ADVERTENTIE w. dankte den burgemeester voor zijn woor den' en de genomen moeite en de burgerij voor den verleenden steun. Daarna bega ven de muzikanten, die voor de plechtig heid in de raadzaal bijeen gekomen waren en toegesproken werden, zich naar buiten. De vaandeldrager piaatste zich met het vaandel op de stoep van hel raadhuis, zoodat het talrijke publiek het goed kon bezichtigen en na het spelen van een muziekstuk trok de vereeniging al spe lende 'door de geheele gemeente, wat groote levendigheid gaf. Het vaandel is prachtig van ontwerp en uitvoering; de gouden l'ranje, de gouden kwasten, het fraaie .wapen der gemeente, „het grazend hert'', dat er boven in gewerkt is, de no tenbalk met een paar maten muziek, de naam „Nu met Hope", de datum der op richting, enz., het kwam alles op de groene kleur van het fluweel uitstekend tot zijn recht en wekte algemeen be wondering. Zeker kan de vereeniging met haar nieuw vaandel overal voor den dag komen en zal de steun van de burgerij ontvangen, haar een aansporing zijn om onder'leiding van haar bekwamen direc teur Zich steeds meer in de beoefening van de muziek te bekwamen. ST.-ANNALAND. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Donder- dagvoorm. te 10 ure (oude tijd). Aanwezig de 6 leden. Voorzitter de burgemeester. Na voorlezing en goedkeuring der notu len vraagt weth. Quakkelaar het woord. Hij zegt de vorige zitting niet lol het einde te hebben bijgewoond, maar- nu uit de notulen le hebben gehoord, welk een ernstige beschuldiging door den heer Goe- degebuure is geuit tegen het hoofd der school Wegens schending van de neutra liteit. Deze 2aak acht hij van zooveel belang, dat hij het wenschelijk acht, dat ze grondig onderzocht wordt, tenzij de heer Goedegebuure die woorden terug trekt. De voorzitter antwoordt hierop, dat hij den dag na de zitting den heer G. verzocht heeft* zijn beschuldiging nader toe te lichten, waartoe hij evenwel niet in staat- was. De mededeelingen van hel kind, wóèrop hij zijn bewering grondde, waren onwaar gebleken le zijn, andere kinderen hadden ze tegengesproken. Ais de zaak zoo staat, dan was het ook over bodig een rapport uit te brengen, maar dan heeft de heer G. zich ook totaal vergist. Uit' hetgeen de voorzitter mede deelt aangaande de verbinding van ons eiland met West-Noord-Brabani door een locaal spoor blijkt, dat afwachten de bood schap is tot er betere tijden aanbreken, de permanente commissie wordt evenwel niet ontbonden. Een andere commissie, bestaande uit leden van de Prov. Staten en anderen zal intusschen onderzoeken aan welk een verbinding door brug of dam de. voorkeur dient gegeven te wor den.;. lh-dit verband klaagt, de voorz. er over, dat ons eiland niet vergeten wordt als het op een betalen aankomt ('l vorige jaar is er een millioen aan belastingen opgebracht), maar als het er op aankomt Tholen uit zijn isolement te verlossen, dan blijkt het een „vergeten eiland" te zijn. Alleen de nieuwe waterleiding i een bewijs, dat éi\ toch nog iets doo. de regeering gedaan wordt en ook van de bouwpremies wordt genoten, maar hel isolement houdt daarmee niet op. Naar aanleiding van de vraag van den heo Van Houdt: dam of brug? merkt de voor zitter op, dat in 't eerste geval de Tho- lensche visschers zouden geschaad wor den. Daar er échter misschien slechts een dertigtal zijn, die niet eens een rijk be staan hebben, meent hij dat het belang van die enkelen moet wijken voor dat van zoo velen. Hij stelt voor een adres te richten tot den minister van water- staal, de Tweede Kamer en Ged. Staten, wat algemeen goedgevonden wordt. Een paar raadsbesluiten zijn door Ged. Sta ten goedgekeurd. Van den dir.