Zierikzsesche Nieuwsbode BIJVOEGSEL hohoorBr.de by de van Woensdag 10 Mei 192», 110. 10773. Gemecuteraadsvrrgarlcriiig van Zicrikzee, gehouden op Maandag 8 Mei j.l., des 's nam. 2 uur. Met den voorz. aanwezig alle leden. De notulen der laatst gehouden vergade ring worden zonder eenige wijziging goed gekeurd. De voorzitter deelt o. a. mede, dat op 31 Maart -j.l. bij den gemeente-ontvan ger kasopname is geschied. Boeken en kas bleken in orde, de beslissing op de begrooting is verdaagd tot 1 Juli 1922; van A. Viergever is bericht ingekomen, dat hij zijn dank betuigt voor-de hen toegekende gratificatie; het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1921 zal den leden worden rondgezonden. Een rekwest is ingekomen van de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel alhier, waarin gewezen wordt op den slechten toestand der scheepszaten in dat deel der haven 't welk zich voor de Visschersdijk bevindt. Dit rekwest is in gediend met het oog op den te verwach ten aanvoer van kalizouten door groote schepen. De voorzitter deelt mede, dat aan den gemeente-bouwmeester zal worden opge dragen zoo spoedig mogelijk hierin vér betering te brengen. Een aantal afschrijvingen in zake H. O. en Schoolgeld worden verleend. ,Purit 3 der agenda wordt aangehouden. Naar aanleiding van het in de vergade ring van den'raad van 17 Maart j.l. aan gehouden verzoek tot vervroeging van de kermis, berichten B. en W., dat zij zich hebben gewend tot den marktmeester. Deze laatste deelde mede, dat vele be langhebbenden tegen de vervroeging van de kermis bezwaar hebben, omdat het plan van hun rondreis reeds is vastge steld. B. en W. vinden het daarom niet wenschelijk de kermis te vervroegen; zij adviseeren om op het adres van den bond van koffiehuishouders, restauranthouders en slijters afwijzend te beschikken. Conform dit voorstel wordt z. h. s. be sloten. Ingevolge het verzoek van de vereeni- ging tot bevordering van het Chr. onder wijs, om een voorschot op de gemeentel, vergoeding, overeenkomstig art. 10 der L. O.-wet, stellen B. en W. voor het ge vraagde voorschot te verleenen, volgens het bijgevoegde ontwerp. Conform wordt besloten. Eenzelfde verzoek van het bestuur der R.-K. School wordt eveneens ingewilligd. Ingekomen zijn voorts 2 adressen van hjer gevestigde sigarenmakersorganisaties, houdende verzoek tot het steunen van uitgetrokken werklieden in die bedrijven. B. en W. stellen voor, hierop afwij zend--te beschikken, aangezien zij geen vrijheid vinden wederom tot steunverlee- ning over te-gaan. De heer Doeteman zou niets liever wen- schen, dan met dit advies te kunnen mee gaan, want hij heeft dit op deze plaats reeds meermalen betoogd alle steun vindt spr. feitelijk uit den booze. Er is evenwel iets, waardoor hij genoodzaakt wordt te pleiten voor nog eenigen steun, want door de regeering zijn maatregelen genomen waaraan ook de sigarenmakers niets kunnen veranderen. Spr. is van oor deel, dat de schuld zit in den 8-uren dag; de menschen zijn gedupeerd omffai zij niet mogen werken zooveel zij willen. Spr stelt voor: de menschen die ge troffen zijn productief werk te laten ver richten; voorts de menschen individueel te steunen en niet en bloc en de commissie van advies te verzoeken advies wat het laatste betreft daarover uit te brengen. De heer Pijleman heeft er reeds vroe ger op gewezen, dat deze materie heel moeilijk is om de juiste maatregelen te kunnen nemen, maar spr. wenschte van B. en W. wel eens te hooren hoe