Zierikzeesche Nieuwsbode i FF. IuTtenla n p. abonnement: Woensdag 3 Mei 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. Kennisgeving. binnenland. Het LAAGST in prijs, Mr. Lieven Jansz. Kaarsemaker. Prjjs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. 78ste JAARGANG. - No. 10770. lading °P den dag van nlt- Dlr. k. J. DE LOOZE Jr, Ultg.-Redict. II. J. KOSTEN *aTe v(S6r nr8- Dit nnmmer bestaat alt 3 bladen. Postkantoor te Zierlkzee. Lijst van onbestelbare en geweigerde brieven en briefkaarten, terug ontvangen in de 2e helft der maand April: 1. Gedeputeerde Staten van Zeeland, Middelburg. 2. Everres, Middelburg. Briefkaart: I. M. C. v. Westen, schip „Ida", Neuzen. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat er op Maandag den 8 Mei a.s., des namiddags te 2 uur, op bet Raadhuis, eene openbare vergadering van den Gemeenteraad zal ge houden worden, waarin de navolgende punten zullen worden behandeld: 1. Vaststelling Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. S. Comptabiliteitsbesluiten. 4. Voorstel inzake verzetting jaarmarkt* 5. Voorschot op gemeentelijke vergoeding art. 101J. o.-wet 1920, aan de Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. 6. Alsvoren aan het Bestuur der R. K. School. 7. Voorstel omtrent steunverleening aan uitgetrokken sigarenmakers. 8. Onderhandsche verpachting perceel bui tengrond aan P. Evertse te Yerseke. 9. Voorstel op adres Bestuur Schietvereeni- ging „Prins Fredèrik Hendrik" om sub sidie. 10. Benoeming lid Commissie tot Wering van Schoolverzuim. II. Vaststelling verordening, bedoeld in art. 13, le lid Leerplichtwet. 12. Vaststelling wijziging verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch en instruct ën voor den keuringsveearts en ambtenaren, belast met de herkeuring. 13. Wjjziging en nader vaststelling begroo ting voor 1922. 14. Benoeming stembureaux verkiezing leden 2e Kamer. Ziirikzsi, den 3 Mei 1922. De Burgemeester, A. J. F. FOKKER VAN CRAIESTEYN VAN RENGERSKERKE. Een veelzeggend cijfertelegram. Naar de Daily Telegraph meldt, heeft Nicolaas Sokoloff, de man die door admi raal Koltsjak werd belast met het instel len van een onderzoek naar de omstan digheden, waaronder de Russische keizer lijke familie werd vermoord, pertinent de bewering van Tsjitsjerin in een persinter view tegengesproken, als zouden de Tsaar en zijn gezin op last van een plaatselijke Sovjet zijn ter dood gebracht, zonder dat hij (Tsjitsjerin) persoonlijk van een en ander op de hoogte was en zonder dat hij kan zeggen waar eventueele over levenden der keizerlijke familie zich thans bevinden. Sokoloff verklaart, dat het gerechtelijk onderzoek onbetwistbaar heeft uitgewezen dat het plan tot den moord onmiddellijk van Swerdloff, president van de Centr. Uitvoerende Commissie te Moskou was uitgegaan. De vermoording vond te Jekaterinen- burg plaats in den nacht van den 16en Juli 1917. Tsjitsjerin spreekt onwaarheid wanneer hij zegt, niet te weten wat er van de familie geworden is. Daartoe diene, zegt Sokoloff, een fotografisch facsimile en de vertaling van een cijfertelegram, dat den l7en Juli om 9 uur des morgens uit Jeka- terinenburg is verzonden door den voor zitter der plaatsel. Sovjet aan den secre taris van de Sovjet der Volkscommissaris sen te Moskou. Te zamen met 65 andere telegrammen werd ook de tekst van dit telegram 'in het telegraafkantoor te Jeka- terinenburg gevonden na het vertrek der bolsjewiki. Drie jaar lang heeft Sokoloff, naar den sleutel van dit cijfertelegram gezocht, met de hulp van Parijsche ex perts, en dien ook eindelijk gevonden. Het luidt: „Zeg aan Swerdloff, dat de heele fami lie hetzelfde lot heeft