Zierikzeesche 0 I 0 e a 3 a abonnement: Woensdag 31 Mei 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: DIENSTPLICHT." ONDERZOEK VAN VERLOFfiAHSERS. -1URGEN57 VERVANGT NATUURBOTER bui tTn lTndT "BTN NËNTA ND, Uit Stad en Provincie. «goj PiJjB per 3 maanden f 1,50, franoo per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 oent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. Dir. k, J. DE LOOZE Jr. Ultg. van 1—3 regels* 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting, No. 10782. Inzei"Bng op den dag van ult- M. J. KOSTEN gavo vóór 11 ure* ■■go De DIRECTEUR van het 1^^^ Postkantoor te Zzee brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 1 Juni a.s. de eerste bestelling te 7 uur m. zal uit gaan, en een bestelling zal Worden in gelegd in aansluiting op de Provinciale Stoomboot, die te 10 uur m. hier aan komt de Provinciale Stoomboot, die te 11.15 uur m. van Zierikzee vertrekt, voor postvervoer benut zal worden, en dat met denzelfden dienst, hier aankomende te 2.45a, post wordt ontvangen op de aansluiting van de tram, uit de richting Burgh te 4.53a te Zierikzee aankomende, met de Provinciale boot, vertrek 5.—a} voor het postvervoer mag worden gerekend. De Directeur voornoemd, S. BEUMÉE DE BURGEMEESTER van Zierikzïe maakt bekend, dat het onderzoek van de in het verlofgangersregister dezer gemeente inge schreven verlofgangers der militie te land zal worden gehouden te Zierikzee, in het Stadhuis, op Dinsdag 18 Juli 192?, des namiddags 1,30 uur. Aan het onderzoek behoeven alleen deel te nemen de verlofgangers der lichtingen 1916 en 1920, van de lichting 1920 alleen voor zooveel betreft de verlofgangers, be- hoorende tot de bereden artillerie en tot de Maart- en April-ploeg der cavalerie. Aan het onderzoek behoeft voorts niet te worden deelgenomen door hen, die hun eerste oefening nog niet hebben volbracht, en voorts niet door de verlofgangers, die in het loopende jaar, vóór den dag, hierboven als dag van onderzoek aan gegeven, in werkelijken dienst zijn geweest uit anderen hoofde dan voor straf b. bestemd zijn in het loopende jaar voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen c. elders wonen dan in Nederland, Belgiü, Hannover, Westfalen, Oldenburg of de Rijnprovincie d. zich buitenslands bevinden tot uitoefe ning van de buitenlandsche zeevaart (hieronder niet begrepen de zeevisscherij buitenslands) e. toestemming hebben verkregen het onderzoek in de maand November of December van het loopende jaar te ondergaan. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de volgende Wetsbepalingen 1°. De verlofganger moet bij dit onderzoek verschijnen in uniform gekleed en voorzien van alle tot zijn uitrusting behoorende goederen, voor zoover deze hem zijn uitge reikt of door hem zelf zijn aangeschaft. 2°. De verlofganger staat niet alleen ge durende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar ook voor zoolang hij ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van den Districtscomman dant o'f den door dezen voor het houden van het onderzoek aangewezen officier, zoodat indien hij ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats, voor het onder zoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of b\j het naar huis keeren, hij te dier zake kan worden gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van Krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. 3°. