Nieuwsbode S£?9NSTE BOIEF abonnement: Woensdag 10 Mei 1922 zierikzeesche courant. 78ste jaargang. - no. 10773. advertentiën: EERSTE BLAD. Jachtakten. Vischakten. VERVANGT VERHUIZEN. buitenland. binnenland. Prys per 3 maanden 1J>0, franco per post 1,80. Voor-het buitenland per jaar ƒ10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Dir. I J. DE LOOZE Jr. Ultg.-Rgdicl. M. J. ROSTEN. van 13 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn blanco aanvraagformulieren ter bekoming van jachtakten, voor het nieuwe seizoenaanvangende 1 Juli aanstaande en eindigende 30 Juni van het volgende jaar en noodigt belanghebbenden uit hun aan vragen ter bekoming dier akten., zooveel mogelijk, vóór. den eersten Juni e.kr ter ge meente-secretarie in te dienen. Zikrikzee, den 10 Mei 1922. - De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgemeester. BINNEN VISSCHERIJ. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn formulieren voor de aan vragen tot het bekomen van een visch- of hengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 Juli aanstaande en eindigende 30 Juni daar opvolgende, en noodigtbelanghebbenden uit hun aanvragen zooveel mogelijk vóóy.den eersten Juni e.k. aan hem in te dienen. De navolgende akten worden uitgereikt: a. GROOTE VISCHAKTEN, tot het visschen met alle geoorloofde vischtuigentegen- betaling van twee gulden vijftig cents (f2,50); b. KLEINE VISCHAKTEN, tot het visschen met een daarin genoemd vischtuig, tegen, betaling van een gulden (f 1,—) c. HENGELAKTEN, tot het visschen met meer dan één hengel, tegen betaling van vijftig cents (f 0,50). Voor het visschen met één hengel, geen1- loop- of sleephengel en geen peur zjjnde, behoeft geen aanvraag t£ geschieden. Kostelooze vergunningen om te visschen worden niet meer verleend. Geen akte wordt uitgereikt 1°. aan hem, wien ingevolge artikel 34, eerste lid, der Visscherijwet, de bevoegdheid om krachtens een consent of akte te visschen is ontzegd, voor den duur der ontzegging; 2°. aan veld- en boschwachters, beambten der marechaussee, niet zijnde hulp-officier van justitie, ambtenaren van rijks- en gemeente politie beneden den rang van inspec.eur der rijksveldwacht en van inspecteur van politie, beambten van den ryks- en provin cialen waterstaat en beambten van de domei nen, béneden den rang van hoofdopziener. Zierikzee, 10 Mei 1922. De Burgemeester voórnoemd/ A. TIMMERMAN Gz., l.°-Burgemeester. De Meimaand is weer gekomen, maand van jong groen, witte bloesemregen, blau we luchten en Westervlagen. Spelend zonnelicht tusschen wemelend gebladerte wordt nog afgewisseld door regendrop pels uit buiige luchten, maar toch is er in de natuur een verandering, een nieuwe toestand gekomen, die enkele maanden zal bestendigd blijven, de tijd van groen en van zomer. En met-deze verandering van het uiter lijk der natuur begint eerst recht een nieuw" seizoen, al is dit ook reeds volgens den kalender met Maart ingeluid. De Lente heeft haar kenmerkende eigenschap pen getoond, een nieuwe tijd is tastbaar aangebroken en daarmede ook voor velen een verandering van woning of van om geving, al blijven de maatschappelijke werkzaamheden dezelfde. Mei is bij uitstek de maand van ver huizing. Men ziet ze komen en gaan de wagen vrachten met huisraad, het armelijke of het weelderige, dat onder een nieuw dak zal worden nedergezet om daar weer voor eenige maanden of jaren den eigenaar te dienen en eindelijk van plaats en bezitter te verwisselen, als de tijdelijke gebruiker want meer is de mensch niet dat auisraad voor goed kan missen. Voor den oDmerkzamen beschouwer is er in dit verhuizen iets, dat weemoedig aandoet, vooral wanneer hij het geringe wereldsche goed van arbeidersgezinnen ziet wegrijden op den