ondergaan als haar hoofd. Officieel zal de familie eerst ster ven tijdens de ontruiming". Sokoloff voegt daaraan toe, dat het z. i. onmogelijk is te gelooven, dat Tsjitsjerin geen kennis draagt van het bestaan van dit telegram. Gompers over de Bolsjewieken. De Times verneemt uit New-York, dat de arbeidsleider Gompers de, zooals hij zegt, cynische houding der Europeesche staatslieden tegenover het Russisch pro bleem streng veroordeelt. Als woordvoer der van twee millioen georganiseerde ar beiders van Amerika verwacht Gompers niet, dat Amerika de voetstappen der Brit- sche en andere regeeringen zal volgen, welke naar het schijnt de formeele erken ning der bolsjewistische tyrannie overwe gen. Na "zulk een erkenning een laag ver raad der beschaving te hebben genoemd, zeide Gompers: Ik kan mij niets voor stellen, dat meer ewanger gaat van ramp spoed voor de menschheid dan een Ame- rikaansche erkenning der bolsjewistische macht in eenigerlei vorm. Gompers be sloot met de Amerikaansche regeering te vermanen haar politiek gestand te blij ven, n.l. dat onderhandelingen met Rus land onmogelijk zijn tot dat dit land een regeering heeft, welke voor 't volk spreekt en door het volk is aangesteld, met een vrije pers, het recht van ver gadering en het vrije woord, welke in Rusland niet bestaan sedert Lenin zijn autocratie instelde. De Russische petroleum. De Evening Stand, verneemt uit Genua, dat de Shell-groep een vijfjarige overeen komst heeft geteekend met Krassin voor de uitsluitende rechten van verkoop van Russische petroleum. De overeenkomst met Rusland is ten aanzien van de winsten aangegaan op den grondslag van gelijke verdeeling. De Shellgroep neemt deel aan de exploitatie der petroleumvelden. Een gevecht met een_tyger. Het dorp Skikapur, nabij Calcutta, in Engelsch-Indië, werd eenigen tijd geleden geterroriseerd door een grooten tijger en alle pogingen om het dier te dooden, waren tot dusverre vergeefs geweest. Toen vatte een bekend jager uit Calcutta het plan op, de bevolking van het dorp van het gevreesde dier te verlossen. Hij begaf zich op weg om het spoor van den tijger te zoeken en tot op zeker moment kwam hij vlak voor het monster te staan. De Qnverschrokken jager aar zelde geen oogenblik, doch schoot zijn geweer op het dier af. Ongelukkigerwijze werd de tijger door het schot niet onmid dellijk gedood, doch slechts gewond. Het woedende beest sprong op zijn aanvaller toe en een strijd op leven en dood be gon. Twintig minuten lang duurde het ge vecht tusschen den man en den tijger. Een toevallig passeerend houtvester kwam ten slotte den jager te hulp en viel den tijger met een mes aan. Het dier keerde zich nu tegen zijn nieuwen aanvaller, zoo dat de jager weer de beschikking kreeg over zijn geweer en het dier kon dood schieten. De jager was echter met won den overdekt, zijn toestand was hopeloos. Hij overleed dan ook den volgenden dag in het ziekenhuis te Calcutta. Bakkersstuking te Glasgow. To Glasgow staken op het oogenblik 2000 bakkers. Zaterdag hebben (Henten- gevolge de huisvrouwen de bakkers winkels belegerd, teneinde, zooveel mogelijk, nog aan brood te komen en verder om meel Ui te slaan teneinde thuis te kunnen bakken. De broodvoorraad uit de heele stad was in een minimum van tijd uitverkocht. De bakkers, die aansturen op een nationale loonregeling, stelden voor om den status quo te laten bestaan gedurende een maand, waarin onderhandeld zou worden en waarna ze dan eventueel ge noegen zouden nemen met een loons verlaging van 6 shilling per week. De patroons weigerden eohter zulk een „wapenstilstand" van een maand en kondigden aan, dat vanaf den volgenden