Abdijsiroop Zierikzeesche Nieuwsbode Off UNSTE BOTER Verzorgt- dadelijk dien hoest TWEEDE BLAD t ^c/ih'$hei& Zenuw-tabletten. Oprisping, PONSTE behoorende by de van Vrydag 14 April 1922, no. 10763. BUITENLAND, De verborgen schat. In 1916 werd in Wurtemberg tweemaal op raadselachtige wijze goud gevonden. Bij het schoonmaken van het Echotz- kanaal in Reutlingen werd daar de eerste maal 2530 mark gevonden, wel 126 stuk ken van 20 mark en een tienmarkstuk en eenigen tijd later 2160 mark in goudstuk ken. De ontdekking verwekte destijds groot opzien, omdat de eigenaar zich niet aanmeldde, hoewel het vinden van het geld overal bekend gemaakt werd. En daar het geld in een doek gewikkeld was, moest iemand het toch wel ver stopt hebben. Thans, na zes jaar, heeft de eigenaar zich toch nog aangemeld. Het is een ren tenier uit Reutlingen, die tijdens den oor log bang was, dat men op zijn geld be slag zou leggen. Daarom had hij het des nachts op verschillende plaatsen in de stad begraven. Toen het gevonden werd, was hij bang geweest om zich belache lijk te maken en had hij zich maar niet aangemeld. Thans stapte hij over dit be zwaar heen, omdat hij nog ergens 2040 mark in goud begraven had, dat is thans 122.400 papiermarken. En over die plek loopt thans een weg, die binnenkort zal bestraat worden. BINNENLAND. Regceringsjubileum vim «1e Koningin. De burgemeester van Amsterdam heeft het initiatief genomen voor de aanbieding van een nationaal huldeblijk aan de Ko ningin ter gelegenheid van Haar 25-jarig regeeringsjubileum op 6 Sept. 1923. J.l. Maandag heeft ten stadhuize te Am sterdam, onder zijn voorzitterschap, een vergadering plaats gehad, waaraan deel namen de burgemeester van Rotter dam, mr. Zimmerman, en burgemees ters van provinciale hoofdsteden. Dezen zullen nu de vorming van plaatselijke comité's ter hand nemen. Het ligt n.l. in de bedoeling, te Amsterdam een feest- week in te richten. Hoofdmoment daarvan zal «sijn de aanbieding van het nationale huldeblijk aan de Koningin, die voor nemens is, voor die gelegenheid naar de hoofdstad te gaan en daar eenige dagen te vertoeven. Do dolle jonker. Op een desbetreffende vraag van de communistische Rijksdag-fractie heeft de Pruisische Minister van Justitie geant woord, dat tegen den vroegeren kapitein der landmacht, ridder-goedtezitter Von Kahne, door den Oberstaatsanwalt te Pots dam, een. instructie wegens doodslag is geopend, welke nog niet is afgeioppen. Aanleiding tot voorloopige inhechtenis neming was er niet gevonden. Evenmin tot het nemen van rechtsmaatregelen we gens plichtsverzaking tegen den Ober staatsanwalt. Een verlofbewijs tot het dra gen van wapenen heeft noch de oude, noch de jonge Von Kahne gehad. De arbeiders van Glindow hebben een pro testmeeting tegen de jonkers Von Kahne gehouden, waarbij de door denl ouden Von Kahne verwonde arbeider Nietert een rede hield, waarin hij het den riddergoedbe zitter heette te liegen, alst zou hij, Nieter.