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen het streng arrest te ondergaan in een daartoe bestemd vertrek of huis van bewaring, het licht arrest te ondergaan in een kazerne kan door den Disirictscommandant of den door dezen voor het houden van het onderzoek aangewezen officier worden opgelegd aan den verlofganger, die zonder geldige reden niet bij het onder zoek verschijnt of, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van al de hierboven bedoelde goederen. Onverminderd de genoemde straf kan de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een der onder 3° genoemde feiten, of wiens goederen bij het onderzoek blijken niet in den vereischten staat te verkeeren, worden ver plicht om op een nader te bejjalen tijd en plaats te verschijnen of opnieuw te verschijnen tot het ondergaan van een onderzoek voor den Districtscommandant of den door dezen aangewezen officier. De verlofganger, die, opgeroepen voor dit ONDÈRZOEK, daarbij zonder geldige reden niet verschijnt, of, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige redenen niet voorzien is van al de hiervoren vermelde godderen, of wiens goederen by dit onderzoek blijken niet in den vereischten staat te verkeeren, kan in werke lijken dienst worden geroepen voor den tjd van ten hoogste twee maanden. De duur van dezen icerkel jken dienst wordt bepaald door den Minister van Oorlog. De vorlofganger, die zich niet onderwerpt aan een hem opgelegde, straf als onder 3°. bedoeld of niet voldoet aan een oproeping voor den werkelijken dienst, kan o.a. dooi de marechaussee, de militairen der politie- troepen en alle verdere ambtenaren van rijks- an gemeentepolitic aangehouden en naar de plaats van bestemming overgebracht worden. Bovendien stelt de verlofganger, die niet voldoet aan een oproeping voor den werkeljken dienst, er zich aan bloot om als deserteur te worden behandeld. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijk ter gemeentesecre tarie te worden overgelegd een gelegaliseerde geneeskundige verklaring, welke op onge zegeld papier kan worden gesteld. Aan den verlofganger kan op zijn daartoe aan den Districtscommandant te richten en met redenen omkleed verzoek worden ver gund het onderzoek in een andere gemeente binnen het District of in een gemeente in een ander District te ondergaan. Het verzoek schrift moet tydig en gefrankeerd worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wien de vergunning is verleend om het onderzoek in een ander District te ondergaan, daarvan geen gébruik op den tijd, door of vanwege den commandant van dit District bepaald, dan wordt de vergunning geacht niet te zyn verleend. Wenscht de verlofganger uitstel van het onderzoek tot in November of December, dan kan hij daartoe het verzoek doen aan den Districtscommandant. Zoo de aanvraag om zoodanig uitstel niet door tusschenkomst van de gemeentesecretarie wordt ingediend, moet zij gefrankeerd aan den Districts commandant worden toegezonden. Zirkikzee, 31 Mei 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, De lc-gerbezuiniging in Japan. De Japansche bevolking waagde het vroeger nauwelijks, zich met aangelegen heden van leger en vloot in te laten. Hierin is thans verandering gekomen. Het parlement nam met algemeene stemmen een motie aan, waarin aan de regeering wordt opgedragen, de uitgaven voor de verdediging van het land te verminderen. Hoewel de bestaande plannen reeds voor zien in een vermindering van het leger en zoodoende ook in een vermindering van de legeruitgaven, wordt dit nog niet voldoende geacht. De verandering, welke er in de natio nale gevoelens is ingetreden ten opzichte van de militaire aangelegenheden is groo- tendeels een gevolg van de malaise in den handel, doch ook van het oprecht verlan gen, oin de in de conferentie van Was hington genomen besluiten ten uitvoer te brengen. Op hun ouden dag! Te New-York heeft een 73-jarige vrouw echtscheiding aangevraagd tegen haar 69- jarigen man, met wien zij reeds 52 jaar is getrouwd. Als grond gaf zij op: kwaad willige verlating. De man verdedigde zich voor den rech ter met de verklaring, dat zijn vrouw hem hun heele huwelijksleven door had getreiterd en zelfs mishandeld. Haar ka rakter had zijn bestaan tot een hel ge maakt. Door haar toedoen was hij ge noodzaakt om zijn opneming in een oude