Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 17 Mei 1822. zierikzeesche courant. advertentiën: H.H. Correspondenten, Hemelvaartsdag, tweede kamer der staten-generaal. HINDERWET. opneming BUITENLAND. binnen LAND. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10776. Oir. J: DE LOOZE Jr. IJltg,-Redact, V. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels on daarboven 20 ets. per regel, Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. die ons opgaaf verstrekken der predik beurten, gelieven er voor te zorgen die voor uiterlijk Maandagmorgen in ons bezit zyn. De Redactie. VERKIEZING VOOR DE De BURGEMEESTER van Zierikzké brengt het volgende ter openbare kennis Op DINSDAG 23 MEI aanstaande, zal pldats hébben de candidaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofdstembureau in den kieskring, ter secretarie der gemeente' MIDDELBURG, worden ingeleverd. lijsten van candidaten, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste tien candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste vijf en twintig personen, die volgens de kie zerslijst, geldende op bet oogenblik der in levering. kiezers zijn voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal binnen den kieskring. Achter den naam van ieder der ondertee kenaars moet de gemeente worden vermeld op welker kiezerslijst hij voorkomt. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onder teekenen. De candidaten moeten, met vermelding van bun voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin dooi de onderteekenaars aan ben de voorkeur wordt gegeven. Indien de'candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de.lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eigen naam, voorafgegaan door het woordnge- boren" of een afkorting van dit woord. Bij de vermelding van een candidaat mogen de voorletters geheel of ten deele door de, voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten. Bij de lijst moet wórden overgelegd de in art. 4 van het Koninklijk besluit van 12 December 1917 Staatsblad, no. 692) bedoelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden candidaat, dat hij bewilligt in de plaats, hem op tie lijst aangewezen. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, kan de hier bedoelde ver klaring telegrafisch worden gedaan en is zij niet aan het officieele formulier, hierboven bedoeld, gebonden. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door één der onderteekenaars. De candidaten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt door den voor zitter van het hoofdstembureau een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring, hierboven vermeld, zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaat stelling. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der Kieswet, luidende als volgt Hij die eene lijst, als bedoeld in artikel 35 inlevert, wetende dat zij voorzien is van hand- teékeningen van personen, die niet bevoegd zjjn tot deelneming aan de verkiezingwaar voor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste DRIE MAANDEN of een geldboete van ten hoogste HONDERD TWINTIG GULDEN. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die, wetende dat hy niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die inlevering bestemde lyst, als bedoeld by artikel 35, hoeft onder teekend. 'l\brikzee, 13 Mei 1922. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgemeester. