Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdag 29 Maart 1922 zierikzeesche courant. ADVERTENTIE^ HINDERWET. buitenland. binnenland. Uit Stad en Provincie. Hoofdpijn Prys per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohynt Maandag:, Woensdag en Vr\jdag. van 13 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangryke korting. Inzending op den dag van uit- Dir. A. J, DE LOOZE Jr. Ultg.-Radact. X, J. KOSTE* «ave are. Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 April a.s. ver schijnende Nos. GRATIS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ziekikzer brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van het Bestuur van de Productieve Sigarenmakers Associatie „DE VOLHARDING" te Zierikzee, om VER GUNNING tot het oprichten van eene Sigarendrogerij op de eerste verdieping van het perceel, staande aan de Stoel- of Kinderstr wjjk B no. 413a, kadastraal bekend in Sectie A, no. 2129. Op Woensdag 12 April a.s., des namid dags 2 uur, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er o]j gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zjfn s(f, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuurzijn verschenen, tan einde hun bezwaren MONDEL1NO toe te lichten. Zierikzee, 29 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., Weth., lVBurgem. F. NAEREBOUT, lVSeeretaris. De nood in Rusland. De hongersnood uit de Wolgagebieden dreigt zich thans ook uit te breiden oVer de Krimi. De meeste inwoners hebben vrijwel al hun bezittingen verkocht. De prijs der levensmiddelen is hiér ontzet tend gestegen. Brood wordt zoo goed als niet meer gezien. Voor vele huizen treft men kinderen aan, die van hon ger liggen te kermen. Moeders sprin gen in zee, met haar kinderen op den rug vastgebonden. Geheele families laten zich in één kamer verstikken. Huizen worden geplunderd. Tartaren worden ter dood gebracht voor het stelen van een schaap. Zij geven er echter de voor keur aan met een verzadigde maag te sterven dan met den knagenden honger verder te leven. överstroomingen in China. Een brief van den ,,Times"-correspon- dent te Peking maakt melding van den ernstigen nood door millioenen menschen in China geleden tengevolge van de he vige ovevstroomingen der rivieren, waar door zeven provincies werden geteisterd. Het jonge graan te velde werd verwoest, vele huizen werden vernieldterwijl menschen en dieren verdronken. In deze provincies zijn 14 millicen menschen aan bitter lijden ten prooi. Deze berekening werd gemaakt door de internationale re- lief-vereenigingen in China. Daarentegen heeft in het Westen der provincie Hoenan de droogte 11/2 milli- oen inwoners ir^ ellende gedompeld. Reeds zijn velen van gebrek omgekomen. Dui zenden menschen verhongerden. Kinderen worden verdronken of vergiftigd om hun een langzamen hongerdood te besparen. Er komen Vele gevallen van kannibalisme voor. Water vliegtuig verongelukt. Een te Londen ontvangen telegrafisch bericht maakt melding van het vergaan van een Amerikaansch passagiersvliegtuig dat met vijf passagiers op weg was van Florida naar de Bahama-eilanden. Alleen de bestuurder werd gered. Volgens dezen was het vliegtuig tengevolge van het feit, dat het uitzicht werd verduisterd, genoodzaakt om te dalen. Toen daarop de wind opstak, brak het vliegtuig en werden de passagiers over boord ge spoeld en door haaien verscheurd. Vol gens de ..New York Herald" verliet het vliegtuig Woensdag j.l. Miami (Florida) op weg naar het eiland Bimini. De be stuurder Moore werd opgepikt door het s.s. „William Green", na gedurende 40 uren op het wrak bij een zware zee te hebben rondgezwalkt. Hij had zijn bewustzijn verloren. Nadat hij weer bij kennis was gekomen, verklaarde hij. dat twee passagiers uit het vliegtuig waren gesprongen, toen het viel. Twee vrou wen zijn van (u itputting op het wrak gestorven. De laatste passagier, een