dag in hun bakkerijen ieder kon gaan werken voor 4 pd. st. per week van 45 werkuren. De arbeiders hebben echter die voor waarden die neerkomen op ééa uur werk per week meer en vroeger be ginnen 's morgens, van de hand gewezen. Naar Siberië. Een aantal Nederlandsche kolonisten, onder leiding van Ir. Rutgers, aan wien de sovjet-regeering concessies heeft ver leend tot ontginning van gronden en we deropbouw van fabrieken in de kolen velden van Kosnitz in Siberië, zal 12 Mei a.s. daarheen vertrekken. Landarbeiders in Groningen. De modern en christelijk georganiseerde landarbeiders in oostelijk Groningen heb ben het aanbod van de patroons: een loonsverlaging van ongeveer 20 pet., ver worpen. De- organisaties hebben in een 10-tal dorpen de staking afgekondigd. Beperking ven de scheepvaart. In verband met de verwisseling van de ebdeuren van het binnenhoofd der kleine sluis van het kanaal door Zuid-Beveiand te Wemeldinge zal van 8 tot en met 13 Mei door die sluis niet met de ebdeu ren, maar uitsluitend met de vloeddeuren worden geschut. De vacantie-biljetten. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, zullen de prijzen'der weder in te voeren vacantiebiljetten op de Nederl. Spoorwe- wegen gedurende de maanden Juli, Augus tus en September resp. voor de le, 2e en 3e klasse f 10, f 7,50 en f 5 be dragen. Voorts zullen de gezelschapsbil jetten, die gedurende de zomermaanden zouden worden ingetrokken, worden ge handhaafd. Werkkrachten voor Noord-Frankryk. Door werfagenten van verschillende landbouwmaatschappijen uit N.-Frankrijk :zijn in de laatste weken vele landarbeiders uit West-Noord-Brabant naar N.-Frankrijk gelokt. Dit geschiedde gewoonlijk onder voorspiegeling van goed loon en mooie arbeidsvoorwaarden. Eenmaal in Frank rijk gekomen, zijn deze arbeiders tot de conclusie gekomen, dat van al de mooie voorspiegelingen niet veel uitkomt. In bepaalde districten wordt naar ver houding in francs zeer weinig uitbetaald en worden arbeidsdagen verlengd van 12 tot 14 uur. Velen zien zich dan ook bedrogen doch kunnen, omdat de middelen daar toe ontbreken, niet naar hun land terug- keeren. Om een eerlijke voorlichting en uitzending van arbeiders plaats te doen hebben, is, naar gemeld wordt, door den directeur der Algemeene Arbeidsbemid deling als bemiddelaar aangewezen de directeur der arbeidsbemiddeling te Roo sendaal. Bij dezen kunnen zich diegenen die uit West-Brabant naar Noord-Frank rijk willen vertrekken, aanmelden. De 1 Mei-viering. In alle groote plaatsen des lands is de viering van den len Mei heel kalnx verlqopen. Op geen enkele plaats had den ongeregeldheden plaats bij de ge houden optochten, waarin tal van vaan dels met opschriften werden meegedra gen. In verschillende plaatsen en zalen werden door de leiders der S. D. A. P. redevoeringen gehouden. De salarissen van het Rijkspersoneel. Naar uit Den Haag aan de Telegra|af wordt gemeld, zouden de salarissen van het personeel in 's Rijks dienst binnen korten tijd (over het algemeen met 10 pCt. worden verlaagd. ,De vraag, of een uitzondering zou Worden gemaakt voor die groepen van ambtenaren, wier salarissen niet ten volle de algemeene stijging hebben meege maakt, zou nog in overweging zijn. EERSTE KAMER. Dinsdag 2 Mei des avonds half negen. Voorzittermr. F. J. A. M. Reekers. De Voorzitter deelt mede dat tot aller leedwezen de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst door ziekte deze week afwezig ia. Spr. wenscht hem een spoedig herstel toe. De Voorzitter stelt voor, hedenavond in de afdeelingen te onderzoeken ver schillende wetsontwerpen. Hiertoe wordt z h. st. besloten. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdag 3 Mei des ochtends elf uur. Dan komen verschillende wetsontwerpen aan de orde. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 2 Mei. De interpellatie Ketelaar betreffende salaris-vermin dering der ambtenaren wordt toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden behandeld. De motie-Hiemstra inzake herziening der steunverleening aan werklooze veen arbeiders wordt verworpen met 53 tegen 23 stemmen. Art. 2 van het wetsontwerp tot wijziging der wetgeving nopens de directe belas tingenwelk artikel voorstelt afschaffiüg van het college van zetters voor de grondbelasting, wordt verworpen met 54 tegen 22 stemmen. Artikel 5 (afschaffing der schattings commissies voor de inkomstenbelasting) wordt verworpen met 55 tegen 21 stemmen. Het wetsontwerp wordt aangenomen. Aan de orde is de wijziging der Arbeids wet. De voorzitter stelt voor den spreek tijd by de algemeene beschouwingen te stellen op een half uur. De heer Schaper acht dit te kort. De Voorzitter stelt voor 3 kwartier. Tabakken ■V Seriemerken. "VI Loesje, doet je hoofd weer pijn, Neem maar gauw je medicijn. Zusje weet al dat het meest, 't FRECO'S kokertje U geneest. Per koker 60 Cent. Verkrijgbaar Drogisteryen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee, L. G. v. ZALTBOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. De heer Wynkoop stelt voor het ont werp van de agenda af te voeren. De heer Schaper stelt voor den spreek tijd te bepalen op een uur. De heer Wijnkoop vraagt de S.D.A.P. door obstructie het ontwerp weg te wer ken. De heer Troelstra kan daarop niet in gaan. Het voorstel-Wynkoop wordt verwor pen met 59 tegen 8 stemmen. Het voorBtel-Schaper wordt verworpen met 46 teg3n 31 stemmen. (Rumoer). De heer Drion, aanvankelijk onver staanbaar door rumoer, brengt den minister hulde voor den moed bstoond door de indiening van dit ontwerp. Hij betoogt dat de wijziging noodzakelijk is. De minister gaat evenwel nog niet ver genoeg. De heer Schaper betoogt dat Minister Aalberse met dit wetsontwerp de reactie dient. Het trouwelqoze van het ontwerp zit vooral in de bepaling dat 62 uur per week zal mogen worden gewerkt mits niet verder wordt gegaan dan tot 2500 uur per jaar. De heer Smeenk ontkent dat de malaise een gevolg zou zyn van de Arbeidswet. Hy erkent evenwel dat de economische toestand een meer soepele uitvoeriDg noodzakelijk maakt. De heer Kolthek noemt de bewering dat het ontwerp gerechtvaardigd is door een economischen toestand ODjuist. De eenige reden voor het ontwerp is reactie. De heer A. P. Staalman betoogt dat de Minister den verkeerden kant uit gaat. Z.Exc. heeft te groote waarde ge hecht aan adviezen van de reactie. Avondvergadering van Dinsdag. De algemeene beschouwingen over de wijsiging der Arbeidswet 1919 worden voortgezet. Mevr. Groene weg betoogt dat men de malaise thans gaarne aanprijst om de arbeiders weer op lager levenspeil terug te brengen. Deze minister is op zij ge- ■Vijftig jaar geleden, in 1872, toen Zie rikzee zich opmaakte om in de Julimaind feesit te vieren wegens de gewichtige fei len vóór drie eeuwen voorgeval/en, ver scheen hier een zeer lezenswaardig boekje „De Zierikzeesfche Vrijheidsdag. Histoid ache schets der gebeurtenissen e Zier>k zee en in S|ehouwen en Uuiveiand, van 1572—1576, door Werther (J. Th. Oosj- terman)." Dat boekje, of liever het op blz. 25 vermelde, roerde een punt uit de sttedelijke geschiedenis van 1572 aan, dat de meeste lezers zich anders dan de begaafde sfchrijver hadden voorgesteld, dat bij de Zierikzeeënaars eenige ontstem ming veroorzaakte en van den Zeeuw- s,chen historicus J. van der Baan te Wol- faartsdijk