Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 15 Mei 1922. zierikzeesche courant. ADVERTENTIËN: HINDERWET. KIEZERSLIJST. VERKIEZING tweede kamer der staten-generaal. BUITENLAND. binnenlan d. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummerB 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - Dir. A, J, DE LOOZE Jr. UI van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting» No. 10775. Inzending op den dag van nit- J. KOSTEN £ave vóór 11 Gevonden voorwerpen Een schaartje, een notitieboekje, een bril, een armband, een kerkby beitje, een lampekatoen, een slot van een ceintuur, een haarkam, een sportband, een porte- monnaie met geld, een band van een mantel, een zilveren broche, een vinger hoed en eenig geld. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R P. BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzee maken bekend, dat de beslissing op het verzoek ran J. C. A. RIBBENS te Rotterdam, om in het perceel, kadastraal bekend in sectie F, No. 790, een ruwolie- motor van 9 i 10 paardekracht voor het drijven eener erwtenleesmachine met elevator te mogen plaatsen, door hen is VERDAAGD tot 8 Juli 1922, op grond, dat de berichten, bedoeld in de artikelen Ibis en 12bis der Hinderwet, nog niet van den Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 10e district zijn in gekomen. Zibrikzee, 15 Mei 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, wnd. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibbikzeb maken bekend, dat de op den 22sten Maart j.l. vastgestelde kiezerslijst, zooals deze thans luidt, tot 15 Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzi gingen daarin ten gevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage neder- gelegd en in afschrift tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Zibrikzbb, den 15den Mei 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester F. NAEREBOUT, wnd. Secretaris. bestemde ly'st, als bedoeld by artikel 35, heeft onderteekend. Zibrikzee, 18 Mei 1922. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgemeester. VOOR DE De BURGEMEESTER van Zibrikzee brengt het volgende ter openbare kennis: Op DINSDAG 23 MEI aanstaande zal plaats hebben de candidaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, by den voorzitter van het hoofdstembureau in den kieskring, ter secretarie der gemeente MIDDELBURGworden ingeleverd lijsten van candidaten, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezellde lijst mogen ten hoogste tien candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door ten minste vijf en twintig personen, die volgens de kie zerslijst, geldende op het oogenblik der in levering, kiezers zijn voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal binnen den kieskring. Achter den naam van ieder der ondertee kenaars moet de gemeente worden vermeld op welker kiezerslijst hij voorkomt. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onder teekenen. De candidaten moeten, met vermelding van hun voorletters en woonplaats, op de ljjsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zjj op de lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eigen naam, voorafgegaan door het woord: „ge boren" of een afkorting van dit woord. Bjj d® vermelding van een candidaat mogen de voorletters geheel of ten deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten. Bij de ljjst moet worden overgelegd de in art. 4 van het Koninkljjk besluit van 12 December 1917 Staatsblad no. 692) bedoelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden candidaat, dat hij bewilligt in de plaats, hem op de ljjst aangewezen. Indien de candidaat zich buiten het Rjjk in Europa bevindt, kan de hier bedoelde ver klaring telegrafisch worden gedaan en is zjj niet aan het officieele formulier, hierboven bedoeld, gebonden. