Zierikzeesche Nieuwsbode renuv. abonnement: Maandag 10 April 19?2, zierikzeesche courant. advertentiën EERSTE BLAD. A.s. V r ij d a g BEKENDMAKING. BUITENLAND. Uit Stad en Provincie. 3c/ihdhe\<i MUNHARDT5 Zenuw- f&bleften. Prys per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar. f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohynt Maandag, Woensdag en Vrijdag 78ste JAARGANG. - No. 10761. Dir. 1. J. DE LOOZE Jr Uitg.-Rndict. H J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nnmmcr bestaat uit 3 bladen. (Goeden Vrijdag) zal de Nieuwsbode dei a.onds wor den gepost en des Zaterdagsmorgens In de Btad worden bezorgd. h.h. Adrerteerdors gelleren or rekening mede te honden, dat adrer- tentlën roor dit nnmmer bestemd, nlter)(Jk VRIJDAGMORGEN 11 nre ln ons bezit moeten zJJn. De DIRECTEUR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ziïrikzbe maken bekend, dat op heden van de ljjst van instellingen van Weldadigheid, opgemaakt volgens artikel 3 van de Armen wet, is geschrapt: het Israëlitisch Diaconie- Armbestuur. Zierikzes, den 7 April 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgemeest«r. P. NAEREBOUT, l.#-Secretaris. Een meesterlijk schot. Uit Bern wordt gemeld: ln de na bijheid van Hasli (Zw.) heeft zich een bijzonder eigenaardige gebeurtenis afge speeld. Een vrouw was aan het werk in haar tuin en had haar kind zoolang op een grasveld gezet. Plotseling schoot een groote vogel omlaag, die het kind vastgreep en in de lucht medevoerde. De vader die door het raam het ge beurde had gezien, greep snel een ge weer. Hij slaagde erin, den vogel om laag te schieten, waarbij het kind als door een wonder ongedeerd bleef. Een bekend zoöloog uit Bern heeft gecon stateerd, dat de vogel een in Europa uiterst zeldzaam voorkomende condor was, met een kolossale vlucht. Gowepend New-York. „Ls New York vervallen in den toe stand, d.e een kwart eeuw geleden te San Francisco en andere steden van de Wild-West heerschte, toen 'n geweer tot de uitrusting van elkeen behoorde 7" Deze vraag wordt gesteld door de „New York Herald", welk blad de cij fers bespreekt, welke het van de po- litie-autoriteiten kreeg, en die aantoon den, dat het aantal vergunningen om - revolvers te dragen sedert 1 Januari 25000 bedroeg. Dit getal ia tweemaal zoo hoog als het aantal revolvers, dat de geheele politiemacht van de stad bezit. Inmiddels protesteert het publiek, ge leid door de pers, heftig tegen wat het noemt het falen der politie bij het be strijden van den golf van .misdaad, die de laatste zes maanden steeds toeneemt. Wordt aartshertog; Otto koning? Volgens een tot nu toe niet beves tigd bericht uit Boedapest zouden de tusschen de Hongaarsche regeering en de legitimistisché leiding gevoerde be sprekingen tot een overeenstemming heb ben geleid. Zoowel minister-president Bethlen en de rijksbestuurder Horthy als de leiders van alle monarchistische! groe pen moeten zich voor de troonsbestij ging van Otto hebben verklaard. De regeering zou bij de staten der groote Entente de noodige voorbereidingen tref fen, opdat de troonsbestijging van Otto zonder moeilijkheden kan geschieden. Ge durende de minderjarigheid van Otto zouden de regeeringszaken worden ge voerd door een raad, waarin eenerzijds de rijksbestuurder Horthy en anderzijds de legitimisten-leider graaf Apponyl zit ting en stem zouden hebben. Voor den terugkeer van Zita en Otto naar Hongarije hebben de Hongaarsche magnaten een inzameling op touw ge zet, die reeds meer dan 20 millioen kro nen heeft opgebracht. ZIERIKZEE. Voor de afd. Zierikzee van den Vrijheidsbond traden Zaterdag in het hotel „Juliana" alhier voor een stamp volle zaal op mej. Veer de Vère en Jhr. R. de Muralt, lid der Tweede Kamer. Door den