-generaal der posterijen is bericht ingekomen van de benoeming van den heer Heijboer tot kantoorhouder en tevens van het besluit om het kantoor te laten zooals het is, wegens den staatder geldmiddelen. Van de kinderen van den ambachtsheer van St.-Annaland was bericht ontvangen, dal hun vader, jhr. mr. E. A. O. de Case broot, was overleden, waarop reeds met een adres van rouwbeklag was geant woord. Het kohier van den H.O. over" de eerste 4 maanden van dit jaar is door Ged. Staten goedgekeurd. Van den pensi oenraad is een schrijven ontvangen aan- gahndé"! den pensioensgrondslag van den heer A. Bierens, als seeretaris-penningm. van het wéézeh-armbestuur. Is de heer Bierens gemeente-ambtenaar? vraagt de heer Goedegebuure. Daar hij door den gemeenteraad wordt benoemd, wordt hij als zoodanig beschouwd. Een schrijven van het weezen-armbestuur meldde, dat bij het nazien der kas van den secr- penningm. daarin aanwezig was en moest zijn een som van f815,25. Met alg. r;!. wordt besloten de schilderij van de ge meente 'op te zénden naar Den Haag, waar 't Rijksbureau voor de monumenten zorg haar zal onderzoeken ten einde van advies-te dienen. Een mededeeling, de nieuwe waterleiding rakende, doel den heer Heijboer aandringen op wat meer spoed voor deze gemeente, iets waaraan de voorzitter ook zijn aandacht reeds heeft geschonken. De voorzitter deelt nu den uitslag mede van het onderhoud, dat het dagélijksch bestuur heeft gehad met den inspecteur - van het 1. die den 2 Mei Hier is geweest in verband met de stichting eener bizondere school. Er 'kun nen zich 3 gevallen voordoen; a. het ge- tal leerlingenvoor beide scholen kan on geveer gelijk zijn, dan zou de bestaande school in tweeën gesplitst kunnen wor den, wat verreweg de vcnrdeeligste op lossing zou zijn; b. cat v< de bijzon dere school kan aanmerkelijk grooter zijn; dan zou ze in haar geheel worden afge- staan voor die kinderen, terwijl er een kleine openbare schoof zou gebouwd wor den; c. in het omgekeerde geval zou er een kleine bizondere school moeten ge bouwd worden. Om nu zekerheid te ver krijgen hoeveel er precies naar de biz. school zullen gaan, zal er aan de ouders der schoolgaande kinderen een geschriftje gezonden worden met het verzoek om op zeiteren avond op het gemeentehuis te willen komen verklaren aan welk on derwijs voor'hun kinderen ze de voor keur geven. Naar aanleiding dezer uiteen zetting worden verschillende opmerkin gen gemaakt. De heer Elenbaas acht split sing het beste, een heel nieuwe school zou hij voor de gemeente een ramp ach ten; de heer Heijboer is 't met hem eens wat de splitsing betreft, maar komt er tegen op, dat hij van een schadepost heeft gesproken (ramp zegt de heer Goe degebuure), waarop de heer Heijboer laat volgen, dat hij zich zoo scherp met heeft willen uitdrukken. Weth. Polderman merkt op, dat wanneer het verschil in 't leer lingental niet zoo heel groot is, er een lokaal bijgebouwd zou kunnen worden. De zaak is voor den heer Goedegebuure zoo gelegen, dat, al moet er ook op de dubbëltjes wordeii gelet, hij met hart en ziel zal meewerken aan de stichting eener bizondere school. De heer Elenbaas zegt, dat de christelijke school wordt gesticht uit wraak tegen de onderwijzers, wat later nog eens door hem herhaald is. Wethou der Quakkelaar merkt op, dat toen ds. Lans propaganda maakte voor de bizon dere