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zjëiukzee maken bekend, dat de beslissing op het verzoek van J. C. A. RIBBENS te Rotterdam, om in bet perceel, kadastraal bekerid in sectie F, No. 790, een ruwolie- motor van 9 a 10 paardelrracht voor het drijven eener erwtenleesmachine met elevator te mogen plaatsen, door hen is VERDAAGD tot 8 Juli 1922, op grond, dat de berichten, bedoeld in de artikelen 7bis en 12öz's der Hinderwet, nog niet van den Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 10e district zijn in gekomen. Zierikzee, 15 Mei 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester F. NAEREBOUT, wnd. Secretaris. VAN DE WEGEN EN VOETPADEN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Zierikzee brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in de week van 29 Mei 3 Juni a.s. van wege de gemeente eene Algemoene Opneming zal worden gehouden van de WEGEN en VOETPADEN met de KUNSTWERKEN. Zierikzee, den 16 Mei 1922. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., 1°.-Burgemeester. F. NAEREBOUT, l.°-Secretaris. f'osikantoor te Zierikzee. Lyst van onbestelbare en geweigerde brieven en briefkaarten, terug ontvangen in de le helft der maand Mei: Brieven: I. Jopie van Straaten, Kamer 2, Schie- damsche dijk 113a. II. Nellie Sies, Nieuwerkerk. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. In het onweer. Kapitein Herne, een Britsch vlieger van den luchtdienst Londen—Parijs, kwam on langs op een morgen boven het Kanaal in de buurt van donderwolken. Plotseling zag hij drie hevige bliksemstralen in de buurt van zijn machine. Het volgend oogenblik schudde het toestel, dat een snelheid had van 160 K.M. per uur en het scheen voor de inzittenden alsof vleugels en romp als 't ware met bliksemstralen waren afgezet. De machine vloog echter gewoon verder en niemand had onaangename gevolgen van het verschijnsel. Deskundigen gelooven, dat het vliegtuig zich op den weg bevond van een naar de aarde overspringenden bliksemstraal, die echter, daar de machine geen directe verbinding met den grond had, geen scha de aanrichtte, waarbij de sleepdraad van de draaölooze telefoon als bliksemafleider werkte. f)c „Luboar-oorlug-1 te Chicago. De oorlog-in-het-klein, door de ter- roriseerende stakers te Chicago ontke tend, schijnt steeds meer een „bolsje wistisch" karakter aan te nemen. Uit de bekentenissen van vijf van de acht vakvereenigingsleiders, die wegens het vermoorden van drie politie-agcnten en het plegen van bomaanslagen op fabrieken zijn gearresteerd, blykt, dat men met een gevaarlijk complot te doen heeft De politie ontvangt een stroom van anonieme brieven, waarin het hoofd der politie en andere hooge politie-auto- riteiten met den dood worden bedreigd, en waarin ook wordt gezegd, dat men de geheele stad zal platbranden. Uit de verklaringen door gearresteer den afgelegd, heeft de politie voldoende gegevens kunnen verzamelen, om een gehöime fabriek te kunnen ontdekken, waar de terroristen hun bommen ver vaardigen. De politie heeft in deze inrichting een inval gedaan en een groots hoeveelheid munitie, lonten, re volvers -en ander wapentuig in beslag genomen. Aan de politie is opdracht gegeven bij de minste provocatie raak te schieten. In straatgevechten zyn resds drie man nen, die zich tegen arrestatie verzetten, neergeschoten. Technische herziening Onderwijswet. Volgens het Centr. zou de technische herziening *van de Lager Onderwijswet van dien aard zijn, dat jaarlijks 35 mil- lioen zou kunnen bespaard worden. Nederland en België De ministersJaspar en Van Karnebeek hebben gebruik gemaakt van hun tegen woordigheid te Genua ter gelegenheid van de Economische Conferentie om de be spreking te hervatten, die zij in Augus tus 1921 te Luzern gehad hebben over de herziening van de tractaten van 1839 en de kwestie van de Wielingen. In den loop der bijeenkomsten, die gehouden werden in een geest van vriendschappe lijke toenadering, werden verschillende voorstellen besproken. Omtrent dez; voor stellen kon men nog niet tot overeen stemming geraken en werd besloten een oplossing der kwestie opnieuw in studie te nemen. De Kamerverkiezingen. Volgens de Standaard is de candidaten- lijst voor Dordrecht, Middelburg en Til burg (lijst 6) als volgt vastgesteld: 1. Mr. J. A. de Wilde te 's-Gravenhage 2. C. van der Voort van Zijp te 's-Gra venhage; 3. A. Colijn te Nieuwer-Amstel 4. J. van der Molen te Renkum; 5. J. F. Heemskerk te Middelburg; 6. mr. G. van Baren ie Delft; 7. Chr. van den Heuvel te N.