Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provinoie behooremle b\j de van Woensdag 3 Hei 1928, no. 10770. SEROOSKERKE. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 28. April j.l. „Aan wezig alle leden. Voorzitter de burge meester. De .notulen worden voorgelezen en met een kleine wijziging vastgesteld. Het verslag over het le kwartaal '22 van den keuringsdienst van waren te Goes wordt voorgelezen, waaruit o. a. blijkt, dat deze dienst zeer actief is, en er in enkele gevallen al een bekeuring is ge volgd. Daarna komt in behandeling het uitbaggeren der Haven Schelphoek. Daar in een gehouden bijeenkomst der gemeen teraden van Noordwelle en Serooskerke op Maandag j.l. in meerderheid is beslist door een baggermachine de haven te laten uitbaggeren, wordt thans een definitief besluit genomen. Het baggerwerk wordt opgedragen aan den heer v. d. Linde te Scharendijke, voor 65 ct. per M\ Onge veer 8000 M:i. zal gebaggerd moeten wor den om de haven weer op het gewone peil te brengen, Een concept-besluit werd goedgekeurd tot het aangaan van een leening van f 2175, ten behoeve der haven, met jaarlijksche aflossing van minstens f 400. Bij het burgerl. armbestuur zal wor den getracht een leening voor bovenbe doeld werk te sluiten. Het lid Goemans vestigt bij de rondvraag de aandacht op de onderwijzerswoning, die noodig ge schilderd zou moeten worden. Besloten wordt dit werk aan den schilder van Popering op te dragen. De heer Oosse merkt op, dat de steiger, welke gebruikt wordt door den beurtschipper, nog niet in orde is, wat gevaar oplevert voor de betrokken werklui. De voorzitter zegt toe, hierover met den opzichter te zullen spre ken en op spoedige herstelling te zullen aandringen. Hierna sluiting. NOORDWELLE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 28 April j.l. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter laat op verzoek van een der leden voor lezing doen van het verslag over de werk zaamheden der eerste drie maanden van den dienst, belast met de uitvoering der warenwet. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. De kwestie baggeren haven Schelphoek, in gecombineerde vergadering van de gemeenteraden Noordwelle en Se rooskerke breedvoerig besproken, wordt door den voorzitter in 't kort toegelicht aan die leden, welke daarbij niet tegen woordig waren. De besprekingen hebben tot resultaat gehad de haven met een stoombaggermachine te laten uitdiepen, met dien verstande, dat er minstens 7000 M3. en hoogstens 8000 ML slijk verwij derd zal worden, tegen den prijs van 65 ct. per M3., verder een vergoeding van f 150 aan den havenopzichter Heijt voor het te houden toezicht. Dit voorstel, uit gaande van de meerderheid van de raads leden van Noordwelle en Serooskerke wordt zonder dat iemand hoofd, stem ming verlangt, aangenomen. In de tot October 1923 geldende liggeldtarieven zal voorloopig geen wijziging gebracht wor den. De voorzitter stelt zoor, om van het bedrag, dat het baggeren zal kosten, zijn de bij het maximum van 8000 M3. (met vergoeding opzichter) f 5350. dit jaar f 1000 op de exploitatierekening te plaat seri, en de helft van het dan overblij vende bedrag (het aandeel voor deze ge' meente) tegen ten hoogste 6 °/o te leenen, een en ander behoudens goedkeuring van Ged. Staten. De aflossing van het geleen de geld zal plaats vinden voor 't eerst in 1923 met minstens f 500 