mannenhuis aan te vragen. Na Tulle, Montilliers. De Fransche politie is nieuwe ano nieme briefschrijvers op het spoor ge komen, thans te Montilliers, in het kan ton Doué. Reeds sedert een jaar werd het dorpje overstroomd met geheimzinnige brieven, nu eens zonder onderteekening, dan weer onderteekend, door één dei- inwoners. Tot voor enkele dagen had den alle personen die dergelijke brie ven ontvingen uit vrees hun geheim zorg vuldig bewaard en zonder eigenlijk re den daartoe te hebben, begonnen de families elkaar te Wantrouwen en el kaar de schuld te geven. Thans is gebleken, dat in allerlei krin gen dergelijke brieven werden ontvan gen en dat de schrijver nauwkeurig van de verschillende toestanden op de hoogte is. De brieven zijn slechts gemeene aan vallen en beleedigingen, waarbij het er om te doen is haat en tweedracht te zaaien. Ove.- het algemeen zijn de brie ven gericht aan vrijgezellen, weduwen en jonge meisjes. Gewoonlijk werden de brieven om de 14 dagen. Woensdag om 4 uur gepost. In de streek heerscht groote opschud ding De politie houdt zich met de zaak bezig. Een vorduistering van effecten. Een paar maanden geleden werd ten nadeele van een wisselagent te Parijs voor een waarde van 600.000 francs aan effec ten vermist. De schuldige bleek een be diende van den benadeelde te zijn, die op raad van een collega had gehandeld en er met dezen van door was gegaan. De politie volgde het spoor van 't twee tal te Marseille, Konstantinopel en Athene, waar men den bediende van den wissel agent aantrof met zijn vrouw; hij had, in de omstreken der Grieksche hoofdstad een mooie villa gekocht. Men hield den verdachte eenige dagen in het oog en toen hij een dertigtal vrienden had uit- genoodigd tot een feest in oud-Grieksch costuum, zorgden de beide politiebeamb ten, die hem op het spoor waren, ook van de partij te zijn. Den volgenden dag maakten zij zich bekend en arresteerden hem. In de brandkast werd nog een be drag van 100.000 francs gevonden. De aan gehoudene verklaarde in den kelder van zijn ouders te Issy nog 120.000 francs verborgen te hebben en dit bedrag werd er ook werkelijk gevonden. Man en vrouw zitten thans te Athene gevangen; naar den tweede, die zich vermoedelijk te Konstantinopel verborgen houdt, wordt nog gezocht. De opstand dor Hottentotten. Uit Kaapstad wordt aan de Times ge meld, dat de onlangs uitgebroken opstand van Hottentotten in het Zuid-West protec toraat wordt toegeschreven aan de nei ging van vele naturellen om welwillend heid voor zwakheid te houden. De Duit- schers regeerden de inboorlingen steeds met ijzeren hand, doch sedert de Unie het gebied beheert, worden zij mensche- lijk behandeld. De Bondelzwarten zijn al toos een rumoerige stam geweest, niet tegenstaande zij slechts twee of driedui zend zielen tellen. In den oorlog tegen de Duitschers, van 1903 tot 1907, waren zij de eersten, die in opstand kwamen en de laatsten, die toegaven. De correspondent van De Burger te Windhoek beschuldigt de regeering der Unie te hebben gedoogd, dat de Hotten totten oproerig werden en op eigen houtje tegen de Europeanen optraden. Hij meent dat de ongeregeldheden niet te licht moe ten worden opgevat, daar de inboorlin gen van de districten noordelijk van het gebied der Bondelzwarten onbetrouwbaar zijn. Volgens een officiéél bericht hebben reeds schermutselingen met de door luchtstrijdkrachten gesteunde politie plaats gehad. De Kamerverkiezingen. In een vereenigde vergadering van het Comité van Houten van liberale Kamer leden en van de S&nispartij voor -Volks welvaart is besloten alle lijsten te ver binden. De Kon. Familie op reis. De 0,Batavier V", met de Kon. familie aan bcord, is Maandag 12 uur in Ber gen in Noorwegen aangekomen. Art. 40 van het Bezoldigingsbesluit. Naar de Res.