man, had het tot Vrijdagmiddag uitgehouden. Toen werd hij1 weggespoeld. Moore zeide, dat hij zelf te zwak was om hem te helpen. Na zijn opneming in het hos pitaal ijlt Moore. De verrader van Miss Caveil. De midden-Java-correspondent van de „Indische Courant" heeft een onderhoud gehad met George Borgers, die de ver rader van miss Cavell zou zijn. Borgers beriep er zich op, dat hij, toen de Duitschers hem gevangen namen, in le vensgevaar verkeerde, tengevolge van koe riersdiensten voor de Belgische regeering. Hij wist den dood te ontsnappen door den verrader te spelen. Hij houdt vol,, dat hij onschuldig is. Houfdstomburoau Kamerverkiezingen. Bij Kon. besluit van 22 dezer zijn, voor het tijdperk van 16 April 1922 tot 15 April 1926, benoemd, buiten de voor zitter, aangewezen in artikel 33, derde lid, der Kieswet, bij het hoofdstembureau ter verkiezing van; de leden van de Twee de Kamer der Staten-Generaal, in Kieskring XII, tot lid: mr. A. A. de Veer, lid der provinciale staten van Zee land en wethouder der gemeente Mid delburg: J. C. F. Larsen, koopman, te Middelburg; J. Onderdijk, wethouder der gemeente Middelburg; mr. H. Dooren- bos, gemeente-ontvanger te Middelburg; tot plaatsvervangend lid: C. van der Weel, lid van den gemeenteraad te Middel burg: J. F. Heemskerk, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal; W. R. J. Ceulen, boekhandelaar te Middelburg. ZIERIKZEE. Door den minister van landbouw, nijverheid en handel, is er de aandacht op gevestigd, dat zich het ge val heeit voorgedaan, dat daartoe on bevoegde personen, onder voorwendsel namens een Kamer van Koophandel of het Handelsregister op te treden zich j bij verschillende handelszaken vervoeg- j den tot het verkrijgen van inlichtingen, j In verband hiermede wordt er op ge- wezen, fctat de ambtenaren der Kamer van Koophandel, indien zij buiten het bureau ter verkrijging van inlichtingen of anderszins met het publiek in aan raking komen, van een behoorlijk getee- kend legimitatiebewijs zullen zijn voor- zien.teneinde dat zoo noodig b;j navraag te vertoonen. De eerste vergadering van de nieuwe Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche eilanden zal plaats hebben op Zaterdag 1 April, des namiddags ten twee ure in de Raadzaal te Middelburg. De agenda luidt: 1. installatie leden; 2. verkiezing voorzitter; 3. verkiezing onder voorzitters; 4. benoeming secretaris; 5. benoeming ambtenaar; 6. mededeelingvan de door de regeering goedgekeurde be grooting voor 1922; 7. voorstel tot goed keuring huur lokalen van het rijk voor bureaux der Kamer. Naar we vernemen, is bij onder- handsche aanbesteding opgedragen aan de N.V. Gewapend betonbouw „Zeeland", 't maken van een schuur met stalling in gewapend beton, voor rekening van den heer M. C. v. d. Linde te Kerk- werve. In de geheel electrisch verlichte Concertzaal sprak' Maandagavond dhr. Fr. W. Kornman uit Haarlem voor een groot aantal belangstellenden, leden der burgerwachten van Zierikzee en Kerk werve. benevens enkele autoriteiten, over: „De gevolgen van het communisme De commandant der Zierikzeesche Bur gerwacht, de heer A. C. v. d. Vliet, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen; in 't bizonder tot den spreker, waarbij hij evenwel zijn spijt uitdrukte dat niet meer dere burgerwachten van het eiland hier aanwezig waren. Hij hoopte dat zulks in de toekomst anders zal mogen worden en de lauwheid voor de burgerwachten in 't algemeen door de lezing Van den heer Kornman zal verdwijnen. Daarna verkreeg de heer Kornman het woord om overt het aangekondigde onder werp het woord te voeren. Allereerst begon spreker met een kort historisch overzicht te geven over Rus land' Van at den tijd toen spr. in Pe tersburg vertoefde tot aan de vreese- lijke revolutie die in 1917 uitbrak. Als een der hoofdoorzaken van deze ca tastrophe noemde spr. den