jaarlijks. Met algemeene stemmen worden deze regelin gen aangenomen. Bij de rondvraag ves tigt de heer Viergever de aandacht op de grove stukken puin, die op het voet pad over het „weidje" zijn gebracht en geeft in overweging een paar voer zand te doen aanvoeren, om het loopen over meergenoemd pad te vergemakkelijken. Spr. vindt het jammer, dat op deze veel gebruikte verbindingsweg zoo dikwijls de aandacht van het Dag. Best. gevestigd moet worden, om afdoende verbetering te krijgen. Het voorstel wordt met alge meene stemmen aangenomen. Hierna sluiting. BROUWERSHAVEN. Vrijdag 28 April j.l. vergaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden waren aanwezig, ook de heer Smits was deze maal ter vergadering verschenen (sinds verleden jaar Juni was door hem geen vergadering meer bijge woond). De voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen der vorige ver gadering worden voorgelezen en onver' anderd vastgesteld. Uit de ingekomen stukken blijkt, dat de in de vorige ver gadering benoemde leden der commissie tot wering van schoolverzuim allen hun benoeming hebben aangenomen, terwijl ook dhr. J. Wesdorp zijn herbenoeming tot lid van het burgerl. armbestuur heeft aangenomen. Een schrijven van de Oudercommissie betreffende de leden der commissie tot wering van Schoolverzuim, wordt voor kennisgeving aangenomen; bij de opgemaakte aanbeveling waren ver schillende ouders van schoolgaande kin deren der openb. lagere school, zoodat de raad in de gelegenheid is geweest daar uit een keus te doen. Uit het proces-ver baal van kasopname bij den gemeente ontvanger blijkt, dat op 22 Maart j.l., de boeken en kas zijn opgenomen en alles in orde is bevonden; in kas was aanwezig een. bedrag van f5930,663. De wed. Onasse vindt den in de vorige vergadering vast- gestelden huurprijs harer woning te hoog. De voorzitter merkt op, dat de huur in de vorige vergadering is bepaald op f 1,50 per week, te betalen gedurende 35 weken per jaar en meent, dat deze huur niet te hoog is. De heer Smits vindt de huur veel te hoog voor haar als weduwe, waarop dhr. C. W. den Boer opmerkt, dat het voorstel van B. en W. in de vorige ver gadering f 1,75 was, de Raad besloot toen te verhoogen tot f 1,50, hij meent dan ook, dat het niet aangaat hierin verande ring te brengen. De heer v. Donge heeft gehoord, dat het onderhoud bij een der bewoners zoo hoog geweest is eii keurt het af, dat de andere huurders hiervan de dupe worden. De voorzitter merkt op, dat ook de andere bewoners op onder houd kunnen aandringen; indien de hee- ren wijziging in den huurprijs wenschen, dan kunnen zij een voorstel indienen. Van den h eer J. Vermaat is bericht ingekomen, dat hij afstand wil doen van een gedeelte van de gepachte grond, liggende achter de Catsburghuisjes; de Raad vindt goed, dat de pacht met 1 Januari 1923 vervalt en machtigen B. en W. om deze grond te trekken bij de daarvoor liggende erf- pachtsgrond. Van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken is bericht ingekomen, dat de Vereeniging van tot Zekerheidstel ling verpl. gem.