Zierikzeesche Nieuwsbode PIANO'S. F.'U.J. DEKKER, PETROF ABONNEMENT: ADVERTENTIËN: Woensdan 8 Maart 1999 zierikzeesche courant 78ste jaargang. - No. 10747. inzending °pden d»s i11- «gucnaudij o R v.dsl ^itKiR£fctai/nL ouukaim i Q|n j DE LQ0ZE Jf u|tg.R0lllct j joste*. *aTe Tó6r OTe- EERSTE BLAD. BUITENLAND. BI NNE NLAN D. Uit Stad en Provincie. Een wereldfirma als het huis GOES - UTRECHT. Slapeloosheid, Pr^js per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. De rijkdommen der Russische kerke*. Een artikel in de Nowyj Mir over de hulpactie voor de hongerlijdenden, onder den titel „Doode kostbaarheden tot red ding der hongerenden", geeft de volgen de bijzonderheden over den rijkdom der Russische kerken en kloosters: In Rusland zijn vier hoofdkerken, 800 zeer rijke kloosters en meer dan 60000 kerken. Men heeft uitgerekend, dat wan neer men al de kostbaarheden, die deze gebouwen bevatten, in een trein zou la den, deze trein een lengte van 7 werst zou hebben. En wanneer men deze kost baarheden zou ruilen voor brood, zou men daarmee alle hongerlijdenden in het Wolgagebied en andere streken 2 jaar lang kunnen voeden. Bovendien zou er dan genoeg overblijven om 1500 land bouwscholen te openen. 3000 landbouw machines te koopen of wel om een hoe veelheid tegen droogte bestand zaaikoren te koopen, dat geheel Rusland voor tien jaar lang een goeden oogst zou ver zekeren. De moord op Taylor. In zake den moord op Taylor den bioscoopdirecteur te Los Angeles, is plotseling eenig licht gekomen. De politie te Los Angeles heeft Zondag een brief ontvangen van een zekeren Edward Sands, een vroegeren secretaris van Taylor, waarin hij de verklaring doet dat hij Taylor vermoord heeft. De politie heeft aan persmenschen medegedeeld, dat uit de bijzonderheden, die Sands vermeldt, bl jkt dat zijn bekentenis geen verzinsel is. Sands zou een ouden wrok tegen Taylor hebben gekoeld. Intusschen is de verblijfplaats van Sands niet bekend en gelooft de politie dat Sands den brief postte op het oogen- blik, dat hy Amerika uit een der havens van Nieuw-Engeland verliet. De politie heeft onmiddellijk tot alle politiecentra in de havensteden van New-Engeland het verzoek gericht om draadloos de schepen, die de laatste dagen zyn uit gevaren, van de zaak op de hoogte te stellen. Geen 8-urendag in den landbouw In' een lezing te Dedemsvaart, dezer dagen gehouden voor de Roomsch-Kath. kiesvereeniging, deelde het Kamerlid, de heer Engels, het volgende mede: By minister Aalberse bestaat het voornemen de Arbeidswet te herzien en practisch meer uitvoerbaar te maken en mettertijd de uitvoering der verschillende sociale wetten in handen van patroons en arbeiders te samen te leggen en zoo tevens de dure ambten ar y te weren. Van een 8-urendag in den landbouw zou volgens den heer Engels nooit iets komen. De Kamerverkiezingen. Naar aanleiding van het bericht van de Telegr., dat de candidaatstelling voor de Tweede Kamer zou plaats hebben op 23 Mei en de stemming hoogst waar schijnlijk op 5 Juli, meldt het Ned. Cor respondentiebureau, dat omtrent de data van candidaatstelling en stemming nog niets bekend is en nog niets bepaald kan worden, zoolang de Eerste Kamer over de wetsvoorstellen tot grondwets herziening nog geen beslissing heeft ge nomen. Het is van den beginne af de bedoeling geweest, de algemeene ver kiezingen. die als gevolg van de ontbin ding van de Kamer na Grondwetsher ziening moeten plaats hebben, te doen samenvallen met de periodieke algemeene verkiezingen. ZIERIKZEE. Donderdag 2 Maart hiel den de leden van den Bond van Melk veehouders in het „Huis van Nassau" eene vergadering. De heer C. Zwager man, rijkszuivelconsulent