Zierikzeesche Nieuwsbode Leest 't beknopt jaarverslag abonnement: Vrijdag 17 Maart 1922 zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. 3. H. IDELER, HEEREN-COSTUUMS naar MAAI. iMtigt SKTINET-OÓKKEH, Door den g>ooten toevloed Algemeen Overzicht. buitenland. binnenland. INFORMATIE-BUREAU, 4 Maart 1921—4 Maart 1922 Oprisping, Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Ho.| 10751. Ultg.-Redaot M. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets. vata 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel- Bij contract belangrijke korting Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 8 bladen. ZIERIKZEE. {manufacturen. JAPONSTOFFEN. VITRAGE'S. GORDIJNEN. Gemaakte I Dames-Ondergoederen Corcetten van al f 1,75. I Groote keuze Festons. ZOO JUIST ONTVANGEN: a f 3,75, In 10 kleuren. Zij, (Ho ziek van af heden op ons blad abonneeren, ont vangen de tot 1 April a.s. ver schijnende Hos. GRATIS. van advertentiën moesten eenige verslagen vari vergaderingen tot een volgend num mer blijven liggen. De Redactie. Postkanfoor te Zierikxoe. Lyst van onbestelbare en geweigerde, brieven en brief kaartODterug ontvangen in de 2e helft der maand Februari: Brieven: A. Gilden, New-York. Briefkaarten: Fam. Elsinger, Amsterdam; L. Reinhoud, Zierikzee; L. Reinhoud, Zierikzee. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. De zending van Lord Allenby (de Egyp tische hooge commissaris) naar Londen, heeft voor het land der pyramiden ten gevolge gehad, dat de Engelsche regee ring besloot tot opheffing van het Brit- sche protectoraat, terwijl voorts in overleg met de Egyptische regeeririg een regeling zal worden getroffen, waarbij Engeland's belangen in dezen verbindingsweg tus- schen Brittannië en zijn Aziatische kolo niën, zullen worden gewaarborgd. Thans is het Britsche protectoraat over Egypte geëindigd en het land der Pharao's erkend als souvereinen, onafhankelijken staat, aan wiens hoofd komt te staan sultan Foead, welke reeds deze week tot koning van het nieuwe onafhankelijke rijk is geproc lameerd. Deze onafhankelijkheid blijft evenwel tot het binnenland beperkt; tegenover het bui tenland blijft Egypte onder Engeland's opperheerschappij. Toch heeft Engeland door deze daad getoond een open oog te hebben voor de Egyptische nationale gevoelens. De staking aan de Randmijnen in Zuid- Afrika, die het karakter aannam van een bolsjewistisch oproer, is door krachtda dig ingrijpen van de zijde der regeering reeds zoo goed als geheel gefnuikt. Door de inneming van Fordsburg, dat ruim een uur volgens de regels van de oorlogs kunst werd gebombardeerd, daarbij ge holpen door het moderne strijdmiddel, de tank, en de infanterie, is een veel kalmer atmosfeer geschapen. „Slim Jannie", zoo als de Zuid-Afrikanen hun premier Smuts betitelen, heeft de koe bij de horens ge vat en de „roode" campagne den kop in gedrukt. Dat deze. oproerige beweging een revo- iutionnair karakter droeg en wellicht, in dien de stakers de baas waren geworden, ernstige gevolgen had kunnen hebben, moge blijken uit het feit, dat bij de in neming van 't vakvereenigingsgebouw van Fordsburg een aantal documenten zijn ge* vonden, wijzend op een „roode" campagne om Johannisburg in te nemen, alsmede lijsten van personen, die moesten worden doodgeschoten, en waarop bijna alle voor aanstaande Johannisburgers voorkwamen. Uit Britsch-Indië zijn, sedert de gevan genneming van Gandhi, den verbreider van de leuze „Indië voor de Indiërs", geen opzienbarende gebeurtenissen