Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement: Woensdaq 22 Maart 1922 zierikzeesche courant ?88te jaargang. - no. 10753. advertentiën: EERSTE BLAD. St.-Annaland. A. Goedegebmire Az. Jr., HINDERWET. ing der Kiezerslijst. jb ui te nl a nd. b i n n e n lan dt Maagzuur, Prijs per 3 maanden 1,50, franoo per poet ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 8 moan 1*1 cc. M!*1 Dir. J DE LOOZE Jr Ultg.-ReM H. J. KOSTEN van 13 regels 60 ets. van 4 regelB en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. zy, die zleb van af heden op ons blad abouneeren, ont vangen de tot 1 April a.s. ver- sebijuende Nos. GRATIS. Van af heden is ais agent voor ons blad in bovenstaande gemeente aange steld', de heer. die zich belast met thet aannemen van abonnementen. De Directeur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van JACOB VAN DEN BOOGERD, bakker te Zierikzee, om VER GUNNING tot het plaatsen van een benzine motor 3 P.K. tot het drijven van een kneed machine in zün bakkerij, gelegen aan de Nieuwe Haven, C no. 208, kadastraal bekend in Sectie B, no. 661. Op Dinsdag 4 April a.s., des namid dags 2 uur, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuurzijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 21 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., Weth., lVBurgem. F. NAEREBOUT, 1°.-Secrétaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat op heden door hen is vastgesteld de kiezerslijst voor het jaar 1922/3 923, van 2S Maart t>Ü en met 21 April a.s. ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling .der kosten, in afschrift, en steradistrictsgewijze, in uittreksel verkrijg baar wordt gesteld. Tot en met 15 April a.s. is een ieder be voegd bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hjj zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Zierikzee, 22 Maait 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., Weth. l.°-Burgem. F. NAEREBOUT, l.°-Secretaris. Bomaanslag te Tokio. De schildwacht bij de hoofdpoort van 't keizerl. paleis te Tokio, werd Vrijdag ge naderd door een onbekenden man, die om toegang verzocht. Dit werd hem evenwel door den schildwacht geweigerd. De man, stond daarop op de brug stil en zeide tegen den schildwacht: Raak mij niet aan. VerVolgens haalde hij een bom uit zijn zak, die op hetzelfde oogenblik ont plofte en den persoon doodde. Men ver moedt hier met de/ daad van een krank zinnige te doen te hebben. Het bleek, dat de vreemde tot de intelleotueelen be hoort. Men hecht te Tokio vrij groote beteekenis aan het gebeurde en acht het een uitvloeisel van de bestaande onte vredenheid onder de bevolking. Er heerschte den geheelen dag na het voor gevallene groote opwinding voor het kei zerlijk paleis, waar zich duizenden be woners Van de stad. hadden verzameld. Een later bericht meldt nog, dat de po litie een gestreng onderzoek heeft inge steld naar de medeplichtigen van het incident. De minister van binnenlandsche zaken en nog een aantal hooggeplaatste amb tenaren hebben naar aanleiding van het gebeurde hun ontslag genomen. Een stad, die zich verplaatst. In de Amerikaansche bergstad Cedar Falls in den staat Washington, doet zich het eigenaardig verschijnsel voor, dat de stad zich verplaatst in de richting van een in de nabijheid gelegen meer. De oppervlakte der berghelling, waarop de stad is gebouwd, schijnt namelijk, zoo meldt de „Chicago Tribune", naar bene den te glijden naar het in het dal ge legen Cedar-meer. In den laatsten tijd heeft de stad zich ongeVeer elf voet ver plaatst. Indien deze beweging blijft aan houden, zal de stad natuurlijk door de inwoners moeten worden verlaten. Men heeft kunnen constateeren, dat de klei- formatie, waarop de stad is gebouwd op een hellende rotsbodem