te Middelburg, was overgekomen om één en ander toe le lichten en raad te verschaffen inzake de melkveehouderij. Genoemde heer zag gaarne dat alle melkleveranciers hunne belangen inzagen en lid werden van de zen Bond. Dat is noodig,' hoog noodig in de tegenwoordige malaise vooral in den zuivel. Men moet schouder aan schou der staan in deze. Goede waar leveren, dan zullen de vruchten van dezen nieuw opgerichten Bond niet uitblijven. De heer Zwagerman verklaart zich steeds bereid deze vereeniging met raad en daad bij te staan. De Bond telt thans 70 leden. Bij Kon. besluit van 4 dezer is toe gekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in brons, aan M. G. de Korte, veldarbeider bij C. G. Hage, landbouwer te St.-Maartensdijk. Maandag en Dinsdagavond was de Concertzaal geheel gevuld met bezoekers, die mede getuige wilden zijn van het successtuk bij uitnemendheid „De Jantjes". Is het wel noodig een korte inhoud te geven van deze schets uit het matrozen- en kolonialenleven? Het lijkt ons overbo dig, want „De Jantjes" is door heel Ne derland bekend. Niet in 't minst heeft daartoe bijgedragen de zang van „Blau we Ton" en „Blonde Greet". Geen stuk, dat zóó tot 't hart van ons volk spreekt als een matrozenstuk in onvervalscht Am- sterdamsch jargoon, hetgeen door de ver schillende actrices en acteurs uitnemend werd weergegeven. De samenzang van „Toon en Greet", de „ode aan 't IJ", was heel mooi, evenals het „Afscheid", door den heer Vigeveno. De heer Vigeve- no, die de rol vervulde van „Blauwe Toon", de jongen van goeden huize, die naar Jan Oost gaat als Jan Fuselier, heeft ons 't meest geboeid door zijn gevoel vol spel in het 3e en 4e bedrijf: „het ver trek van de „Prinses Amalia" en „In de Oost". „Dolle Dries", vertolkt door den heer Jacq Sluijters, was de echte, onver- valschte Hollandsche Janmaat, „van ijzer en beton", maar met een hart van goud. „Blonde Greet", de struische Jordaan- sche, de vertolkster van het echte volks leven, gaf schitterend spel te zien. De overige acteurs gaven eveneens mooi spel te zien. „Na" was een pracht-type, even als „Oome Gerrit". Aankleeding en tooneel waren prachtig. Het vertrek van de „Prinses Amalia" ont lokte een applaus bij open doek. Het talrijke publiek heeft bij dit stuk, schijnbaar oppervlakkig, doch met diepen ondergrond, echt genoten. De drinkwatervoorziening op ons eiland. Op de vragen van den heer De Muralt betreffende het verleenen van Rijkssteun ten behoeve van de drinkwatervoorzie ning van Schouwen en Duiveland ant woordde de Minister van Arbeid, dat hij zich het plegen van overleg met zijn ambtgenoot van Financiën over de vraag of te zijner tijd de gevraagde fi- nancieele steun zou kunnen worden ver leend, uitdrukkelijk heeft voorbehouden. Het is den Minister bekend, dat Schou wen en Duiveland in 1920 en 1921 veel bezwaar heeft ondervonden door gebrek aan drinkwater Voor mensch en dier; of deze streek in dit opzicht erger heeft geleden dan eenige andere zoo bewoonde streek in ons land, valt moeilijk uit te maken. De vraag inzake het zich bereid ver klaren van alle gemeenten in de betrok ken streek om bijdragen te verleenen, teneinde aan den ondraaglijken toestand een einde te maken, beantwoordt de mi nister bevestigend. Verder deelde de minister mede, dat hij met zijn ambtgenoot van Financiën in overleg is getreden over de vraag, Welke gedragslijn in de toekomst moet worden gevolgd om zonder aan het be ginsel van noodzakelijke bezuiniging op 's Rijks uitgaven te kort te doen, voors hands stopzetting van de verbetering der drinkwatervoorziening hier te lande te voorkomen. Daarbij zal het streven er op gericht zijn om althans