gaan voor de reactie. De arbeiders beweging laat niet tornen aan het stukje verbetering, dat zy voor de arbeiders heeft veroverd. Spreekster betreurt dat deze Minister, voor wiens werkkracht zij perbied heeft, z^n werk zoo gaat verknoeien. Zit hier de actie der Cranenburgers achter? De heer Kleerekoper bestrydt het argument, dat de malaise deze wijziging der Arbeidswet noodzakelijk maakt. Toen het de industrie goed ging heeft de heer Drion nooit den achturendag bepleit. Spreker klaagt voorts over de slechte naleving dor Arbeidswet. Onder die omstandigheden moeten de arbeiders iedere duimbreed, die zij veroverd hebben, verdedigen tegen de admini stratie van de justitie en de wetgevende macht. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag ten 2 ure zal te Middelburg de tweede voltallige vergadering ten stadhuize plaats vinden van de Zeeuwsche Kamer van Koop handel. In die vergadering zullen voorstellen worden behandeld tot vaststelling van een reglement van orde; tot benoeming van vaste commissies, een inzake toe kennen van presentiegeld, een tot vast stellen van het bedrag van schadeloos stelling voor den secretaris der opgehe ven kamer te Vlissingen, een tot vast stellen van het tarief voor afgifte van diverse verklaringen, een om den secre taris der kamer op gezette tijden spreek uur te doen houden in Goes en Zierik- zee en de vaststelling van het rooster van aftreding. Door den Minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw toegekend aan de gemeente St.-Annaland f 1400 voor een woning van Gebr. Kurvinkf 3150 voor 4 woningen van A. Boon Jz.; f810 voor een woning van P. A. Goedegebuure aan de gemeente Kerkiuerve f1316 voor 2 woningen van P. J. v. d. Cingel. De voorbereidende maatregelen voor de historische feestviering in Juli a.s. heb ben een gunstig verloop. Behoudens na dere toestemming, zal jhr. E. von Boze, gepensioneerd luitenant-kolonel te 's-Gra- venhage, in een der kerken als feest redenaar optreden. Van Bruinisse althahs is reeds bericht gekomen, dat daar onder een bestuur van den heer S. Hage als voorzitter en den heer B. J. v. Oeve- ren als secretaris, een sub-comité is ge vormd, dat zich voorstelt met een flinke ruiterstoet en zoo noodig met een groep voetvolk aan het feest deel te nemen. We mogen verwachten, dat dit voor beeld navolging zal vinden en dat der halve binnen enkele dagen van de andere gemeenten op Schouwen—DuiVeland een even verblijdend bericht zal komen. Een bericht van medewerking kwam nadien nog in van de gemeenten Ellemeet, Eiker zee, Kerkwerve-, Duivendijke, Nieuwer- kerk en Oosterland. Dhr. Breetveld heeft een mooie aquarel geteekend, waarop de kleederdrachten voor vrouwen en meisjes dato 1572 aan schouwelijk worden voorgesteld. Onze coupeuses en aanstaande dito's zal het nu gemakkelijk vallen om van een lapje stof op goedkoope wijze een costuumpje samen te stellen, waarin onze vrouwelijke feestvierders zich op den feestdag kun nen kleeden. Binnen enkele dagen zal deze aquarel in een der étalages hier ter stede worden tentoongesteld. Tevens wijzen wij nogmaals op de in zameling der gelden, welke reeds is be gonnen. Ieder zondere een feestgave af!" SEROOSKERKE. Telken jare wordt door vele arbeiders en boerenknechts op den len Mei van patroon verwisseld. Hoogst zelden komt het voor, dat een jubileum kan worden gevierd bij een en dezelfde familie. De arbeider J. J. de