ge meld, maar daaruit mag men niet con- cludeeren, dat met het opsluiten van dezen strijder de rust is teruggekeerd in dit bloeiend Engelsch koloniaal rijk. De plaats gehad hebbende gebeurtenis sen hebben geleid tot het aftreden van den Britschen minister voor Indië, Montague, die Woensdag in het Engelsche Lagerhuis een uitvoerige uiteenzetting heeft gegeven van zijn optreden in deze voor Engeland zoo belangrijke kwestie. Het aftreden van dezen bewindsman, die veel Indisch bloed in zijn aderen heeft, is, naar men wil doen voorkomen, geen gevolg van een kwestie van poli tiek, maar omdat zijn collega's met hem van meening verschilden, ten aanzien van het behoorlijke van zijn optreden inzake de machtiging tot het publiceeren van het manifest der Indische regeering. Do stakiugsoniusten in Transvaal. Het communiqué betreffende de gevech ten van Dinsdag zegt, dat de operaties te Fordsburg met volkomen succes werden bekroond. Het was een buitengewóón ster ke stelling, maar die met bizonder geringe verliezen is gevallen. De krijgsverrichtin gen begonnen om elf uur. Alles ging goed tot drie uur 's middags, toen er ern stig verzet kwam uit den Z:W. hoek van de stad. Er werden versterkingen ge vraagd en omstreeks 4 uur 20 was het laatste verzet gebroken. Er zijn enkele gevangenen gemaakt. Het schijnt vrijwel zeker, dat het bekende commando van Fordsburg geheel is verslagen. In het Oostelijke deel heeft generaal Britz Brakpan bezet, gevangenen gemaakt en wapenen veroverd. In de streek van Germiston kwam de vrouw van den revolutionnairen leider de voorwaarden voor zijn overgave vragen. Zij zeide, dat hij zich in de buurt had verstopt. Aan haar is meegedeeld, dat die overgave onvoorwaardelijk moest zijn. Uit Johannesburg wordt gemeld, dat de roode revolutie nu, wat haar militaire aspect betreft, gedaan is. De inneming van Fordsburg heeft dadelijk een kalmer atmosfeer verwekt. Toen de militairen het vakvereenigingsgebouw te Fordsburg ver meesterden, ontdekten zij documenten aan- toonende, dat er een plan bestond om Johannesburg te bezetten en op groote schaal terechtstellingen te houden en moorden te plegen. Er waren lijsten op gemaakt, waarop de namen van bijna alle voorname Johannesburgers voorkwamen. Meisjes en slangen. Een jonge Algerijn had 3 zusters uitge- noodigd om op een kamer in Montparnas- se te Parijs te komen dineeren. De meisjes trouwe bezoeksters der Parijsche nacht gelegenheden, zorgden dat hun gastheer zooveeL champagne dronk, dat hij in slaap viel. Daarna ontlastten zij hem van zijn geld, horloge en juweelen. Juist toen zij de kamer wiiden verlaten, zagen ztj dat de Algerijn een groote mand had mee gebracht, die in een hoek stond. Topri ze die openden, stak een groote slang er zijn kop uit en vlak daarop versche nen er nog twee. De diefachtige zusjes liepen giliend de kamer uit en de jonge Algerijn werd 'wakker. In plaats van zijn Vriendinnetjes zag hij drie andere slangen, die over 'tafel kropen. De politie werd gewaarschuwd en de gezusters zit ten thans in voorarrest wegens diefstal Onder do valbijl. Te Epinal (Fr.) zou Dinsdag de 25- jarige Paul Segain terechtgesteld wor den, die in Juli 1920 te Thaon een agent vermoord had. Op den noodlottigen och tend toonde hij zich heel kalm en rus tig kleedde hij zich aan. Op de traditio- neéle vraag van den procureur der re publiek ,Hebt u nog iets te zeggen antwoordde Segain „Ja, maar alleen aan u en particulier". Hij verklaarde' toen dat hij na den aanslag te Thaon nog te