Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Maandag 24 April 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: buitenland. binnenland. Uit Stad en Provincie Zenuw-tabletten. Pr(js per 3 maanden f 1,50, franco per poet f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10766. Dir. A. i. DE LOOZE Jr. Uitg.-Rsdict. U, J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 cis. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Gevonden voorwerpen Een heerenhoed; een zakje kippenvoer; een gouden dames-armband-horloge; een rolletje kantstof. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R P. BRONS. De ontploffing in Monastir. Naar uit Belgrado wordt gemeld, kan eerst thans een beeld worden gegeven van de ontploffing te Monastir (Z.-Slavië) daar alle telegrafische en telefonische ver bindingen met Monastir dagen lang ge- stoord zijn geweest. In de artillerie-ka zerne waren meer dan 400 wagons muni tie voor lichte en zware artillerie onder gebracht. De ontploffing vernielde de ka zerne en deed de huizen in de omgeving instorten. De geheele stadswijk is een puinhoop. Het juiste aantal slachtoffers kan nog niet bij benadering worden vast gesteld, daar in de nabijheid van de plaats des onheils nog ongeveer 400 wagons met munitie en ontplofbare stoffen staan, die elk oogenblik in de lucht kunnen vliegen. De verwoeste stadswijk is door militairen afgezet. Ongeveer 30.000 menschen zijn dakloos en kampeeren onder den blooten hemel op de weiden. Zij hebben groot gebrek aan levensmiddelen. Uit de nabij heid zijn een groot aantal veldkeukens en levensmiddelen aangebracht om in het allernoodzakelijkste te voorzien. De re geering heeft reeds een aanzienlijk bedrag toegestaan en door een particuliere orga nisatie is reeds 10 millioen dinar gezon den. De ontploffing had plaats in de mo derne stadswijk. Zij is blijkbaar door zelf ontbranding ontstaan. Men vreest ook nog voor de ontploffing van duizenden handgranaten, die er zijn opgeslagen. Deskundigen schatten de scha de voor particulieren op 40 millioen dinar, terwijl bovendien ook de staat voor vele millioenen schade lijdt. Tsjitsjerin. Tsjitsjerin, de Russische volkscommis saris voor buitenlandsche zaken, blijkt te Genua groote aantrekkingskracht op de menigte uit te oefenen. Hij mag zich al thans in een welhaast opdringerige be langstelling van het publiek verheugen, dat hem aangaapt en toejuicht als ware hij een gevierd kunstenaar! De Engelsche bladen vertellen, dat hij op de receptie in het stadhuis te Genua het middelpunt der openbare aandacht was. Toen hij in zijn auto voorreed, stroomden de men schen op hem af en wierpen hem roode rozen toe. Italiaansche vrouwen staken hem bloemen in het knoopsgat, en de bolsjewieksche gedelegeerde werd zóó om stuwd door geestdriftige lieden, die hem de hand wilden drukken of zijn handtee- kening wilden machtig worden, dat hij in een zijvertrek van het stadhuis de vlucht moest nemen. De waanzinnige wereld. De Engelsche pers houdt zich nog druk bezig met den wereldkampioen bokser Jack Dempsey, die by zijn bezoek aan Londen al haast evenzeer het middel punt is van de publieke belangstelling als dat indertijd het geval was met Charlie Chaplin. Eiken dag wordt het belangstellend publiek op de hoogte gehouden van wat de bokser doet, hoe laat hy opstaat, waar hy heen gaat, wat hy eet en al wat verder een belangstellend publiek maar wil weten. Maar overigens is de kampioen in goede conditie. Hy heeft Londen verbaasd door 's morgens om zeven uur op te staan en in zijn eentje te gaan kuieren langs Strand en Thames Embankment, in de hoop, dat hy aan de nieuwsgierige menigte zou ontsnappen. Maar de jongens op straat herkenden hem van de af beeldingen ,in de geïllustreerde bladen