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door één der onderteekenaars. De candidaten kunnen daarbjj tegenwoordig zjjn. Yan de inlevering wordt door den.voor zitter van het hoofdstembureau een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring, hierboven vermeld, zjjn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaat stelling. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der Kieswet, luidende als volgt: Hij die eene lijst, als bedoeld in artikel 35 inlevert, wetende dat zij voorzien is van hand- teekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waar voor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene geldige ly'st zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste DRIE MAANDEN of een geldboete van ten hoogste HONDERD TWINTIG GULDEN. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die, wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming Win de verkiezing, eene voor die inlevering De bomaanslag te Chicago. De politie te Chicago heeft een inval gedaan in een bommenfabriek, waar, naar men gelooft de bommen, bij de jongste onlusten gebruikt, werden gemaakt. De politie ontdekte pistolen, lonten en ont plofbare stoffen. Een der gearresteerde leiders, die beschuldigd wordt van on- opzettelijken moord, is tegen borgstelling vrijgelaten. Hij vertelde, dat drie gevan genen bekentenissen aflegden, waardoor vooraanstaande leiders van vakbonden bij de aanslagen, onlangs gepleegd, betrok ken werden. De voornaamste vervolgen de ambtenaar in deze zaak heeft een brief ontvangen, waarin gedreigd wordt met het Hn brand steken der stad als dje politie haar optreden niet staakt. Ernstige overstrooming in Canada. Na de oVerstrooming van de Missis sippi worden thans, naar de „Times" verneemt, de landerijen aan de oevers Van de Assiniboine-rivier, een zijrivier van de Redrivier, door het water geteis terd. Het water in de rivier wast bo vendien nog steeds. Niet minder dan 4000 bunder bouwland is reeds onder- geloopen. Een geheele vloot van plat- boomd-vaartuigen is in het overstroomde gebied werkzaam om de boeren van de daken hunner woningen te redden. Vele boeren in het nog niet overstroomde ge bied trekken met hun vee naar de heu- viéls. Het spreekt vanzelf, dat in de overstroomde gebieden veel schade is aangericht. Vooral de laaggelegen lan derijen ten westen van de stad Bran don en die ten westen van Winnipeg hebben veel door het water geleden. Te Winnipeg is de waterstand niet ab normaal hoog. Door een cycloon werd echter de electrische centrale, die de stad Van stroom voorziet, dezer dagen beschadigd, zoodat de bewoners hel eenige uren zonder licht moesten stellen. De lakenhandel. Uit Boedapest wordt aan de Duitsche bladen gemeld, dat de zaak van den lijkenhandel, waarover wij een en ander 2SdeMter.- sfrBlB, ff^gfeSïefartiBi ook uit Berlijn, Dresden, München en Pa rijs niet alleen geraamten, maar ook lij ken uit verschillende ziekenhuizen wer den „betrokken", welke, in plaats van begraven, aan verschillende agenten wer den afgeleverd. Tot dusver is de verkoop van meer dan honderd lijken geconsta teerd. Wapenstilstand tusschen arbeid en kapitaal. Hodges, de bekende secretaris der Amerikaansche mijnwerkersfederatie, heeft in de bladen een denkbeeld geopperd, dat de a lgemeene aandacht trekt, zoo meldt een radiogram uit Londen. Hij stelt voor een 10-jarigen wapenstilstand te slui ten tusschen kapitaal en arbeid, geduren de welken tijd er geen stakingen en uit sluitingen zullen zijn. Indien dit op milL tair en maritiem gebied mogelijk is, zoo vraagt Hodges, waarom dan niet in het bedrijfsleven? Hij zou willen, dat de re geering het initiatief nam en in overleg met de leiders der industriëelen en ar beiders een groote nationale conferentie te bespreken. Deze zou o. a. den om vang van het aandeel der arbeiders in de industriëele controle gedurende den