zij, zonder eenig argument aan te voeren, tot die afwijzende beschikking zijn gekomen. Komende tot de eigenlijke kwestie, vraagt spr. zich af: wat is voor de ge meente voordeeliger Direct heeft men misschien door afwijzing financiëel voor deel, maar indirect misschien financiëel nadeel. Zou het; vraagt spr., nu niei beter zijn, dat wij de gemeente vóór 15 Mei een verzoek richten tol den minister om 50 pCt. toeslag op ge geven steun te verleenen? Wanneer wij geen steun geven komen de menschen bij 't Burg. Armbestuur. We kunnen, zegt spr., de menschen niet aan hun lot over laten. Het eindbedrag zal, volgens spr., lager zijn dan verleden jaar, terwijl hij er op wijst, dat het moreel voor de menschen beter is, dat de gemeente steun geeft, dan dat zij hun hand moeten ophouden bij 't Burgerl. Armbestuur. Spr. verheelt niet dat 't moeilijk is een beslissing te nemen. De uoorzitter: De heer Pijleman heeft er zijn verwondering over uitgesproken, dat B. en W. zonder nadere argumentatie afwijzend beschikten. Voor B. en W. was er evenwel geen ©ndere weg, daar ineen der raadsvergade ringen van November of December van 't vorig jaar, besloten was aan eenige sigarenmakers voor de laatste maal steun te verleenen. Toen nu dit aanhangig rekwest inkwam konden B. en W. niet anders dan afwijk zend beschikken. Nadat door B. en W. prae advies was uitgebracht kwam een circulaire van den min. van binnenl. zaken binnen, waarin deze mededeelt, dat de alg. regeling voor de tot de sigaremndustrie behoo rende werkloozen met ingang van 4 Juli e.k. zal worden ingetrokken. Verlenging van de steunregeling zal slechts kunnen geschieden voor gemeen ten, in welke, en voor arbeiders onder wie nog een algemeene crisiswerkloosheid heerschl. Indien gemeentebesturen, zoo luidt hel verder, van .meening zijn dal bestendiging van de steunverleening nood zakelijk is, dienen zij uiterlijk den 15en Mei een daartoe strekkend verzoek in te zenden. Hoe ongelukkig de toestand ook is, van een algemeene crisiswerkloosheid zegt de voorzitter, kan hier niet gespro ken worden. Ook dient te worden af gewacht welken invloed de in te voeren labakswet zal hebben. Met den heer Pij ler,an erkent de voorzitter dat het moei lijk is een besluit te nemen. Nu zijn er onder de sigaren makers menschen, rap van lijf en leden, maar ook rr.et lichaamsgebreken. De eerste kuh- nen ander werk verrichten, de laatsten niet. Deze zouden dan volgens het voor- stel-Doeleman bij de commissie voor ad vies terecht komen. De voorzitter geef! den hfeër Doeleman in overweging B. en W. uit te noodigen de commissie van advies deze zaak op te dragen tot het later indienen van eer voorstel, hoe de commissie de steun wil verleenen. Aldus geschiedt. De heer Versteeg: Voor mij zij/j op oogenb'l.k maar twee vragen en wel deze: niet steunen of wel steunen. Hoewel spr. erkent dat de financieele toestand niet gunstig is, kan spr. niet met het ad vies van B. en W. meegaan, doch stel't hij voor met de steunverleening voort te gaan. Sjpr. bestrijdt de meening van den heer Doeleman als 20u de malaisie een gevolg zijn van den 8-urendag. Volgens spr. is de slechte toestand te Wijten aan de Duitsche concurrentie en de lage valuta. De heer Koopman wijst op het on billijke, dat bij de steunverleening onder scheid wordt gemaakt tusschen wel - en niet aangeslotenen en ook dat menschen die geen gezin*hebben, niet worden, ge steund. Spr. weet dat er óok zijn die voor hun oude moeder werken en die worden uitgesloten. Wordt de commis sie van advies met de regeling belast dan kan dit college een goed voorstel indienen. Spr. ziet in een zoodanige re geling niets demoraliseerends. De heer W den Boer v/ndt het even eens een lastige kwestie. In het antwoord van B. en W. ziet spr. geen pentinente afwijzing. Er zijn menschen di© geholpen moe ten worden, want zij kunnen niets an ders dan sigarenmaken en daarom mo gen. wij .de ..