Brouwershaven. Kosteioozs Koepokinenting en herinënting, ABONNEMENT: Prijs per 3 maanden 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag Woensdag 19 April 1922. ^ierikzeesche courant. De heer J. P. v. d. Velde, agent voor ons blad in bovenstaande gemeente, be last zich met het plaatsen van adver- tentiën en het aannemen van abonne menten. DE DIRECTEUR. 78ste JAARGANG. - No. 10764. Oir, t. J. BE LOflZE Sl )Jltg.-f?stl*et S J. KOSTEN ADVERTENTIËN van 1—8 regel3 60 ets, van;4 regels en daarboven 20 cfa. per regel. Reclames 30 ets. p. regqL Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. op Zaterdag 22 April a.s.des na middags te 2 uur, 'n een beneden lokaal van het Stadhu s. De geneeskundige, met de vacci natie belastverzoekt met aandrang zorg te dragendat de beide boven armen van de in te enten kinderen en volwassenen goed gewasschen zijn. Gevonden voorwerpen Een rij koraleneen zakdoekeen gouden oorbelletjetwee portemonnaie's met geld; een wolleD kinderdas. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. Postkantoor Zia^Skxco. Lijst van onbestelbare en geweigerde brieven en briefkaarten, terug ontvangen in de le helft der maand April: Brieven: 1. Adv. Bur. Max R. Nunes no. 6145, A'dam2. Tilly van Driel 1718, Hug hes st. Cincinnatie O. U. S. A. Briefkaarten 3. Zuster A. Daels, Doelestr. 15 (zonder plaats van bestemming)4. P. Vis, Noord- gouwe; 5. J. Meijer, Zierikzee; 6. A. Hanse, Noordwelie7. W. Jongekrijg, Haarlem. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bijonbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzieD. "~"Su ITEWL AND. Een Belgisshe „Köpenick-'-histori<u Dezer dagen is te Londen de Belgische oud-strijder, Otto Stephane, in hechtenis genomen, die zich voor Belgisch vliegpffi- cier en speciaal bestuurder van Koning Albert's vliegtuig had uitgegeven, en in deze hoedanigheid onlangs zeer interes sante successen had behaald. Men zal zicht herinneren, dat hij als majoor van het Belgische leger naar Koblenz toog en daar generaal henry Alien, opperbevelhebber van 't Amerikaansche bezettingsleger, met de Belgische militaire médaille begiftigde. Nu blijkt uit de Engelsche bladen, dat deze fantast ook in Londen werkzaam is ge weest. Hij verscheen onder den naam van Vicomte Otto de Beney bij groote lucht vaartfirma's, sloot belangrijke contracten af en genoot volop van de hem geboden faciliteiten. Zelfs wist hij tot het Buckinghampaleis door te dringen, daar hij in het bezit was gekomen van een kaart, welke een onder houd met leden der koninklijke familie mogelijk maakt. Hij gaf zich uit als een lid der Belgische koninklijke familie en toefde zelfs eenige dagen in het paleis. Van hetgeen hij daar eigenlijk heeft uit gericht, wordt in de berichten niet gerept. Hot testament van ex-Keizer Karei- Graaf Julius Andrassy deelt thans eenige bijzonderheden mede over het testament van ex-keizer Karei, dat zich naar men weet in zijn bezit bevindt. Volgens Andrassy is dit testament ver vaardigd tijdens het verblijf van Katel in het klooster van Tirana, waai' hij1 verleden jaar November was onderge bracht na mislukking van zijnj tocht naar Hongarije. Karei heeft dit testament eigenhandig geschreven. Dit wordt door graaf Albert Apponyi en graaf Julius Andrassy en bisschop Csernoch onder aan hel testament bevestigd. In dit tes' lament beschikt Karei over zijn goede ren in Hongarije, die nog steeds ge- sequestreerd zijn. Het voornaamste de zer goederen is het landgoed van To- kaj, dat een waarde van meer dan 70 milliöën kronen heeft. Een Amerikaansch