Zierikzeesche él Nieuwsbode ABONNEMENT: advertentiën: Woensdag 12 April 1922 zierikzeesche courant. /s, ss As. V r ij d a g Bekendmaking. Hbu 7tê n l a n d. BINNENLAND. Uit Stad en Provinole. Overspanning, Prjjs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor. het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohljnt Maandag, Woensdag en Vrijdag van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bjj contract belangrijke korting. (Ctoedon Vrijdag) aal de Nieuwsbode des aronds wor den gepost en des Zaterdagsmorgens In de stad worden bezorgd. H.H. Adrerteerders gelleren er rekening mede te honden, dat adrer- tentlBn roor dit nummer bestemd, uiterlijk VRIJDAGMORGEN 11 ure In ons bezit moeten zijn. De DIRECTEUR. Gevonden voorwerpen Een zilveren ketting; een springtouw; •en 'band van een schort; een beursje met geld; een ceintuur; een ketting met sleutel; een goudenx ringetje; een ket ting van een motorfiets; een das; twee gaspenningenportemonnaie's; eèn mesje. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzeevan des mor- rns 10 tot 12 en des namiddags van tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. De BURGEMEESTER der gemeente Zie- kikzm, brengt ter kennis van de Ingezetenen, dat de Secretarie der Gemeente op den 14den April a.s. (Goeden Vrijdag) zal zgn GE SLOTEN, met uitzondering van des middags 12 tot 12,80 uur, voor het doen van. aan giften den Burgerlijken Stand betreffende. Zierikzee, den 12 April 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Be ontplof fin gsramp te Gleiwitz. Omtrent de ontploftingsramp nabij Gleiwitz, wordt nog gemeld: De geal- eerde autoriteiten hadden bericht gekre gen, dat er een geheim Duitsch munitie depot was ontdekt. Een afdeeling, wi.o. een aantal genie-soldaten, werd naad den grafkelder onder de kapel van het kerk hof gezonden. Men vond daar een aan zienlijk aantal geweren, mitrailleurs en een voorraad munitie. Toen de genie soldaten in den onderaardsehen gang wa ren doorgedrongen, had er een hevige ontploffing plaats, waardoor zeven genie soldaten, viër andere manschappen, eén Fransch 'beambte en een doodgraver op slag werden gedood, terwijl tien solda ten en drie officieren ernstig werden gewond. Vijf soldaten zijn aan de ge volgen hunner verwonding overleden. Uit een onderzoek ter plaatse bleek,, dat in het wapendepot zich een ralijn bevond, die opzettelijk, door het van te Voren stellen van een uurwerk tot ont ploffing was gebracht. Gleiwitz is sedert de explosie van de buitenwereld afgesloten. Voor perso nen, die van buiten komen, is het bijna onmogelijk in de stad te komen. In de straten wordt een zeer strenge controle uitgeoefend. De districtscontroleur heeft bevolen, dat alle café's, schouwburgen, concert- en danszalen tot na de begrafenis der slacht offers moeten worden gesloten, en dat ook daarna de café's om) 8 uur des avonds gesloten moeten zijn. Het verschijnen van de bladen is voor- loopig verboden. De „rijke oom'* uit Amerika. Naar de „Chicago Tribune" uit Os- tende weet mede te deelen, zijn daar een dertigtal Visschers en kleine boe ren plotseling rijk geworden. Zij heb ben tenminste bericht uit Amerika* gekre gen, dat de nalatenschap Van een sinds lang overleden oom ergens in de Far West hun thans ten deel zal vallen. De oom in kwestie, een zekere Doyen, zoo- als trouwens al zijn erfgenamen heeten emigreerde jaren geleden naar Amerika en stierf daar in 1883, nadat hij enorme rijkdommen had Verworven. Zijn vermogen was gelegateerd aan een paar neven in België, doch de af wikkeling van de zaken nam zooveel tijd in beslag, dat het aantal erfgena men sindsdien door geboorte en aan- trouw aanmerkelijk is toegenomen, ter wijl de oorspronkelijk