Jonge vierde 1 Mei j.l. zoo'n jubileum dat hij 26 jaar bij mej. de weduwe Legemate als zoodanig dienstbaar was. Zijn patroon, nu "de heer P. A. Legemate, heeft dezen dag niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Hij schonk den jubilaris voor zijn. trouwe plichtsbetrachting en ijver, als herinnering aan dit feit, een prachtige mahoniehouten leuningstoel. RENESSE. Mej. J. H. Leeuwe, geb. al hier, eertijds hoofdverpleegster in de Rijksklinieken te Utrecht, is benoemd tot directrice in het nieuwe ziekenhuis Nem- plak te Soerabaja (Ned.-Jndië). NIEUWERKERK. Met 1 Mei j.l. is aan gesteld tot klerk bij den Rijks-ontvanger J. Viergever, alhier. RECHTZAKEN.^ Maandag heeft voor de rechtbank te Assen terecht gestaan J. M., beschuldigd, dat hij in den nacht van 16 op 17 Ocl. opzettelijk den jachtopziener B. Eising van het leven heeft beroofd, door op korten afstand op dezen uit een geladen geweer een scherp schot hagel te lossen, door welk schot deze In buik en borst getroffen werd en daardoor na korten tijd aan Inwendige verbloeding overleden is. Eisch 12 jaar gevangenisstraf. ONDERWIJS. Aqn de Chr. school te Bruinisse is als onderwijzer benoemd de heer C. M. bij de Vaate te Zierikzee? Aan de Rijksnormaallessen te Z.zee zijn met ingang van 1 Mei bevorderd van 'de ie naar de 2e klasse: G. P. R. de Bruine te Ouwerkerk, M. C. de Vlieger te Kerk- werve, I. de Potter te Brouwershaven; van de 2e naar de 3e klasse: A. M. Kloet te Zierikzee, J. A. Boogert te Oosterland. j W. v. d. Bos te Ouwerkerk, P. J. Wage- i maker te Dreisehor, J. Viergever te Nieu- werkerk, C. L. de Wilde te Zonnemaire; 3 voorw.; van de 3e naar de 4e klasse: A. J. A. Hartog te Burgh, N. M. Aleman le Zierikzee, A. P. Diningrat te Zierikzee, Aan de gemeentelijke kweekschool te Dordreciht zijn met 1 Mei o.a. bevor derd van de 2e naar de 3e klasse, W. D. Pieterse te Serooskerke (S.) en J. A. P. Bijlo te Dreisehor. STAVENISSE. In een Zaterdag te Scherpenisse gehouden vergadering van de afdeeling Tholen van het „N. O. G." werd rekening en verantwoording gedaan door den penningmeester, dhr. Buijze, over 1921.-De-ink^ hadden bedragen f285,485, de uitg. f 218,69, zoodal de rekening sloot met een saldo van f 66,74 De contributie voor 1922 werd bepaald op 12 pCt. van den pensioensgrondslag. Aan „Weezen- fonds", „Herstellingsoord" en „Tubercu losebestrijding" werd een subsidie van f5 gegeven. In de plaats van den heer F. W. O. Wiskerke, die uithoofde van leeftijd en gezondheidsomstandigheden zijn ontslag had genomen als voorzitter, werd gekozen als zoodanig de heer J. v. Bezooijen, thans vice-voorzitter en in de daardoor ontstane vacature als vice-voor- zitler de heer A. v. Toorn. Als afgevaar digde en plaatsvervanger naar de algem. vergadering te Amsterdam werden be noemd de heeren van Bezooijen en Buijze. Welverdiende woorden van dank werden gesproken over de wijze waarop de heer Wiskerke zooveel jaren 't voorzitterschap had bekleed. Voor de vergaderden, die in zeer bevredigend aantal waren opge komen, hield de heer van Besooijen daar na een weldoorwrochte lezing over „Over- denkingsstof'. Jammer, dat de tijd met toeliet om hierover nog wat te praten of te discussiëeren, want inhoud en strek king waren wel wat hoog en diepzinnig, fom alles zoo maar dadelijk te kunnen ver werken. Staande de vergadering traden 3 nieuwe leden toe. De volgende ver gadering is bepaald op 24 Juni a.s. POST EN TELEGRAPHIE. Bezuiniging. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft bepaald, dat ter bestrij ding van de kosten wegens kantoorbe- hoeiten, enz. aan de kantoren een voor- loopig crediet van ten hoogste 70 pCt. van het in 1921 werkelijk verbruikte be drag zal worden toegestaan. In verband met c j geboden bezuiniging moet er ern stig naar gestreefd worden, de uitgaven niet boven de grens vqn 70 pCt. te doen stijgen. Er zal streng gecontroleerd wor den, in hoeverre de noodige zuinigheid is betracht. AAN BESTEDINGEN. MIDDELBURG. In het gebouw van het Prov. Bestuur, werd beden aaDbeBteed, het verzorger en het verbeteren van het Strandhoofd No. 23 en van het Oude Hoofd aan de Noordkust van 't eiland Schouwen. Inschrijvers de heeren N. v. d. Linde, Scharend(jke, 726 st. voor f 20.000L. v. d. Velde, Bruinisse, 700 st. voor f20.000; Chr. H. van Wijnen, Papendreeht, 650 st. voor f 20.000. KERKNIEUWS. VERKOOPINGEN, ENZ. pREISCHOR, 2 Mei. Heden werden al hier ten verzoeke van den heer H. v. d. Doe ten overstaan van notaris Bier- masz, publiek verkocht de volgende on roerende goederen, gemeente Dreisehor: een woonhuis met schuur, tuin en erf, samen groot 16 A. 20 c.A. voir f 3253; 7 A. 60 c.A. tuin aan den BoogerdWeg, voor f 276; frei"iente Wieuwerkerk. 2 H.A. 58 A. 60 c.A. Bouwland aan het jVerste Sas, a f 1313 per gemet. Ned. Herv. Kerk. Beroipen: Te Oosterwolde (Gr.), W. J. van Lokhorst te Bennekom. Aangenomen: Naar Denekamp, P. J. de Bruyn, em.-pred. te Amsterdam. Naai- üosterh&ule, H. Guittart te Dalfsen. Budankt: Voor Goudriaan-Ottoland, A. Meijers te Woubrugge. Voor Lex- mond, J. G. R. Langhout te Mijdrecht. Voor Giesscn-Oudekerk, Dr. C. Ver loop te Zoelmoad. Geref. Kerken. BeroepenTe Harmeien, Vianen en Glanorbrug, W. A. Wiersin ga, oand. te Kampen. Te Nieuwe-Pekela, Jao. Eringa to Engwierum. Te Andel, P. A. Zeilstra te Nieuwveen. AangenomenNaar Amsterdam "(als miss. pred. onder de Joden), W. J. J. Veldors te Rottevalle. Bedankt: Voor IJselmonde, H. de Bruijn te Nieuwendijk (N.-B.) Voor Hillegom IJ. van der Zee te Nieuw-Vennep. Voor Nederhorst den Berg, P. A. Zeilstra te Nieuwveen. Voor Wans- werd, J. van Herksen te Twyzel. Geref. Gem. Aangenomen Naar Nieuw-Beyerland» A. van Dyke te Kalamazoo (Mich., Noord- Amerika). VAN HEINDE EN VER. Tengevolge van een sneeuwstorm in het Eifelgebergte (D.) zijn de tele- foonverbindingen met Frankrijk gestoord. De koning van Joegoslavië ver- toeft te Parijs. De Figaro meldt als waarschijnlijk een bezoek van Koningin Wilhelmina aan Orange in het volgend jaar. Bü de viering van den Meidag te Leipzig hebben wanordelijkheden plaats gehad, waardoor ingrijpen der politie noodzakelijk bleek. Een aantal betoogers ^verd gewond. In Frankrijk en België heeft de 1 Mei-viering een rustig verloop gehad. Henry Jacoby, de achttien-jarige chasseur, die eenige maanden geleden Lady White in het West-End-Hotel te Londen vermoordde, is ter dood ver oordeeld. Hij hoorde het vonnis zonder uiterlijke ontroering aan. Op de jongste bijeenkomst van het uitvoerend comité der derde iuter- nationale te Moskou is, naar de „Times" meldt, besloten, de propaganda-actie iu Engeland en Frankrijk intensief ter hand te nemen. Naar uit New-York wordt gemeld, wordt de schade dopr de overstrooming van de Mississippi aangericht, op 4 mil- lioen dollar geschat. De Engelsohe regeeriug