-ambtenaren een bedrag van f 2342,13f' in de gemeentekas -moet storten als tekort in de kas, veroorzaakt door een vorigen ontvanger (van Sille- voldt); daar het tekort te zijnen laste f 300 grooter is, zal over 't resteerende bedrag nader worden geschreven met den Minister eri Gedeputeerde Staten. Naar aanleiding van het besluit der vorige ver gadering, is van den heer Beije een ver zoek ingekomen, om hem alsnog ver goeding toe te kennen voor het door hem geleden verlies in verband met zijn zeker heidstelling als administrateur van het levensmiddelenbedrijf. De heer Gast wil dit verzoek voor kennisgeving aannemen, daar in de vorige vergadering reeds een afwijzende .beslissing is gevallen. De heer Smits meent, dat dit besluit van den Raad de vorige maal ook al niet goed is ge weest; volgens hem zou in een der vorige vergaderingen besloten zijn, in beginsel dhr. Beije schadeloos te stellen; hij stelt dan ook voor, dhr. Beije uit te noodigen nota van aankoop en verkoop over te leggen en hem dan het verschil uit te keeren, na aftrek der gewone onkosten aan de zekerheid verbonden, doch in geen geval hem meer dan f250 uit te keeren; dit voorstel wordt ondersteund door dhr. C. de Boer Kz. en van Donge. De heer C. W. den Boer bestrijdt dit voorstel, het is niet de schuld der gemeente, dat dhr. Beije schade heeft, hij had ook winst kunnen maken bij stijging der koersen ook merkt hij óp, dat dhr. van Donge van meening schijnt veranderd te zijn; de vorige vergadering was hij tegen schade loosstelling en nu is hij er voor. De voorzitter merkt op, dat in de notulen der vergadering van 28 Dec. 1920 niet vermeld staat, dat tot schadeloosstelling in beginsel besloten is, maar er staat alleen, dat het verzoek wordt aangehou den. Hierna volgt stemming over 't voor stel-Smits, tot vergoeding der schade. Vóór de heeren C. de Boer Kz., Job van Donge en J. L. Smits; tegen de heeren C. Gast, C. W. den Boer en N. v. Sluis. Aldus staking van stemmen in een voltallige vergadering; het voorstel wordt geacht niet te zijn aangenomen. B. en W. stellen voor over te gaan tot gedeeltelijke riolee- ring bij het .perceel van P. Flohil; de kosten worden geraamd op pl. m. f 380. terwijl P. Flohil heeft aangeboden zelf voor het vervoer van den grond te zor gen. Deze machtiging wordt met alg. st. verleend. Medegedeeld wordt, dat de ge meente een proces is aangedaan, ten be drage van pl. m. f 8000, in verband met de het vorige jaar plaats gehad hebbende havenmeestersbenoeming. Dè-.heer C. W. den Boer meent dus, dat hij het indertijd nog niet zoo ver mis had, toen hij, meende, \flat de gemeente wel eens 2 havenmeesters zou moeten bezoldigen. De heer C. de Boer Kz. heeft advies omtrent deze zaak ingewonnen bij het adviesbureau van zijn partijin dit..advies wordt, medegedeeld, dat het den procureur der gemeente waar schijnlijk wel niet moeilijk zou vallen de vordering te weerleggen. Dhr. C. W. den Boer wijst op het leelijke woord „waarschijnlijk". In de vorige vergade ring (met gesloten deuren) werd door wethouder C. de Boer Kz. meegedeeld, dat de gemeente-werkman J. v. Sluis geld had-, aangenomen van Adriaanse, welke aan de gemeente een partij hout had ver kocht. Na onderzoek bleek, dat hierva niets van aan was; m. a. w. weth. Den Boer had een gemeente-ambtenaar val schelijk beschuldigd. De betrokken amb tenaar stond er op, dat deze beschuldiging in 't openbaar wordt; ingetrokken, daar heel Brouwershaven er mee bekend was. De voorzitter noodigt daarom wethouder Den Boer uit zijn beschuldiging in te trek ken. Hieraan schijnt hij nog niet onmid dellijk te willen voldoen. Hij wil zich althuis rr vrijpleiten, met termen als „hooren zeggen", enz. Dhr. C. W. den Boer raadt dhr. C. de