-bode verneemt heeft de regeering thans besloten het bekende artikel 40 van het bezoldigingsbesluit als volgt te redigeeren: .Voor de op 1 Juli 1922 in dienst zijnde ambtenaren blyvon de op dat tijdstip door hen genoten wedden ge waarborgd, behoudens het geval en voor zoover die wedden ingevolge de op even geuoemden datum bestaande bepalingen van dit besluit vermindering moeten ondergaan". In de toelichting merkt de regeering op, dat de bedoeling geen andere is, dan om, wanneer in eenige toekomst, ver of nabyeenige regeering zou moeten "övorgaan tot verlaging van de salaris- normen, die regeering daarby ten aan zien van de na 1 Juli 1922 aangestelde ambtenaren of verleende verhoogingen niet te binden aan de tegenwoordige slotwoorden van art. 40. De nieuwe Veewet. Naar het Vaderl. verneemt zal de nieuwe Veewet 13 Juni in werking treden. ZIERIKZEE. In de matig bezette zaal van hotel „Juliana" trad Maandagavond, voor de afdeeling der Chr. Hist. Unie alhier op, de heer H. W. Til anus, met het reeds tevoren aangekondigde onder werp: „De beteekenis van het Chr. Hist, beginsel voor land en volk, mannen en vrouwen in verband met de a.s. ver kiezingen". Bij ontstentenis van den voorzitter, pre sideerde dhr. C. J. Boogerd1 deze verga dering. Nadat deze was voorgegaan in gebed, gaf hij den heer Tilanus het woord. Sprekende over den komenden stem busstrijd, welke zal uitmaken hoe ons land in de komjende 4 jaar zal war den geregeerd, verheelde spr. niet dat de keuze ditmaal door het groote aantal candidaten buitengewoon moeilijk is Dit jaar heeft de verkiezing een twee ledig doel. Niet alleen moeten de kie zers Zich uitspreken hoe ons land in de komende 4 jaar zal worden geregeerd, maar ook zullen zij hun meening ken baar moeten maken hoe zij over de nieuwe gewijzigde grondwet denken, die nu niet precies de oelangstelling van velen heeft, daar het voornaamste punt, waarom zoo lang gestreden is, de schoolstrijd, is opgelost. Niettemin bevat de gewijzigde grond wet tal van belangrijke artikelen, die door spr. nader werden uiteengezet eh verduidelijkt, zoo o.a. de thans geWij- 1 zigde troonopvolging, de wijziging in de 1 samenstelling van de Eerste Kamer en de verkiezing daarvan volgens de even redige vertegenwoordiging. Voor 3 Dec. 1923 zal voor laatstgenoemde Kamer een stelsel van E.V. moeten worden ge vonden. Spr. was van oordeel dat misschien in de naaste toekomst een ander twee kamerstelsel zal ontstaan; dat er zaï zijn een sociaal-economische - naast een zuiver politieke kamer. Art. 58 der Grondwet, welke het ge zag van den vorst beperkt en de wij ziging ten aanzien der koloniën betref- Jende de regelingen over zelfbestuur, werden mede besproken. Een goed deel zijner rede wijdde spr. voorts aan de overheidszorg in 't al gemeen, een der meest brandende vraag stukken op maatschappelijk gebied. Daar naast is het vrouwenkiesrecht in de Grondwet opgenomen, terwijl de stem plicht uit de Grondwet is geschrapt. Ech ter staat de stemplicht nog in de Kies wet; zoolang dus deze laatste wet de Kieswet niet is gewijzigd, is men verplicht naar de stembus te gaan% De daad van gaan en niet gaan is een even groote gebeurtenis, want door onthouding slaat de schaal naar de zijde der tegenstanders over. Uitvoerig stond spr. stil bij het vrouwenkiesrecht en ging aan de hand van verschillende bijbeltek sten de positie van de vrouw na onder het oude en nieuwe verbond. Zoowel in het oude als nieuwe testament vindt meti tal van voorbeelden welke de giioote positie van de vrouw in hjet maatschappelijk leven in h(et licht stel len. Hoewel spi g'-ecn idealist is tzi\ opzichte van het vrouwenkiesrecht, 200 moest hij het toch als een recht er kennen, dat da vrouwfen zich ook nu mogen uitspreken. De groote verande ring in ons maatschappelijk leven is gekomen door de invoering van de stoommachine. Langzamerhand zijn da vrouwen uit hun gezin, waar voordien vele dingen zfclf gemaakt werden, ge gaan