proefstation te Wageningen, waar tot dusver alleen veevoedermiddelen Werden onderzocht. SPORT. ZIERIKZEE. Door de gymnastiekVer- eeniging „Rust Roest" alhier, is besloten den dag, waarop het 350 jaar geleden zal zijn, dat de Spanjaarden deze stad verlieten, een eenigszins feestélijk en sportief karakter te doen dragen. Het ligt in 't voornemén in samen werking met andere gymnastiekvereni gingen in Zeeland! eeni turndag of -middsj te houden. Aan een der plaatselijke voet balverenigingen zal eveneens medewer king verzocht worden. 5 S. V. V. I van Schuddebeurs speei- de Zondag een match tegen Dosko van Noordwelle, welke eindigde met gelijk spel, 0—0. de mijnwerker D. D. Glas uit Kerkrade, wegens het zonder vergunning voorhan den hebben van ontplofbare stoffen, wel ke door bekl. aan de bedrijvers van den aanslag op de Woning van kapitein Ver- speyck te 's Gravenhage werden afge staan, Veroordeeld tot 4 maanden hech tenis. De eisoh van den ambtenaar van het O.M. Was 1 jaar hechtenis. VISSCHERIJBERICHTEN De minister van Landbouw heeft be paald, dat in 1922 de gesloten tijd voor het visschen met dé ankerkuilen en raam palingfuiken zal ingaan op 22 Maart, inplaats van op 1 April. RECHTZAKEN. TAN HEINDE EN TEIL De Amerikaansche minister van oorlog, heeft order gegeven, dat alle Amerikaansche troepen aan den Rijn tegen 1 Jnli naar de Ver. Staten moeten terugkeeren. Marcelle Heijmann, het Duitsche kind, dat te Nancy achtergehonden werd, is Zaterdag door haar moeder gehaald, nadat het Duitsche gezantschap te Parijs de pleegkosten betaald had. Dr. Klemperer, de -directeur van de afdeeling voor inwendige ziekten in het gemeentelijk ziekenhuis te Moabit is in een consult te Moskou geroepen over den gezondheidstoestand van Lenin. Maandag is 't vonnis geveld tegen den burgemeester en den wethouder van Schaerbeeck, die 3000 acten van den burgerlijken stand niet hadden getee- kend. Zij zijn veroordeeld tot 300 frank boete. Moskou heeft, wegeDs het voor komen van cholera te Petropawlowsk, Siberië door cholera bedreigd verklaard. De Intransigeant verneemt, dat een Russisch stoomschip', dat met munitie voor Angora geladen was, in de haven van Trebizonde gedeeltelijk vernield is door een ontploffing. Een eskader Japansche kruisers is naar Hongkong vertrokken, om den prins van Wales Daar Japan te begeleiden. Het Intern. Landbouw-Instituut te Rome deelt mede, dat de landen, die tarwe exporteeren, gerekend tot aan den deze den diefstal zou kunnen ontdekken. volgenden oogst, een surplus zullen Zy had het misdrijf willen plegen op hebben van 11,700,000 ton. aanstoken van mej. J. v. d. B; j Poincaré gaat niet naar Genua, De president wees op het ongeloof- daar hy tijdens de reis van president waardige van dit verhaaltje. Bekl. en j Millerand naar Algiers, niet lang af- mej. v. d. B. kenden elkaar nauwelijks. wezig kan zijn. Wa» het evenwel toch zoo, dan zondna Het icteru. res t het be. bekl. van genoemden datum af met het j smettiDg9gevaar nit hit oostïn ia Maan- plan rondgeloopen hebben om S. van d Varachau geopend. Poging tot vergiftiging. Maandag heeft terecht gestaan A. L. L. dienstbode te Leiden, gedetineerd. Deze beklaagde bekende, ten nadeele van den heer Y. Sipma, by wien zy in dienst was, 22 DecJ'ï921 öen bankbiljet van f 10 en 7 losse guldens en eenige dagen later twee bankbiljetten van f 10 te hebben gestolen. Verder