lagen waterstand was de PrQv boot verhinderd tijdig binnen te zijn, zoo dat het overtalrijk publiek geduldig een half uur moest wachten, vooraleer mej. Veer de Vère 't spreekgestoelte beklom. Nadat de voorzitter der afdeeling, dhr. J. Enzlin, spreekster en publiek 't wel kom had toegeroepen, begon boven genoemde dame haar rede. Spreekster, die lang in het buitenland vertoefd had zooals zij later mededeel de sprak 't Hollandsch met een vreemd accent, zoodat zij niet altijd goed te vol gen was. Spr. constateerde, dat wij leven in een tijd van verwarring, die 't voor velen moeilijk maakt partij te kiezen. Hoe kleiner het rijk, hoe meer partijen, beweerde spr., daarbij ons land met Ame rika vergelijkend, waar men slechts twee groote partijen kent. Met nadruk wees spr. erop, hoe de Vrijheidsbond, die thans vele partijen tot zich getrokken heeft, nagenoeg den gulden middenweg bewan delt, wanneer men het partijprogram be ziet. Eenigszins uitvoerig stond de spreek ster stil bij het ontwapeningsvraagstuk. De eene partij wil voor leger en vloot veel uitgeven, de andere partij niets. De Vrijheidsbond wil noch het een, nóch het ander. Zij wenscht een leger, dat niet de draagkracht van ons land te boven gaat, doch dat goed uitgerust ls. De Vrijheidsbond houdt den godsdient hoog, doch zij wenscht geen vermenging van politiek en godsdienst; vrijheid van gedachten, vrijheid van godsdienst en vrijheid van geestelijke ontwikkeling. „Premievrij Staatspensioen" werd uitvoe rig besproken en gewezen op 't stelsel, dat in Engeland werkt. De werknemer betaalt niets, de staat alles. Spr. meende in verband hiermede te mo gen constateeren, dat Engeland dit stelsel nooit had ingevoerd, wanneer het er geen voordeel in had gezien. Voor Nederland dient het Engelsche stel sel bestudeerd; het zal goedkooper wer ken als ons stelsel met de Raden van Arbeid. Aan 't slot van haar betoog richtte spr. een woord in 't bizonder tot de vrou wen, tot de moeders vooral, daar deze de toekomst in handen hebben, gedachtig aan het woord van Voltaire: „geef mij de jeugd en de toekomst behoort mij!" De moeders mogen niet roekeloos blij ven toezien, zij moeten thans partij kie zen. Spreekster wekte allen op zich aan te sluiten bij den Vrijheidsbond. (Applaus). De voorzitter riep thans het welkom toe aan jhr. R. de Muralt, welke inmiddels op 't podium was verschenen. Deze hield een rede over „socialisatie", een vraagstuk, dat zeer diep ingrijpt in ons economisch leven en waard is onder de loupe bekeken te worden, ook met het oog op de komende verkiezingsdagen, wanneer deze leuze opgeld zal doen bij de uiterste linkerzijde. De heer de Muralt ving zijn rede aan met de mededeeling, dat hij het voor naamste punt van het program van den Vrijheidsbond uitvoerig zou bespreken, n.l. het programpunt, waarin deze partij zich verzet tegen alle ongewenschte belemme ringen van vrijheid van bedrijf en ver keer. De toepassing van de liberale leer, aangepast aan de huidige omstandigheden, is meer dan ooit gebiedend noodzakelijk. Er moet paal en perk gesteld worden aan het valsch, z.g. democratisch optre den van verschillende partijen. Voor de valsche democratie, waardoor nóch de arbeiders, noch de burgerij ge lukkig kunnen worden gemaakt, moet de ware liberale democratie worden inge steld, die haar uiting vindt in de door voering van een werkelijk liberale Staat kunde, waardoor het particulier initiatief tot zijn recht komt, de productie wordt opgevoerd, de overheidsbemoeiing tot het noodige wordt beperkt en daardoor een zuinig staatsbeheer mogelijk wordt ge maakt. De Vrijheidsbond verzet zich tegen de soc.-democraten in hun streven om de productiemiddelen te brengen in handen der gemeenschap en het opheffen van het privaat bezit. Ook keert de Vrijheidsbond zich tegen de Vrijz.