Zierikzeesche abonnement: Woensdag 24 Mei 1922 zierikzeesche courant. advertentiën buitenland. b i n n e nl a n d. Uit Stad en Provincie Pr^js per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets. van^4 regels - en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10779. ^zending op den d»gj van nit- Olr. A. J, DE LOOZE Jr. Uttg.-Redact. II. J. KOSTE* 8#Te Tóór "re. De scheepsramp in het Kanaal. De aanvaring tusschen de „Egypt" en de „Seine" welke Zaterdagavond tenge volge van den mist in het Engelsche ka naal plaats had, had aan boord der »Egypt" een paniek tengevolge; de gezag voerder wist de orde echter spoedig te herstellen. De „Egypt" begon evenwel al gauw over te hellen, hetgeen het uitzetten der reddingsbooten zeer bemoeilijkte. Twintig minuten later was het schip verdwenen en toen de Fransche oorlogs schepen en andere vaartuigen, die door middel der draadlooze waren gewaar schuwd, ter plaatse verschenen, was er geen spoor te vinden van overlevenden buiten die, welke door de „Seine" waren opgepikt. De „Seine" was dadelijk bij gedraaid en heeft voortreffelijk reddings werk verricht. Gelukkig had de „Egypt" niet het volledig aantal passagiers aan boord, daar tal van personen over land naar Marseille waren gegaan, teneinde zich daar aan boord van het schip te be geven. Van de omgekomenen waren 15 passa giers en 80 leden der bemanning. Ofschoon de „Egypt" spoedig zonk, meent men toch dat meer personen gered hadden kunnen worden, wanneer ze maar aan boord waren gebleven en niet dade lijk na de botsing in zee waren gespron gen. Tal van menschen vielen bovendien in zee tengevolge van het gedrang. Alle geredde passagiers van het verongelukte schip „Egypt" doen verhalen over ont zettende tooneelen van wanhoop en hel denmoed, welke zich na de botsing heb ben afgespeeld aan boord van het zin kende schip. Van een reddingsboot brak bij het neerlaten den kabel. De inzitten den werden in zee geslingerd. Daarop brak de andere kabel van de boot, zoodat deze op de hoofden der zwemmende drenke lingen viel. De marconist, die tot op het laatste oogenblik op zijn post was ge bleven en eerst in zee sprong, toen het schip in de golven verdween, werd in uitgeputten toestand aan boord van een reddingsboot geheschen. Hij overleed ech ter eenige uren later aan uitputting. Even voordat het schip zonk, helde het zoozeer over naar bakboordzijde, dat het onmogelijk werd, om nog meer booten in zee te laten. De officieren sneden daar op de kabels van de reddingsbooten door, die daarop in zee vielen. Men hoopte, dat de zwemmende drenkelingen zich op deze wijze toch nog een plaats in een boot zouden kunnen verzekeren. Een Engelsch lid van de bemanning, die met een reddingsgordel om van boord wilde springen, zag op dat oogenblik een vrouw in haar wanhoop over het dek loopen, om hulp roepende. Hij gaf de vrouw daarop zijn reddingsgordel, terwijl hij zelf zonder reddingsgordel in zee sprong. Het duurde 20 minuten voordat het schip geheel was verdwenen. Tijdens het zinken werden nog verschillende ont ploffingen gehoord. De „Egypt" had een lading goud in ter waarde van 11/2 millioen pond sterling. Do telegrammen vloed in Genua. De directeur van den telegraaf- en te lefoondienst te Genua heeft aan een cor respondent van de „Times" een en ander medegedeeld over het vele werk, dat