Zierikzeesche fii Nieuwsbode eerste slapt hinderwet. portrêttenT abonnement: Maandag 27 Maart 1922 zierikzeesche courant. advertentiën: Verjaring van vorderingen. Toelating leerlingen op de school «oor L en M.U.L.O. met ingang van I Mei 1922. buitenland. binnenland. Uit Stad en Provincie. Prijs per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nnmmers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en-Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10755. Dir. J. DE LOOZE Jr. Ullg.-RKiol. M. J, KOSTEN van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op dén dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Zij, die zich van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 April a.s. ver schijnende Nos. GRATIS. Gevonden voorwerpen Een rolletje centen, een das, een snoer koralen, een rozenkrans, een zakdoek, een griffeldoos, een beursje, een zilveren broche, twee handschoenen en een leid sel. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau van Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en yan 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzbb maken bekend, dat de bwlisaing op het verzoek van P. DEN HAAN, Rijwiel en Motorbandelaar alhier, om in het perceel, kadaatr. bekend in sectie A No. 2470, een bezine-motor van l3/< paardekracht voor het drijven van een draaibank en «ljjpsteen te mo gen plaatsen, door hen is VERDAAGD tot 25 April 1922, op grond, dat de berichten, bedoeld in de artikelen 7bis en 125w der Hinderwet, nog niet van den Hoofdinspecteur van den Arbeid in het 10e distriet is ingekomen. Zurikzee, 25 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, wnd. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen belanghebbenden in her innering, dat alle vorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente, over het dienstjaar 1921, voor of op den laatsten Juni a.s., bjj de besturen en de ambtenaren, die het aangaat, moeten zijn ingediend. Alle op dien termijn niet-ingediende vorde ringen worden voor VERJAARD en VER NIETIGD gehouden. Voerts worden belanghebbenden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening der bewijsstukken zoo veel mogelijk te bespoedigen. Zierikzee, 25 Maait 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, l.°-Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aangifte voor toelating van leerlingen op de Openb. school voor Lager en Meer Uitgebreid Lager Onder wijs in deze gemeente kan plaats hebben op DONDERDAG 30 Maart 1922, bij het Hoofd dier school aan het schoolgebouw in de Nieuwe Boogerdstraat, tussclien des voor middags 9 tot 12 uur en des namiddags 2 tot 4 uur. De leerlingen moeten op 1 Mei a.s. een leeftijd hebben van ten minste 5 jaar en 6 maanden; zij moeten dus geboren zijn voor 1 November 1916. Zierikzee, 27 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, l.*-Secretaris. In welk huis vindt men ze niet! Kom waar ge wilt in den tegenwoordigen tijd heeft ieder portretten, aan den wand, op de tafel, in een album. Portretten van vrienden en vriendinnen, van ouders, broe ders en zusters, van zichzelf; portretten van predikanten en geestelijken, van mijn heer en mevrouw bij wie men dienst baar was, van vorstelijke personen, van het Hoofd van den Staat, van den Kerk vorst. Fotografie, steendruk, peinture-Bogaerts of olieverf-schil derkunst, alle soorten van afbeeldingskunst' staan het publiek ten dienste naarmate men zich kleiner of grooter uitgaven kan veroorloven. De silhouetten of schaduwbeelden en de pastel-portretten der 18e eeuw', hoe goedkoop ook, waren nog duur in ver gelijking met onze hedendaagsche foto grafieën. Slechts de olieverf-portretten zijn, als alle degelijke kunst, op prijs gebleven. Maar duur of goedkoop, bijna ieder onzer heeft zich vroeger of later eens laten afbeelden en het oude ras sterft