consortium heeft dit goed reeds willen koopen. De voorstellen dezer onderne ming zijn echter door de Hongaarsche regeering van de hand gewezen. De regeering wil het landgoed namelijk zelf al lossen. Een waarschuwing tegen Japan. In een artikel in de Daily Mail, ge titeld „Let op Japan", bespreekt North- cliffe het gevaar, dat volgens hem at wereld in het algemeen en Brittannië in het bijzonder bedreigt van de Japansehe militaire partij. Hij vestigt de aandacht op het groote Japansehe leger en Ja pan's toenemende vlootoverheersching in de Chineesche wateren. Northcliffe is1 van meening, dat Japan niet 't plan- heeft opgegeven den baas te spelen; over China. Als gevolg van Washington zal het al leen zijn tactiek wijzigen en zich aan passen aan de nieuwe omstandigheden. B ïiï NJEN~L AN 'DT~ De zomerdienst De Zomerdienst op de spoorwegen vangt met 1 Juni a.s. aan. Frankeering in het buitenland. Men meldt dat maatregelen in voor bereiding zijn teeen de verzending per post, uit het buitenland naar Nederland), van gedrukte stukken, waarvan de ter postbezorging in het buitenland plaats vindt met het doel om voordeel te trek ken van het verschil tusschen de Ne- derlandsche posttarieven en de in het buitenland verschuldigde porten. Deze maatregelen zuilen waarschijnlijk binnen weken worden ingevoerd. .•H^g V Uit Stad era Provincie. ZIERIKZEE. Zondag en Maandag gaf „Kunst en Eer" voor een volle Concert zaal een uitvoering, waarbij ditmaal werd opgevoerd „Marion, de Marketentster", een opera-comique van Sam Vlessing. Deze laatste was Zondagavond bij 'de opvoering tegenwoordig en werd naar ver dienste gehuldigd. De vereeniging mag het zich als een eer aanrekenen, dat de componist zelf deze uitvoering kwam bij wonen. Het stuk verplaatst den toeschouwer midden in de Vendée tijdens de Fransche omwenteling; de Vendéeërs verzetten zich echter krachtig tegen de nieuwe leuzen en 't nieuwe bewind en geven den republi- keinsche regimenten handen vol werk. Langs een der dorpen in de Vendée trekt het volksleger, waar een bezetting onder leiding van sergeant Bourdon (dhr. Theewis, een martiale figuur in het keu rige uniform) achter blijft, benevens de zoon van Bourdon Jean (dhr. S. Ochtman), de marketentster, Marion (mej. v. d. Valk- Willemse) en Mariëtte, haar pleegdochter (mej. C. de Rijke). De marketentster heeft deze laatste als vondeling tot zich geno men en opgevoed: als eenigste aanwijzi- ging voor haar afkomst bezit de marke tentster een medaillon met portret van een garde-officier en een brief, welke beide zaken zich tusschen de kleertjes van het te vondeling gelegde kind bevonden. Mariette is van dit alles zich niets be wust en waant zich de dochter van de regiment-moeder. De republikeinsche bezetting vindt in de herberg van Tripon (dhr. Jacobi, een uit stekende waard; met zijn roode Jacobij- nenmuts het type van een toenmalig Fransch burger) een gul onthaal. Zijn dochter Julie (mej. R. Korsten) wordt door Bourdon^ zoon Jean met andere, dan gewone oogen aangezien, kortom, het soldatenkind raakt smoorlijk verliefd op deze dochter uit de Vendée. Op een hoogte, nabij het dorp, ligt het kasteel van den graaf de Veaucourt (dhr. Lunenberg, het type van den Franschen landedelman), waar deze met zijn neef George (dhr. v. d. Houten) een vrijwel doelloos bestaan leidt. De graaf is overtuigd monarchist en haat de conventie. Zijn neef echter neemt als vrijwilliger dienst in het republikeinsche leger, meer om altijd bij Mariette te zijn, dan wel uit pure vaderlandsliefde. Deze daad voert tot