onoppcrnp NïPiiwQhnnP EN GEZONDEN ÏX"— Maandag 3 April 1922. zierikzeesche courant. ksfw.'ïiS ÏTSr EERSTE BLAD. HINDERWET. ABONNEMENT: Al1 I I ADVERTENTIÊN buitenland per jaar f 10,—. R KL® R I Mm Li U UV LR I B Ui llL<?y3Jgr I BI HLj| M ff U| Ij LH regel. Reolames 30 ets. p. regel. Afzonderlijke nummers 5 cent. WW W W W W w w w- w Bjjj uontract belangryke korting. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zisaixzii brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J C. A. RIBBENS te Rotterdam, om VERGUNNING tot het plaatsen van een Ruwolie-motor van 9 a 10 paardekracht voor het drijven eener Ervrten- leesmachine met elevator in het perceel, staande aan de En gelachekade, wjjk D no. 571, kadastraal bekend in Sectie F, no. 790. Op Donderdag 13 April a.s., des namid dags 2 uur, zal ten Stadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon», deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zjj, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden ivordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zy, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten ZiERirzEE, 50 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., Wath., l9.-Burgem. F. NAEREBOÜT, l'.-Secretaris. BUITENLAND. Fantastische beschouwingen. Dr. Milton A. Nobles, een Amerikaan- sche geoloog, die speciale* studie van vulcanische verschijnselen heeft gemaakt, heeft veel opzien gewekt met de ver klaring, dat op 15 Maart j.l. een „aard bevingstijdperk" begonnen is, waarin ten- laatste een groot deel van Europa zal ondergaan. Den lsten Maart had hijl aan de „New- York World" een brief geschreven met de mededeeling. dat er tusschen! 4 en. 15 Maart in Italië aardbevingen zoudeni voor komen. Men schonk weinig aandacht aan deze mededeeling, tot op 5 Maart be richt kwam, dat de Vesuvius weer in werking was en dat er twee aardschok ken waren gevoeld. Volgens dr. Nobles is het mogelijk, aardbevingen te voorspellen uit de rich ting van den wind. Zijn theorie is; dat het vulcanisch. vuur in het inwendige der aarde de oppervlakte op sommige plaatsen meer verwarmt dan op, andere. Daardoor ontstaan opstijgende luchtstroo- men, die een Vacuum veroorzaken. Lucht van verschillende punten der aardopper vlakte vult dit vacuum aan en de wind richting wijst op het verwarmde punt. Als de wind b'.v. dagen lang in de richting van Centraal Amerika heeft ge waaid en plotseling omslaat naar Alaskfc', vermoedt dr. Nobles dat er. in het Noord westen vulcanische verschijnselen zullen optreden. Aldus voorspelde hij de aard beving die de vorige maand op de kust Van Zuid-Alaska plaats greep, waaifaij een onderzeesche bergketen werd omge woeld. Dr. Nobles gelooft bok dat, wan neer de Vesuvius lava uitwerpt, in de Hekla, op 2800 mijlen afstand, een da ling van het lava-niveau valt te consta- teeren en dat bij een uitbarsting van de Hekla het water in het kratermeer van den berg Van in Z.-W. Azië zakt. Karei van Habsburg overleden. Zaterdagmorgen half twaalf is te Fun- chal op Madeira, de in ballingschap al daar verblijfhoudende, Karei van Habs- burg op 34-jarigen leeftijd aan long ontsteking overleden. De berichten over den toestand van den jongen vorst wa ren sedert eenige dagen reeds veront rustend. Zijn gemalin, Zita van Bourbon Parma en 's vorsten oudste zoon, waren aan het ziekbed toen de keizer stierf. Zita had zich aangeboden voor de toe passing van bloedtransfusie, doch de ge- neesheeren weigerden daartoe over te gaan. Het lijk van den overleden vorst zal worden gebalsemd, in afwachting) van de overbrenging naar zijn