Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorondo by de van Maandag 10 April 1922, no. 10761. BUITENLAND. Lloyd George over Lenin. De Britsche premier heeft Donderdag een rede gehouden over de voorwaarden tot erkenning der Sovjet-republiek, waar bij hij de meening uitte, dat de psycho logie der bolsjewistische leiders een ver andering had ondergaan. Hij haalde om dit te bewijzen een rede van Lenin van November 1921 aan, die erkende, dat het communisme in Rusland op een tragisch fiasco was uitgeloopen. Lenin zei toen: „De Sovjets hebben een buitengewoon zware nederlaag op het economische front geleden. Indien het kapitalisme hel wint en zich ontwikkelt, zal dat ook met de industriëele productie het geval zijn". Lloyd George noemde dit een zeer op merkelijke erkenning, en een bankroet verklaring van de leer van Marx, door den eenigen man, die ooit eerlijk beproefd heeft, die leer in praktijk te brengen en die volmaakt dictatoriaal gezag had ge had over een bevolking van meer dan 100 millioen zielen. Lenin heeft de proef ondernomen en zegt, dat zij mislukt is. Hij zegt, dat het eenig gevolg is geweest, dat het werklieden proletariaat vernietigd wordt, terwijl dit den zegen van zijn plan zou moeten ondervinden. De premier gebruikte als vergelijking het sluiten van den vrede met Frankrijk na de revolutie. De voorwaarden waarop Rusland in zekere mate erkenning mocht verwachten waren in het kort: 1. dat het in de eerste plaats de aan sprakelijkheid zou aanvaarden voor Rus- lnnd's schulden vóór en na den oorlog; 2. dat het aan de onderdanen van an dere landen de eigendommen terug zou geven, die verbeurd verklaard zijn of hun vergoeding zou betalen voor vernielde eigendommen; 3. de instelling van onpartijdige recht banken, waarvoor onderdanen van alle landen toegelaten worden; zulke recht banken mogen geen scheppingen van het uitvoerend bewind zijn; 4. er moet geen agressieve actie van Sovjet-Rusland tegen zijn buren onder nomen worden en het moet afzien van aanvallen op de instellingen van andere landen. Een ernstige aardverschuiving. Aan de westzijde van de Rhónevsllei bij Villeneuve, aan het meer van Ge- nève, heeft een vrij ernstige aardver schuiving plaats 'gehad, die nog niet ge heel tot stilstand is gekomen. Ontzag lijke rotsmassa's zijn Van den; Mon't Gram- mont naar beneden gestort op de dor pen Les EvousjJes en Port Valais. Dit eerste dorp is reeds geheel ontruimd, want de pogingen om den val der rots blokken dóór stutten te breken, moch ten niet baten. Tal van wijngaarden en bouwlanden zijn verwoest. Het Huis Habsburg. Afdeelingschef dr. Schager, die het vermogen van het geslacht Habsburg beheert, heeft aan de Weensche pers medegedeeld, dat Volgens het familie recht de Habsburgers aartshertog Ótto thans alle rechten van den keizer heelt ver kregen. Hij is thans het hoofd van het geslacht Habsburg-Lotharingen. Daar Otto echter slechts 10 jaar oud is, en hij, voordat hij den leeftijd van 16 jaar zal hebben bereikt, geen beslissingen mag treffen, moet hij voor de staatsrechter lijke zaken en de familie-aangelegenhe den een vertegenwoordiger hebben. Deze vertegenwoordiger zal de persoon off zul len de personen zijn, door Karei in zijn testament aangeduid. De lamilie-aange- legenheden kunnen worden toevertrouwd aan een lid van het geslacht Habsburg, de staatsrechterlijke belangen kunnen worden waargenomen door een regent. Eenzelfde persoon kan ook de feide func ties vervullen. Ook een vrouw kan hier voor in aanmerking komen. Mogelijk is het dus dat keizer Karei zijn vrouw heeft aangewezen om als voogd en re gent te fungeeren. Indien echter het tes tament geen regeling treit, zal de natste meerderjarige bloedveiwant, in dit geval aartshertog Max, de broeder van ex- keizer Karei voor het regentschap1 in aan merking komen. Deze zal ook, in vertegenwoordiging van het minderjarige hoofd der familie, Voor de begrafenis van Karei en de eventueele overbrenging van het lijk] zorg te dragen hebben. Men rekent ook nog met de mogelijkheid dat