-Democraten, die hun vroeger be ginselprogram zoodanig hebben gewijzigd dat dit zich niet meer in beginsel verzet tegen de socialisatie (zooals mr. Mar- chant in een rede op 28 Nov. 1921 te 's-Gravenhage duidelijk uitsprak). Ook de belemmering van de vrijheid van verkeer en bedrijf, zooals een deel der katholieken wenschen, vindt geen in stemming bij den Vrijheidsbond. Een deel der Katholieken wenschen een soort bedrijfsradenstelsel in te voeren. De bedrijven komen daardoor onder con trole der gemeenschap. De Vrijheidsbond verzet zich ten sterkste tegen dit streven van een deel der Katholieken. Het program van den V. B. verlangt allereerst een zoo ruim mogelijke ont wikkeling van ieders persoonlijkheid ter verhooging van volkskracht en als eisch van maatschappelijke rechtvaardigheid. Particulier initiatief als grondslag van maatschappelijke welvaart. Afwijzing van de onder den naam van socialisatie aan geprezen omvorming van het productie stelsel. De socialisatieleuze is feitelijk eerst internationaal aangeheven door de soci alisten nè het socialistencongres te Er furt. Dit congres is zeer bekend gewor den, doordat daar de bekende socialist Bebel aan zijn vrienden den raad gaf om in 't algemeen aan de burgerlijke partijen zulke eischen te stellen, waarvan vooraf kon worden vastgesteld, dat die toch niet konden worden ingewilligd. Mooie taktiek! Wijnkoop c.s. volgen tegenwoordig dit advies prachtig op ten opzichte van Troelstra c.s. Na de revolutie in Duitschland zijn de socialisten eigenlijk pas ernstig aan de studie getrokken, om na te gaan wat of eigenlijk onder socialisatie moet worden verstaan. Het rapport, uitgebracht door de S. D. A. P. hier te lande daartoe ingestelde com missie, zegt: „Socialisatie is niet hetzelfde als socia lisme". Het is de doelbewuste vermaat schappelijking der voortbrenging. Het is de opheffing van den particulieren eigen dom der productiemiddelen en hun over gang in maatschappelijken eigendom". Spr. geeft hierop eenige voorbeelden van socialisatie, o. a. van de kolenmijnen. De so'cialisten stellen in hun rapport op den voorgrond, dat de uitvoering van socialisatie alleen mogeijk zal zijn, wan neer de arbeiders een hoog gevoel van gemeenschapsplicht zullen deelachtig zijn geworden". Verder erkennen zij, dat de voornaamste bedrijven alleen dan kunnen worden ge socialiseerd, wanneer die socialisatie „internationaal" zal zijn. Wie gelooft, zoo vraagt spr., aan een hoog gevoel van gemeenschapsplicht bij een volksklasse? De mensch wordt gebo ren met een stille vennoot, de zelfzucht. Die zelfzucht, die veel fouten heeft, heeft toch ook dit voordeel, dat wanneer het individu vrijgelaten wordt, zij hem prikkelt tot meer productie. Daarom is de V. B. voor de bedrijfs- vrijheid. De overheidswerklirden leggen niet alle gelukkig wellicht hun zelfzucht meer het zwijgen op. Vadertje Staat zorgt toch wel voor hen, maar de energie wordt gedood, hetgeen spr. met voorbeelden staaft. (Wordt vervolgd). Mej. M. Holm, laatst klerk ten ont- vangkantore Tholen, iè benoemd tot klerk ten ontvangkantore Tiel. RENESSE. Vrijdagavond werd een ouderavond gegeven. Aanwezig behalve het onderwijzend personeel en 2 leden van de oudercommissie, vijf leden van den gemeenteraad en 2 ouders. De heer Paulussen hield eene causerie over de verscherpte leerplichtwet en het bevor deren van leerlingen van de eene in een hoogere klasse. Op die lezingen volgde een aangenaam en nuttig debat. Het een en ander werd te berde ge bracht, waarover inlichtingen werden verstrekt. Jammer dat de opkomst zoo slecht was. BRUlNiSSE. Zaterdagavond werd in t hotel 't Veerhuis eene vergadering ge houden van de