Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Vrijdag 28 April 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. B. H. IDELER,| manufacturen, St.-Annaland. A. Göedegebuure Az. Jr., Publicatie. Algemeen Overzicht. b u i t e n l a n d. binnenland" Prjja per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10768. Dir. 11 J. DE LOOZE Jr. Ultg.-Redict. M. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Z I E R I K Z E E. Stoffen en Chantum. Trap- en Gangloopers. Eng. leeren Broeken. Ruime keuze in Karpetten, Strepen Eu Gebloemde. Zoo juist ontvangen VITKAGE's, Pluche en wollen TAFELKLEEDEN. Beste zware LOOSTIJK roor BedOTertrekken. DAMES-ONDERGOEDEREN. Van af heden is als agent voor ons blad in bovenstaande gemeente aange steld, de heer. die zich belast met ;het aannemen van abonnementen. De Directeur. De BURGEMEESTER der gemeente Zierik- zee brengt bij deze ter kennis van de Ingezete nen, dat bij hem ontvangen en aan den Ontvan ger der Directe Belastingen ter invordering is verzonden, de Kohieren no. 5 en 6 der Per- soneele Belasting, voor het belastingjaar 1922, met uitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaat, om na bekomene kennisgeving van zjjnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinnering tevens dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. Zieriizee, 26 den April 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De conferentie te Genua, die de be kendste schijnt te zullen worden door de surprises, welke de heeren elkaar onder ling bezorgen, maakt thans weer een crisis door, die 't gevolg is van een door Frank- rijks minister-president te Barle-le-Duc ge houden rede, waarin deze, ten aanzien van het Duitsch-Russisch verdrag en van het vraagstuk betreffende de vergoedingen, gedreigd heeft met een zoo noodig zelf standig optreden van Frankrijk. Poincaré hunkert blijkbaar naar het oogenblik waarop de Fransche troepen het Ruhrbekken zullen kunnen bezetten, als Duitschland in gebreke blijft op 31 Mei weer zooveel milliarden te storten in het bodemlooze vat der diverse staats kassen. Naar aanleiding van deze rede heeft Lloyd George een onderhoud gehad met Barthou. Engeland's premier stelde voor te Genua een vergadering der gealliëerde mogendheden te houden ter bespreking de nalêvmg van het verdrag van Ver sailles. Hij wenscht de bedoelingen te kennen van de Fransche regeering be treffende den vervaltermijn op 31 Mei a.s. Dit voorstel ontmoette bij den Fran- schen gedelegeerde bezwaren. Hij wenscL- te liever een bijeenkomst van den Op persten Raad, waarin alleen de groote mogendheden vertegenwoordigd zullen zijn. Lloyd George wenschte schijnbaar alleen een bespreking met de Europeesche gealli eerde onderteekenaars van het verdrag van Versailles. Wat Washington door de 4 Mogendheden overeenkomst voor de Stille Zuidzee bracht, zal een nieuwe overeenkomst a la Versailles voor Europa moeten geven. Deze bijeenkomst zou dan kunnen leiden tot een onderlinge over eenkomst om van elke agressie, binnen zekeren tijd althans, af te zien. Vooraleer evenwel een zoodanige confe rentie zal kunnen bijeenkomen, moeten de Entente-mogendheden, met name Enge land en- Frankrijk, het eerst onderling met elkaar eens worden. Langzaam naderen wij 't tijdstip, dat besluiten zullen worden genomen, welke beslissend zijn voor de Europeesche verhoudingen in de naaste toekomst. Zal de Entente, die met zooveel lapmiddelen op de been ls gehouden, thans in Genua den genadeslag krijgen, of zal Frankrijk zijn tot nu toe gevolgde impe rialistische politiek ter elfder ure prijs geven? In diplomatieke kringen vreest men een breuk. Tijdens een persdiner heeft Lloyd Geor ge nog eens een waarschuwend woord laten hooren nopens den ernstigen toe stand In Europa en een dringend beroep gedaan op de krachten