een breuk tusschen hem en zijn oom. Dit behelst in 't kort de handeling van 't eerste bedrijf, waar als het scherm opgaat het marktplein gevuld is met landslieden uit de Vendée, welke op het luiden der klok saamgestroomd zijn om van Bourdon, te vernemen wat dit beduidt. De kleurige kleedij der boeren en boerin nen maakte een schitterend effect. Na in pen vlot voorgedragen lied gevraagd werd wat die soldaten beteekenen en Bourdon met mooie basstem heeft geantwoord, zingt de verzamelde menigte een vurig vaderlandslied. Sergeant Bourdon geeft voor de land lieden een lied ten beste, waarin hij de onweerstaanbaarheid van de uniform voor 't zwakke geslacht aantoont. Opgewekt en vroolijk zingt het koor het refrein van het lied mede. Te midden van de vreugde verschijnt Marion de marketentster, die uitbundig wordt toegejuicht. Zij zingt een lied waarin de -moeite en zorgen van haar beroep tot uiting komt en niet 't minst de veelzijdigheid die een goede soldaten moeder moet bezitten. Jean, de zoon van Bourdon, zingt een aardig soldatenliedje, waarop Julie met een leuk versje ant woordt, tot groot vermaak en vroolijkheid der omstanders. De poldaten marcheeren nu af en met hen de landlieden; de mar ketentster blijft ayhter en bezingt in een lied de brief die zij lang geleden bij haar pleegdochter vond. De neef van de Veau court, die de republikeinsche kleuren aan zal nemen, vraagt in een lied of Bourdon hem als vrijwilliger wil aannemen om 't geliefde Frankrijk te dienen, terwijl de graaf in een samenzang tusschen hem en zijn neef, deze laatste verstoot en zijn steun ontzegt. In het tweede bedrijf is er feest in het dorp ter eere van Mariette, die 18 jaar wordt. Jean heeft 't feest geregeld in de „Gouden Druif", de herberg van Fripon, trouw ter zijde gestaan door de dochter van dpn waard. De jonkman neemt de ge legenheid waar haar zijn liefde te ver klaren, In, een, mooie samenzang wijzen zij elkaar op twee verliefde duiven. Jean gaf hier uitstekend spel te zien. De graaf neemt dit feest te baat, om met hulp der landlieden, Bourdon met z'n mannen te overrompelen. Hij maakt met dén waard een afspraak, wat echter af geluisterd wordt door Julie, die 't op haar beurt aan Bourdon meedeelt. Marion onthult op dezen feestdag Ma riette het geheim van haar geboorte in een aandoenlijk, door mej. v. d. Valk, teer gezongen lied. George, de nieuwe republikeinsche vrij williger, verklaart in een krachtig, gloed vol lied zijn liefde aan Mariette, welke laatste haar woord geeft. De landlieden komen Mariette geluk wenschen en brengen bloemen en vruchten mede. Nadat allen een drinklied hebben gezongen, vertelt Bourdon in een lied een fabel, die een les bevat voor hun allen, n.l. dat zij weten van 't verraad. Allen zien den strik die hun gespannen is en smeken om genadé. De graaf verschijnt en biedt zich aan als zijnde de hoofdaan legger van 't kwaad. De conventie zal ech ter hierover moeten oordeelen. Een alge- meene smeekbede is 't slot van 't tweede bedrijf. In het nu volgende laatste bedrijf ko men de vrouwen bij den zoon van Bour don, welke laatste reeds 8 dagen op ant- l woord wacht uit Parijs, genade vragen voor hunne mannen. Eindelijk verschijnt een koerier, die de tijding brengt, dat de Vendéeërs vrij zijn; alleen de graaf zal worden gefusilleerd. Marion, die de graaf van voedsel voor ziet in zijn gevangenis, wordt getroffen door de gelijkenis van het medaillonpor tret met den graaf. Na lang aarzelen ver- schaft zij zich eindelijk zekerheid; het ge heim der geboorte van haar pleegdochter