Zierikzeesche Nieuwsbode ■«"Openbare Vergadering „De Politieke toestand". DERDE BLAD Metselaarszaak Metselaarszaak op Woensdag 22 Maart a.s. Prof. Mr. J. E. HEERES. Gelegenheid tot hel stellen van vragen. AANBESTEDING. Een Kalfkoe en vier Weibeestjes, Een jonge Kalfkoe ongeveer 10 Gemeten BOUWLAND, tot het contracteeren van H. 0. Kers bohoorendo bij (lo van Vrijdag 17 Maart 1922, no. 10751. BUITENLAND. Groothertogin Anastasia. Groothertogin Anastasia van Mecklen- burg-Schwerin die dezer dagen in Nizza is overleden, "was een Russin van ge boorte dochter van grootvorst Michael en is, niettegenstaande haar huwelijk "steeds Russin gebleven. Zij kon in Meck lenburg niet aarden, bracht een groot deel van haar leven door in de Fran- sche Rivièra, waar zij; algemeen de „groot- Vorstin" werd genoemd. Met de keizerlijke familie zij was de moeder van de gewezen kroonprinses Cecilia had zij niets op. En omge keerd, de ïamilie niet met haar. Aan de bruiloftstafel van haar dochter toen zij naast den keizer moest zitten werd er geen woord gewisseld tusschen Wilhelm en Anastasia. En zij heeft er ook nooit een geheim van gemaakt, dat haar schoonzoon haar niet bijster sym pathiek was. Ben politieke echtscheiding. Een Landgericht in Duitschland heeft dezer dagen, op verzoek van den man, een huwelijk ontbonden verklaard. Dit is niets bijzonders in een land, waar thans zooveel echtverbintenissen geschei den worden. Maar wei is in dit geva' die motiveering vreemd geweest, die de rechter zijn vonnis gat. De man, een lid van de feudale, zeer vertakte familie van Tschirsehky, een hooggeplaatst mili tair, vroeg echtscheiding omdat zijn vrouw sedert de revolutie, wat-de» politieke over tuiging betreft steeds rooden was gewor den. Van een hoofdofficier mag men niet verwachten, dat hij in vrede en vriendschap leeft met een uiterst-radicale vrouw, betoogde de heer van. Tschirsehky. En de rechter gaf hem gelijk. Deze rechter oefent zijn beroep uit ini. Potsdam. De dolle jonker. Von Kahne, heeft aanvoerende, dat hij en zijn gezin zich! na de afgifte van alle vuurwapenen, niet langer veilig, achten, aan de bevoegde autoriteiten verzocht, voor de noodige politiebescherming te zorgen. Daar zoowel de landraad als de „Ambtsvorsteher" dit verzoek hebben ondersteund, heeft de regeeringspresident te Potsdam er in toegestemd, dat op on geveer 1 K.M. afstand van het kasteel een „Landjager"-wachtpost wordt inge richt. Bovendien overweegt men de in stelling van een speciale bewaking voor do bosschen van Von Kahne BINNENLAND. Wijziging van de Arbeidswet. Bij de Tweede Kamer is thans inge diend een wetsontwerp tot wijziging van de Arbeidswet 1919. De« minister, stelt o.m. voor, de normale arbeidsweek voor fa brieken of werkplaatsen tot 48 uur te verhoogen. Het beginsel van den wette- lijken achturendag voor den arbeid in fabrieken of werkplaatsen zal gehand haafd blijven, maar de eisch van den absoluten achturendag zal vervangen! wor den door den eischi van den gemiddelden achturendag, Waarbij de vrije Zaterdag middag behouden blijft. De afschaffing van den 8-uren-dag. Naar Het Volk verneemt, is door mi nister Aalberse het adVies van den Hoo- gen Raad van Arbeid inzake de thans door hem voorgestelde afschaffing van den 8-urendag, niet ingewonnen. Wel is aan den Hoogen Raad voorgelegd een wijzigingsontwerp, dat mogelijk wilde ma ken, dat in gemeen overleg van werk gevers en werknemers van den 8-uren dag zou kunnen worden afgeweken. Door verscheidene leden van den Hoo gen Raad is op deze regeling scherpe critiek geoefend en zij werd door hem als een aanval op den 8-urendag afge wezen. Over de wijziging, die de minis ter nu voorstelt, en welkle veel verder gaat, is in den- Hoogen Raad geen woord gesproken. Het ongeluk op het Volkerak. De heer Juten heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen ge steld: Hoe dénkt de Minister, in verband met de scheepsramp op het Volkerak, over de urgentie van het aanleggen eener vluchthaven in die omgeving, b.v. te Wil lemstad? Is de Minister bereid, de totstandko ming eener zoodanige haven te bevorde ren? Burgerlijke Pensioenwet. In de memorie van antwoord omtrent het wetsontwerp houdende Pensioenrege ling voor de ambtenaren en hun weduwen, en weezen, merkt de minister van finan ciën op, dat hij meent geen passende ge legenheid te mogen laten voorbij gaan om te Wijzen op den bedenkelijken toe stand, waarin allengs onze rijksmiddelen komen te verkeeren. Dat hij hiermede bij verschillende leden den indruk heeft gewekt, dat het afwij zend votum hem niet onwelgevallig was, betreurt hij. Die indruk is onjuist. Zijn standpunt is, dat de nieuwe pensioenwet geving een groot stuk werk is, hetwelk ook in dezen tijd behoort te worden door gezet, en dat de meerdere kosten, die daarvan hel gevolg zullen zijn, weliswaar bij de salarispositie der ambtenaren in aanmerking mogen komen, maar niet er toe mogen leiden, de juistere verhouding tusschen wedde en pensioen, inzonderheid lusscheii wedde en weduwenpensioen, wel ke het ontwerp schept, af te wijzen. Geldt deze opmerking in het bizonder de ver hooging der pensioenrechten, ook de in het vervallen ontwerp vastgelegde premie- vrijdom, kon naar zijn inzicht niet een motief lot afwijzing zijn. Dat het wetsontwerp „eene schande lijke-bevoorrechting" is „der ambtenaren boven de overige burgers, welke geen pen sioen (bedoeld zal zijn: geen pensioen uit de publieke kas) genieten", kan alléén worden toegegeven, wanneer het ook een schandelijke bevoorrechting der ambtena ren is, dat zij, met uitsluiting van ande ren, salaris uit de publieke kas genieten Ook de regeering is van meening, dat de bezuiniging in de eerste plaats gezocht moet worden in vermindering van het aantal ambtenaren en in „de vele andere Staatsuitgaven, die daarvoor in aanmer king komen". Zij hoopt, dat zekere een stemmigheid omtrent den aard dier uit gaven zal kunnen worden bereikt. Of daarnaast nog vermindering der salaris sen hetzij door premieheffing, hetzij op andere wijze noodig zal zijn, is een vraag, die de toekomst zal uitmaken. De vraag welk gebruik de regeering van de haar in het 4e lid van art. 36 gegeven bevoegdheid denkt te maken, kan uiter aard slechts voor dat oogenblik beant woord worden. De regeering kan noch haar opvolgster, noch zichzelf voor de toekomst binden. Op dit oogenblik bestaat niet het voornemen, een algemeenen be stuursmaatregel als in het 4de lid be doeld, uit te lokken, evenmin als bij niet tot stand koming van de pensioenwet op dit oogenblik het voornemen zou hebben bestaan artikel 38 van het bezoldigings besluit te verwijzen. Ook in zoover wordt dus de status quo gehandhaafd. Vóór en na de invoering van de nieuwe wet zal er zijn premievrij pensioen, dat bij Koninklijk besluit kan worden beëindigd. Kamers van Koophandel. De Minister van L., N. en H. heeft, zegt de N. R. C., laan de Kamers van Koophandel en Fabrieken meegedeeld,' dat het zijn Voornemen is te bevorderen, dat de dag van ontbinding van de ka mers worde Vastgesteld op 1 April en aan de commissies van voorbereiding in overweging te geven, de eerste samen komst van de nieuwe kamers zoo moge lijk op dien dag te laten plaats vinden. Uit Stad en Provincie. Z1ERIKZEE. Voor een matig bezette zaal! trad Dinsdagavond in» hotel „Juliana" voor de afdeeling van den Vrijheidsbond alhier op, Douair P. van Heerdt tot Eversberg, met het onderwerp „Wat ons vrouwlen te doen staat in den Vrijheids- bond". Nadat een korte inleidende speech van den waarnemenden voorzitter, dhr. P. M. Panny, hield mevr. van Heerdt een lezing Voor- en over de vrouwen in de politiek, na in 