-Vennep (Haarlemmermeer)8. J. A. J. Jansen Manenschijn te Dordrecht; 9. J. Schouten te Rotterdam; 10. O. Warnaar te Dirksland. EERSTE' KAMER. Avondvergadering, van Maandag 15 Mei. Bij dé regeling, van werkzaamheden stelt de heer Bergsma voor 't wetsontwerp (forensenbelasting) van de agenda der afdêelingen af te vDeren omdat rustige overweging van dit ontwerp door de overhaaste behandeling niet mogelijk is geweest. Voorts wijst spr. op het amen- dement-Gerhard, dat de minister dadelijk overnam. Het Kort Verslag en de Han delingen stemmen heelemaal niet over één ten aanzien van den inhoud van dit amendement. Spr. vraagt een uitstel van afdeelingsonderzoek van dit ontwerp. De voorzitter geeft in overweging het ontwerp toch maar heden in de afdee- lingen te behandelen. In het Voorloopig Verslag kunnen alle opmerkingen gemaakt worden. De heer Bergsma blijft op een kort uitstel aandringen. De heer Slingenberg steunt dit voor stel. Het voorsiel-Bergsma tot uitstel wordt aangenomen met 23 legen 6 stemmen. De Kamer zal nu Dinsdag beslissen wanneer het ontwerp wel in de' afdee-, lingen zal worden onderzocht. De Ka mer gaat hierna in de afdeelingen. ZIERIKZEE. Voor de afdeeling Zierik zee van de S. D. A. P. trad Zaterdagavond in het „Huis van Nassau", voor een vrij goed bezette zaal op, de heer W. C. de Jonge', lid der 2e Kamer, met 't onder werp: „De Kamerverkiezingen en 't Arbei dersbelang". Nadat de afdelingsvoorzitter, dè hèer A. van der Doe, spreker en publiek het welkom had toegeroepen en daarop de vergadering voor geopend verklaarde, ver kreeg de heer de Jonge het woord. Spr. wees in het begin van zijn be toog er met nadruk op, hoe de soc.-dem. voorstellen in onze volksvertegenwoordi ging bijna altijd door de meerderheid der burgerl. partyen worden afgestemd. Als voorbeeld werd o. a. aangehaald de moties Hiemstra en Schaper over de wer keloosheidvoorziening in de venen en den landbouw. Spr. wenschte zijn auditorium niet te vermoeien met het partijprogram te behandelen, maar wel wenschte hij eenige zaken te bespreken, die eenig perspec tief openden in onze staatsinrichting en in den economischen gang van zaken. Met het oog hierop werd uitvoerig nage gaan wat er de laatste weken in de Eer ste Kamer is voorgevallen, n.l. de verwer ping van eenige belangrijke wetten, o. a. de burgerlijke pensioenwetten. Bij de weder-indiening in de Tweede Kamer was de wet verslechterd, zoo dal ais gevolg daarvan deze wet in meer on- gunstigen zin moest worden aanvaard. Voorts stemde de Eerste Kamer het initiatiefont werp betreffende „plaatselijke keuze" af, evenals de grondwetsherziening. Deze laatste materie 'werd nog eens extra besproken en verklaard, en mede gedeeld, dat een soc.-dem. voorstel tot afschaffing van ons Hoogerhuis werd ver worpen. Volgens spr. moest daaraan een einde komen. Een dankbaar onderwerp vormde ,}de socialisatie", welke leuze, volgens spr., de Vrijheidsbond tracht in een belache lijk daglicht te stellen; ook de A.