afdeeling „Visschersbe- lang" alhier, die door een 40-tal leden werd bijgewoond. Ingekomen was een schrijven van de afdeeling „Utrecht'^ me- dedeeleade, dat de mosselen, welke per spoorweg verzonden worden, voortaan als ijlgoed zouden gaan en dat de ta rieven aanmerkelijk verlaagd zouden worden. Op een voordracht tot verkie zing van een lid voor den visschterij1- raad werd gekozen de heer M. Vijver berg. Voorgesteld werd om bij de be trokken autoriteiten te vragen om eene gereserveerde plaats voor mosselbooten in de te maken vluchthaven in het Zijpe. Aangevraagd zal worden eene ruimte voor een vijftigtal booten, wat ook an dere plaatsen als Ierseke, Tholen enz., ten goede zou komen. Bij de te houden vergadering te Bergen op Zoom zal een voorstel behandeld worden om aan te vragen de Zuiderzee tijdelijk te sluiten voor het halen van gropte mlosqelen. Nog werd het feit besproken, dat eenige requesten, welke verzonden waren aan het bestuur der visscherijen, nooit hunne bestemming bereikt hadden. Daar er ver der niets te behandelen was, sloot de voorzitter na omvraag de vergadering. STAVENISSE. Dinsdag 11 dezer zal Dr. Bernhardi alhier, des avonds! half ne gen (n. t.) een belangrijke lezing met lichtbeelden houden in de Bewaarschool. Deze lezing gaat uit van de afdeeling Stavenisse van „Het Groene Kruis" en is voor een ieder toegankelijk. Het is te hopen, dat zij door velen bijgewoond wordt. (Zie de in dit blad voorkomen de advertentie.) ST.-MAARTENSDIJK. Door den heer M. J. Kievit, veehandelaar en slager al hier, is op de j.lf. te Rotterdam gehou den veetentoonstelling een os aangekocht, welke aldaar den eersten prija( werd toe gekend. Het dier dat het kolossale ge wicht heert van 917 k.g., was Donder dag tijdens den marktdag op de markt alhier ter bezichtiging gesteld. Deze os zal in het begin dezer week met het oog op de aanstaande Paasch- dagen door genoemden heer Kievit wor den uitgeslacht. Gezien de over het al gemeen zeer lage prijzen, waarvoor door hem het vleesch alhier wordt ver krijgbaar gesteld, ligt het voor de hand dat in haast ieder gezin van deze z.g. Paaschos zal worden gesmuld. tijd zou bedragen 10 7 uur naar den tijd van het jaar, terwijl ook aardappel land, ongevallen- en ziekteverzekering zijn geregeld. verkoopingen, enz. OOSTERLAND, 7 April. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden al hier in het openbaar voor de erven van den heer C. Stouten Jz., verkocht: 1 aftandsche bruine ruin, voor f 202; 1 tweejarige bruine ruin, voor f 179; 1 tweejarige bruine merrie voor f 850. aanbestedingen. OOSTERLAND. Bij de Zaterdag ge houden aartbesteding der Land'bouwver- eeniging D. E. S. alhier, werd inge schreven te leveren onder A. H'. V. Chilisalpeter, Z. V. en K. te Zierikzee, f 17,44; Kostense, Kruiningen, f 17j,44; C. V. d. Berge, Sirjansland, f 17j,29; H. Kooman, Dirksland, f 17,26; Poley, Ier- »eke, f 17,15 en Joh. v|. d. Berge, Br,ui- (nisse, f 17,14; Ara. Suphl 7 X 9, Z. V. en K., Zierikzee, f 191,20; C. v. d. Berge, Sirjansland, f 12,55; Mixed Maisn Z. V. en K., Zierikzee, 13,20; C. v. d. Berge, Sirjansland, f 8,89. Alles per 100 kCgfc, franco op den wagen. Levering gegund aan de laagste inschrijvers. post en telegraphie. onrast, gejaagdheid, slapeloosneidTexamen- vrees, prikkelbaarheid en overspanning worden spoedig overwonnen door IgebrtiiK van. Zij geven Cl rus! en k&lmfe, een verkwikkende .sloop, en doen gejoegdheid opnoudèn per koker 75 ct bi) apolh. en drogisten ZIERIKZEE. Aangesloten aan het rijks- locaaltelefoonnet onder no. 166, fa. v. Kloot Vlinkervleugel. rechtzaken. De rechtbank te Middelburg heeft den 87-j.arigien onderwijzer S. de V., uit Schore, wegens het plegen van ontuch tige handelingen met aan zijn zorg