/ipriir7PPQrhP 0» NiPiiwcnfmP La ppendag. I EERSTE BLAD. B. H. IDELER, i ZIERIKZEE. Manufacturen STOFFEN. w 5 a Koopjes in Lappen. m St.-Annaland. A. Groedegebuure Az. Jr., Publicatie. Toelating leerlingen op de school voorl en M.U.L.O. mei ingang van I Mei 1922. Algemeen Overzicht. Slechte Spijsvertering, ABONNEMENT: vm*m m ngH ADVERTENTIËN buitenland per jaar f 10,—. n 1 |lilL SLM y WW Hjj H Ij WL<£ii W If I PL® (Lij 13 jftjf ifl S| SUS Ml regel. Beelames 30 ets. p. regel. Afzonderlijke nummers 5 cent. WBWWVWIW BjJ eontra(,t beIangryke korting. Ver^ "aandag, Woensdag ^lERIKZEESCHE COURANT. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. o t-1 Ti m) 28 Dinsdag Maart 1922 T O O w Tl O 0 V: 0 M s3 01 a VITRAGES. Zy, dl© aich van af lieden op ons blad abonueeren, ont vangen de tot 1 April a.s. ver schijnende Nos. GRATIS. Van af heden is als agent voor ons blad in bovenstaande gemeente aange steld, de heer. die zich belast met het aannemen van abonnementen. De Directeur. Z O M E R T IJ D. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Zierikzee maken bekend, dat met ingang van Zondag 26 Maart 1922 de ZOMERTIJD zal worden ingevoerd. Mitsdien moeten de klokken om 2 uur in den nacht van Zaterdag 25 op Zondag 26 Maart a.s. ÉÉN UUR VOORUIT OEZET WORDEN. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. J. F. FOKKER VAN CR'ATESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. F. NAEREBOUT, wnd. Secretaris. De BURGEMEESTER der gemeente Zierik zee brengt bij deze ter kennis van de Ingezete nen, dat bij hem ontvangen en aan den Ontvan ger der Directe Belastingen ter invordering is verzonden, het Kohier der Personeele Belas ting no. 12, voor het belastingjaar 1921, met uitnoodiging aan een iegelijk wien zulks aangaat, om ua bekomene kennisgeving van zynen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwjjten, met herinnering tevens dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen drie maanden na heden behooren te worden ingediend. Zierikzee, 23 Maart 1922. De Burgemeester voornoemd, A- TIMMERMAN C&, l.«-Burgem. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de aangifte voor toelating van leerlingen op de Openb. school voor Lager en Meer Uitgebreid Lager Onder wijs in deze gemeente kan plaats hebben op DONDERDAG 30 Maart 1922, bjj het Hoofd dier school aan het schoolgebouw in de Nieuwe Boogérdstraat, tusschen des 'voor middags 9 tot 12 uur en des namiddags 2 tot 4 uur. De leerlingen moeten op 1 Mei a.s. een leeftijd hebben var. ten minste 5 jaar en 6 maanden: zij moeten dus geboren zijn voor 1 November 1916. Zierikzee, 24 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., l.°-Burgemeester. F. NAEREBOUT, l.°-Secretaris. Nu de Commissie van Herstel haar be slissing heeft bekend gemaakt nopens de in 1922 door Duitschlandr te verrichten be talingen, lijkt het houden van een con ferentie te Genua, waar men na de zen maatregel nog over het herstel en wederopbouw van Europa wil gaan praten, meer op een Voorbereidende be spreking tot een wedloop van Frankrijk's minister-president naar den Rijn. Duitschland moet in het loopende jaar 720 miliioen gouden marken betalen, waar van de reeds dit jaar verrichte betalin gen worden afgetrokken. De rest zal betaald moeten worden in maandelijk- sehe termijnen en wel jvl.an 15 April tot f5 December. Verricht Duitschland niet alle betalingen in natura dan zal de commissie van herstel of van af braak, dat schijnt zoowat 't zelfde op het eind van 1922 aanvullende gelijk waardige betalingen in geld eischen. De commissie stelt zich blijkbaar op 't