*, alvorens neergeschoten te zijn, den jon ker met een bijl hebben bedreigd. Het ge val met Laase, den boerenzoon, die door Von Kahne Sr. werd gedood, heeft, naar de Vorw'arts meldt, een eigenaardige wen ding genomen. Von Kahne, n.l., heeft altijd beweerd, dat hij den bewusten dag heele- maal niet op zijn landgoed is geweest. Er zijn echter getuigen op gekomen, die hem dien dag op zijn landgoed hebben gezien. Zy die zich opofferen. Bij een vreeselijke ontploffingsramp te Dudley hebben slechts vier meisjes, die in de fabriek werkzaam waren, 't leven behouden. Zij liepen hevige brandwon den op; haar huid was voor een groot gedeelte van het lichaam geschroeid. Vijftig personen hebben zich sindsdien aangeboden om zich een deel van de huid te laten afsnijden tot behoud van 't .leven dier meisjes. De eerste, die zich aanbood was miss Irene Golff, uit Tettenhall, Wol verhampton. Zij heeft de pijnlijke ope ratie doorstaan, daarmee zich opofferen de voor de slachtoffers der ramp. Uit Stad en Provinoie ZIERIKZEE. (Siot rede jhr. d(* Muralt.) Spr. wijst terloops op de werkloos- heiduitkeeringen" van thans. De wijze van uitkeering werkt demoraliseerend, ook op de flinke arbeiders die liever werkten. Bezuiniging moet per sé worden door gevoerd. Nog voornamer dap de bezui niging is de opvoering der productie. Dit gedeelte der rede van den heer De Muralt, gehouden tegen de socialisatie en tegen de belemmeringen van het ver keer en bedrijf, was een waarschuwing tegen vermindering van productie. Wie afgaat op holle phrases zal mede oorzaak zijn dat hel wegzinkend Europa verdwijnt in een economische poel van ellende. Dr. Rathena'u, de bekende Duit- sche staatsman heeft/gezegd: ons ge slacht zal de welvaart van voor 1914 niet mleer beleven Armoede 's onze toekomst Niet wat de voedingsmidde len betreft, maar wat dt verbruik»- en welvaartsartikelen in T algemeen aan gaat. Spr. waarschuwt tegen de dema gogie van de leiders der Plattelandsbe weging. (Wat willen die heeren, vraagt spr. Wille i zij de landarbeiders organiseerer. te^e 1 de boeren v Spr. waarschuwt ern stig tegen dit drijven, want een nieuwe klassestrijd zal het gevolg zijn. Een der leiders, n.l. de heer Braat, is bezig de ambtenaren tegen de boeren op te zetten. Deze heer verklaarde op 24 Nov. 1921 op een belangrijke ver gadering van den Plattelanders Bond te Utrecht, „dat de kinderbijslag op 't sa laris van de ambtenaren, moet worden beschouwd als een fokpremie". Hij; meen de, „dat, evenals dit geschiedt met stam boekvee, ook de ambtenaarskinderen van een brandmerk moesten worden voorzien? Spr. wilde deze uiting niet' nader kwa- lificeeren. Hij waarschuwt de landbou wers, als het al niet te laat is, derge lijke uitingen in 't openbaar te dis-kwa- lificeeren, want de ambtenaren worden onnoodig tegen de plattelanders opge zet, tot schade van 't platteland. Spr. eindigde hierna zijn he-haaldelijk door applaus onderbrokcen rede. Voor 't debat gaven zich op de hee ren J. P. Brouwer en A. v. d. Do» De eerste debater wenschte graag te. vernemen, of de spreker, die de soc. dem. den geheelen avond aart de pols had gevoeld, wanneer links met de a.s. ver kiezingen de meerderheid krijgt, ook, 'wanneer hij ee^s tot het hooge ambt van minister zou worden geroepen, zit ting zou nemen in een kabinet met 1 of meer sociaal-democraten De heer De Muralt antwoordde, dat dr. Kuijper aan de politieke! partijen heeft geleerd, dat men na politieke afbreking van elkaar, op enkele punten later we\ weer samen kan Werken. Dr. Kuijper heeft vroeger de Katho lieken voor alles wat leelijk is uitge maakt en na 1901 zijn de A.R. en R.K partij broederlijk samen gaan werken. Wanneer de Soc. Dem. en V. B. samen zitting mochten nemen in één zaken kabinet (hetgeen voor 't welzijn van een land verreweg het veikieselijkst is) dan zullen de socialisten de socialisatie of nationale ontwapening niet kunnen uit voeren. De tweede debater vroeg of de heer De Muralt bereid is met een van de voormannen der S. D. A. P. te debat- teeren over de socialisatie De heer De Muralt wees er op dat de partij-lèiding der S. D. A. P. ge weigerd heeft, op het 3e nationale Weer baarheidscongres op 23 en 24 Sept. 1921 te Arnhem gehouden, te komen debat- fceeren oVer de „ontwapeningOok heeft de S. D. A. P. geweigerd in klei ner comité daardoor met deskundige te genstanders van gedachten te wissel'n Wanneer de S. D. A. P. deze hou ding herziet dan is spr. en zijn partij genooten bereid met de voormannen van de S. D. A. P. te debatteeren. Spb. neemt dus voorloopig een afwachtende hou ding aan. Heit was reeds middernacht toen de voorzitter, na den heer De Muralt dank te hebben gebracht voor zijn boeiende rede en uitvoerige uiteenzetting der so- cial'satie. deze heel druk bezochte ver gadering sloot. Met deze spreekbeurt, die feitelijk meer een uiteenzetting en een nader? toelichting was over ..socialisatie", een woord dat heel veel wordt gebruikt, ter wijl weinigen beseffen wat dat in de praktijk zou heteekcen hebben wij. ter w'Ue van de belangrijkheid van het on derwerp, een u'tzondering gemaakt (Wij zuT'en aan a'-le Dartij<?n. welkt onk b'i de komende verkiezingsdagen, voor de politieke prooaganda evenveel ru'mte 'beschikbaar stellen In het Voorloopig Verslag der Eer ste Kamer nopens de staatsbegroting voor 1922, hoofdst. Xn (Arbe'd) wordt o.a. bij Drinkwatervooiziening gevraagd of eenig uitzicht b^aat, dat voor de waterle!ding op Schouwen -DuiVe'and nöe dit jaar gelden beschikbaar worden ge steld? Bij Hoofdst. IX (waterstaat) werd ge wezen op de hoove overzetkosten voor automobielen van het veer Zijpe—-A. J.- Polder in exploitatie bij de R. T. M. ELKERZEE. Dinsdag j.l. hield de Boe renleenbank hare jaarvergadering, in café Harse Uit jaarverslag en rekening stippen wij het volgende aan: A-an spaar- gelden werd gedurende 1921 ingelegd j f 99552,34, terugbetaald f 80914,614 Terug betaalde voorschotten f 13900, gegeven j voorschotten f 14400. In rekening-cou- !.rant ontvangen f 150921,24 en uitgege ten i 181707,22. Aantal leden op 31 Dec. j.l. 114. Netto winst over 1921 f 814,52, De rente voor deposito werd bepaald op 4'i o/o en voorvdebet met ingang van 1 Mei op 51/2 Het salaris van den kassier werd bepaald op f 500. Dhr; C. Padmos werd met nagenoeg al'ge- meene stemmen herkozen als bestuurslid en de heer N. A. Boogerd, eveneens als lid van den raad van toezicht. STAVENISSE. Dinsdagavond trad al hier voor de leden van het „Groene Kruis" en vele belangstellenden weder om als spreker op dr. Bernhardi. Na een openingswoord door den voorzitter be gon de geachte spreker over het onder werp „De tandverzorging". Een paar. we ken geleden had hij ook met lichtbeel- deh behandeld „De Bloedsomloop". In een duidelijke rede behandelde hij, al les opgehelderd en verduidelijkt door over het algemeen zeer heldere plaatjes, het ontstaan, de inrichting, de afwijk in- gen der tanden, de tandgebreken en het j 'tandbederf, wat bijna altijd te wijten is aan onreinheid. Hoe dit zooveel mo gelijk te voorkomen? Natuurlijk door' een goede, oordeelkundige reiniging der tan