Zierikzeesche nieuwsbode BIJ VOEGSEL. behoorende by do Tan Vrijdag 26 Mei 1922, 110. 10780. BUITENLAND. Treinbotsing in een tunnel. Te Genua heeft Dinsdag een spoorweg ongeluk plaats gehad in de tunnel, welke onder de stad doorloopt tusschen de sta tions Piazza Principe en Brignole. Een trein uit Ventimiglia liep in de tunnel op een trein uit Rome. De botsing was zeer hevig en de locomotief en het postrijtuig van den trein uit Rome werden geheel vernield. De duisternis droeg nog tot het verschrikkelijke van den toestand bij. De passagiers sprongen in groote opwinding uit den trein. Er werd onmiddellijk hulp geboden door mannen, die met fakkels de tunnel binnen snelden. Een persoon werd gedood, en elf ernstig gewond. In dienst der politie. De draadlooze telefonie begint thans ook meer en meer beteekenis te krij gen in den strijd tegen misdadigers. Zoo wel de politie te New-York als die te Chicago maken thans in ruime mate van de "voordeelen, die de draadlooze te lefonie biedt, gebruik. Een gebied van duizenden vierkante mijlen wordt door de draadlooze der politie „bestreken", zoodat bijzonderhe den over misdaden en de bedrijvers daar van in een minimum van tijd in den heelen omtrek zijn rondgetelefoneerd. In beide steden bezit da politje auto stations met groote energie en toege rust mei ontvang- en zend-toestellen. Hel is heel goed mqgelijk om, terwijl de auto's met een vaart van 50 mijl per uur (80 K.M.) rijden, goed verstaanbare gesprekken te voeren met de politie- bureaux'. Zoodra de draadlooze telefoondienst te Chicago volkomen is ingericht, zal elke politieman in die stad een minia tuur-ontvangapparaat van de nieuwste constructie voorzien zijn. De toestellen van oude constructie, welke de politie mannen in staat moesten stellen om ge sproken waarschuwingen op te vangen, voldeden niet. Het systeem, dat thans in gebruik is, berust hierop, dat de politieman, die van een ontvangtoestel voorzien is, een lichten schok in den arm krijgt. Daarna ijlt hij naar een van de vaste telefoon boxen, welke in alle Amerikaansche ste den ten behoeve der politie zijn aan gebracht en roept het bureau op, waar ender hij ressorteert. Elk der 50 politiebureaux te Chicago zal van een draadlooze inrichting voor zien worden. De „liefdesdokter". Het Berlijnsche Landgericht I heeft een merkwaardig geval van bijgeloof te be handelen gehad, waarbij men zich in de Middeleeuwen verplaatst waant. De waar zegger en kaartlegger August Konka uit Lichtenberg was aangeklaagd wegens het plegen van bedrog in talrijke- gevallen. Sinds jaren oefent beklaagde het schoone bedrijf van waarzeggen uit. Zijn metier verdeelde zich over drie specialiteiten afstandssuggestie, horoskoop trekken en verjongingskuren. In het eerste geval wer den de portretten van echtelieden, die meenden door bemiddeling van dr. Konka nieuwe kleur te kunnen geven aan hun huwèlijksleven, opgezonden aan de „In dische loge der Waarheid", waarvan lei der heette te zijn een zekere professor Siemens te Leipzig. Deze suggereerde dan van verre in de gewenschte richting, zon der gevolg natuurlijk. Verder brouwde dr. Konka nog liefdesdranken, waarvan de ingrediënten hem 12 M. kostten en welke hij voor 500 M. verkocht. De man is wegens zijn voor de gemeen schap gevaarlijke praktijken negen maan den in de gevangenis gezet. B I N N E NML A N D. Voetliulhystcrie. Onder bovenstaand opschrift schrijft rnr. van Rossem in de laatst verschenen ,,H. P." Wij weten allen dat het voet bal sinds eenigen tijd bij de weten schappen