't kort te hébben me- j degedeeld dat de vrouwen over het al- gemeen niet van de politiek houden, maar, nu zij het stemrecht hebben ge kregen, dienen op de hoogte gebracht te worden Van het streven der verschil lende partijen, waarvan er reeds zijn, die zoo zijn getraind, dat de vrouwen tot die groepen behoorend, heel goed weten op wie zij in begin Juli hun stem moeten uitbrengen. Een groote politieke rede heeft meVr. Van Heerdt niet gehouden, veeleer een gemoedelijke causerie over de politiek van den Vrijheidsbond, waarvan zij ach tereenvolgens de tien programpunten be handelde. De Vrijheidsbond is de, gematigde partij, staande tusschen rechts en uiterst links. Zij wenscht vrijheid van geweten, wil niet dogmatisch worden geregeerd, maar eischt persoonlijke, individueele vrijheid, en o.a. bestrijding van bureaucratische wetgeving en ambtenarij, wat de spreek ster aanleiding gaf even stil te staan bij de zegeningen van staatsbemoeiing en overheidszorg in den distributietijd en niet minder bij den tot in de finesses doorgevoerden 8-urendag, welke eigen lijk maar een 71/2-urigen arbeidsdag is geworden. De spreekster vergeleek hier den arbeid van de vrouwen in het huis gezin, Waar bijna altijd langer moet worden gewerkt. Spreekster gewaagde voorts van den O.W.-geest die o. a. ook over deze regeering is gekomen en ge leid heeft tot een geldverspilling, waar aan de Vrijheidsbond een krachtig halt zal toeroepen. Punt 4 van helt- beginselprogram: „waar borgen tegen iedere aanranding van de Volledige geestelijke en godsdienstige! vrij heid; erkenning van de waarde van het geestelijk en van het godsdienstige leven voor maatschappij en staat", werd nader besproken, terwijl spr. verklaarde, dat de ongodsdienstigheid een ramp is; men is te onverschillig geweest. De Vrijheids bond wenscht geen dogmatische dwin gelandij, maar juicht het toe, dat op de openbare scholen godsdienstonderwijs zal worden gegeven aan kinderen van Idie ouders, wélke zulks wenschen. Ten aanzien der sociale kwestie ver wachte spreekster veel van een vreed zame oplossing van dit uiterst moeilijk probleem, door reeds de jeugd de plich ten Van goede burgerschap bij te bren gen. Gewezen werd voorts op tal van onrechtvaardigheden voorkomende in de verschillende wetten, ten aanzien van de positie der vrouw, terwijl spreekster de aanwezige dames wees op de .plichten der vrouw tegenover het millioenenge- zin, nu het Vrouwenkiesrecht- is ingevoerd. Na de pauze bespraki mevr. van Heerdt de Wijze waarop door de vrouwengroe pen het ledental van dan Vrijheidsbond kan worden vergroot. Debat werd niet gevoerd. De heer Panny1 dankte mevr. van Heerdt voor haar interessante rede. Zaterdag 1 April e.k. zal het 50- jaar geleden zijn dat het dagblad „De Zoom" te Bergen op Zoom werd op gericht. Aan het verslag der Prov. Zeeuw- sche Schoonheids- en Archaeo logische Vereeniging is o.a. ontleend dat de ge meente Kerkwerve bereid werd gevon den voor gerooide boomen nieuwe te planten en die aanpiantingi voort te zetten Herinnerd wordt aan de plannen van het gemeentebestuur tot verkoop van de schilderijen op het raadhuis te Sl.-Maar- tensdijk en aan de schorsing van het desbetreffende raadsbesluit door de Kroon. Daar de watermolen van het water schap St.-Maartensdijk zal worden ge sloopt, werd een foto daarvan gemaakt. SCHERPENISSE. In de Dinsdag j.ï. ge houden vergadering van den gemeente raad waren 5 leden tegenwoordig. Afwe zig de heer W. Bijt; 1 vacature. Ingeko men stukken: goedkeuring der verten- gingstermijn eener onbewoonbaar ver- ktaarde woning; vaststelling gem.