vaderland. (Keizer Karei I van Oostenrijk, koning Karei IV van Hongarije, werd den 17 Augustus te Persenbeug geboren, als zoon van aartshertog Otto Frans Jozef en Maria Jösephina, prinses van Saksen. In October 1911 trad hij in het huwelijk met prinses Zita van Bourbon Parma, welke 9 Mei 1892 het levenslicht aan schouwde. Tot voor den dood van aarts hertog Frans Ferdinand (28 Juni 1914) leidde de jonge aartshertog een zeer teruggetrokken leren. Op den dag van het overlijden van den grijzen keizer Frans Jozef II (21 Nor. 1916) werd de troonopvolger uit de loopgraven gehaald en naar Weenen ontboden om) den scep ter yan het Habsburgschje huis over te nemlen. Hij heeft die zware taak' aan vaard, en zoover men kan nagaan al het mogelijke gedaan om de ram pen, die zijn volken troffen, te verzach ten en hun zoo spoedig mogelijk den vrede te brengen. Het mocht niet zoo zijn. De strijd der nationaliteiten werd heviger en heviger; zij werd aangewak kerd door Wilson's rederoeringen en de staatslieden *Uer entente. Tsjechen, Polen en Zuid-Slaven waren ententegezind en 'begeering naar vrede tot 't> bekomen hun ner rechten, waarom zij zoo Vele jaren gevraagd hadden. Toen; de ententelegers in 1918 uit Servië oprukten stortte de oude Donaumonarchie, welks grondves ten reeds lang vermolmd waren, ineeri. Den 4en November 1918- vaardigde hij een proclamatie uit, waarbij hij afstand deed van dien troon. Hij vestigde zich daarop in Zwitserland, doch moest voor de rust in midden-Europa, daar hij tot tweemaal toe mislukte pogingen deed om den Hongaarschen troon weer te beklim'men, zijn verblijf aldaar verwis selen met Madeira, waar hij met vrouw en 7 kinderen zijn dagen sleet, totdat de dood hem uit- zijn ballingschap ver loste. De jonge Keizer was een sym pathieke figuur, die het goede steeds met zijtn Volken, heeft voorgehad. Bij zijn twee mislukte staatsgrepen in het vorig jaar heeft hij echter veel van die sympathie ingeboet. (De Red.) Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. In de Donderdag j.l. alhier gehouden vergadering van de afd. Schou- wen-Duiveland en St.-Philipsland van de Plattelandspartij werd tot voorzitter ge kozen de heer J. Doeleman Jz. te Drei- schor; tot vice-voorzïtter de heer A. N. v. Langeraad te Ouwerkerk; tot secreta ris-penningmeester de heer F. D. v. Ves- sem te Bruinisse en tot bestuursleden de heeren A. C. de Oude te Zierikzee, S. J. Gast te Duivendijke en L. J; van Nieu- wenhuijzen te St.-Philipsland. In deze ver gadering werd' tevens besloten* zoowel de linksche als rechtsche lijsten der P. P. te steunen en sprekers van beide richtin gen uit te noodigen, welke op ons eiland doel en streven 'dier partij zulten uiteen zetten. Door 't harmonie-gezelschap „Kunst en Eer" alhier zal, blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, op; Zon dag 16 en Maandag. 17 April een uitvoe ring gegeven worden, waarbij zal wor den opgevoerd: „Marion, de marketent ster", een opera-comique in 3 bedrijven, van Sam Vlessing, de componist van „Rose Marie". Naarwij vernemen, zal de heer Vlessing waarschijnlijk deze uit voering bijwonen. Wij twijfelen er niet aan of dit stuk, 't welk uitmunt door melodieuze muziek, zal evenveel succes behalen als indertijd „Rose Marie". Men schaffe zich tijdig een tekstboekje met' korten inhoud aan om* het geheel gemakkelijk te kunnen volgen. Zaterdagmiddag vergaderde in de raadszaal ten stadhuize te Middelburg, voor de eerste maal de* Kamer van Koop handel voor de Zeeuwsche eilanden. Voor de, afdeeling groot-bedrijf waren allen aanwezig, uitgezonderd de heer