-R. partij maakt zich daaraan schuldig. Heel uitvoerig, telkens voorbeelden aan halend, stond spr. stil bij, de socialisatie. De landbouwtoestanden, voornamelijk het pachtwezen der kleine landbouwers, werd in den breede behandeld, terwijl spr. wees op 't feit, dat de grond door intensiever cultuur meer kan opbrengen, indien het door de grondbezitters werd toegelaten. Volgens een rapport van Hoover, inge steld tot onderzoek van de productie in het Amerikaanscïie bedrijfsleven, is geble ken, dat bij het tegenwoordige systeem van voortbrenging een geweldige verspil ling plaats heeft. Bij socialisatie zou dit beter gaan, volgens den heer de Jonge. Spr. wekte tijdens de bespreking van ,de landbouwtoestanden de arbeiders, spe ciaal de landarbeiders, op, zich te orga- niseeren om betere loonen te kunnen be dingen dan thans door de landbouwers worden gegeven. Na de pauze kwamen de. diverse par tijen onder de loupé. De Vrijheidsbond en de A.-R. Partij spreken van bezuini ging, maar zij stemmen voor oorlogs- en marine-credieten. De R.-K.-partij viel uit een volgens spr., omdat een deel daarvan zich verzette legen de sociale maatregelen van Minister Aalberse. De S. D. A. P. wenscht geen samenwer king met die partijen, welke het indivi dualisme op de spits drijven. De Platteianders-candidaat Braat, welke beweerde, dat al de soc.-dem. maar in de bajes moesten, Kreeg ook een beurt. Spr. geloofde niet, dat de heer Braat veel vol gelingen zou vinden onder de arbeiders in het algemeen. De reactie-beweging werd eveneens be sproken, evenals de ontbinding der coali tie. Spr. eindigde zijn rede door de hoop uit te spreken, dat de politieke constella tie zóó zal worden, dat de klassestrijd zal kunnen worden beëindigd. De voorzitter dankte den spreker voor zijn voordracht en de vergadering, die na de pauze zeer geslonken was, voor de belangstelling. Debat werd niet gehou. den. Bij den heer A. A. W. Doeleman hier ter stede is een heel aardige reclame voor chocolade gemaakt, welke wij hier even willen vermelden. Het betreft een heel mooie draaiende molen met molenhuis, welke geheel is opgebouwd uit Kwatta- reepen, hetgeen zeer de aandacht trekt. Woensdag- en Donderdagavond trad voor den Plattel. Bond, afd. Schouwen— Duiveland en St.-Philipsland, te Ooster- land en Haamstede op de heer A. van den Hoven, te Alblasserdam, met 't onder werp: „ls onze eisch billijk?" De voorzitter, de heer Joh. Doeleman Jz. van Dreischor, opende deze vergadering, den spreker inleidende met een gepast openingswoord, waarin hij deed uitkomen waarom men hier op het eiland een afdee ling van dezen bond heeft opgericht, n.l. dat men in de laatste wetgevende periode totaal is genegeerd door de toonaange vende partijen, niettegenstaande men van het platteland steeds meer financiëele offers vroeg ter wille van de steden, die steeds de favorites zijn van de Kamer leden, tot welke partij zij ook behooren. Tevens toonde de voorzitter aan, dat men in den Plattelandersbond het verschil tus- schen links en rechts op zijde zet. Het hoofddoel is, de belangen van het platte land aan die personen op te dragen, die naar hun oordeel hiervoor ter zake kundig zijn. De heer v. d. Hoven, het woord ver krijgend, begon de verschillende politieke partijen te vergelijken met het in den Nijl liggend rotsgevaarte, dat „de onge naakbare" genoemd wordt. Dit is, zegt spr., eveneens bij de politieke partijen het geval, steeds hebben daar de stedelin gen en de geleerde heeren de lakens uit gedeeld, en de menschen van het platte land geweerd, iets te worden in het par lement. Verder memoreerde spr., dat, wanneer men ziet, hoeveel Amsterdam, den Haag en Rotterdam plukken van de Staatsruif, men moet begrijpen, dat dit niet langer meer kan gaan, en men hen „een hiertoe en niet verder" moet toeroepen. Tevens bracht de spreker naar voren, hoe de A.