wordt onthuld. Mariette is de dochter van den graaf. De blijdschap van den gevangene is groot, doch slaat spoedig over tot wan hoop als Bourdon hem mededeelt, dat hij den kogel zal krijgen. Ook de marke tentster is bedroefd; zij zint' op middelen om den graaf te helpen ontvluchten. Dit gelukt haar bijna, doch Jean laat alarm maken. De graaf wordt opnieuw gevangen genomen en Marion zal het verraad met den dood moeten bekoopen. Allen prijzen echter de motieven, die haar tot dié daad brachten. Ten tweede male verschijnt een koe rier, welke een boodschap meebrengt, die alle leed doet verdwijnen. De rust is in fcle Vendée teruggekeerdde tegenstanders der Conventie zijn ovérwonnen. Alle over wonnenen krijgen amnestie. De Veaucourt fen Marion ontkomen den kogel. Eind goed, al goed! In dit bedrijf zong de graaf (de heer Lunenberg) een roerend lied, toen hem het bestaan van zijn dochter werd mede gedeeld, dat uitnemend het vaderlijk ver langen uitbeeldde. Het duet van George en Mariette was een der mooiste samenzangen van 't ge- heele stuk, terwijl het lied, waarin Ma rion de beweegredenen van haar verraad uiteenzet, tot de treffendste behoorde. De koorzangers en -zangeressen verdienen een woord, van lof. Het gezelschap heeft nieuwe lauweren geoogst met de opvoering van deze opera en niet 't minst de heer Klimmerboom, die hier openlijk wordt dank gebracht voor 't geschonken kunstgenot. Over het muzikale gedeelte durven wij geen oordeel uitspreken, doch waar krach ten als mej. Klimmerboom (piano), de heeren van Praag en de Vrieze (viool) en de heer Olivier (contrabas) het orkest uitmaakten onder leiding van den heer Klimmerboom, kan men wel zeggen, dat allen hebben genoten van het instrumen tale gedeelte van deze prachtige opera. Het was een schoone avond voor allen en in 't bizonder voor „Kunst en Eer". Wij kunnen de laatste uitvoering op Vrijdag a.s. dan ook met gerustheid aan bevelen. Door de vereeniging tot bestrijding der tuberculose alhier zullen morgen, (Donderdag) door jonge meisjes bloemp- jës te koop worden "^aangeboden, welke opbrengst geheel ten bate komt van de kas der plaatselijke vereeniging. Wij bevelen dezen verkoop ten zeer ste aan. Ieder geve naar zijn krachten. Helpt allen mede de t.b.e. bestrijden. De Minister van Arbeid heeft goed gevonden, dat de vroeger toegekende toe lage (f 1700) voor woningbouw zal worden uitgekeerd aan de gemeente Brouwersha ven, ten behoeve van den heer B. v. d. Wal. DREISCHOR. Ditmaal onder leiding van den heer C., A. Swenne, gaf onze Har monie „Crescendo" hier Maandagavond een uitvoering voor een volle zaal. Het programma liep, behoudens een klein in cident, uitstekend van stapel. OUWJERKERK. He.t is jaren geleden, dat wij een ringrijderij met paarden mee maakten. Den 2en Paaschdag konden wij weer eens van dit schouwspel genieten. Natuurlijk was er een ringrijderij met fiet sen aan verbonden. Zelfs de vliegmachine deed mee. Eerst werd een optocht ge houden, waarbij dat spreekt van zelf „Nieuw Leven" zijn medewerking ver leende. Daarna ving de wedstrijd aan, eerst met de paarden, daarna met fietsen met berijders en berijdsters boven de 16 jaar en ten slotte die met de jongere garde. Ook stond nog op het programma: I. wedstrijd in het versieren van rijwielen. In dit nummer behaalde de vliegmachine van P. Hoogerhuis de le prijs, terwijl de 2e en 3e prijs respectievelijk ten deel viel aan M. Hendrikse en J. van Oost. Een troostprijs kreeg A.a Hendrikse. De ver dere uitslag was: Paarden: 1. P. Hooger huis; 2. J. de Jonge, 3. Chr. Goudzwaard