J. Enzlin, wegens ziekte; voor de afdeeling kleinbedrijf, allen, behalve de heer P. A. A. Klok'. Doordat de ProV. boot een uur te laat' uit Zierikzee vertrok kwam deze heer iets later ter vergadering. Tot voorzitter werd: na gehouden stem ming gekozen de heer Jos. van Raalte. Tot vice-voorzitters, respi voor het groot- en kleinbedrijf werden gekozen de heeren C. Boudewïjnse en L. A. Stof- koper. Na breedvoerige discussie werd' mr. H. Doorehbos tot secretaris gekozen. De Ityenoemde: zal een salaris genieten yan f 5000. Tot ambtenaar werd benoemd mej. J. Wielemaker op een jaarwedde Van f 1400,-. De feestelijkheden in den. BrieJ. heb ben wederom de rij geopend der ge denkdagen van de overgangen naar 's Prinsen zijde, die in het wonderdadige jaar Van 1572: voor en na in eenige ste den hebben plaats gehad. In Verband daarmede herinneren wij eraan, dat Vlissingen op 6 April, Veere; op 4 Mei en Zierikzee op 8 Augustus den be slissende» stap heeft gedaan. Hoe snel het nieuws van de inneming Van eerstgenoemde stad verbreid werd, blijkt uit- de notulen van den. Raad, van Zierikzee van 2 April 1572, waar, vol gens een daarvan gemaakt uittreksel (de notulen zelve zijn verloren gegaan! ge boekt stend: „op 't gerugt Van 't in- reemen Van den Briele bij de water* geusen of piraaten, is geresolveert de wag- ten te verdubbelen, de Bagijnepoort ge sloten te houden en bij occur en tie Bur gemeester en Scheepenen geauthoriseert voorzieninge te doen". Van een feest, zoo schitterend als hier in 1872 gevierd is;, kan om velerlei om standigheden dit jaar geen sprake zijn. Toch Vertrouwen wij dat de datum van 8 Augustus a.s. in deze stad niet geheel onopgemerkt zal Voorbijgaan. Hoe de zaken zich Vóór 350 jaar hier hebben toegedragen, zal te gelegener tijd in ons blad worden medegedeeld. DREISCHOR. De Raad van State deed dezer dagen uitspraak inzake het be roep van den. heer L- de Vlieger te Noordgouwe, op, een: besluit van B. en W. van genoemde gemeente, waarbijj ver gunning werd verleend aan een vereeni- ging van vlassers te Dreischor tot het oprichten en exploiteeren van de warm- waterroterij „Dreischor" onder Schudde- beurs. Hierbij is bepaald, dat de ver gunning der exploitatie op de manier* waarop ze nu geschiedt, o.a. het laten loopen van vuil rootwater in Polder- waterleiding,, is ingetrokken. OUWERKERK. Met ingang van 1' April j;ï. is bevorderd tpt adj.-oommies aan het Departement van Marine, de heer J. de 'Bruine, geboren alhier. THOLEN. In allen eenvoud werd Zater dag j.l. alhier het stoffelijk overschot van wijlen den heer A; Hollestelle aan den schoot der aarde toevertrouwd. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door dSi Datema en de heeren A. Janssen Gz., W. Moelker en L. K>. van Dijk. De heer Janssen herdacht den overledene als vriend der kleine luyden, die den over ledene lief en dierbaar waren. Spr. ge waagde* van de groote werkzaamheid van den ontslapene en de vele prestaties door hem verricht. Namens de A.-R. Partij dankte spr. hem voor alles, wat hij deed voor deze streek en voor deze stad; Het driemanschap van Stapele, Christiaanse en Hollestelle werd nogmaals geprezen om zijn edelen geest. De heer W. Moelker sloot zich hierbij -san, tevens gewagende van de achting die den overledene genoot buiten zijn partij. De heer L. K. van Dijk getuigde van den eenvoud en on kreukbare eerlijkheid' van den afgestor vene. Ds. Datema sprak een kort woord tot slot. Onder de opgekomenen op den doodenakker bevond zich ook jhr. J. v. Vredenburch. SPORT. Zondag 1>.L speelde: S. V. V. I haar eerste uitwedstrijd te Noordwelle tegen Dosko I, met de uitslag van 2—0, over winning aan de S. V. V.