ligt. Men neemt aan, dat de huidige winterkoude en een lichte aardschok de oorzaken van deze aardverschuiving zijn. Alle gedeelten van de stad bewegen zich in dezelfde rich ting. Tot dusverrre is er geen materieele schade aangericht. Een sensationeele rechtzaak. Maandag begon voor het Assizenhof te Bergen het sensationeele proces tegen den verrader Armand Jeannes, die zich bij het begin van de Duitsche bezetting in dienst stelde van de Duitsche politie. Jeannes werd achtereenvolgens spion van de Duitsche politie te Bergen. Maubeuge, Brussel, Luik, Charleroi, Gent en Ant werpen. Na het vertrek van de Duitschers vond men in een bureau in Noord-Frank rijk bijna tweehonderd spionnage-rappor- ten, die door Armand Jeannes waren op gesteld. De beklaagde verried o. m. de organisatie, waarvan miss Cavell lid was. Jeannes is handelsreiziger. Geen enkel lid van de balie van Bergen heeft de ver dediging; van den beschuldigde op zich willen nemen. De voorzitter van het ge rechtshof heeft daarop een advocaat voor die taak aangewezen. De instructie heeft twee jaar geduurd. Jeannes is 33 jaar oud. Het Hof houdt zitting op het stadhuis. Een naar 100 miUioen. Een bende van zeven man heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag getracht in te breken in de bureaux van de Banca' d'Italia te Ancona, waar in de brandkast omstreeks 100 miljoen lire aanwezig waren. De bewaker kon nog juist alarm geven. Een patrouille snelde toe en arresteerde een der dieven. De anderen ontkwamen. Men heeft later in een der zalen van de bank een compleet arsenaal gevonden, voornamelijk bommen en dynamietkar- tetsen, bestemd om er de deuren der brandkasten mee te doen springen. Een winstgevend ..beroep". Naar uit New-York aan de Chicago-Tri bune wordt gemeld, heeft iemand dezer dagen als bron van inkomsten op zijn be schrijvingsbiljet voor de Amerikaansche inkomstenbelasting vermeld „dranksmok kelaar". Hij becijferde het bedrag, dat hij aan inkomstenbelasting zou moeten betalen, op iets meer dan twintigduizend dollar. De belastingautoriteiten houden den naam van den man geheim, daar de inlich tingen, die op de beschrijvingsbiljetten worden verstrekt, vertrouwelijk zijn, zoo dat er geen gebruik van kan worden ge-' maakt voor een strafvervolging op grond van de 'drankwet. Het is een algemeen bekend feit, dat het onwettig verkoopen van-sterken drank een der meest winstgevende beroepen in de Ver. Staten is, doch slechts weinigen hebben het aangedurfd, dit beroep op hun beschrijvingsbiljetten te vermelden. „Wereldhervormers". De Weensche correspondent van de „Basler Nachrichen" heeft van een offi cieel persoon, die onlangs uit Moskou is teruggekeerd vernomen, dat de vroe gere Hongaarsche communistisch© dictator Bela Kun krankzinnig1 is geworden en aan vervolgingswaanzin lijdt, hetgeen be grijpelijk is voor iemand, die zoo talloos velen vervolgd en ongelukkig gemaakt heeft. Bij zijn terugkeer uit Berlijn te Moskou was Bela Kun, die een werk tuig van de sovjet-regeering was, met groote onderscheiding ontvangen. Het was toen reedis mis met hem, maar de regeerders te Moskou aarzelden nog hem aan de zorgen van psychiaters toe te vertrouwen, omdat zij er tegen op za gen te erkennen dat hun vértegenwoor- diger niet verantwoordelijk voor zijn da den 'was. Men gaf hem een baantje als politiek commissaris bij het leger, maar Bela Kun maakte van zijn nieuwe ambt gebruik öm in één week tijds meer dan 7000 soldaten te laten veroordeelen en ter dood brengen. Het bericht van dit bloedbad maakte te Moskou grooten in druk, Bela Kun werd dadelijk terugge roepen en de toestand' van het gewezen hoofd der Hongaarsche sovjet-republiek verergerde zoo, dat zijn onmiddellijke op sluiting noodig was. Het drama te Tulle. Mademoiselle