tijd van het vredespact kunnen vaststel len. Een eerste voorwaarde der overeen komst acht Hodges een minimumloon voor eiken arbeider, voldoende voor het on derhoud van zich en zijn gezin. Van werk geverszijde acht men dit een der voor naamste bezwaren tegen de verwezen lijking van Hodges' denkbeeld, aangezien de loonen moeten worden verlaagd. Even wel is men zoowel in de kringen van het kapitaal als van den arbeid de mee ning toegedaan, dat het voorstel over weging- verdient. De ontbinding der Staten-Generaal. Het Hdbl. meldt, dat de beide Kamers der Staten-Generaal as. Zaterdag 20 Mei in een gemeenschappelijke vergadering zullen bijeenkomen. Buitengewone om standigheden Voorbehouden zal dit de iaatste zitting zijn der beide Kamers in hare tegenwoordige samenstelling. De ontbinding van het parlement, door de Grondwetsherziening noodzakelijk gewor den, zal, om het land zoo kort mogelijk zonder volksvertegenwoordiging te doen zijn, geschieden op 22 Juli. De inmid dels nieuw samengestelde Kamers zul len dan op 25 Juli a.s. wederom sloor een gemeenschappelijke zitting worden bijeengeroepen. Daarna wordt, eerst in de Tweede, dan in de Eerste Kamer, de Grondwetsherziening in tweede lezing behandeld. Wordt ook die aangenomen, dan zal de Tweede Kamer gedurende den gewonen vierj aarlij kschen zittings duur bijeen blijven, de Eerste Kamer slechts voor ééh jaar. Of zij daarna zal worden saamgesteld volgens het stelsel van evenredige vertegenwoordiging, zal afhangen Van de omstandigheid, of in het eerstvolgende zittingsjaar al of niet de desbetreffende wet tot stand komt. Mochten buitengewone omstandigheden zulks vóór 22 Juli vereischen, dan wor den de oude Kamers nog bijeengeroepen. R.-Katholiefeen en Sociaaldemocraten. De Algemeene Bond van R.-Katholieke- kieskringen vergaderde Zaterdag te Utrecht. Met algemeene stemmen is een motie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat ook, bijaldien onverhoopt de vorming van een rechtsch kabinet, om welke reden dan ook, in het volgende vier jarig tydperk tot de onmogelijkheden mocht behooren* een samenwerking uit sluitend van Katholieken en Sociaal democraten op den grondslag van een coalitie of regeeringsprogram onder geen voorwaarde of beding in overweging kan worden genomen. De Tabakswet. Nu de Tweede Kamer is uiteengegaan vóór de Commissie van Rapporteurs inzake het initiatief-voorstel Abr. Staal man c.s. betreffende de opschorting der Tabakswet verslag heeft uitgebracht en deze door dit uitstel van behandeling het wetsvoorstel practisch heeft doen vervallen, ligt het niettemin in het voor nemen der voorstellers maatregelen te overwegen op welke wyze alsnog over eenkomstig de bedoeling van- het voor stel de fatale gevolgen der Tabakswet kunnen worden verijdeld. TWEEDE KAMER, j Avondvergadering van Donderdag 11 Mei De Ambtenaarssalarissen De minister van financiën beantwoordt de interpellatie van den heer Ketelaar, betreffende het voornemen der regeering tot wijziging van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1920. Spr. is den heer Ketelaar zeer dank baar voor zijn interpellatie, daar zij hem in staat stelt een einde te maken aan Wilde, ongerijmde geruchten. De regee ring denkt er niet aan, terugwerkende kracht te geven aan eventueele intrek king van art. 40 en dus bestaande wed den te verminderen. Die intrekking zou alleen gelden voor de daarna a,an te stel len ambtenaren, alsmede voor de perio dieke verhoogingen der wedden ook van de thans bestaande ambtenaren. De 500 miliioen waarvan de heer Ketelaar sprtak, zijn de salarissen en pensioenen van alle ambtenaren van -.hej.. riilt. -.nr«mn^ü» tan dragen de salarissen der burgerlijke en militaire ambtenaren 280 miliioen -'teza men. Tot verhaal van de premiën vóór het pensioen op de salarissen, bestaat bij de regeering noch het voornemen, noch het