wereldoorlog. Door de ontevredenheid der frontsoldaten over de slechte verzorging, begon het met de tucht in 't leger mis te loopen. Voor zijn ontevredenheid zocht men een oorzaak en dat was meende men „de Tsarenregeering". De geschiedenis dier dagjen is genoeg bekend: hoe de Tsaar aitrad en een voorloopige regeering on der Kerensky werd ingesteld, evenwel zonder de communistische partij. Deze kleine comm. partij, met Lenin en Trotsky aan 't hoofd, propageerde „Weg met den oorlog", welke ieuze een vruchtbaren bodem vond onder de onte vreden soldaten, die, door de geweten- looze leiders opgezweept, spoedig bezit namen Van de hoofdstad en de Doema uiteenjoegen. Van toen af begon het bols jewistisch, 'bewind dat Rusland in een heilstaat zou veranderen. Belangwekkende mededeelingen deed spreker over het uitbreken der revolutie in Moskou, waar hij in October 1917 Verblijf hield. Door de Verovering der Poetiloffabrie ken nabij Petersburg, was de soVjet-regee- ring in 't bezit gekomen van wapens en munitie, waarvan zij iedereen voorzag die hun vanen wilde volgen. Daaronder schaarden zich een, groot deel van het uit vaagsel der maatschappij, dat door de revolutionaire benden uit hun oei was bevrijd. Rooven, moorden en brandstich ten was aan de orde van den dag. Spr. was van oordeel dat het gevaar misschien gestuit had kunnen worden, wanneer de burgers goed georganiseerd waren ge weest, daar in den beginne het getaP revolutionairen betrekkelijk niet groot was. Uitvoerig stond spr. stil bij de wet geving door 't sovjetregime. Door het decreet: „het land behoort aan de ge meenschap", kwamen op 't platteland tal van uitspattingen voor. daar iedereen recht meende te hebben op 't land, dat nu voor 't grijpen lag. Doordat ook' de fabrieken aan de gemeenschap kwamen, werd al heel spoedig meer vergaderd dan gewerkt, zoodat de productie sterk daalde en als gevolg daarvan de prijzen enorm stegen, waardoor de sluikhandel welig ging tieren en de nood met den dag steeg. De schaarschte aan levensmiddelen werd en is nog ontzettend groot. Spr. die in 1920, na een 16-jarig Ver blijf, den heilstaat verliet, gaf eenige staaltjes hoe het in de fabrieken toe ging. Door 't ingrijpen der sovjets: „de fabrieken in. handen der arbeiders", is de economische ellende voor een goed deel over het geteisterde land gekomen. De dienstweigeraars, waarmee men hier te lande zooveel consideratie gebruikt, worden, al beweren de communisten Van niet, in het „vrije Rusland", eenvoudig 'tegen den muur gezet en gefusilleerd. Spr. staafde zulks met een bericht dat inder tijd in het sovjetorgaan „de Iswestia" verscheen. Zoolang, volgens spr., Lenin en Trotsky in Rusland den scepter zwaaien is het gevaar voor invoering van dergelijke paradijzen als in Rusland niet uit de wereld. Met een oproep tot de burgerwachten om wakker en waakzaam te blijven, ook wanneer, zooals in Nov. 1918 een poging wordt gedaan om re volutie te verwekken,, eindigde spr. zijn luid toegejuichte rede. Na de pauze werd de film Zonen van één volk" vertoond, die de aan dacht van 't begin tot het eind gespan nen hield en niet alleen leerde hoe waanwijze en gewetenlooze leiders een ontevreden volksmassa kunnen opzweepen tot revolutionaire daden, die in plaats van verbetering, verergering van den toestand teweegbrengen, maar ook heel duidelijk in 't licht stelde de zegeningen die een volk kan genieten met een democratisch bewind. Aan 't slot dankte de heer A. C. v. d. Vliet den heer Kornman voor zijn prachtige rede en duidelijke explicatie. Spr. bracht voorts dank aan het be stuur der burgerwacht van Kerkwerve voor hun samenwerking, aan heeren auto riteiten voor hun aanwezigheid, aan de fa. C. J. Korsten voor de schitterende electrische verlichting en den pianist voor zijn spel. Spr. eindigde, na een opwekking tot aansluiting bij de bur gerwacht, met een