Veenbrand. De Peel, in de streek van Helenaveen, is ten prooi aan een nit- gestrekten veenbrand. Op verren afstand zyn de geweldige zwarte rookwolken zichtbaar. Het is onmogelijk in de nabij heid der branden te vertoeven vanwege den verstikkenden rook. Togen 't voort woekerende smeulende vuur, is door

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1