besluit. De heer Ketelaar repliceert. Spr. zou wenschen dat voor de in dienst zijnde ambtenaren niet alleen de wedden, maar de geheele salarispositie van kracht bleef. Hij vraagt den minister of deze bereid is alvorens een besluit te nemen aan de Kamer het resultaat over te leggen van het overleg in die Centrale Commissie voor Georganiseerd overiegf De minister dupliceert dat de regee ring geen bezwaar heeft, om bij intrek king van arl. 40 te bepalen dat de thans genoten salarissen der ambtenaren hun gewaarborgd blijven. Ook omtrent her ziening van de vormen Yan het salaris- besluit bestaat op het oogenblik noch het voornemen, noch het besluit bij de re geering. Maar omtrent de toekomst kan spr. zich niet binden. Aan de orde is de conclusie van de oommissie Voor het Kort Verslag, om trent reorganisatie of afschaffing daar van. De conclusie strekt tot voortzetting van de uitgaaf. De heer Schokking. namens de Com- (missiesprekende, zegt, dat, wil men het Kort Verslag in stand houden, de kosten zooveel mogelijk- dienen te wor den beperkt. De heer van Ravesteije dient een motie in om den abonnementsprijs terug te brengen tot zijn vroeger bedrag. De stemming Wordt bepaald op mor gen nade pauze. Aan de orde is het wetsontwerp aan vulling $n verhooging van het negende hoofdstuk der Staatsbegrooting over 1922 {huisvesting der Tweede Kamer), De heer van Beresteijn meent dat hier de zuinigheid de wijsheid zal bedriegen. Spr. acht deze plannen zeer kostbaar en onpractisch en wenscht de verbouwing tot het strikt noodzakelijke te beperken De minister van waterstaat kan hier zonder teekeningen onmogelijk in dis cussie treden over deze verbouwing. Spr. zal de denkbeelden Van den heer van Beresteijn overwegen. Het wetsontwerp wordt aangenomen. Aan de orde zijn twee wetsontwerpen tot wijziging het het IXde Hoofdstuk der Staatsbegrooting over 1921 en 1922 (Luchtvaart). De minister van waterstaat betoogt dat wij voor het luchtvaartverkeer niet geheel afhankelijk mogen worden van het bui tenland. Over de wetsontwerpen zal morgen worden gestemd. Aan de orde is het wetsontwerp tot Vaststelling van de begrooting van in komsten en uitgaven van het Zuiderzee' jonds voor 1922. De heer Teenstra meent dat de regee ring met de drooglegging der Zuider zee hoe langer hoe meer verlegen be gint te geraken. Men houdt dezaak maar zoowat gaande, terwijl mennog steeds niet de kosten van de droog legging heeft weten te berekenen. Hoe staat het nu met het rapport over de kostenberekening. De minister van waterstaat, de heer König, zegt dat de toestand der finan ciën niet toelaat thans voor de droog legging meer uit te geven. Maar zoolang de groote afsluitdijk niet gelegd is, zou men de eerste 4 jaren toch niets kunnen doen. Onderzocht wordt thans wat de •grond zal kunnen opbrengen. De in directe baten zijn echter niet onder cij fers te brengen. In ieder geval, aan de zaak wordt gewerkt. En de arbeid der drooglegging zal in 's lands belang met kracht worden voortgezet De heer Teenstra repliceert. De heer Lely bepleit krachtige uitvoe ring van het werk. Het Wetsontwerp wordt aangenomen z. h. s. Aan de orde zijn de wetsontwerpen tot goedkeuring van de verdragen van Was hington betreffende nachtarbeid van vrou wen, toelatingsleeftijd van kinderen in nijverheidsondernemingen en nachtarbeid van jeugdige personen in de nijverheid. Aangenomen z. h. s. Aan de orde is het wetsvoorstel-Rut- gers en van der Molen tot wijziging der lager onderwijswet 1920. Morgen stemming. Zitting van Vrijdag 12 Mei. Interpellatie Wijnkoop. Interpellant vraagt waarom de Indische regeering aldaar optreedt en of het geen tijd wordt, dat gouverneur-generaal Fock ontslagen wordt. De heer Marchant vraagt of aan de regenten, die uittraden uit het comité voor autonomie van Indië is te kennen gegeven, dat zij moesten uittreden. De