Boer Kz. aan zijn beschuldiging in te trekken; het is toch volkomen gebleken, dat van aannemen van geld geen sprake geweest is. Trekt hij zijn beschuldiging niet in dan zal een motie van afkeuring voorgesteld worden. Dhr. van Donge vraagt waarom dit nu openbaar behandeld moet worden; de vo rige maal is het toch in de gesloten ver gadering meegedeeld; hij meent dat de gem. werkman aan deze zaak zelf rucht baarheid heeft gegeyen. Dit laatste weer legt de voorzitter en verzoekt dhr. van Donge toch voorzichtig te zijn in zijn uitdrukkingen. Dhr. Smits heeft de persoonlijke over tuiging, dat de gem. werkman geheel vrij staat; hij noodigt dan ook dhr. C. de Boer Kz. uit zijn beschuldiging in te trek ken, waaraan hij nu voldoet. Hieraan komt aan de orde „de ge pleegde handelingen door den havenmees ter P. D. Bos". Het was B. en W. ter oore gekomen dat de havenmeester ver schillende feiten had gepleegd en nage laten in strijd met zijn instructie. De openbare vergadering wordt hierna tijdelijk geschorst. Na heropening deelt de voorzitter de feiten mede die zich zoo- al hebben voorgedaan. B. en W. heb ben hem in verband daarmede tot 1 Mei 1922 geschorst. De voornaamste feiten zijn het aannemen van pl.m. 10 H.L. steen kolen van een firma in de haven aan wezig met vaartuigen; het niet ontvan gen van havengeld van een schip in de haven aanwezig geweest, het afgeven van betalingsbewijzen van niet door den con- oleur gestempelde bons, meer geld ont vangen dan op de bons verantwoord was en datverschuldigd is volgens de ver ordening. Hij heeft nr. a. w. gedurende zijn korten diensttijd zijn eed niet opgevolgd. Dhr. Smits vindt de feiten niet zoö ernstig en vindt een straf van 3 weken schorsing al meer dan genoeg; de ge meente heeft toch geen schade geleden; hij stelt dan ook voor de schorsing op te heffen en hem in zijn ambt te her stellen onder mededeeling, dat hij, wan neer hij zich weer schuldig maakt aan een of ander ernstig feit, hij zal worden ontslagen. Dhr. Gast meent, dat het ver trouwen in hem dusdanig geschokt is, dat hij niet^langer in zijn betrekking te handhaven is; hij stelt daarom voor hem te ontslaan met 1 Mei. Het voorstel-Gast als zijnde van verdere strekking, wordt het eerst in stemming gebracht en aan genomen met 3 stemmen voor en 2 tegen. Vóór de heeren C. Gast, N. v. Sluis, C. W. den Boer, tegen de heeren J. L. Smits en C. de Boer Kz. Dhr. v. Donge moet zich ingevolge art. 46 der Gemeentewet van stemming ont- houden. Het tijdvak van 4 weken, waarin ten hoogste 2 weken landbouwverlof kan j worden verleend, wordt vastgesteld op 15 Sept.—13 Oct. De gemeente-begrooting 1921 wordt in ontvangst en uitgaaf verhoogd meit f 1700. Vastgesteld wordt de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1921 met een j Untl» nnl rtl W. f Itnfl Ï-IPtom. - stelde; hij gelooft als men dit als regel aannam, dat er dan veel betere krach ten in ons midden en in onze omgeving zouden zijn. Dhr. de Wilde zegt, dat het niet de bedoeling van hem noch van dhr. de Rijke is, te ageeren tegen B. en W. als er tijdelijke oproeping was geweest bij verst., f 1 Hi, s. 2 d. h.; J. N., 47 j., los- werkman te Z.zee, bij verst., f 1 b., s. 2 d. h.; J. J. van der W., .18 j., lapdbouwer te Kerkwerve, f l_bl, s. 1 d. h.; Ph. J>. B., 32 j., arbeider te ""Z.zee, bij verst., fl b., fee 1 d. h.; C. A. van der Ji, 27 j., landbou wersknecht te