door dezen dienst tijdens de conferentie is verricht. In t totaal zijn meer dan 5 millioen woorden langs de telegraafdra den gezonden. De Japansche delegatie heeft alleen aan telegramkosten reeds het niet onaanzienlijk bedrag van 1 millioen lire te betalen. Per dag werd gemiddeld voor een bedrag van 250.000 lire vertele- grafeerd, terwijl per uur naar Londen gemiddeld 4000 woorden werden geseind. Alleen ten dienste der verschillende de legaties werden niet minder dan 600 te lefoontoestellen aangebracht. Zelfs de kleine postkantoortjes te Rapallo en an dere kleine dorpjes aan de kust, waar in gewonen tijd nauwelijks een telegram ter verzending wordt aangeboden, heb ben in ongeveer een maand niet minder dan 4000 telegrammen doorgegeven. De helft van dit aantal komt voor rekening van de Russische delegatie. In totaal zijn meer dan 130.000 telegrammen verzonden, .terwijl ongeveer een gelijk aantal is ont vangen in een tijdvak, gelegen tusschen 10 April en 14 Mei. De telegraaf- en te lefoondienst heeft in totaal 12 millioen lire gekost.' Lieve jeugd Voor den strafrechter te Kingston (Eng.) hebben zich 4 jongens van 14 a 15 jaar te verantwoorden gehad, wegens een poging om een expresstrein te doen derailleeren. De jongens hadden ijzeren staven, een dikke ijzeren pijp, een ijzeren plaat en verscheidene groote stukken hout op de spoorlijn nabij Betchworth gelegd en wa ren daarna kalm op den loer gaan liggen, om te zien, wat er zou gebeuren. De expresstrein van Portsmouth naar Londen kwam eindelijk met een vaart van 50 mijlen per uur aanzetten en liep pp de verschillende hindernissen. Ofschoon de machine beschadigd en de machinist licht gewond werd, gebeurden er geen ernstige ongelukken. Doel van den aanslag was, na het te ver wachten spoorwegongeluk de rijke passa giers te berooven. De jongens zijn naar een verbeterings gesticht gezonden. Do Koningin naar Noorwegen. De „Batavier V", waarmede de Konin gin einde dezer week de reis naar Noor wegen zal ondernemen, zal gedurende de geheele reis begeleid worden door de tor- pedöbooten Z 7 en Z 8, onder bevel van luitenants ter zee le klasse De Vos van Steenwijk en Blom. De fiaagsche conferentie. De Nederl. delegatie voert op het oogen blik te Genua nog besprekingen in ver band met de voorbereiding van de Haag- sche Conferentie. De terugkeer van mr. Patijn kan tegen Donderdag worden tege moet gezien. De uitnoodigingen tot de Haagsche Conferentie zullen üezer dagen door den president der conferentie te Genua in overeenstemming met de Neder- landsche regeering worden verzonden. Naar aanleiding, van geruchten, volgens welke de kosten van de vreemde dele gaties ter Haagsche conferentie voor reke ning van Nedenand zouden komen, heeft het departement van buitenl. zaken mee gedeeld, dat deze geruchten van allen grond ontbloot zijn. Wormerveer niet failliet. Het gerechtshof te Amsterdam heeft het verzoek tot faillietverklaring van de ge meente Wormerveer afgewezen. Tweede Kamerverkiezing. Dinsdag -warden ingeleverd aan den voorzitter van het hooldstembureau Voor de verkiezing vt£n leden van de 'l'weede Kamer in den kieskring Middelburg, de volgende 'lijsten Nieuwe U.K. Partij: W. J. P. van Liemt; mr. 1. A. Swane; dr. A. M. J. L, Kervel; mej. dr. C. M. van der Pijl; jhr. J. Th. Alting von Geusau; P. N. J. M. Bolsius; J. Barendse; mi. r. C. J. Cremer; mr. G. L. de