begunstigden voor het meerendeeï reeds gestorven zijn. Naar de laagste schatting bedraagt de nalatenschap, omgerekend in Belgische munt, niet minder dan 175 millioen fres De handei in meisjes in China. Berichten uit de Chineesche provincie Hunan aan de Engelsche bladen melden, dat de hongersnood daar vreeselijk is, en dat, wat eenigen tijd niet was voorgeko men, thans weer meisjes van 13 tot 20 jaar op de markten worden verkocht. De meisjes worden verkocht tegen een prijs van 2 shilling 6 pence voor ieder jaar, dat de kooper ze houdt; maar de voeding komt te zijnen laste. De autoriteiten durven aan dien handel geen paal* en perk te stellen, omdat er geen geld is en de onderdrukking van dit euvel de plicht tot voeding dier menigten jonge meisjes op de regeering zou doen vallen. Nog steeds valt er veel te weinig regen dan dat voor den komenden oogst eenige hoop gewettigd zou zijn. De hongersnood en de ellende worden nog veel erger. Een nieuwe KÖpeniekiade. De Nation Beige doet het verhaal van de wonderlijke avonturen van een Duit» schen oplichter, zekeren Otto Stephan, een jong en elegant soldaat, die vloeiend Fransch en Engelsch spreekt. Stephan had aan het Westelijk front gestreden. Hij werd gevangen genomen en, in het kamp van Auvours geïnterneerd. Toen de wapenstilstand kwam, wist hij de Belgen te overtuigen, dat hij uit Mal- médy geboortig was. Hij werd toen in vrijheid gesteld. Op zekeren dag bestelde hij telefonisch bij den fotografische^ d'enst van het leger 250 portretten van koning Albert, welke hem inderdaad wer den geleverd. Met valsche indentiteitsbe- wijzen ging hij toen naar Coblenz. Daar overhandigde hij, voor het front der troe pen, de medaille aan den Amerikaanschen generaal. Te Constantinopel werd de pseudo, „ma joor" op grootsche wijze door den sul tan ontvangen; Hij kreeg schitterende ge schenken. Eens op een dag werd hij in het Engelsche hoofdkwartier aldaar ge arresteerd en twee soldaten moesten hem voor den generaal brengen. Tegenover dien Engelschen generaal trad de pseudo- majoor ongelooflijk brutaal op. Hij zei, dat hij twee soldaten had meegebracht, die hem hadden gearresteerd en beleedigd toen hij uit het station kwam. De generaal bood zijn exeusies aan en zei dat de twee soldaten zouden worden gestraft. De geslepen Stephan bevindt zich in Engeland, waar hij vanuit Southampton een cijfertelegram heeft gestuurd aan den commandant van de militaire luchtvaart- afdeeling te Brussel. Uitvoer van aardappelen. De minister van landbouw heeft tot nadere aankondiging dispensatie verleend van het verbod tot uitvoer van aardap pelen. Deze beschikking .-treedt in wer king met ingang van heden. Verlaging der Staatsbegrooting.- Overtuigd van den hoogst ernstigen toestand der openbare financiën en van de noodzakelijkheid, dat reeds bij de eerstvolgende Staatsbegrooting het totaal der uitgaven zeer belangrijk verlaagd wordt, heeft de Centrale Commissie voor Bezuiniging, ingesteld door de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel te Haarlem,-een adres gericht tot den tijdelijk-Voorzitter van den Raad van Ministers, met het verzoek, reeds thans de noodige maatregelen daartoe te nemen. De toestand is te ernstig geworden, dan dat thans kan worden volstaan met beperkte maatregelen tot bezuiniging en reorganisatie, die voor een deel nog sléchts geleidelijk effect zullen sortee- ren. Hoe nuttig dergelijke maatregelen op zich zel't mogen zijn, is thans on middellijk noodig een belangrijke Ver mindering van het totaal van alle over heidsuitgaven, die reeds op de eerst volgende begrooting tot uiting komt. De verlaging der 'begrooting zal tenminste op een bedrag van honderd,' millioen gul den moeten worden