meestal van den landbouwer daarvoor verkregen wagen. Dan wordt weer een nieuwe hofstede, een ander dorp opgezocht en de oude huizing, die korter of langer het gezin herbergde, verlaten, maar daarom nog niet altijd vergeten, al was er het leven mis schien minder voorspoedig of aange naam. Wellicht was die vorige woning getuige van een langdurig ziekbed, een eersten levenskreet van een kind, een ge lukkig of een noodlottig voorval in het bestaan der bewoners, of was er op het kleine kerkhof van het dorp een graf gedolven, door het ouderhart nimmer ver geten. En in de nieuwe omgeving wacht weder het onbekende van de toekomst, misschien wat meer voorspoed, maar zeker een leven van vaak harden arbeid. Indien bij iemand, dan moet bij den arbeider, die veelvuldig verhuist en niet slaagt een dragelijk onderhoud en een goed patroon te verwerven, de oude waar' heid postvatten: „het leven is een pel grimstocht". Door ieder, die niet al te ongevoelig is, die eenig geheugen heeft en waarde hecht aan de duizend kleinigheden wel ker aaneenschakeling ons leven vormt, moeten bij elk verhuizen draden en ban den verbroken worden. Dat heeft niet plaats zonder weemoed, zonder pijn, ook al biedt de nieuwe woning gemakken en voordeelen aan, in het oude huis onbe kend. Lees de Genestet's „Het oude huis"'en ge zult, indien ge zelf nooit eene derge lijke ervaring hebt opgedaan, begrijpen, wat er gedacht en gevoeld moet1 worden' door ieder die verhuist en" aai* wien het menschelijke niet vreemd is. Het kon zoo niet langer, meendet ge/ ge moest verhuizen, in het uuat nuis tochtten ae ramen, lekte het door liet dak, ontbrak ruimte, was het bij najaar en winter doordringend koud. Maar als ge, voor het la*ist, dat ontruimde, leege, holklinkenoe gebouw doorloopt, wat doet u op die trap, in die gang, in die ka mer een oogenblik stilstaan? Ge meen det aigerekend te hebben met het oude huis, al die narigheden ervan zouden immers in het nieuwe niet meer voor komen; ge hunkerdet naar den dag 'dat ge „over- zoudt gaan, en ziet: ge staat nog een oogenblik stil in de ieege, on behaaglijke ruimte, ge verzinkt in ge dachten. ja, beken het maar: ge hadt nog niet afgerekend met uw oude wo ning. Ge zoudt geen goed kind, geen lief hebbend ouder, geen trouwe dienstbare geen oprecht vriend geweesi zijn, indien het u mogelijk ware. om geoachteloos, gevoelloos, geheugenloos afscheid te ne men van het verblijf, waarin ge enkele or vele jaren, maar. bij de kortheid van- het leven, toch altijd een belangrijk deel van uw bestaan gesleten hebt. Hier was de huiskamér, zoo vol ge zelligheid en ge ziet uw' plaaia naast den haard; ge hoort den winterstorm loeien op den schoorsteen; ge ziet uzelf staan voor do romen, waardoor go op oohuonc zomeravonden zoo dikwijls hebt opge zien naar het hemelblauw met zijn tin kelende s.erren, waardoor ge in den heofst het geboomte van. den tuin hebt zien schudden- door de najaarsvlagen, de tuin „mpt menig dierbre plek en 't spoor van dierbre schreen". Daar is de slaapkamer, somber en donker misschien naar de tegenwoordige begrippen, maar toch voor u een gewijde plaats, waar ge angstig en gejaagd hebt gestaan bij een ziek-, straks een sterf bed van wie u op de wereld het liefste was en vanwaar, enkele dagen later, het afgetobde overschot werd weggedragen, het huis uit, voor altijd Of daar, in de groote voorkamer, waar in blijder tijd menig huiselijk feest is herdacht, wel eens bruiloft gehouden is en de herinnering bewaard was aan ve len, o! zoo velén, die nimmer daar meer zullen binnentreden. Ge verhuist en ge hebt banden te verbreken. Wel u, zoo- ge dit gevoelt! En toch, ge zegt met den Leekedich- ter, 't is wel en 't is wijs dat men moedig afscheid neemt van wat zoo aan