en van de bioscoop en ze achtervolgden hem, totdat by zich tenslotte gevangen gaf en links en rechts stevige hand drukken uitdeelde en zyn handteekening zette op vieze stukjes papier die hem werden voorgehouden. Lang kon dat Datuurlyk niet durenvan zoo'n dringende belangstelling krygt iemand al spoedig te veel en Jack keerde met een eenigszins haastiger tred dan hy gekomen was, naar zijn hotel terug waar hy vijfhonderd brieven vond, meest van Engelflohe meisjes. De tweede postbestelling bracht er nog tweeduizend, vele op gekleurd papier en lieflyk geparfumeerd. Er waren uitnoodigingen tot een diner by, een groot aantal brieven waren sollicitaties naar de betrekking van particulier secretaris en dan natuurlijk ook huwe lijksaanzoeken. Een whisky-secte. De Engelsche whisky-fabrikanten Haig and Haig hebben een brief ontvangen uit San Francisco, waarin gemeld wordt, dat, hoewel het land is drooggelegd, toch nog alt\jd drank mag worden in gevoerd voor medicche of godsdienstige doeleinden. In Californië heeft zich dan ook een nieuwe secte gevormd, waarvan de leden verscheidene malen per week byeenkomen, bij welke gelegenheid zy, als onderdeel der ceremoniën, zooveel mogelyk whisky moeten drinken. Ieder een sluit zich by de nieuwe secte aan. De politie heeft eerst getracht daar een eind aan te maken, maar toen dat onmogelijk was en de zaak dus veilig bleek, hebben ook massa's agenten zich als lid opgegeven. Groothertogin Marie van Mecklenburg, f Groothertogin Marie van Mecklenburg, moeder van den Prins, is Zaterdagochtend te ongeveer 11 uur, in den ouderdom van 72 jaar, ten Koninklijke Paleize Noord einde overleden. Groothertogin Marie Caroline Auguste van Mecklenburg werd geboren in Ru- dolstadt op 29 Januari 1850. Op 4 Juli 1868 huwde zij met Groothertog Friednch Franz II, groothertog van Mecklenburg— Schwerin, die 15 April 1883 overleed. Uit dit huwelijk werden drie kinderen geboren, Groothertogin Elisabeth, gehuwd met den voormaligen groothertog van Oldenburg, hertog Adolf en prins Hendrik. Het Koninklyk bezoek afgelast. In verband met het overlijden van de Groothertogin van Mecklenburg, moeder van den Prins, heeft de Koningin afgezien van het voorgenomen bezoek aan Amster dam van 8—12 Mei a.s. ZIERIKZEE. In de advertentie, voor komende in ons nummer van Vrijdag j.l., betreffende het Historisch Volksfeest, stond als datum voor de feestviering 31 Juli. De opmerkzame lezer zal wel be grepen hebben dat dit een zetfout was en moest zyn 13 Juli, zooals reeds eerder in ons blad werd vermeld. Op de algemeene begraafplaats te Vlissingen werden de vorige week de lijken van vyf Engelsche krijgers die in den oorlog op Schouwen zyn aange spoeld en daar voorloopig ter aarde waren besteld,- bijgezet op dat deel van het kerkhof, waar reeds een 40-tal ge allieerde soldaten rusten by het voor hen verleden jaar opgerichte monument. Naar men ons meedeelt, heeft de verkoop der Emmabloem, ten bate der tuberculosebestrijding, te Zierikzee f315 en in verschillende andere gemeenten van Schouwen—Duiveland, waar de ver koop kon plaats hebben, dank zy de welwillende medewerking van een aantal heeren, die zich bereidwillig beschik baar stelden om de verkoopsters met hunne auto's naar de plaats harer be stemming te breDgen, f 160 opgebracht, zoodat een totaal bedrag van f 475 als ontvangst kan worden geboekt door de vereeniging, die dezen verkoop organi seerde, welk bedrag mitsdien aan de plaatselijke t b c-bestryding ten goede zal komen. Zooals uit een in dit nummer op genomen advertentie bljjkt, zal de lezing van jhr. R. de Muralt te St.