driewerf hoezee op H. M. de Koningin, waarmee alle aan wezigen geestdriftig instemden. De verlichting der zaal eischt een aparte vermelding. Door de firma C. J. Korsten op 't Kraanplein alhier, werd dezen avond als reclame een „Matthews full automatic" in werking gesteld tot verlichting der zaal, welke proef uit nemend slaagde. Naar gelang de filmprojectie dit eischte, werd de zaal prachtig verlicht of met een enkele beweging in 't donker gezet. Met deze proef heeft de firma wel succes gehad. Voor nadere informaties over dit apparaat wende men zich tot deze firma. De Commissaris der Koningin zal Dinsdag a.s. de gemeenten St.-Philipsland en Tholen een bezoek brengen. ZONNEMAIRE. Maandag hield jhr. de Muralt, lid der Tweede Kamer, voor een stampvolle zaal alhier een gloedvole en overtuigende rede over: de socialisatie van bedrijven van Overheidswege." Spr; betoogde uitvoèrig, dat een dergelijke wet niet in 't belang van 't algemeen, inzon derheid niet in 't belang der arbeiders. Daar de heer de Muralt elders met dit zelfde onderwerp zal optreden, volstaan wij met deze mededeeling. POORTVLIET. Benoemd tot opzichter bij het indijken van den nieuwen polder te Rilland Bath, de heer L. J. Elen- baas, alhier. OOSTERLAND. Tot directeur van „Oos- terland's Fanfare" is in plaats van den heer van. Steenbergen, die als zoodanig bedankt heeft, benoemd de heer A. van den Berge van hier. Tevens is deze ook tot dir. der zangvereeniging „Euphonia" te Bruinisse benoemd. BRUINISSE. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de vereeni- ging „SchipperB en Visschersbelang", die door een groot aantal leden werd bygewoond, werd voorgelezen het ver slag van den afgevaardigde der vereeni- ging naar de gehouden vergadering te Bergen op Zoom. Naar aanleiding daar van wordt besloten een afdeeling der federatie op te richten, waarvan elke mosselkweeker lid kan worden. Ook de zuster vereen iging van den Pond der Zeeuwsche mosselkweekers had een uitnoodiglng tot bywoning der vergade ring te Bergen op Zoom ontvangen; doch deze vereeniging had daarop sohrifteiyk bericht, dat zy niet meedeed aan eene aaneensluiting van alle bonden In Zeeland. Staande de vergadering gaven zich 38 schippers op om toe te treden. De contributie zou f 5 per lid zyn, doch daar eenigen bezwaar hadden tegen de hooge contributie, werd be sloten, dit voor een gedeelte uit de kas der vereenigiDg te bestryden. Tot afge vaardigde naar de te houden vergadering werden gekozen de heeren Mattheus de Koning en Corn. Hoogerheide. Ingekomen was een brief van den Christelyken Zeeliedenbond, waarin werd medegedeeld, dat de derde man, welken men noodig heeft om op de Zuiderzee te varen, voor niet miader mee kan gaan dan voor f 20 in de week met den kost. Dit schryven werd voor kennis geving aangenomen. Daar er verder niets meer aan de orde was, werd de vergadering na omvraag gesloten. Donderdagavond wilde de hoogaars Bru 37 de haven binnenkomen. Door den hevigen noordoosten wind viel hy onklaar en voer tegen een der oester putten, waardoor een muur stuk gestooten werd en 't vaartuig zelf ook avery kreeg. Den volgenden morgen werd het door een twintigtal vissohers veilig in de haven gebracht. RECHTZAKEN. is een zeer onaangenaam versohynsel, dat men liefst zoo spoedig mogelyk wil doen verdwynen. Freco's Hoofdpjjntabletten hebben na 10 min. de' hevigste hoofdpyn en migraine verdreven. Neemt eens proef. Per koker 45 cent. Verkrygbaar Drogisteryen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee en L. G. v. ZALTBOMMEL, Tholen. (Ingez. med.) De rechtbank te Rotterdam heeft Dins dag de behandeling hervat van een zaak tegen den werkman C. J. van D., te Oude- Tonge, gedetineerd, beklaagd van diefstal. Bekl. legde thans een volledige bekentenis af. Op of omstreeks 25 October zijn te Oude-Tonge de lijken van schipper Van Beusekom, van de tjalk „Bouwina", diens kinderen en zijn knecht aangespoeld. De „Bouwina" was een paar dagen tevoren op een zandplaat nabij Oude Tonge ge strand en met man en muis vergaan. Het lijk van de vrouw van Van Beusekom is niet op het strand te Oude Tonge, maar nabij St.