Karei een an der persoon, aartshertog Eugène ofj aarts hertog Jozef, als voogd heeft aangeduid Het testament van Karei, dat bij de rechtbank te Funchal is gedeponeerd en weldra zal worden geopend, zal de r.oo- dige uitkomst verstrekken. Berichten uit Weenen zeggen, dat Zita met haar kinderen Funchal zal verlaten, zoodra de rouwplec-htigheden voorbij zijn. Vermoedelijk zal zij zich op het eiland Wight Vestigen. Hot (lure, gravinnetje. We deelden dezer dagen mede, dat een Londensche rechter een beslissing had te nemen in de lastige kwestie hoeveel toi letten een Engelsche gravin per jaar noo- dig had om haar stand op te houden. Deze magistraal, justice Mc. Cardie, heeft nu uitspraak gedaan. Mij heeft den graaf van Cathcart, die bezwaar maakte de hoo- ge modistenrekening van de sedert van hem gescheiden vrouw te betalen in het gelijk gesteld en de rechter, die zelf vrij gezel is, heeft daarbij in beginsel tevens uitspraak gedaan over de financiëele ver plichtingen van den echtgenoot tegenover zijn vrouw en de huishoudelijke uitgaven „Het huwelijk - aldus besliste deze on- gehouwde rechter geeft nimmer aan de vrouw het recht maar onbeperkt over het krediet van haar man te beschikken zonder diens uitdrukkelijke toestemming. Alleen wat bepaald voor de huishouding noodig is, mag de vrouw bestellen zon der voorafgaande machtiging. Verder gaande rechten kan zij echter aan haar huwelijk niet onticenen. Wanneer dc vrouw maar over het krediet van haar echtgenoot vrijelijk kon beschikken, zou het met diens krediet spoedig gedaan zijn sn 'het is de man en niet de vrouw, die heeft te bepalen op welken voet het ge zin kan leven". De rechter was van oordeel, dat de gravin met de uitgaven voor haar toilet „zeer buitensporig was geweest, zonder begrip van de waarde van het geld en zonder eenig idee van de regelen der zui nigheid". Men zegt, dat na dit geding de rechter meer dan ooit overtuigd vrijgezel is. B I N N E N L A N D. Dp Tabaksbelasting'. In tegenspraak met loopende geruchten, verneemt de Haagsche correspondent van de Msb., dat er geen sprake van kan zijn, dat de door de beide Kamers aangenomen Tabakswet niet zou worden ingevoerd. Naar men hem mededeelde, zal de schat kist onmogelijk de uil deze belasting ver wachte baten kunnen missen. De datum van de invoering dezer belas ting is echter nog niet vastgesteld. Rijkssteun nun de puurden fokker y. Door het Kon. Nederlandsch Land touw-Comité is aan den minister van landbouw aangeboden een adres v.en de groep „Paardenfokkerij" van dit Comité, mede namens het Drentsch- en Friesch Paardenstamboek, betreffende de wen- schelijkheid van Rijkssteun inzake paar denfokkerij. In dit adres wordt o.m. be toogd, dat de toestand van de paar denfokkerij na de invoering van; de Paar- denwet met groote schreden is vooruit gegaan. Het adres wijst verder op de groote nadeelen, die een eventueele ;n- trekking van de Paardenwet tengevolge zou hebben. Do Vlootwet. Naar de Rsb. uit parlementaire kringen verneemt, worden pogingen aangewend om minister van Karnebeek te verzoeken, zoo spoedig mogelijk uit Genua terug te komen, om onmiddellijk na 't Paaseh- reces de behandeling van de Vlootwet te kunnen voortzetten. Deze poging wordt echter van katholieke zijde niet gesteund. Wat de houding der katholieken zou zijn indien deze poging slaagde, en of ze kans van slagen heeft, kon men nog niet mee- deelen, doch men achtte die kans na het besluit der katholieke fractie zeer gering. Wel ligt het in de bedoeling van de Kamer, zegt het blad, uiterlijk half Mei voorgoed uiteen te gaan. Indien minister Van Karnebeek niet spoedig na Paschen terugkomt, achtte men een behandeling van de Vlootwet vóór de verk:ezingen zoo goed als u:tgesloten. Wyziging ill 7 our recht op vleesch. Volgens ,.de Slagerscourant" bereidt de minister Van financiën een wijzigfing van het invoerrecht op vleesch voor, welke wijziging geen verhooging, doch wel een billijker regeling van! het invoer recht op vleesch zou inhouden. De wij ziging zou slechts worden toegepast