school, de dubbeltjeskwestie velen deed afschrikken. De heer Heijboer noemt den heer Odink den besten propagandist voor de christelijke school, wat de hee- ren wel met hem eens zullen zijn, waar op weth. Q. hem het recht ontzegt oin ook namens hem te spreken. Hij vraagt waarom de heer II. niet geantwoord heeft op het ingezonden stuk van den heer Odink, toen hij aangevallen werd, de waarheid moet toch door de christ. partij gehuldigd worden. Maar daar viel ook niets legen in te brengen. De heer Heij boer denkt er niet aan op dat geschrijf in te gaan, in geen geval zal hij dat doen. Er wordt nu goedgevonden bovengenoem de geschriftjes rond te zenden en aan het bestuur van de school met den bijbel én anderen, voor zooveel mogelijk ge legenheid te geven op 't gemeentehuis aanwezig te zijn als de antwoorden bin nen komen. Nu volgt de vaststelling van liet vermenigvuldigingscijfer. Als het op 1 pCt. wordt gesteld, zooals B. en W. voorstellen, dan wordt gerekend op een opbrengst van f 23142,80, met als basis de inkomstenbelasting van 1921 '22. Daar toe wordt besloten. Aangeboden wordt nu hét verslag van den toestand der ge meente over 1921. Het zal als naar ge woonte bij de leden rondgaan. Aan ,de heeren Boon en Burgers wordt de grond voor 4 woningen en aan de gebr. Kur- vink voor 2 toegekend. De uitslag van de aanbesteding van de kaai- en haven werken is in dit blad reeds meegedeeld. De voorz. zegt nog, dat de aannemings som f845,77'1 lager is dan de begrooting. De heer Heijboer deelt nu mee, dat de wegers der beide bruggen de voor kaai en havengelden benoodigde opgaven tegen een belooning van f 25 willen verstrek ken. Wordt goedgevonden. De verbetering van den afrit bij de schuur van gez. Goedegebuure zal 't volgende jaar plaats hebben (begr. F2813), ,de bestrating in de Tienhoven wordt le duur gevonden. De openbare zitting wordt gesloten en gaat over in een geheime. RECHTZAKEN. Eindelijk o|i£nIo>t. In de zaak betreffende dé vordering tegen het Kon. Zool. Botanisch Genoot schap te 's Gravenhage, ingesteld dooi- een kinderjuffrouw, wier arm ongeveer 6 jaar geleden door een beer in den Dierentuin werd afgebeten, heeft 't Haagsch gerechls_ hof een minnelijke schikking tot stand gebracht, krachtens welke het Genoot schap jaarlijks f 6Ó0 ^an eischeresse gedu rende haar geheele ieven zal betalen. Diei.tengevolge is dit" burgerlijk geding van de rol van het hof geroyeerd. POST EN TELEGRAPHIE. De directeur-generaal der poaterijen en telegra.ie maakt bekend, dat in verband met ee i algemeen overcompleet aan rijks personeel dit jaar geen leerling-telegra fisten en leerling-kantoorbedienden zul len worden in dienst genomen. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN De heer Klimmerboom heeft evenals het vorige jaar wederom plau 3 concer ten in de Nieuwe Kerk te geven en wel met medewerking van de volgende solisten Mevrouw M. KoolhovenEyre, alt, Mejuffrouw M. llaitsma -Muiier, sopraan, beiden uit Bloemeudaal, Mejuffrouw Janna Brandsma, sopraan, Amsterdam, de Heeren Jac. van Kempen, tenor, Bloemendaal en Sph. Vlessing, violoncel, IJmniden. Het le concert zal plaats hebben op 25 Mei (Hemelvaartsdag), 's avonds 7 uur, waarby zullen optreden genoemde Dames uit Bloemendaal, waarvan de volgende beoordeelingen uit 't Dagblad van Haar lem worden gegeven. Mevr. K. is in het - gelukkige bezit van een prachtige altstem, de midden en lage tonen zyn van buitengewone schoonheid en wat meer zegt, haar voordracht was voortreffelijk en haar uitspraak