toe vertrouwde kinderen, tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld. landbouw en veeteelt. NIEUW-VOSMEER. Medegedeeld wordt dat er een collectieve .arbeidsovereenkomst is gesloten tusschen de leden van den N.' Brab. Boerenbond en de Ned. Chr. Land' arbeidersbond in den kring West-Noord- Brabant, waartoe deze gemeente behoort, waarbij is bepaald, dat van 1 Maart tot 15 Nov. 28 ct. uurloon wordt gegeven en verder 25 ct. per uur. Bij het verrichten) van zwaren arbeid, als het dorschen van fijne zaden en het zaaien van kunstmest 10 ct. per uur meer. Voor opperknechts enz. in 4 kwartalen respectievelijk f 18, f20, f 23 en f 15 per week. De arbeids SPORT. ZIERIKZEE. Onder leiding van den waarn. directeur den heer J. C. Hen- drikse Jz., zal den tweeden Paasehdag a.s. door de Gymn. Vereen. „Rust Roest" alhier weder een tummarsch worden gehouden. De tocht gaat overKerk- werve (Schutje), Brouwershaven, Zonne- maire, Noordgouwe en Schuddebeurs. OUD-VOSSEMEER. Zondag speelde de voetbalclub „O. V. V." tegen „Excelsior" v!an de Lepelstraat op 't terrein der laatst vermelde vereeniging, welke ein digde met 3—1 voor de ontvangende vereeniging. Enkele leden van „Storm vogels" uit Tholen versterkten „O. V. De vereeniging te Lepelstraat staat in de 2e klasse van den Bond. gewerkt aan een plan, volgens hetwelk de loonen voor gemeentewerklieden en gemeenteambtenaren met ongeveer 10% verlaagd zullen worden. Dit plan gaat uit van de afdeeling Financiën. Ernstige botsingZaterdagmiddag heeft te Amsterdam in de Marnixatraat by het Haarlemmerplein een botsing plaats ge had tusschen een bestel-auto en een mo torfiets, waarop de 20-jarige v. L. als bestuurder en diens 18-jarigen broeder zaten. De motorfiets, is, vermoedeiyk door dat de beide bestuurders elkander's signalen verkeerd begrepen, tegen de auto aangereden. De broeders v. L. Bloe gen tegen de straat, de oudste bekwam een gecompliceerde dy beenbreuk, de andere eenige diepe hoofdwonden. 2y. zyn naar een der gasthuizen vervoerd. De chauffeur van de auto had minder beteekenend letsel aan de hand. De motorfiets was ernstig beschadigd; ook aan de ante is een en ander vernield. telegrammen. kerknieuws. Ned. Herv. Kerk, Beroepen: Te Lexmond, J. G. R. Lang- hout te Mijdrecht. Te Zetten-Andelst, J. Ph. Vreugdenhil te Leerdam. Te Nunspeet (toez.) J. Nauta te Workum. Te Boornbergum', J. L. van Apeldoorn te Bel'lingwolde. Aangenomen: Naar Longerhou, G. van Hoéven te Blokzijl. Naar; Scherpenisse, W. J. Keiier te Molkwerum. Naar Varik, Joh. Kloots te Linschoten. Geref. Kerken. Beroepen: Te Kommerzijl, H. Brink man te Westerlee. Te Nijemirdum, H. Fokkens te Boornbergum. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: Voor Sliedrecht, H. Visser te Leeuwarden. van heinde en ver. In den trein in de buuW vjan Halle hebben 2 jongelieden een aansiag gepleegd. Ze drongen een 2e kl'. coupé binnen en eischten van de reizigers hun bezit. Men weigerde, waarop de ban dieten- twee dames en een heer dood schoten. Daarna verdwenen ze en na sporingen bleven tot nu toe vruchteloos. Een galVaniseur heeft te*. Berlijn zijn vrouw, zoon en dochter vermoord', Waar na hij zelfmoord pleegde. Het Deensche arbeidsconflict is bij gelegd. Men verwacht dat de afbeidera heden (Maandag) aan 't werk zullen gaan. By de laatste trekking van het Crediet Nationaal is de hoofdprys van een half millioen francs gewonnen door een onderwyzer te Toulon, Ducron ge- heeten. Niettegenstaande dat buitenkansje zal Ducron zyn huidige werkkring niet opgeven. verschillende berichten. Dubbel op. In de Donderdagavond ge houden raadsvergadering van Assen werd met 10 tegen 4 stemmen aangenomen een voorstel van den heer Bijlsma, om in de maand Augustus kermis te houden