bij sterke afwijking van prijzen. Het in voerrecht op bevroren vleesch zou on veranderd blijven. De verandering zou alleen betreffen het buitenlandsche vcr- sche en gekoelde vleesch, dat aan een waarderecht zou worden onderworpen. Nieuwe Katholieke party In de te ötrecht gehouden vergade ring, naar aanleiding van de actie-Van Cranenburgh, is besloten tot het indie nen van eigen Candidatenlijsten bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer en tot oprichting van een nieuwe partij', die zal heeten Nieuw Katholieke Partij. Nieuwe verdeeldheid Naar het 'entr. verneemt, zal eerst daags te Utrecht van Prolestantsch-chris- telijke zijde een vergadering worden ge houden van personen, die niet tevreden zijn met de wijze, waarop de huidige politiek wordt gevoerd. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 7 April. Ingekomen is een initiatief voorstel- Fieskens tot het instellen van invoerver. boden. Aan de orde is de post- en tvlegraaj. begrooting. Tegelijk wordt behandeld de snppl. pos- terijenbegrooting, waarbij de heeren Van Stapele en Oud bezwaar maken tegen toelage voor den adnrnistrateur van het hoofdbestuur. De post wordt goedge keurd met 41 tegen 13 st. De suppletore begrooting wordt goedgekeurd z. h. s. De heer de Groot vraagt, wat de Min. denkt te doen tegen de groeiende on kosten. De heer Wintermans wijst op onbillijk heden in de Massificatie der kantoren. De heer van de Laar wijst op den weel- derigen bouw van postkantoren. De heer van Stapele critiseert het geor ganiseerd overleg. Mej. Groeneweg dient een motie in, vragende om keuring van het vrouwelijke personeel door vrouwelijke artsen. De motie-A. de Kanter inzake ver betering van den loodsdiensl op de Schel de wordt aangenomen z. h. st. De heeren Smeenk en Schokking dringen aan op meer beperking van den Zondags dienst. De heer Öud vraagt verbetering van het georganiseerd overleg. De heer Teenstra meent, dat de minister niet genoeg bezuinigt. De Minister betoogt, dat met ernst naar zuinigheid-wordt gestreefd. De heer vail Stapele dient een motie in waarbij de instelling wordt gevraagd van een commissie tot onderzoek betreffende de bedrijfsorganisatie bij posterijen, in zonderheid inzake de personeelverhoudin- gen. Deze motie wordt later behandeld. De motie-Groeneweg wordt verworpen met 38 tegen 33 stemmen. Het amendement-de Kanter om de uit breiding van het postkantoor te Amster dam minder kostbaar te maken, wordt verworpen met 63 tegen 12 stemmen. De begrooting wordt aangenomen zon der hoofdelijke stemming. Verschillende kleine ontwerpen worden mede aldus aangenomen. Bij de Wijziging op de wet van het nota risambt, dient de heer Duys een motie in om uit te spreken, dat het notariaat een bezoldigd Staatsambt moet worden. De motie zal later worden behandeld. De Kamer is uiteen gegaan tot 25 April. EERSTE KAMER. Zitting van Vrijdag 7 April. Grond wetsherziening. De heer Bergsma acht de voorstellen een daad van wijs regeeringsbeleid. Ten opzichte van de troonopvolging bestaat een ongerechtvaardigde gerustheid. Als wij onverwacht d,e Koningin en de Prinses verloren zou het verwijten regenen. De verdubbeling van het inkomen der Kroon acht spr. verkeerd. Zij klinkt bitter in de ooren van vele industriëelen, die hun inkomen niet zien verdubbeld. De ontbinding der Provinciale Staten is uitermate bedenkelijk. De heer Vliegen critiseert de sprekers, die de regeering aanzetten tot het niet houden harer beloften in 1918 gedaan. Spr. erkent, dat het grootste deel van het Nederlandsche volk het huis van Oranje wil. Daarom vindt hij de regeling dér troonopvolging een verbetering, evenals die voor de vastlegging in de grondwet van het vrouwenkiesrecht. Spr. verzet zich niet tegen het 4e hoofdstuk. Hij betreurt dat het processieverbod dat als een on draaglijke tyrannie wordt gevoeld, is ge handhaafd. Wanneer de Eerste Kamer deze voorstellen verwerpt, zal zij haar ruggegraat gebroken hebben. De heer Smits zal tegen hoofdstuk 4 stemmen; tegen hoofdstuk 3 heeit hij even eens overwegende