verklaarde bekl. in het bezit te zyn geweest van een hoeveelheid zuringzout. In den morgen van 25 Dec. had zy dit bij zich, met 't voornemen, dit te doen in een kopje koffie van haar patroon, om dezen van het leven te be- rooven. Zy gooide dan ook eenig zuring zout in het kopje van S. op een oogen- blik, dat deze uit de kamer was. Bekl. had niet gezien, of 8. het kopje uit- gedronken had, wel echter bemerkte zij na eenige dagen, dat er niets gebeurde. ZiJ vatte toen het plan op om het nog maals te probeeren, en in den ochtend van 27 Deè. d.a.v. had ze opnieuw zuring zout in het kopje van S. gegooid. S. had in het bijzijn van bekl. van de koffie gedronken, maar had gezegd, dat het niet smaakte. Eenigen tyd daarna was bekl. door de politie in arrest gesteld. Op een vraag van den president ont kende bekl., S. van het leven te hebben willen berooven om te voorkomen, dat het leven te berooven. Dit ontkende bekl. echter. Zy had er eerst niet meer aan gedacht, ^enigen tijd later was net plan weer naar voren gekomen. De deskundigen dr. Van Italië en dr. A. J. Steen hauer verklaarden in de koffie ongeveer 1.19 gr. zuringzout te hebben gevonden en in den suikerpot 3 h 4 gram Gezamenlijk zouden deze hoeveelheden doodelyk kunnen -zyn. Voornamelijk hangt dit af van den per soon, die het vergift inneemt. Onwaar schijnlijk achtten de deskundigen, dat iemand een geheel kopje koffie, waarin zuringzout is opgelostzou kunnen Draadloos wordt uit Parijs gemeld, 1 dat een Chinees daar vier revolver- èchoten gelost heeft oji den automobiel van den Chineeschen gezant. De gezant i bleef ongedeerd. Een Chineesche in genieur, die den gezant vergezelde, j werd gekwetst aan het hoofd. Generaal von Eisenhart Rothe heeft een boek geschreven over de vlucht i van Wilhelm II, bewerkt naar authen- j tiek, tot nu niet gepubliceerd materiaal. Drie kinderen van Landru, één dochter en twee zoons een andere j dochter is getrouwd hebben de re geering verzocht om hun geslachtsnaam JfÜt"'d t temogenTCrwiaaelenToordieii zuur is en het den mond direct samen- -- trekt. De 60-jarige Y. Sipma, als getuige gehoord, vertelde, den eersten keer uit een andere kamer gezien te hebben, dat bekl. iets in zyn koffie gooide. Hy had toen evenwel geen vermoeden op vergiftiging. Den tweeden keer zag hy aan de kleur van de koffie, dat er weer iets niet in orde was. Hy bracht het kopje aan zyn lippen en proefde, dat het zuur was. Hy had het kopje toen in de kast opgeborgen en vervol gens de politie gewaarschuwd. Nog werden als getuigen gehoord mej. v. d. B. en een vriendin van deze, die verklaarden, dat zy den avond van 16 December voortdurend in eikaars gezelschap waren geweest. De eerste getuige zou dus onmogelijk gesproken kunnen hebben met de beklaagde. Het O.M. achtte de twee ten laste gelegde diefstallen bewezen. Wat de poging tot doodslag, voorafgegaan door diefstal, om zich zoodoende straffe loosheid te verzekeren, betreft meende spr., dat de deugdelijkheid van het middel, dat bekl. heeft aangewend, vaststaat. Het opzet om S. van het leven te berooven, heeft bekl. bekend en dat zy het misdryf wilde plegen om zich straffeloosheid te verzekeren, staat even eens vast, vooral nu toch de onwaarheid is gebleken, dat bekl. is opgestookt door mej. v. d. B. Het O. M. wyst er verder op, dat bekl. absoluut geen be rouw toont. Met het oog op de jeugd van bekl. wil hij