heeft de begrooting voor 1922/23 ingediend, welke eeu batig saldo aanwijst van 46 mil- lioen pd st In een der hoofdstraten van Sofia is Zondagavond een bom geworpen, waardoor 2 personen gedood en velen gewond werdeD. De dader ontkwam. Na den lafi'en en verraderlijken moord op acht protestanten in 't graaf schap Cork, is van daar een groote uittocht begonnen. Zaterdag waren alle vertrekkende treinen en booten vol réfugiés, van wie de ineesten naar En geland uitweken. Men aanschouwde aandoenlyke too- neelen by het afscheid van de réfugiés (meerendeels mannen) van hun familie. Op de wielerbaan te BreBlau is Zondag een ernstig ongeluk gebeurd. Tegen half zes brak een geweldig on weer los en plotseling sloeg de bliksem in de dichte menigte, die de wedstrijden bijwoonde. Drie personen werden ern stig gewond. Bij de paniek zyn even eens tal van menschen gekwetst. -- Barthou, het hoofd der Frausche delegatie te Genua, is naar Parys ge gaan om nadere instructies. Zaterdag morgen hoopt bij terug te zijn. Uit Duitschland komen berichten van sterken was van den Rijn. Op het Bovenmeer is het Canadee- sche gouvernement8 stoomschip „Lsmb- ton" met 22 koppen bemanning en passagiers vergaan. By bet myn on geluk iri Zeven burgen, wat aan explosie van kolenstof moet worden toegeschreven, zyn engev. 160 mijnwerkers om het le^en gekomen. By een ontsporing van een tram te Oviedo (Spzyn 4 lieden gedood en 3 ernstig gewond. In Beieren is de 1 Meiviering nagenoeg overal mislukt. Meer dan 9.0 °/0 van de arbeiders bleven aan 't werk. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat, volgens de Gothéborg Handelstidning, de Sovjetregeering een verordening heeft uitgevaardigd, waarin de sterkte van het roode leger in vredestyd bepaald wordt op twee en een half millioen en in oorlogstyd op vjjf millioeD. Die vijf millioen zouden dan nog worden aan gevuld met twee millioen vrouwelyke vrijwilligers. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat de befaamde Eu ver Pasja, hoofd van de revolutionnaire troepen in Toerkestan, op 13 April een verdrag met de Sovjet regeering te Moskou heeft gesloten. De sub-commissie tot redding der kinderen van het al-Russische centraal comité voor de hongerlijdenden stelt vast dat 31/9 millioen hongerlijdende kinderen van alle hulp ontbloot zyn. Er is een overeenkomst tusschen de verschillende Iersehe groepen gesloten welke als basis voor een definitieve overeenstemming wordt beschouwd. In Amerikaan sche couranten wordt melding gemaakt van een geval van kinderzegen bij een Indiaansche vrouw te Atlantic City, welke dame zich ver heugt in het bezjt van 24 kinderen, ofschoon zij nog slechts 42 jaar is. Maar er zijn dan ook acht tweelingen (16 kinderen) by. In de buurt van Luik is een vliegtuig op het dak van een huis terechtgekomen; de twee vliegers werden gedood. In China is de burgerstryd reeds ontbrand, op korten afstand der hoofd stad. Opgewacht door een duizendkoppige menigte is de wereldkampioen bokBer Dempsey te Berlyn aangekomen. De drang van het publiek om dezen mo dernen Moloch toe te juichen, was zóó groot, dat Dempsey met een vrachtwagen uit het station naar een daarbuiten wachtende auto moest worden gereden. De terugreis van den koning van Zweden, die thans te Baden-Baden ver toefd, moest voorloopig worden uitgesteld, omdat Üc koning by het automobiel- ongeluk in de buurt van Grenoble eenige ribben gebroken heeft. Het Japansche kabinet is tor recon structie afgetreden. In VGrsehil lende plaatsen van België teekent zich een stakingsbeweging af, met name iu de metaalindustrie en de kolenmynen, om te protesteeren tegen loonsverlaging. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een brutale inbraak. Zondagmiddag i is te Amsterdam een inbraak ge- pleogd, waarby ongeveer l»/8 ton is I vermist. Dieven hebben zich toegang verschaft iu de woning van den heer A., directeur der Beursbankwaar z(j op de slaapkamer van dat perceel de daar staande groote brandkast hebben geforceerd. In die kast bevond zich een geldswaarde van ongeveer l»/3 ton, w.o. ook marken, kronen en roebels. Deze laatste muntspeciën hébben de heeren evenwel onaangeroerd laten liggen. Overreden. Zaterdagmorgen in de vroegte is de echtgenoote van den heer De Zwaan te Eindhoven, naby Woensel, door een automobiel overreden. De vrouw bekwam een schedelbreuk, en werd in hopeloozen toestand ter verpleging in het gesticht gebracht. De chauffeur werd later aangehouden, mede in verband met dronkenschap. By het Roomhuis in den Haag is Zaterdagavondnaar de Avp. meldt toen de heer en mevr. Smit met een renwagentje, dat 's middags aan de ren nen op Duindigt had deelgenomen, het paard op hol geslagen. Mevrouw sprong in verkeerde richting uit het wagentje en is met geheel verbrijzelden schedel opgenomen. Na enkele oogenblikken bleek zy overleden te zijn. Naar Holland terug. Een half jaar geleden keerde een 14-jarige jongen uit Weenen, die by den heer K. te Zutphen verpleegd was geworden naar zyn vader land terug. Vrijdagavond stond hy on verwachts weer voor de deur van zyn vroegere verzorgers. Zyn hart trok zoo naar Holland, dat hij op zyn eentje de reis daarheen weer had aanvaard. Een oorlogsherinnering. De kapitein van R. T. M -boot, varende van Hellevoet- sluis tot Middel harnis-haven, rapporteerde Zaterdagmiddag een drijvende mijn voor de haven van de laatstgenoemde ge meente. De mijn is later op de slikken gedreven en daar door militairen gede monteerd. De mijn was blijkbaar zeer oud en was geheel begroeid met mos selen enz. De koude. In den omtrek van Delft is van het vee, dat j 1. Vrijdag in de weide werd gebracht, een vyital koeien, toebehoorende aan verschillende land bouwers, tengevolge van de koude be zweken. Verduistering van f 63.000. Een com missionair in diamant, die opdracht had in het buitenland goederen te koopen voor een diamantfirma te Amsterdam, kwam bij zyn. lastgever terug met de mededeeling, dat hy het hem toever trouwde bedrag, groot f 63.000 niet kon teruggeven, omdat hij met het geld had gespeculeerd. De firma deed aangifte bij de politie. De eommisionair is in verzekerde be waring gesteld. Overreden. De 23-jarige fabrieks arbeidster uit Glanerbrug, die zich per rijwiel naar haar werk te Enschede be gaf, is op het kruispunt „de Klomp" door een wielrijder aangereden, met het gevolg, dat zy tusschen den motor en de bijwagen van de eleotrische tram viel en tengevolge van hersenschudding overleden ia. Een bloedige vechtparty, Te Varsseveld is na afloop van den voetbalwedstrijd tusschen een vereeniging uit Aalten en een uit Varsseveld, een hevige vecht partij geleverd, waarvan eenige Aal- tensche jongens de oorzaak waren. Niet tevreden met den uitslag vielen zy de Varsseveldsohe spelers aan, waarby alle werktuigen werden gebruikt en enkele