is opgenomen. De sport-recen senten zonder eenig gevoel voor humor, schrijven ons wekelijks zinnetjes als: „Er werd ditmaal een zeer wetenschappelijk spel gespeeld". Het wonderlijke is ech ter dat sinds de voetbal zich van de scientia heeft meester gemaakt, de at mosfeer, waarin die schoone wetenschap wordt beoefend, met den dag onzui verder en ordinairder wordt. Wie de schuld treft van dezen on gezonden toestand? Wel, in de eerste plaats de pers die dagelijks een quah-reelame maakt voor deze speciale sport en haar een belangrijkheid heeft gesuggereerd die ze bij lange na niet Waard is. Ik ben zelf een groot sport iiefhebber en het is dus niet uit haat tegen de sport dat ik deze woorden neer-schrijf. Maar als ik zie hoe mijn courant me allerlei wetenswaardigs ont houdt om zeven kolommen voetbal te kunnen zetten, als ik 2ie hoe een ta lentvol caricaturist als de Hongaar Ma jor aan een courant verbonden wordt om bijna louter caricaturen van onbe nullige voetbalsnuiten te leveren, als iit zie hoe de eeuwige voetbalcritiek en de eeuwige voetbal-commentaar het pad ge ëffend hebben voor die huidige voetbal- hysterie welke uit die dagelijksche sug gestie geboren is, dan vraag ik me af of het niet wat bescheidener had gekund. De sport als sport ware er zeer zeker mee gediend geweest. Dn reis van de Koningin noar Noorwegen. De koninklijke familie met gevolg is Vrijdagochtend van Het Loo naar Den Haag vertrokken. H. M. komt van avond om 6 uur per auto te Rotterdam, om zich op de „Batavier" in te schepen voor de reis naar Noorwegen. De „Batavier V" vertrekt in den na-nacht. Wordt ons klimaat warmer? Het heeft de aandacht van Duitsche- onderzoekers getrokken, dat verschillende teekenen wijzen oip een regelmatig war mer worden van ons klimaaV. Ogder deze teekenen worden vooral genoemd veranderingen in de trek van els en verhuizing van andere dieren. Tal van trekvogels blijven in de laat ste jaren in het land, andere diersoor ten (70 vogelsoorten alleen al), die we gens vroegere veranderingien hun ven blijf verplaatsen, keeren terug. Men meent daarom, dat een geleide lijke terugkeer van een subtropisch kli maat plaats vindt en dat Europa over een aantal jaren weer temperaturen zal kennen als vóór het diluviale tijdperk De Ijjstenzwerm. Nu de lijsten met de namen van de candidaten voor de a.s. Tweede Kamer verkiezing bekend zijn, schrijft de be kende hoefijzercorr. van 't Hdbl.: Zóó erg is het bij de verkiezingen van 1918, toen de evenredige vertegenwoordi ging voor de eerste maal werkte, nog lang niet geweest. Er waren toen 32 soor ten van lijsten ingediend. Men vond dat, terecht, een misbruik maken van het stel sel, doch de apostelen der E.V. troostten ons met de verzekering, dat dit blijkens de ervaring elders, slechts de eerste maal zoo was. Daarna leerde men zich wel beperken. Maar nu is het tegendeel ge bleken; het buitensporige aantal lijsten van 1918 is thans nog toegenomen met nagenoeg 50 pCt. En deze ervaring, ge voegd bij de reeds ondervonden nadee- len der E.V., doet ons opnieuw ernstig vragen, of wij een verkiezingsstelsel moe ten handhaven, dat, hoe ook de onder vinding in andere landen moge zijn, voor Nederland al heel slecht schijnt te passen. Immers, op de groote lijsten na (en mis schien een paar kleine) is het vrijwel uitgesloten, dat er iets terecht komt van de zoo versnipperde stemmen. Tiendui zenden zullen zijn verspild. Dat is wel licht nog meer dan vroeger onder 't meer derheidsstelsel. Destijds hield de persoon lijke band met den