uit, dat nooit of nimmer te bewegen was zich te laten conterfeiten. Niet altijd werd die tegenzin uit gril of dwarsheid ge boren. Sommigen, die nooit eene beel tenis van zichzelf verlangden, hadden daarvoor deugdelijke gronden, die eer biediging eischten en van hun standpunt volkomen verdedigbaar waren. Het hangt er maar van af op welk standpunt men zich plaatst. Maar voor wie de zaak' niet zoo ernstig opneemt, is pr in het leven aanleiding genoeg zich te laten afbeelden. Gezwegen van de portretten die onze ouders Van ons in den kinderleeftijd lie ten maken, doet de zucht tot navol ging ons al vroeg naar een beeltenis verlangen, omdat onze vriend of vrien din er immers ook al een had mogen laten Vervaardigen. Men ontvangt ze van hen en dient toch wederkeerig ook in het album van vriend of vriendin ver tegenwoordigd te Zijn. Dan komt de militieplichtige leeftijd. Men wil ze thuis eens laten zien hoe 't soldatenpakje kleedt en zelf ook wel een herinnering 'behouden aan den tyd, dat men zoo- en zooveel maanden uni form droeg. In vele gezinnen zijn ze te vinden, de portretten van losse zwierige matroosjes, van deftige infanteristen, van kranige hu zaren en artilleristen en bij de beschou wing ervan denkt menig aldus afgebeelde met zeker genoegen terug aan zijn leef tijd van twintig jaar, toen hij, ondanks verbondenheid aan dienstjaren en exer citiën, ondanks een niet altijd in den smaak vallenden dagelijkschen kost, toch eene onbezorgdheid genoot die voor de strenge eischen der latere levensjaren al lang is gevlucht. Dan heeft men fotografieën van zang en muziek-, van gymnastiek- en schiet- vereenigingen, ja van welke gezelschap pen al niet meer. Blader slechts in de geïllustreerde week- of maandbladen. Niemand haast ontsnapt aan den fotograaf. Geen feest, geen ramp, geen voornaam of hoog be zoek, geen misdaad, geen jubileum, of er is aanleiding om op eene afbeelding de gelaatstrekken 'te bewaren van de hoofd en nevenpersonen. Inderdaad! we zien een gansche wereld van menschen van aangezicht tot aange zicht. We hebben van dezen of dien beroem de, befaamde, beruchte gehoord, we ver langen zijn uiterlijk beeld onder oogen te krijgen, en indien onze wensch bevredigd wordt, trachten wij van dat uiterlijke tot hel innerlijke beeld te besluiten. Gelukt ons dit altijd We moeten dik wijls betuigen dat ons een beeltenis tegen valt. Men had zich, naar geruchten en 'beschrijvingen, hem of haar zus of zoo voor den geest gebracht. En daar komt het portret ons teleurstellen. Is er dan geen betrekking tusgchen hel innerlijk wezen des menschen, het ware, het essentieele van zijn begaan, en zy'n uiterlijk Is het mogelijk dat dit niel parallel loopt met elkaar Laten we maar direct erkennen wat trouwens iedereen weet dat b.v. een schoon lichaam niet altijd het hulsel is eener schoone ziel of een schoon gelaat de uitdrukking van schoone eerbiedwek kende geestesgaven. En ook het omge keerde vindt menigmaal bevestiging. De verheven ziel van Socrates in zijn on schoon uiterlijk strekke als voorbeeld. Maar deze uitzonderingen daargelaten, in de werkelijkheid moet er eenig zicht baar verband bestaan tusschen het inner lijk en het uiterlijk beeld des menschen en is het gelaat, juister nog het oog de spiegel der ziel. Men mag dus in het algemeen ver klaren, dat een goed portret wel iets b'evat, waaruit men van het innerlijk des menschen een beeld kan ontwerpen. Een goed portret. Juist, daar hebt ge het een goed portret. Maar zijn die er vele Is er moeielijkier kunst dan weer te geven we zeggen niet des menschen .uiterlijk maar wat op dat uiterlijk de weerschijn is van het innerlijk bestaan Neen, goede portretten in genoemde beteekenis zijn er minder, veel minder dan vermoed wordt. Een goed portretschilder, beeldhouwei, schrijver (want de laatste twee beoogen hetzelfde