des vredes. Hij noemde het waanzinnig, voort te gaan met i de huidige methoden jegens Duitschland en Rusland, die samen meer dan 2/3 deel van het oude werelddeel beslaan. Deze twee laatstgenoemde landen die nen onvoorwaardelijk in de rij der natiën te worden opgenomen. Ontaardt de overwinning der geallieer den in onderdrukking, dan was spreker overtuigd dat weerwraak niet zou uitblij ven en Europa opnieuw zou gedompeld worden in een zee van bloed en tranen. De eerste minister deed een beroep op recht en billijkheid en zëlfbeheersching in den tijd der overwinning. „Wij moeten, aldus de premier, er de oogen voor openen, dat de volken van Europa niet op goeden voet met elkaar leven en dat er stormen opsteken, waaraan wij het hoofd moeten bieden. Wij hadden gehoopt, dat het einde van den oorlog ook een eind zou hebben gemaakt aan het ruw geweld, maar zoolang de Europeesche problemen niet zijn opgelost, kan er geen zekerheid bestaan, dat het ruw geweld is geweken en plaats heeft gemaakt voor het recht". Daar moet het heen, wil er vrede heer- schen tusschen de naties en volkeren van heel de wereld. Recht» moet booen macht gaan! Duitschland en Sovjet-Rusland. Ondanks de officleele ontkenning der Duitsche en Russische regeering houden enkele Engelsche bladen staande, dat zij in het bezit zijn van een definitief be wijs voor het feit, dat hoewel het moge lijk is, dat er geen geheime bepalingen zijn in de Duitsch-Russische overeen komst, er niettemin onderhandelingen gaande zyn tusschen Duitsche en Rus sische vertegenwoordigers, welke ten doel hebben het sluiten van een verstrek kende politieke overeenkomst. Volgens de Manchester Daily Despatch zou de voornaamste strekking van deze overeenkomst zyn, dat Duitsche officieren en matrozen zullen worden gebruikt voor de bemanning van Russische oor logsschepen en dat Duitsche officieren ter beschikking zullen worden gesteld van de Sovjet-regeering ten behoeve van de opleiding van het Russische leger. Het blad verklaart, dat zyn inlich tingen even onbetwistbaar als ernstjg zyn. Het betoogt, dat er machtige par tyen in Duitschland aan het werk zyn en aandringen op het sluiten van een militaire conventie. Zij beweren, dat Duitschland ondanks het verdrag van Versailles vry is, om een ontzaglyk militair avontuur in het Oosten te onder nemen. Een nieuwe wereldvlucht. Naar verluidt zal majoor Blake, de bekende vlieger-correspondent van de Daily Neivs trachten de vlucht om de aarde, welke de zoo noodlottige om het leven gekomen Ross Smith had willen ondernemen, te volbrengen. Blake's voor genomen route is 30,000 myl lang. Hy wil gaan over Frankrijk, Italië, Grie kenland EgypteMesopotamië naar Engelsch Indië en dan langs de kust van Burma en Cambodja en over Oost- China naar Japan, van waar hy langs de Aluiten naar Alaska wil oversteken en vervolgens over Canada en de Ver- eenigde Staten naar New York wil vlieger. Vandaar is hy voornemens naar New-Foundland te gaan en over Groen land en IJsland over te steken naar Schotland. Zijn voornemen is in het laatst van Mei te vertrekken en by hoopt in twee maanden zijn vlucht te volbrengen. Hoe wel by wil trachten het record van de reis om de wereld over land en zee te slaan, zal hy toch in de eerste plaats er op uit zyn de vlucht Daar behooren te volbrengen. Blake wil gaan met een zoo genaamd amphibievliegtuig, dat genoeg benzine kan meenemen voor een ona£ gebroken vlucht van 1500 myl, d.w z. voor tweemaal den laDgsten afstand, dien hy over zee zal hebben af te leggen. Een onaangenaam avontuur. Een tweetal jonge mannen uit de Engelsche badplaats Llandudno hebben dezer dagen een eigenaardig avontuur doorleefd. Zy hadden een bootje gehuurd om wat te gaan spelevaren in de baai. Toen zij uitvoeren, was het 't mooiste weer ter wereld, doch tegen