afgevaardigde de kie zers in bedwang. Maar die band ontbreekt nu nagenoeg geheel. De Evenredige Vertegenwoordiging is, volgens dien correspondent, bezig, althans in ons land, zich te vermoorden! Uit Stad en Provinoie ZIERIKZEE. Wij ontvingen het verslag der Gezondheidscommissie over het jaar 1921, waaraan het volgende is ontleend De heer A. v. d. Weijde, lid der Ged. Staten, bedankte als bestuurslid, terwijl in diens plaats werd gekozen de heer C. Blom te Haamstede. Het bestuur bestaat thans- uit de navolgende heeren: W. H. Ittmann, C. de Looze, A. van Rooijen, B, Gil jam, J. S. Hoogstra, H. van Dijke en C. Blom; secretaris is mr. H. Polvliet. Aan verschillende ingekomen klachten werd de noodige aandacht geschonken en indien zij gegrond bleken, getracht .ze op te lossen. De algemeene gezondheidstoestand in het ambtsgebied mag over 1921 beslist gunstig genoemd worden. Betreffende den toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering is verricht, kwamen onder „waterloopen en slooten" en „verontreiniging der lucht" een tweetal feiten voor, n.l. te Dreischor en te Oosterland. In het begin van het verslagjaar noodig- de de Inspecteur der Volkshuisvesting, jhr. G. de Graaff, de commissie uit, hem de noodige gegevens te verstrekken om trent de wijze, waarop in de verschillende gemeenten van haar ressort het toezicht op de naleving der Woningwet en Bouw verordening geregeld is, zulks met 't oog op het ontwerp art. 8a der gewijzigde Woningwet, voorschrijvende, dat in alle gemeenten door daartoe aangewezen amb tenaren op evengenoemde voorschriften toezicht moet worden gehouden. Met medewerking der gemeentebesturen werd het noodige materiaal bijeengebracht en opgezonden, waarbij de commissie als hare meening te kennen gaf, dat, behou dens enkele uitzonderingen, de regeling van meergenoemd toezicht over het alge meen veel te wenschen overliet, vaak be rustte in handen van voor hunne taak niet berekende personen, en over het alge meen als een geheel onvoldoende be zoldigd bijbaantje werd beschouwd. In een commissie-vergadering werd de wenschelijkheid eener betere regeling dezer materie besproken en nader advies ingewonnen bij den Inspecteur omtrent de in 't leven roeping van een behoorlijk toezicht. De inspectie vereenigde zich met de denkbeelden der commissie. Ged. Sta ten van Zeeland deelden bij circulaire van 25 Nov. 1921 mede, dat zij tot de over tuiging waren gekomen, dat tegen de be staande regeling geen bezwaar bestond. De commissie spreekt in haar verslag den oprechten wensch uit, dat het den inspecteur moge gelukken, Ged. Staten te overtuigen van de wenschelijkheid, ja noodzakelijkheid, eener betere regeling, en dat dit college zich niet door'geldelijke overwegingen zal laten weerhouden, de Gemeentebesturen te nopen, aan de hand van het nieuwe voorschrift der Woning wet, een inderdaad deskundig toezicht op de naleving der voorschriften op het ge bied der volkshuisvesting, waaraan tot heden nog zeer veel ontbreekt, in 't leven te roepen. Naast het bovenstaande, dat in het alge meen gesproken woningverbetering ten doel had, bewogen zich de werkzaam heden der Commissie ook dit jaar weder op het gebied der bevordering van den woningbouw, en werd betreurd het vrij wel negatieve resultaat, dat het vorig jaar bereikt werd met de poging, den bouw van woningen van Gemeentewege of door toedoen van vereenigingen te be vorderen, zulks, niettegenstaande naar de overtuiging der commissie in schier elke gemeente woningnood heerscht. De óommissie