jongens ernstig werden gewond. In het eafé Hiddink werd alles vernield, de ruiten incluis. Eenige belhamels werden door de Varsseveldsohe gemeentepolitie gearresteerd. Gerechtelijke vei-koop. Zaterdag hebben te Barneveld 3 gerechtel. verkoopingen plaats gehad, alle wegensweigering tot betaling van gelden, die ingevolge het niet plakken van rentezegels, waartegen de betrokken personen gemoedsbezwaren beweerden te hebben, op hun belasting biljetten waren gebracht. De eerste ver koop geschiedde, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden, by ds. Fraanje, predikant bij de Geref. gemeente. Als eerste en eenige stuk werd ten verkoop aangeboden een pendule, die een kerke- raadslid van genoemde gemeente voor f 50 kocht, waarmede de verschuldigde gelden plus de daarby gekomen kosten, ruimschoots waren gedekt, zoodat deze zooveel sensatie verwekt hebbende ver- kooping, zonder het minste incident, in slechts enkele minuten was afgeloopen. Vervolgens was aan de beurt een landhouwer, volgeling van genoemden predikant, by wien de verkoóping een ongeveer gelijk verloop had. Hier kocht hetzelfde kerkeraadsliddat by ds. Fraanje bood,, zes stoelen voor f 60, terwijl een knecht van den derden over treder der Invaliditeitsweteveneens landbouwer en geloofsgenoot, voor f 35 eigenaar werd van een ten verkoop geboden klok. Van een blind géborene. Een wonder lijke geschiedenis van triomf over blindheid is het verhaal van den heer C. Hart te Hampton Wiek, die 25000 mijl te voet heeft afgelegd, schrijft de Daily Chronicle. Hart, die blind geboren is, is thans even twintig jaar oud. Hy loopt zonder hulp en heeft zelfs geen stok noodig by zyn reizen per trein, met de omnibus, de tram en te voet. Vyf jaar geleden begon hy met een hoenderfokkerij om op die wyze zijn brood te verdienen. In dit tijdsverloop heeft bij een milli oen eieren geleverd aan klanten in verschillende deelen van het Thames- dal en heeft daarbij 25000 mijl afgelegd. Hart neemt het er goed van. H(j gaat naar music-halls gd concerten en woont zelfs voetbalwedstrijden bij. Al deze tochten maakt hy gewoonlijk alleen. Eens zelfs ging hy zonder ge leide -naar Exeter, ten einde er een boer te bezoeken om met dezen te spreken over konijnen. Het was toen nog oorlog en het was zeer moeilijk om deze dieren te krijgen. Hart toont thans belangstelling in de fabricatie van schoensmeer ten einde werk te verschatten aan oud-strijders. TELEGRAMMEN. DEN HAAG. Door het gerechtshof alhier is verzwaard bij verstek tot 4 maanden gevangenisstraf, de straf van 1 maand, waartoe C. M commissionnair te Scherpenisse door de rechtbank te Zierikzee werd veroordeeld, wegens mishandeling van een ambtenaar. Naar aanleiding van het bericht, dat de salarissen van het personeel in 's Rijks dienst binnen korten tyd over het algemeen met 10 worden verlaagd, meenen wy te weten, dat hieromtrent door de regeering geen beslissing is genomen. Vermoedelijk heeft een bij de com missie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken aanhangige kwestie omtrent art. 40 van het bezoldigings besluit 1920 tot het gerucht geleid. (Zie het desbetreffend bericht in dit nummer). GOES. (V.D.) Hedenmorgen halfzeven heeft een botsing plaats gehad tusschen den mailtrein, komende uit Vlissingen en 'n rangeerenden goederentrein. Een assistent-pakmeester van den goederen trein, werd uit een wagon geslingerd en