Minister van Koloniën betoogt, dat de Indische regeering slechts gebruik maakt van haar recht als zij optreedt tegen hen, die daadwerkelijk communis me propageeren. Het oogenblik van aftreden van den G.G. acht de regeering nog niet gekomen. De regenten waarover de heer Mar chant sprak zijn op de hoogte gebracht van den niet onschuldigen aard van het comité voor autonomie en toen vrij willig uitgetreden. De heer Wijnkoop dienttwee moties ÜC CAiiUiunamc icCutcu van usii vj. vj., de andere om publicatie van de stukken betreffende Malakka en de vervolging van Atjehsche hoofden. De heer Marchant dient een motie in uitsprekende, dat 't ambtenaren vrij moet staan deel te nemen aan iedere geoorloof de staatkundige organisatie. De conclusie der commissie inzake het kort verslag wordt aangenomen z. h. s. De motie-Van Ravesteijn betreffende ver laging van den abonnementsprijs van het kort verslag wordt verworpen met 61 tegen 23 stemmen. Het subsidie voor de luchtvaart wordt goedgekeurd met 78 tegen 7 stemmen. Het ontwerp-Rutgers inzake 'tegemoet koming aan de gemoedsbezwaren van schoolbesturen tegen verzekering van schoolgebouwen wordt verworpen met 45 tegen 40 stemmen. De motie-Wijnkoop inzake opheffing der exhorbitante rechten van de G. G. wordt verworpen met 61 tegen 22 stemmen; de motie-Wijnkoop betreffende de publicatie der stukken betreffende de vervolging in Indië wordt verworpen met 62 tegen 23 stemmen; de motie-Marchant inzake de vrijheid voor ambtenaren om deel te ne_ men aan iedere geoorloofde staatkundige organisatie, wordt verworpen met 52 tegen 23 stemmen. Eenige kleine ontwerpen worden aan genomen z. h. s. De vastgestelde pensioenregeling voor weduwen en weezen van militairen wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming, nadat het amendement-Wijk om ook pen sioen te verleenen aan weduwen en wee zen van vóór 23 Januari 1919 overleden militairen, was ingetrokken, op belofte van den minister, dat hij zal overwegen of hij iets voor de betrokkenen doen kon. Z. h.s. aangenomen uitbreiding vrijwil lige ouderdomsverzekering. Aan de orde is de Landbouwongevallen- luet. Het amendement-Hiemstra tot veT- ruiming van medezeggenschap der arbei ders bij de samenstelling van de bedrijfs- vereenigingen, wordt aangenomen met 69 jtegen 4 stemmen. Het amendement-Beumer tot wijziging van de beursverzekering wordt aangeno men met 55 tegen 18 stemmen. Het amendement-Deckers, om mogelijk te maken, dat Bedrijfsverenigingen in sommige gevallen periodieke uitkeeringen kunnen vervangen door uitkeering in eens, wordt overgenomen. Het ontwerp wordt z. h. s. aangenomen. De Kamer is uiteen gegaan. ZIERIKZEE. Blijkens een in dit num mer voorkomende advertentie, is bij de firma S. Ochtman Zoon alhier versche nen de eerste serie van 12 prentbriefkaar ten, voorstellende de meest algemeen voorkomende broedvogels uit Schouwen's inlagen en duingebied, naar foto's naar de natuur van den heer J. Vijverberg te Noordgouwe, welke op dit gebied zich heeft verdienstelijk gemaakt, door in woord en geschrift meer kennis bij te brengen over de verschillende zee-vogels vooral, die Schouwen's duinen en inlagen bevolken. Door Ged. Staten -van Zeeland is de jaarwedde van den ambtenaar van den burgerl. stand alhier vastgesteld op f310. Bij Kon. besl. van 10 dezer is be noemd tot ontvanger der directe belastin gen en accijnzen te Tholen, de heer G. A. Huvers, ontvanger derzelfde middelen te St.