in de meest urgente gevallen met de beschikbare mid delen geldelijken steun te verleenen In verband met bovenstaande kun nen wij mededeelen, dat de raad var beheer der Waterleiding-mpij. ««eter ovér- ieg zal plegen met den minister, ten einde zoo mogelijk in bovenstaand be sluit alsnog wijziging te brengen. RENESSE. Ingeleid door den heer J. P. Paulussen, hield de heer A. van der Weijde van Ellemeet, lid van Ged. Staten, Maandagavond voor een vrij talrijk opge komen publiek in de zaal van wed. Kap pers, een degelijkè, zakelijke causerie over den Vrijheidsbond. Spreker begon met er op te wijzen, hoe het inderdaad gelukt is om het overgroote deel der vrijzinnig denkende groepen van Nederlanders klei ne verschillen te doen vergeten en samen te brengen in één groote liberale partij „den Vrijheidsbond". Spreker ging na de verschillende punten van het program van fusie van de onderscheidene vrijzinnige groepen en zette op zeer duidelijke wijze uiteen de groote beteekenis dier opgestel de punten, die als het ware de positie en beginselen van den Vrijheidsbond gereede- lijk konden worden aanvaard. Wat het doel is van den Bond? Het werkelijk be lang van den Staat en den staatsburger, niet langs reactionnairen weg, te bevor deren; het waarachtig belang van het op groeiend geslacht te verhoogen en de nivelleering der schoolprogramma's tegen te gaan; zich te onttrekken aan de geva ren van de machten van Rome en Dordt. Krachtig en onvermoeid streven naar ver mindering van overheidsuitgaven, dat o. a. zal moeten geschieden langs den weg van bezuiniging door onmiddellijk herziening van de wet op 't L. O., ten einde de bui tengewoon hooge kosten, welke de in voering met zich brengt, te verminderen, doch zonder dat het peil van 't onder wijs daalt. Als men kennis neemt van de hooge kosten van scholenbouw, vraagt men zich angstig af, of van de clericale partij nu wel veel te verwachten is. Be zuiniging ook in de volkshuisvestingpoli tiek. Tal van millioenen zijn weggewor pen tengevolge van de woningwet. En hoeveel millioenen heeft de distributie, een noodzakelijk kwaad, al niet verslon den. Bezuiniging ook door bevordering van iedere poging om tot internationale ontwapening te geraken. Inmiddels dient een weermacht in stand te worden gehou den, wier grootte zich aanpast aan zich ontwikkelende vredeswaarborgen. Na deze punten naar voren te hebben gebracht, be- sloot de begaafde spreker zijn met de i kent geen kooger doel, dan door schitterende prestaties zich het Tcrtrouwen ran haar cllëntèle waardig te maken. PETROF Instrumenten zyn duurzaam en daardoor goedkoop. Fraaie sorteering. Nieuwste modellen. Hoofdvertegenwoordigers: hoofd der Chr. school alhier zyn geplaatst de heeren P. J. v. d Berg te Akkrum, J. C. Kloosterman te Colynsplaat en E. Kuiper te Waddinxveen. POST EN TELEGRAPHIE. SI .-MAARTENSDIJK. De heer J. van Gorsel, brievenbesteller 3e klasse alhier, is met ingang van 1 April aanstaande benoemd tot brievenbesteller le klasse, met standplaats Rotterdam. RECHTZAKEN. grootste aandacht gevolgde rede met een krachtige opwekking zich te scharen on der de vanen van den Vrijheidsbond, op dat we gezamenlijk stelling nemen tegen alles wat het beginsel bedreigt, n.l. dat ééne groote beginsel' „het beginsel der Vrijheid". Op de vragen door enkelen der aanwezigen gedaan, werd door den spr. op afdoende wijze geantwoord. De woor den van dank door den voorzitter waren wel verdiend. SEROOSKERKE. Ter gelegenheid van de Stra gaf de Rederykerskamer „H. Z. O. D." van Ellemeet, in Café Berre- voets, Maandagavond j.l. voor een stamp volle zaal een uitvoering. Opgevoerd werden „Vriendentrouw" en Politiezaken". Beide stukjes werden op verdienstelijke wijze weergegeven; het ïel getuigde van ernstige studie. Vooral liet kluchtspel viel zeer in den smaaktelkens daverde de zaal. Na beëindiging werden nog voorgedragen Hannes op het Zilverenfeest" en „Hannes öp de Table d'höte". Een geanimeerd bal besloot dezen avond. Gaarne roepen wij deze dilettanten vereeniging een tot weer ziens toe. ST.