-Philipsland gevonden, wat vroe ger gehoorde getuigen wel vreemd is voorgekomen in verband met stroom en tij van dien dag maar volgens een andere getuige misschien is toe te schrij ven aan den hevigen storm, die toen woedde. De polderwerker L., die er met een bootje op uit was gegaan om te zien of er ook lijken waren aangespoeld, had op de zandplaat een tasch gevonden en bekl. v. D. zijn vondst laten zien. L. had tevergeefs getracht den tasch te openen, waarop v. D. die had opengesneden. In die tasch hadden de mannen eenige gouden en zilveren voorwerpen en een blikken doosje met inhoud gevonden. Een en ander was verstopt in een pakhuis van bekl. Een paar dagen later waren v. D. en L. in gezel schap van P. v. S. A. des avonds naar het pakhuisje van bekl. gegaan, om eens te kijken wat er in het blikken doosje zat; zij hadden dit nog niet opengemaakt. Om geen argwaan te wekken, men kon het misschien verdacht vinden, drie per sonen met elkander door het duister te zien loopen was v. S. A. achtergeble ven; v. D. en L. waren naar binnen ge gaan. Zij hadden toen gezien, dat het doosje f 240 aan bankpapier, een gouden 5-guldenstukje en een tien-stuiverstukje, gouden en zilveren sieraden en eenige pa pieren bevatte en dit #lles meegenomen, met de bedoeling het geld en ook de op brengst der sieraden, na verkoop van deze, onder hun drieën te verdeelen. Het geld is inderdaad verdeeld, ieder van de man nen heeft f80 en na inwisseling van het gouden vijf-guldenstukje, nog f 1,50 a f 2 ontvangen, maar tot den verkoop van de sieraden is het niet gekomen. De mannen zijn aangehouden voor het zoover was. De president wees bekl. op de eigen aardige omstandigheid, dat de lijken van den schipper en diens knecht, en die der kinderen geheel gekleed gevonden zijn, doch dat der vrouw vrijwel van alle klee deren ontdaan. Dit wekt het vermoeden, dat er ook lijkenroof zou hebben plaats gehad, n.m. dat het lijk van de vrouw ook geroofd zou zijn van sieraden, welke de vrouw eventueel had gedragen. Bekl. verklaarde daartegenover, dat hij het lijk van de vrouw in het geheel niet heeft ge zien. Een zuster van de schippersvrouw verklaarde, dat er naar haar meening, wel 'f 500 aan bankpapier in het doosje geweest moet zijn. Dit sprak bekl. echter tegen; hij had er in elk geval niet meer dan f 240 in gevonden. Bekl. verklaarde nog, dat hij thans spijt van het gebeurde heeft en zich heeft voorgenomen, zijn aandeel, f 82, zoo spoedig mogelijk terug te betalen. Het O. M., waargenomen door mr. Hol- steijn, persisteerde bij het reeds genomen requisitoir en eischte wegens diefstal drie jaar gevangenisstraf. Vervolgens heeft de 40-jarige grond werker A. L. van Oude Tonge, eveneens wegens diefstal terecht gestaan. Ook hij bekende; zijn verklaring stemde met die v. D. overeen. Het lijk van de vrouw zou deze bekl. evenmin gezien hebben als van D. Het O. M. eischte wegens diefstal een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De 45-jarige losse werkman P. v. S. A. van Oude Tonge, gedetineerd, stond ten slotte terecht wegens heling. Hij be kende f 80 en daarna nog eens f 1,56 ten geschenke te hebben aangenomen en wel begrepen te hebben, dat dit geld een deel was van het bedrag, dat v. D. en L. in den tasch gevonden hadden. Tot zijn verontschuldiging voerde bekl. aan, dat hij er eerst op aangedrongen had, dat v. D. en L. de tasch met haar inhoud naar den burgemeester zouden brengen eerst later hadden de anderen hem over reed mede te doen en zijn aandeel aan te nemen. Wegens heling eischte het O. M. een jaar gevangenisstraf. Uitspraken 4 April. De Rotterdamsche rechtbank eischte Dinsdag tegen A. J. A., 27 jaar, tuinder te Boskoop, wegens verduistering te Wad- dinxveen, van negen motorrijwielsleutels, eenige andere gereedschappen en eenige motor-onderdeelen, allés eigendom van de firma Timmerman Verbeek te Zierik zee, f40 boete, subs. 20 dagen hechtenis. ONDERWIJS. Bij kon. besl. is bij het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen be noemd tot adj.