Vries. Christelijk-Historische Unie. Lerste lijst, mr. J. Schokking; jhr. mr. D. J. de Geer; dr. J. Th. de Visser; J. R. Snoeck Henkemans; J. Weitkamp"; B. J. Ger- retson; J. A. Bakker; mr. G. F. Katz; J. M. Krijger; H. W. Tilanua. Twea'de lijst: dr. C. W. T. baron va 1 Bcetzelaer van Dubbeldam; jhr. dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg; dr. H. J. Lovink; jhr. mr. D. E. van Lenneo; H. van Boven; Kr. Timmer; jhr. W. Rcell, J. Knoppers; P. J. Nahuijsen; jhr. G. J. A. Schimmelpenninck. Vrijheidsbond: jhr. R. R. L. de Mu- ralt; F. J. W. Drion; M. 1. W. J. Bij- leveld; Ph. J. van Dixhoorn; mej. Joh. Westerman; mr. A. Haax; C. C. de Gelder; ds. T. H. Siemelink; mr. C. W. van Ommeren; A. v. d. Weijde. Eerste algemeene lijst: Abr. Staalman, M. v. d. Hout; B. Niewold; S. Postma; G. J. ten Brokhorst; mevr. van Braam Houckgeest—Schroot. Tweede algemeene lijst: H. ter Hall; dr. G. J. Wygchel; S. J. Fernandus; P. Goedhart; J. Joels jr.; J. van Gelderen. Vrijz. Dein. Bond: mr. H. P. Marchant; mevr. B. Bakker—Nort; mr. P. J. Oud; Th. M. Ketelaar; F. E. H. Ebels; P. Nol- ting; J. Welleman; dr. A. M. Joekes; mevr. Th. Thiel—Wehrbein en mr. S. J. L. van Aalten. U.K. Staatspartij: L. A. Fruijtier; F. J. L. M. van Waesberghe; J. W. Vie- nings en G. Adriaanssens. Anti-Reu. Partij: mr. J. A. de Wilde; C. van der Voort van Zijp; A. Colijn; J. v. d. Molen; J. F. Heemskerk; mr. G. van Baren; Chr. vaja den Heuvel; J. A. J. Jansen Manenscfffjn; J. Schouten en C. Warnal. Comité uoor verkiezing oan Liberale Kamerleden: mr. S. van Houten, mej. mr. E. C. van Dorp; dr. .C C. Dutihl; mr. R. A. Fockema; A. H. baron van Har den broeck van Ammerstol; jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk; W. J. Kap- tijn; D. van Lookeren Campagne; J. D. Viruly. Democratische partij: prof. mr. J. E. Heeres; B. Koltrop; prof. mr. J. H. Car- pentier Alting; generaal Koolemans Beij- nen; mej. M. Wiener; dr. R. de Waerd; K. Breebaart Dz; Th. Dil; H. F. Til lema; mr. C. P. van Wijngaarden. S. D. A. P.: W. H. Vliegen; W. C. de Jonge; G. F. Lindeijêr; P. G. Gruijs; J. A. Bergmeijer; H. van der Ploeg; J. F. van Kersen—van Muylwijk; J. Jan sen dn J. Onderdijk. Soc Partij: H. Kolthek; W. Havers; mevr. Kolthek—Timmer; F. Kamstra; B. Lansink; G. J. de Bruin; W. Collé; J. E. Roebers; O. A. Reitsma en J. Schnitzler, Lijst van der Ziuaag: C. L. van der Zwaag. Lijst Coppenolle: J. C. Coppenolle te Sl'.-Jansteen. Comm. Partij: D. J. Wijnkoop; dr. W. van Ravesteijn; J. T. Malaka; J. Wi Kruijt; L. de Visser; R. Vos—Stel; G. Sterringa; J. C. Ceton; J. Brommert jr. ei G. A. Vader. Chr. Soc. Partij:mr. dr. A. R. v. d. Laar; dr. J. van Dorp; J. H. Frielcp; R. van den Berg; J. Jansen; mej. D,. E. C. Deetman; A. J. Rotteveel; G. Voet; mej. D. Teunissen; dr. C. D. Cramer. Chr. Deim Partij: A. P. Staalman; J. H.' Staalman, H. C. Carton, L. v. d. Berg, H. Visser, A. Hakvoort. Plattelandspartij (Teenstra)E. M. Teenstra; C. Haringhuizen; P. Teunissen, R. Schuiling; P. Dijkhuis; P. H. Burgers; j mevr. Schep—Wagensveld; J. Zijp; W. i Balk; K. Homan. Onafhankelijken: jhr. mr. E. A. van j Beresteijn, dr. H. Bonebakker; dr. J. Kalff; dr. J. van Leeuwen; J. G. Mooijen; mr. J. F. van Royen; prof. dr. R. Saftet; L. Simons; dr. Catharina van Tussenbroek; dr. H. C. van