bezwaren. Mevr. Pothuis-Smit verwacht van vrou wenkiesrecht zedelijke verheffing van de vróuw. De frivole kleeding en het naja gen van oppervlakkige amusementen wij zen op leege hersenen. De heer Frenssen. acht het een eisch van fatsoen tegenover het hoofd van den staat om voor H. M. de gelden beschik baar te stellen, die zij denkt noodig te hebben. De Minister is erkentelijk voor de be langrijke redevoeringen. De weinige geest drift van het-volk is te wijten aan de omstandigheid, dat de belangrijke wijzi gingen het begrip van de groote massa te boven gaan. De Min. zal zijn rede voortzetten Dins dag 19 April. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Eenigen tijd geleden heeft te Elburg de officieele opening plaats gehad van .Kinderhulp", aan welks hoofd Zuster de Leeuw staat. Het plaatselijk blad te Elburg schrijft over deze kinderinrichting o. a. Van eik der kleuters zou een boek deel vol ellende kunnen geschreven worden, over de modder waaruit ze ge haald zijn. Onttrokken aan ontaarde ouders, die zulk een naam niet ver dienen, ea hoeveel zyn er zoo nog die tor wereld kwamen niet om leven vroegen en misschien by de geboorte met een vloek werden begroet. Het huis mag zieh in de warme be langstelling voor dit werk der barm hartigheid en liefde jegens verwaar loosde, aan de ouderlijke macht ont trokken kinderen, verheugen. Zuster de Leeuw verzocht ons, door middel van ons blad, dank to zeggen aan allen die met giften en hulp voor de bazar hielpen. Mocht het bestuur van de Schiet- vereenigiDg //Prins Frederik Hendrik" de vorige week een groote medaille ontvangen van H. M deKoniDgin, dezer dagen werd het bestuur verrast met een prachtige medaille van H. M. de Koningin-Moedervoor den nationalen schietwedstrijd, die lioogstwaarschylnyk op 81 Mei (Zierikzeesche Paardenmarkt) zal worden geopend en in de Pinkster- week zal worden voortgezet. De burgemeester was zoo welwillend het eero-voorzitterschap der Vereeniging te aanvaarden, terwijl tal van andere autoriteiten fraaie prijzen beschikbaar stelden. Door den Hoogwelgeb. Heer Graat' de Moretis, burgemeester van Stabroek (Belgis het bouwen van eea grooLe schuur in gewapend beton opgedragen aan de N. V. Gewapend Betonbouw- Maatsch.y „Zeeland", gevestigd alhier. SEROOSKERKK. Op 7 April jl. werd alhier een ouderavond gehoudon, die door den heer Burgemeester, de leden der oudercommiasie en verschill nde ouders bezocht werd. Het Hoofd der school, de heer Ba- rentsen, zette de nieuwe leerplichtwet uiteen, waarin het 7e leerjaar en het vervolgonderwijs uitvoerig werden be handeld. Van. de gelegenheid tot het stellen van vragen, werd door enkelen gebruik gemaakt Na afloop van het meer zakelijke, werd nog door den heer Barentsen voor gedragen een gedeelte uit Jan Ligthart's „Jeugdherinneringen", wat zeer in den smaak viel. De burgemeester dankte den heer Barentsen voor zijn aangename leiding en spoorde de aanwezige ouders aan, ook anderen te bewegen de ouder avonden te bezoeken, die de verstand houding tusschen onderwijzer, ouders en kind beter zal doen worden. BURGH. Donderdagavond j.l.- werd in de zaal van den heer J. v. d. Moer alhier een voordracht gehouden door den Keer J. v. d. Wall te Rotterdam, met het onderwerp „Zuid-Afrika in woord en beeld". Een overtalryk publiek was opgekomen, zoodat de zaal stampvol was. Na ingeleid te z(jn door den bur gemeester, als voorzitter der „Vereeni ging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer" in de gemeenten Haam stede en Burgh, hield de heer v. d. Wall een aangename en bevattelijke causerie over Zuid-Afrika en zijne stamverwante bewoners. Spreker gaf een kort over zicht der geschiedenis van dit land vanaf de stichting der Hollandsche nederzetting door den scheepsdokter Joh. v. Riebeek, tot en met den oorlog van 1899, die eindigde met de annexatie der repu blieken door Engeland. Verder schetste hij aard, zeden en gebruiken der Hol landsche bevolking van dit gewest, beDevens voortbrengselen van den grond enz. Met gespannen aandacht werd de