dien. De tandenborstel èn de richting waarin èn de tijd, wanneer men borste len moet, werden ruim besproken. Wil men de gevolgen voorkomen, dan moet men zooveel mogelijk de oorzaken zien weg te nemen. Daar een goed gebit een eerste vereischte is voor een goede spijsvertering, moet men aan het ge bit hooge eischen stellen. En dit wordt maar al te vaak verwaarloosd. Na deze leerrijke rede, die met groote aandacht werd gevolgd, dankte de voorzitter na mens allen den geachten spreker en be val de vereeniging „Het Groene Kruis" in ieders medewerking en steun aam ST.-MAARTENSDIJK. Met ingang van 1 April is de heer M. L. v. d. Hoek benoemd tot part. klerk ten kantore van den heer Rijksontvanger alhier. OUD-VOSSEMEER. Woensdag had de jaarvergadering van het Groene Krujs plaats; deze is zoo laat gehouden door dat men een dame wilde laten optre den met het onderwerp „wijkverpleging",, maar het bestuur werd in deze, on danks toezegging, teleurgesteld. De fi nanciën zijrï in goeden staat, zoodat zelfs f 100 kon worden gestort in het reserve fonds. De aftredende leden, de heeren Wiskèrke, voorzitter, en M. den Engels man en C. W. Snijder werden herko zen. Het aanschaffen van een brancard' werd wel besproken, maar de aanschaf fing voorloopig uitgesteld. De 350-jarige onafhankelijkheid van Veere. Te Veere zal Woensdag 3 Mei het feit herdacht worden, dat die plaats voor 350 jaar 's prinsen zijde koos. Er wordt ge werkt aan het samenstellen van een histo- rfschen optocht, terwijl verder in voor bereiding zijn een wijdingsuur, kinderzang, volksspelen en vuurwerk. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 11 April. Door de arrond.- rechtbank zijn heden veroordeeld: I. L. van A,, 19 j. en B. F., 18 j., arbeiders, wonende te Zonnemaire, ieder tot 4 m. gev.str., wegens feitelijke aanranding van de eerbaarheid. Eisch voor ieder 8 m.; M. L., 11 j., J. C. S., 14 j., G. C. G., 15 j..f A. van der M., 14 j. en C. G. G., 13 j., allen zonder beroep, wonende te Sint- Annaland, voor no. 1 teruggave aan ouders zonder toepassing van eenige straf; no. 2 1 j. t.s., no|. 3, 6 m. t.sJ, no. 4 eh, 5 iedër tot f 5 b. s. 1 w. t.s., wegens diefstal en medeplichtigheid aan diefstal. Eisch voor 2, beschikbaarstelling van de regeering, no. 3 plaats:ng in een tuchtschool voor 1 j., no. 1, 4 eti 5 plaatsing in een tucht school voor 2 m. Raadsman mr. J. A. C,. van Heusde. M. J. K., 34 j., veehandelaar, wonende te St.-M.'dijk, :n hooger beroep, tot f 20 b., s. 20 d. h., wegens het jagen op eens anders grond, waarvan een an der jachtrechthebbende :s, zonder te zijn voorz:en van een schriftelijk bewijs van vergunn:ng van den jachtrechthebbende. E:sch niet ontvankelijk verklaring in het hooger beroep; J. van D., 40 j., landbou wer, wonende te Noordwelle, ;n hooger beroep, tot flO'b., s. 3 d. h., wegens bin nen het Rijk in Europa een vuurwapen afleveren. Eisch f10; P. A. C. T., 22 j landbouwer, wonende te Oud-Vosmeer, tot f 15 b., s. 15 d. h., wegens mishandeling. E:sch f30. Verdediger mr. H. Polvliet; W.a J., 20 j., werkster, wonende te St.- M.'dijk, tot 3 m. voorw. gev.str., met een proeftijd van 3 j., wegens diefstal. Eisch 14 d. onvoorw.; C. van D., 23 j., arbeider en M.a M. M.