Metz met bijlslagen een oude vrouw ver moord had, daarbij geholpen» door iemand, dien hij kende onder den naam Bébert. Daarna werd hij naar buiten gevoerd om geguillotineerd te worden. Hij wilde nog wat zeggen, maar de helpers van den beul hadden hem al neergeworpen. Toen het 'mes viei, riep hij nog uit „Dag kameraden Rooversbrnde to Berlin. Een nieuwe inbrekersbende terroriseert de voorsteden van Berlijn. Over de prac- tijken dezer heeren melden de Berlijn- sche bladen nog Sedert eenige dagen brengen eenige verdachte individu's de gemeente Zehlen- dorf-West' in voortdurende beroering. Met revolvers en fietsen uitgerust, doorkrui seni de roovers reedsf in de vroege avond uren de stille straten. De meeste voor bijgangers worden hun slachtoffers. Dat deze plunderaars zoo ongestraft te werk konden gaan, vindt grootendeels zijn oor zaak in de onvoldoende verlichting der straten. Alle dringende en gemotiveerde verzoeken der burgerij van Zehlendorf om meer verlichting worden echter af gewezen. De tamelijk verspreide wonin gen zijn Voor de roovers natuurlijk een gunstige factor. Zij kunnen gemakkelijk plotseling opduiken en weer even spoe- dig in de duisternis verdwijnen. Geen bewoner Van Zehlendorf waagt het even Wel thans 's avonds na 8 uur zijn huis te verlaten. Het politiecorps van deze plaats spant zijn uiterste krachten in, on? aan dezen onhoudbaren toestandi een einde te maken. Onverbiddelijk wordt tegen eiken Verdachten persoon opgetreden eh naar een identiteitsbewijs gevraagd. een brief der commissie voor huishoude lijke aangelegenheden wordt gestemd! oVer de motie-Van de Laar inzake verplichte opejnbare aanbesteding bij bouw! van scho len. De stemmen staken; de stemming zal morgen worden herhaald. De heer Ossen- dorp licht een amendement toe op het Bouwwetje om de terugwerkende kracht te laten Vervallen doch de wet een jaar langer dus tot 1 Januari 1924 te laten gelden. De minister heeft bezwaar tegen de verlenging van den duur der wet doch neemt het doen vervallen der terugwer kende kracht over. De heer Ossendorp trekt het overblij vende deel van zijn- amendement in. Het amendement der commissie van rappor teurs tot verduidelijking van de bedoe ling van art. 2 wordt door den minis ter overgenomen. De heer Otto verdedigt een amende ment bedoelende voor beslissingen op aanvragen om bouWverlof het vragen van advies van den onderwijsraad verplicht te stellen. De minister betoogt dat de onderwijs raad wetenschappelijke voorlichting moet geven en niet is ingericht voor het geven Van adviezen zoo als het amendement be doeld. Het amendement wordt verworpen met 53 tegen 1-1 st. De heer Gerhard licht het amende ment der commissie van rapporteurs i.ce om te bepalen dat vergunning is verleend als na 3 maanden geen beslissing is ge nomen om 'n aanvrage van bouWverlof, een sub-amendement-Rutgers wil voor 3 maanden lezen 1 maand. De minister raadt aan, 2 maanden te lezen. Aldus wordt besoten. Hel wetsontwerp wordt aangenomen. Aan de orde is de begrooting oan fi nanciën. De heer Weitkamp dringt aan op be zuiniging op het reizen van ambtenaren op de administratie van de belas tingen. Spr. wenscht den invoer van bui ten- landsch vleesch verboden te zien. Spr. dient een motie in, vragende om afschaffing van de registratierechten *oor de land- en tuinbouwveilingen. De voorzitter stelt voor, de motie tp behandelen op een nader te b-epaien dag. Het voorstel wordt verworpen met 34 tegen 29 stemmen. De motie wordt be handeld bij de begrooting. De heer Van Veen vraagt of de school- ppzieners ambtenaren zijn. De heer Dresselhuijs steunt de motie- Weitkamp. Ook de heer Fieskens betuigt instem ming met de motie en dringt, aan op vlugger uiLreiking van de belastingbil jetten. De heer Duijs dringt er op aan, dat de Kamer de motie-Weitkamp zal aan nemen. De heer Smeenk bespreekt de positie der rijksklerken. De heer) Van dej Bilt betuigt zijn instem ming met de motie-Weitkamp. De heer Drion verdedigt de goudpoli- tiek van de Nederlandsche Bank. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Woensdag 1.1. had in hotel „Juliana" alhier een bespreking plaats over de militaire vóór-oefeningen. De lui tenant-kolonel Klontje opende de ver gadering, o. m. wijzende op het groote belang van de ouders en de jongelui zelf, die aan de voor-oefeningen deefnemen. De heer Laernoes wees op het nut van - en wat door het oefenen verkregen wordt, tevens wat een geldelijk voordeel 't deel nemen aan de oefeningen oplevert voor den betrokkene. Ook de stad Zierikzee gaat, wanneer vele jongelui aan bedoelde oefeningen deelnemen, vooruit. Vele plaat sen komen door de nieuwe leger-organi- satie zonder garnizoen, maar wanneer de deelname aan de oefeningen zoo blijft doorgaan als thans, dan krijgen we in Zierikzee een garnizoen. Spreker is er van overtuigd, dat, wanneer alle ouders geweten hadden, waarom het vanavond ging, de zaal veel te klein geweest zou zijn. Aan het slot van deze bijeenkomst gaven zich nog eenige jongelui voor de voor-oefeningen op, en, zooals uit de ad vertentie in dit nummer blijkt, bestaat nog tot en met 25 Maart a.s. gelegenheid zich op te geven voor bedoelde oefenin gen, bij den Groeps-Commandant, Kraan plein 441. Voor de vereeniging „Algemeene Ontwikkeling" alhier, zal Woensdag, blij kens een in dit nummer voorkomende advertentie, een filmvoordracht worden gehouden, waarbij als spreker zal optre den de heer L. Kloos uit 's-Gravenhage. Diverse films zullen worden vertoond en besproken. ST.-ANNALAND. Een schoolcollecte al hier ten bate van het hongerende Russi sche kind bracht op f 70. Moge dit voor beeld door veel andere scholen gevolgd worden! Kath. Metaalbewerkersbond, veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf. ONDERWIJS." Met ingang van 1 April is benoemd tot hoofd der R.-K. parochiale school te Zie rikzee, de heer J. H. Turlings, onderwij zer aan de R.-K. parochiale school te Middelburg. LANDBOUW EN VEETEÏËLT. Twoodo Kamer. Zitting Van Donderdag 16 Mayrt. Na comité-generaal ter behandeling van Te Eemnes leveren de boeren de melk aan de Hilversumsche melkinrichting voor 91/2 ct. per L. Aardig cijfer om te verge lijken met de melkprijzen in eigen om geving. VERK00PINGEN, ENZ. OOSTERLAND, 15 Maart. Heden wer den alhier ten verzoeke van verschillen de eigenaren, ten overstaan van notaris Biermasz, publiek verkocht de volgende onroerende goederen: Een hofsteedje, be staande uit woonhuis, schuur, varkens hok en erf, aan den Oud-Heiligenweg, groot 11 A. 40 c.A., voor f 5301. Toe- beding f 140. 27 A. 5 c.A. bouwland, aan den Langen MaireWeg, voor f 1475. 2 H.A. 67 A. 40 e.A. weiland, aan den Zanddijk, voor f 862; alles per gemet. Een woonhuis, schuurtje en erf, aan het Kerkeplein, groot 55 c.A., voor f 1175. Een tuin, aan den NieuWenweg, groot 5 A. 20 c.A., voor f300 den hoop. Toe- beding f 7,50. Kieuwstraat D 333, Zierikzee. ln het Ho. van Maandag a.s. Blechtp spijsvertering, pijnlijken stoel gang enz., worden bestreden door Freco's Maagtabletten. Per koker 60 cent. Verkrijgbaar Drogisterijen v. d VALK en GUDDE, Zierikzee en L. G. v. ZALTBOMMEL, Tholen. (Ingez. med.) POST EN TELEGRAPHIE. ST.