-Philipsland op 27 dezer doorgaan. Op de te 's-Gravenhage gehouden bloemententoonstelling verwierf de in zending zaailing-narcissen van de N. V. Bloembollenkweekery en Handel v/h. J. E. Mulock Houwer Co. alhier, de zilveren medaille. Woensdag a.s. hoopt mr. J. F. van Dein se uit Middelburg de reeds voor de tweede maal uitgestelde lezing over de grondbeginselen der Theosofie te houden. Zekerheidshalve komt mr. v. Deinse met de middagbootzoodat de kans groot is dat de lezing nu door zal gaan. RENESSE. De melkveehouders van W.- Schouwen hielden verleden week in de zaal van wed. Kappers een vergadering omtrent het leveren van melk aan de fabriek „De Duif' te Nieuwerkerk. De eigenaar en ondernemer dier fabriek, de heer W. H. van Oeveren, de voorzitter en secretaris der Melkveehoudersbond van Schouwen en Duiveland waren aanwezig om de zaak toe te lichten. Na de uiteen zetting bleek, dat er groote aantrekkelijk heid bestaat om de melk aan de inrichting te leveren. Men was algemeen van mee ning, dat het een groot voordeel is om het product zoo dicht mogelijk te kunnen verwerken. Het is een voorrecht, dat den leveranciers zeer ten goede zal komen. Hoogstwaarschijnlijk zal binnen enkele weken de fabriek gereed zijn om de melk uit Schouwen—Duiveland te kunnen aan vaarden en verwerken. ELLEMEET. Bij de hier onlaDgs ge houden eindles van den landbouwwinter- cursus, werd de naam van P. A. Kooman by het lystje der gediplomeerden onop zettelijk vergeten. We herstellen dit gaarne. BROUWERSHAVEN. De heer J. v. Scha- gen, tot voor korten tijd werkzaam, aan het ontvangkantoor alhier, is per 1 Mei a.s. benoemd tot Rijksklerk der Directe- belastingen, Invoerrechten en Accijnzen ten kantore Nieuwe Niedorp. DREISCHOR. Zaterdag hield de Boe renleenbank alhier haar gewone jaar- lyksche vergadering, die door 64 leden werd bijgewoond. Uit de rekening en balans bleek, dat aan spaargelden over het afgeloopen jaar was ontvangen f 75202,61. Aan de spaarders was terug betaald f 45583,90*. Aan het einde van het jaar bedroeg het saldo dor spaar gelden f 84130,90. Aan voorschotten werd terugbetaald f 13200 en werd f7650 als nieuwe voorschotten gegeven. Aan het eind van het jaar had de Bank f 34100 aan voorschot uitstaan. In loo- pende rekening was gedurende het jaar ontvangen f 182685,16 en uitgegeven t 217826,92. Aan het eind van het jaar had de bank in loopende rekening te vorderen f 85255,30 en was ze verschul digd f 38816,18. Het winstcijfer bedroeg f 612,34. De heeren J. C. van Langeraad en J. J. Klompe, resp. voorzitter van den Raad van Toezicht en van het Bestuur, wer den zoo goed als met algemeene stemmen herkozen en namen deze benoemingen weder aan. Met een woord van dank voor de talrijke opkomst sloot de voor zitter de vergadering. NIEUWERKERfc Blijkens een adverten tie in dit No. roept de heer W. H. van Oeveren tegen a.s. Donderdag melkprodu centen op om toe te treden tot de Room boterfabriek „De Duif". Genoemde heer heeft n.l. het initiatief genomen om deze, door hem aangekochte fabriek weer in; werking te stellen; ongetwijfeld een prij zenswaardig voornemen, waarmede wij hem gaarne veel succes toewenschen. Het contract bevat voor de melkleveranclers zeer voordeelige voorwaardeno. a. dat ze de óndermelk terug ontvangen. Voorts wordt de melkprijs vastgesteld op t/oo boterprijs, mits een vetgehalte van 31/10 pCt. aanwezig" zij. Wanneer de fabriek een bepaald kwantum verwerkt, zal een halve .cent per L. meer aan H.H. leveran ciers worden uitgekeerd. THOLEN. De opbrengst van het Emma- bloempje bedraagt hier f 91,87. Telken jare rijst hier het bedrag al hooger. Het pleit voor de tactiek der jonge dames, die hier de zaak flink aanpakken. Een woord van dank voor hunne bereidwillige opoffering Hs zeker verdiend. Ook de wijkverpleegster weerde zich en mocht menig bloempje bij hare patiënten achterlaten. YERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 