adviseerde het gemeente bestuur te Noordwelle, de woning van het hoofd der schóól grondig te ontsmet ten, alvorens haar aan diens opvolger in gebruik te geven, aan welk advies door het gemeentebestuur werd voldaan. Wordt uervolgd). - Dat de Gymnastiekvereniging „Rust Roest" niet rust en dus ook niet roest, blijkt uit een in dit nummer voorko mende advertentie, waar zij haar vierde uitvoering publiceert. We hopen dat de belangstelling bij het werk dezer 'flinke vereeniging groot zal 2ijn, temeer daar thans de toegangsprijs, vergeleken bij die der vorige malen, aanmerkelijk is ver- AANBESTEDINGEN, Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 16 Juni, benoemd tot com missaris van het loodswezen, enz., le vens ontvanger van de loodsgelden te Harlingen, de commissaris van het loods wezen, enz., tevens ontvanger van de loodsgelden te Brouwershaven, tevens be last met de waarneming van gelijke be trekking te Zierikzeq, A. Woudstra; tot commissaris van het loodswezen, enz., tevens ontvanger van de loodsgelden te Brouwershaven, de commissaris van het loodswezen, enz., tevens ontvanger van de loodsgelden te Dordrecht, J. Bakker, en onder handhaving van Brouwershaven als zijn standplaats, tevens belast met de waarneming van de betrekking van commissaris van het loodswezen, enz., tevens ontvanger van de loodsgelden ta Zierikzee. In de Woensdag te Middelburg ge houden aandeelhoudersvergadering van de N.V. Hendriks Co.'s Bankiers- en Ef fectenkantoor te Middelburg, Sluis en Oostburg, wordt het jaarverslag uitge bracht over 1921, het 63ste boekjaar. O.a. wordt gewezen op de verbouwing an uitbreiding van het kantoor te Oost burg. Wijzende op den slechten toe stand van het zakenleven wordt gezegd, dat er teekenen te over zijn, w(elke er op wijzen, dat ook de landbouw, voor Zeeland van zooveel belang en welke De N.V. Waterleidingmaa'iSchappij Tho- len heeft Dinsdag aanbesteed het bou wen van een machinegebouw. Minste in schrijver was dhr. H. B. A. Sprangers te Teteringen, met f 76,750. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Krankzinnig geworden door rooken.. Te Tiel is de heer S. krankzinnig geworden door het bovenmatig rooken van sigaret ten. Per dag werden 13 a 14 doosjes ver bruikt. Een familie-puzzle. Te Leerdam is een paar in ondertrouw opgenomen, waarbij na het huwelijk de bruidegom de vader wordt "van zijn zuster, terwijl hij tegen zijn zoon zwager moet zeggen. De bruid wordt de schoonzuster van haar zoon, terwijl de bruidegom oom en grootvader van dat kind wordt. Het einde van een dief. Te Nijmegen werd een man aangehouden, die Woens dag onder Neerbosch een paard uit de weide stal en dit te Oss verkocht had. Na naar Oss te zijn getransporteerd om met den kooper te worden geconfron teerd, heeft hij zich op het politie-bureau in zijn cel opgehangen. De man was slechts 23 jaar oud. Goedkoope en lekkere jam. Op onder staande wijze krijgt men voor pl. m. 90 et. drie potjes met lekkere jam. Neem vier sinaasappels en een citroen, wasch ze goed schoon en zet ze bijna onder water op 't gas. Laat ze koken tot ge met een puntig houtje gemakkelijk in den schil kunt prikken. Neem dan de vruchten er uit en doe 2 pond suiker in 't nat. Snij de vruchten onder en de wijze, waarop de diefstallen gepleegd werden, dat K. de dader was. Het politietoezicht in de provincie werd des nachts verscherpt, doch K. schijnt toen lont geroken te hebben en kwam niet weer. De politie ontdekte daarop, dat hij te Luik verblijf hield. Van daar even over de Nederl. grens