-ers. OUD-VOSSEMEER. Zaterdag is een match gespeeld tusschen V. I. O. S. en O. V. V. op heb. terrein van eerstgemelde club. De strijd eindigde met 0—0. ONDERWIJS. Tot fcweekeling aan de Rijkskweek school te Middelburg is na gehloudien examen o.a. toegelaten D. E. Steur te Burgh. STAVENISSE. Mej. M. C. J. Rietveld de Hondt, vroeger onderwijzeres alhier, thans te Gorinchem, is als zoodanig be noemd aan een openbare lagere school te Amsterdam. POST EN TELEGRAPHIE. Ook te Scherpenisse is met ingang jvan 9 April de bestelling op Zondag afgeschaft. Van des morgens 9.30 tot 10.30 bestaat er gelegenheid tot het af halen van stukken. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk\ Beroepen: Te Putten, J. Bus te Oud dorp. Te Staphorst, W. J. Van Lok horst te Bennekom'. Te Abcoude, A. D. Meeter te Vriezenveen. Te Nieuw- land, P. V. van Stein Callenfels te Dus- sen. Te Velseroord, W. Kroese te Den Burg (op Texel). Te Opende (Gr.) (toez.) W;. J. Van Schaik te Lettel'bert. Te Roosendaal1, Joh. D. Jansen te Zundert. Aangenomen: Naar Grijpskerke (toez,) J. F. Ossewaarde te OVerdinkel. Naar Nuenen, G. J. van der Burgt, cand. te Amsterdam. Naar Benschop (U.) N, C. Bakker te Aalburg o.a. Geref. Kerken. Beroepen: Te Grijpskerke, A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Te Hiliegom, IJ. van der Zee te Nieuw-Vennep. Bedankt: Voor Haarlem, dr. S. P. Dee te Dwingeloo. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Hoogeveen,P. de Smit te Oud-Beijerland. Bedankt: Voor Aaften, G. Salomons te Bussum. Geref. Gem. Beroepen: Te Amsterdam, M. Hofman te Rijssen. TAN HEINDE EN VER. In de maand Juni komt het Itali- aanich koningspaar vergezeld ran prin ses Jolanda naar Brussel. Tydens dit bezoek verwacht men de publicatie ran de verloving van kroonprins Leopold ran België en prinses Jolanda. Te Belfast is een bom geworpen in een arbeiderswoning, waardoor 3 kin deren zeer ernstig werden gewondéén is reeds gestorven. Koning George van Engeland en koningin Mary zullen op 8 Mei a.s., een bezoek brengen aan 't Belgische konink lijke paar te Brussel. Het Iersche verdrag is door het Engelsche parlement aangenomen en door den koning bekrachtigd. Lloyd George vertrekt 7 April naar Genua. Het Rnmeensche dorp Pietsozim is door wolven overvallen, waarbij 16 kinderen werden gedood. Met stokken en hooivorken werden de dieren ver dreven. 6 boeren werden hierbij gedood en 38 gewond. In Zuid-Slavië zjjn meer dan 50 lichte aardschokken geregistreerd. De Belgische vorsten z\jn nit Rome weer naar Brussel vertrokken. Uit het huwelijk van ex-kroonprins Kupprecht van Beieren en prinses An toinettevan Luxemburg is een, zpon geboren. De technische verbetering van, de: draadlooze telefonie heeft zulke vorde ringen gemaakt, dat het mogelijk is van New-Tork met Parijs te telefoneeren Overeenkomstig de uitgegeven stakingsorder, hebben een half millioen Amerikaansche mijnwerkers den arbeid neergelegd. In de Vogezen heeft het twaalf dagen achtereen gesneeuwd en op vele plaatsen ligt de sneeuw tien, voet hoog. In geen jaren is. er in dit bergland zoo veel sneeaw gevallen als in dezen langdurigen winter. De Vesuvius heeft een nieuwen krater gevormd, die voortdurend gloei ende lava uitwerpt. De Armeensche natie wordt met blindheid bedreigd, tengevolge van een ooglidschurft-epidemiewelke in het geheele land woedt. Vrijdag ia. de prins, van Wales te Singapore aan wal gestapt en door de bevolking schitterend ingehaald. In Zuid-Wales heeft vorige week