de borstkas ingedrukt. Eenige wagons werden vernield; de materieele schade is zeer groot. De weg is versperd. GENUA (V. D.) Het memorandum der geallieerden aan de Russische delegatie zal hedenavond worden overhandigd. Er zullen nog wijzigingen in worden aangebracht, daar Lloyd George heeft vernomen dat Rusland het memorandum zou afwijzen. GENUA (V.D.) In het memorandum wordt aan de RuBslsche delegatie geen termyn gesteld. Binnen 3 h 4 dagen wordt het antwoord verwacht. Men is voorbereid dat de Russische delegatie bezwaren zal maken. Een verdrag zal zeker worden gesloten. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 2 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd230 paarden, 5 veulens, 2064 magere runderen, 854 vette runderen, 360 vette- en graskalve ren, 1261 nuchtere kalveren, 45 schapen of lammeren, 464 biggen, 12 bokken of geiten, 38 overloopers. Pry zen per kilokoeien en ossen van 40 c. tot 55— 67»/2-70 c., stieren van 40 c. tot 50— 60 e., kalveren van 67»/, tot 10—1021/a c. Prijzen per stuk van mager veemelk koeien f 275—450, kalf koeien f 370 525, stieren f 225475, pinken f 160 275, vaarzen f225—325, paarden f350 500, biggen f 18—30, slaohtpaarden f 100—200, biggen per week f3—4, hit ten f 200—350, overloopers f 30—50, fok nuchtere kalveren f 25—40, slacht nuchtere kalveren f 13—18 N. V. Rotterdamsche Cons.-Veiling, Weenaplein. Aanvoer 425,000 stuks. Kippeneieren f 5,50—7,50, kleine eieren f 5—5,50, eendeneieren f 7,30—7,80, ganzeneieren f 1521, kalkoeneieren f 12—17. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 2 Mei. Ingeklaard: voor doorvoer naar Remagen (Duitschland), het zeilschip „Gladys", Kapt. A. P. Coker, geladen met ledige kisten. Gepasaeerd 2 MeiHet Stoomschip „Burnana", Kapt. R. Raetter, geladen met erts, bestemd voor Zwyndreoht. FlnanolSel Nieuws. Beurs van Amsterdam. 2 Mei 8T AATSLEEN JN GEN NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1922 f 100 6 100»/8 100»»/,, N.W. S. obl. 1922 - 500 6 100»/4 100"/4 N.W. S. obl. 1922 - 1000 6 100»/,, 1008/4 N.W. 3. obl. 1918 - 100 5 89»»/,, 907/it N.W. S. obl. 1918 - 500 5 881B/ia 90'/8 N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 88®/ia 897/,. N.W. S. obl. 1919 - 100 5 93»/, 94»/,- N.W. S. obl. 1919 - 500 5 93V, 93»/, N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 93»/, M»/,. N.W. S. obl. 1916 - 100 4»/, 86»/,, 85»»/,, N.W. S. obl. 1916 - 500 4»/, 86»/. N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4»/, 87»»/,87 N.W. 8. obl. 1917 - 100 4»/, 83»/,, 84»/,. N.W. 8. obl. 1917 - 500 4»/, 82»/, 82»»/, N.W. S. obl. 1917 - 1000 4»/, 81»«/,a 82»/. N.W. S. obl. 1916 - 100 4 82»/,, 82»/, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4 81»/, 81»/. N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4 79»/. 78'/. N.W. 8. obl. - 1000 3 N.W. S. obl. - 1000 3 62'/,, 62»/4 N.W. S. oert. - 10C0 3 62«/„ 62»'/,. N.W. 8. eert. - 1000 2»/, 52»/, 52»/, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tabaksleening 1902 5 29 28»/, Zegelleenlng 1904 5 22 23»/, Bel. vr. goud-obl. 1907 4»/, 24»/, 25 FETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Potr. f1000 A. 4,83 486'/, Kon. Petr. f 100 O. A. 484 490 Kon. Ned. Petr. C. v. A. 485 492 Dollars (bank) f 2,58M 2,61»; Marken (gr.) f 0.87»—f 0,95; Id. (rood) f 0,87»—t 0,95 Kronen (100) f0,03 f0,04; Eng. bauk-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2