als eerstgenoemde) moet zijn een goed menschenkenner. En nu is hel eenmaal zoo, dat goede menschenkenners zeer dun gezaaid zijn. Rembrandt, Hals en Bol waren men schenkenners, gelijk Phidias, gelijk Shake speare. Om bij een der schilders te blijven-, bezie dat schoone portret in het Rijks museum van Elisabeth Bas, door de Rem- brandt-jubileum-uitgave in veler handen (ten onrechte aan Rembrandt toegeschre ven, vervaardigd door diens genialen leer ling F Bol). Bezie het, niet in fotografie, maar in kleuren, op de plaats zelve waar het hangt. Wat zegt u, dat gelaat? Ge ziet niet een portret, ge ziet de 17de eeuwsche dame voor u zitten in leven den lijve en uit het gelaat spreekt, door des schilders gen'e, eene krachtige per soonlijkheid tot u, die Weet te Verhalen van avontuurlijke tijden, van wisselende krijgskansen, van benauwing en overwin ning door haar man (een admiraal) en, als met hem, door haar zelve beleefd. Hier zit zij, maar nu op haar bedaagde jaren, vol kalme rust, met de verzekerd heid dat de reis over de woelige levens zee bijna is afgelegd. En wie haar dus schilderde moet dat alles hebben gevoeld om het te kunnen weergeven op het doek. Slechts wie weet ,.wat er in den mensch is", kan zoo schilderen. Wie goede portretten wil leveren hij zij schilder, beeldhouwer of schrijver -- moet de menschelijke natuur leeren kennen en wij kunnen die slechts ken nen, wanneer wij die natuur liefhebben, gelijk een kunstenaar dat deel dér Wer kelijkheid liefheeft, dat zijn penseel, zijn beitel, zijn pen heeft uitgekozen. Terecht zegt daarom Allard Pierson „Hoe een protestantsche kérk er uit ziet, vraag ik aan Bosboom, niet aan den koster. Wat Scheveningen is, zegt mij Mesdag of Israëls, niet een visscher. Iemands gelaat doet de goede portret schilder mij zien, niet de photograaf".. Alle portret-kunst, in de beste be teekenis, berust ten slotte op mensehen- kennis De ontploffing te Dudley. Tegen John Walter Knowles, directeur van de fabriek, waar onlangs door een ontploffing van een voorraad munitie 19 meisjes werden gedood, alsmede tegen zijn onder-directeur, is een aanklacht we gens doodslag ingediend. De eerste behandeling dezer zaak had Vrijdag plaats voor --de politie-rechtbank te Tipton (E.) De vertegenwoordiger van 't openb. ministerie verklaarde, dat het ongeluk was toe te schrijven aan het ont breken van de door de wet voorgeschre ven maatregelen voor de veiligheid der meisjes. Het ministerie van Binnenlandsehe Zaken, dat de munitie aan Knowles had verkocht, wist niet, dat deze voornemens was, de patronen uit elkaar te nemen. Hij had daartoe geen vergunning en had ook in het geheel geen rekening gehouden met de voorschriften van de wet op de ontploffingsmiddelen, l'n het vertrek, waar de meisjes de patronen demonteerden, stond een brandende kachel, waarin sol deerbouten gloeiend werden gemaakt. Het buskruit, dat op den grond werd gemorst, werd van tijd tot tijd opgeveegd. Knowles, die zich ten tijde van de ramp te Birmingham bevond, verklaarde, dat hij telefonisch met een politiebeambte had gesproken, die hem had medegedeeld, dat hij geen vergunning noodig had voor het demonteeren der patronen. Toen hij met het gebeurde in kennis werd ge steld, riep hij uit: „Ik hoop, dat zij mij niet zullen kunnen pakken wegens mis dadige achteloosheid of zoo iets; het is mij juist alsof ik de arme kinderen heb vermoord". Schietoefeningen voor bankpersoneel. Naar aanleiding van de tallooze geval len van bankroof, waardoor New-York den laatsten tijd wordt bezocht, en van de vele aanvallén waarvan bankloopers regelmatig het slachtoffer zijn, heeft de politie thans aan een der banken vergun ning gegeven tot het inrichten van een schietbaan, waarop het personeel in revol- verschieten wordt geoefend. Volgens de bladen zijn er in 10 (weken 85 gevallen van