> huisvrouw van C. van D., 24 j., zonder, beroep, beiden wonende te Oud-Vosseiiiéer, ieder tot 1 m. voorw. gev.str., met een proeftijd van 1 jwe gens diefstal door 2 of meer vereenigde personen. Eisch voor ieder f30; J. B., 47 j. en C. B., 53 j., schippers, beiden wonende te Bruinisse, ieder tot f 20 b., s. 20 d. h., wegens eenvoudige beleediging. Eisch voor iéder f 20 b. Voor de rechtb. tel Maastricht hebben terecht gestaan J. M. S., 22 jaar, wonende te Berg en Terblijt, en H. P. R., 21 jaar, wonende te Valkenburg, beiden gedeti neerd, ter zake, dat zij op 15 Februari te zamen en in vereeniging, den heer J. P. H. Vossen, -pastoor te Schuiler, gem. Wylre, in zijn eigen woning, waar ze zich met een voorgewende boodschap van een nichtje van den pastoor uit Schaesberg toegang hadden verschaft én na elk een masker te hebben opgezet, met een revol ver gedreigd hebben, hem zijn beurs afge nomen en hem vastgebonden hebben op een stoel, waarna zij de brandkast hebben geopend. Ze hebben hem gedwongen, geld af te geven, ongeveer f100, toebehooren- de aan den pastoor en gedeeltelijk aan het bisdom Roermond. Het O. M. eischte tegen elk der beklaag- iden 8 jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Zutphen heeft mr. H. C. v. H. P., zonder beroep, vroeger ad vocaat en rechter-plaatsvervanger te Zut phen, thans gedetineerd, wegens verduis tering van belangrijke bedragen ten na- deele van de firma B. Linthorst Zoon te Wilp, veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis van 31 October af, overeenkom stig den eisch van het O. M. VERKOO PINGEN, ENZ. DREISCHOR, 11 April. Ten overstaan van notaris Korteweg werd heden alhier voor den heer H. Kuijper Wz. publiek verkocht: ongeveer 30 Roeden bouwgrond voor f 700. Ten overstaan van notaris Korte weg Werden heden alhier voor den heer H. Kuijper Wz.,"publiek verkocht: koeien voor f375, f 200 en f 116. NIEUWERKERK, 12 April. Ten over- staan van notaris Korteweg werden heden alhier voor den heer H. M. van Nieuwen- huijzen, publiek verkocht: Paard met veu len voor f 731; paarden voor f330 en f 250; koeien voor f 240 en f325; vaars voor f125; os voor f 130; kalf voor f61. POST EN TELEGRAPHIE. ZIERIKZEE. Aangesloten aan 't Rijks- locaaltelefoonnet onder no. 167 de heer D. Hondsmèrk, alhier. ONDERWIJS. Na een 42-jarig bestaan is de Rijks-Nor maalschool te Dinteloord opgeheven. POST EN TELEGRAPHIE. STAVENISSE. Sedert 1 April 1.1. is er in het postvervoer op ons „vergeten" eiland een groote verandering gebrachU Werd de laatste jaren de post mede vervoerd door den personen-autodienst „Polderman" sinds 1 April geschiedt dit vervoer door een geheel afzonderlijke autobus „Lievebroer" uit Bergen op Zoom. Naast dezen dienst heeft men den keurig ingerichten autodienst „Krijger" voor personenvervoer. Blijkens het aan tal passagiers voorziet deze dienst in een bepaalde behoefte. De post komt hier als .gewoon en keurig op tijd aan. Maar vroeger bleef de avondpost, die hier ongeveer 7 uur aankom/t, te Sta- venisse; 'en vertrok dan 's mofgens on geveer 5 ure, zoodat men allen tijd had de ontvangen correspondentie te kunnen beantwoorden. Thans vertrekt deze post reeds des avonds te 8 uur, zoodat er geen sprake van is iets te kunnen beantwoorden. Alleen kan men beantwoorden de post van ongeveer 2 uur des namiddags en dan niet meer vóór den volgenden morgen 1C| uur, waari tusschen een tijdruimte ligt van 20 uur. Alleen kan men 's avonds 10 ure nog correspondentie verzenden met het laat