rede van den heer v. d. Wall gevolgd. Na de pauze gaf spreker een groote serie lichtbeelden ten beste, die wegens hunne scherpe projeoteering zeer duide lijk waren. De verschillende platen, die door den spreker verklaard werden, gaven nu eens verschillende fragmenten uit het volksleven, dan weer geweldige en prachtige natuurtafereelen te aan schouwen, die den indruk gaven, dat Zuid-Afrika rijk is aan natuurschoon. Bij het einde der vergadering dankte de burgemeester den heer v. d. Wall onder daverend applaus van 't publiek voor den genot vollen avond. En waar lijk, deze dank was niet onverdiend. De heer v. d. Wall toch heeft moeite, tijd noch kosten gespaard (de totale opbrengst der entree's werd door hem afgestaan ten bate van het Burgerlijk Armbestuur), om dezen avond te doen slagen. Wij roepen hem een hartelijk „tot weerziens" toe. LANDBOUW EN VEETEELT. Vrijdagavond vergaderde de Dorps- vereeniging „Eendracht Bindt" te Nieu- werkerk onder haar nieuwen voorzitter, den heer W. H. van Oever en, die by de opening zyn dank uitsprak voor het in hem gestelde vertrouwen, dat hij zich hoopte waardig te maken, daarbij reke nende op de medewerking der leden. Hierna werden door den secretaris, den heer H. C. v. d. Zande, de notulen der vorige vergadering gelezenver volgens opname gedaan der te leveren meststoffen en een voorstel van het „Musschengilde" behandeld, dat ten doel had de verdelging van musschen op grooter schaal te doen plaats hebben, door het verhoogen der aanbrengpre mies, waarin de kas der Vereeniging zal by dragen. De aftredende Hoofdbestuursleden der Z. L M. voor den kring Schouwen— Duiveland, de heeren C. Blom en J. W. van Oeverenwerden bij acclamatie herkozen. Na het afdoen van nog enkele huishoudelijke zaken der Vereeniging, gaf de voorzitter het woord aan den heer Koopman, I.r Landbouwk., die in deze vergadering het woord zou voeren over de waarde van goed pootgoed. Spr. wil zieh o. a. gaan toeleggen op de teelt van gezonde pootaardappelen. Hij gaat in 't kort na wat hieraan ver bonden is in verband met verspreiding van de bladrol- en de mozaiek(topbont)- ziekte. Ten einde met deze teelt te kunnen beginnen, dient hij uit te gaan van goed, d. w. z. zoo goed mogelijk, poot- materiaal, en wil hiervoor dezen zomer naar Friesland gaan om daar zelf de velden, waarvan plantgoed te- bekomen is, te inspecteeren. Nu kan hij tegelyk voor landbouwers hier pootgoed opdoen, bij wacht dus bestellingen voor Eigen heimers af. Zooveel mogelijk zal hy trachten het beste te krygen en by het rooien tegenwoordig te zijn. Staande de vergadering werden ruim honderd mud pootgoed besteld. De voorzitter dankte den heer Koop man voor de heldere uiteenzetting van zijn plan en noemde het een voorrecht voor deze streek een man als I.r Koop man in haar midden te hebben, die zoo de belangen der landbouwers met de zijne weet te vereenigen. Hoofdbestuur Z. L. M. Donderdag vergaderde te Goes het hoofdbestuur der Zeeuwsehe Landbouw Maatschappij. Door den secretaris, den heer Kiel- stra, werd medegedeeld, dat het na- deelig saldo van de tentoonstelling van het vforig jaar f 2780 bedraagt. Besloten werd het voorstel om aan den kring Noord-Betfeland een crediet van hoog stens f 600 le verleenen voor zijn ten toonstelling in Juni a.s. te houden, goed te keuren. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan de rapporten van de commissie tot bestudeering van heb pacht wezen, ingesteld door de Z. L. M. a. Betreffende het wëtsontwerp. in houdende het voorschrift dat uitsluitend notarissen bevoegd zijn tot hel houden van openbare verkoopingen van onroe rende zaken. (Aecoord). b<. betreffende het wetsontwerp tot wijziging van de artikelen 1628 tot en met 1632 B- W. (Remissierecht) (afwij zend). c. Betreffende hel wetsontwerp hou dende regeling omtrent het dragen dei- kosten van openbare verpachtingen en het uitloven van premiën bij openbare verkoopingen en verpachtingen. (Wijzi ging in den door de» Staatscommissie aan gegeven zin: le. alle kosten op open bare