-ANNALAND. Nu er in 't vervolg op Zondag geen bestelling vanwege de pöst meer plaats heeft, kan het zijn nut hebben mee te deelen dat men van kwart over elf tot kwart over twaalf zijn poststukken afhalen kan. AANBESTEDINGEN. RECHTZAKEN. Oplichting. De Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft het 20-jarig jongmensch, dat verschillende pastoors oplichtte, door het valschelijk te doen voorkomen alsof hij gelden inzamelde ten behoeve van de stakende leden van den Ned. Roomsch- Door het Dag. Bestuur van het Wa terschap Schouwen werd Donderdag j.l. aanbesteed het lossen en vervoeren van steenslag, volgens bestek no. 521. inschrijvers waren voor het le perceel A. Schouls, Zierikzee, f 0,80; 2e. P. de Jonge Dz., Kerkwerve, f 0,83; 3e. J. J. Kloet, Haamstede, f 0,55; 4e. id. id. f 0,55; 5e. P. A. Schouls, Zierikzee, f 0,95; 6e. id. id. f 0,80; 7e. J. vi dl. Houten, Kerkwerve, i 1,70; 8e. P. L. van Strien, Zierikzee, f 0,98; 9e. id. id. f 0,78; 10e. A. Fiikweert, id. f 1,68; lie. P. L. van Strien, id. f 0,74; 12e. id. id. f 0,94; 13e. id. id. f 0,74; 14e. St. van Kooten, Kerkwerve, f 0,90; 15e P. L. van Strien, Zierikzee, f 0,78; 16e. v. d. Houten, Kerkwerve, f 1; 17e. D. de Jonge, Duivendijke, f 1,40; 18e. P. L. van Strien, Zierikzee, f 0,84; 19e. St. van Kooten, Kerkwerve, f 0,60; 20e. id. id. f 0,94; 21e. id. id. f 1,95; 22e. P L. van Strien, 2 erikzee, f 0,74; 23e. G. v. d. Houten, Serooskerke, f 1,59: 24e. D. de Jonge, Duivendijke, f 1,50; 25e. id. id. f JL26e. id. id. f 1,50; 27e. St. van Kooten, Kerkwerve, f 0,70; 28e. P. Berrevoets, id. f 1,08; 29e. St. van Kooten. id. i 0,74; 30e. id. id1, f 0,65; 31e. G. V. d'. Houten, Serooskerke, f 1,39; 32e. B. de Jonge, Scharendijke, f 1,20; id. id. f 2,25: 34e. id. id. f 2,40; 35e. M. C. H. v. d. Berg, Serooskerke, f 1,25; 36e. M. C. Boot Cz., Renesse, f '2; 37e. M. VC. H. v. d. Berg, Seroos kerke, f 1,47; 38e. M. C. Boot Cz., Renesse, f 1,95; 39e. A. J. v. d. Bijl, Haamstede, f 1,20; 40e. id. id. f 1,25, 41e. C. Visser, Haamstede, f 1; 42e. id. id. f 1,20; 43e. M. O. H. v. dl. Berg, Serooskerke, f 1,1944e. B. de Jonge, Scharendijkê, f 0*0645e. L. DorrSmïn, Pz., id. f 0,45; 46e. M. van Dongen, Duivendijke, f 1,19; 47e. J. den Boer, Ellemeet, f 0,94; 48e. id. id. f 1,55; 49e. S. Dekker Mz., Brouwershaven, f 1,48; 50e. id. id. f 1,671/2; 51e. P. Ringel- berg, id. f 1,10; i52e. id. id. f 1. Aan allen gegund. Het leveren van steenkolen gedurende het dienstjaar 1922 volgens Bestek no. 523, franco voor den wal, werd gegund aan P. C. Landegent te Serooskerke voor' f 18,35 per ton tot 15 September a.s., daarna voor f 19,35. Het herstellen van strandhoofd A, zijn de het maken van rijsbeslag met be zetting van steen, werd opgedragen aan B. van der Linde te Scharendijke voor f 1174. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Middelharnis, P. de Looze te Renkum. Te Scherpenisse, W. J. Keiler te Molkwerum (Fr.). Aangenomen: Naar Rotterdam, J. de Bruin te Zeist. Naar Noordgouwe, A. E. van Griethuijsen te Huisduinen. Naar Leiden, J. G. W. Goedhard te Windes- heim. Naar Amersfoort, M. G. Gerritsen te Zunderdorp. Bedankt: Voor Driesum, C. B. Holland te Kampen. Geref. Kerken. Beroepen: Te Den Bommel, A. Ph. S. Schaafsma te Appelscha. Te Holland- sche Veld, G. H. de Jonge te Naarden, Aangenomen: Naar Noord-Scharwoude, J. Gillebaard, cand. te Den Haag. Bedankt: Voor Almelo, J. Wyminga te Dronrijp. Chr. Geref. KerkL Beroepen: Te Sliedrecht, H. Visser te Leeuwarden. Bedankt: Voor Zwolle, J. Jongeleen te Maarssen. Geref. Gem. Beroepen: Te Nieuw-Beijerland, A. van Dijke te Kalamazoo (Mich. N.