Noondgo.uwe, bij verst., f 2 Nu er een oproeping voor vast is geweest, [b|., s. 2 d. h.; A. van SL, te Br.'bayen, na mag men geen speelbal maken van solli citanten. De heer Vermet vindt de afwik keling niet in den haak; naar zijn meening waren er geen termen voor een tijdelijke benoeming, en zoo als thans gedaan is, wordt het benoemingsrecht aan den Raad ontnomen; hij gaat daarmede niet accoord. Overgegaan wordt in besloten vergade ring. De vergadering heropend zijnde wordt medegedeeld, dat dit punt is afge handeld, doch in een volgende vergadering daarop zal worden teruggekomen. Vast gesteld worden de verordeningen van den keuringsdienst van vee en vleesch met instructies van aan te stellen personeel. Benoemd worden de leden van twee stem- bureaux voor de verkiezing van leden voor de T.weede Kamer. De algemeene politie-verordening wordt gewijzigd, zoo- dat 't verboden is, niet uitvliegend pluim gedierte te laten losloopen op gronden en wegen van anderen dan de houders van dat pluimgedierte. De heer Vermet vraagt inlichtingen nopens het landbouwverlof; waar men tegenwoordig democratisch te werk wil gaan, zou dit ook wel eens op een ouderavond besproken kunnen wor den. Aangekocht wordt eenschuur voor f 3200 voor opberging van materiaal, be nevens slachtplaats. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering ge sloten. verzet tegen een vonnis van 1 Eébr. .1922, wegens niet verschijning het verzet ver vallen verklaard; L. van dar S. te Haam stede, na verzet tegen een vonnis van 26 Jan. 1922, f3 b., s. 6 d. h. ONDERWIJS. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 29 April. Door den Kan tonrechter zijn op 26 April de »avol- gende personen veroordeeld wegens wet telijk als getuige opgeroepen...wederrech telijk wegblijven: W. van D., 35 jland bouwer te Renesse, f 40 b. s. 10 d. h.; Tc Zzee op een rijwiel jijden, door de stadswandeling: J. L. K., huisvrouw van C. K., 35 j., zonder beroep te Dreischor, bij .verstek, f 5 b. s. 5 d. h. Het zich in kenlijken staat van dronkenschap be vinden op den openbaren weg: C. M., t i j-. scharenslijper te Bergen op Zoom, balig saldo van pl.m. f 500. Het stem- j bjj vers, 10 b, s 1(j d h straet- bureau voor de stemming der leden van de Tweede Kamer wordt als volgt samen steld: voorzitter, N. A. Berkhout, bur gemeester; plaatsvervangend voorzitter, N. v. Sluis, le wethouder; C. W. den Boer, Job van Donge, leden; de overige raadsleden, plaatsvervangende leden. Bij de rondvraag brengt de. heer Smits nogmaals ter sprake de betere postver binding met het vasteland en de haven- verbetering te Zierikzee. Na breedvoerige bespreking, waarbij zoowel 't vóór en tegen worden uiteengezet, blijft de vo rige afwijzende beschikking gehandhaafd. Hierna sluiting. SCHERPENISSE. De landbouwersknecht G. Q. zou, nadat hij de egge op de rol- slede had gelegd, huiswaarts rijden. Door het schrikken van het paard kwam alles de sloot terecht. Toen de man uit zijn benarden toestand verlost werd, bleek dat zijn been op twee plaatsen gebroken was. Per brancard werd hij naar zijn woning vervoerd. Dr. Polderman verleen de de eerste heelkundige hulp. OUD-VOSSEMEER. Openbare Raads vergadering, gehouden op Vrijdag .28 April. Voorzitter de burgemeester. Aan wezig alle raadsleden. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en vastgesteld. Mededeeling geschiedt van de ingekomen stukken, wat voor kennis neming aangenomen wordt. Aangeboden wordt het gemeente-verslag over 1921. Thans deelt de voorzitter mede, dat in de vorige raadsvergadering eervol ontslag is verleend aanimej. Leeflang als onder wijzeres der openbare lagere school. Reeds toen waren 2 sollicitaties ingekomen. Er is proefles gehouden; op die proefles is met den schoolopziener overeengekomen dal mej. Sakko tijdelijk benoemd zou wor den 'tolt 1 September, om haar daarna voor te dragen voor vast. B. en W. hebben dus een tijdelijke benoeming gedaan, hij was daar tegen en wilde een vaste benoeming; laterheeft hij in deze eenigszins toege geven, hoewel hij nog voor vast is. Waar in de vorige vergadering een en ander is medegedeeld,, weet men thans den uil- slag. De heeren De Rijke, De Wilde en Den Engelsman verklaren een dergelijke handelwijs niet goed te keuren, terwijl de heer De Rijke vraagt wie een benoe- piing behoort te doen, en welke gewichtige redenen er waren thans een tijdelijke benoeming te doen, in plaats van een voordracht in te leveren. De voorz. zegt dat de Raad de onderwijzers moet benoe men en zeer gewichtige redenen hem niet bekend zijn. De heer de Wilde zegt, dat als 't meisje tijdelijk benoemd is, men om een kleinigheid haar in September niet voor vast zou kunnen voordragen; werd ze dan aan den dam gezet, dan zou dit. een streep door haar verdere carrière beteekenen; hij wenscht niet met een sollicitante te sollen en is voor een vaste benoefning. De heer Ooms meent, dat het punt niet op het convocatie-biljet had moeten staan; de onderwijswet geeft recht aan B. en W. om tijdelijk te benoe men, gewichtige redenen kan hij niet in een openbare Raad mededeelen; de school opziener heeft gezegd, als het meisje be valt, wordt ze met September voor vast benoemd. De heer Den Engelsman vestigt er de aandacht op, dat dan niet de Raad, maar de schoolopziener met B. en W. benoemen, en dat gaat niet aan; er is een oproeping voor vast en niet voor tijdelijk geweest. De heer Ooms meent, dat het in het belang van het onderwijs zou zijn, als men immer onderwijzers op proefles aan- i schenderij: J. A. K., 16 j., veldarbeider te EHemee*;. f 5 b. s. 1 w. t.s.; J, den B., 17 j., veldarbeider le Eliemeet, f 5 b s. 1 w. t.s.; C. S., 17 j., -koop man te Zierikzee, tot f 10 b. s. 1 w. t.s. Overtreding Jachtwet: A. S., 17 j., veldarbeider te Oosterland, f 1 b: s. 2 d. t.s.; J. K., 22 j., arbeider te Noord welle, f 3 b. s. 3 d. h. Overtreding van de Motor- en Rijwielwet: J. A. van den B-, 26 j., klein landbouwer te Oos terland, f 2 b. s. 2 d. h.; J. M., 27 j., arbeider le Oosterland, f 3 b. s. 3 d. h.; J. C. A. V., 23 j., koopman en klein landbouwer te Sirjansland, bij verst., f 3 b., s. 3 d. h.; M. S., 22 j., arbeider te Nieuwerkerk, f 5 b. 5 d. h.; M. A. van der P., 28 j., schil der te Zzee1, f 1 bt s. 2 d. h.; C. van de Z., huisvrouw van A. L., 40 j., zon der beroep te Kerkwerve, bij verst., f 2 b. s. 2 d. h.; A. Wi. J. B.„, 40 j., ar beider te Kerkwerve, bij verst., f 2 b. fe. 2'd. h/j; J. m,, 34 j., arbeidjer te Kerkwerve, f 3 bi, s. 3 d. h.; M. V., j., werkman te Zzee, bij verst., r b., s. 3 d. h.; P. Mi., 24 j., flos werk' man te Oosterland, f 1 b. s. 1 d. h.: M. J., 42 j., klein-landbouwer te Noord gouwe, f 0,50 b'. s. 1 d. h.; J. S., 44 j., veehandelaar te St.