-commies de heer W. C. Monna, thans klerk aan dat departement. De heer M. Verhage, h.d.s. te Vier houten heeft bedankt voor de benoe ming tot hoofd der Chr. School te Mo- riaanshoofd, gem. Kerkwerve. Tot deskundigen bij 't afnemen van het examen voor de acte L. O. te Mid delburg zijn benoemd: Voor Nederl. taal en lezen de heeren C. Weeda te Mid delburg. C. de Kok te Oosterland, T. Sterringa te Middelburg, D. A. van Houte te Axel en plaatsvervanger de heer Th. Overmast te IJzendijke. Voor rekenen de heeren R. van der Welle en M. Jon- gepier en plaatsvervanger de heer K. Dekker, allen te Middelburg. Voor na tuurkennis de heeren F. Maijs te Goes, A. de Smidt, C. Hack' en J. K. van Dru- nen te Middelburg; tot plaatsvervanger de heer M. T..van Staalen te Dreischor. Voor zang de heeren A. Lijsen, Middel burg, G. ten Brink te Koudekerke en tot plaatsvervanger de heer A. P. Varel te Vlissingen. Voor geschiedenis mej. M. M. Jungius te Middelburg en de heer P. van der Have te Zierikzee en tot plaatsvervanger de heer J. Romijn te Goes. Voor aardrijkskunde de heeren K. Huizinga, Middelburg en plaatsvervanger dhr. W. 't Hoeft le Goes. Vo:or teeke nen en schrijven de heeren J. Vreekén te Middelburg en A. K. Kastel te Zuid- dorpe, plaatsvervanger de heer L. Heij- mans te Middelburg. Voor opvoeding en onderwijs de heeren G. Jurry te Vlis singen, A. Zuiderveld, Middelburg, plaats vervanger de heer W. A. van Wijk te Wolphaartsdijk. Vrije- en ordeoefeningen de heer W. de Graaf en mej. A. S. Beugel, beide te Middelburg, en plaats- Vervanger de heer A. G. Kievit te Oost burg. Nuttige handwerken., de dames M. J. de Haan. Middelburg, mevr. v. d. Dool —V. d. Harst te Goes en plaatsvervan- ster mevr. van 't HoffScherer te St.- Laurens. VERKOOPINGEN, ENZ. OUD-VOSSEMEER. Ten verzoeke van den heer J. Deurloo, brievenbesteller te dezer plaatse, werd Dinsdag door notaris van de Velde te Tholen, publiek geveild een woonhuis met bijstaande schuur in de Molenstraat. Hpogste bod f 5100, voor welk bedrag een en ander niet werd ge gund. LANDBOUW EN VEETEELT. NIEUWERKERK. Woensdagavond j.l. hield de vereeniging van oudl. van den landb. wintercursus alhier in 't hotel „de Meebaal" haar algemeene vergadering. De voorzitter, de heer M. Krabbe, open de met een kort welkomstwoord deze vergadering, inzonderheid heette hij wel kom, dhr. C. O. J. Hendrikse uit Z.zee, correspondent van den plantenziektekun- digen dienst te Wageningen. Nadat de secretaris de notulen der vorige vergade ring had voorgelezen en deze onder dank zegging voor de wijze van uitvoering waren goedgekeurd, werd overgegaan tot de rekening en tierantwoording van den penningmeester. De rekening sloot dit jaar met een goed slot. Hierna hield de heer Hendrikse een lezing over plantenziekten in de granen en haar bestrijdingsmiddelen. Zeer duide lijk zette spreker dit uiteen; de lezing werd verduidelijkt door prachtige platen, door spreker zelf geschilderd. Verschillen de vragen werden aan spreker gericht, die vlug beantwoord werden. Aan het eind van deze lezing sloot de voorzitter, onder dank aan spr. voor deze gezellige causerie en aan de leden voor hunne .op komst, deze vergadering. SPORT. ZIERIKZEE. Zondag j.l. speelde onze plaatselijke voetbalvereeniging „G. V. V." een vriendschappelijke wedstrijd, in Steen bergen, tegen „Quick I". De kampioenen der 2e klasse R. K. behaalden een 6—1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1