eene gedocumenteerde kritiek uitlokte. Werther had namelijk bij het vermel den van de gebeurtenissen dier dagen het aandeel o(ntkend, dat daarin een stad genoot. Mr. Lieven JanSzoon Kaarsema ker, 'zou hebben gehad en heel 's mans optreden en gedenks/ohriften naar het ge bied der legende verwezen. Zel'fs ver klaarde de sfchrijver: „Al1 mijne naspo ringen in oude his'torieboeken en kronij- ken, om zelfs maar Kaersemakers naam te vinden, zijn vruchteloos geweest, en de zoogenaamde gedenkschriften van Kaerjlemaker zelf, als ze bestaan, kunnen niet wel als genoegzame autoriteit aan gemerkt Worden". (Toen publieke meening en kritiek zich daarover afkeurend hadden doen hooren, gevoelde de auteur dat hij in 2ijne Weg- 'Cijfiering van Kaarsemaker wiel wat te radicaal w!as geweest en na enkele da gen verscheen van zijne hand: „Het le ven en de daden van Mr. Lieven Jansz. Kaaraemaker, .uit de bestaande bronnen geput en voornamelijk het werk van Mr. A. J. de Ruever, naverteld door Wer- ther". Het is intusschen onze bedoeling niet, over het destijds te Zierikzee voorgeval lene in dit artikel mededeelingen te doen. Dat komt later. Maar om iets over den persoon in kwestie, zijne betrekkingen en familie, te vermelden. Over een en ander geven enkele stukken in het Zie- rikzeesch archief en familie-aanteekenin- gen achter'een ouden, in de Koninklijke bibliotheek te 's Gravenhage bewaarden almanak licht. Vooral' de familie-aanteekeningen zijn merkwaardig. De in 1513 te Parijs ge drukte almanak, die op het laatst der 18e eeuw aan professor J. W. te Water behoorde en, zekér na veel lotswisselin gen, een 30 jaar geleden in de Ko ninklijke bibliotheek aanlandde, was in dertijd het eigendom van Mr. Lieven Jan Gilliszoon, burgemeester en raad van Zie rikzee, die de vader was van Mr. Lie ven Kaarsemaker. Eerstgenoemde, gebo ren in 1496 en alhier gestorven 21 Oc tober 1540, deed in 1519 met onder scheidene personen, o. a. heer Daniël Imansz. Moy (f 1547 (priester en kanun nik van Sint LieVens Monster en pro visor van Schouwen, eene reis naar het Heilige Land en de in den almanak bij gebonden katems papier bevatten eene uitvoerige beschrijving dier reis. Later in het bezit van zijn genoemden Zoon en diens verdere familieleden gekomen, hebben deze opvolgende eigenaars daarin veel aanteekeningen geplaatst over ge boorten, huwelijken en overlïjdens. In 1524 gehuwd met jkvr Baleghe Bethsmans- dochter, geboren te Zierikzee 25 Maart 1502, wegens het beleg der stad in 1575 naar Delft uitgeweken en daar overle den 29 September 1577, doch begraven te Zierikzee, zijn uit dit huwelijk alhier negen kinderen geboren. Het derde kind was onze Mri Lieven, die 19 April 1528 géboren werd en 21 October 1613 onge huwd te Delft stierf, maar mede te Zie rikzee begraven is in de Sint Lievens- Monsterkerk, voor de plaats waar het Sint Andries-altaar stond en waar ook zijne ouders begraven- lagen. Zijne ge boorte staat in den almanak aldus- ajajn- geteekend: „Int jaar 1528 den 19en in „April ts-9 uren na noene sondaegs be loken paesche wart Balege mijn huysvr. „verlost van een jonge sone de welke „tsmaendaegs dairan wart ter vonte gs- „doept,, dair hem de naem gegeven wart „Lieven nair Lieven Betsmans mijn „huijsvr. broeder; zijn peteren waren „Betsman Jacob Rengersz. en Jan Phi- „lipsz. in Nortgouwe, zijn matere Mate „Neelsents huijsvr." Na gestudeerd te hebben deed Mr. Lieven een reis naar Italië. In 1558 Vil den we hem te Zierikzee terug, waar hij in dat jaar, alsmede in 1567 en 1568 Hwees- meester was. Schepen was hij reeds in 1559 en als zoodanig wlordt hij nog in 1569 vermeld; raad bleef hij tot 1580, toen hij