den avond begon de wind op onrustbarende wyze op te steken en wel van den kant van de zee uit,, zoodat zy met de boot naar de klippen werden gedreven en daar zij in de onmogelijkheid verkeerden, do- richting van het vaartuig ook maar eenigermate te veranderen, waren zy gedoemd lydelyk toe te zien, hoe de boot op de rotsen zou worden geworpen. Gelukkig voor hen dreef de boot op een plek tegen de rotsen, waar zij gelegenheid hadden op de boven zee uitstekende steenklompen te klimmeD. Daar zaten zij nu, weliswaar veilig voor de onstuimige golven, doch buiten elke communicatie met de bewoonde wereld. In die benarde positie moesten zy bfijven tot den volgenden morgen. Hun vrienden aan den wal waren ongeruBt geworden over hun lot en zoodoende was do reddingboot uitgevaren om de beide jonge mannen te zoeken. Inderdaad werden zy ook ontdekt, doch door de hooge zeeën kon de bemanning van de reddingboot weinig anders doen dan wat Bignalen aan de gestranden geven, die van tijd tot tijd antwoord gaven door middel van een sigarenaansteker, totdat dit toestel het opgaf. Zoodat het licht genoeg werd liet een der mannen van de redding-expeditie zich van de landzijde aan een lang touw langs de steile rot9en 40 voet naar beneden gleden en met behulp van dit touw, slaagde de redder er tenslotte in, de beide jongelui in veiligheid te brengen. In het communistische Paradijs. Een lezeres zendt in de N. R. Crt. eenige uittreksels uit een brief, dien zij ontvan gen heeft van een vriendin te St.-Peters- burg, die daar leerares is aan een stads school en die .sjnds half December geen salaris ontvang.en heeft. Wij ontleenen er het volgende am: Uit een brief van 29 Maart 1922. „Ik heb vandaag je brief ontvangen, nadat ik sedert 31/2 jaar van geen enkel mensch, die mij na staat, eenig levens- teeken ontvangen had. Je kunt je onmoge lijk voorstellen, wat bij het ontvangen en lezen van je brief in mij omging. Alleen zij, die zoo verschrikkelijk en verschrikke lijk geleden hebben als wij, kunnen er zich rekenschap van geven. Mijn tante L. heeft het in haar laatste levensdagen ook zoo erg zwaar gehad, dat ik het heelemaal niet schrijven kan. De herinnering er aan is te verschrikkelijk. Zij heeft honger, koude en gebrek in alle opzichte geleden en vooral veel moreel moeten lijden. En mijn lieve N. is ook heengegaan, een jaar vóór tante L., na verschrikkelijk lijden, dat zij met geduld gedragen heeft. In beide gevallen, evenals ook bij mijn oom, waren het hoofdzakelijk honger en gebrek aan voedsel, die eerst ziekte en daarna den dood, ten gevolge gehad- heb ben. Juffrouw W. is door dezelfde oor zaken krankzinnig geworden en in het afschuwelijke krankzinnigengesticht „Nico- laas de Wonderdoener" gestorven. Haar dood en haar begrafenis (je kunt je heele maal geen denkbeeld vormen van een begrafenis thans hier) hadden op tante L. een groóten indruk gemaakt. Mevrouw v. H. is twee maanden na tante L. ook van honger en gebrek gestorven. Haar arme M. is een toonbeeld van ellende. Sedert 21/2 jaar geleden hebben wij geen enkelen dag gestookt, daar wij geen brandhout hadden. In zulk een jarenlang onverwarmde kan^eF heb ik tweemaal in 1920 en 1921 met 40 graden koorts en nog meer buiten kennis gelegen tot men mij naar het ziekenhuis bracht. Eenmaal was het vlektyphus,- het vorig jaar longontste king. En geen eten in huis. En dat is nog alles niets in vergelijking met hetgeen wij moreel hebben moeten lijden; hoe wij hier in ons eigen huis behandeld zijn, tart alle beschrijving. Als je mij vraagt, hoe het nu met ons staat, kan ik dit nauwelijks in woorden uitdrukken. Met onzen gemoedstoestand, den mijnen althans, is het zeker niet beter gesteld dan met die van een dwang arbeider in Siberië. Mijn broer is ook in een vreeselijken toestand. Daarbij geen enkel