naar de fabrieken als gojedkoope arbeidskracht. Later gingen de school deuren en kantoorlokalen voor haar open. De positie der vrouw is thans een heel andere geworden. Na de pauze wijdde spr. nog eenige oogenblikken aan de algemeene politiek en de verbrokkeling die langzanierhand is ontstaah, wélke zichnu duidelijk af- teekent na de indiening der verschillende candidatenlijslen. Spr. betreurde deze versnippering, omdat z.i. daardoor geen zuivere stembusuitspraak is te verkrij gen. Dat is de schuld van de E.V. Achtereenvolgens behandelde spr. de vier groote partijen, de R.K. partij, de S.D.A.P., de Vrijheidsbond en de prot. chr. partijen. Met nadruk wees spr. op de aktie door de Chr. Hist, in onze volksverte genwoordiging gevoerd tegen het aan stellen van een gezant bij 't Vaticaan Deze daad was on-protestantsch. De pro cessie-Kwestie werd terloops behandeld en gewezen op de eertijds genomen be sluiten tot het voorkomen van godsdienst twisten. De S.D.A.P. en de liberale groe pen werden mede besproken en gewe zen op 't feit dat beidje groepen hjet materiëele belang van het volk op het oog hebben. De chr. partijen erkennen Gods souvereiniteit, ook op staatkundig gebied. Gods woord is hun richting en toetssteen! Onder applaus eindigde spr. zijn rede. De heer D. Mulder, welke overigens, zooals hij verklaarde, met het overgroote deel van spr.'s rede sympathiseerde, v.oeg nadere toelichting betreffende het ge zantschap bij 't Vaticaan, tot. welke in stelling ook de A.-R. hebben medege werkt. Het Vaticaan is een gewichtig di plomatiek centrum en de regeering heeft 't noodig geacht daar een gezant aan te stellen tijdens den oorlog; later, toen minister van Karnebeek het nog noodig oordeelde, is de Pauselijke gezant be stendigd. Ds. Weeda bestreed de meening als zou een gezantschap bij 't Vaticaan noodig zijn, wees vooral met nadruk op 't protes- tantsche karakter van ons Ned. volk. Dhr. Tilanus beantwoordde de debaters. Spr. beweerde dat de Katholieken niet met een voorstel hadden moeten komen om 't tijdelijke gezantschap bij den Paus in een vaste vertegenwbordiging om te zetten. Het bevreemdde spr. zeer dat een prot. chr. Nederlander dat hier verde digde Spr. herinnerde den heer Mulder aan de woorden die de Pauselijke inter nuntius had gesproken toen hij zijn op wachting maakte bij onze protestantsche Souvereine. Wat de meening betrof als zou het gezantschap bij den Paus ook voor ons land zijn nut afwerpen, daarvan had spr. nog nooit iets bemerkt. De heer Tilanus dankte ds. Weeda voor diens gesproken woorden en beant woordde de door den debater gestelde practische vragen. De voorzitter, de heer C. J. Boogerd, dankte den spr. voor zijn gehouden be toog, waarna, op verzoek des voorzit ters, ds. Weeda deze vergadering met dankgebed sloot. Met ingang van 1 Juli as. is be noemd tel klerk ten kantore der Di recte Belastingen enz. te 's Hertogen- "erdwijnlri„_ p hoofopijm "tabletten Pep koken 6Oei bij Apotheken en dixsjisten bosch B. G., den heer C. van der Kreke, thans in gelijke betrekking ten kantore Zierikzee De heer A. van der Weijde, lid van Gedep. Staten van Zeeland, is aangewe zen als lid van de N.V. Waterleiding-Mij. Tholen, in de plaats van nu wijlen jhr. mr. E. A. O. de Casembroot. De Min. van Financiën, gelet op art. 47 der Wet op de Vermogensbelasting maakt bekend, dat onherroepelijk zijn geworden de volgende aanslag tot navor dering: J. Deïst, Zonnemaire, belasting-: jaar 1919/20, in de vermogensbelasting in hoofdsom f 54, in de verdedigingsbelas ting 1 B f 37,20, belastingjaar 1920/21 in de vermogensbelasting in hoofdsom f 285, in de verdedigingsbelasting 1 B f 241. Hedenmorgen 10 uur had op 't plein achter de oude Ambachtsschool alhier de plechtige opening plaats van de nationale schietwedstrijden, welke worden gehouden op 31 Mei, 3, 5 en 6 Juni a.s. Behalve! een aantal