-reke- ning over 1920; verhooging ad f 1039,135, ingevolge de wet vaii 12 Nov. 1921, St.bl. No. 1173; betreffende Kon. goedk. wij ziging van de heffingsverordening H. O.; betreffende aanhouden bestuit inzake af schaffing der kermis. Alles voor kennis geving aangenomen. Besloten werd geen aandeelen te nemen in de bank voor Ned. gemeenten. De verordening tot 't heffen van legesgelden, gewijzigd in verband met een paar opmerkingen van Ged. Staten. Aangeboden werd het verslag volgens art. 52 van de woningwet; een geldlee- ning van f 1000 werd aangegaan voor buitengewoon onderhoud van wegen en kerktoren. De begrooting van 1921 werd gewijzigd; vermeerdering in ontvang en uitgaaf f 1683,97°Vaststelling heffings verordening plaatselijke inkomstenbelas ting, f 500 aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud voor gehuwden en f 400 voor ongehuwden en voor elk kind beneden de 14 jaar f50; ontslag der commissie tot wering van schoolverzuim en opnieuw be noeming daarvan ingaande 1 Jan. 1922. Herbenoemd werden de heeren D. J. Har- tog, W. van der Graaff, Jac. van der Jagt, D. Duijnhouwer en benoemd de heer G. J. Quaak, in de plaats van den heer A. van As, die bedankt heeft; wijziging politie-verordening, waarbij het voetbal spel op den openbaren weg is verboden en meerdere bevoegdheid wordt gegeven aan den havenmeester; Vaststelling 2e suppl. kohier H. O. 1921 op een bedrag van f28,795; Vaststelling rapport inzake vereeniging van gemeenten door den voorzitter ontworpen. ST.-MAARTENSDIJK. Dinsdagavond gaf de Muziekvereeniging „Met vereende Krachten" in het hotel „Hof van Holland" een welgeslaagde uitvoering voor een ge heel bezette zaal. Nadat door den voorz. den aanwezigen het „welkom" was toege roepen, sprak hij zijn leedwezen uit, dat de vereeniging van de zijde van het Ge meentebestuur niet die belangstelling on dervindt, waarop zij, naar zijn meening, recht heeft. Zij vervult ontegenzeggelijk een functie in het openbare leven en hij hoopt dan ook, dat B. en W. zoowel als de gemeenteraad in zijn geheel, dit zullen willen erkennen, en als gevolg daarvan vooral moreelen steun aan de nog jonge vereeniging zullen verleenen. Het pro gramma bleek met zorg samengesteld. Het achttal muzieknummers, waarbij er waren die heel wat van de muzikale talenten dei- executanten vorderden, werd verdienstelijk gespeeld, terwijl de twee tooneelstukjes vlot en correct van stapel liepen. Het eer ste stukje, dat van den antiquair, gaf meermalen goed tooneelspel te zien, ter wijl het tweede bedoelde het onbeschoft optreden van sergeanten tegenover recru- ten te demonstreeren. Men slaagde hierin heel aardig, maar voor onze jongens, ho pen we, dat de werkelijkheid niet zoo ongunstig zal zijn als ze werd geschilderd. En we gelooven dat ook niet. Na afloop bleef men nog een poos gezellig bijeen, waarbij de jongere generatie zich met dansen vermaakte. Alles bijeen genomen kan „M. V. K." met voldoening op haar derde uitvoering terugzien, en We onder schrijven ten volle het slotwoord van den voorzitter, dat de vereeniging in een be staande behoefte voorziet. Het talrijk aan wezige publiek was er om dit te bewijzen. Er is ons verzocht mede te deelen, dat, in verband met een gezonden uitnoodiging van den wethoudqr Quakkelaar een dank betuiging is ingekomen, waarin tevens financiëelen en moreelen steun wordt toe gezegd. Door een te betreuren misverstand verzuimde de voorzitter daarvan in zijn openingswoord melding te maken, welke nalatigheid bij dezen wordt hersteld. RECHTZAKEN. Ontaarde moeder. Naar de openbare terechtzitting van de rechtbank te Middelburg is Verwezen de zaak tegen de ontaarde moeder te Mid delburg, die in November werd gearres teerd wegens ernstige verwaarlopzing en mishandeling van haar 13-jarig dochtertje, welke zaak toen te Middelburg zeer groot opzien baarde en afschuw verwekte. rAN HEINDE EN VER. De onlusten aan de Randmijnen du ren voort. Fordsburg, waar de rebellen zich hadden verschanst, is na een be schieting van li/.i uur genomen. De in fanterie