-Annaland, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h.; A. van der C., 44 j., arbeider le Noordgouwe, bij verst., f 3 b. s. 3 d. h.; A. G. van S., 53 jschaapherder te Nieuwerkerk, bij verst., fl bi, s. 2 d. h.; J. van 't H., 20 j., commissionair te Oosterland, fl b., s. 2 d. h.; I. M., 28 y., landbouwer en her bergier te Oosterland, bij verst., f3 b., s. 3 d. h.; C. E., 45 j., landbouwer te Noord welle, bij verst., f3 b., s. 3 d. h.; -A. G. A., 24 j., chauffeur te Z.zee, 3 b. van fl, k. 1 d. h. voor elke b.; L. K., 41 j., land bouwer te Nieuwerkerk, f3 b., s. 3 d. h.; M. J. K., 38 j., landbouwer te Bruinisse, f5 U, s. 5 d. h.; W. P. Z., 32 j., rijwielhan delaar te Oosterland, f5 bi., s. 5 d. h. Te Z.zee op den openbaren weg 's morgens tusschen 8 en 10 uur matten uitkloppen: W.a V., 20 j., dienstbode te Z.zee, fl b., 1 d. h.; C.a J.a B., huisvrouw van J. O., 58 j., zonder beroep te Z.zee, bij verst., f 1 b., s. 2 d. h'.; J. Ml S., huisvrouw van C. F. K., 23 j., zonder beroep te Z.zee, bij verst., f1 b., s. 1 d. h. Overtreding van het Reglement van Politie voor de Rijks j havens: A. M. van der S., 40 j., schipper te Terheijden, bij verst., f 10 b., s. 10 d. h.; H. S., 44 j., schipper te Bemmel, bij verst., f 10 b'., s. 10 d. h.; W:. A. van den B., 26 j., schipper te-Rotterdam, bij verst., f 10 b-, s. 10 d. h. Overtreding van de Woningwet: K. F., 27 j., schilder te Drei- t schor, f 1 b., s. 2 d. h. Overtreding van de Arbeidswet: J. C. E., 62 j., landbou wer en vlasser te Dreischor. f 5 b., d. h. Overtreding van 't Zeeuwsche Stroo menvisscherij-reglement: G. van D., 21 j., stuurman te Hansweert, bij verst., 2 geldb. rrani f 3 s. 3d. h. voor elke b. Zonder daar toe gerechtigd te zijn, niet-uitvliegend pluimgedierte laten loopen in eens anders tuin: C. L. V., 33 j„ beurtschipper te Scharendijke, bij verst., f 10 b., s. 3 d. h. Overtreding Huurcommissiewet: C. R., 54 j., arbeider te Ouwerkerk, f 10 b., s. 3 d. h. Overtreding Algemeene Politieveror dening gemeente Haamstede: P. E., 26 j., arbeider te Haamstede, bij verst,, f 10 b., 3 d. h. Idem van de gemeente Z.zee: ZIERIKZEE. In een der.lokalen der Ambachtsschool had Zaterdagmiddag de plechtige uitreiking der diplqnja's plaats. De voorzitter, mr. S. R. Bakker, opende deze bijeenkomst meLeen .woord van wel kom tot de aanwezige ouders van enkele leerlingen, den, directeur en leeraren. Spr. wees op het gewichtige van dezen dag voor directeur en leeraren, nu zij het resultaat van hun arbeid aan 't be stuur der school overdragen. Spr. dankte hen voor de zorgen aan de leerlingen be steed, terwijl hij voorts wees op de aan gename samenwerking. De band tusschen School en Rijk is tegenwoordig niet bepaald van de aange naamste. De kwestie School—Rijk gaf in het afgeloopen jaar vele. bekommeringen, waardoor .het meermalen .moeilijk was de opgewektheid te bewaren. Van alleenheer- schers, zooals voorheen, aldus spr., zijn we loonslaven geworden yan de regeering en wel slaven, die het loon niet' krijgen. Spr. verheelde niet, dat de finariciëele horizon der school thans verre van on bewolkt was. Het speet spr. voorts, dat geen der leden van het gemeentebestuur hier tegen woordig was, want dan zouden zij den dank van het bestuur.,der.Ambachtsschool kunnen overbrengen voor de wijze van samepwe^king gedurende den tijd, dat de gemeente met deze school verbonden was. Tot de jongelui, die met een diploma de school verlieten, sprak de voorzitter .eenige hartelijke, woorden. Zop.der