trok. i Het ia niet goed, dat we op deez' aard Ons hechten al te zeer Aan huis en. hof, aan haard en gaard, En dingen van 't Weleer. Wie dit bedenkt en uit ondervinding kan meespreken zal zich, ja, neerleg gen bij' dit onvermijdelijk trekken en gaan, bij het telkens opnieuw- opbreken der reistent, het uitsteken der handen tot eén afscheidsgroet als de nieuwe woning mocht liggen in 'een andere streek, misschien wel in het verre. Oosten of Westen. Maar toch ook Dio voelt van al dat komen, Dat komen on dat gaan Van menschen, dingen, droomen, Zich moe en onvoldaan. De mensch krijgt eens, vroeg of laat, een sterk verlangen naar rust, naar een tijd, dat het niet meer noodig zal zijn door drukten en beslommeringen van za ken, ambten en betrekkingen zich te la ten kwellen; niet meer noodig te ver huizen en al de onrust te ondervinden van het vaarwel zeggen eener plaats, Waar 's werelds lief en leed ons deel was. - Dat verlangen nu kan tweeërlei be vrediging verkrijgen Eerst dcor den oude, den moe-gearbeide een kalmen levens avond te schenken in den schoot van zijn gezin of van zijn verwanten; vervolgens door het ingaan van de rust na de laatste reis, wanneer kan bereikt Worden wat de Genestet zoo treffend heeft genoemd Het oord, w&ar vroeg of laial Weer allen samenkomen, En niemand henengaat. De moord te Bournemouth. De politie te Bournemouth is er in geslaagd den dader op te sporen en te arresteeren van den sensationeelen moord, indertijd op 21 December j.l. te Bournemouth gepèeegd. Zooals men zich zal heWnne m werd de moord gepleegd op een 30-jarige juf frouw, miss Wilkins. Deze geschiedenis wekte indertijd veel emotie bij 'het publiek, doch toen de ontdekking van den dader uitbleef, ging 'men wanhopen, of ooit wel deze ge heimzinnige moord tol klaarheid zou wor den gebracht. Verleden week echter arresteerde de politie te Reading een 36-jarig chauffeur, Allaway geheeten, die in dienst stond van een welgesteld heer te Bournemouth. Hij had zijn patroon een nog onaange broken chèque-boek ontstolen. Aanvanke lijk moest hij dan ook. alleen voor deze ontvreemding terechtstaan. Zaterdag werd hij echter geconfronteerd met de andere chauffeurs van huur-auto's, die dien be-, •w usten avond eveneens aan het station hadden gewacht. Zij beweerden in Alla way den man te herkennen, die miss Wil kins met zijn auto had afgehaald. Maandag moest Allaway, beschuldigd van dien moord, voor den politierechter verschijnen. Do ontwikkeling der draadl. telefonie. De plannen van den directeur-generaal der Britsche posterijen, met betrekking tot het draadloos publiceeren van nieuws, welke hij in het Lagerhuis heeft uiteen gezet, openen een reeks van belangwek kende mogelijkheden. De Britsche Mar- eopi-Maatschappij overweegt, in deze ont wikkeling der draadlooze telefonie een groote rol te spelen, niet alleen door het leveren van ontvangtoestellen van af zes pd. st, doch oQjk dopr het organiseeren van dagelijksche progfanuna'srzoöafs mu ziek, redevoeringen en nieuws van ver schillenden aard, dat door de stations op bepaalde tijden zal worden uitgezonden. Ook zullen weervoorspellingen ten be hoeve van den landbouw worden ge seind, terwijl de directeur van Marconi het waarschijnlijk noemde, dal' er ook sprookjes voor de kinderen ten gehoore zullen worden gegeven, waarnaar zij tegen bedtijd zullen kunnen luisteren. Een aardverschuiving. De Chicago Tribune verneemt uit Ro me, dat Vrijdag j.l. een deel van de stad Corato in de provincie Bari door de aar de is verzwolgen. De schade bedraagt 100 millioen lire. Dooden vielen er ge lukkig niet te betreuren. De straten en huizen zonken weg alsof zij in reusachtige spelonken vielen. Al de bewoners der stad zijn naar de heu vels in den omtrek