-geboden gelegenheid; van 50 o/o toeslag door den minister, niet afwijzen. Spr. zou tot steunverleening willen overgaan, onder strikte bepaling even wel, dat degene die steun ontvangt, ook niets anders doet dan die steun ont vangen. De steun van rijk en gemeente mag geen toeslag zijn op een zeker inkomen. Tot hen die geen lichaamsgebreken hebben, zou spr. zeggen, zoek iets dat u beter past De heer Catshoek sl'uit zich bij den vorigen spr. aan. De 50 "/o van den mi nister moeten wij met beide handen aan- i vatten. Nu kan men zeggen, het geld wordt gehaald uit de zakken der ingezetenen wanneer de gemeente de resteerende 50 o/o bijpast, maar daartegenover stelt spr., dat ook de koopkracht van die menschen wordt verhoogd, zöodat dit den winkel stand weer ten goede komt. Ook spr. is van oordeel dat de men schen niet aan hun lót kunnen worden overgelaten en is voor steunverleening volgens de circulaire van den minister. Werd hel voorstel-Doeleman aangenomen, n.l. om de commissie van advies een voor stel te laten uitbrengen, dan zal de ge meente de 50 van den minister moe ten missen. Ook de heer Pijleman ondersteunt het voorstel-Den Boer. De voorzitter vreest dat bij aanvrage vóór 15 Mei aan den minister, deze laat ste zal zeggen dat er hier ter stede geen algemeene crisiswerkeioosheid heerseht. Spr. is van meening, en dat is ook het oordeel van vaklui, dat de toestand, in 't sigarenmakersbedrijf nooit beteren zal. De heer Pijleman wijst er hier- eens op dat met 't werken in de „Volharding" iets niet in orde schijnt te zijn. Altijd is daar de deur gesloten. Den heer W, den Boer komt het voor, dat in de eerste plaats moet onderzocht worden of de gemeente de 50 'Vo van c'e regeering kan binnen krijgen, B. en W. zullen in elk 'geval dadelijk voldoen aan de circulaire, zegt de voor zitter. Na langdurig© discussies wordt de raad het eindelijk eens. Namens B. en W~ stelt de voorzitter voor, vóór den ir> Mei e.k. de 50 o/o bij den minister aan te vragen en Wannéér de toezegging kómt, dan aan den minister meedeelen op Welke Wijze de raad die steun wil verleenen. De steunregeling kan dan automatisch door blijven gaan. Z.hs. wordt aldus besloten. Aan P. Evertse te Yerseke wordt hier op onderhandsche verpachting toegestaan van een perceel buitengrond. Op een adres van de Schietvereni ging „Prins Frederik Hendrik" alhier om f 50 subsidie uit de gemeentekas voor een uit te reiken herinneringsvooifwerp aan de Veèrsche schutters, tijdens de hier te houden schietwedstrijden, stellen B. en W. voor te berichten, dat er geen termen aanwezig zijn om de gevraagde subsidie te verleenen. De heer Pijleman is van oordeel, wan neer de raad besluit tot toestemming, zij dit jaar wellicht aan de „Oranje-vereeni- ging", bIJ eventueele aanvrage een veel hooger bedrag aan subsidie zou moeten geven voor de komende feesten. Is hel U bekend mijnheer de voorzitter, vraagt spr., of deze laatstgenoemde vereeni- ging met een zoodanige aanvrage zal) -komen? De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Doeleman meent te mogen verklaren, dat het