-Maartensdijk. In een ons toegezonden werkje van de Nederlandsche vereeniging tot bescher ming van vogels met handteekeningen van André Vlaanderen en met aardige vogei- photo's tusschen den tekst, komt o.a. het verslag voor van de excursie, dezer vereeniging door Schouwen op 28 Mei 1921. Met dankbaarheid wordt daarin her dacht de gastvrijheid en groote- hulp vaardigheid hier ondervonden. De deel nemers aan deze excursie stellen blijk baar de ondervonden hartelijkheid op hoogen prijs. De Directeur der H. B. S. 5 j. c. schrijft ons Het mag als bekend Ver ondersteld worden, dat het Rijk voor tal van betrekkingen in staatsdienst in Néderiandsch-Indië steun verleent aan hen, die zich voor zoodanige betrekkin gen wenschen voor te bereiden. Om het leVen en de vooruitzichten in Neder- landsdh-Indië in ruimen kring bekend te maken worden Vanwege het Inlich- tingsbureau voor den Indischen Dienst Van het ministerie van koloniën voor drachten met lichtbeelden georganiseerd. Een dergelijke voordracht zal in Zierik zee plaats hebben Woensdag 17 Mei. des avonds 8 uur in hotel „Juliana". Deze lezing is speciaal bestemd voor leerlingen der drie hoogste klassen - der Rijks H. B. S[, voor de leerlingen - der hoogste klassen van de Rijksnormaalles'- sen, van de hoogste klasse der M. U. L. O.-school en ook in de allereerste plaats voor hunne ouders. Echter zullen ook andere werkelijke belangstellenden welkom zijn. De lezing zal worden gegeVen door Jhr. Ir. RL de Muralt, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Gra- venhage. 't „HuS^vaifNassau" 't bestuur" van de Oranjevereeniging, terwijl mede aanwezig waren al de heeren, die de benoodigde gelden hadden ingezameld. Ten einde de kas nog eenigszins te stij ven, zullen verschillende heeren tijdens de paardenmarkt lijsten laten circuleeren8 zoodat ook de bewoners van 't platte land en de dorpen in de gelegenheid ge steld worden, 't feest door hun geldelijke bijdragen te steunen. Tot zijn leedwezen deelde Mr. Bakker de vergadering mede, dat mr. dr. van Geuns verhinderd is, de te houden feest, rede uit te spreken. Het bestuur der Oranje-vereeniging vertrouwt er echter op, dat jhr. von Bose, die inmiddels uit genoodigd werd, en deze uitnoodiging ook aannam, bovengenoemden spreker tot ieders tevredenheid vervangen zal. Namens 't bestuur der Oranje-vereeni ging, dankte de heer Heimbach de Firma Timmerman Verbeek voor de bereid willigheid, waarmede zij op verzoek van een der leden dadelijk bereid gevonden werden om hun étalage eenigen tijd. af (te staan voor 't étaleeren van de gemaakte teekeningen der volksdrachten en voor 't tentoonstellen van de poppen, die door de mode-vakschool naar aanleiding van die schetsen, zullen worden aangekleed. Ook de directrice van bovengenoemde school komt alle lof toe voor al 't werk, dat er aan haar inrichting tot welslagen van 't feest wordt gedaan. Niet het minst verheugd was 't bestuur, mede te kunnen deelen, dat reeds een groot aantal visschersvaartuigen te hun ner beschikking waren gesteld, zoodat ook de landing der bevrijders van Zierikzee zal kunnen plaats hebben. Teneinde de feestvreugde dien dag te verhoogen, besloot de vergadering een prijs, bestaande uit een kunstvoorwerp of een zeker bedrag in geld uit te loven voor het meest toepasselijke gedicht, dat ingezonden wordt. Iedereen kan daaraan meedoen. Het gedicht moet in de eerste plaats toepasselijk zijn op het te houden feest en in de tweede plaats moet 't ge zongen kunnen worden op een door den „dichter" aan te geven bekende melodie. Vóór 1 Juni a.s. moet 't gedicht inge leverd zijn bij den heer van den Broek 'op de volgende wijze: Het vers moet inge_ sloten zijn in een blanco enveloppe; het vers mag niet onderteekend worden. Blanco enveloppe met vers moeten gesto ken worden in een tweede enveloppe, waarop naam en adres van den inzender moeten voorkomen. aanbestedingen. By de Zaterdag to Oosteriand"gehou den besteding der Landbouwvereeniging „D. E. S." voor de levering overeen komstig A. H. V. franco op den wagen aan de haven dé Staart van 37400 k.g. chili-salpeter en 13880 k.g. Mixod-maïs was ingeschreven voor chili-Balpeter i Z. V. en Kunstmestbandel, -Zierikzee,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1