bankroof voorgekomen. De buit der dieven wordt geschat op 250.000 p. st. De verongelukte duikboot. Nadere bijzonderheden omtrent de ramp van de Engelsohe duikboot „H 42", die bij Gibraltar met man en muis ver ging, melden, dat een groot model torpedojager, de „Versatile", met een snelheid van 27 knoopen per uur voer, toen opeens, op nog twintig meter vlak vóór den boeg de duikboot boven water kwam. De „Vertasile" scheurde de duik boot, die zij niet meer ontwijken kon, in tweeën, zooals een scherp mes een appel doorsnijdt. De officier op de brug gaf onmiddellijk bevel om te stoppen en achteruit te stoomen, maar op datzelfde oogenblik waren de beide deelen van het doormidden gesneden vaartuig reeds gezonken met alle opvarenden. Gedurende eenige uren hielden verscheidene torpedo jagers de wacht, maar er kwam niets aan de oppervlakte en ten slotte keerden ze naar Gibraltar terug. Alle hoop om nog- één van de bemanning te redden, was opgegeven. Het ongeluk gebeurde 's morgens om half tien, terwijl de vloot aan het ma noeuvreeren wasonder bevel van sehout-bij-naoht Severin, die onmiddellijk de Britsehe admiraliteit telegrafisch van het gebeurde verwittigde. De H-klasse, waartoe de duikboot be hoorde, bestaat uit drie-en-twintig onder zeeërs. Drie officieren en drie-en-twintig man hebben bij deze ramp het leven verloren. Moordaanslag te Belfast. Te Belfast zyn gewapenden het huis binnengevallen van een eigenaar van slijterijen. Zy dwongen hem en zyn vyf zonen en een buffetknecht hun bed te verlaten en zich naar de woonkamer te begeven, waar zy tegen den muur gezet werden. Toen werd er op hen geschoten. Vier zijn dood en drie ernstig gewond. De daders ontkwamen. Nopens den afschnwelyken moord op den eigenaar van slijterijen, zyn zoons en een knecht, seint men nog, dat de vermoorde koffiehuiseigenaar een bekend katholiek ingezetene der stad was. De mannen zijn, nadat zij in de woonkamer tegen den niuur geplaatst waren, één voor één neergeschoten, veor de oogen der overbly venden. Drie zoons zijn dadelijk doodelyk getroffen; de vader is later aan zyn wonden bezweken. Men vreest, dat ook de beide anderen het leven zullen verliezen. De zesde zoon een jongen van zes jaar, was onder een sofa gekropen. De vrouw en de dochter van den kastelein waren in een andere kamer opgesloten, terwijl de moorden plaats vonden. Men vermeldt, dat de afschuwelijke daad een represaille is voor den moord op twee protestantsche politieagenten, die kort geleden heeft plaats gevonden. Leege collegezalen in Duitschland. Er is kans dat spoedig de hoogleeraren aan de Duitsche universiteiten voor leege collegezalen zullen spreken, wanneer althans de studenten gevolg geven aan een oproep die aan alle studeerenden is gezonden en waarin ze worden aan gespoord de colleges maar niet meer te volgen. Die oproep is uitgegaan van den economischen raad van advies der stu denten, waarin gezegd wordt dat duizen den hunner door den nood der tijden reeds gedwongen zijn door handenar beid hun brood te verdienen en waarin hun de raad gegeven wordt maar liever een vak te leeren, dat hun voor brood gebrek bewaart, dan een akademischen titel te behalen die hun geen droog brood oplevert. Grenscontrole. Naar we vernemen bestaat het plan, de passencontróle aan de Nederl. grens stations met ingang van 15 Mei a.s. wederom op te dragen aan de brigades der Kon. Marechaussée in de betreffende grensgemeenten. De conferentie te Washington. De minister van buitenlandsche zaken heeft aan de Tweede "Kamer in den vorm van een witboek uitgebreide mededeelin- gen gedaan omtrent de conferentie te Washington. Zons v erduistering. Dinsdag 28 dezer zal de zon voor ongeveer 1/b ged. der middellijn ver duisterd worden. Ongeveer kwart voor 2 (A. T.) zal' de maansrand, de schijf der zon, indeuken, geleidelijk Voort gaan, tot ten 2,40 de grootste phase bereikt zal zijn; en eindelijk de maan even voor half vier, weder on zichtbaar wordt. Voor den zomertijd, deze tijdsopgave natuurlijk met één uur te vermeerderen. Groote lichtvermindering zal wel niet merkbaar zijn; echter zijn optische verrassingen niet uitgesloten en een en ander is dus wel de aandacht waardig. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 23- Maart. De interpellatie Hiemstra inzake steun- Verleening aan de werklooze veenarbei ders, wordt toegestaan en zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. De motie Abr. Staalman vragende om intifekking van den rijkssteun aan de handelskamers wordt verworpen met 43 tegen 28 stemmen. Het wetsontwerp tot herziening van de tarieven voor verrichtingen aan de be waring van de hypotheken, het kadas ter en de scheepsDewijzen wordt z.h.s. aangenomen, evenals de ontwerpen tot opheffing van een gedeelte der stichtin gen als bedoeld in art. 11 der wet van Maart 1852; tot wijziging van art. 36 der wet op de inkomstenbelasting 1914. Voortgezet wordt de behandeling der O orlogsbegrooting. De heer Marchant betoogt dat het eenige middel om tot bezuiniging te ko men is rantsoeneering. Er moet een be drag worden Vastgesteld waarmede de minister moet toekomen. Spr. critiseert den geest van de beroepsofficieren die bézuiniging tegenhouden. De heer Wijk meent dat het reaction- nair drijven van het departement dat iedere democratiseering van het begin tegenhoudt niet zal kunnen ophouden, zoolang de secretaris generaal Doorman blijft. Eerst als de conservatieve amb- tenarenkliek zal zijn opgeruimd zal de rechtspositie van de onderofficieren kun ken worden geregeld. Hij dringt 'aan op spoed met de pensionneering van weduwen en weezen van militairen op afzien van het gelijktijdig ontslaan van 2300 onderofficieren. De heer Van der Voort van Zijp be toogt, dat we vooralsnog in hoofdzaak op onze weermacht moeten vertrouwen voor de handhaving onzer onafhankelijk beid ©n vraagt meer belangstelling voor dé-U Vrij willigen Landstorm. De heer Heemskerk komt cp tegen de oritiek van den heer Marchant op de beroepsofficieren. De heer Van Rappard bespreekt de quaestie van niet bevordering van kor net Sijthoff. De heer Kruyt betoogt, dat de S. D. A. P. slechts in schijn het anti-militaris- me dient. De minister van oorlog betoogt, dat bij de tegenstellingen op de wereld nog altijd een aanval mogelijk is en dje verdediging noodzakelijk maken. Deze begrooting is een belangrijke stap in de richting van bezuiniging. Verschillende maatregelen zijn evenwel nog in voor bereiding. Binnenkort wordt in het ge organiseerd overleg een ontwerp-regeling voor de afvloeiing van het beroepsper- soneel behandeld. Er zullen nog 210 of ficieren en 1650 onderofficieren moeten worden ontslagen. De geneeskundige dienst zal worden gereorganiseerd. Er zullen komen twee centrale en zes gar- nizoens hospitalen, daarnaast 2ullen con tracten worden gesloten met particuliere inrichtingen. In afwachting van een de finitieve regeling neemt spr. den post voor het hospitaal te Utrecht terug. De genie zal worden vereenvoudigd. De kampementen zijn noodig voor den ver korten oefentijd. Gebleken is dat er niet 4 voor 8 millioen, doch 2 voor 31/2 millioen noodig zullen zijn. Inzaké de reorganisatie Tan het de partement deelt de minister mede, dat die in Voorbereiding is. Te 53/4 uur breekt de minister zijn rede af. Zitting van Vrijdag 24 Maart. Besloten wordt Woensdagavond de be grootingen van Suriname en Curasao te behandelen. De heer van Ravesteijn vraagt verlof tot een interpellatie over de voornemens der regeering ten aanzien van de confe rentie te Genua. Op dit verzoek zal Dins dag 'worden beslist. Aan de orde zijn de wetsontwerpen betreffende de circulatie bankwetgeving voor Ned.