zeer duidelijk. En zoo schrijft verder de heer J. de Nobel: Mevr. K. Is voor rny een openbaring. Ik wist niet dat in Haarlem een zangeres woonde met zulk een prachtstem, als waarvan zy de benijdenswaardige be zitster is. Kerkconcert Haarlem. Mejuffrouw M. Hoitsma-Muiier zong de bekende Stradella-aria en later liede ren van Andriesen en Franck. De stem van deze symphatieke zangeres wint steeds in kracht en haar voordracht verdiept en verruimt zich by voort during. Het geluid is in alle opzichten góed geschoold. De muzikaliteit (phra- seering) van mej. H. is van vriend schappelijk voorname keuze. Concert Haarl. schouwburg Oct. 1921. Het hoogste punt van samenzang be reikten de dames H. en K. met de ver tolking van het duet uit Mozart's „La Nozze de Figaro 1" Het was een genot het samensmelten dezer twee schoone, töcli zoo geheel in timbre verschillende stemmen te be luisteren ook in de overige duetten viel veel te loven. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Zevenbergen (toez.), P. de Bruyn te Aalsmeer. Te Gameren (toez.), C. J. Leen mans te Waarder. Aangenomen Naar Amsterdam, P. de Jong te Bennebroek. BedanktVoor Feyenoord, A. D. Meeter te Vriezenveen. Voor Nieuw-Stads- kanaal, G. Venema te Koudum. Voor Amsterdam, G. B. Westenburg te Bever wijk. Voor Oude Tonge, B. N. B. Bouthoorn te Wapenveld (G.) Geret. Kerken. BeroepenTe IJsselmonde, P. A Zeilstra te Nieuw veen. Te Laren (N.-H), J. Wymenga te~ Dronryp. Te 't Zandt, H. Fokkens te Boornbergum. AangenomenNaar Hallum, F. W. Geerds te Scharnegoutum. BedanktVoor Krabbendijke, J. Jans sen te Ten Boer. Geref. Gem. BedanktVoor Moereapelle, W. den Hengst te Leiden. VAN HEINDE EN Vim. In Zweden heerschl nog veel in fluenza. In het laatste kwartaal zijn er 88.111 gevallen geconstateerd. Te Valenciennes (N.-Fr.) zijn 26 loodsen door brand vernield, waardoor er 170 menschen dakloos zijn geworden. Bij het polo-spel w erd de prins van Wales te Manilla licht gewond. In Zuid-Ierland heeft het perso neel van verscheidene zuivelfabrieken de gebouwen bezet en in sommige geval len de roode Vlag geheschen. De uitnoodigënde mogendheden van de conferentie van Genua zijn overeen gekomen een commissie van deskundigen voor de Russische aangelegenheden bijeen te roepen in Den Haag, waarschijnlijk reeds tegen 26 Mei. hL De Grieksche kroonprinses is ernstig ongesteld. Op de Azoren heerscht een nog on bekende epidemie, die reeds vele slacht offers heeft geëischt. In Mexico-city zijn iwee tramwa gens met elkaar in botsing gekomen, waardoor een der wagons in een ravijn viel. 13 personen zijn gedood en 70 gewond, voornamelijk vrouwen en kin deren. Te Sheffield (Eng.) hebben ernstige arbeidersrelletjes plaats gehad. Engeland heeft Frankrijk, Italië en Amerika voorgesteld onverwijld een on derzoek in te stellen naar de Turksche wreedheden in Anatolië. De koning en de koningin van Italië Zullen begin Juni hun reeds eerder aan gekondigd bezoek aan het Belgische hof brengen. De Lokal-Anzetger verneemt uit Bres- lau, dat aidaar 11 personen van een mis- dadigers-organisatie „De roode vuurhand" zijn gearresteerd. Een van deze personen, Bergmann genaamd, die 22 jaar oud is, heeft reeds 130 misdaden van de bende bekend, w. o. verscheiden moorden en 15 brandstichtingen. ''Het Londensche hof van appèl heeft het hooger beroep verworpen, aangetee_ kend door majoor Armstrong op het tegen hem uitgesproken doodvonnis wegens ver giftiging van zijn vrouw. Te Bournemouth (Fr.) is het open baar onderzoek begonnen tegen