21 April. Ten overstaan van notaris Korteweg, werden heden alhier, voor den heer L. de Vlieger, in 't openbaar verkocht: Gemeente Noordgouwe, aan den Kloosterweg: 58.30 Aren bouwland, voor f 1200; 57.80 Aren idem, voor f 1200; 50 Aren id., f1175; 39.40 Aren id., f1176; 64 Aren id., f1200; 6&70 Aren id., f 1200; 84.70 Aren id., f 1200. Aan den Donkeren weg: 1.38.89 H.A. bouwland, voor f1160; (43.01 Aren id., f1150; 61.39 Aren id., f1150; 53.20 Aren, id., f 1175; 58.95 Aren id., f1150; ,44.47 Aren id., f1150; 33.47 Aren id., f 1150; 28.13 Aren id., f1175; 55.96 Aren id., f1150. 'Aan den Groenenweg: 1.63.66 H.A. weiland, voor f 1145. Aan den Donkeren weg: 1.27.95 H.A. weiland, voor f 925^; 1.57.73 H.A. id., voor f925. Gemeente Kerkwerve: Aan de Gasthuisdreef2.38.60 H.A. weiland, f 976. Aan den Brasweg: 2.26.90 H.A. weiland, voor f950. Aan den Mosseleeweg: 48 A. bouwland, voor f1057; 50.10 A. id., f1075; 47.80 A. id., f1075; 45.60 A. id., f1075; 37.90 A. id., f1100; 36.70 A. id., f1077; 45.50 A. id., f 1051; Aan den Langen Vroon- weg: 3.19.30 H.A. weiland, vooraf 950. Ge meente Zierikzee, aan den Schouwschen dijk: 44.81 A. bouwland, voor f900; 41.09 A. id., voor f 925. Alles per Gemet. ONDERWIJS. ANNA-JACOBA-POLDER. Aan de leer lingen van den hier gehouden landbouw- cursus, A. Verhage, J. v. d. Reest en J. Quist Jz. is mede een diploma uitgereikt. Dit ter aanvulling van het j.l. Vrijdag op genomen bericht. MARINE EN LEGER. De Landweer verdwynt. Het ligt in het voornemen van den Min. van Oorlog de bestaande landweer-batal jons met ingang van 1 Juli a.s. op te hef fen. De dienstplichtigen van de landweer zullen alsdan administratief overgaan bij het leger, terwijl de verschillende land- weer-districts-commandanten, voor zoover zij niet tot het actieve leger behooren, op pensioen zullen worden gesteld. AANBESTEDINGEN. Te Nieuw- en St.-Joosland werd Zater dag door het bestuur van den Polder Nieuw-Sint-Joosland aanbesteed, het plaat sen van een betonmuur op den buiten- kruinlijn van den zeedijk van dien polder over een gezamenlijke lengte van 2356 M. Ingeschreven was o. a. door N. V. Ge wapend Beton „Zeeland" te Zierikzee, voor f24.290; Iz. Douw, Zierikzee, f22900; M. v. d. Linde, Scharendijke, f 20846. 't Minst was C. de Leeuw te Nieuwdorp, voor f19625; 't hoogst Haagsch Techn. Bureau te 's-Gravenhage, voor f80.000. STAVENISSE. Zaterdag werd alhier aanbesteed1 door het bestuur der water- keering van de cal. polder Oud-Kempens- hofstede en Moggershil, het herstel, de vernieuwing en 't onderhoud tot 30 April 1923 van de aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiingwerken aan genoemde waterkee- ring. Inschrijvers waren voor het dijkvak O. K. H. (raming f 17391) de heerenOos ters, Willemstad, f 17227Berrevoets, Kerk werve, f16400; de Bruijn^ Terneuzen, f15529; J. Eerland, Stavenisse, f14850; J. Moerland, St.-Annaland, f14515; Joh. Elen- baas, St.-Annaland, f14500; J. v. Vossen, St.-Annaland, f13999; van Popering, Sir- Jansland, f13600; L. v. d. Velde, Bruinisse, f 13500 en Adr. Wesdorp te Stavenisse, f12400. Voor het dijkvak Moggershil (ra ming f 22897) hadden ingeschreven de hee ren: de Bruijn, Terneuzen, f21389; Oos ters, Willemstad, f20742; J. Eerland, Sta venisse, f19810; C. Moerland, St.-Annaland, f 17910; Joh. Elenbaas, St.-Annaland, f17800; W. v. Vossen, St.