ste trambootje in de richting Zierikzee. Maar van Zaterdagavond 10 uur tot Maandagmorgen 10 uur dus in 36 uur kan men niets verzenden in de richting Zierikzee. Bij het in elkaar zet ten van dezen postdienst heeft^ men voor zeker wel de vele belangen van onze eilandbewoners „vergeten". SPORT. Zondag j.l. werd een voetbalwedstrijd gehouden tusschen Dosko I van Noord welle en N. S. C. I van Brouwershaven, op het terrein van eerstgenoemde cluty De uitslag .was ee.v 4—1 overwinning Voor Dosko. Wielerb. Do Ranyberg Horg«ii-op«Zoom. De openingswedstrijden op de wieler baan De Raaijberg, welke dit jaar door den bekenden sportvriend de heer Jac. Smout worden geleid, beloven schitterend te zullen worden. Niet minder dan 40 renners, zoowel Hollanders als Belgen, zullen uitkoméh, waarbij wedstrijden ach ter groote motoren tusschen F. Hoeks, Jules Wouters en Em. van den Bosch, de beide laatste Beigen, schitterende strijd zullen te zien geven. De Nederland- sche kampioen Mazairac zal een sprint- match tegen het snelste tandem equipe rijden, terwijl Jo vam Boxsei een sprint match tegen den Belg Micieis zal rijden. Alles bij elkaar belooft het een schitte rende dag te zullen worden op Tweede Paaschdag. PREDIKBEURTEN. Zondag 16- en Maandag 17 April r (le en 2e Paaschdag.) Zierikzee. Geref. Kerk. Ie Paaschdag. 10.30 en 6.30 ure, ds. Wislsnga. 2e 10.30 ure, idem. Chr. Geref. Kerk. le Paaschdag. 9.80, dn. r. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. t. d. Molen (oude tjjd). 2e 9.30 ure, idem. Evange lisatie Jeruël. le Paaschdag. 11, Gewone dienst en 7 ure, de heer Storm. Kerkwerve. le Paaschdag. 3 ure, ds. De Leur. 2e geen dienst. Serooskerke. le Paaschdag. 2 ure, ds. Japchen. 2e geen dienst. Bnrgh. le en 2e Paaschdag. 9.30 ure, de. Boogaard. Reuesse. le Paaschdag. 3 ure, ds. Leen- dertz. 2e geen dienst. Noordwalle le Paaschdag. 10.30 ure, ds. Leendertz. 2e geen dienst. Haamstede, le en 2e Paaschdag. 10.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.30 en 3 ure, de. Goedhuije. 2e 10.30 ure, idem. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, idem. Blkarzee. le en 2e Paaschdag. 10.30 ure, de. Poort. Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.30 en 3 ure, de. Laarman. 2e 10 30 ure, idem. Brouwarshaven. le ea 2e Paaschdag. 10.30 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.30 en 8 ure, ds. Van Giffen van Bloemendaal. Zonnemaire. le en 2e Paaschdag. 10.80 ure, de.' de Leur. Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.30 en 5 ure, ds. Heek. 2e 10.30 ure, idem. Noordgouwe, le Paaschdag. 3 ure, de. Poort. 2e geen dienst. Drelsciior. le Paaschdag. 10.30 ure, de. v. d. Griend (Bev. nieuwe leden en Collecte Doetincliemsche Inrichtingen). 2e 10.30 ure, ds. v. d. Griend (Voorber. H. A.) Ouwerkerk. le Paaschdag. 3 ure, dr. Weeda. NUuwerkerk. le Paaschdag. 10.30, ds. t. d. Linden en 3 ure, idem (Coll. Philantro- pisc.he Inrichtingen te Doetinchem). Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.30, cand. Den Boer, 3 Leesdienst en 7 ure, cand. Den Boer. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 10, 8 en 6 ure, Leeskerk. Oosterland. le Paaschdag. 10.30, dr. Weeda en 3 ure, geen dienst. 