en nog 7 prijzen. Fietsers 16 jaar en ouder: 1. P. v. d. Bos, 2. C. de Koster, 3. L. v. Oeveren en nog 17 prijzen. Fiet sers 12^-16 jaar: 1. W. v. d. Velde, 2. L.a Bolijn, 3. A. I-lage. Jammer, dat het weer niet meewerkte. Er was niettegen staande de. kou toch een groote belang stelling. Een, woord van lof voor de com missie, die. het feest in elkaar zette en zoo uitstekend geregeld heeft. BRUINISSE. De voerman F. van Zuid- land, alhier had het ongeluk dat binnen enkele dagen twee beste werkpaarden, van hem stierven. Da'c is natuurlijk een groot verlies voor den man, die slechts door hard werken den kost voor zich en zijn gezin kan verdienen en vooil wien het zeer moeielijk, zoo niet on mogelijk zal zijn de schade, te boven te komen, ais hij niet door menschlie- vende medeburgers wordt geholpen.. STAVENISSE. Zaterdagmiddag had de werkman J. M. alhier het ongeluk, toen hij bezig was met een egge het land te bewerken, dat het paard op hol sloeg en hij zelf onder de egge geraakte. Zwaar inwendig gekneusd werd hij thuis ge bracht, alwaar spoedig heelkundige hulp werd verleend. AANBESTEDINGEN. Door het Dag. bestuur van het Wa terschap Schouwen is aanbesteed hett. ma ken van een dijksverhooging in gewa pend beton aan het district Langendijk —Brouwershaven volgens bestek no. 524. Inschrijvers waren: N.V. Zuid-Nederl. Be- tonijzerbouw 's Hertogenbosch f 20950,— L. V. d. Velde, Bruinissei, 1 18856»^ J. v. d. Panne Mz., Scharendijke, f 18830,— L. A. Vink, Brouwershaven!, f 18764,— volgens bestek; I. Douw, Zie- rikzee, f 118200, volgens bestek; f 18100, Jossoncement f 18100,— Wilhelmobourg f 17785,— P. Berrevoets, Serooskerke, f 17920,— C. de Vobgd, Duivendijke, 17900,—, Wiihelmobourg; J. de Oude, Kerkwerve, t 16900,—; .N.V. Gewapend- betonbouw „Zeeland", Zzee, f 16604,— volgens bestek', f 16318 Wilhelmobourg; N. v. d. Linde, Scharendijke, I 16497', volgens bestek f 15586,— Wilh.obourg f16136 Harcourtcement; M. de Moor, Brou wershaven, f 16420,volgens bestek. Gegund aan den laagsten inschrijver volgens bestek. KERKNIEUWS. Ned. Her*. Kerk, Beroepen: Te Oldeberkoop de heer Romijn, eand. te Haarlem. Te Wa teringen, dr. C. Verloop te Zoslmond. Te Ede, P. Kuilman te Houten (U.) Aangenomen: Naar Roosendaal, Joh. D. Jansen te Zundert. Naar Velser- oord, W. Kroese te Den Burg (Texel). Naar Boornbergum, J. L. van Apel doorn te Bellingwolde. Bedankt: Voor Baambrugge, A. Meijers te Woubrugge. Geref. Kerken. Beroepen: Te Herwijnen (2de maal), R. Brouwer te Baarland. Te Amster dam (voor de Zending ondepr die Jo den), W. J. J. Veldiers te Rottevalle. Aangenomen: Naar Hasselt, C. J. de Kruijtër te Alblasserdam. Naar Al melo, W. L. Milo -te Kollum. Bedankt: Voor Charlois en Klundeit, P. C. de Bruijn te Oudewater. Voor Wijhe, P. H. de Jonge te Heerde. Voor Marrum, J. Gootjes te Suawoude. Voor Grijpskerke, A. G. Wolf te Loenen Vreeland. Voor Nieuw-Weer- dinge, G. Huisman te Bunde (Oost-Fries land, Duitsehland). Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Lisse, G. Salomons te Bussum Geref. Gem. Beroepen Te Charlois, J. Fiaanje te Barneveld. Bedapkt: Voor Bruinisse, D. C. Over- duin te Rotterdam. - Voor Kampen, W. den Hengst te Leiden. SPORT. Uitslagen Voytbulwedstryden. 16 April. Zierikzee Z.V.V.—Walcheren I -II, 3—4. 