gesteld en alle de partementen van algemeen bestuur zul len daartoe ernstig moeten medewerken. De wijze waarop dit kan worden be reikt, meent de commissie aan het oor deel van de regeering te moeten over laten. Zij veroorlooft zich slechts er op te wijzen, dat het misschien wenschelijk zou zijn de aangelegenheden in handen te stellen van een commissie van advies, die ongeveer te werk zou moeten gaan op dezelfde wijze als de bekende com- missie-Geddes in Engeland. ZIERIKZEE. (Vervolg rede jhr. de, Ma- valt). Aan de drie voorwaarden door de socialisten zelf gesteld, voor het slagen Van hun nieuwe maatschappelijke orde, „de socialisatie", n.l.' de internationale in voering daarvan, de verhooging der pro ductie en het aanwezig zijn, van een hoog gevoel van gemeenschapsplicht bij de menschen, kan niet worden voldaan. Maar daarmede is dan ook elk streven naar socialisatie, hoe goed ook bedeeld, Ver oordeeld. Spr. ontkent niet dat aan het stelsel der liberalen groote fouten kleven. De vrijheid van verkeer en bedrijf leidt in derdaad dikwijls tot „losbandigheid Er ontstaan daardoor toestanden die somtijds ten hemel schreien De liberalen zijn bereid daaraan door wettelijke maatregelen tegemoet te ko men en hebben dit bewezen. Spr. toont in den brieede aan dat d© ongevallenwet, staatspensioen, inva liditeit- en ziekteverzekering, alle söciale maatregelen zijn om de nadeeligejgevol gen ;van de vrijheid van bedrijf te on dervangen. Ook de liberalen ook spr. zelf hebben fouten gemaakt bij de invoering dier Wetten. Te Veel is daarbij de amb tenarij ingevoerd. Te weinig is daarbij de regeling onder staatstoezicht overgelaten aan belanghebbenden Spr. wjjst daarbij als afschrikwekkend Voorbeeld op de zegelplakkerij, Raden van Arbeid en het voorontwerp-Aalberse betreffende de regeling van den land- bouw-arbeid. Deze laatste wet. zal den landbouwer de meest dtwaze bepalingen opleggen, zonder dat de landbouw-arbeiders zelf natuurlijk worden geholpen. De vrijheid van het'bedrijf voert stel lig de productie hooger op dan het gesocialiseerd bedrijf,- hetgeen ten bate komt van de massa, d.w'.z. van de ar beidersklasse. Spr. toont dit door een sprekend voorbeeld aan. Vermeerdering der productie van ver- bruiksartikelen komt niet den vermogen den, maar in hoofdzaak den breeden arbeidersstand ten goede. Het is wel merkwaardig dat in de Duitsche republiek op last der soc. demi regeering ten spoedigste alle monopo lies en overheidsbedrijven, die tijdens den oorlog waren ontstaan, weer zijn vrijgemaakt, teneinde de productie op te voeren. De Volkenbond erkent in art. 23 Van haar program dat de wereld alleen dan uit den chaos kan worden gered, indien Volledige vrijheid van verkeer en bedrijf wordt ingesteld. Ook bevat de agenda voor de con ferentie te Genua een dergelijke uitspraak. De comissie der S. D. A. P. wijst er in haar soc.-rapport op, dat tal van bedrijven niet kunnen worden gesociali seerd Voor de socialisatie niet interna tionaal is. Iedereen begrijpt, dat er van inter nationale socialisatie de eerst 100 jaar niets kan komen. Toch verklaarde mr. Troelstra op een congres in Arnhem („Het Volk" van 23 April 1919) dat vele bedrijven, a's land- bbuw, groote scheepvaart, graanvoorzie- ning en tal Van andere, konden gesocia liseerd, wanneer de socialisten maar aan de regeering kwamen. Tegen die nvs* leiding verzet de V. B. zich. De com missie die het rapport uitbracht had verklaard dat het niet gaat, of 't moest internationaal zijn. Is dit nu alles bedrog Of heeft mr. Troelstra zich hier in de economlische Verhoudingen vergist Noske, de bekende ^Duitsche socialist, Verklaarde onlangs in een rede te Har burg dat de arbeiders de social;sat:e maar in een