een sociaal betoog te willen houden hield spr. hen voor, dat, te mogen arbeiden een voorrecht, te hunnen arbeiden een geluk is. Die het geluk zoekt 'in zijn werk, heeft een pantser voor de tegenspoed in het leven. Daarna had de uitreiking der diploma's pla'ils. waarop de directeur de gediplo meerden met., het behaalde succes, geluk wenseftte en voor hun,«verderen levensweg eenige goede wenken mee gaf. Een tweetal leerlingen, A. J. ,peelhoed en L. j. Landman vertolkten den dank van de gediplomeerden aan 'i bestuur en leeraren. Het eind-diploma werd, yifgereikt aan 16 leerlingen. Afdeeling timmeren (3-j. cur sus) C. J.Schot en M. N. Krijnse Lokker van Zierikzee; A. J. Geelhoed van Renesse. Afdeeling smeden en machine-bankiver- Ue.r (3-j. cursus): J. W. van Beveren, Brouwershaven, J. Bolle, C. Hondsmerk, A. W. van der Kloot, A.. Klink, L. Land man, C. M. Papeveld,en M. Kosters, Zie rikzee, M. P. Manni, Noordgouwe, P. Quaak, Bruinisse, A. de Veld, Zijpe. Afd. schilderen (4-j. cursus): A. Deurlo en M. Deurlo, Oosterland. Bevorderd werden van de le naar de 2e klas, afd. smeden en machine'tktnkwer- ken: L. Berrevopts, H. Mabeli? (voorw.) Th. W. Pennings, A. van Schendel, a. j Stoutjesdijk, L, van Wijk (voorw.) en D. de Zwarte, Zierikzee, C. van Beveren, J. W. van Brqband, B. J. C. Malepaard, M. A. Padmos en Chr. Slager, Brouwersha ven, G. Geluk ^apelle bij Z.zee, H. L. Hollestelle, Noordwelle; niet bevorderd 5. Afd. timmeren: Alb. Beije, J. D. van Biemen en Ph. Klink, Zierikzee, P. D. Bos, Brouwershaven, Chr. Bossaert, Kerk werve, M. L. Dalebout, Serooskerke, Jan de Roo, Zonnemaire en L. J. Spits, Eiker zee; niet bevorderd 1. Afd. meubel maken: F. J. Schoonen van Zierikzee. Afd. schilderen: A. Stoutjesdijk en P. Schultz, Zierikzee, A. M. Schipper, Brui nisse en M. J. Pols (voorw.), Zonnemaire. Van de 2e naar de 3e klas: afd. smeden en machine-bankwerken: A. Anker, W. Anker, J. J. Bienefelt, J. L. .Botvliet, Chr. Jasperse, A. Otle Wz., K. J. van Oost, M. A. Bakker, Joh. Hack en J. F. Hanson, Zierikzee, J. van Donge, Brouwershaven, J. Jumelet, Anna-Jacoba-Polder; niet be vorderd één. Afd. timmeren: M. P. J. van de Berge, W. van der Kreke en L. Mallapder, Zie rikzee, H. Heijt, Serooskerke; niet bevor derd één. Afd. schilderen: Joh. Beuzenberg en P. C. Manni, Zierikzee, J. J. van der Sande, Oosterland. Afd. metselen: J. P. Pleune, Scharen dijke, W. P. Capelle, Oosterland. Van de 3e naar de 4e klas: schilderen J. K. Deurlo, Oosterland. Metselen: L. A. Capelle, Oosterland en S. C. van den Hoek te Renesse. o3.! SPORT. ST.-MAARTENSD1JK. De voetbalclub Zelandia alhier hield Zaterdagavond eeu wedstrijd met O. V. V. II van Oud-Vos- semeer; de laatste ging huiswaarts met 0, terwijl Zelandia 2 doelpunten had ge maakt. OUD-VOSSEMEER. Zondag j.l. werd een match gehouden door dé voetbalclub Eendracht alhier, pas gevormd uit leden van O. V. V. en V. I. Si alhier, en Stormvogels te Tholen en D. V. V. te Dinteloord; beide clubs speelden met vol- harding, maar hel bleek spoedig, dat Een- A. van der W., 29 j., arbeider te Z.zee, 4 dracht sterker was. De rust ving aan f 0,50 b., s. 1 d. h.; J. A. S., 16 j., timmer- met 2— 0, maar het einde teekende voor mansknecht te Z.zee, f 0,50 b„ s. 1 w. Eendracht 5 do^lpuhten en_slechts 1 voor t.s.; C. P., 55 j., los werkman te Z.zee, d. v. V.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5