komende om te Nispen een postwissel te verzenden, werd hij ingerekend. De meeste gestolen zilveren voorwerpen, die hij in Hollandsche steden verkocht, zijn opgespoord en door de be stolenen herkend. Hij wordt ook nog ver dacht van oplichting van een bank te Arnhem. Een tijdlang verbleef hij ook in Zwitserland, waar hij deel moet hebben uitgemaakt van een internationale hötel- dievenbende. Hitte-reeord. Mededeelingen van het Kod. Ned. Meteor. Instituut: Bij het voort duren van de hitte-pariode is (Woensdag) in De Bilt da temperatuur van Maandag nog iets overtroffen; de thermometer steeg tot 33.6 graad Celsius. Uit Gronin gen is Dinsdag omstreeks 34 graden gemeld, Maastricht bereikte toen 34.3 graad, Vlissingen zelfs 34.9 graad, een hooger temperatuur, dan in de laatst genoemde plaatsen zelfs iu den zomer ooit is vastgesteld. Vergiftiging. Te Veendam is de 48- jarige echtgenoot9 van den landbouwer H. Veenhuizen, in arrest gesteld, ver dacht van poging tot vergiftiging van haar man. Het echtpaar dronk veel en vocht dikwyls. De maag van het slacht offer is leeggepompt. Een droevig verschijnsel. Wij lezen in de N. Arnh Crt. „Debat gewenscht, mits zingend", aldus luidde de laatste zinsnede, die wij j.l. tot heden het meest gespaard bleef, even- j ^un P^a^s waren, zij hield vol, 1 rroimlir (-lot Hit inTOfroninfr afirohrn eens slechte tijden teg'emoet gaat. Met groote voldoening wordt geconstateerd, dat de zaken der N.V. van deze alles zins slechte tijdsomstandigheden geen di- recten nadeeligen invloed ondervondjen, anders dan een belangrijke mindere winst meester der gemeente Winschoten, op provisie, tengevolge Van het zeer gereduceerde aantal effectenorders. De ontvangsten bedroegen f I18,102,63f\ de onkosten f 49704,12, dus een winst van klein comité bijeen te komen, ter bespre- f 68398,515, welke de directie voorstelde 1 king van het loonconflict in Oostelijk Gro- als volgt te verdeelen: afschrijving op j ningen. Er moet kans bestaan,-dat beide fondsen eigen rekening f 20,000, op ge- j partijen aan deze uitnoodiging gevolg zul- bouWen enz. f 5103,54, en toe te voe- f len geven. gen aan reservefonds f 33964,29 en aan buitengewoon reservefonds f 9330,635. Voorgesteld werd geen dividend uit te keeren, daar de weinige aandeelhouders er de voorkeur aan geven, de behaalde winsten in het bedrijf te laten. Aldus werd besloten. Tot commissaris werd herkozen de heer mr. A. J. F. Fokker van Crayestein van Rengerskerke te Zie rikzee. SCHERPENISSE. Op de vergadering van ingelanden van het calamiteuse water schap Scherpenisse op Dinsdag j.l. waren van de 21 ingelanden 9 tegenwoordig en-4 gevolmachtigden, 't Dijkgesehot werd vast gesteld op f 23792,28. Verslag over 1921/22 werd uitgebracht. Besloten werd tot op neming van f 2500 voor kasgeld tegen öi/g pCt., tot uiterlijk 1 Oct. a.s. Eveneens werd besloten tot opzegging van het lid maatschap bij den Zeeuwschen Water- schapsbond tegen 1 Juni 1923. De begroo ting voor 1922/23 werd vastgesteld in ont- ontvang en uitgaaf op f 10006,225, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 64,04. ONDERWIJS. Door de afdeeling Duiveland van het Ned. Ond. Genootschap is tot afgevaar digde naar de 76e algemeene vergadering, die 1, 2 en 3 Aug. a.s. te Amsterdam zal worden gehouden, benoemd de heer J. Smallegange te Nieuwerkerk en tot diens plaatsvervanger de heer F. G. van den Berg te Bruinisse. STAVENISSE. Voor de eerstdaags te komen vacature van onderwijzer alhier hebben zich 6 sollicitanten aangemeld. open an haal de