eohter niet een te zware straf eisehen, en hy vraagt der halve wegens de drie ten laste gelegde feiten veroordeeling van bekl. tot 6 jaren gevangenisstraf. Beklaagde's ver dediger meende, clat de diefstallen bekl. niet te zwaar aangerekend kunnen worden. Pleiter betoogde verder, dat het middel tot de poging tot doodslag geheel ondeugdelijk zou zyn en dat niet bewezen is, dat bekl. het misdryf wilde plegen om zich straffeloosheid te verzekeren. Bekl. zal van dit feit dus moeten worden vrijgesproken. Re- en dupliek volgden. Schreiende zeide bekl. zelf ten slotte, dat zy veel spyt had van hetgeen zy had gedaan. Uitspraak 3 April. De tfaagsche bomaanslag. Door den kantonrechter te Heerlen werd van Rémy. In de geheimzinnige zaak van Lady White, de dame die in een hotel te Londen vermoord is, is nn licht gekomen. Een achttienjarige bediende in dat hotel, die belast was met het toezicht op de provisiekast, is in hechtenis genomen en in staat van beschuldiging gesteld. Hot departement van buitenlandsche zaken te Washington verklaart, dat tot nu toe reeds 45,712 in Frankryk ge sneuvelde Amerikaansche soldaten naar de Vereenigde Staten zyn overgebracht; er rustop nog 31.386 in Fransohe aarde. De ongeregeldheden aan de grenzen van Ulster duren voort. In de havens van Napels en Genua zyn stakingen uitgebroken. Later heeft deze staking zich tot alle havens in Italië uitgebreid. De vakvereenigiügen te New-York hebben een verklaring afgelegd, dat op 1 April 600.000 arbeiders het werk zullen staken. De Oóblenzer Zeitung verneemt van bevoegden kant, dat de onderhande lingen over de ontmanteling van Ehren- breitstein er toe geleid hebben, dat de oude vesting geheel behouden zal blyven. Het Belgische koningspaar en de kroonprins zullen zich dezer dagen naar Italië begeven. Na een kort oponthoud te Luzern zullen zy op 26 Maart te Rome aankomen. De Prins van Wales is te Colombo op Ceylon aangekomen. De toestand van Lenin moet zeer bedenkelyk verergerd zyn. Alle leden der Albaneesche regee- riug zyn weer in de hoofdstad terug gekeerd. Er komen uit Frankryk berichten van hevige sneeuwstormen. De staking der Amerikaansche mijnwerkers is aangekondigd tegen 1 April a.s. Men schat dat daarbij 600.000 arbeiders betrokken zyn. Zondag wordt op de Spoorwegen in het bezette gebied in West-Duitseh- land de West-Europeesche zomer tyd ingevoerd, gelijktijdig met de invoering in België en Frankryk. Te Belfast hebben de voerlieden gestaakt wegens het gevaar om op straat door kogels te wordën geraakt. Reeds z\jn 27 voerlieden gedood en 150 gewond. Te Gleiwitz hebben de entente autoriteiten den staat van beleg uitge roepen, wegens de taïryke moordaan slagen, die in de stad.on de omstreken iu den laatsten tyd zyn voorgekomen. Te Branik (by Praag) heeft men de ïyken ontdekt v»£l- een man, een vrouw en hun dochter, die op beest achtige wyze vermoord en beroofd bleken. De moord moest reeds 3 dagen geleden hebben plaatlf gehad. Van de daders tot nog toe geep spoor. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Godsdienstwaanzin. -rPydens de gods dienstoefening in de R. K. kerk op den Wassenaarschenweg te 's-Gravenhage, klom Zondagnamiddag een ongeveer 19-jarig jongmensch op- het altaar, van waar hy door den koster moest worden verjaagd. Hy werd door de politie ge pakt. Het bleek, dat :de jongeling in een buitengewonen overspannen toestand verkeerde. Een dokter1 van den genees kundigen dienst constateerde dat de jonge man, iemand yit Scheveningen, lijdende was aan godsdienstwaanzin. Per auto van den geneeskundigen dienst is hy naar zyn woning vervoerd. Een gemeente zonder belasting. De raad van Sybekarspel heeft, gezien den gunstigen toestand der gemeente-fin an- ciën, besloten, de eerste 4 maanden van 1922 geen belasting jLte heffen. Dit heerlyk oord ligt naar~-men weet in het waterschap de Vier Noorderkoggen tusschen Hoorn en Mecjemblik. Het telt ongeveer 1200 inwoners. Een geschie denis heeft het heelemaal niet, zfin gelukkige toestand is- dus zeer begrij pelijk. Een kachel uiteengesprongen Zaterdag morgen is ten huize van dr. J. Waller "leper in Overveen door onbekende oorzaak, waarschijn lyk eeD dynamiet- patroon tusschen de brandstof een kachel geheel uit elkaar geslagen. Daar niemand in de kamer was kwamen gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. De verwoesting was groot. Vry sigaren en consumptie. De ge meenteraad van Zuid-Schar woude besloot met algemeene stemmen te breken met de gewoonte om den; raadsleden tijdens de raadsvergaderingen vry sigaren en consumptie te verschaffen. Deze vry- gevigheid had de gemeente over het afgeloopen jaar f 217.15 gekost. Twee vrouwen in brand geraakt. Zater- dagmiddag kwam een 8l-jarige vrouw, die zich in haar woning te Amsterdam aan het kleeden was, te dicht in de nabyheid van haar brandende kachel. 1 Eensklaps geraakte haar kleeding iü brand. Aleer zy eigéhiyk besefte wat er gebeurde, stond de geheele kleeding in liohte laaie. Haar 48-jarige dochter, wilde nog helpen, maar zy geraakte J eveneens in brancl De moeder is kort na het voorgevallene overledende dochter is in ernsfcigen toestand overgebracht naar het Wilhelmina-gasthuis. In Tirol doodgeschoten By den hoofd commissaris van politie te Weenen is bericht ingekomeD, dat de koopman A. Valkenburg van der Kreke, afkomstig uit Rotterdam, die wegens verduistering door het gerechtshof in Den Haag by vonnis van 28 Juli 1921 tot driejaar gevangenisstraf veroordeeld doch spoedig na zyn insluiting uit de gevangenis ontvluchtte, in Tirol was aangehouden. Hy zou naar de gevan genis te Innsbruck worden gebracht, maar wist nit den rydenden trein te springen. De gendarmes vervolgden hem en hebben hem, toen hy zich by zyn wederaanhouding krachtig verzette doodgeschoten. Noodlottig ongeluk. Zondagmiddag waren ten huize van een familie op de Haarlemmerdijk te Amsterdam twee knaapjes, een van 6 en een van 4 jaar in een gang aan het spelen. De grootste gaf den kleine een duw met het gevolg dat deze van een trap van 4 treden viel. Het jongetje bleef stil liggen, en toen de ouders er by kwamen, bleek het kind te zyn overleden. Het had den nek gebroken. Zoekgeraakte mandaten. Reeds eenige dagen liepen te Emmen hardnekkige geruchten als zouden by de administratie der gemeente-fioanciën onregelmatig heden zyn ontdekt. By informatie is gebleken dat de geruchten niet geheel zonder grond zyn, doch de feiten zyn niet zoo ernstig als wel verluidt. Er zyn n.l. mandaten tot betaling door den gemeente-ontvanger zoek geraakt, zon der dat nog precies is uitgemaakt wie de schuldige daarby is. De stukken liepen tot een bedrag van ongeveer f 160,000; de bedragen zyn door den ontvanger uitbetaald en geboekt, de geteekende mandaten zijn echter niet meer ten kantore