verkoopingen oi verpachtingen ko men ten laste van den verkooper of verpachter 2e. radicale afschaffing wordt bepaald van alle soorten van premiën bij openbare verkoopingen of verpachtingen.) Aangenomen werd het voorstel tot in stelling van een Zeeuwsch Pachtbureau, dit zal bestaan uit een centraal Zeeuwsch Pachtbureau van drie leden en negen kringdeskundigen. Het Pachtbureau heeft ten doel a. het - schatten van -huurwaarde van boerderijen of los land op verzoek van verhuurder of huurder of beiden gezamenlijk, of in opdracht van het dagelij ksch bestuur van de Z. L. M.; b. ih et geven van adviezen bij het opstellen van huurcontractenomtrent aan land of gebouwen aan te brengen verbeteringen en alle verdere aangele genheden, waarin door partijen advies van onpartijdige deskundigen wordt ver langd; c. het als goede mannen naar billijk heid beslissen van geschillen uit huur overeenkomsten voorkomende, welke par tijen aan de uitspraak van het bureau zich bindend onderwerpen; d. 'het verstrekken van door het hoofd bestuur of de algemeene vergadering^ der Z. L. M, gevraagde adviezen inzake het jachtwezen. Ook de conclusie van het rapport der commissie voor het landbouwonderwijs, waarin o.m. wordt uitgesproken dat er in Zeeland veel te weinig landbouw-on- derwijs wordt gegeven en genoten en middelen ter verbetering worden aan gegeven. werden goedgekeurd. AN HEINDE EN TEE. Op het station Wolfshaus (Lauritz. D.), is een kaslooper door 4 bandieten neergeschotenwaarna de geldtasch ontstolen werd. De roovers werden onmiddellijk achternagezet. By de ver volging werd een adj. houtvester dood geschoten. Een roover werd gedood en 2 anderen gevangen genomen, de vierde ontkwam. Te Dublin hebben 300 mannen een aanval gedaan op een douaneloods en daar talrijke vaten met diverse dranken vernield, zoodat voor duizenden ponden Bterling schade werd aangericht. De Russische pers spreekt met be zorgdheid over de steeds meer om zioh heen grijpende epidemieën in Z.-Rusland en de Oekraine. In Kiew en andere Oekrainsche steden woedt de cholera in het Zuiden sterven duizenden aan de longenpest. Een banketbakker te Turjjn, die dezer dagen een party paascheieren had besteld, bemerkte bij aankomst van de zending, dat een der eieren was ge broken. By nader onderzoek bespeurde hy evenwel, dat in het ei een bom was verborgen, welke geheel den vorm van een ei had. Alleen door het feit, dat het mechaniek had gefaald, was een ontploffing voorkomen. OosteDrijk heeft besloten dit jaar geen zomertijd in te voeren. Heden (Maandag) is de conferentie te Genua aangevangen. De prins van Wales heeft Honkong verlaten en is scheepgegaan naar Japan. Uit Zuid-Slavië worden nieuwo aardbevingen gemeld. Drie vrouwelijke reizigers hebben bij Duofanaghy in het Iersche graaf schap Donegal een trein tot staan ge bracht door de beambten met revolvers in bedwang te houdenzij verbrandden pakken kranten uit Belfast. In den nacht van 6 op 7 April heeft te Dülingsdorff een zekere Buizing in een aanval van krankzinnigheid zyn vrouw en zeven kinderen van drie tot elf jaren gedood. De moordenaar is voortvluchtig. Twee vliegtuigen, een Engelsch en een Fransoh, 't eene komend van Parijs het andere van Londen, beiden dienst doende tusschen Londen en Parys kwamen door den mist in botsing boven het dorp Grandvilliers. De beide be stuurders, een machinist en drie reizigers werden gedood. De Fransche Kamer heeft 't wets ontwerp aangenomen, waarbij aan Oos tenrijk een crediet van 55 millioen wordt toegestaan. De bekende Russische kozakken- generaal Semenof, is te NewYork wegens diefstal gearresteerd. Op de jongste postzegel veiling te ParijB is ook de een-cent-zegel van Britsch Guyana van 1856, de meeat zeldzame postzegel ter wereld, verkocht. Eigenaar is geworden een EDgelsch ver zamelaar, die er 352.000 francs voor betaald heeft. In het Fransche departement Var, in de Zee-Alpen, zyn aardschokken waar genomen. In de Silezisphe gebergten sneeuwt het bij voortduring horig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5