Angèle Laval, die vol gens de verklaringen van schriftkundigen en tal van anderej aanwijzingen de schrijf ster is geweest Van de befaamde met „t'ijgeroog" onderteekende anonieme brie- Ven, die in het vreedzame Fransche pro vinciestadje Tulle zooveel ellende heb ben veroorzaakt, twee personen in den dood hebben gedreven en twee anderen zenuwziek hebben gemaakt, is nu eenigs- zins bekomen van den schok dien zij ondervond bij het tragisch avontuur' toen haar moeder in wanhoop een einde aan haar leven maakte en zij zelve uit den vijver waarin haar moeder verdronken was, werd gered. Er hadden portretten en persoonsbe schrijvingen van haar in de couranten gestaan ep sindsdien heeft deze jonge dame, die een aantrekkelijk uiterlijk schijnt te hebben, een stroom van de vurigste minnebrieven gekregen. Ze wordt er letterlijk door overstelpt en haar ver ontwaardigde buren vragen zich af, of de geschiedenis van deze jonge dame, die pit teleurgestelde liefde met haar „giftige pen" door het schrijven dier anonieme brieven zoo onnoemelijk1 veel kwaad heeft gesticht, tenslotte nog weer op een liefdeshistorie zal uitloiopen. Voordat echte;1 mej. Laval op een van die uitnoodi.gjngen kan ingaan, zal zij 2ich eerst voor de rechtbank heb ben te veranlwe-^rden wegens smaad schrift en laster. De procureur heeft de processtukken biJ.jde rechtbank ingediend en daarbij aangedrongen op een spoedige behandeling van' hei proces. Men mag verdachten, want we be leven zoo'n wonderlijken tijd, dat het getal minnebrieven dan nog grooter wor den zal. Het kooitrkryk Egypte. Gelukwensch-ttlegrammen zijn gewis seld tusschen koi?hg George en den ko ning van Egypte?' Koning George spreekt in zijn telegram aan koning 'Fuaci zijn ernstige hoop uit, „dat uw land lmg zal bestaan en zich zal verheugen üj de vruchten van zijn onafhankelijlcheiuB|nder uw majesteits be stuur". V- In het antwoo-i'd telegrafeerde Fuad: „Ik ben zeer getroffen door uw majes teits felicitaties en wenschen. Ik heb de vaste overtuiging, dat de nieuwe tijd de consolidatie zsr zien van de vriend schappelijke betrekkingen en het hechte bondgenootschap, geen altijd mijn groot ste verlangen is geweest, tot stand zal zien komen tussciisn Groot-Brittannië en Egypte". Lord Curzon heeft in een telegram aan Sarwat Pasja de 'gelukwenschen van de Britsche regeering overgebracht met de beste wenschen voor de toekomst van zijn land bij deze- gelukkige gebeurtenis, nu Egypte zijn algeheele onafhankelijk heid krijgt. Sarwat Pasja antwoordde: „Ten zeer ste getroffen door uw wenschen voor de toekomst van Egypte, betuigen wij u onzen dank voor ..de goede gezindheid, getoond door de Britsche regeering en het parlement. Wij rekenen op deze ge zindheid voor de definitieve oplossing van de Egyptische kwestie en de ontwikkeling van de vriendschappelijke betrekkingen en het vertrouwen tusschen onze beide, lan den". Staking van landarbeiders. De landarbeiders L© Sommelsdijk, eiland Flakkee, hebben geweigerd met een be langrijke loonsverlaging aecoord te gaan, hetgeen tengevolge heeft gehad, dat de -landbouwers tot uï&J Uiting van 'de geor ganiseerde arbeiders zijn overgegaan. Nadat deze maatregel was ten uitvoer gebracht, legden ook de met-georganiseer de arbeiders het werk neer. Zaaigraan voor Rusland. Door landbouwers in den Frieschen Bouwhoek is begonnen met een actie om aan het hongerend Rusland zaaigraan (tarwe en haver) te verschaffen, 't Plan is, dat iedere landbouwer één zak koren voor dat doel zal afstaan, opdat men een flinke hoeveelheid aan het Yansen- Comité kan afzenden. De Tabakswet. De Commissie van het Verbond van Vereenigingen van Sigarenfabrikanten in Nederland, welke belast is met de be handeling van zaken, de Tabakswet be treffende, heeft