-R. Standaard over deze dingen denkt en schrijft, waaruit blijkt, dat men over zulke zaken maar moest heenstappen en maar trouw aan de beginselen blijven. Een goed middel om zoet te blijven. Verder haalde spr. aan de invoering van den zomertijd en den 8 uren dag. Spreker zette vooral uiteen, hoe de tegenstelling in den 8 uren dag voor 't platteland en stad groot is, daar mén van regeerings- wege te dien' opzichte een premie geeft voor niets doen, en men deze op het platteland niet wil aanvaarden; daar wil men alleen de vrijheid hebben hoe men zijn dag zal verdeelen. Spr. noemde dan ook deze wet-Aalberse een reuzen misluk king en een ramp voor het vaderland, waaraan zoowel A.-R. als Vrijheidsbon- ders hun stem hebben gegeven, maar onder de klap van Troelstra's zweep. Wat de 8-uren-dag oplevert, dat kan men zien op de verschillende departemen. ten in den Haag, en bij verschillende ge meenten. Deze moeten hiervoor reeds eén groote leening sluiten, of zitten voor reu_ zen te korten. Ook de Nijverheidsraad verheft in deze zijn waarschuwende stem en heeft uitge rekend, dat men dit- jaar pl.m. 60 pGt. aan belastingpenningen zal moeten mis sen. Verder behandelde spr. nog de Vleeschkeuringswet, welke alleen goed zal werken voor heeren veeartsen, alles ten koste van het platteland, dat steeds de dupe wordt, als men nu dit jaar niet goed uit de oogen kijkt bij de a.s. ver kiezing. Spr. hoopte, dat de plattel, partij versterkt uit den strijd zal te voorschijn komen en eindigde hierna zijn rede, welke dikwijls door applaus werd onderbroken. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door den heer J. W. van Oeveren. Deze begon met te zeggen, dat hij lauw gestemd was, en met vele dingen accoord ging, maar de weg die men volg de niet goed keurde, daar men het partij verband geheel los liet. Spr. kon niet be grijpen, hoe mannen van naam en positie, als die welke zich achter de bestuurstafel bevonden van den Platlel.bond, zich hier toe hebben geleend. Om hierover zijn mis_ noegen te kennen te geven, viel hij ge noemde heeren op een minder parlemen taire manier aan. Voor spr. stond vast, dat alleen wat te bereiken valt door partij verband en in dit geval door middel van den Vrijheidsbond, en niet zooals men dit nu hier tracht te bereiken, want dan gaat men alleen vakbelangen propageeren. Spr. waarschuwde tegen dit streven en hoopte, dat men hem goed zal hebben begrepen. FREOO'S Zenuwhoofdpijn poeders Zijn een uitkomst voor vele [moeders, Met soms zeer lastige kinderen, Die haar den ganschen dag hind'ren. Per poeder 8 ct. Doos a 25 st. f 1,70. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee, L. G. v. ZALT- BOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. De heer v. d. Hoven diende den debater hierop afdoende van antwoord. De voorzitter, dhr. Doeleman, dankte daarna den heer v. d. Hoven voor de ge houden rede en 't debat. Hij hoopte, dat de kiezers bij de aanstaande verkiezing, zoowel rechtsche als linksche, de platte- landerslijst zullen steunen. Voorts dankte hij ook den debater voor het debat, maar sprak zijn verontwaardiging uit over de manier, waarop hij het bestuur heeft aan_ gevallen, te meer daar de heer v. Oeveren op een bijeenkomst te Zierikzee tegen spr. gezegd heeft, de Plattel, beweging geheel te onderschrijven niet alleen, maar ook beloofde ze te steunen. Spr. kon geen woorden genoeg vinden dit optreden af te keuren. Hij sloot daarop de vergade ring onder dankzegging voor de groote opkomst. Wij ontvingen het voorloopig programma van 't te Bergen op Zoom op den 2en Pinksterdag aldaar te honden concours-hippiqne. Gelegenheid tot deel name bestaat tot Maandag 29 Mei a.s. De