Zierikzeesche Hl Nieuwsbode abonnement: Maandag 6 Maart 1922. zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. OOSTERLAND. AANBESTEDING. buiten lan d. binnenland. Pry 8 per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het bnitenland per jaar f 10,—. Afzonderlyke nummers 5 cent. Versohynt Maandag, Woensdag en Vrydag. 78ste JAARGANG. - No. 10746. Dir. A. i. DE LOOZE Jr. Ultg.-Redact. X. J. KOSTEN. van 1—3 regels 60 ets. van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. In bovengenoemde gemeente wordt voor ons blad een ijverig correspondent ge vraagd, liefst iemand die in de gelegen heid is de vergaderingen van den gemeen teraad bij te wonen. Zich aan te melden bij de Redactie. Gevonden voorwerpen Een klos naaigaren; een ijsslee; een gebedenboekje; een das; een ceintuur; een portemonnaie met geld; twee para- pluies; een pakje thee; een broche; een witte vrouwenmuts; een kinderzak; een mes; een paar kousen. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau vzin Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en de« namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee zullen in het openbaar bij inschryving aanbesteden: Het leveren van de BESPAN NING c. a. ten behoeve van den reinigingsdienst enz gedurende het 2de halfjaar van 1922 en het jaar 1923, met het beschikbaar stellen eener bergplaats voor drie vuilnis wagens en een kar voor algemeen gebruik. De voorwaarden dezer aanbesteding liggen van heden af ter gemeente-secre tarie ter inzage. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van den Gemeente bouwmeester. Inschryvingsbiljetten in te leveren by den Burgemeester vóór 25 Maart a.s. Ziekiizek, den 4den Maait 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. F. NAEREBOUT, 1°.-Secretaris. Het vermogen van ex-keizer Karl. Volgens mededeolingen van den be heerder van het vermogen van ex-keizer Karl, heeft Karl aan onroerend vermogen een villa in de nabijheid van Weenen en een kasteel in Stiermarken, aan roerend vermogen bezit hij 61/s millioen kronen in baar en ongeveer V/g millioen kronen aan effecten. Dit is, bij den tegenwoordigen koers, om in het buiten land te leven, niet veel. Dit particulier vermogen staat echter niet te zyner be schikking, daar het door den staat als waarborg voor de belastingen met een hypotheek is bezwaard. De kroon- juweelen, die de ex-keizer heeft meege nomen, hebben wel een aanzienlyke waarde doch zy zijn niet zyn particulier eigendom, maar familiebezit, en zy kun nen dus niet tot bestrijding van de kosten van het levensonderhoud dienen. De Russische Kerksieraden. De bekende Petersburgsche priester Wwedenski heeft zich tot alle geloovigen in Rusland en het buitenland gewend met een oproep, waarin hy zegtwij bezitten verschillende kostbaarheden die honderdduizenden menschen het leven zouden kunnen redden, te weten het goud, het zilver en de edelgesteenten, die wij aan de kerk zouden geofferd hebben; maar nu zoovele menschen van den honger sterven, moeten wy dat goud in brood omzetten, om hen te redden tot deze daad van menschelijkheiddwiBgt ons de honger die geleden wordt. Roofaanval in Ierland. Drie gewapende mannen hielden Vrij dag te Dublin twee beambten van het departement voor de pensioenen aan, die een zak droegen met 500 pond sterling; zij grepen den zak en 2 gingen er op de vlucht. De ambtenaren en anderen zet ten de roovers na en wisselden schoten met hen. In het gevecht werd de voor zitter der bestuurscommissie voor de Ier- sche gevangenissen doodgeschoten; een ander man werd gewond. Twee der roo vers werden gevat. Het geld werd weer in bezit genomen. De Maatschappij „Zeeland". Naar de Tel. van betrouwbare zijde verneemt zal de Maatschappy „Zealand" niet uit Vlissingen verplaatst worden. Wel kan een reorganisatie van den dienst tegemoet worden gezien, waaromtrent thans nog geen mededeelingen gedaan kunnen worden. EERSTE KAMER. De leden van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal. zijn ter vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 7 Maart, des avonds te 81/g uur. TWEEDE KAMER. Zitting, yan Donderdag 2 Maart. Een aantal kleine wetsontwerpen en conclusies op adresseft worden zonder stemming goedgekeurd. Bij de conclusie van het verslag der commissie betreffende het verslag der rekenkamer 1919 maakt de heer Duijs opmerkingen over den verkoop van mi litaire goederen aan Polen dat niet be paalt waarvoor Herzberger f 588,000 pro visie ontving. De minister van landbouw deelt mede, dat dé overeenkomst met Polen waarbij dit land zich verbindt dadelijk een deel tef ib»etalen