van den gemeente ontvanger. Financiëele gevolgen voor de gemeente kan intusschen de vermis sing allicht niet hebben. Onaangename gevolgen voor de be trokkene echter wel, want het college van B. en W. heeft den gemeente-ont vanger een wenk gegeven om z\jn ontslag te nemen. Het zou te betreuren z(jn, dat deze, die de gemeente trouw en eerlijk diende gedurende meer dan twintig jaren, het slachtoffer van de zaak werd en dat terwyl nog allerminst vaststaat, dat deze ambtenaar aan de vermissing sohnld heeft. Een ontaarde moeder. Het volgende is gebeurd in het woonwagendorp te Veeuendaal. Ter gelegenheid van de Barneveldsohe paardenmarkt stonden daar ongeveer 30 woonwagens. Een bewoonster dezer woonwagens was ge zegend met een 5-tal kinderen. Haar onwettige man was eenigen tijd geleden overleden. Een andere woonwagenbe woner had 6 kinderen, doch dit waren allen meisjes terwyl een derde reeds zes jaren getrouwd was geweest en nooit de kinderweelde had gesmaakt. Nu werd overeengekomen, dat de beide laatsten ieder twee kinderen van eerst genoemde vrouw mochten uitzoeken tegen een kleine vergoeding van wat nieuwe kleeren, zoodat zij nog eon kind overhield benevens de belooning én een bouwvallige wagen. Nu werd ook de wagen ten gelde gemaakt tegen de som van f 6 en moederlief vertrok met het haar nog overgelaten kind en een paar losse centen naar Barneveld om haar nieuwen galant te begroeten, die al» voorwaarde had gesteld, dat hy haar wel wilde accepteeren, indien zy slechts één kind medebracht. Omstanders deelen mede, dat deze moeder het niet eens noodig oordeelde van haar kinde ren afscheid te nemen. Treurig. In één week tyds is tegen een gehuwde vrouw te Overschie twee- schrappen werd verworpen met 55 tegen 26 stemmen. Het ontwerp werd aangenomen met 80 stemmen tegen 1 (die van den heer Braat). TELEGRAMMEN. MIDDELBURG, 22 Maart. Gisteren avond is op 61 jarigen leefttfd overleden, jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, geb. te Tholen. De overledene was van 1892 1921 lid van de Staten van Zeeland en van 1895 tot laatstgenoemd jaar lid van Gedep. Staten. Verder was de heer De Casembroot een tydlang voorzitter van den Raad van Commissarissen van de P. Z. E. M., commissaris van verschei dene andere financiëele instellingen, bestuurslid van den Kon. Ned. Bond van Reddingswezen en Eerste hulp by ongelukken en van de Ver. het Nederl. Roode Kruis. De overledene was Kamer heer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, ridder in de orde van den Nederl. Leeuw, ridder in de orde van Sint-Jan. Hem was het kruis van ver dienste van het Roode Kruis verleend. DEN HAAG. Voor het Haagsche ge rechtshof werd heden behandeld de zaak maal proces-verbaal opgemaakt wegens van Kooyman, v. d. Linde, Eekhof en openbare dronkenschap. Ih beslag genomen. De politie te Hen gelo heeft bij onderscheidene ingezetenen leden der burgerwacht, en ook bij een bestuurslid, de geweren in beslag geno men. De commandant heeft bereids zijn ontslag ingediend. Het betreft hier een overtreding der Vuurwapenwet 1919. LAATSTE BERICHTEN. EERSTE KAMER. Zitting van Dinsdag 21 Maart. De heer Dojes brengt rapport uit over de geloofsbrieven van Mr. F. I. J. Janssen. De commissie concludeert tot toelating, zoodra deze de bjj de Grondwet ver- j Lire geschat, eisohte eeden zal hebben afgelegd. Dien- 1 overeenkomstig wordt besloten. De Zomertijd. Besloten werd Woensdagmiddag half De Haas, die door de Haagsehe recht- bank wegens den bekenden bomaanslag tegen de woning van het krijgeraadlid majoor yërapèyck, aan den Frankenslag alhier, op Nov. j.]