den chauf feur Allaway, die beschuldigd wordt van den sensationeelen moord op miss Wil- kins, waarvan wij indertijd de bijzon derheden in dit blad hebben weergegeven. De Daily Chron. verneemt uit Parijs, dat in de Vendée een tornado heeft ge woed, waardoor 150 boerderijen zijn ver nield. Bovendien werden tal van andere gebouwen, villa's en winkels verwoest. Groote oppervlakten bebouwd land zien er thans uit als een ruïne. De planten zijn uit den grond gerukt en wat nog over bleef is vernietigd door een geweldige hagelbui. De schade beloopt millioenen. Het Engelsche koningspaar is Zater dagavond te Londen teruggekeerd. Blijkens het officiëele jaarboekje van het Belgische leger zijn gedurende den oorlog gesneuveld 34.482 officieren en minderen. Het aantal gewonde officieren en soldaten bedraagt 77.442. Vijftigduizend facistische arbeiders hebben de stad Ferrara bezet als protest tegen door de Italiaansche regeering niet genomen maatregelen ter boBtrydlng der werkeloosheid. Het hooggerechtshof te Kiev heeft den moordenaar van generaal Eichhorn ter dood veroordeeld. Spanje en Zwitserland hebben een handelsverdrag gesloten. De werkeloosheid in Denemarken neemt thans snel af. Alle te Leipzig en Halle gevestigde bakkeryen hebben het bedryf gestaakt, omdat de overheid weigerde een ver- hooging van den broodprijs toe te staan. Het Berl. Tagebl. verneemt uit Weenen, dat de directies van eenige schouwburgen voornemens zyn, voor buitenlanders met hooge valuta de toe gangsprijzen te verhoogen. In Duitschland worden thans „rouw- zegels" uitgegeven van de verloren gegane koloniën. Ze worden naar de Timesdie er een afbeelding van geeft, meldt, iü stellen van 10 stuks voor elke kolonie verkocht door Berlynsche post zegelhandelaars en moeten veel aftrek vinden. ^VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een drama. Zaterdagavond geraakte een inwoner van Muiderberg in de vaart bij de Hakkelaarsbrug te water. Een andere Muiderbergenaar kwam per rijwiel daar voorbij, zag een hand boven water steken en sprong pardoes te water, teneinde den drenkeling te redden, 't Was zijn vader, Ofschoon nog bij kennis stierf de drenke ling tengevolge van hartverlamming eenige uren later. Lieve zoon. Toen de goud- en zilver kashouder Th. W. de W. Zondagavond thuis kwam in zijn zaak in de Weste Wagenstraat, te Rotterdam, zag hij, dat veel overhoop lag en een groote partij gouden ringen en briljanten gestolen wa ren. Hij waarschuwde de politie en toen bleek, dat de 17-jarige zoon, die thuis was gebleven om op de zaak te passen, tijdens de afwezigheid van zijn vader, den kantoorbediende J. A. J. R. en nog een onbekende man had binnengelaten. De zoon is aangehouden en de kantoor bediende gearresteerd. De nog onbekende man, die het gestolene waarschijnlijk bij zich heeft, is voortvluchtig. De waarde van het gestolene wordt op f 5000 tot f 6000 geschat. Eendags-kuikens als postpakket. In ver band met de groote uitbreiding, die het machinale uitbroeden van kipeieren in de laatste jaren heeft gekregen en het feit, dat er inrichtingen zijn verrezen, waar men per wekelijksche periode 23.000 eieren tegelijk uitbroedt, heeft de Ned. vereeni ging „Avicultura" een verzoek ingediend bij het hoofdbestuur van de P. en T. tot het verkrijgen van toestemming om z.g. „Eendags-kuikens" als postpakket te doen vervoeren. Hierop heeft de directeur gunstig beschikt en is het met ingang van 15 Mei toegelaten deze diertjes onder zekere voorwaarden als postpakket te doen