Fransche standpunt, n.l. dat Duitsch land als het maar wil best kan betalen en nog lang niet zwaar genoeg belast is, veel minder zwaar dan Frankrijk en Engeland Nu zijn er den laatsten tijd berekenin gen gemaakt omtrent de belastingverhou- d.'ng in Duitschland en in groote gealli eerde landen. Frankrijk houdt er even wel geen rekening mede, omdiat het dan zou moeten toegeven, dat men aan het zwaarbeproefde Duitschland onmogelijke eischen stelt. Het gevolg van deze nieu.ve vernie tigingspoging zal natuurlijk van invloed zijn op den Markenkoers. 't VoVig jaar bloeide in Amsterdam de han del in marken; toen heette het „tien om een dubbeltje", nu is 't al „twaalf om een dubbeltje" geworden en wie zal zeg gen wat het in de naaste toekomst zal worden? De bankbiljettenpers werkt met de grootst mogelijke snelheid, waardoor de papier-inflatie wekéiijks met ineer dan één milliard toeneemt. Met beangstigende snelheid gaat Duitschland zijn vroegeren bondgenoot Oostenrijk achterna. Het eenige lichtpunt der nota Van de commissie is, dat zij zich onthoudt van militaire maatrege len voor 't geval Duitschland in gebreke mocht blijven. De Engelsche regeering heeft blijkbaar te vroeg gejuicht toen men in 't laatst van 't vorig jaar met veel gewicht ge waagde dat een eeuwenlange strijd nu eindelijk was uitgevochten en aan Ier land „zelfregeering" was toegezegd. Die eeuwenlange strijd schijnt zoo in 't snélstroomende Iersohe bloed te zit ten, dat vechten den leren blijkbaar tot een tweede natuur is geworden en wel zoo grondig, dat bijna geen dag voor bij gaat of er worden bommen gewor pen, troepen in hinderlagen gelokt of hoofdpersonen ontvoerd. Thans broeit het,, ondanks de hevige koude, aan de grenzen van Ulster en den Ierschen Vrijstaat. Ook te Belfast is de toestand verre van rooskleurig. Men is van meening dat alles er op gezet wordt om een gewapend conflict tusschen Ulster en den Vrijstaat uit te lokken. Vast slaat dat de goedwillige leren, die de thans plaats grijpende gebeurte nissen betreuren, machteloos staan tegen over het drijven van extremisten. B UI T E N L A N P. Na twintig jam*. Na 20 jaren heeft eindelijk een dame uit 't Italiaansche stadje Asti haar zoon teruggevonden, die indertijd op een ge heimzinnige manier uit zijn wiegje was verdwenen. Die zoon is nu een flink op gegroeide jonkman, die als ambtenaar bij de spoorwegen zijn brood verdient en die jaren geleden als kind werd aangenomen door een rondreizend marskramersgezin. De herkenning van het kind door zijn moe der, die thans als tolk dienst doet in een groot hötel te Venetië,, is geschied door tusschenkomst van een notaris. De vader van den jongeling woont te Turijn; hij is èen oud-hoofdofficier, een zeer bekend man, behoorende tot de Italiaansche aris tocratie, die verklaard heeft bereid te zijn zich met de toekomst van zijn zoon te bemoeien. Droog Amerika. Te Miami, in den staat Florida, heeft de politie een groote klopjacht gehouden ter betrapping van dranksmokkelaars. In niet minder dan vijftig hotels, pen sions en restaurants werd' een inval ge daan, waarbij op tal van plaatsen onge oorloofde drankvoorraden werden aan getroffen. Zelfs wisten de ijverige speur ders der drankbestrijdingspolitie op tal van iplaatsen aan 'de kust in het zand begraven alkohoidepots aan het licht te brengen. Er was' natuurlijk' van den kant der smokkelaars iemand; geweest, die ver raad had gepleegd, vandaar het groote succes van deze raid. Van belang was vooral, dat de leider van de geheelt smokkelbeweging te Miami ditmaal ge knipt is. Het bleek niemand minder te wezen dan zekere heer C. M. Claytno, de vice-president vai^ dé Miama Nationaal Bank. Er was een partijtje drank ter waarde van 20.000/ dollars aangehaald, d'at in opdracht van Clayton werd vervoerd. De Russischo papierlawine. Volgens een mededeelingj vam den volks commissaris Voor financiën Sokolnikof in de St.