bestuur der genoemde vereeniging niet met een aanvrage om subsidie bij de gemeente zal komen. Hierna wordt het voorstel van B. en W. z.ha. aangenomen. Tot l;id der commissie tot wering van schoolverzuim wordt na gehouden stem ming gekozen de heer W. C. v. Ooster hout. Mede aanbevolen was "de heer H. v. d. Velde. Aan de orde is thans punt 11 der agenda, n.l. vaststelling der verordening, bedoeld in art. 13, ie lid der Leer plichtwet. De vergunning, bedoeld in dat ar tikel, kan, met uitsluiting van den overi gen tijd van 't jaar, worden verleend bin nen het tijdvak van 4 weken, loopen- de van af 15 September. Nadat de heer Panny nog hiervoor het woord had gevoerd, n.l. om in een anderen tijd van 't jaar dat verlof te geven, werd de voorgestelde verordening vastgesteld. Ter tafel komt nu de wijziging der verordening van den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeenten Zierik- zee, Kerkwerve en Noordgouwe, de in structie voor den keuringsveearts en een -instructie voor den ambtenaar die met de herkeuring belast is. Na een korte discussie wordt de ver ordening aldus gewijzigd. In behandeling komt de uitdieping der haven. Ged. Staten zijn bereid indien Zie- rikzee jaarlijks f 1400 bijdraagt, het ha venkanaal in onderhoud over te nemen. Een onderzoek heelt uitgewezen dat zeil doen niet tot nadeel' der gemeente zal zijn. Daar het geheele eiland belang heeft bij een betere verbinding, is door den voorzitter aan alle gemeenteraden van ons eiland een schrijven gericht, met ver zoek in de kosten van uitdieping der Zierikzeesche haven te helpen bijdragen. De gemeentebesturen hebben evenwel geweigerd. Zierikzee zal nu het onder houd voor eigen rekening nemen en hoogstwaarschijnlijk nog dit jaar tot uit dieping der haven overgaan. Het aangehouden punt 3 komt thans aan d© orde, tegelijk met de wijziging en nadere vaststelling der begrooting Van 1922-. - *'r- Tot onderzoek daarvan benoemt de voorzitter een commissie, bestaande uit de heeren A. den Boer, Pijleman en Pol- vliet. Tijdens dit onderzoek wordt de vergadering geschorst en heropend toen de commissie met haar taak gereed was, welké bij monde van den heer A. den Boer tot goedkeuring der voorgestelde wijzigingen adviseerde. Conform dit ad vies wordt besloten. Voor de dit jaar te houden verkie zing van deden der Tweede Kamer wor den de "navolgende personen in de 4 stemdistricten gekozen Stemdistrict 1 ambtshalve voorzitter, de burgemeester; plaatsvervangend voor zitter, de heer L. Doeleman; tct leden de heeren J. A. Biermasz en P. M. Panny en tot plaatsvervangende leden de hee ren mr. J. Al C. van Heusde en A. V. Ribbens. 'Stemdistrict 2. Tot voorzitter de heer A. Timmerman Cz.; tot plaatsvervangend voorzitter de heer L. H. M. Pijleman; tol leden de heeren H. J. Korlvinke en P. A. A. Klok; en tót plaatsvervangende leden de heeren J. Unger en L. Ocht- man. Stemdistrict 3. Tot voorzitter de heer L. Koopman Cz.; tot plaatsvervangend voorzitter de heer W. den Boer; tot le den de heeren A. den Boer en I. de Broekert; tot plaatsvervangende leden de heeren A. B. Breesmee en J. A. van der Valk. Stemdistrict 4. Tot voorzitter mr. H. Polvliet; tot plaatsvervangend voorzitter de heer G. .J Lunenberg; tot leden mr P. van der Eist en C. van Westen en tot plaatsvervangende leden de heeren J. J. Romeyn en D. Mulder; terwijl bo vendien tot plaatsvervangende leden zijn benoemd de heeren J. W. van Oeveren, M. Smits, J. H. Hëimbach, mr. N. C, Theron-Mulder, mr. A. N. L. Otten