zuivert de straten. Koning Gustaaf van Zweden is voor korten tijd naar Nizza verttokken. Het heele békken van de Zwarte Zee en de Zee van Asof schijnt thans ook door den hongersnood te worden getroffen. Tot dusver bedreigde de hon gersnood Moskou alleen van uit het oos ten, thans komt het gevaar ook uit het zuiden en zuid-oosten opzetten. De voormalige keizer van China gaat binnenkort trouwen met 2 jonge voorname Chineezen meisjes. De eerste minister van Quebec (Ca nada) heeft als zijn meening te ken nen gegeVen dat eerlang de Ver. Sta ten weer „nat" zullen worden. Alle leerlingen van de hoogste klas se van het Gymnasium te Liehterfelde. een voorstad van Berlijn, zijn van school gejaagd wegens wangedrag. In het postkantoor te Reval is een reeks ambtenaren, werkzaam bij, de post- paketdienst, aangetast door vlektyphus. Uit een geneeskundig onderzoek is ge bleken, dat zij geïnfecteerd werden door besmette pakken. De Spaansche troepen in Marokko hebben een belangrijke overwinning be haald bij Dar-Drins. Van drie Fransche soldaten, die tijdens den oorlog hun geheugen verloren hadden, heeft de pers dezer dagen de foto's gepubliceerd. Een hunner is door zijn familie herkend. Zondag is in het vliegkamp te Turijn de Deen, Larsen, uit een op 1200 M. hoogte zijnde vliegmachine gesprongen. De para chute ging niet open en de koene sprin ger viel te pletter. Voor IJsland is een motorboot ver gaan; de geheele bemanning van 6 man is verdronken. Te Boedapest zijn 3 kinderen van 3—6 jaar door het spelen met lucifers verbrand. Toen de moeder thuis kwam, en de verkoolde lijkjes vond, werd ze krankzinnig. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De eerste strooien hoed. Zaterdagmid dag was op het Beursplein te Rotterdam de eerste strooien heerenhoed te aan schouwen. Een heer, in grys sportpak, wandelde met dit lentesymbool onder groote belangstelling rond. Jammer dat één zwaluw nog geen zomer maakt. Om een hond. Zondagmiddag ontstond te Leiden ruzie over een hond, die op den openbaren weg liep. De twist liep zoo hoog, dat te midden van een grooten volksoploop een vechtparty ontstond. Een jongeman wierp daarbij zyn moeder tegen een hek, waardoor deze onwel werd en in elkaar zakte. De politie maakte een einde aan den strijd en maakte van een en ander proces-ver baal op. Ziaerverskinderen. Een veelal in de ge meente Barneveld vertoevende land^op ster, wier man dezen winter doodgevro ren aan den wegi werd gevonden, en die sedert alléén met de opvoeding harer vijf spruiten was belast, heeft thans aan verschillende hier tijdelijk verblijf hou dende woonwagenbewoners haar vier oud ste kinderen weggegeven, welk cadeautje het nomadenvolkje in dank heeft aan vaard. Het jongste kindje zal de moeder zelE trachten groot te brengen. Vermorzeld. Bij een volksop/oop te Amsterdam viel een 23-jarig meisje door 't gedrang der omstanders' met haar hoofd voor een juist passeerende zware ver huiswagen Met verbrijzeld hoofd werd ze opgenomen. De bestuurder van den wagen treft geen schuld. Onzedelijke taal. Te Amersfoort ontvin gen verschillende personen brieven waar in onzedelijke taal. De commissaris van politie heeft f 25 uitgeloofd voor wien aanwijzing van schrijver of schrijfster kan geven. Het handschrift is aan 't politiebureau ter bezichtiging gesteld. Een zonderlinge geschiedenis. Maandag namiddag heeft èich op den Trekweg te 's-Gravenhage een zonderlinge schietpartij afgespeeld. Voor het café van den heer Van der Lely op den hoek van den Leeu wenhoekstraat, hielden twee motorfietsen stil, de een bespannen met een zijwagen, waarin een dame van omstreeks 25 jaar was gezeten. Op de motorrijwielen zaten 3 heeren, van Wie een op een duozitting. Een der motoren was nog niet tot stil stand gebracht, of de dame sprong uit het zijspan en begon het