bevriend mensch hier. Allemaal zijn ze weg, en van bijna niemand weten we iets af. Mijn arme, arme zuster moest na de zwaarste zorgen sterven en haar kinderen alleen achterlaten. Twee jaar lang heb ik daarvan niets geweten en ver nam het door een toeval. De kleinen zijn bij vrienden in Duitschland. Ik weet hun adressen niet. Ik zal jou of andere liéve vrienden wel vnooit, nooit meer terugzien. Want G. en ik zijn bedelaars in den waren zin des woords geworden. Alles hebben wij ver loren. De goederen van oom B., al mijn sieraden, mijn geld, mijn zilvergoed, niets heb ik gekregen. En wat Ik thuis had, is mij door de ingekwartierde matrozen ont stolen. Al mijn gouden voorwerpen, mijn linnengoed, mijn kleeren. Mijn laatsten gouden armband (hij was hun waarschijn lijk te ouder we tsch, daarom hebben zij hem mij gelaten) heb Ik Kerstmis ver kocht, daar ik niet meer wist hoe ik G. en mij nog voedsel zou kunnen ver schaffen. Weldra zal ik geen lessen meer kun nen geven, daar de laatste schoenen mij van de voeten vallen. G. had er sedert lang geen meer. Daarom moest ik in den herfst de mijne afstaan. Nu hebben wij den allerlaatsten tijd heelemaal geen meer en mijn broer ook niet. Iets te koopen voor kleeding is ons geheel on mogelijk. Een el van een eenvoudige wollen stof kost 4 millioen roebel en meer, een paar afschuwelijke kousen 1 millioen, een paar schoenen 12 a 15 mil- lioen, een paar overschoenen 4 millioen Nu kreeg is voor: ingespannen arbeid van 's ochtends tot 's avonds laat ten hoog ste 21/2 millioen per maand. Afschuwelijk zwart brood kost 110000 roebel 't pond. Boter, melk of wittebrood is geen sprake van. En toch is het mo- reele lijden nog het ergste. Schrikkelijke eenzaamheid, geen enkel bevriend mensch, een leven tusschen lieden die men niet begrijpt en dan nog behalve het andere werk, behalve de lessen, behalve alle dienstbodenwerk als koken, wasschen, naaien, nog zwaren arbeid, die vroeger geen dienstbode te doen kreeg, hout hakken, water dragen, vuilnis weghalen, straten vegen enz. Daarbij nooit ergens, ook thuis niet, een opwekkend woord. Een leven zan der eenige rust, noch in den zomer, noch in den winter. En zonder eenig uitzicht, zonder eenig bereikbaar doel of resul taat voor oogen, zonder zelfs het voor uitzicht van schoon linnen of orde lijkheid. Je vraagt wat wij noodig heb ben. Ik kan alleen antwoorden: niets, daar het toch niet helpt, omdat alles or i breekt. Een ongewone berooviug. Een ongewone berooving is Dinsdagnacht te Bohn voorgekomen. Daar werd dr. Roth op de „Remagener Brückenseite" door 3 mannen overvallen, die hem al zijn geld afnamen en toen van hem verlangden, dat hij in het water zou springen. Roth weigerde dat en toen probeerden de schurken er hem met geweld in te du wen. 'In zijn doodsangst klemde de dok ter zich aan het hek vast, waarop de mannen hun messen trokken en hem in zijn vingers sneden lot hij wel moest loslaten. In zijn val kon hij gelukkig een ijzeren staaf grijpen, doch ook daar heen volgde één der onmensehen zijn slachtoffer om hem het neusbeen in te slaan en hem ook verder nog afschuwe lijk toe te takelen. Daarop verdwenen de roovers en kon dr. Roth zich hevig bloedend naar zijn hotel terugsleepen. Het bankroet der tegenwoordige soc. politiek. Van mej. mr. E. C. van Dorp verscheen bij A. W. Sythoff's Uitgeversmy te Lel den Het bankroet der tegenwoordige sociale politiek. Schrijfster behandelt daarin in de ver schillende hoofdstukken o. m. den fioan- cieelen en oeconomischen toestand, de industrieele of oeconomisohe democratie, de kunstmatige loonsbepaling en Marx isme, de werkloosheidhet collectief arbeidscontract en arbeidsbemiddeling, sociale maatregelende Arbeidswet socialisatie en de verkiezingen. In den drang naar medezeggenschap van den arbeider in de bedrijfsleiding