vervoeren. Gasverstikking. Zaterdagavond heeft men zich toegang moeten verschaffen tot de woning van J. van K. te Poortugaal, dien men den geheelen dag had gemist. Men vond hem dood te bed liggen. De kraan van een gascomföor stond open, zoodat hij door verstikking om 't leven is gekomen. Botsing. De sneltrein uit Utrecht, die Maandagmiddag aan het station Maas te Rotterdam moest arriveeren, liep eenige minuten vóór het binnenkomen bij het rangeerterrein de Oostmaaslaan op twee in feserve staande leege personenwagnes. Gelukkig was de vaart al verminderd en zag de machinist nog den verkeerden wis selstand, maar ondanks zijn remmen uit alle macht liep de locomotief toch op het achterste rijtuig. Dit drong in 't voorste. De achterste wagon is zoo goed als ge heel versplinterd. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Er waren alleen een paar kneuzingen en schrammen, wa'arvoor aan het station hulp werd verleend. In navolging van Lord Lister. Vrijdag nacht bemerkten twee surveilleerende po- litie-agenten een persoon op het dak van een woning in de Monsterstraat te Oss. Op aanroepen dezer agenten kwam de man naar beneden, doch nauwelijks was hij op den beganen grond of hij begon al vluchtende op de hem achtervolgende politie te vuren. Deze liet zich echter ook niet onbetuigd. Op den Heuvel zakte de vluchteling ineen. Bij onderzoek,bleek de persoon, zijnde de 19-jarige koperslagers knecht van H. op drie plaatsen getroffen te zijn, n.l. in schouder, zitvlak en een der beenen. Bij visitatie was van H. in het bezit van een masker, gummihandschoe nen, twee geladen revolvers enz. Na lang durig verhoor bekende dit heerschap den dader te zijn van de in de laatste dagen plaats gehad hebbende inbraken. Voor heen kantoorbediende, gevoelde hij zich meer aangetrokken tot een vak, waar hij, vurig lezer als hij was der Lord Lister literatuur, zich in het inbrekersvak kon bekwamen, zonder eenige verdenking op zich te laden. Staking. Te Groningen hebben de 700 werklieden der Frieseh-Groningsche Beet wortelsuikerfabriek het werk neergelegd, omdat ze met de 20 pCt. loonsverlaging ■niet acooord gaan. Een kind verbrand. In de achterkamer van de tweede verdieping van een per ceel aan de Witte de Withstraat te Rot terdam, heeft een ontploffing plaats ge- had, doordat een spiritus-petroleumtoe- stel, dat lek was, uit elkaar sprong. Een begin van brand ontstond, waardoor een driejarig kind ernstige brandwonden over het lichaampje bekwam. De vader, die het kind de kamer uitdroeg, kreeg brand- wonden aan het voorhoofd en de handen. De moeder en het andere dochtertje wer den eveneens door de brandende petro leum verwond. In het Ziekenhuis, waar heen zij per auto waren overgebracht, werden de ouder verbonden. De twee kinderen moestén ter verpleging worden opgenomen. Let vuur was spoedig door de bewoners gebluscht. Inmiddels is de kleinste Jer kinderen, wier toestand reedis bij dj opneming bedenkelijk was, aan d^ gevolgen overleden. TELEGRAMMEN, DEN HAAG, 17 Mei. Eerste Kamer. De begrooting van buitenl. zaken werd z.h.s. aangenomen. Ten aanzien van Genua zegt minister van Karnebeek, dat men met Rusland nog geen accoord heelt kun nen treffen en dat de kwestie commis soriaal is gemaakt. Waarschijnlijk zul' len nog meerdere conferenties noodi-j zijn, doch de oplossing moet gevonden worden door samenwerking. Bij Kon. besluit is bepaald dat de minister van binnenl. zaken de tegen woordige zitting der Staten-Generaal in een vergadering op Maandag 22 Mei 's nam. 3 uur namens de Koningin zal 9luiten; dat de Eerste en Tweede Ka mer met Maandag 24 Juli worden ont bonden; dat de verkiezingen voor Jede^ der Eerste Kamer zullen plaats hebbe|i Donderdag 22 Juni a.s. en de commis sarissen der Koningin gemachtigd wor den de Staten hunner provincie to. dien einde in buitengewone zitting bij .