-Annaland f 17173; v. Popering, Sir-Jansland, f16600; L. v. d. Velde, Bruinisse, f 16400 en Adr. Wesdorp, Stavenisse, f 16250. KERKNIEUWS. Ned. Her*. Kerk, Beroepen Te Feijenoord, A. D. Meeter te Vriezenveen. Te Driebergen, J. RaveBloot te Rotterdam. Aangenomen: Naar Maasdam-Cillaars- hoek, J. Kuylman te 't Woud (bij Delft). Naar Spannum, dr. B. van Meer te Apeldoorn. BedanktVoor Ryssen, H. A. de Geus te Veenendaal. Voor Opende (toez.), J. I. van Schaick te Lettelbert. Voor Vinkeveen, J. Goslinga te Utrecht. Voor Staphorst, W. J. van Lokhorst te Bennekom. Voor Lienden J. H. van der Wal te Papendrecht. Voor Putten, J. Bus te Ouddorp. Voor Abcoude, A. D. Meeter te Vriezenveen. Geref. Kerken. Beroepen: Te Delft (3de pred.pl.), H. A. Munnik te Zwolle. Te Schipluiden, B. Alkama, cand. te Apeldoorn. BedanktVoor Oosterend fexel), P. H. de Jonge te Heerde. Chr. Geref. Kei*. BeroepenTe Boskoop en Zutphen, J. D. Barth te Werkendam. Bedankt: Voor Hoogeveen, P. de Smit te Oud-Beyerland. Geref. Gem. Bedankt: Voor Amsterdam, M. Hofman te Rij8sen. FAN HEINDEISN" VER, De sneltrein Arlon—Brussel is nabij Namen op een goederentrein geloopen; twee passagiers werden vrij ernstig ge wond en een 30-tal licht gewond. Een ambtenaar van P. L. M. is in den sneltrein tusschen Marseille en Toulon door treinroovers van zyn tasch met 250 duizend francs beroofd. Toen de trein zyn vaart verminderde konden de roovers ongedeerd ontsnappen. Naar de Chicago Tribune verneemt, hebben in de laatste dagen langs de Mississippirivier in de Vereenigde Staten hevige regens en stormen plaats gehad. Er is veel schade aangericht, terwijl 32 personen werden gedood en niet minder dan 320 personen verwondingen op liepen. De Iersche arbeidersparty heeft voor geheel Ierland voor heden (Maan dag) een 24-uur-staking afgekondigd. Het huwelyk van koning Alexander van Servië, Kroatië en Slowenië met prinses Marie van Roemenië, zal 4 Juni in de kathedraal te Belgrado worden ingezegend. In Augustus zal er te Mechelen een school voor klokkenisten worden opgericht, omdat er zoovele carillons niet meer worden bespeeld. Jef Denijn zal leider van de school worden, Gedurende de vorige week zyn op de Azoren aardschokken waargenomen. Te New-Orleans zyn Vrijdag de kinderen buiten de stad gebracht, welke bedreigd wordt met een doorbraak van de Mississippi. Duizenden arbeiders zyn aangenomen tot ophooging der dijken. Honderdduizenden hectaren land in den Amerikaanschen staat Illinois zyn overstroomd door het nog steeds was sende water der Mississippi. De Antwerpsche rechtbank heeft den burgemeester der gemeente Berchem tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld, benevens 5 jaar eerverlies, wegens on gelukkige speculatie met gelden, welke hem als beheerder waren toevertrouwd. De staking der Engelsche marco nisten, die verscheiden weken heeft geduurd, is geëindigd. De troepen van den gouverneur van Mandsjoerye hebben Peking en Tientsin bezet. Donderdag heeft het in 't Reuzen gebergte (D.) gesneeuwd. Het proces van de jury tegen ex- kapitein Killinger en luitenant Miiller, beschuldigd van medeplichtigheid by den moord op Erzberger, zal 15 Mei a.s. te Offenburg aanvangen. Te Merdingen naby Keulen is Vrijdagmiddag een groote suikerraffina derij geheel afgebrand. Men söhat de schade op 40 50 millioen mark. De katholieken te Belfast hebben telegrafisch aan Churchill en Chamber lain om bescherming gevraagd. By Cromford (in Derbyshire) z\jn drie waggons van den exprestrein van Londen naar Manchester omgevallen, terwyl de trein in volle vaart reed. De trein was vol passagiers, maar gelukkig onrast, gejaagdheid, slapeloosneidTexarnen- vrees, prikkelbaarheid en overspanning worden spoedig overwonnen door'[gebruik voji MIJNHARDT* Zy geven rust en kalmte, een verKwiKkende sle^p, en, doen gejaagdheid ophouden per koker 75 er bij en drogisten werd niemand ernstig gewond. Ver schillende personen ontsnapten op won derlijke wijze aan gevaren. By Samara (Rusl.) is een lid der Amerikaan sche Relieforganisatie in het hongersnoodgebied vermoord en opge geten. De Italiaansche koning is Zater dagmorgen te Genua aangekomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Twee kinderen verbrand. Vrijdagmiddag heeft op de boerderij Anna's Hoeve" onder Weesperoarspel een brand gewoed, die .aan twee kinderen het leven heeft gekost. Terwijl de vader, W. J Heeman, in een der bovenvertrekken zijn middag slaapje deed, en de moeder vergezeld van haar oudste dochtertje buiten bezig was de pannen schoon te maken, is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het woonvertrek, dat gelegen was in het voorhuis van de boerderij. In dit vertrek hadden de ouders achtergelaten hun beide kinderen, resp. twee eh een halfjaar oud. 't Meisje lag in haar wiegje te slapen, het jongetje had de moeder met een touw aan den deurknop vast gebonden teneinde te voorkomen, dat 't kind by de kachel kon komen. De vader ontwaakte door het geknet ter van vuur. Beneden gekomen vond hy het voorhuis in lichte laaie. Hij snelde naar buiten om hulp te roepen en sloeg vervolgens de ruiten in teneinde zoo doende de kamer, waarin de kinderen zich bevonden, binnen te dringen. Maar het vuur had al te zeer om zich gegre pen. Het mocht hem niet gelukken de kinderen te redden. Vuur en rook maak ten elke poging tot redding onmogelijk. Inmiddels toegeschoten buren wendden eveneens vruchtelooze pogingen aan en zoo moest men het aanzien, dat een tweetal kinderen een prooi der vlammen werd. Anderen hadden intusschèn het vee uit den stal gedreven. De brandweer, de politie en de rijks- veldwacht waren spoedig op de plaats des onheils aangekomen. De spuitgasten konden zich echter slechts bepalen tot bescherming van een sohuur en den hooiberg. Boschbrand Te Tilburg heeft Vrijdag middag een boschbrand gewoed. De 60- jarige landbouwer T., viel by het blus- schen door te groote inspanning dood neer. Autobandieten in Frieslandi In 14 dagen tijds is in Friesland ingebroken by een boer onder Rauwerd, by drie boeren onder Toilega, twee boeren te Teerns, een burger te Huizem, terwijl Donderdagnacht by den veearts te Roor- dahuizem is ingebroken. Vooral gouden en zilveren voorwerpen eü géld werden gestolen. Ondanks het nauwgezet onderzoëk heeft men nog geen spoor gevonden, 't Is zeker dat men hiet met dezelfde personen te doen heeft; steeds geschiedt de inbraak door het opschuiven van ramen, gepaard aan diefstal door geraf fineerde lui. De bewoners hebben geen van allen iets gemerkt; dé inbrekers dragen handschoenen, want vingeraf drukken werden niet veel gevonden. Wellicht is nu een spoor gevonden te Röordahuizom. Daar is n.l. bij 't huis van den veearts Terpstra te ongeveer 12 uur een auto opgemerkt, vlaafin nie mand zat. Ingezetenen hebben later een auto hooren vertrekken. De politiehond kreeg lucht tot de plaats waar dë aUto stond; daar raakte hij het spoor bijster. Blijkbaar heeft men hier dus met auto bandieten te doen. Overreden. Vrijdag is in de buurt van Bosch en Duin onder de gemeente Zeist een ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan den 33-jarigen zoon van een molenaar aldaar. Hij reed met een wagen, met paarden bespannen, die op hol sloe gen. De man werd van den bok geslingerd en kreeg een schedelbreuk, die onmiddel lijk den dood tot gevolg had. (u Weesvader gearresteerd. Te Dordrecht is ter beschikking der justitie gesteld de vader van het Wees- en Nieuw Armhuis. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan ver duistering va)nl7 8000 gulden, welke gel den behooren, deels aan de door de ge meente onder toezicht van een college van regenten bekostigd wordende inrich ting, deels tot de spaargelden der ver pleegden. Maatregelen zijn genomen, dat geen enkel geldelijk belang geschaad wordt. Een krakeling met een borrel. Zaterdag avond werd te Ede tegen een drietal kas-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1