hoek moesten duwen. Socialisatie is in Nederland on mogelijk en ongewenscht. ;We hebben in ons land al genoeg leergeld betaald met de Arbeidswet. Ne derland heeft de 45-urige arbeidswee^ en dat in een tijd Van concurrent''© en groote malaise. Spr. is Voor de Arbeidswet, die den arbeidsduur regelt, maar wil er een soe peler wet van maken. Van de arbeids wet Voor den landbouw wil hij stellig niets Weten, daar die het bedrijf on mogelijk maakt. Het kamerlid Drion heeft in een in terpellatie gewezen op de fouten die aan die wet-Aalterse kieven en thans heeft bedoelde minister wijzigingen vol gens die interpellatie aangebracht. (Stof volgt.) Zondagavond gaf de Tooneelvereeni- ging „Semper Crescendo" alhier een op voering van het tooheelstuk „Het Spinne wiel". In aanmerking genomen de jonge krachten, die deze vereeniging bezit, speel den alle medewerkenden uitmuntend. Allen waren goed rolvast. Jammer voor deze vereeniging, dat de zaal zoo schaarsch bezet was. De grimeering was bij den heer Van Doorn in goede handen. Een gezellig bal sloot den avond. SCHOUWEN. Wegens den strengen winter heeft' men heel wat tarwe moe ten uitploegen. Ook daardoor wordt de Werkloosheid in de hand gewerkt. ZONNEMAIRE. Aan den heer L. K. Kluit is op diens verzoek met ingang van 6 April 1.1. eervol ontslag verleend uit alle betrekkingen, die hij voor den Raad van Arbeid te Goes bekleedde ST.-ANNALAND. Deze gemeente heeft een oud schilderij, schrijft het „Hdbl.", dat voor ongeveer 70 jaren in zeer ver waarloosden staat werd aangetroffen, maar door bereidwilligheid van den( toen- maligen burgemeester, A. J. Bierens, in 1853 werd gerestaureerd. Op het ruit vormig paneel is, naar men wil, niet onverdienstelijk, voorgesteld de heilige Anna, gezetenop een heuvel in een bergachtig landschap. Op haar knie zit Maria met het kindeke Jezus op haar schoot. Aan den onderkant leest men de spreuk „Al1 bet groeyde" 1591. De vjapens aan de Voorzijde vertoonen de kwartieren Van Charles van Bourgondië en op de keerzijde het volle wapen van Bourgondië. In de laatste raadszitting werd op deze schilderij gewezen en besloten met den oud-archivaris Flament, die herhaal delijk op het restaureeren van) oude schil derijen heeft aangedrongen, te corres- pondeeren over de restauratie van dit stuk. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden j.l. Dinsdag. Aan wezig 5 leden; afwezig met kennisgeving dhr. W. Bijl; 1 vacature. De notulen wor den onveranderd vastgesteld. Overgelegde stukken: goedkeuring van het besluit van 14 Maart tot wijziging der begrooting over 1921; een schrijven van Ged. Staten be treffende de goedkeuring van de verorde ning op het heffen van schoolgeld; vast gesteld wordt 'n verordening op den keu ringsdienst van vee en vleesch; 'n instruc tie voor den keuringsdienst, voor het hoofd van den dienst en voor den hulp keurmeester; nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van den gemeente raad. Het havengeld wordt met 21/2 ets. per 1000 K.G. laadvermogen verhoogd en abonnementen alleen toegestaan voor schippers-ingezetenen. OUD-VOSSEMEER. Maandagnamiddag Was een der werklieden, belast met het aaneenvoegen der buizen voor de wa terleiding, aan zijn werk, toen plotseling een groote hoeveelheid grond instortte, waaronder hij begraven werd. Het duur de wel een kwartier voor men hem had verlost. Gelukkig was een der brok ken zóó groot, dat er nog eenige ruimte bleef voor het ademen van lucht. Hij bleek niet gekwetst, maar moest toch per rijtuig naar zijn woonplaats Tholen Vervoerd, worden. VERKOOPINGENi, ENZ. OOSTERLAND, 11 April. Heden wer den alhier ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht: koeien voor f 21 fa f 25i5, f 328 en f 334; Vaars voor t 183. Onderwijs. Tot de Chr. Kweekschool te Middel burg zijn o.a. toegelaten: C. Hack en A. V. 