-MAARTENSDLJK. De tegen Maan dagmiddag aangekondigde vergadering van hen die zich hadden bereid verklaard mede te werken aan de oprichting van de Pluimveeteelt op het eiland Tholen, was zoo matig bezocht, dat dit den heer C. G. Hage, de voorzitter van het voor- loopig comité, aanleiding gaf een parallel te trekken tusschen andere verschillende vereenigingen, die eveneens alle een zelfde gebrek aan belangstelling ver toonden. _Ende desespereert nietscheen noch tans het devies der Bamengekomenen te zijn, want men besloot niettemin tot oprichting der vereeniging, in de goede verwachting, dat uit de resultaten het goed recht van haar bestaan zal blyken en tot uitbreiding zal leiden. Achtereenvolgens werd nu het ontwerp der statuten behandeld, waarvan reeds een schema in een vorig overzicht is medegedeeld, dat ten slotte unaniem werd vastgesteld. De contributie werd bepaald op f 1, als standaard-bedrag en voorts 1 cent per kip, die door een lid wordt gehouden, uit overweging der billykheid, dat hot financieel belang, hetwelk men bij deze vereeniging heeft, grooter wordt naar mate van het getal kippen dat me* houdt. Alvorens op deze statuten de Konink lijke bewilliging te vragen, zal men de werking der vereeniging afwachten, ten einde daaruit alsdan de meerdere of mindere wenschelijkheid dier goed keuring na te gaan. Daarna werden als bestuursleden be noemd de heeren C. G. Hage, Chr. Diele- man, A. C. Hage, J. Groenewege Pz., D. Vermaas en N. M. Polderman, allen alhier en Jac. van Noort te Tholen, waarvan door het bestuur de eerstge noemden respectievelijk als voorzitter, vice-voorzitter en secretaris-penning meester de dagelyksche leiding der zaken werd opgedragen. Voorts werd goedgevonden met de firma W. J. Knndde te Deventer een contract af te sluiten tot den afzet der eieren op de basis van den kilo prys; door de firma in goed vertrouwen te bepalen. Reeds deze week zal met de inzame liDg der eieren worden aangevangen, uitsluitend van de leveranciers-leden. Aan het eind der vergadering dankte de voorzitter allen, die zich op eenigerlei wijze voor de totstandkoming dezer ver eeniging hadden teweer gesteld, inzon derheid den heer Van Asperen Vervenne, wiens adviezen zeer veel hadden byge- dragen tot de oprichting, terwyl hij verder de hoop uitsprak, dat de beste resultaten van het streven der vereeni ging mogen worden geoogst. De Haagsche bomaanslag. Voor hei Kantongerecht te Heerlen had zich Maandagmiddag de mijnwerker Glay te Kerkrade te verantwoorden, beschul digd van het verstrekken van springstof aan een 3-tal personen Kooyman, Ver linden en Eeckhof, welke gebruikt is voor den bekenden aanslag in Den Haag, waarvoor laatstgenoemde personen ver oordeeld zijn. Bekl. bekende de springstof aan Kooy man geleverd te hebben. Naar hij mede deelde wist hij niet voor welk doel de springstof gebruikt zou worden. De ambtenaar van het O.M. eischte tegen bekl. Glas de maximumstraf, zijnde één jaar hechtenis. Uitspraak op 20 Maart a.s. VERKOOPINGEN, ENZ. BROUWERSHAVEN, 7 Maart. Ten overstaan van Notaris Korteweg werden heden alhier publiek verkocht, de vol gende onroerende goederen in deze ge meente Een Woonhuis, Schuurtje en Erf in de Molenstraat voor f 2100. 03.50 Aren Tuin aldaar, voor f 325. 03.50 Aren Tuin aldaar, voor f 300. 