en J. J. Cock. Bij de thans gehouden rondvraag spreekt de heer Ijinenb'erg eenige waar- deerende woorden tot den heer Koop man voör diens bemoeiïngeh betreffende het in orde brengen van de begraaf plaats, (Instemming). De heer Pijleman heeft tevergeefs ge wacht op een antwoord van B. en W. naar aanleiding van een in de vorige vergadering gedane vraag betreffende het eventueel aanschaffen Van een motor- trandSpuit. De voorzitter zegt van B. en W. van Amsterdam een brief te hebben gekregen. De verkooping betrof evenwel eenige stoombirandspuiten. Deze brief is in handen gesteld van de commissie van de brandweer en deze adviseert dat genoemde spuiten onbruik baar zijn voor de gemeente. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering door den heer Panny ge dane vraag nopens eventueele gasprijs- verlaging deelt de heer Koopman mede dat binnenkort een vergadering van de gascomrpissie zal plaats hebben; op de agenda prijkt als ten der punten: voor stel gasprijsverlaging De heer Catshoek vraagt of het B. en W. niet wenschelijk voorkomt, met hel oog op de nieuwe L.O.-wet een 7e leerjaar in te voeren, welke in 't ba- lang zou zijn van die kinderen, die de school wegens hun leeftijd niet mogen verlaten en toch de 6e klasse reeds hebben doorloopen. Voorts vraagt spr. of het niet mogelijk is het Fransch op de lagere school in twee jaar tijd af te schaffen. Per week worden 6 uren les in de Fransche taal gegeven, wat na- deeligen invloed uitoefent op de andere vakken van het onderwijs. De voorzitter zegt toe dat B. en W. er over zullen spreken en advies zul len inwinnen bij bevoegde autoriteiten. De vergadering wordt hierop gesloten. VAN HEINDE EN VER. De Koning en de Koningin van Engeland zijn Maandagmiddag te Brussel aangekomen. Zij werden aan 't station verwelkomd door 't Belgisohe vorsten paar. Uit Moskou wordt gemeld dat de cholera zich over- Rusland verspreidt. De sprinkhanen-, ratten- en verdere knaagdierenplaag breidt zich onrust barend uit aan de Wolga, de Araoer en in den Kaukasus. Maarschalk .Toffre is uit de Ver. Staten in Frankrijk teruggekeerd. De keizer van Annam wordt in Juni te Marseille verwacht Te Parjys en omgeving heerBcht de hikziekte op het oogenblik weer epidemisch. Honderden personen melden zich dagelijks aan om medische hulp. Bij een stierengevecht te Madrid is een matador door een stier tegen de balustrade verpletterd. Tsjitsjerin dringt by Lloyd George opnieuw aan op toelating der Turken tot de conferentie van Genua. Uit Belgrado wordt officieel te- meld, dat de toestand van Pasjitsj bevredigend is en dat hy binnen enkele dagen zyn kamer zal kunnen verlaten. Ten gevolge van het late voorjaar zijn in Finland plotseling ontzaglijke mass's sneeuw gesmolten, waardoor de rivieren in Zuid- en Midden-FinlaDd buiten haar oevers zijn getreden. Ver scheidene bruggen zyn weggeslagen, spoorwegen vernield, terwyl de oogst in de lager gelegen streken is verwoest. Te Cleveland (V.S.) is volgens de Chicago Tribune een vrouw gearresteerd, die er van wórdt beschuldigd haar drie echtgenooten en twee kinderen, wier leven voor een hoog bedrag was ver zekerd, te hebben vergiftigd. Uit Newport wordt aan de Eng bladen gemeld, dat by- den herigen storm, die Vrydag op de kust van Zuid-Wales woedde, vier schepen op de kust zyn geworpen. In Noord- en Midden-Wales is veel sneeuw gevallen, die de bergen met een dikke laag bedekt Volgens een Reuterbericht uit Ottawa is daar een geheele familie, b -staande uit vader, moeder, vier kin deren eD een grootvader overleden ten gevolge van het gebruik van wilde rozenwortels. Ten Zuiden van Washington zyn twee watervliegtuigen met elkaar ih botsing gekomen en in zee gestort. Het ongeluk heelt verscheidene men schen het leven gekost. De koning van Servië heefc Parys weer verlaten om naar Belgrado terug te kecren. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand April. KERKWERVE. Geboren: 6, Jan, z. van G. v. Damme en W. Boot; 19, Janna, d. van M. v. d. Have en N. Berrevoiets; 22, Marie, d. van C. Boot en E. Boot; 23, Cornelia, z. van J. L. Boot en C. Straaijer; 30, Marinus Cornells, z. van A. v. d. Hoek en C. Oosse. Gehuwd: 7, J. L. Fonteine, 26 j. jm., en J. C. van Diest, 21 j., j.d.; 21. G. Rotte, 28 j. jm., en N. v. d. Vliet, 27 j. jd.; 21, L. Hagesteijn, 23 j. jm., en C. Rotte, 24 j. jd. Overleden: 2, Pieternel-la Smits, 89 j., weduwe van J. Neele. HAAMSTEDE. Gehuwd: 19, Cornells den Boer, 29 jen Maria Stoffelina Hanse, 24 j29, Levinus de Jonge, 28 j.„ .'(van El- iemeet) en Wil'helmina Geluk, 20 j.; 29, Johannes Geluk, 26 j., en Pieternella Knuijt, 22 j., (van Duivendijke). /Overleden: 20, Arie Tibout, 67 j., z. van Klaas Tibout en Teuntje de Mooij. BURGH. Gehuwd: 15, Marinus Slaager, 33 j., en Elizabet van Fel'ius, 25 j., (Van Zonnemaire). RENESSE. Geboren: 6. Cornelis Wil lem, z. van E. Boot en T. Verboom; 23. Helena Catharina, d. van W. Hogerhuis en P. W. van Klooster. Gehuwd: 13. Jan Verton, j.m., 24 j. en Tona Logmans, j.d., 19 jaar; 21. Leonar- dus Peute, j.m., 21 j., en Neeltje de Bruijne, 23 j., j.d. NOORDWELLE. Geboren: 9. Hendrik Jacob, z. van E. J. Bolink en A. Natte; 11. Nicolaas Jacob, z. vön M. Dalebout en K. van Hoeve. Gehuwd: 5. Leendert Pieter Uanse, j.m., 26 j., en Jannetje Marijtje Hogerland, j.d., 27 j.; 12. Anthonie van den Hoek, j.m., 30 j. en Maatje van der Slikke, j.d., 30 jaar; 21. Pieter de Jonge, j.m., 25 j. en Janna Cornelia Linders, j.d., 25 j. DUIVENDIJKE. Geboren: 8, Wilhelmi- na Pieternella, d. van G. Hoogenboom en M. Klompe; 21, Janna, d. van O. B. Boot en J. Van der Wekken; 25, Simon, z. Van W. Verton 4n J. W. Fol'mei. NIEUWERKERK. Geboren: 7, Corne lia, z. Van J. Kort en E. Sneevliet; 9, Maatje Wil'helmina, d. van J. M.- van 't Noordende en L. Hendrikae; 19, Kaatje Lena, d. van S. de Vlieger en M. G. Bolijn; 19, Anna Leenderina, d. van C. Stouljeedijk en J. Kloote; 28, Maria Jan na, d. van L. J. Boogaart en J. Dalebout. Gehuwd: 26, C. Hoogerland, 34 j. jm., en C. Mol, 28 j. jm. f Overledjen: 2, Cornelia van Westen, 89 j., Weduwn. van K. J. Capelle; 2, Cor nelis Nicolaas, 4 w., z. van J. Sijrier en C. M. Rentier; 12, Christiaan Koop man, 2 j„ z. van C. Koopman en C. Hoogstrate. OOSTERLAND. Gehuwd: 7, B. Fon teine, 22 j. en A. Stoutjesdijk, 21 j.; 14, J. G. Viergever, 27 j., (van Nieuwerkerk) en A. de Jonge, 27 j.; 21, M. J. V. d, Werf, 25 j„ en J. D. de Viaser, 27 j.; 21, M. Stoutjesdijk, 22 j., en P. van der Reest, 22 j.26, C. Stouten, '22 j., (Van Zuid-Beijerland) en P. Boogert, 19 j.; 28, J. J. Kwaak, 25 j., (van Duiven dijke) en Lydia Slager, 24 j. Overleden: 22, Willem Pieter, 10 m„ z. van M. G. bij de Vaate en K. M. V, Driel. BRUINISSE. Geboren: Jan Jaoob, z. van J. de Waal en W. de Jonge; Adriaan, 2. van F. Houkamp en P. v. d. Berge; Maartje, d. Van D. van Duivendijk en P. Schakel; Frans, z. van K. Kik en A. Hirdes; Jacobus Lodewijk, z. van J. A. v. d. Berge en J. Jumelet. Gehuwd: Pieter Bal, 30 j. jm., en D. Voorbeijtel, 