Wijngaarden. Algemeene Ned. Vrouwenorganisatie: Nine Minnema; C. B. Minderhoud; A. Schwier—RuttersT. Roozendaal. Staatspartij voor VolkswelvaartA. F. L. Faubel; P. W. Scharroo; mr. B. H. Vos; J. Frijda; J. Rippe; mr. Ph. S. de Laat de Kantei}; mevr. J. L. de Koning—van Arkel; mevr. J. Scheltema de Heere—Sannes; ir. j. C. Ramaer; mr. K. K. Douw van der Krap. Geref. Staats/xirtij: G. H. Kersten; P. v. d. Meuten; J. Vreugdenhit; P. J. La- mce en J. T. Janse. Neutrale Middenstanders: M. A. Mal- jaars; M. v. d. Berg; A. Weiss, L. P. Maartens; P. H. het Lam. Plattelands partij (Braat). Rechts: A. v. d. Hoven; J. Schneider; H. W. Effrich; A. H. Th. Kortlang'; A. Bouman; K. Dees; A. H. Berw'eij: nu;;H.;. J. Doude van Troostwijk; J. Stoel; J. Voetberg. Links: A. Braat; L. B. v. de Slikke; F. C. Zonnevijlle; E. Heuijman; J. Mie- chielsen; J. Barendrecht; C. Wolmerstett; C. in 't Veld; mr. C. Vervooren. Nat. Bond uoor bezuiniging: C. H. A. v. d. Mijle; W. J. Steinbruch; J. L. v, d. Harst; C. J. P. A. Thomson; J. van Toor; J. F. Vos; W. Dooren; Th. Tjeerde; jhr. F. S. op ten Noort. Totaal 27 lijsten met 218 namen. Voor de kunstenaarspartij was ook een lijst ingediend, doch zonder de ver- eischte bescheiden, waarop, deze werci1 teruggenomen. ZIERIKZEE. Door de „J. G. O. B.", afd, Zierikzee, en de „A. N. G. O. B." wordt deze week een actie op touw gezet voor de drankbestrijding in het algemeen. Tot dat-doel zullen tijdens de „Blauwe week", te beginnen met Hemelvaartsdag, de be kende blauwe bloempjes ten verkoop worden aangeboden. Te 's-Gravenhage fs-gisteren op ruim 78-jarigen leeftijd overleden- de heer H. G. Hammacher, vroeger notaris te Groede, President-Commissaris der Insulaire Hy potheekbank. De overledene was van af 25 Febr. 1879 tot de periodieke aftreding in 1913 lid der Staten van Zeeland, van 't district Sluis. Verder was de heer Hammacher jaren lang voorzitter van het bestuur van de polders Groede en Baanst. De verdien sten van den overledene werden door de regeering erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het gaat tegenwoordig tot de zeld zaamheden behooren, dat men 25 jaar lang aan eenzelfde zaak verbonden is, of dat men een kwart eeuw in hetzelfde vak is gebleven; dat twee menschen dit feit op eenzelfden datum herdenken, wordt eveneens zeldzaam. Dit is echter heden, 24 Mei, het geval op de drukkerij, waarop ons blad gedrukt wordt, vroeger onder de firma Ochtman, Dishceck en Lakenman, Sedert 1 Juli 1905 de N.V; Stoomdrukkerij v/h. Lakenman Ochtman, waar twee personen, n.l. J. Catshoek en C. G. Schoon- akker, den dag herdenken, waarop zij een kwart eeuw geleden hun intrede deden in het typografenvak. De eerste is in den loop der jaren chef der typ.ografenafdee- lihg geworden en de laatste door de uit breiding en verbetering der zaak, ma- chinezetter, welke betrekkingen met lust en opgewektheid door beide jubilarissen worden waargenomen. Wij wenschen hen met dezen gedenk- waardigen dag geluk en hopen, dat zij met denzelfden lust en ijver als tot nu toe, de vennootschap nog tal van jaren zullen blijven dienen. Bij monde van den directeur werd na mens hét bestuur der vennootschap aan den chef der typografenafdeeling een „Anker"-remontoir horloge overhandigd als blijk van waardeering en aan den ma- chinezétter een fraaie eiken muzriekkast Namens het personeel werd aan eerst genoemde een schoorsteengarnituur ge schonken en aan laatstgenoemde een fraaien horlogeketting, een paar manchet- knoopen en een dasspeld. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. werd in Hotel „Bom" alhier eene gecombineerde vergadering gehouden van de besturen- der afdeelingen van de vereeniging „Het Groene Kruis", Haamstede en Burgh en Renesse, Noordwelle en Serooskerke. Aan wezig waren 19 bestuursleden, waar on der 5 dames, 't Doel dezer vergadering was te trachten tot overeenstemming te komen inzake het aanstellen van wijltr verpleegsters. Nadat deze zaak in den breede besproken was, werd besloten de besturen der overige zustervereenigingen op Schouwen uit te noodigen tot eene- gecombineerde vergadering op 2 Juni a.s. Aan deze vergadering zal voorgelegd wor den het plan om Schouwen ten opzichte der wijkverpleging in districten te verdee- len en een 4-tal wijkverpleegsters werk zaam aan te stellen. BURGH. Maandagavond j.l. hield de ai- deeling „Haamstede en Burgh" van den Vrijheidsbond eene algemeene ledenver- 1 gadering in het lokaal van den heer J. v. d. Moer alhier. Waarschijnlijk tengevol ge van de drukkende temperatuur was de opkomst slechts matig. Na opening door den voorzitter werden de notulen rgelezen en goedgekeurd. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door den penningmeester - werd 't finan cieel verslag over het afgeloopen dienst jaar uitgebracht; na gunstig uitgebracht rapport door de commissie tot nazien der rekeningen, werd zijn rekening, sluitend met een batig saldo van f 94,785 door de vergadering goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde reglementsherziening; een 4-tal artikelen van het bestaande regle ment werden gewijzigd. Besloten werd dhr. J. v. Kleef te Dordrecht uit te noor digen, binnenkort te Haamstede een spreekbeurt te vervullen. Nadat door dhr. Fokker en Jonker nog een kort verslag was uitgebracht omtrent de vergaderin gen te Utrecht en te Middelburg, werd de vergadering, na omvraag gesloten. ZONNEMAIRE. Zaterdagavond hield het ziekenfonds „O. H." de jaarvergadering in 't café Boot. Wegens afwezigheid van den voorzitter den heer Hoogenboom, die bovendien voor het voorzitterschap be dankt had, werd de vergadering geleid door den burgemeester. De notulen der vorige jaarvergadering werden na lezing onveranderd vastgesteld. De boekhouder deed daarna rekening over 't afgeloopen jaar. Aan ziekengeld was uitgegeven f 1082,10, aan verplegingskosten in het Ziekenhuis f 138. De geheele uitgaaf be droeg f 1395,18, de ontvangst f 1145,09, zoodat de rekening sloot met een nadeelig saldo van f 250,09. De bezitting van het fonds bedroeg op 1 Mei f 2896,12. Als voorzitter werd gekozen burgemeester Roelvink, terwijl de aftredende bestuurs leden bij acclamatie werden herkozen. De contributie werd bepaaldv op f 5, terwijl de uitkeering van Mei—Nov. f 9 en van Nov.—Mei f 7 zal bedragen. STAVENISSE. Zaterdagmiddag werd te Tholen onder het voorzitterschap van dem heer Buijze de jaarvergadering gehouden, van de af deeling Tholen en St.-Philips- land van het C. G. voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Uit de rekening en verantwoording van de penningm., mej. K. Suurland, bleek, dat de inkomsten had den bedragen f 1199,925 en de uitgaven f 1050, zoodat de rekening sloot met een saldo van f 149,925. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, n.l. mevr. Wagemaker, mej. T. P. Slager en dr. J. Tazelaar, werden als zoodanig herkozen. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeeüng 220 leden telt. Als plaats voor de vol gende jaarvergadering werd- Oud-Vosse- meer aangewezen. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maandag 22 Mei j.l. Tegenwoordig alle leden. De no tulen werden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behooren: een schrijven van Ged. Staten betreffende goedkeuring van de geldlee- ning voor wegenverbetering; id. goed keuring betreffende het kohier van den hoofdelijken omslag over 1922; idem be richt van de ontvangst der wijziging der algemeene politie-verordening; idem de goedkeuring der begrooting over 1922 van den keuringsdienst van waren te Goes; idem betreffende de regeling der jaar wedde van den ambtenaar van den bur- gerl. stand. Een gemeentewoning werd verhuurd aan de wed. J. Steketee. Vast stelling suppl. kohier van den hoofdei, omslag over 1921 op, f 80,44r\ Dat van 1922 op f 23,215. De begrooting over 1921 bedraagt in ontvang en uitgaaf f 13203,55. De ontruimingstermijn van de onbewoon baar-verklaarde woning van de wed. P. Suurland werd met 6 maanden verlengd. Een nieuwe verordening werd vastgesteld op de heffing van de hondenbelasting. Besloten werd een gedeelte van het dak der school te vernieuwen en het speel terrein achter de school te vergrooten. Zeeuwsche Landbouw-üiiderliage. In een vergaderzaal van het gebouw „De Prins van Oranje" te Goes, werd op Donderdag j.l. de algemeene vergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw- Onderlinge onder leiding van dén voor zitter, den heer H. A. Hanken, in den Wil- helminapólder. Voor de Directie werd de vergadering, bijgewoond door den Direc teur, den heer H. J. Bayer, die zijn groote voldoening uitsprak over het feit, dat de Tweede Kamer de Land- en- Tuinbouw- Ongevallenwet, welke wet aan de mede werking der belanghebbenden bij de uit voering der verzekering een zoo ruime plaats verleent,- heeft aangenomen. Uit het jaarverslag over 1921 blijkt, dat op 31 December- 1921 waren aangesloten 1179 landbouwers. Er hadden in 1921 plaats 568 ongevallen, waaronder 8 patroons ongevallen en 7 gevallen van bedrijfs- ziekten. Twee der ongevallen hadden doo- delijken afloop; één van deze beide gaf aanleiding tot toekoming eener blijvende uitkeering aan nagelaten betrekkingen. Van de 28- ongevallen, die een- invali diteit van langer dan 2- maanden ten gevolge hadden, gaven er 3 aanleiding-tot 't toekennen eener blijvende rente, waar onder 13 der getroffenen bij het ter perse gaan van het verslag reeds hersteld en waaronder 12 ongevallen nog in behande ling. In hoeverre het noodig zal zijn aan deze een blijvende uitkeering toe te ken nen, valt thans nog niet te zeggen. Als oorzaken van de ongevallen worden ge noemd: voertuigen 36, paarden 87, hoorn vee 16, omgang met varken 1, omgang met honden 1, landbouwmachines 22, val len van het slachtoffer 92, vallen van het voorwerp 16, beknelling 61, krachtsinspan ning 52, snijdende werktuigen 69, diverse oorzaken 127. De onkosten, die voor de patroons op deze verzekering komen, bedragen over het verslagjaar f 1,02-per f'100'jaarloon. Voor deze kleine uitgave werden ook de