„ werden veroordeeld respect, tot 8, 8, 5 en 5 jaar gev. str. Het O. M. van de rechtbank had tegen genoemde 4 beklaagden reep. 15, 15, 5 en 2 jaar gev. str. gevorderd. Het O. M. van het gerechtshof eischte vandaag tegen Kooyman en v. d. Linde ieder 10 jaar en tegen Eekhof en De Haas ieder 5 jaar gev. str. ROME. (V. D.) Een groote brand heeft den grooten molen van Pantanella ver woest. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voor; de schade wordt op 2 mill. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 21 Maart. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 252 paarden. 4 een openbare vergadering te houden, 1 vteulen, 1782 magere runderen, 678 vette runderen, 246 vette kalveren, 2027 nuch- waarin zoo mogelijk het wetsontwerp zal worden behandeld, betreffende de regeling van den Zomertijd. Verder zal Donderdag 11 uur een open bare vergadering worden gehouden ter afdoening van verschillende wetsont werpen, die dan in staat van gewjjsde zijn, o. a. dat betreffende de huisvesting van den Raad van State. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 21 Maart. De motie-Duys, vragende om afschaf fing van veilingrechten op land- en tuinbouwproducten, wordt aangenomen met 46 tegen 36 stemmen; de motie- Weitkamp, vragende afschaffing als de financieele toestand zulks toelaat, is daarmede vervallen. De heer Duys vraagt verlof tot een interpellatie over het voorkomen hetzij door onze regeering alleen, hetzij door haar in vereeniging met andere regee ringen van een gerechtelyken moord op sociaal-democraten, wier proces vandaag iu Rusland begint. Op dit verzoek zal morgen worden beslist. Aan de orde is de nieuwe pensioen regeling voor burgerlijke ambtenaren. De heer Van Stapele neemt zyn inter pellatie betreffende de voornemens der regeering inzake de pensioen-regeling terug. Hij verwijt der regeering zwab- berpolitiek ten aanzien van de pensioen wetgeving. Spr. verwijt den minister, dat deze den premievrydom in de Eerste Kamer zeer zwak verdedigde. Hy meent, dat de Tweede Kamer niet mag bukken voor de Eerste en den premievrydom weer moet opnemen. De heer Braat zal ook tegen dit ont werp stemmen. De pensioenen behoeven niet verbeterd te worden. De heer Lely raadt aanneming aan; een conflict met de Eerste Kamer is niet wenschelyk in het belang van de pensioenregeling. De Staat kan altijd de premieheffing vergoeden door salaris- verhooging. De heer Ketelaar betoogt dat de Eerste Kamer feitelijk zich het amendement- recht heeft toegeëigend; ook hy meent dat de minister het ontwerp zwak heeft verdedigd in de Eerste Kamer. Dé heer Van de Laar is het eens met den heer Van Stapele. De heer Smeenk wil zich by de be slissing der Eerste Kamer neerleggen; van een oonflict met de Eerste Kamer vreest hy gevaar voor iedere pensioen verbetering. De heer Van Ravensteyn wil niet toe geven aan de Eerste Kamer. De heer Bomans zal voor het gewijzigd ontwerp stemmen; en is het met den heer Smeenk eens. De Minister betoogt, dat de aanneming van dit ontwerp beter is dan de ver scherping van het controvers met de Eerste Kamer, waardoor iedere verbete ring van pensioenregeling wel eens achterwege zou