17 April. Holland—Denemarken, 2—0. D. V. V. I (Dreisehor)-N. S. C. 1 (Brouwershaven) 2—1. D. V. O. (Zierikzee)—V. O. S„ (Oud-Vosmeer) 0—0. rjURGENS^ FUNSTE 1 VAN HEINDE EN VER. De koning van Italië zal 2'2 April a.s. een bezoek brengen aan Genua. Kapp, de hoofdpersoon uit de Kapp putsch, heelx medegedeeld, dat h\j zich ter beschikking van het Opperste Ge rechtshof te Leipzig zal stellen. H\j komt eind dezer maand naar Duitsehland. De koning van Griekenland is ongesteld. De conferentie te Dublin tusschen PERPOMDpgp^ CENT Griffith, Collins en de Valera, heeft tot geen overeenstemming geleid. De prins vau /Wales geniet in Japan een schitterende ontvangst. Lenin lijdt, aan zenuw-overspanning; binnenkort zal;, hij, een operatie onder gaan om een kogel nit zijn schouder te laten snyden, die in den herfst van 1918 daarin werd geschoten. Zondag is op den Ierschen leider Collins een mislukte aanslag gepleegd. De Bulgaarsche regeering heeft geweigerd aan Wrangel toegang tot Bulgarije te verleenen. In Portugal is een posttrein ont spoord; 3 menschen eerden gedood en 30 gewond Alle arbeid op de conferentie te Genua is voorloopig geschorst naar aan leiding van het Duitsph— Russisch inci dent. In Centralia (Illinois V. S,) heeft een wervelstorm gewoed, waardoor 7 personen werden gedood en 35 gewond. Tijdens de Paaschdagen heeft het in Engeland voortdurend gestormd. Er is veel schade aangericht, vooral op zee, waar ook vele menschenlevens verloren zijn gegaan. Het Imp.erial-hotel te Tokio ia Zaterdagmiddag geheel door br^n,d,T0r- woest. Een der honderdzeventig gasten is omgekomen. De schade aan het gebouw alleen wordt geschat op een millioen pond. Het heeft Zaterdag, en Zaterdag nacht op den Atlajatischen Oceaan hard gestormd. Verscheidene groote stoomers kwamen met aanzienlijke vertraging op hun bestemming. Hevige branden en massamoorden hebben te Samsoen in Klein-Azië plaats gehad. Ex-keizerin Zita heeft zich tot de Britsche regeering gewend met het verzoek met haar kinderen op het eiland Wight te mogen komen wonen. Maandag z\jn te Bejrlyn twee voor" name Turksehe ambtenaren vermoord. De koning van Zweden brengt 2 en 3 Mei een bezoek aan den koning der Belgen, dat een volkomen particulier karakter zal dragen Van Brussel komt koning Gustaaf naar Den Haag. Uit Thionville wordt gemeld, dat een militair vliegtuig gevaen is, waarbij twee personen werden gedood. Te Dusseldorp heeft in de Keul- sche straat in een metaalfabriek van- de Phoenix een acetyleen-ontplofting plaats gehad. Dertien arbeiders zijn zwaar ge wond, vier hunner zullen er het leven wel niet afbrengen. Bij de, disciplinaire rechtbank te Potsdam zijn 300 spoo.rweglieden aan geklaagd wegens sinkings vergrijpen. De Zweedsche Rijksdag heeft be sloten. om, de volksstemming over het alcoholverbod in de herfst van 1922 te houden. Daar het hier ga^t om.e,en con sultatief referendum, zullen de stemmen van mannen en vrouwen afzonderlijk op geteld worden. L- Volgens Havas zijn de Russen te Genua onverzettelijk ten aanzien van; hun standpunt dat hun oorl'ogsschulden aan de geallieerden moeten worden gecom penseerd door vergoedingen voor de schade tengevolge van contra-revolutio naire ondernemingen. In het proces tegen majoor Arm strong, beschuldigd zijn echtgenoote te hebben vergiftigd, heeft de attomey-gej neral aan het einde der tiende zitting zijn requisitoir uitgesproken. Hij verklaar de beklaagde volstrekt schuldig te ach ten aan het hem ten laste gelegde feit. De rechter veroordeelde Armstrong ter dood. Van deze uitspraak zal A. in hooger beroep gaan. Het gerechtshot te Dublin is door 300 man ongeregelde troepen bezet. Op Paasch-Zoudag is tusschen Rus land en Duitsehland een economisch ver drag gesloten. Te Belfast zijn 15 huizen in brand

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1