geldelijke gevolgen van de zwaarste on gevallen gedekt. De ziekte-verzekering voor inwonend personeel heeft zich gedurende het ver slagjaar wederom uitgebreid. Het aantal deelnemers steeg- tot 699. De gemiddelde, kosten per verzekerde bedroegen mets in begrip van administratiekosten f 6,19^ per verzekerde. Ken- Protestantsch Ziekenhuis voor Zeeland. Op de derde Provinciale Diaconale Con ferentie, welke 7 Juni a.s. te Goes wordt gehouden, zal het plan overwogen wor den tot stichting van een Protestantsch Ziekenhuis voor Zeeland. RECHTZAKEN. THOLEN, 8 Mei. Door het kantonge recht alhier zijn heden veroordeeld we gens: Overtreding der Motor- en Rijwiel? wet: D. C. U,, Poortvliet, £2 b. of 1 w. t.s. Overtreding der politie-verordening: H. A., Poortvliet, f 5 b. of 1 w. t.s. Over treding der wapenwet: A. v. d. H., St.- Philipsland, f 1 b. of 1 w. t.s., met ver beurdverklaring van het inbeslaggenomen geweer. Overtreding der motor- en rijwiel- wet: H. A., Poortvliet, f2. b'. of 1 w, t.s. Zijn paard en kar onbeheerd laten op den openbaren weg: P. V. v. S., St.-Maartens? dijk, f 3 b'. of 3 d. h. Openbare dronken schap: C. M., Scherpenisse, 3 d. h. Over treding der drankwet: M. N., St.-Philips- land, f10 b. of 10 d. h. Overtreding der Warenwet: J. J. v. d.' M., huisvrouw J. A. S. en C. P. S., beiden te St.-Philips- land, ieder f 100 b. of 1 m. h. voor ieder hunner. Overtreding der Wapenwet: J. P., St.-M.'dijk, f 10 b. of 10 d. h. Straat schenderij: J. W., Stavenisse, f10 b. of 10 d. h. Burengerucht: M. C. B. en C. C. H., beiden te St.-M.'dijk, ieder f 3 b. of 3 d. h. Vee laten loopen op verboden grond: M. G., Poortvliet, f 10 b. of 10 d. h. Loo pen of rijden over verboden grond: M. K., P. v. W. en M. B., allen te A.-J.-Pol^ der, ieder f 2 b. of 2 d. h. voor ieder hunner; P. d. M. te A.-J.-Polder, f 3 b. (óf 2 d. h.; S. R., Nieuwerkerk, f 3 b. of 3 d. h.; L. J. v. N., St.-Philipsland, f 10 b. of 10 d. h. Overtreding wegenregle^ ment: I. J. v. D., St.-Annaland, f 10 b* of 10 d. h. Overtreding binnenaanvarings- reglement: A. J. S., Tholen, f 1 b. of 1 d. h. Overtreding der politie-verordening: M. A., Poortvliet, f5 b. of 5 d. h.; J. D., Sta? venisse, f6 b. of 6 d. h.C. v. d. Bi., Tholen, f 3 b. of 3 d. h. Rijden zonder licht: H. C. B., Poortvliet, f 10. b. of. 10. d. h.; I. v. D., Poortvliet, f2 b. of 2 d. h'.; F. K., St.-M.'dijk, J. A. S., Steenbergen; K. C. v. d. S., Poortvliet; A. G. te- St- Philipsland, ieder f3 b. of 3 d. h. voor ieder hunner; C. v. D., Oud-Vossemeer; A. A. en D. G., beiden te Poortvliet; D. v. H., Scherpenisse, ieder f 3 b. of 3 d. h. voor ieder hunner; B. S. te St.-Maar- tensdijk, tot f 10 b. of 10 d. h. en f 2 [b. Of 2 d. h.; W. v. d. 9., T. R., Pi. v. d. H., J. E. en I. E., allen te SUML'dijk; C. v. A., Scherpenisse en J. E., St.^-Maar- tensdijk, ieder f 2 b. of 2 d. h. voor ieder hunner; L. J. G. en C. H., beiden te St.- M;.'dijk, ieder f 3 b. of 3 d. h. voor ieder hunner. Openbare dronkenschap: G. J. S., Tholen, f 10 b. of 10 d. h. Vrijgesproken: J. B. en C. G. H., beiden te Scherpenisse. ONDERWIJS. OUD-VOSSEMEER. Maandagavond werd in de O. L. School een ouderavond ge houden, waarin is besproken het geschik- ste tijdperk voor landbouw verlof; men was het algemeen eens, dat de beste tijd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1