07.95 Aren Tuin aan den Hoofddijk, voor f 531. 10 Tuinen, genaamd „De Moolhoogte" voor f 100, f 110 per stuk. Ten overstaan van notaris Korte weg werden heden alhier voor de Erven van den heer L. van Sluis publiek ver kocht Paarden voor f 200, f 696 en f 638. overspanning, examenvrees, onrust, ge jaagdheid, worden verdreven door Freco's Zenuwtabletten, die in hooge mate kalmeerend werken. Per koker 60 oent. Verkrijgbaar Drogisteryen v. d. VALK en GUDDE, Zierikzee en L. G. v. ZALTBOMMEL, Tholen. (Ingez. med.) ONDERWIJS. HAAMSTEDE. Op de voordracht voor KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepente Zetten-Andelst, J. Tim mer te Montfoortte Nieuw Stadskanaal, G. Grootjans te De Meernte Nunen, G. J. van der Burght, cand. te Amster dam te IersekeL. J. S. Crousaz te Bedanktvoor Oude-Tonge, A. Meyers te Woubrugge. - In den ouderdom van 89 jaar is te Nijmegen overleden, ds. A. Scholte A.Hz., em. pred. Z.Eerw. stond vroeger o. a. te Stavenisse. Geref. Kerken. Beroepen te Emmer Compasouum, ds. Meindertsma te De Leekte Haarlem, Dr. S. P. Dee te Dwingeloo. Bedanktvoor Bleiswyk, J. Krtiger te Maarssen voor Grypskerke (W.), M. M, Horjus te Hendrik-Ido-Ambacht. Geref. Gem. Beroepen: te Gouda, J. Overduin te Moercapelle te Grand-Rapids (Michigan, Noord-Amerika), M. Hofman te Rysaen. bouwbank. De Rotferdamsche Handels- en Landbouwbank heeft, volgens de Tel., het pand Oostzeedijk 136 te Rotterdam aange kocht voor f 50.000. Brand in de woning van den ex-Kroon prins. Zondagavond ontstond, volgens de Tel., brand in de pastorie der Ned. Herv. Gem. van Oosterland, tijdelijk bewoond door den ex-Kroonprins en wel in de kamer van majoor Muldner von Müln- heim. De brand, vermoedelijk ontstaan door een verhitte kachelpijp, liet zich ernstig aanzien, doch burenhulp werd ingeroepen en weldra werd de eene em mer water na de andere op het brandende gedeelte geworpen, zoodat men spoedig den brand meester was. De schade aan de kamer, behang, zolder enz. is belangrijk. De Kroonprins was wegens een verblijf te Doorn bij zijn vader niet aanwezig. In de klauwen van een woekeraarster. Een 67-jarige juffrouw te Amsterdam wil de een pension oprichten. De f 250, die zij daarvoor ter leen behoefde, kon zij bij de enkele hier gevestigde voorschot bank, noch bij een instelling voor maat schappelijk hulpbetoon verkrijgen, omdat zij geen borgen had. Zoo kwam zij, ver telt de Tijd, bij een geldschietster terecht, die bij mondelinge overeenkomst f 250 leende tegen 10 pCt. per maand. Van toen af aan droeg zij van haar zuurverdiende geld elke maand f 25 af aan de woe keraarster, let wel: als rente, niet als af lossing. Toen zij na een paar maanden tweemaal dat bedrag niet kon betalen, werd eenvoudig 50 gulden bij de hoofd som opgeteld en was zij in het vervolg 10 pCt. van 't verhoogde bedrag, dus f 30 per maand aan rente schuldig. Doodelijk bang als zij was voor de bedreiging van de woekeraarster om, als zij in gebreke bleef, bij haar aan de deur „schandaal te maken", hield zij bijna vier jaar die betaling vol (aldus bij elkaar meer dan f 1400 betalende aan „rente", terwijl van eenige aflossing natuurlijk nog niets had kunnen komen), toen het Bureau van den Armenraad op het geval attent gemaakt door een kennis der juffrouw, er in slaag de haar uit den greep der woekeraarster te verlossen en de voorschotgeefster zuch tend de verklaring teekende, van verdere vordering af te zien. Teekenend voor de manier, waarop 't eenvoudige mensch ge ïntimideerd werd, was wel het „testa ment", door haar, toen zij eens geen rente betalen kon, onderteekend, waarbij zij haar „geheele nalating, zooals mijn inboe del en verders wat er is" aan de voor schotgeefster vermaakte. Gelukkig kon de Armenraad de juffrouw verzekeren, dat die, gewoon op een gezegeld velletje ge stelde „testamentaire beschikking", van nul en geener waarde was. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een spiritusdrinker. Op het boerenerf van „de Melm" vond de politie van Rens- woude een beschonken zwerver, die zich, volgens de Tel., de kleeding van 't lichaam scheurde. Hij bleek twee flesschen onver sneden spiritus gedronken te hebben. Hij is weldra overleden. Een ongelukkige. Een paar rechercheurs, die in de Fransche Bazar te Amsterdam surveilleerden, bemerkten een net ge kleed heer, die ter sluiks een hoesje van een paraplu van een der etalages weg nam. Zij volgden hem, zonder dat de be wuste persoon hiervan iets merkte. Iets verder op nam de man een zak-camera weg, even later gevolgd door een taschje. De rechercheurs arresteerden hem op hee- terdaad. Hij werd meegenomen naar het politie-bureau, alwaar men bij fouilleering de voorwerpen vond. De arrestant bleek, volgens de Tel., een bekend dominé te Amsterdam te zijn. Het geval wekte bij de politie eenige bevreemding, daar hij bekend staat als een rechtschapen mensch. Het bleek echter, dat de ongelukkige ten prooi was aan een ernstige zenuwaandoe ning, waardoor hij niet verantwoordelijk voor zijn daden gesteld kon worden. Hij is, nadat proces-verbaal was opgemaakt, op vrije voeten gesteld. Een Furie. In de stroohulzenfabriek te Leur ontstond twist tusschen de werk sters Chr. O. en A. J., die elkaar in de haren vlogen. Eerstgenoemde ging J. met een ijzeren staaf te lijf en gebruikte zelfs haar tanden om de tegenpartij af te we ren. Door het toezicht houdende personeel der fabriek moesten de vechtenden ge scheiden worden. Geneeskundige hulp moest voor J. worden ingeroepen, daar deze deerlijk mishandeld en gebeten was. Door de inmiddels gewaarschuwde ge- meente-politie werd tegen O. proces-ver baal wegens mishandeling opgemaakt. De Rotterdamsche Handels- en Land- VAN HEINDE EN TEIL De Matin deelt mede, dat de Genu- eesche conferentie op 10 April zal aan vangen. Poinoaré heeft besloten by de ope ning van de conferentie van Genna aanwezig te zyn en enkele zittingen by te wonen. Een langer verblyf is on- mogelyk wegens Millerands reis naar Noord-Afrika. Het Britsche Lagerhuis heeft het voornaamste artikel der wet inzake het Iersche verdrag met 183 tegen 30 stem men aangenomen. President Harding heeft een pro clamatie uitgevaardigd, waarby de uit voer van wapenen en munitie naar China wordt verboden. De Vesuvius is weer eens in krach tige werking. Het begon dezer dagen met twee lichte aardschokken. Vervol gens werd een eruptie kegel van 200 meter afgeworpenen thans worden asch, gloeiende steenen en lava uit geworpen. In Mei 1921 is een verordening te Pary s gemaakt, waarby bepaald wordt, dat voetgangers niet mogen wandelen op de rywegen. Eventueel moeten zy in een rechten hoek oversteken. Te Parys is teruggekeerd een vroeger Fransch zee-officier, genaamd Marillot, die achttien jaar lang als een tweede Robinson Crusoe op een der Gezelsehapseilanden, Tahaa, heeft geleefd. By na al de rivieren uit de Hooge Ardennen, de Lesse, de Ourthe, de Semois, de Virton en haar byrivieren, zyn buiten haar oevers getreden. Maandag is te Waukegan (V.S.) een proces begonnen tegen den gouver neur van Illinois, die beschuldigd wordt van het misbruiken van gelden, toebe- hoorende aan den staat Illinois. Uit Grenoble werd Zondag aan het Journal gemeld, dat men, by gelegenheid van een zwaar onweer, dat boven Dauphin gewoed en heel wat sohado

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1