-Amerika). FAN HEINDE EN VER. Bij den te Oklahoma plaats gehad hebbenden wervelstorm zijn 16 personen gedood. Er schijnt weinig hoop te bestaan, dat de voor Aprii aangekondigde sta king der Amerikaansche mijnwerkers nog kan worden vermeden. Het assisenhof van Gent heeft na een proces, dat meer dan twee weken geduurd heeft, uitspraak gedaan inzake de bende van Adeghem, welke, gelijk men weet, gedurende twee maanden België onveilig maakte en tal van moorden en diefstallen bedreef. De hoofdmannen der bende werden ter dood veroordeeld; 1 tot levenslange ge vangenisstraf; 2 tot 25 jaar dwangarbeid en de overigen tot zware gevangenis straffen. Als bewijs, hoe droef het met de moreele toestanden in enkele gebieden der V. S. gesteld is, moge dienen, dat in Newada in 1921 ongeveer 1000 huwelijken werden gesloten, terwijl de rechtbanken 1230 echtscheidingen uitspraken. De vliegboot „Valentia" van het En gelsche luchtvaartministerie is nabij St.- Leonard vergaan. Te Indianapolis is Dinsdag zekere Isiah Moöre in hechtenis genomen. Hij zou juist in het huwelijk treden met zijn twaalfde vrouw. Van de vorige zijn er nog verscheidene in leven. Het was met dat trouwen van Moore zoo druk ge gaan, dat de man zich zelfs de namen van mevr. 10 en mevr. 11 niet meer wist te herinneren. Het stelsel van Moore was om na een week van aangenaam hu welijksgeluk er van door te gaan met de spaarduiten van het gedupeerde vrouwtje. Te New-York was de anarchist Peter Picuro bezig met op zijn kamer in een huis aan de Oost-76ste straat een bom te maken. Het was er een van goede makelij zooals bleek, toen het ding ontplofte en Peter in een groot aantal kleine stukken reet. De Valera heeft een nieuwe orga nisatie gevormd ten gunste der republiek' en tegen het Engelsch-Iersche verdrag. In den loop van deze week gaat er uit Parijs een zending van niet minder dan zes-en-tachtig-duizend wollen dekens naar Moskou, via Riga. Ze zijn bestemd voor de Russische hospitalen en zullen door het Amerikaansche hulp-comité wor den uitgedeeld. Na de Paaschvacantie zal Esperanto, als proef, in de 2 hoogste klassen van 4 openbare scholen te Leipzig, gedurende de schooltijden, onderwezen worden. De cursus van 2 uren per week, zal 2 jaren duren. Voor de kosten trok het gemeente bestuur 10.000 Mk. uit. Wegens de vele gevallen van cholera in de Oekraïne heeft de Roemeensche geneeskundige dienst krachtige maatrege len genomen tegen besmetting en een preventieve strook ter diepte van 30 K.M. ingesteld langs den Dnjester. De Albaneesche opstandelingen heb ben, tengevolge van een schikking tus- schen beide partijen, Tirana ontruimd. Een Portugeesch Kamerlid zal bij de regeering een wetsontwerp indienen, strekkende tot wederinvoering van de doodstraf in Portugal. Na een arbeid van 20 jaar is te Lon den het geheel vernieuwde Waterloo- station bijeengekomen. Het zal Dinsdag a.s. geopend worden in tegenwoordigheid der koninklijke familie. De Zomertijd begint in Engeland den 26en dezer en zal den 8sten October ein digen. i i De Weensche Landsregeering heeft zich voor de invoering van den Zomer tijd uitgesproken. Een heel complex van 6 gebouwen is te Chicago door brand vernield. De

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1