en van de opbrcDgst van de staanplaat sen een Volksfeest te organiseeren. Een millioenenjufrouw. In Zelhem (Geld.) heeft eenige jaren achtereen een z g. millioeneDjuffrouw tal van ingezete nen bedot. Het bleek n.l. dat deze juf frouw, ondanks haar rykdom, gaarne gelden in ontvangst nam. Op alle ma nieren wist zy geld los te krygen, maar dezer dagen werd toevallig de politie in de zaak gemengd en de juffrouw bleek in werkelykbeid te z\1n de te 's Heerenberg gedomicilieerde boerenknecht L.! Loonsverlaging in Amsterdam. Naar de Tel. vernoemd wordt er te Amsterdam DEN HAAG. De beklaagden Kooijman, v. d. Linde en Eeckhof hebben in hunne veroordeeling door het gerechtshof alhier tot resp. 6, 5 en 1 j. gev.straf, wegens den bomaanslag aan het Frankenslag be rust. Naar wij vernemen, is door dhr. Abr. Staalman en 5 andere leden van de Twee de Kamer, tot den Vrijheidsbond behoo- rende leden, 'een voorstel van wet inge diend, strekkende om de invoering der (tabakswet tenminste U/2 Jaar uit te stellen. Naar wij vernemen, zal het bezoek van Z. M. den Koning van Zweden aan H. M. de Koningin, dat aanvankelijk tegen het einde dezer-maand in uitzicht was genomen, hoogstwaarschijnlijk in de eer ste dagen van Mei plaats hebben. De Hooge Raad behandelde heden het cassatieberoep van A. J. Ilcken, ingenieur van het waterschap Schouwen tegen een vonnis van de rechtbank te Zierikzee, waarbij hij in hooger beroep van een vonnis van den kantonrechter te Zierik zee tot f 5 boete werd veroordeeld wegens het als hoofd van het Stoomgemaal te Kerkwerve niet voldoen aan den eisch van de Arbeidswet, met betrekking tot het ophangen van een arbeidslijst voor een daar werkzaam persoon. De requirant had beweerd eerst dat het» waterschapsbe stuur aansprakelijk zou zijn, daarna dat de machinist de verantwoordelijke man was. Het openbaar ministerie bij den Hoo- gen Raad achtte die bewering ongegrond en concludeerde tot verwerping van het cassatieberoep. Uitspraak 8 Mei. BERLIJN (V.DL) Uit Gleiwitz wordt geméld: Tijdens het zoeken naar wa penen door de Fransche soldaten op het Hüttekerkhof stieten zij op mijnen die plotseling ontploften. 15 soldaten werden gedood en 10 zwaar gewond. Volgens een ander bericht zouden er 23 dooden en 10 zwaar gewonden zijn, w.o. de poortwachter. Op bevel der dis- trictscontróle zijn alle localiteiten, bios copen en het theater gesloten. BERLIJN (V.D.) De vroegere oorlogs minister, Erich von Falkenhaijn, is op '.t slot Wildstadt op 61-jarigen leeftijd overleden. AMSTERDAM (V.D.) De extra-passa- giersdienst Genua—Batavia, vice-versa, ingesteld wegens behoefte aan passagiers ruimte voor in- en uitgaande richting, door de Maatschappij „Nederland" wordt opgeheven. (Waarschijnlijk zal reeds 6 Meil e.s. het laatste schip Van Genua vertrekken* waar na alle mailschepen als vroeger naar Amsterdam zullen komen. marktberichten. ROTTERDAM, 10 April. GRANEN. Bui- tenl. prijshoudend. Meel f 18,75; Mals f 172 f174; Haver f 11 a f 11,50. Binnenl. Tar we f 13,40 f 13,75, afwijkende f 12,50 a f 13; Rogge f 12,50 a f 12,85; Gerst f 14,50 f 15,25; Haver f 13,75 a f 14,10; Erwten, kleine groene f20 a f 23. Zaden: Lijnzaad, voer f20 f 21; Karwijzaad 'f41 a f 42; Kanariezaad f 18 f 19; Mos terdzaad, bruin, f30 f 32; geel f 28 a f30; Boekweit f 17 per 100 kilo; Eieren f6 a f8; Aardappelen: Zeeuwsche blau we f 10 ft f 11,75, bonte f 10 a f 11,76; Eigenheimers f7 a f8; Spuissche Eigen heimers f8 a f9; Bravo's f 10 f 11,26, Red Star f9,75 a f 10,25; Malta-aard appelen 12 a 16 ct. per K.G. Vlas. Aan voer 17800 K.G. blauw, f 1,20 f 1,50; 16000 K.G. Groninger f 1,10 a f 1,50; 5350 K.G. geel f 1,20 ft f 1,50; 14160 K.G. wit f 1 ft

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1