-Petersburgsche Prawda is in Jan. en Febir., om aan de eischen der arbei ders tegemoet te komen, 7000 milliard roebel aan nieuw bankpapier uitgegeven Men verwacht, dat in Maart in het ge heel nog 10,000 miilard' aan nieuw bank papier zal worden uitgegeven. Óp de conferentie Van financieele ex perts zou men tot de slotsom zijn ge komen, dat een hervorming van het Rus sische geldsysteem op het oogenblik lot de onmogelijkheden behoort. Het Russische commissariaat voor fi nanciën heeft de volgende koersen voor buitenlandsch geld vastgesteld; pd. st. '2,'550,000 roebel, dollar 580,000 roebel, Fransche franc 54,000 roebel, Tsjechische kroon 9000 roebel en Duitsohe mark 2050 roebel. BI NNENLAN D. De Grondwetsherziening. De Eerste Kamer zal 5 April een be gin maken met de openbare behandeling van de wetsontwerpen tot herziening van de Grondwet. Minister Ruys de Beeren- brouck heeft toegezegd, dat vóórdien de Memorie van Antwoord zal zijn ver schenen. Jhr. Mr. E. A. O de (lusembroot. De heer jhr. mr. E. A. O. de Casem- broot, van wiens overlijden op 61-jar. leeftijd te Middelburg wij reeds in het kort melding gemaakt, werd te Tholen geboren, waar zijn vader o.a. 24 jaar lang tot lid Van de Staten van Zee land werd verkozen. Hij vestigde zich in' 1887 als advocaat in zijn geboorte plaats, waar hijf f'.eeds in 1890 raadslid werd. Hij kon dit slechts kort blijven, omdat hij in 1891 werd benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Hulst en in 1892 van daar als substituut der rechtbank naar Middelburg ging. Doch de Tholenaren bleven hem cok na zijn ver trek trouw en in 1892 kozen zij hem in een Vacature tot lid der Prov. Sta ten en iederen keer werd hij als vrij liberaal toch in het anders rechtsche district Tholen herkozen. In 1919 werd hij als no. 1 op de vrij-liberale lijst ge plaatst en het was ook nu weer voor namelijk het eiland Tholen, dal op deze lijst zijn stemmen uitbracht, waardoor niet alleen de overledene doch ook no. 2 van de lijst werd gekozen. In het voorjaar 1921 noopte zijn reeds toen minder goede gezondheidstoestand hem om ontslag le nemen ials lid van Ged. Smalen, in welk college hij Van 1895 af steeds zuiing had, ook bij een rechtsche Statenmeerderheid, en tevens als lid van de Prov. Staten. De Koningin zal zich Zaterdag te Middelburg bij de begrafenis van haren kamerheer in buitengewonen dienst doen vertegenwoordigen door den kamerheer ceremoniemeester R. A. baron van Har- denbroek van Lockhorst. Spoorboekjes. In verband met de invoering van den zomertijd zal een nieuwe spoorgids en dienstregelingsbilje: verschijnen, waarin de op 26 Maart ingaande wijzigingen voorkomen, benevens die, welke van 26 September j.l. af zijn ingevoerd. Ontslag vun tydelyko ambtenaren. In 1921 zijn verschillende tijdelijke amb tenaren bij de departementen van bin- nenlandsche zaken, justitie, marine, oor log, financiën, waterstaat, landbouw en arbeid ontslagen; bovendien nog 156 lij delijke huipkommiezen bij de directe be lastingen en 36 tijdelijke ambtenaren bij de tuchtscholen en Veenhuizen. Een en ander bespaart f 11/2 miliioen. De tabaksbelasting. Naar het zich laai aanzien, meldt „De Maasbode", zal de tabaksbelasting nog niet kunnen worden ingevoerd op 1 Mei a.s., zooals aanvankelijk in de bedoeling