gevlucht en zien hpn huizen geleidelijk in de aarde verdwijnen. De Temps meldt omtrent de aardver schuiving te Corato, dat dertien gebou wen geheel en al zijn ingestort. Een aan tal andere is beschadigd. De kerk Monte di Piëta is vernield. De regeering zal de Kamer een crediet aanvragen van 9 millioen lire om de be volking van Corato te helpen, waarvan bijna één derde gedeelte zonder onder dak is, tengevolge van het verdwijnen van een groot aantal huizen in de voor naamste straat. Een onderzoek heeft uit gewezen, dat de oorzaken van de ver zakking meer dan drie jaar aanwezig waren. Van toen af is voortdurend water doorgesijpeld onder de -fundamenten en heeft het den bodem ondermijnd. De Daz- ly Cronicle bericht, dat de stad in puin ligt over een oppervlakte van meer dan twee vierkanten kilometer. Driehonderd gezinnen zijn dakloos. Verschillende fa brieken zijn ingestort en onder de be dreigde gebouwen bevinden zich de ge meentelijke gebouwen, de prefectuur van politie, de electriciteitsfabrieken en on geveer honderd andere gebouwen. De regen houdt voortdurend aan en valt in zware stroomen neer. Onder de bevolking heerscht een paniekstemming. De men schen trachten in aller ijl hun meubelen en andere bezittingen in veiligheid te brengen. De Minister van Openbare Werken heeft 300.000 lire gezonden voor de eerste hulp verleening. Ter' willé van (le mode. Dë „Daily Express meldt dat Londen- sche dames tegenwoordig haar kleinen teen operatief laten wegnemen, om de smalle, puntige schoenen ,te kunnen dra gen, die de mode nu voorschrijft. „Een aantal operaties zijn al te Londen in zie- keninrichtingen verricht en ér zullen er waarschijnlijk nog-meer gebeuren, indien de smalle schoen zoo populair 'blijft". •Mag men het blad geloóven, dan komt men vóór de operatie tot de conclusie, dat de kleine teen dien men weg tv 11 nemen, meestal toch niet veel meer is dan één groote likdoorn, dien geen pé dicure meer kan genezen. Het smalste mo del dat gedragen wordt, is de zoogenaam de narreschoen (een zeer toepasselijke naam!) welken de meeste vrouwen niet aan kunnen. Na de operatie hebben de dames niet het minste bezwaar met loo- pen. Intusschen verliezen zulke dames het recht, met Chineesche vrouwen den spot te drijven. Wonderdokters in Zuid-Afrika. Te Johannesburg is dezer dagen het proces geëindigdtegen een wonderdokter, die ter dood werd veroordeeld wegens moord op een kind. Het mislukken van den maiaoogst in Swaziland heefc aan dit beroep nieuw leven geschonken en de inboorlingen raadplegen deze z g toovenaars teneinde hulp te verkregen. Zoo hadden zich lieden van een inboor- lingenstam tot zoo'n wonderdokter ge wend om een middel te verkrijgen tegen het mislukken van den oogst. Hij ant woordde, dat hij daarvoor hét lichaam van een jongen moest hebben. Een zesjarig jongetje werd daarop gedood en het lichaam vreeseljjk verminkt. De politie zocht naar den wonder dokter, die naar Portugeesch gebied vluchtte. Later kwam hij terug en hield zich ergens verborgen in een grot in een diep ravijn in de Kebombo-bergen. Hy bleef daar, tot h(j was ontdekt. Toen zwierf hij van kraal tot kraal, tot men hem arresteerde. Het Is aan geea twyfel onderhevig, dat jaarlyks in Swaziland talrijke moorden worden begaan door wonder dokters, in wie de inboorlingen een onwankelbaar vertrouwen stellen. Rooft migraine Uw genot Zenuwhoofdpijn is Uw lot; Weet <Ian dit Mevrouw, Meneefen FRECO'S ZENUWPOEDER zal 't U leeren. Per poeder 8 ct. Doos a 25 st. f 1,70. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee, L. G. v. ZALT- BOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. De Kamerverkiezingen. In overeenstemming met dewenscheü van de algemeene vergadering, is de candidatenlijst van den Vrijheidsbond voor de rijkskieskriDgen Middelburg, Tilburg, 's Hertogenbosch en Maastricht, door het dagelij ksch bestuur van den verkiezingsraad, in overleg met de be trokken kieskriDgbestnren, als volgt vastgesteld: 1. jhr. R. R. L. de Muralt, den Haag2 P. J. W. Drion, den Haag 3. M I. W J. Bijleveld, den Haag4. Ph. J. v. Dixhoorn, Axel; 5- Mej. Joh. Westerman, den Haag 6. mr. A. Haex, Heerlen 7. J. CL C. de Gelder, Amers foort 8. ds. T. H. Siemelink, Viissingen 9. mr. C. W. v. Ommeren, Heusden 10. A. v. d. Weide, Ellemeet. Ned. landarbeiders naar Canada De „Daily Telegraph" verneemt, dat de regeering van Sas Katchewan (West- Canada), in Samenwerking met het Fe deral Departement of Immigration stap pen doet om landarbeiders uit Nederland- te la'.en overkomen. Er worden speciale maatregelen genomen voor die arbeiders die niet naar Canada willen overkomen zonder verzekerd te zijn van een ver bintenis voor één jaar. Verschillende hon- der en zullen noodig zijn en een groot aantal wordt nog dit jaar verwacht. Een aanklacht tegen den heer Boys. Het Kamerlid Duys is dezer dagen, vol gens het N. u. d. D., door den officier van justitie verhoord ter zake van een tegen hem ingediende aanklacht van be- leediging van den oud-wethouder Dek ker te Wormerveer. De heer Duys zou zich in een openbare vergadering te Koog a/d. Zaan minder vleiend over den heer Dekker hebben uitgelaten en o. m. be weerd, dat deze „hoofdzakelijk de schuld was van 't faillissement van Wormer veer, en met den burgemeester en eenige anderen er de geheele gemeente aan waagde om de „rooien" te kunnen be schuldigen". K. v. K. Zeeuwsclio eilanden. In de Zaterdag te Middelburg gehou den tweede vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eilan den kwa n o.a, aan de orde de vast stelling van het reglement van orde. In afwijking met het voorstel werd beslo ten als plaatsvervangend voorzitter aan te wijzen den oudsten ondervoorzitter. Nog werd besloten stemmen over zaken schriftelijk te doen als een derde der aanwezige leden zulks verlangt. Dit voor stel werd met 11 tegen 18 stemmen aan genomen. i Inzake het toekennen van presentie- j geld werd met 18 tegen 3 stemmen be sloten aan den minister te vragen dit alsnog toe te staan, waarbij er op zal worden gewezen, dat vele leden door hun verspreid wonen in Zeeland, ge- j ruimen tijd van huis moeten zijn om de vergaderingen bij te wonen. De schadeloosstelling voor den secre- taris van de Kamer te Viissingen, die op geheven is, werd bepaald op f 168 ge durende 5 jaaj> Besloten werd dat de secretaris op nader te bepalen tijden te Goes en te Zierikzee spreekuur zal houden. Bij de rondvraag drong de heer Klok erop aan, dat de Kamer zich tot de re- geering zal wenden met verzoek het uit diepen der haven van Zierikzee, die steeds in slechten toestand verkeert, voor reke ning van het Rijk te nemen. De heer van Niftrik had medegedeeld, dat de Prov. Staten reeds besloten heb ben het onderhoud voor rekening der pro- l vincie te nemen, als de gemeente blijft betalen, waf zij tot nu ten koste legde aan de haven, doch indien de gemeente raad bleef weigeren daartoe te besluiten, zeide de heer Klok, dat men zich d;an tot het gemeentebestuur moet wenden. Verbetering is dringend noodig, niet al leen in het plaatselijke, maar ook in het algemeen belang. Eerste Kamer. Bij de behandeling der Staatsbegroo- ting voor 't dienstjaar 1922 heeft mr. Fokker, het Eerste Kamerlid voor Zee land, de hier onder volgende rede ge houden: Mijnheer de Voorzitter! Het was in Frankrijk de gewoonte, althans vóór den oorlog, dat, wanneer eeii Minister in het parlement een bijzonder fraaie redevoe ring had gehouden, de Kamer besloot die aan te plakken in alle arrondissementen. Die