ziet mej. van Dorp slechts een wensch naar hooger loon en geen belangstelling in het be drijf. Overigens zag zelfs Marx in, zegt zy, dat een groot bedrijf een centrale leid;ng eischt. Tegenover een verklaring van den heer Smeenk, den drang naar medezeggenschap overal te hebben aan getroffen haalt zij een Araerikaansch schrijver aan, die mededeelt hem ner gens to hebben gevonden. De achturige werkdag behoort h. i. geheel te verdwijnen, in het belang van de arbeiders in de eerste plaats, die het gelag betalen. Ook de collect, arbeidsovereenkomst lijkt haar over het algemeen een oeco- nomische fout. „Zij strekt tot kunstmatige eenvormig heid, terwijl de grootst mogelijke diffe rentiatie in het belang van den arbeider is. De loonsbepaling is voor den werk gever moeilijk genoeg, daar zy feitelijk eerst vast te stellen zou zyn na verkoop van het product. De loonsbetaling is een vooruitbetaling, dus een schatting. Hoe meer de werkgever vrij is, hoe beter hij ia staat zal zyn, de schatting zoo juist mogelijk te doen. Eenvormigheid is steeds in het voordeel van de slechtste, in het nadeel van de beste arbeiders. Zij kan nimmer een wonsch van alle arbeiders zyn Ieder man moot daar staan, waar hy het meeste bijdraagt tot het maatschappelijk resultaat, wat alleen kan, wanneer zyn loon ook rekening houdt met dat resultaat". In het hoofdstuk over wetgeving en partystelsel lezen wij „Na de gemakkelijke tijden zyn de moeilijke gekomen, waarin aan het volk moet worden duidelijk gemaakt, dat wat het begeert, niet tot het doel kan leiden, dat het zich voorstelt. Het was een simpel werk, allengs het kiesrecht toe te staan. Het is een zwaar werk het volk tot inzicht te brengen, dat het zichzelf een graf graaft. Daarvoor zijn mannen noodig van meer dan gewonen moed en bekwaamheid, en in een andere positie, dan tot nu toe een constitutioneel minister heeft ingenomen, by de gratie der partijen. „Het partystelsel oefent echter een machtige suggestie uit. Het is veel ouder dan het parlementarisme, en het vindt zeker zijn diepste oorzaak in do psyche van den mensch, zijn neiging, de macht van do eigen persoonlijkheid uit te breiden. Zoo leeft dan ook het party wezen in oude vormen voort, hoewel de inhoud weg is, en het zal zoo gauw nog niet verdwijnen. „Tot een party behoort men meer uit traditie, dan uit een weloverwogen over tuiging aangaande het bestier van's lands zaken, eD uit geheel andere aBpiratiën dan een staatsgedachte worden politieke partijen geboren. Zoo zijn do anti-revo- lutionnaire en de katholieke party uit godsdienstige, niet uit politieke aspira- tiën geboren, en juist daarom zoo machtig kunnen worden, omdat zy onaf hankelijk zyn van tijdelijke leuzen. „In die omstandigheden bepalen niet de beginselen de toetreding tot een partij, maar bepaalt de partij de beginselen, en worden partybelangen gekunsteld. Waar zulke politiek op den duur heen leidt, toont Amerika De partybelangen worden persoonsbelangen. „Wil men nu het partywezen zoo goed en zoo kwaad als het gaat gebruiken, Wil het eten niet verteeren, FRECO'S MAAGTABLETS probeeren, Zieke magen maakten zij Reeds van vele kwalen vrij. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee, L. G. v. ZALTBOMMEL te Tholen en JOH. LEUNE te Stavenisse. dan staat maar één weg open. Niet op een beginselprogram, omvattend een geheele reeks van vraagstukken, wordt dan een regeering gebaseerd, maar op een bepaald vraagstuk, dat op dat oogen blik het gewichtigste en urgentste is. Welk dat vraagstuk op het oogenblik is, behoeft niet meer gevraagd; het is hot economische vraagstuk, dat van het al of niet voortgaan in de lyn der industrieele democratie, van de inmen ging der regeering in het economische leven. „De politiek nu, die aan deze inmenging een eind maakt, zal tevens het