aan den Minister van Financiën de vraag voorgelegd, of het inderdaad onafwendbaar is, dat de con tinuïteit in de wetgeving behouden blijft, waar het hier een wet betreft, die nim mer in het voordeel der schatkist kan zijn. De commissie vestigt tevens de aandacht van den minister er op, dat door de in werkingstelling der wet op een tijdstip, waarop tabaksnijverheid en handel nage noeg geheel stil liggen, de netto-opbrengst op verre na niet het geraamde cijfer zal bereiken. Verder is de commissie van mee ning, dat de wet tegen den wil van de groote meerderheid des volks aangeno men is en wel op een tijdstip, waarop geen voldoende meerderheid in de Kamer aanwezig was om zich tegen de aan neming te verklaren. De commissie conclu deert hieruit, dat een dergelijke wet on mogelijk op serieuse wijze tot stand kan kómen en verzoekt daarom dringend in het belang van het land, de wet voor 1 of 2 jaar in te trekken, ten einde de industrie in de gelegenheid te stellen zich zoover mogelijk te herstellen. Verlengde werktijd in het bouwbedrijf. De Hooge Raad van Arbeid heeft in zijn Zaterdag gehouden vergadering zijn advies vastgesteld omtrent het voorste) van den minister van arbeid, om door gebruik te maken van artikel 27 van de Arbeidswet 1919 tot October 1923 voor het bouwbedrijf de mogelijkheid te ope nen in den zomer een 10-urigen arbeids dag en een 55-urige arbeidsweek in te voeren. De meerderheid van den raad gaat met dat Voorstel accoord. In het adVies hebben voor- en tegenstanders hun standpunt nader ontwikkeld. De Zomertijd. De invoering van den Zomertijd wacht op de beslissing van de Eerste Kamer over het ontwerp tot wijziging der des betreffende wet. Bij aanneming van het' betreffende wets ontwerp moeten naar het „Vad." meldt, in den nacht Van Zaterdag (25 Maart) op Zondag (26 Maart) |a(.s., om 2 uur, alle klokken op 3 uur worden gezet. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Dinsdagavond hield de Pluimvee-Vereeniging „Excelsior" in de sociëteit „Concordia" alhier eene buiten gewone algemeene vergadering. Daar de plaats van voorzitter, door het besluit der vergadering van 28 Februari j.l. vaeant is, opende de vice-voórzitter, de heer Van Zutphen, de talrijk bezochte vergadering en deelde mede waarom het bestuur zich genoodzaakt zag, nadat we reeds drie weken geleden hadden vergaderd, thans deze vergadering te beleggen. Spr. hoopte dat we te zamen dezen avond goed werk zullen verrichten in 't belang van onze vereeniging en dat, waar we geroepen zijn om straks een 2-tal bestuursleden (de heer T. J. van Tilburg had bericht gezonden, niet meer als bestuurslid te willen fungeeren) te kiezen, wij zullen toonen mannen in het bestuur te willen hebben, die een open oog voor de zaak hebben en wier namen in de maatschappij genoemd mogen worden. Nadat alsnu de secretaris, de heer C. C. D. Timmerman Az., de notulen der vorige vergadering had voorgelezen en deze onder dankzegging voor de correcte wijze van uitvoering werden goedgekeurd, werd overgegaan tot stemming. De vice-voorzitter deelde mede, dat het bestuur den leden voordroeg de heeren J. J. Hendrikse, M. K. Krepel, J. J. Romeijn en C. Steendijk, welke heeren bereid waren eene eventueele benoeming te aanvaarden. De heer v. Meteren pro testeerde hiertegen, daar volgens hem het bestuur zulks niet mag doen, maar het eene vrije stemming moest zijn. De voor zitter meende dan in stemming te moeten brengen voor het voorstel-bestuur, tegen het voorstel-van Meteren. In stemming gebracht bleek, dat 40 stemmen vóór en tegen 3 stemmen Waren, 1 blanco. Geko zen werden tot bestuursleden de heeren J. J. Hendrikse, met 27 en J. J. Romeijn met 24 stemmen, terwijl de heeren C. Steendijk 21, M. K. Krepel 9, Mo. S. Frenk, J. Gloude en