deelnemers aan den wedstrijd, waren o. a. tegenwoordig de eere-voor- zitter, onze burgemeester, majoor Breit- schneider, commandant van 't Landstorm- verband van geheel Zeeland, de heer P. G. Laernoes, secr. van de propaganda- commissie van den Landstorm, wethou der Timmerman, de heeren Biermasz en Heimbach als afgevaardigden van de O.V., benevens enkele anderen. De voorzitter der schiet-weerbaarheids- vereeniging „Prins Frederik Hendrik" te Zierikzee, de heer J. M. Uijl, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Allereerst richtte hij 't woord tot onzen burgemees ter. Spr. herinnerde aan het feit, dat on geveer 10 jaar geleden wijlen burgemees ter van der Vliet, in een openingsrede 0. a. opmerkte, dat het gemeentebestuur over deze vereeniging verkeerd was ingelicht, maar hij bij nadere kennis making, zijn volle medewerking toezeg de. Spr. hoopte, dat de tegenwoordige eere-voorzitter voor de vereeniging - zal worden wat wijlen burgemeester v. d. Vliet eenmaal is geweest. Tot den com mandant van 't Landstormverband Zee land zeide de heer Uijl, dat het streven der vereeniging er op gericht is, ons volk weerbaar te maken. Met dank releveerde spr. de geschonken medailles van H. M. tfe Koningin en H. M. de Koningin Moeder. Met een driewerf hoera op onze Souve reine eindigde de heer Uijl zijn openings rede. Daarna verkreeg de burgemeester het woord. Met sympathie had hij de uitnoo- diging om deze wedstrijden te openen, aangenomen. Spr. gewaagde van de ma tige sympathie, die een 10-tal jaren ge leden voor deze vereeniging bestond. Niet tegenstaande die weinige medewerking is de vereeniging steeds vooruit gegaan" en mag heden haar 15-jarig bestaan herden ken. Spr. memoreerde, dat 24 vereenigin- gen zich hebben aangemeld, niet alleen uit Zeeland, maar ook uit Noord-Brabant. Spr. wees ten aanzien dezer vereenigin- gen op 't buitenland, o. a. Zwitserland. Daarbij vergeleken komt ons land nog verre achteraan, hoewel daarin de laat ste jaren eenige verandering begint te ko men. Het is wenschelijk, dat een volk hoe klein ook, alles doet om te trach ten weerbaar te worden. Hoewel in de toekomst hel geweer in den oorlog een nutteloos wapen kan worden, thans is het een middel om, indien de nood zakelijkheid zich mocht voordoen, zich zelf of zijn vaderland te verdedigen. Goede schutters moeten een vaste hand en zeker oog hebben, iets wat in onzen zenuwachtigen tijd zeker gewenscht is. Spr. hoopte dat op dezen wèdstrijjd de schutters blijk zullen géven van een ge oefend oog en vaardige hand; dat hun zenuwen zoo goed worden beheerscht, dit hooge puntencijfers zullen bewijzen hoe flink men geoefend is. Met ge noegen opende de burgemeester daarop dezen wedstrijd. (Applaus). Door den sergeant-majoor, den heer Kok, werd daarop Jiet eerste schot ge lost en nam de Wedstrijd een aanvang. Hedenvoormiddag werd met een leuk speechje de „hoepla" tent, inge richt voor het reeds gepubliceerde phi- lantrcpische doel, door een der heeren van de sub-commissies der feestelijkhe den, in 't bijzijn van vele nieuwsgieri gen, geopend. Gezien het liefdadig doel hopen we dat de opbrengst aan de ge. stelde verwachtingen zal beantwoorden. Naar wij vernemen, zijn op de coöp. sigarenfabriek „dè Volharding" wegens slapte 2 werklieden ontslagen. Naar wij vernemen, zijn bij het jongst gehouden examen voor het be halen van het brevet voor „geoefend man" bij de vooroefeningen van den Vrij- willigen Landstorm alhier, van de 23 deelnemers 18 geslaagd. Voorzeker een mooi resultaat, getuigende van den groo- ten ijver, zoowel van leerlingen als in structeurs, en tevens een bewijs, dat het examen niet zóó zwaar is, als men dikwijls beweert. Wij laten hieronder de namen Van de geslaagden volgen J. F. Vermunt; J. B. Wansink; J. M. B. Henning; P. S. Waneink; P. J. Ver-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1