een hevige sneeuwstorm gewoed. In enkele streken lag de sneeuw meer dan 1 Meter hoog. Op zee woedde de storm eveneens hevig. De activiteit van de Etna neemt dagelijks toe. De actieve, krater is in 1916 gevormd. De Russische delegatie voor de conferentie te Genua is te Berlijn aan gekomen. De Belgische Kamer heeft de ver mindering van den militairen diensttijd van 10 op 8 maanden verworpen. De Zwitsersche bondsraad heeft bij het parlement een wetsontwerp inge diend, dat den bondsraad machtigt in tijden van ernstige economische crisis den arbeidstijd per week op 54 uur te brengen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Onder dak. De heer A. Stoot, ex-bur gemeester van Gendringen, heeft thans een betrekking aanvaard op de lampen fabriek van gebr. Koch te Wesel. Spoorloos verdwenen. Te Amsterdam doet zich een geheimzinnig geval voor. Een gescheiden vrouw aan de Baarsjes werd eenige keeren door haar gewezen man met den dood bedreigd. Thans is, volgens de Tel., genoemde vrouw met haar 5-jarig zoontje spoorloos verdwe nen. De man is ontdekt bij familie te Arnhem, doch hij zegt van de verdwij ning niets af te weten. Tragisch. Op het stationsemplacement te Zwolle is de arbeider-remmer Velthuis tusschen een locomotief en een tender doodgedrukt. De 23-jarige jongeman was des morgens juist in opdertrouw opge nomen. Doodelijke proefrit. Woensdagmorgen maakte de directeur der rijksverzekerings bank in Limburg, vergezeld van zijn in specteur uit Maastricht en een controleur van de rijksverzekeringsbank, een auto proefrit. De auto sloeg bij Bergen (L.). om bij het maken van een bocht; de inspecteur werd op slag gedood, de bei de anderen werden niet ernstig gewond. 'n Drieling. Te Boskoop werd bij. den burgerlijken stand door G. Verheul aan-: gifte gedaan van de geboorte van drie dochters. Muiterij aan boord. Muiterij is inge broken onder de koelies aan boord vap, het stoomschip „Tjilatjap", van de Jpva; China-Japanlijn, van Batavia naar ftop- kong. Het oorlogsschip „Dqrban" vertrok van Singapore ter verleening van assisten tie; maar er is reeds bloed gevloeid. De daad van een krankzinnige. De echj^. genoote van den directeur der kaas.- fabriek te Avenhorn heeft, terwijl zij alleen thuis was, in een vlaag van krank zinnigheid, het geheele boerenbedrijf in brand gestoken. Niets werd gered, terwijl een paard en enkel ander vee in de vlam men omkwamen. Moord? In de Haarlemmermeer onder Uithoorn is het lijk van een Zwerver ge vonden mét afgesneden hals en polsen. Een scheermes zat nog in de pols. Er is geen zekerheid of er van moord of zelfmoord Sprake is. Zware brand. Zaterdagmiddag werd het dorpje Ommel, gemeente Asten, onder Hel mond door een hevigen brand geteisterd, die nog betrekkelijk goed afliep. In een turfschot achter de herberg van M. Ha zen ontstond brand. Het vuur verspreidde zich snel en aanstonds werd het café, alsmede schuur en stalling in lichtelaaie gezet. Aan blusschen viel niet te denken. Spoedig sloeg het vuur over op de tegen over gelegen woonhuizen met rieten daken. Ook deze werden een prooi der vlammen. De naastgelegen R.-K. kerk werd even eens door het vuur aangetast en ernstig bedreigd,, doch door kordaat optreden werd deze brand tot een gedeelte van het dak beperkt. Inmiddels werden aan den overkant der kerk een 2-tal boerderijen in de asch gelegd. De pastorie ontkwam ter nauwernood aan den brand. In 't geheel zijn dus drie woophuj- B| en aangenamen smaak hebben Lakerol-Pastilles. Buitenge- jjgjrarOTji woon weldadig en verzach- EtffiJTiB.tend bij Hoest, Heeschheid, Halscatarrh, enz. Verkrijgbaar bij apothekers en bij de meeste handelaars a El. 0.50 per doos. 18- zen en twee boerderijen afgebrand,; waar door 5 huisgezinnen daklooszijn. De, inboedel kon vrijwel gered worden. Op één woonhuis na,, is alles verzekerd- 'fEL^GRAMMEN. BRE8LAU (V. D.) In d© Anaelm- schacht by Petershof in het Silezisphe district Ratibor is een groote brand, uitgebroken, lö-mynyverkers zjjn gebood; 38 kregen lichte-of zware brandwonden. 