-Indië. De heer Stulemeijer acht de oprichting van een Staatsbank voor Indië gewenscht. Hij vraagt een commissie ter voorbe reiding daarvan. De heer Oud komt op tegen overhaaste behandeling van het voorstel-Visser van IJzendoorn en dient een amendement in om aan de directie van de Javabank vrij heid te geven, de gelden te beleggen in aandeelen van ondernemingen. De Minister van Koloniën meent, dat de kwestie van staatsbank aan de orde kan komen,, bij verlenging van 't octrooi van de Nederlandsche Bank. Oorlogsbegrooting. De Minister van oorlog zet zijn rede voort. Hij verklaart, dat aan de wen- schen van den heer Staalman inzake steun aan afgekeurde gedemobiliseerden volle dig is voldaan. De bepalingen betreffende deserteurs tijdens de mobilisatie kunnen niet worden verzacht. De motie-K. ter Laan, betreffende het opnemen van alle kosten van de politie- troepen, landstorm en burgerwachten op de begrooting van Oorlog, kon de Minister niet aanvaarden, evenmin als de motie-K. ter Laan, vragende om intrekking van het huwelijksverbod voor de militairen. Hij hoopt, dat in de le helft van April T ontwerp, betreffende 't pensioen voor de 'weduwen en wezen de Kamer zal kun nen bereiken. Hierna 'wordt gerepliceerd. De heer Marchant dient een motie in, om tot inkrimping van het beroepsperso- neel te komen door de afsluiting van den toevoer. ZIERIKZEE. De heer T. Kiers, land- meter bij het kadaster alhier, is verplaatst naar Dordrecht. De N.V. Houthandel v/h. G. Alberts Co. te Middelburg, aangesloten bij den houtbond heeft besloten een loonsverla ging in te voeren van 5 pCt. voor de ge schoolden en 10 pCt. voor de ongeschool den. De arbeiders hebben bij meerder heid van s temmen daarmede geen genoe gen genomen en tegen heden (Maandag) de staking geproclameerd. Daar er een vrij groote minderheid tegen staking was, ■wordt vermoed, dat er wel werkwilligen zullen zijn. 1 Men verzoekt ons mede te deelen, dat te dezer stede aanvankelijk met een 50-tal leden, definitief is opgericht de „Vereeniging voor Winterlezingen", ten doel hebbende vooraanstaande personen van christelijke levensbeschouwing te laten optreden met algemeene, wetenschappe lijke of wijsgeerige onderwerpen in popu- lairen vorm. Het bestuur bestaat uit: mej. J. G. Couvée, mej. S. van den Berge, de heeren D. Mulder, voorz.; G. van Duin, secretaris; M. van As, penningmeester, L. Quant en J. Lunshof. Die met het doel der vereeniging sym pathiseert, geve zich spoedig aan één der bestuursleden op, hetzij voor f2,50 per jaar, waarvoor men twee kaarten ontvangt voor elke lezing, hetzij voor f 1,50 per jaar, waarbij men voor elke lezing één kaart bekomt. Zaterdagmiddag heeft op de alge meene begraafplaats te Middelburg de teraardebestelling plaats gehad van jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, oud-lid van Ged. Staten van Zeeland en kamerheer in buitengewonen dienst van de Koningin. H. M. had zich doen vertegenwoordigen door haar kamerheer R. A. baron van Har- denbroek van Lockhorst. Verder waren op het kerkhof aanwezig de commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, de oud-commissaris mr. H. J. Dijckmeester, leden van Ged. en Prov. Staten, ambtenaren der provincie en tal van andere belangstellenden. Vijf bloem stukken, waaronder een van Ged. Staten en den griffier der Staten, dekten de kist. Aan de groeve werd niet gesproken; alleen zegde de oudste zoon van den over ledene dank aan de Koningin, dat zij zich deed vertegenwoordigen, en aan de ove rige talrijke aanwezigen voor hun tegen woordigheid. DREISCHOR. Onder toezicht en met behulp van eenige ouders is hier dezer dagen een kinderkoor opgericht, met een deelname van 74 jeugdige leden. De pas geborene staat onder leiding van den heer J. W. v. Bloois en zal, zoo zij lèvensv8t-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1