failliet van het parlementaire stelsel kunnen voorkomen, want de Engelsche schrijver, die dit toeschrijft aan de uitbreiding der staatsfuncties, heeft gelijk". Het stelsel der evenredige vertegen woordiging heeft de euvelen nog ver ergerd. meent schryfster, omdat het het party wezen heeft verscherpt. De a s. verjaardag van de Prinses. Naar het Corr. Bureau verneemt, zal uiteraard wegens het overlijden van Groothertogin Maris van Mecklenburg ten hove geen feestelijke viering van den aanstaanden verjaardag van Prinses Juliana plaats vinden. Intusschen zal de door het Hof aangenomen zware rouw geen beletsel behoeven te vormen voor het doorgaan van openbare feestelijk heden, welke van wege gemeente of particuliere vereenigingen ter gelegen heid van den verjaardag van de Prinses mochten zyn voorgenomen. De Vlootwet. Naar in parlementaire kringen verluidt zal er geen sprake meer van zijn dat het wetsontwerp betrefiende een vloot wet voor Nederland nog op de agenda geplaatst wordt van de werkzaamheden van de Tweede Kamer, welke nog voor het reces moeten worden afgedaan. Tweede Kamer. Zitting uan Donderdag 27 April. De Kamer besloot morgen in de af- deelingen te onderzoeken de wetsvoor stellen inzake de grondwetsherziening en verwierp het voorstel-Troelstra ter zake. Zij verwierp voorts het voorstel-Visser van IJzendoorn om alsnog het voorstel- Staalman tot uitstel van de invoering der tabaksbelasting in de afdeelingen te onderzoeken. De motie-Marchant bij de interpellatie-Troelstra ingediend wordt verworpen met 54 tegen 25; de motie Wijnkoop (ontbinding der Eerste Kamer) wordt verworpen met 58 tegen 22 st.; de motie-Wijnkoop om de regeering te verzoeken de afschaffing der Eerste Ka mer en een uitvoerig referendum voor te stellen, wordt verworpen met 77 tegen 3 stemmen. De heer Ketelaar vraagt een interpel-. latie aan over het voornemen der regee ring nopens art. 40 van het bezoldigings besluit. Hierover wordt Dinsdag beslist. De heer Hiemstra interpelleer! over de steunverleening aan veenarbeiders in Emmen. Hij vraagt waarom de werkver schaffing wordt bekostigd door Binnen- landsche Zaken en niet door Arbeid. Is de commissie voor werkverruiming om advies gevraagd? Wil de regeering de loon bepalingen herzien? Zal de regeering ook in andere gemeenten dan Sleen en Emmen werk verschaffen? Wil de regee ring de verlaging van den steun intrek ken? Wil de regeering steunverleening mogelijk maken voor meer leden van een gezin? Wil de regeering terug ko men van de intrekking der steunrege ling voor gemeenten waar nog een be langrijke werkloosheid bestaat. Minister Ruys de Beerenbrouck wijst erop dat de steunregeling alleen is ver ouderd wat den vorm betreft. Werkver schaffing was noodig om het chronidch worden der werkloosheid te voorkomen. De commissie voor werkverruiming be hoefde niet geraadpleegd te worden. Hooger loonen kunnen niet worden ge geven. Zoo noodig zal de steunverleening ook tot andere gemeenten worden uit gebreid. De noodzakelijkheid echter is niet gebleken. De verlaging van de steun verleening kan niet ongedaan worden ge maakt. Overwogen wordt ook aan onder de belasting vallende inwonende zoons eenigen steun te verleenen. Voor de steunverleening aan landarbeiders is vrij wel geen reden. De heer van Vuuren dringt aan op meer samenwerking terzake werkverschaf fing tusschen Binnenlandsche Zaken en Waterstaat. De heer Kolthek meent dat de lage loonen bij de werkverschaffing loondVdk- kend werken. De heer Snoeck Henkemans beveelt de uitvoering van Waterstaatswerken aan. De heer van de Laar verwacht ver betering van den economischen toestand door kunstmatige inflatie. De heer Weitkamp wijst op ontwate ring van heidegronden als middel voor werkverschaffing. 1 'i j£i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1