882 mijnwerkers, die in deze schacht werkten, zijn van de bovenwereld afge sloten. Het reddingswerk is in vollen gang. LONDEN. (V.D.)Een tqlegpam uit Soelnia meldt, dat het Nederlandsche s.s^ „Westerdijk" gestrand is op de barrière, die den Donaumpnd verspert. Oester- visschers zjjn vertrokken om het schip vlot te brengen. Het schip behoort niet tot de Holland-Amerika-Lyn. MARKTBERICHTEN» ROTTERDAM, 3 April. GRANEN. Bui- tenl. prijshoudend. Meel f 18- Maïs f 175 a f180. Haver f 11 a f12. Zaden: Lijnzaad zaai- f24 a f 26, voer- f20 a f 21. Kar- wijzaad f40.. a f 42. Kanariezaad f 18 a f 19. Maanzaad f 68 a f 70. Mosterdzaad, bruin, f 3d a f: -3Ni. gep* f 28 a f 61. Boek weit f 17 p. 100 kg- Eieren'f 7 a f 8; Aard!: Zeeuwsche blauwe f 10 a f 11,7^» bonte flO-a f 11,75; Eigenheimers f.7 a f, 8; Spuissche Eigenheimers f8 a f 9,50; Bra- vo's f10 a-f 11,25. Red-Star f10 f 10,50; Poters f6,50 a f 7,50; Malta-aardappelen 16 a 18 ct. p. kilo. Vlas. Aanvoer 25400 st. blauw, f 1,15 a f 1,50;. 31,Ó0Qi st. Gro ninger f 1,10 a f 1,45; 19000 st. geel, f 1,15 a f 1,50; 13200 st. wit f 1 a f 1,25; 3050 st. dauwrood f 1 a f 1,35. VEE. Aanvoer 570 runderen. Ie kw>. f 1^301 a. f 1(,375; 2e f 1,20 a f 1,25, 3e f 1 a f 1,10; 294 kal veren, le kw. f1,85 a f2, 2e f 1,45 a f 1,65, 3e f T',05; a f 1,25; 20Ó schapen of lammeren, le kW. f 0,70 a f 0,80, 2e f 0,50 f 0,60, 3e f' 0,40, lammeren f 0,80 a f 0,95; 1275 varkens, le lew. f 0,80 a f 0,85, 2e f 0,72 a f 0,76, 3e f 0,64 a f 0,68, licht soort f0,79 a.f 0,84; schapen of lamme ren, prijshoudend; Varkens, vlugge han del; vet vee matig, middelsoort uiteen loopend. Binnenl. Tarwe f 13,25 a f 13,65, afwij kende f 12 a fj 12,75; Rogge f 12,50 f 12,85; Gerst, Chevalier f 14 a f lfr; Ha ver f 13,75 a f 14,25, kleine groene erw ten f19 a f 23. Tjjd vnn Hoogwater en van Loagwater Over de maand April. Hoogwater: Laagwater: D, 4 v.m. 6 44 n.m. 7,02 v.m. 0,07 n.m. 0,85 W. 5 7,34 7,55 1,05 1,36 D. 6 8,39 9.13 2,10 2,44 V. 7 10,08 10,53 3,24 4,07 Z. 8 11.43 4.49 5.26 Z. 9 0,12 0,53 5,55 6.28 M. 10 1,16 1,53, 6,45 7;08 Tnd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later- L.W5,30 ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 1 April 1922. Uitgeklaard: het zeilschip „Seasalter"* kapitein G. E. Joiner, geladen met zaai-oesters van Ier- seka naar Whitstable, Engeland. CORRESPONDENTIE. Dooi; den girooten toevoer van, adyer- tentiën mpesten eenige berichten en ver slagen van vergaderingen tot eei^/ volgend nummer wachten. DE DIRECTEUR. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bil'dt, naar! waarnemingen verricht in den morgen van 3 April1. Verwacht tot den avond van 4 April: matige, tijdelijke, wellicht krachtige zuid oostelijke tot zuidwestelijke wind, be trokken tot zwaar bewolkt met waar schijnlijk regenbuien, zachter. APVERTEN T TË GEBOREN: Een levenlooz© Zoon van J. POTAPPEL en Bt POTAPPEL—Flohil. Koudbkkrke, 31 Maart 1922. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, j. OLRÉE, in den ouderdom van 77 jaar. Ouwerkerk, 30 Maart 1922. Namens de Familie, ANTH. OLRÉE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1