28 j. jd. Overleden: Christina Olree, 45 j., echt- genoote van J. C. Jumelet; Adriaantje Bal, 78 j., weduwe van P. van Gilet. STAVENISSE. Geboren: Willemina He lena, d. van A. C. Gebraad en J. L. Hage; Leendert Willem, z. Van L. Rooze- mond en M. H. Potappel'; Cornelis, z. van P. den Braber en W. Dorst; Helena Berbera, d. van A. C. Quist en J. M. Moerland. Gehuwd: J. J. van 't Hof, 27 j. jm. en M. C. Potappel1, 23 j. jd.; S. de V;os, 28 j. jm., en M. C. v. Haaften, 26 j. jd. Overleden: Martinus Stoutjesdijk, 69 j., echtg. v. J. Moerland; Elizabeth Stoutjes dijk, 1 m., d. v. G. Stoutjesdijk en C. v. Iwaarden; Paulus v. Zorge, 78 j., onge huwd. SCHERPENISSE. Geboren: 6, Elizabeth Wilhelmina, d. van Jan Quaak en Eliza beth Bolier; 17, Barbera, d. Van Willem Quaak en Dingena van Zetten. Overleden: 6, Pieter Johannis de Jager, 85 j., Wedn. Van Johanna Deurloo; 8, Arend Rijstenbil, 8 m., z. van Arend Rijstenbil en Huigje Vos; 29, Benjamin HoornWeg, 4 m., z. van Catharina Hoorn weg (ongehuwd). ST.-MAARTENSDIJK, Geboren: Corne lis, z. van A. Kloet en P. MSnmake; Neeltje Suzanna, d. van C. van Driel en T. de Graaf. Ovetteden: Jan, 3 d., z. van J. N. Vroegop; C. Oudesluijs, 79 j„ echtge noot van J. Fase; Johannis Marinus, 19 m., z. van J. J. Noom en J. H. P. Hage; H. Charpentier, 79 j., weduwe van P. de Haan. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Mina, d. van W. Lindhout ©n C. J. Minfaeere; Jacobus, z. van G. van Dienst en C. J. GoedegebuureAnthonius Cornelis, z. van A. Verhees en C. M. Timmermans; Cornelis Johannes, z. van Gabr. Haver- mans en V. de Moor; Leendrina Mari nus, z. van P. M. van der Est en J. L. Jumelet; Jacob Adriaan, z. van W. Rijstenbil en A. J. Everaèrs. Gehuwd: W. P. den Engelsman, 25 jte Poortvliet en A. M. Janse, 20 j.; B. Ketelaars, 21 j., te Ossendrecht, en A. E. Veraart, 20 j. Overleden: Jan Schipper, 59 jz. van S. Schipper en N. Feeleus; Cornelis van Griethuijsen, 7 m., z. v. A. v- Griet- huijsèn en E. Vertroeven. Over de maanden Maart en April. ST.-ANN ALAND. Geboren: Marinus, z. van J. Ligtendag en K. van der Gouwe, Hendrik, 2). Van C. Slager en C. van Markensteijn; Jacobus, z. Van A. Boon en H. A. Elenbaas; Arie, z. van A. Rijn berg en F. Keur; Leendert Pieter, z. van A. Goedegebuure en A. de Witte; Maatje Jannetje, d. Van J. C. van de Velde en P. A. de Jonge; Adrian®, d. van D. Gunter; Aberdina, d. van M. Van den Boogaard en M. Ridderhof; Wil lem Johannis, z. van M. Keur en P. A. Polderman; Leendert Cornelis, z. Van NL van der Klooster en M. P. Quist; Adri ans Pieternella, d. Van M. L. Groene- wege en L. A. van der Waal. Gehuwd: Dingenus Jacob Ketting, 30 jaar, j.m., en Maria Jannetje van Dijke, 29 j. jd.; Jacob Leendert Goedegebuure, 31 j., wedn. van Leuntje Joaina NecLjC Goedegebuure, en Adriana Bouwen®, 25 j. jd.; Jacobus OVerbeeke, 25 j. jm., en Jacomina Snoep, 22 j. jd.; Cornelis Goe degebuure, 28 j. jm., en Johanna Rijn berg, 24 j. jd.: Adriaan Anthonisse, 36 j. jm., (van Poortvliet) en Francina Kaas 'hoek, 27 j. jd.; Cornelis Boudewijn Kodde. 27 j. jm., en Josina Janna Elenbaas, 23 j. jd.; Jacobus Westdorp, 28 j. jm., en Cornelia van der Jagt, 20 j. jd. Overleden: Iman Rijnberg, 70 j., man van Maatje de Jonge; Jan Mosselman, 83 j., man van Elisabeth Elenbaas; Marinus, 14 d., z. van J. Ligtendag en K. van der Gouwe; Johanna Anna, 8 j., d. van C. van der Klooster en M. C. Kuijper; Jacob Kaashoek, 26 j., ongehuwd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5