lag. De Zomertijd Het St.bl. no. 131 bevat een Kon. besluit van den 23sten dezer, waarbij is bepaald, dat in 1922 de vervroeging met een uur van den wettelijken tijd, bedoeld in art. 1 der wet van 23 Juli 1908 (St.bl. no. 236) zal aanvangen den 2es-en-twintigsten Maart en zal eindigen den achtsten Oc tober. De Kamer verkiezingen. De centrale verkiezingsraad van den Vrijheidsbond, bestaande uit gevolmach tigden der partij in de verschillende Rijks kieskringen, heeft besloten, dat ih de na volgende Rijkskieskringen een gelijklui dende lijst zal worden ingeleverd: I. 's-Gravenhage, Rotterdam, Dordrecht, LeidenII. Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle; III. Amsterdam, Haarlem, den Hel der; IV. Middelburg, Tilburg, 's-Hertogen- bosch, Maastricht; V. Utrecht, Arnhem, Nijmegen. De candidatenlijst voor Middelburg, Til burg, 's-Bosch, Maastricht werd als volgt vastgesteld: 1. Jhr. R. R. L. de Muralt, den Haag; 2. F. J. W. Drion, den Haag; 3. mr. E. P. v. Lanschot, Breda; 4. 'W. J. W. J. Bijleveld, dén Haag; 5. Ph. v. Dixhoorn, Axel; 6. mej. Joh. Westerman, den Haag; 7. mr. A. Haax, Heerlen; 8. C. G. de Gelder, Amersfoort; 9. Ds. Th. Sie- melinck, Vlissingen; 10. mevr. P. Gravin v. Heerdt tot Eversberg-Quarles v. Ufford, Bloemendaal. Voorts werd besloten daarnevens met één algemeene gelijkluidende lijst in het geheele land uit te komen, die binnenkort zal worden gepubliceerd en waarop de heer Abr. Staalman, Amsterdam, als no. 1 zal voorkomen. In den loop van April zul len bovenbedoelde besluiten van den centralen verkiezingsraad aan de goedkeu ring der algemeene vergadering worden onderworpen. Een watersnood-monument. Onder de gemeente Hontenisse aan den Tasdijk nabij het hoofddorp der gemeente Kloosterzande heeft Donderdag de ont hulling plaats gehad van een monument ter herdenking van het bezoek van de Koningin en Prins Hendrik op Vrijdag 23 Maart 1906 aan de door den watersnood van 12 Maart van dat jaar o. a. in Zeeuwsch Vlaanderen zoo ontzettend ge teisterde streken. Het was sedert 1863 niet meer voorgekomen, dat een Oranjevorst het Nederl. grondgebied aan de overzijde del- Westerschelde bezocht. Juist op de plaats, waar toen het vorstelijk echtpaar het overstroomde gebied bereikte, is thans in tegenwoordigheid van Prins Hendrik het monument onthuld. De Prins was daar voor over Vlake en Hansweert met Hr. Ms. „Voorwaarts" naar Walzoorden over gekomen, waar hij door twee muziekge zelschappen met volksliederen werd ont vangen en door den burgemeester van Kloosterzande, den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, als voorzitter van 't feest comité, werd verwelkomd, waarna verge zeld door een eerewacht, een rijtoer naar Kloosterzande werd gemaakt. Ook daar werd Z. K. H. met muziek ontvangen. Te kwart vóór drie werd een optocht ge vormd van verschillende vereenigingei> waarin ook een rijtuig met den Prins, en werd gereden naar den Tasdijk, waar de onthulling plaats had. Bankpapier niet voor reclame. Door de Nederlandsche Bank worden geen bankbiljetten meer aangenomen, waarop firmastempels en andere recla mes voorkomen. Eerato Kamer. Zitting van Donderdag 23 Maart. Huisvesting Raad uan State. De Kamer verwierp heden met alge meene stemmen het wetsontwerp tot huis vesting van den Raad van State, aangezien een onderlinge schikking tusschen partijen was getroffen. Een aantal andere wetsontwerpen wer den z. h. s. a angenomen. Op 30 en 31 Maart zullen de Indische begrooting en tariefwet worden behan deld; op 5 April zal1 worden aangevangen met de grondwetsherziening. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Wij maken er onze lezers op attent, dat het de filmcommissie der Vereeniging „Algemeene Ontwikkeling" al hier gelukt is te kunnen vertoonen het vermaarde filmwerk Anna Boleijn. Op Woensdag 29 Maart e.k. zal het in de Concertzaal gegeven worden. 't Is de geschiedenis van de schoone, doch ongelukkige koningin Anna Boleijn (moeder der beroemde koningin Elizabeth) tweede gemalin van Hendrik VIII van Engeland. (1509 tot 1547). 't Stuk speelt dus aan het weelderige hof van den „En- gelschen Blauwbaard" en het is schitte rend gemonteerd. Wij verwijzen verder naar de advertentie ,in dit nummer. Met de St.crt: zijn verzonden de statuten der Naaml. Venn. Boomkweekerij en Zaadhandel „De Nieuwe Walcheren" te Middelburg, volgens welke het maat schappelijk kapitaal f 25.000 bedraagt, ver deeld in 200 aandeelen van f 125, waar van thans hebben genomen B.Giljam, Ouwerkerk, P. W. C. Stols, Zierikzee, J. Padmos, Duivendijke, J. A. van der Bijl Jz., Zonnemaire, ieder 10 aandeelen, en J. A. Kloosterhuis te Middelburg met 2 aandeelen. De oprichters verplichten zich tevens een 6 pCt. Obligatie ten laste der vennootschap van f 375 voor ieder aan deel. STAVENISSE. Naar men verneemt, zal door dr. Bernhardi alhier, geassisteerd door mej. K. Suurland, na Paschen een cursus gegeven worden aan de meisjes, die den afgeloopen winter den cursus voor vervolgonderwijs gevolgd hebben in „Eerste Hulp bij ongelukken." OUD-VOSSEMEER. Woensdagavond j.l. vergaderden de leden van het leesgezel schap „Leeslust", dat ook' de zoogenaam de Volksbibliotheek in beheer heeft. In het laatst verloopen boekjaar waren uit gereikt 1086 boeken, circa 150 minder dan in het voorafgaande jaar. De bibliothecaris kon constateeren, dat, zoodra weer aan vulling plaats heeft met nieuwe boeken, onmiddellijk het getal gevraagde boeken stijgt. Door den heer Wiskerke werd aan gedrongen, dat de leden hun boekenkasten eens moesten nazien, want dat het getal boeken, dat ter beschikking is, te gering is en schenking van elk nieuw geschikt exemplaar als aanwinst van beteekenis wordt aangemerkt. Uit den aard der zaak kan „Leeslust" op zich zelf geen gelden beschikbaar stellen voor aankoop van boe ken, maar elk jaar worden een aantal ge lezen exemplaren uit de portefeuilles aan de bibliotheek gegeven. Alle zendingen van geschikte boeken, ook van niet leden van „Leeslust", zullen door den bibliothecaris J. Deurloo dankbaar wor den aanvaard; men steunt er een goede zaak mee. Dinsdag brak een kweekeling van de Normaallessen te Tholen door van de fiets te vallen, zijn been; een landbouwer alhier bracht hem naar zijn woonplaats St.-Anna land. Woensdag werd de patiënt naar het Ziekenhuis te Bergen-op-Zoom ver voerd. MARINE EN LEGER. Verzoeken om verlof maagzuur, oprisping, pynlyken stoel gang enz., worden met veel succes be streden door Freco'8 Maagtabletten. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar Drogisteryen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee en L. G. v. ZALTBOMMEL, Tholen. (Ingez. med.) aan dergelijke verzoeken geen gunstig ge volg worden gegeven. De militaire autoriteiten zijn uitgenoo- digd de dienstplichtigen met 't vorenstaan de in kennis te stellen. VERKOOPINGEN, ENZ. NOORDGOUWE, 22 Maart. Heden wer den alhier ten verzoeke van den heer C. A. de Vlieger, ten overstaan van no taris Biermasz, publiek verkocht: paar den voor f 104, f 151, f 257, f 261], 315, f 320, f 355, f 525, f 555, f 713, 780 en f 860; koeien voor f 280 en f 365; ossen Voor f 111, f 131, f 141, f 170r f 180, f 181, f 223 en f 227; vaarzen