rijwiel te ver nielen door ertegen te trappen, een lan taarn stuk te slaan, een spiegeltje eraf te rukken epz. Toen trok ze uit haar mof een revolver en loste twee schoten op een der heeren, welke schoten beiden misten. Een der andere motorrijders greep nog bijtijds den arm van de dame, waardoor ook een derde schot niet raak was. Intus- schen had een der omwonenden de politie telefonisch gewaarschuwd, zoodat spoe dig twee agenten kwamen aangesneld. Het zonderlinge in deze geschiedenis is wel, dat, toen de motorrijders en de schietlustige deze politiemannen bemerk ten, zij vlug de hulzen van de kogels bij elkaar raapten, op hun rijwielen sprongen (de dame in het zijspan) en met snelle vaart verdwenen in de richting Laakhaven. Men zag toen, dat de dame probeerde, een der heeren, niet dengeen op wien zij geschoten had, van de duozitting af te gooien, wat haar niet gelukte. De commissaris van politie in de 2de afdeeling te 's-Gravenhage verzoekt ieder, die inlichtingen kan geven omtrent deze schie.tpartij of omtrent de motorrijders, zich te vervoegen bij de afdeeling recher che of bij het politie-bureau op den Rijs- wijkschen weg. Als dit verzoek van de politie er niet tbij werd vermeld, zou men denken aan een reclamestukje voor een film, ADVERTENTIE N. In plaats van kaarten. ONDERTROUWD: HENDRICUS A. ENDHOVEN Jz. en ANTHONIA RIJNBERG Cd. Poortvliet, t St.-Maahtensdijk, 16 maart 1922' Huwelijksvoltrekking 30 Maart a.s. Voor de vele blyken van deel neming, ondervonden by en na het over ly den van onzen geliefden Zoon, Broe der, Zwager en Oom, ADRIAAN ZIJTA, betuigen wy onzen hartelfiken dank. Bürgh, 15 Maa^t 1922. Uit aller naam, W. ZIJTA. Ondergeteekende maakt be- kend, dat hy zijn heeft overgedaan aan den Heer M. J. v. d. WERF. Dank zeggende voor het vertrouwen zoo ruimschoots genoten, beveelt hy zyn opvolger in ieders gunst ten zeerste aan. Haamstede, 16 Maart 1922. A. LINDHOUT. |U|).i refereerende aan bovenstaande, bericht ondergeteekende het ge achte publiek van Haamstede en om streken, dat hy de van den heer A. LINDHOUT heeft over» genomen. Hopende door een goede en vlugge bediening zich een ieders gunst waardig te maken. Oosterland, 16 Maart 1922. M. J. V. d. WERF. des avonds te 7V» uur, In H6tel „ZEELAND". SPREKER: ONDERWERP Het Bestuur van de Afd. Tholen v/d. Ned. Unie voor Vrouwenbélangen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ouwerkerk zullen, op Woensdag 29 Maart a.s., des namiddags 3 uur, ten gemeentehuize, aanbesteden Het plaatsen van een Basalt- mnur met bljkomendé werken, aan de haven te Tlanen. Aanwijzing op 21 Maart 1922, 's nam. 2 uur. Bestek en voorwaarden met teekening zyn tegen betaling van f 1,verkrygbaar bij Boekhandel H. G. KROM te Zierikzee. Inlichtingen verstrekt de Heer PH. VAN DER LINDE, Waterbouwkundig Ambtenaar te Ouwerkerk. Oüwerkerk, 15 Maart 1922. VISSER, Burgemeester. F. NAEREBOÜT, Secretaris. M»- De DORPS VEREENIGING I te Stavenisse zal trachten aan te besteden, onder A. H. V., min stens 19950 K.G. CHILI-S ALPETER, 4800 SUPERPHOSPHAAT. Voorwaarden verkrygbaar by en in- schryvingsbiljetten vóór of op Donder dag 23 Maart, des namiddags 3 uur, in te zenden aan den Secretaris H. SMITS Hz., Molendyk. TE KOOP: bij P. MOL, Sirjansland. te koop, aan de rekening, bij J. J. GAKEER te Eikerzee. Te Huur by inschrijving voor 5 jaar, met jaarlyksche vooruitbetaling in den 1500 Gemeten-polder, aan den Lutteldyk. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht voor of op Dinsdag 21 Maart a.s. by W. v. d. MAAS, Brugstraat 10, Tholen, alwaar ook zoo noodig inlich tingen worden verstrekt. Nog gelegenheid tooi- de firma C. W. PANNEVIS te Delft. PrJJs 50 cents per kilo. Agenten tooi- Haamstede, Burgh en Renesse G. L. BEUSENBEKG. H. ZIJTA.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 9