metterwoon uit onze sta'd ver trok; burgemeester Was hij in 1565 en 1570. Ook vindt men hem vermeld als overdeken van het Schippers- en Vis- schersgilde. Later was hij nog gouver neur over Zierikzee en geheel be-Oosten- Schelde enz. Met zijn buitengewoon fraaie hand heeft hij die laatste burgemeesters-verkie zing voor 1570 in het Poorterboek aan- geteekend, gelijk hij ook de regeerings- vernieuwing op 24 Februari 1572, toen Jacob Jansz. Boeije en Willem van Bos- huijsen burgemeesters werden, in dat re gister heeft neergeschreven. Daar zijn vader LieVsn Jansz. heette, is de naam van hemzelf dus eigenlijk Lieven LieVen Jansz. De naam „Kaarse- maker" zal ongetwijfeld aan een beroep ontleend zijn. TrpuWens men was des tijds in het namen geven en- aannemen zeer vrij, zoodat hij ook nog voorkomt met den naam van Mr. Lieven Janszoon Boom. In het penningkabinet te Brussel be vindt zich een eenzijdige looden portret- penning van 1550, waarop Mr. Lieven is afgebeeld. Het is een naar rechts gewend borstbeeld van een jongen man rret kor ten baard en baret op het hoofd. Het omschrift is: „Levinus Lychnopaeus. Zag. F. An. 1550". Jacques Zagar, amateur stempelsnijder, vervaardigde tijdens hij te Bourges studeerde dit portret van zijn mede-student. Volgens de mode dier da gen werd de echt Nederlandsche naam Kaarsemaker vergriekscht tot Lychno paeus. iHonderdvijftig jaren geleden was de naam van Mr. LieVen vrijwel vergeten. De Zierikzeesche pensionaris Mr. Adriaan Jan de Ruever, wiens grootmoeder Tee- Tinck heette, bezat door die afstamming vele merkwaardige familiebescheiden en handschriften, afkomstig uit de geslachten Teelinck en I-Ioffer, vermaarde regenten- familiën te dezer stede. Onder die stuk ken bevonden zich ook aanteekeningen van Mr. Lieven Jansz'. Kaarsemaker over de gebeurtenissen alhier in 1572, welke door den heer de Ruever aan den rec tor 'der Latijnsclhe school* Mr. Adam Camphuijsen ter inzage waren verstrekt. Laatstgenoemde vond daarin Veel merk waardigs over het voorgevallene te de zer stede in genoemd bevrijdingsjaar en toen door hem op 15 September 1772 i de gewone jaarlijksche redevoering in de I Waalsche kerk bij de bevordering der leerlingen van de Latijnsche school wferd uitgesproken en het in dat jaar twee eeuwen geleden was dat' Zierikzee naar de zijde van den Prins was overgegaan, Was die bede geheel gewijd aan Mr. Lieven Jansz. Kaarsemaker. Dit jstulc werd nog datzelfde jaar te Zierikzee in 4° bij J. de Kanter e'n Zoon op kosten der stad gedrukt en kwam in 1773 bij denzelfden uitgever, uit het Latijn ver taald door den letterlievenden apotheker Cornelis van der Grijp, van de pers. 1 Reeds bij de eerste verschijning van dat geschrift had de pensionaris de Rue ver op zich genomen daaraan historische aanteekeningen toe te 'voegen, maar door het spoedig overlijden van Camphuysen (5 Februari 1773) en voortdurende onge steldheid van den eerstgenoemde, kwa men die geschiedkundige bizonderheden eerst in 1778 te Middelburg bij W. Abra hams in het licht, tegelijk met de ver taling van van der Grijp, waarvan 't titel blad nu met het jaartal der uitgave ver anderd werd. Rector Camphuysen, die zijne rede voering aan den Raad der Stad opgedra gen had, werd daarvoor eene vereering van f159 toegelegd, welk vreemd bedrag verklaard wórdt, doordat men de door den rector betaalde drukkosten tegelijk wilde vergoeden. Ter nauwemoocl heeft Camphuysen daarvan nog mededeeling ontvangen, want die belooning werd bij raadsbesluit van 28 Januari 1773 toege kend en reeds op 5 Februari d.a.v. over leed hij, nog maar 33 jaren oud.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1