2e geen dienst. Geref. I mei hef alijmoplosjende middel, daf U er ineen paar dagen van af kan helpen,Neem nu, van daag nog de Elk uur uifstel kan de aandoening noodeloós onrast, gejaagdheid, sl&peloosneidTexamen- vrees, prikkelbaarheid en overspanning worden spoedig overwonnen door'fgebrüik van MUNHARDT5 Zij geven rasf en kalmte, een verkwikkende -stacMo, en doen gejaagdheid ophouden per koker 75 er bi) apolhea drogisten 'MIH f-ABR A.MijNHAgpT z£isr~pBBB| slechte spijsvertering, pynlyken stoel gang enz., worden bestreden door Freco's MaagtabletteD. Per koker 60 oent. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee en L. G. v. ZALTBOMMEL, Tholen. VERVANGT VOEDZAAM HEERLIJK fOanDECLIB Kerk. le Paaschdag. 10.80, 3 en 7.80 ure, Leeskerk, 2e geen dienst. Geref. Gem. le Paaschdag. 10.30, 3 en 7,30 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Sirjansland. le Paaschdag. 8 ure, ds. t. d. Griend (Bed. H. A. en Coll. inw. Zending). Brulniss». le Paaschdag. 9.30, ds. Waar- denburg en 2 ure, idem (Nabetrachting). 2e 9.30 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. le Paaschdag. 10 en 5 are, Leeskerk. 2e geen dienst. Geref. Gem. le Paaschdag. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. 2e 9.30 ure, de heer Minderman. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 10, 3 en 6 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. St.-Plllpsland. le en 2e Paaschdag. 10.30 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. le Paaschdag. 10, ds. Boone, 3 idem (Doop) en 6.30 ure, idem. 2e 10 ure, idem Tholen» le Paaschdag. 10, ds. Datema (BeT. lidmaten) en 2.80 ure, ds. Lob. 2e 10 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. le Paaschdag. 10 en 2.30 ure, ds. Bolwgn. 2e 10 ure, idem. Geref. Gem. le Paaschdag. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10 ure, idem. St.-MaartensdIJk. le Paaschdag. 10.30, Leeskerk en 3 ure, d». Keiler. Oud-Geref. Gem. le Paaschdag. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Oud-Voaseraeer. le Paaschdag. 10.30, ds. Van Griethugzen en 3 ure, Leesdienst. 2e 10.30 ure, ds. Van Griethuijzen (Bev. nieuwe leden). Goref. Kerk. le Paaschdag. 10.30 en 3, ds. Staal; 6.30 ure, Leesdienst. 2e 10.80 ure, ds. Staal (Openbare belgdenis). Poortvliet, le Paaschdag. 10.80 en 3 ure, ds. Verschoor. 2e 10.30 ure, idem. Geref„ Kerk. le Paaschdag. 10.30, 3 en 7 ure, Lees kerk. 2e 10.30 ure, idem. Scherpenleee le Paaschdag. 10.30, Lees kerk en 3 ure, ds. Tan Griethuijzen. Oud- Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. 2e 10.80 ure, idem. Stavenlsse. le Paaschdag. 10.80, ds. Datema en 3 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. Oud- Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.80, 2 ea 6.80 ure, Leeskerk. 2e geen dienst. St.-Annaland. le Paaschdag. 10.30, ds. Keiler en 8 ure, Leeskerk. 2e 10.80 ure, idem, Geref. Kerk. le Paaschdag. 10.80, S en 6 ure, Leeskerk. 2e 10.30 ure, idem. VAN HEINDE EN VER. Collins en de Valera zullen bijeen komen teneinde de mogelijkheid van een bestand of een andere regeling te over wegen. Te Chatham vond. men, zekeren Char les Rogers, een man van 28 jaar, ziek bij den weg. Een Röntgen-onderzoek be vestigde de bewering dat hij een wed denschap had aangegaan en verloren, om zes draadnagels van 71/2 c.M. lang iQ te slikken en het niet verder gebracht had dan tot vijf draadnagels. De wed denschap ging om een pond sterling» De man is geopereerd en verkeert in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5