kunnen blyven. Spreker verweert zich tegen 't verwytdat hij in de Eerste Kamer het vorige ontwerp zwak zou hebben verdedigd. Hy kan niet nalaten de juistheden in het betoog van zijn tegenstanders te erkennen. De Minister komt op tegen de hetze tegen de ambtenaren. Ons land kan trotsch zyn op zijn ambtenaren. Ver halen, omtrent hen in omloop, zyn groo- tendeels legenden of generaliseering van op zich zelf staande gevallen. Het amendementVan Stapele om de mogelijkheid van premieheffing weer te tere kalveren, 130 graskalveren, 45 scha pen of lammeren, 288 biggen, 3 bokken of geiten, 94 overloopers. Prijzen per '/2 k.g.: koeien 40—57i/2— 671/2—70 ct., ossen 45—55—65 ct., stie ren 421/2—50—55—571/2 ct., kalveren 621/2 80100 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f 275—475, kalf koeien f 350—510, stieren f 220—450, pinken f 150—275, graskalvéren f 75—150, vaar- 'zen f 175325tf paarden, f 350—550, slacht- 'paarden f 150225, hitten f '200—400, big- 'gen f 15—25, per week; f 3—4, overloo pers f 25—35, nuchtere fokkalveren f 20 —40, nuchtere slachtk'alveren f 8—15. N.V. Rotterd. Cons.-veiling Weena- plein. Aanvoer 400.000 stuks eieren. Kip- f 6-f 7,50, dito f 5-f 6, eendeneieren f 7,50 —f8,50, ganseieren f 14—f 25 per 100 st. Flnanclgel Nieuws. Bears van Amsterdam. 21 Maart. STAATSLEENIN GEN. V.K. 98»/, 98»/, 98», NEDERLAND. N.W. S. obl. 1922 f 100 6 N.W. S. obl. 1922 - 500 6 N.W. S. obl. 1922 - 1000 6 N.W. S. obl. 1918 - 100 5 N.W. 8. obl. 1918 - 500 5 N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 N.W. S. obl. 1919 - 100 5 N.W. S. obl. 1919 - 600 5 N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 N.W. S. obl. 1916 - 100 4i/i N.W. S. obl. 1916 - 500 4V, 86^ N.W. S. obl. 1916 - 1000 4V, 87 N.W S. obl. 1917 - 100 4ty| 88?/s N.W. S. obl. 1917 - 500 41/, 83l/. Heden 98»/, 98V, 981®/li 90"/i. 89"/1# 90 89Vu 8887 93w/M 98'/, 92'Vi, 92 92 92 85V, 86'/, 86'/, 88 V, 83 N.W. S. obl. 1917 - 1000 481 Vw 80»/, N.W. S. obl. 1916 - 100 4 N.W. S. obl. 1916 - 500 4 N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 N.W. S. obl. - 1000 3 N.W. S. oert. - 1000 8 5959'/; N W. S. oert. -1000 2'/, 50»/, 51'/, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 Tabaksleening 1902 Zegelleening 1904 Bel. vr. goud-obl. 1907 OOSTENRIJK. Obl. in papier t zilver B. vr. Kr. Jan./Jull Bel. vr. Mei/Nov. PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Nod. Petr. f1000 A. 418 Kon. Nod. Petr. R. v. A. Kon. Petr. f 100 O. A. 418 Kon. Nod. Petr. R. v. O. A. 414 80 79 V, 59'/, 6 5 28 5 28'/, 4'/, 22'/, 5 5 4 4 80 79»/h 79 59% 28»/, 28'/, 22'/, 418 415 418 Dollars (bank) f 2,61-f 2,65Marken (gr.) f 0,90—f 0,95; ld. (rood) f 0,90—f 0,95; Kronen (1000) f0,03* f 0,04Eng. bank papier t 11,55f 11,60; Fransoh bank papier f 23,65f 23,80; Belg. bankpapier f 22,25-f 22,45 TELEGRAFISCH WEERBERICHT, ondegode&ld door het Kon. Ned. Meteor. Insiitunt te De Bildt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Maart. Verwacht tot den avond vaa 23 Maart in het noorden afnemende, later zwakke tot matige noordoostelyke tot noordwes telijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, later wellicht regen, zachter, in het zniden krachtige tot matige oostelijke tot noordelijke wind, gedeeltelyk bewolkt, weinig of geen neerslag, liohte vorst 's nachts, zachter overdag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 2