pitten er uit. Draai dan j Vrijdagavond in een advertente in een J u plaatselijk blad lazen, en waarin aan kondiging werd gedaan van een open bare vergadering van de afdeeling Arn hem van de Rapalje-partij, waarin het candidaat-Tweede Kamerlid Klaas Drie huis, zingend zijn zyn program zon uiteenzetten. Veel belangstelling heeft deze „séance,, niet mogen hebben. No. 1 van de lyst der Repalje-party, de heer Driehuis, droeg Dinsdagavond in de bovenzaal van het Centraal-gebouw zyn rede voor, begeleid door een tweetal declamatrices. Van een der vele liederen het ge heel leek meer op een oaberet moderne dan op een serieuse verkiezingsrede vond veel bijval. „In het groen groen knollenland", waarin o.m. een parodie gegeven werd van de |bekeüde Schie- damsche verordening betreffende „het zitten op den dijk". De heer Driehuis ontpopte zioh o.a. nog als „burgerwacht-man". We ver namen ten slotte uit het program, dat het in de Tweede Kamer op alles zou zijn een „ja en amenknikkery". „Debat gewenscht. mits zingend", had geen resultaater werd niet gedebateerd, maar er was wél gezongen, ook door 1 de aanwezigen. Het opschrift deed ons denken aan „Evenredig Kiesrecht", en „al de gevol gen van dien". De Voorzitter der afdeeling meende in zyn slotwoord een woord van protest te moeten uiten tegen het „democratische besluit", dat de bijeenkomst maar tot i elf mocht duren, want er .was nog s veel meer op 't program(ma)! i Wij van deze plaats, wenschen een woord van zéér ernstig protest te uiten, over de wijze, waarop men van Even- j redig Kiesrecht gebruik kan maken, en w\j dachten Dinsdagavond meer dan eens: als de komiek-djehter-zanger Klaas Drie huis „HoogEdelGestrenge Heer" wordt, dan „Debat gewenscht, mits zingend" alles door den vleeschmolen (een onmis baar ding voor iedere huisvrouw), zoo men er geen bezit, hak dan alles goed fijn. Voeg de fijngemaakte vruchten bij 't nat en laat 't (de deksel van de pan) inkoken tot 't strooperig wordt. Dan de goed schoongemaakte potjes er mee vul len en de jam is klaar. De bruid had bezwaren. Te Drachten zou in de Chr. Geref. kerk een huwelijks inzegening plaats hebben, welke door de tegenwerking van de bruid niet voltrok ken is. Na de toespraak door den predi kant, werden aan elk van het jongehuwde paar vragen gesteld, dus ook aan de bruid. Zij had, volgens de vraag tot haar gericht, te beloven, haar man gehoorzaam te zullen zijn, hem te dienen en te hel pen, hem nimmer te verlaten, enz. Maar instede van de vragen met ja te beant woorden, begon de bruid, bericht de Dr. Crt., den predikant haar bezwaren ken baar te maken. En of de leeraar nu al betoogde, dat die bezwaren hier niet op met het gevolg, dat de inzegening afgebroken werd en het paartje naar de zitplaatsen terug- keerde. De landarbeidersstaking te Groningen. Naar Het Volk verneemt, heeft de burge de hoofdbesturen van werkgevers- en werknemersbonden in het landbouwbedrijf voorgesteld onder zijn voorzitterschap in RECHTZAKEN. ZIERIKZEEl 26 Mei. Krachtens bevel schrift van de arrondissements-rechtbank van 23 Mei j.l. is de zaak tegen C. Rj., oud 17 jaar, van beroep koopman, wo nende te Zierikzee, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, beklaagd van het plegen van onzedelijke handelingen, ver wezen naar de terechtzitting der recht bank, met bevel van gevangenhouding van den beklaagde. Aan den beklaagde is ambtshalve als raadsman toegevoegd mr. H. Polvliet. De hitte. Mej. E. M., wonende aan de Hekkelaan te 's-Gravenhage, is Dins dagmiddag tengevolge