F. C. v. Meteren ieder 1 stem kregen; van onwaarde 3 st. Nadat de vice-voorzitter de vereeniging geluk gewenscht had met de benoeming van deze beide heeren, werd overgegaan tot de rondvraag, waarbij eenige mede- deelingen en vragen door de leden in het belang der vereeniging gedaan werden, die leidden tot aangename discussie. Met een woord van dank door den heer Van Zutphen uitgesproken tot de leden voor hunne trouwe opkomst én den' steun die het bestuur dezen avond heeft mogen on dervinden, sluit deze de vergadering. Blijkens een in dit nummer voor komende advertentie der Z.zeesche Bur gerwacht zal Maandag a.s. de uitgestelde lezing van den heer F. W. Komman plaats hebben in de Concertzaal, gevolgd door de film „Zonen van één volk". Dinsdagmiddag heeft de eerstesteen legging plaats gehad voor de Eerste electrische centrale van de Prov. Zeeuw- sche Electriciteits-Mij., welke centrale ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen van electri- schen stroom zal voorzien en welke staat aan het kanaal TerneuzenSas-Van-Gent in de gemeente Westdorpe. Men verzoekt ons te willen mede- deelen dat de handel in Vet vee op da Rotterdamsche markt, in plaats van „wil lig", zooals in ons nummer van Maan dag stond, „slecht", in ieder geval „min der" was. NlEUWERKERK. Door de bemiddeling van den heer burgemeester is door het gevormde dames-comité, een collecte ge houden ten bate van de hongerlijdenden in Rusland, welke heeft opgebracht de som van één honderd vijf en zestig gul den vijf en veertigj cent. Een woord van dank mag hierbij niet onthouden wor den aan de jonge meisjes, die telken male bereid zijn om' hun tijd en moeite tie geven aan een of ander liefdewerk. ST.-PH1LIPSLAND. Maandagavond ver gaderde de arbeidersbond weder in ver band met dë loonsverlaging.. Hoewel de opkomst groot was, werd nog geen be sluit genomen. Dit kwam doordat de af gevaardigde van het Hoofdbestuur tele grafisch berichtte, dat hij wegens drukke bezigheden alders, verhinderd,' wa^ over te komen. De voorzitter deelde het aan bod van de patroons mede. Eenstemmig Was 'men van oordeel vooralsnog niet toe te geven. Getracht zou worden nog maals met de werkgevers te conferee ren. THOLEN. Vergadering van de afdeeling 't Groene Kruis, in de zaal van „Non Sem per", op 16 Maart j.l. Tegenwoordig zijn 27, later 29 leden. Voorzitter dr. de Jong. Na opening lezing der notulen door den heer D. v. d. Velde, welke worden goed gekeurd. Uit het jaarverslag blijkt, dat de vereeniging plaatselijk 583 leden telt, welke f 797,10 aan contributie opbrengen. De rekening over 1921 wordt door de heeren D. v. Hiele.en M. van Es nagezien en in orde bevonden. Zij wijst in ont vang en uitgaaf een bedrag aan van f 6536,17, met een goed slot van f 218,35. Daarna volgt mededeeling van het ver slag der wijkverpleging. Er blijkt uit, dat mej. Viergever hier een zeer druk arbeidsveld gevonden heeft en dat hare diensten door de burgerij op zeer hoo- gen prijs gesteld worden. Het geheele verslag ademt een geest van dankbaar heid, zoowel van de zijde der patiënten als van het bestuur. Mededeeling wordt oprisping, slechte spijsvertering, pijn lijken stoelgang enz., worden met veel succes bestreden door Freco's Maagtabletten. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee en L. G. v. ZALTBOMMEL, Tholen. (Ingez. med.) gedaan, dat gedurende de wintermaanden een cursus is gehouden in eerste hulp bij ongelukken. Deze cursus, die geleid wordt door dr. de Jong met mej. Vier gever als assistente, werd bijgewoond door 10 deelnemers, die alle na afloop een passend getuigschrift ontvangen heb ben. Mededeeling werd gedaan van de bevindingen op de algemeene vergade ring der afd. in Zeeland. Daarop werd de begrooting voor 1922/23 aangeboden tot een bedrag van f2831,36 in ontvangst en uitg. In de vacature M. M. C. Haaijer werd bij acclamatie de aftredende her kozen. In de vacature Th. R. Lunenburg, die wegens drukke bezigheden zijn man daat ter beschikking had gesteld, waren een drietal stemmingen noodig om in deze te voorzien. Gekozen werd met 17 stem men de heer M. van Es, tegen 12 op C. W. Geluk. De gekozene nam de be noeming aan. Het bestuur stelt hierna voor, art. 4 te wijzigen, n.l. om hen, die om cofttributieredenen bedanken, gelegen heid te geven later lid te worden tegen een inleggeld van f 5. Hierover ontspon zich eenig debat. De heer C. Janssen zou de uitgetredenen thans nog gelegenheid willen geven terug te keeren tegen ver goeding der nog door hen te storten contributie. Ook de heer van Hiele zegt hiervoor veel te voelen. De heer M. Meerman zegt, dat het voor de gegoe den nog veel te weinig is. De voorzitter beaamt dit, doch vraagt, wie zal de grens dan aanwijzen voor gegoeden en minder gegoeden? Na discussie wordt het voor stel met algemeene stemmen aangenomen. De heer A. Janssen pleit voor mededeeling in het plaatselijk blad van de hier ge nomen beslissing. Van de 583 leden zijn hier 29 personen tegenwoordig. Dit acht hij niet verantwoord tegenover de massa onwetenden. Waarom niet een afkondi ging in de Tlioolsche Courant? Het be stuur zal deze zaak overwegen. De heer W'. Goedegebuure zegt, dat hem is 'opge vallen, dat de levering der benoodigd- heden voor 't Groene Kruis grootendeels aan Haaijer en Zaltbommel ten deel vallen. Deze posten verschillen aanmer kelijk met de kleine bedragen, die ande ren leverden. Is daar geen middenweg in te vinden opdat ieder die iets leveren kan, ook daarvoor in aanmerking kan komen? De voorzitter zegt, dat deze zaak ook in het bestuur is besproken. Getracht zal worden zooveel mogelijk de kleine aankoopen te verdeelen. Doch met groote leverantiën is het de gewoonte prijs opgave te vragen, en dan is de laagste de leverancier. AJgemeen oordeelt men, dat dit een zeer juiste weg is. Na rond vraag wordt de vergadering door dr. de Jong, met dank aan de leden, gesloten, nadat vooraf de heer D. v. d. Velde nog een lans brak voor de Zaterdagavond als gunstiger voor het houden der vergade ring. POST EN TELEGRAPHIE. KERKWERVE. Benoemd met ingang van 1 April a.s. tot kantoorhoudster vari het hulptelefoonkantoor ahier, mej. T. P. van Strien. ONDERWIJS. KERKWERVE. Aan de met Mei a.s. të openen bizondere school te Moriaans- hoofd is tot hoofd benoemd de heer M. Verhage, hopfd eener school te Vier houten bij Nunspeet. NlEUWERKERK. Zaterdagavond werd de cursus in bedrijfsleer en bedrijfscon- tröle besloten met een eindles, die bij gewoond werd door den landb.-leeraar uit Goes, den heer J. Mesu, door de com missie van toezicht en door den heer W. A. de Vrieze, als secretaris van den bond van oud-leerlingen. Den deelnemers werd een fraai diploma uitgereikt. Ze werden door de heeren Mesu en door dien heer de Vrieze hartelijk toegespro ken. Door genoemde heeren werd den heer Waale als leider Van den cursus, een Woord Van dank gebracht, even eens door een der Jeerlingen, onder het overreiken van een souvenir. AANBESTEDINGEN. SCHERPENISSE. Bij de aanbesteding van het jaarlijks onderhoud, herstel en vernieuwing aan de waterkeering alhier zijn ingeleverd 14 biljetten, waarvan de heer W. L. Klos alhier de laagste inschrij ver was, voor f 18560. LANDBOUW EN YEETEELT. In Verband met de opheffing van het Rijkslandbouwproefstation te Goes, zal het onderzoek Van landbouwproducten en hulpmiddelen voor den landbouw) van ver schillenden aard, hetwelk' thans nog te Goes plaats heeft, te beginnen met 1 April geschieden aan het Rijkslandbouw,-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1