't Leven te Bruinisse en C. M. van As te Poortvliet. Bij Kon. besluit van 8 dezer is, mlet ingang van 1 September, aan W. Valk, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijkshoo- gereburgerschool te Zierikzee. AANBESTEDINGEN. (Herplaatsing wegens misstelling.) OOSTERLAND. Bij de Zaterdag ge houden aanbesteding der Landbouwver- •eniging D. Ei. S. alhier, werd. inge schreven te leveren onder A. H. V. Chilisalpeter, Z. V. en K. te Zierikzee, f 17,44; Kostense, Kruiningen, f 17,43; C. V. d. Berge, Sirjansland, f 17i,29; H. Kooman, Dirksland, f 17,26; Poley, Ier- Heke, f 17,15 en Joh. V. d. Berge, Brui- {nisse, f 17,14; Am. Supty. 7 X 9, Z. V. en K., Zierikzee, f 13,20; C. V. d. Berge, Sirjansland, 'f 12,55; Mixed Mais, Z. V. en K., Zierikzee, i 9.05; C. V. d. Berge* Sirjansland, f 8,89. Alles* per 100 k.g1., franco op den wagen. Levering gegund aan de laagste inschrijvers. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN De heer Theo van Wijngaarden, Kunst schilder te 's Gravenhage heeft van B. en W. Van St.-Maartensdijk dezer dagen bericht gekregen, dat de schilderijen' waarover onlangs in de bladen geschre ven werd, niet zullen worden geres taureerd, omdat,' zoo schrijven B. en W. „de raad van St.-Maartensdijk voor het restaureeren der schilderijerv geen gel den beschikbaar stelt". Naar men zich herinnert was; de waar de dezer schilderwerken bij de beoor deeling door kunstkenners sterk tegen gevallen. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk, Beroepen: Te Zalk (bij Zwolle), J. L. Klomp te Schore. Te Goudriaan-Otto- land (toez.) A. Meijers te Woubrugge. Te Denekamp, P. J. de Bruyn, em.-pred. te Amsterdam. ELKERZEE. De Raad van Beheer heeft den aanslag voor de gemeente alhier van f505 tot f 195 verminderd. Geref. Kerken. Beroepen: Te IJsselmonde, H. de Bruijn te Nieuwendijk. Te Nederhorst den Berg, P. A. Zeilstra te Nieuwveen. Te Blokzijl, B. Alkema, cand. te Apeldoorn. Bedankt: Voor Nieuw-Buitfen, H. Knoop te Schouwerzijl. Voor Kommerzijl, H. Brinkman te Westerlee. - - Voor BerKel, C. J. Goslinga te Oosthem: Geref. Gem. Bedankt: Voor Goes, J. Fraanje te Bar- neveld (vroeger te Goes). PREDIKBEURTEN. Goede Vrydag. Zierikzee. Geref. Kerk. 7 are, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. 6 ure, ds. v. d. Molen (oude tjjd). Evangelisatie Jeruël. Geen dienst. Kerkwerve. Geen dienst. Burgh. 6.30 ure, ds. Boogaard (H. Avond maal). Zaterdag 15 April. 3 ure, Huwelijks inzegening. Renesso. Geen dienst. Noordwelle 6.30 ure, ds. Leendertz (Avond maal). Haamstede. 7.30 ure, ds. Japohen. Geref. Kerk. 8 ure, ds. Goedhujjs. Eikerzee. 7 ure, ds. Poort (H. Avondmaal). Geref. Kerk. 7 ure, ds. Laarman. Brouwershaven. 7 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 7.30 ure, Leeskerk. Zonnemalre. 8 ure, ds. de Leur (Bed. H. Avondmaal). Geref. Kerk. 8 ure, üs. Hoek. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. de Leur. Drelschor. 8 ure, ds. v. d. Griend. slapeloosheid, examenvrees, onrust, ge jaagdheid, worden verdreven door Freco's Zennwtabletten, die in hooge mate kalmeerend werken. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar Drogisteryen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee en L. G. v. ZALTBOMMEL, Tholen. Nlauwerkerk. 8 ure, ds. v. d. Linden (H. Avondmaal). Geref. Kerk, 7 ure, cand. Den Boer. Oosterland. 7 ure, dr. Weed». Geref. Kerk. 8 ure, Leeskerk. Geref. Gem. Geen dienatj Bruinisse. 5.30 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 5.30 ure, Leeskerk. Geref. G'em. Geen dienst. Oud-Geref. Kerk. 6 ure, Leeskerk*. Tholen. 