van de hitte in de Wagenstraat alhier ineengezakt en aan hartverlamming overleden. Te Rotterdam werd de schilder J. door de hitte bevangen. Hij stortte van een ladder naar beneden. De gemeen telijke Geneeskundige Dienst vervoerde hem in vTij ernstigen toestand naar het ziekenhuis. Te Rotterdam zakte de 38-jarige havenarbeider A. v. d. C. nabij zijn wioning plotseling ineen. Door een ge neesheer werd zonnesteek geconstateerd en onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk geacht Dinsdag werd de heer K., uit Am sterdam, die met zijn echtgenoote een bezoek aan zijn broeder, den burgemees ter van Callantsoog had gebracht, op een wandeling door de duinen van Schoorl naar Bergen aan Zee waarschijn lijk door zonnesteek getroffen. Een ont boden geneesheer kon, toen hij ter plaatse kwam slechts den dood consta- teeren. De overledene werd per zieken auto naar Amsterdalm vervoerd. Protest van verslaggevers. Dinsdag avond zijn de verslaggevers van de plaat selijke en ook andere bladen uit de raadsvergadering te Amersfoort wegge gaan als protest tegen het lange ver gaderen bij zulk een temperatuur. Van af zeven uur tot kw'art voor elf duurde de zitting, welke na een schorsing van tien minuten weer voortgezet werd. Na die pauze is geen enkele verslaggever teruggekomen. Een heere-dief. J. K. zoo meldt men uit Heerenveen heeft thans be kend de dader te zijn van al de dief stallen in den laatsten tijd in Friesland in boerderijen, door opschuiving van ra men, gepleegd en meegedeeld geen mede plichtigen te hebben. Vermoedde men, op grond van geruchten, dat K. zijn nachte lijke tochten naar Friesland in een auto ondernam, dit is niet het geval geweest. Hij reisde per spoor en als heer gekleed steeds le klasse, zoodat men in hem niet den ex-boerenknecht uit een Friesch dorpje bij Langweer zou herkennen. Door derden werd de politie gewaar, dat K. j in Friesland gezien was en stond het bij haar vast, uit de omstandigheden, waar- Financieel Nieuws. Bear» Ta» Amsterdam. 2d Mei. 8TAATSLEENINGEN. V.K. 101 101 Heden 100'/, 100'/, 100»/, 1001/, 91"/« 91 V„ 90ls/i, 90»/,, 90 90"/,, 941/, M,,/it 93';, 93 V, 93"/,, 93 87»/, 8®18/u 87 V, NEDERLAND N.W. S. obl. 1922 f 100 e N.W. S. obl. 1922 - 500 6 N.W. S. obl. 1922 - 1000 6 N W 8. obl. 1918 - 100 5 N.W S. obl. 1918 - 500 5 N.W. 8. obl. 1918 - 1000 5 N.W. S. obl. 1919 100 5 N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 N-.W. 8. obl. 1919 - 1000 6 N.W. 8. obl. 1916 - 100 4'/, 871/; N.W. 8. obl. 1916 - 500 4V, 87»/, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4'/, 87'/, N.W. 8. obl. 1917 - 100 41/, 84'/,, W)\ N.W. 8. obl. 1917 5Ö0 4'/, 84»/x, 84»/,, N.W. 8. obl. 1917 - 1000 488'/, 83»/,, N.W. 8. obl. 1916 - 100 4 N.W. 8. obl. 1916 500 4 N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 N.W. 8. obl. - 1000 8 N.W. S. obl. -1000 3 N.W. 8. eert. .--1000 3 N.W. 8. eert. -1000 21/, 54'/, 54'/, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tsbaksleenlng 1902 5 Zegelleening 1904 5 Bel. vr. goud-obl. 1907 4 PKTB.-ONDERNEMIN GEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 480 475'/, Kon. Petr. 1 100 O. A. 481»/, 478 Kon. Ned. Petr. O. v. A. 48U/, 477 Dollars (bank) I 2,55-1 2,57'; Marken (gr.) 10,8510,90; ld. (rood) f 0,85-1 0,90; Kronen (100) 10,02»/,-10,03; Eng. bank papier 1 11,44—111,47; Fransoh bank papier 123,20—128.80; Belg. bankpapier f 21,45-1 21,55. 60</„ - soy, 80'/,. 64'/,, 64'/,, 64'/, 64»/,, 27 25 29'/, 29»/, - 22»/, 22

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5