gewoonte heeft bij ons niet bestaan, maar wanneer die bestond, zou het de moeite waard zijn, dat die werd toege past op hetgeen de Minister van Finan ciën heeft geschreven in de Nota betref fende den toestand van 's Lands finan ciën, waarin de Minister zegt: „Wij staan thans, gelijk gemeld, voor het onloochenbare feit, dat wij als volk boven onze kracht leven. Een particu lier, die in zoodanige positie is geraakt^ gaat „zich bekrimpen". Voor den Staat schijnt geen andere uitweg mogelijk. „Zich bekrimpen" beteekent niet slechts verspilling tegengaan wat in alle tijden aanbeveling verdient maar 'beteekent afzien van sommige begeerlijke en nut tige zaken, die overigens haar geld ten volle waard zijn". Die woorden dienen met gulden lette ren te worden aangeplakt ln elk Regee- ringsbureau niet alleen, maar ook in die van provincie en gemeente, overal waar over de gelden wordt beschikt. Verder zeide de Minister: „Op grond van een en ander bestaat bij de Regeering het voornemen: 1°. van de indiening van nieuwe wetsontwer pen, die geld kosten, anders dan bij uiterste noodzaak af te zien; 2°. den in houd van reeds bij de Staten-Generaal aanhangige wetsontwerpen, die vermeer dering van uitgaven meebrengen, voor zoover ze daarvoor eenigszins in aan merking komen, aanmerkelijk te besnoei en; 3°. door herziening van bestaande, ook op wet of Koninklijk besluit berus tende, organisaties en instellingen, als mede door versobering van den Staats dienst in alle diensttakken, geen enkele uitgezonderd, beperking te brengen in de tegenwoordige vaste, waaronder ook op de wet berustende, uitgaven". De Minister rekent dan uit, dat het daardoor wellicht mogelijk zal zijn voor 1923 het tekort tot 21/2 millioen te be perken, door zelfbeheersching en goed be leid. Wie zegt dat den Minister niet na Maar tegenover vermindering van uit gaven, afschaffing van ambtenaren en be perking van onkosten, zal men toch steeds rekening dienen te houden met den onwillekeurigen onwil, die bij tal van ambtenaren zich openbaart, eensdeels omdat Zij altijd gewoon zijn geweést de dingen te dóén, zooals zij het tot nog toe gedaan hebben, en over het aantal ambtenaren te beschikken, dat aan de bureaux aanwezig was, en anderdeels om dat zij zich niet kunnen voorstellen-, dat de' talrijke verslagen en publicaties, waar mede de léden der Staten-Generaal in den regel worden overstelpt, en waarvhn zeker' 7/p niet wordt opengedaan, eigen lijk niet gedrukt behoeven te wordèn. Een andere factor is ongetwijfeld, dat, wanneer men minder personeel onder zich heeft, men den indruk krijgt, dat men daardoor ook in aanzien achteruit gaat, en toch zal niet alleen deze maat regel, maar zullen nog veel meer in grijpende maatregelen noodig zijn, wan neer de Minister bereiken wil wat hij zelf erkent, dat bereikt moet worden. Van het nationaal inkomen wordt Op het oogenblik circa 35 pCt. 'betaald aan Rijk en gemeente, ik reken daarbij nog niet de verliezen, die alle vermogens van eenige beteekenis in de laatste 2 jaar hebben geleden. Ieder is het er over eens en de Minister zelf zegt het ook in zijn toelichting op deze begrooting, dat niet meer gevergd kan worden een verhooging der belastingen. Maar tegenover een dergelijke ver zekering van de Regeering sta ik eenigs zins sceptisch, want het is 5 of 6 jaar geleden, dat wij in deze Kamer van een socialistisch lid reeds dezelfde erkenning hoorden en in die 5 of 6 jaar zijn de noodige verhoogingen van belastingen toch door de Regeering voorgesteld en gevo teerd. De toestand van onze financiën is dus inderdaad hoogst bedehkelijk en vermoe delijk veel slechter dan men weet of meent, omdèt in de meeste zakèn bezui-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1