7 ure, ds. Datema Geref. Kerk. 7 ure, ds. Bolwjjn. Geref. Gem. 7 ure, Leeskerk. St.-Maartensdi]k. 6.30 ure, ds. Keiler (Bev. nieuwe lidmaten). Oud-Vossemeer. 7 ure, ds. Van Griet huizen. Geref. Kerk. 7 ure, ds. Staal. VAN HEINDE EN VER. Maandagmiddag 3 uur is de conferen tie te Genua, waar 34 Europeesche mo gendheden vertegenwoordigd waren, in het historische paleis van St.-Joris,N door den Italiaanschen premier Facta, geopend. Llo£d George heeft op de conferentie een groote rede gehouden. Aan 't eind van zijn betoog zeide hijIndien wij falen, zal er een gevoel van wanhoop ontstaan, dat de heele wereld teisteren zal. Slagen wij, dan zal een straal van hoop 't duister doorboren, dat op den geest van de menschheid drukt". Onder de marconisten op de Britsche koopvaardijvloot is een staking uitgebro ken. Bij Ambon (Ned. O.-I.) is een post- prauw omgeslagen, waardoor 25 menschen meest vrouwen en kinderen, verdronken. In het Bohemerwoud hebben sneeuw stormen de laatste dagen groote schade aangericht. Honderden boomen zijn ont worteld. Ex-keizerin Zita heeft aan de Zwit- sersche regeering gevraagd met haar ge zin naar Zwitserland te mogen terugkee- ren. De Belgische koning is naar Ver sailles vertrokken om daar eenigen tijd te rusten. De 36-jarige Poolsche landbouwer Pasnik, die naar het voorbeeld van Lan- dru, 7 vrouwen naar zijn woning had gelokt en ze daar vermoordde, waarna hij zijn slachtoffers beroofde, en zijn 40- jarige vrouw, die hem daarbij hielp, zijn tot den kogel veroordeeld. De Russische stad Dwinsk, is door den hoogen waterstand van de Dwina, door een groote overstrooming geteisterd. In de voorsteden, die geheel over stroomd zijn, staat het water tot aan de tweede verdieping der huizen. De brug, die de beide oevers der rivier verbindt, is weggespoeld. Natalie, de gewezen koningin van Servië die thans als gravin van Rudnik in Zwitserland leeft, heeft ten gunste van den Zuid-SlaviSchen staat afstand gedaan van de haar toegekende schadeloosstelling van twee millioen dinar. Te Washington wordt van goed inge lichte zijde verzekerd, dat in ieder geval in Juni een algemeene conferentie tot con solideering der schulden, tusschen de Amerikaansche commissie en de vertegen woordigers der geïnteresseerde Europee sche landen zal plaats vinden. In de Friedrichskerk te Potsdam zijn de beide oudste zonen van den kroonprihs aangenomen. De ex-Keizer was vertegen woordigd door prins Heinrich. Collins, 't hoofd der vooiioopige regeering van Zuid-Ierland, heeft in een rede verklaard, dat Ierland wederom be dreigd wordt door een langdurigen bur ger-oorlog, tenzij de Valera zijn tactiek zou wijzigen. Door een ketelontploffing is een deel eener fabriek te Halle (D.) ver nield. 2 arbeiders werden doodelijk en 9 vrouwen ernstig gewond. De beide militaire partijen! in China maken zich gereed voor den strijd. Uit Rangoon wordt gemeld, dat de inwoners van het dorp Myitta (Britsch Indië) door een tijgerfamilie worden ge terroriseerd. De dieren zijn zeer groot en hebben gedurende de laatste maan den niet minder dan zeven buffels uit het dorp weggesleept, dat zij zelfs op klaarlichten dag durVen naderen. Nu vallen zij ook de menschen aan. De Amerikaansche autoriteiten gaan thans ook krachtig optreden tegen de dranksmokkelarijen aan de Amerikaansch- Canadeesche grens. Zij zullen tot dat doel snelloopende auto's, bewapend met ma chinegeweren, in gebruik stellen. In Ierland verwacht men ernstige ge beurtenissen naar aanleiding van de her denking van den opstand in 1916. Te Bilbao (Spanje) zijn botsingen voorgekomen tusschen communistische en socialistische arbeiders; 5 betoogers wer den gedood en velen zwaar gewond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1