Zeeuwsche vereeniging „Zeelan- dia,:, gevestigd te Rotterdam, heeft op hare statuten de Koninklijke goedkeu ring ontvangen onder dato 6 Mei 1922, no. 35. RENESSE. Zaterdagavond hielden de leden van het alhier bestaande, nuttig wer kende kolenfönds, de gewone jaarverga dering. Van de 112 leden waren ruim 40 leden aanwezig. De voorzitter, de heer H. Weertman, opende de vergadering. De boekhouder, M. de Roo, deed rekening en verantwoording van zijn gehouden be heer over 1921. Uit het verslag bleek, dat was ontvangen f 5383,02ö en uitgegeven f 5288,02r', zoodat de rekening, die door de heeren M. N. Leeuwe en M. v. d. Werf was nagezien, sloot met een batig saldo van f95. Als bestuurslid werd herkozen de heer H. Weertman. Aan commissarissen werd opgedragen toezicht bij de lossing te houden, waarvoor de vergoeding f4,— per dag zal bedragen. Het honorarium van den boekhouder werd wederom vastge steld op f 25. De- landbouwvereeniging „Ons Voordeel" te Noordwelle had ver zocht tot aansluiting, om voor ge zamenlijke rekening de benoodigde hoe veelheid brandstoffen aan te koopen. Uit de breedvoerige besprekingen bleek, dat de vergadering het wenschelijker achtte zelfstandig te blijven en voor de leden der vereeniging de brandstoffen aan te koo pen. Staande de vergadering werden pl.m. 500 H.L. steenkolen aangevraagd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. na omvraag de vergadering. STAVENISSE. Dinsdagavond trad al hier in het hotel Van Kooten als spr. op, namens de Centrale A.-R. partij op het eiland, mr. J. A. de Wikte, LikI der 2e Kamer. Voor een klein gehoon hield spreker, na ingeleid te zijn door den heer Sonke, voorzitter, zijn politieke rede. Op aangename en duidelijke wijze behandelde spr. de volgende drie punten: I. De stoffelijke en geestelijke ontredde ring van onzen tijd; 2. De geneesmidde len, die de kwaal verergeren, in plaats van genezen en 3. De roeping van de leiders in 's Heeren naam. Voornamelijk met het oog op den ernst der tijden, ried spreker den kiezers aan den ver kiezingsstrijd goed in te zien en d$ rechterzijde te steunen. Een persoon uit het publiek deed na afloop der rede aan den spreker de vraag of, daar er waar schijnlijk geen zuivere meerderheid uit de stembus komen zal, een zaken-kfabinet dan niet mogelijk is, waarop geantwoord werd, dat zoo iets alleen geschiedt, wan neer er door verschillende combinaties van partijen, bepaald geen meerderheid te maken is. Na afloop der rede dankte de heer Sonke den heer de Wilde voor zijn politieke rede en tevens het publiek voor de geschonken aandacht. BRUINISSE. Het was Zaterdag voor de Muziekvereeniging „Nu met Hope" alhier een blijde dag. Des avonds toch vond de uitreiking plaats van het prachtige vaandel, dat door de vele bijdragen van de burgerij is aangekocht kunnen wor den. De burgemeester reikte de ver eeniging dit met een gepaste toespraak over. Hij wenschte daarbij „Nu met Hope" geluk met het verkregen vaandel. Hij her innerde er aan, dat het oude door den tijd verschoten en ontoonbaar was gewor den, zoodat een nieuw zeer noodig was. Op initiatief van den energieken direc teur, dhr. A. van den Berge van Ooster- land, die echter door droeve familie-om standigheden niet tegenwoordig kon zijn, werd besloten de medewerking der bur gers in te roepen, eene medewerking, die ruimschoots werd verleend. Spreker hoopte, dat het nieuwe vaandel getuige zou zijn van den groei en den bloei der vereeniging en dat de krans, die er zich boven aan bevindt, vol gehangen zou kun nen worden met verschillende medailles, door de vereeniging behaald of nog te behalen. De voorzitter, de heer Kesteloo,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1