voor f 139, f (178, f 230 en f 270; fok- ptier f 131; stierkalveren f 62 en f 122; vaarskalf f 82. ONDERWIJS. Bij het dezer dagen te Rotterdam ge houden examen voor de acte nuttige hand werken, slaagden o. a. de dames P. M'. Snijders te Oud-Vossemeer en M. Sakko te Tholen. LANDBOUW EN VEETEELT. RENESSE. In de vergadering van aan deelhouders in de weegbrug „Renesse" is het dividend bepaald op 7 pet. Her kozen zijn tot bestuursleden de heeren C. J. Kooman en A. J. Padmos. SCHARENDIJKE. Donderdag hield de geitenfokvereeniging bij Kooman haar jaarvergadering, die w^der schaars be zocht was. De voorzitter merkt naar aan leiding hiervan op, dat vele leden niet doordrongen schijnen te zijn van het be sef, hoe hoogst nuttig deze vereeniging kan werken en welk een teleurstelling dit geringe bezoek is voor het bestuur, dat zich steeds beijvert des werkmansbelan- gen te behartigen door de verzorging „der kleine koe" winstgevender te maken. De rekening, sluitend met een tekort van f5,80, werd in orde bevonden. Bij de ver kiezing van bestuursleden werd herko zen A. Stoel en gekozen C. Houtman inplaats van Joh. de Jonge, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Het houden van den bok werd weder besteed aan C. van Dalen tegen f 75 per jaar; het dekgeld werd gesteld op f 1 en het afhalen der briefjes in de maanden September en October bij den penningmeester, iederen Donderdag avond. Besloten werd verder een kleine subsidie te vragen bij de landbouwver- eenigïng. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Leerdam, J. Kraaij te Gorinchem. Te Varik, J. Kloots te Linschoten. Te Rijssen, H. A. de Geus te Veenendaal. Te ZouteJande, J. F. Th. van der Linde te Wissekerke. Aangenomen: Naar Longerhou, G. van Hoeven te Blokzijl. Bedankt: Voor Putten (G.) I. Kievit te Lunteren. Voor Rijssen (toez.) H A. de Geus te Veenendaal. Voor Nieuw- Stadskanaal, G. Grootjans Thz., te De Meern. Geref. Kerken. Beroepen: Te Kommerzijl, H. Brink man te Westerlee. Te Berkel en Ro denrijs, C. J. Goslinga te Oosthem. Te Hasselt C. J. de Kruyter te Al bias- serdam. Te Woudjsend, W. J. J. Vel- ders te Rottevalle. Te Wijhe, P. H. de Jonge te Heerde. Te Klundert, P. C. de Bruijn te Oudewater. Bedankt'. Voer Glanerbrug, W. van Gel der te Langeslag (Heino). Voor Helle- voetsluis en Nieuw-Helvoet, W. Bech te Pijnacker-Nootdorp. Voor Maastricht, A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Voor Smilde. L. van Wijk te Ede. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Sliedrecht, H. Visser te Leeuwarden. Te Helder, P. de Smit te Oud-Beijerland. Bedankt Voor Veenendaal, L. de Bruyne te Zaamslag. Geref. Gem. Aangenomen: Naar Gouda, J. Overduin te Moercapelle. Bedankt: Voor Grand Rapids (Michi gan, N.-Am.) M. Hofman te Rijssen. Herhaaldelijk worden door ouders van dienstplichtigen of door dienstplichtigen zelf gedurende den eersten oefentijd ver zoeken ingediend tot het verkrijgen van langdurige verloven of wel van verlof ge durende een of meer dagen per week, zulks voor het verrichten van werkzaam heden in hun particulier bedrijf. Gelet öp den korten eerste-oefentijd kan - aldus wordt in een ministeriëele be schikking gezegd als algemeene regel ■TAN HEINDE EN VER. Het oude Chineesche stelsel, dat den verkoop van jonge meisjes, bekend als moeitsai, veroorloofde, zal door toedoen der Britsche overheid te Honkong af geschaft worden. De verraders van miss Cavell zyn werkzaam bij de IHirgerlyke Openbare Werken, in Ned.-Indië. HetN.v d D. van Ned.-Indit dringt er op aan, dat de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1