-en te roepen; dat de candidaalstelling voor do verkiezing van leden der Tweede Kamer in eiken kieskring zal plaats hebben Dinsdag 23 Mei a.s., dat de eeistf sa menkomst van de nieuwe Kamer 2al plaats hebben Dinsdag 25 Juli a'>. Ver der kan 1worden medegedeeld dat bij ministerieele beschikking de temming voor de Tweede Kamer is btpaald op Woensdag 5 Juli a.s. He1 Haagsch Gerechtshof heeft beves tigd het vonnis van de rechtbank te Zie- rikzee, veroordeelende J. C. Ne'isse, land bouwer te Colijnsplaat, vroeger te St.-" Maartensdijk, tot 1 maand gevangenisstraf, wegens mishandeling te St.-Maartensdijk. PARIJS (V.D.) De Luitsch*: regeering heeft op 15 dezer op de door de com missie van herstel aangewezen bank, de vereischte storting van 50 millioen mark gedaan. FRANKFURT (V.D.) De bond van me taalarbeiders heeft op de viaag van de werkgevers inzake de 48-urige werkweek afwijzend geantwoord; tenf evolge daar van zal in allj bedrijven in de provincie Hessen-Nassaj de aangekondigde uitslui ting in werking treden. Het aantal betrok ken arbeiders bedraagt 30 duizend. ZEETIJDINGEN. ZIER1KZEE, 16 Mei. Uitgeklaard s.s. *W. N.", kapt. Roper, met mineraalwater van Duitschland naar Louden. 17 Mei De barge „NormarhurBt", kaptitein A. L. Luckfood, met schelpen van Ierseke naar Grimsby. MARKTBERICITEN. ROTTERDAM, 16 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 179 paarden, 6 veulens, 2398 mager runderen; 208 vette en graskalveren, f33 nuchtere kal veren, 113 schapen of lammeren, 326 big gen, 8 bokken ot geitel 64 overloopers. Prijzen per 1/2 kilo: koeien en ossen van 40 ct. tot 571/2—6 J—70 ct.; stieren van 371/2—50—571/2—60 ct.; kalveren Van 60—75—95—100 ct. Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien f 275—460, kaif- koeien f 375—500, stieren f 225—480, pinken f 160—280, vaarzen f 240—340, paarden f 350—500, biggen f 20—30, slachtpaarden f 100—",00, hitten f 200— 325, overioopers f 30—50, fok nuchtere kalveren van f 25—^5, slacht nuchtere kalveren Van f 12—16, biggen per week f 3,50—4,50. N.V. Rotterd. Cons.-Veiling Weena- plein. Eieren. Aanvoer 385.000 stuks. Kip peneieren van f 5,50—f 7,75, kleine dito f 5-f 5,50, eendeneieren f 6,80f 7,30, gan zeneieren f 16—f 18, kalkoeneieren f 10 f 11- Coöperatieve Tolling Zlerlkiee. Veiling van 13 Mei Bonte aardappelei 10 ct.; id. bravo's 12 ct.; id. concurrent 9 ct.; groote po- tere 4 ct.; uien 17—18 ct.; spinazie 2 - 9 ct.; per kilo; rabarber 9 ct.; as perges (wit) 30-40 ct.; id. 2e soort 15 ct.; per bos; radijs f 1,64 per 100 bos. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld doo" het Kon. Ned. Meteor. Instituut to De Bildt, naar waarnemingen verricht in don morgen van 17 Mei: Verwacht tot dan avond van 18 Mei: meest matige zuidelijke tot zuidweste lijke wind, zwaar bewolkt of betrokken met tydelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, iets koeler over dag. GEBOBKN: JOHANNA PIETERNELLA, dochter van C. VAN OEVEREN en C. A. VAN OEVERENStrüijk. Capellk, bij Zierikzee, 16 Mei 1922. ONDERTROUWD KOOS LOEWER an LEOPOLD KRUG. Utrecht, Bilderdykstraat 22. Ontvangdag Zondag 28 Mei. Trouwdag Donderdag 1 Juni.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2