en de rest in 10 jaar zoo goed als gereed is en dat Herzberger zich bereid heeft verklaard, zonder eeni- gen aandrang van de zijde der regeering zijn provisie na aftrek van onkosten en belasting in de schatkist te storten. Zonder stemming werd aangenomen de conclusie van het verslag der commissie, omtrent de inlichtingen en de nadere inlichtingen óp het adres van J. D. L. Ie Febvre, oud-resident van Sumatra's Westkust, te Padang, houdende verzoek, dat inzake zijn gedwengen eervol ont slag nadere inlichtingen worden Verstrekt, welke conclusies strekken tot het uit spreken van afkeuring over de ontslag aanzegging, als tot adressant gericht (par ticulier briefje van Gouverneur-Generaal) en van den wensch, dat een dergelijke wijze Van handelen niet meer zal voor komen. De minister van koloniën verklaart zich met de conclusies te kunnen vereenigen. De conclusie van het verslag inzake het adres van B. en W. van Woens- dreeht, houdende verzoek om restitutie van door de huur-commissie der gemeen ten Woensdrecht en Ossendrecht gemaak te kosten, welke conclusie strekt tot res titutie werd verworpen met 38 tegen 20 stemmen, waarmede de afwijkende con- clusie-Beumer, om den minister dank te zeggen voor de verstrekte inlichtingen is aangenomen. Voortgegaan wordt met de behandeling der begrooting van Binnenlandsche zaken. De heer De Wilde ontwikkelt zijn be zwaren tegen de opheffing van kleine gemeenten met haar veealal eigen en eigenaardig karakter. Ook met verschil in religie en materiëele levensvoorwaar den moet men rekening houden. Spr. hoopt dat de minister met zijn opmerkingen rekening zal houden. Er bestaan op het oogenblik plannen om alle gemeenten van het eiland Tholen samen te voegen. Tegen dergelijke plannen wil spreker den Min. ernstig waarschuwen, evenals tegen een vereeniging van de gemeenten op Noord- Beveland. Zoo iets zou tot ernstige moei lijkheden aanleiding geven. Wil de Min. iets doen voor Tholen, laat hij dan de Tholenaars van het veer bevrijden en hen een verbindingsbrug met Noord-Brabant geven. Spr. bestrijdt verder de zienswijze dat de groote steden boven het platteland zouden staan. Het platteland bezit wel degelijk „public spirit". Minister Ruijs behandelt verschillende g.renswijzigingsgevallen. Spreker zegt in het algemeen voorzichtigheid en verslag bij annexaties toe. (Zitting uan Vrijdag 3 Maart). Binnenlandsche zaken. De heer Bijleveld meent, dat er nog veel meer kan bezuinigd worden op uit gaven voor het centraal bureau voor sta tistiek. Hij vraagt beperking van de sta tistieken. De heer van der Waerden meent, dat op de statistiek niet moet worden bezuinigd. Statistiek is geen weelde, doch dringen de noodzakelijkheid. De heer Deckers ondersteunt het be toog van den heer v. d. Waerden. Niet het minst voor de industrie is de statis tiek van groote beteekenis. De Minister wil niet verder gaan met bezuiniging op de statistiek. De post wordt zonder stemming aange nomen. D%e heer van Zadelhoff verzet zich tegen de posten voor de burgerwachten en den vrijwilligen landstorm. De heer Dresselhuys waarschuwt den Minister tegen te groote bezuiniging op de burgerwachten. Hij wil de 700 milli oen patronen, die in voorraad zijn, bij oorlog, ter beschikking zien gesteld van de burgerwachten. De heer van Ravesteijn betoogt, dat de burgerwachten zijn opgericht, ofschoon in 1918 geen schaduw van revolutie was te bespeuren. De heer Snoeck Henkemans herinnert aan de revolutionnaire uitingen van Troel stra in 1918. Hij betoogt, dat de S. D. A. P. niet mag schimpen op de burgerwach ten, die haar hielpen beschermen tegen gelukken van haar plannen, waarvoor zij zelf zoozeer vreesde. De heer Duys verklaart, dat de S. D. A. P. in 1918 geen gewelddadige revolutie wilde. De Minister herinnert eveneens aan de uitingen van Troelstra en aan de vrees der S. D. A. P. voor het gelukken harer plannen. Hardnekkig verzet tegen burger wachten is het beste argument om hen te behouden. Hij zal met oorlog overleg gen over de beschikbaarstelling van pa tronen. De post burgerwachten wordt aange nomen met 45 tegen 17 stemmen, die voor i vrijw. landstorm met 46 tegen 17 stem men, die voor politietroepen met 41 tegen 18 stemmen. De heer Hiemstra vraagt hooger uitkee- ring voor de werkloozen in de veen- streken en komt op tegen de onware beweringen van den heer Braat in zijn schriftelijke vraag aan den Minister, om trent de niet noodzakelijkheid van steun in de veenstreken. De heer van Vuuren spreekt uit eigen ervaring eveneens de beweringen van Braat tegen. De heer Schaper vraagt, of de werk- looze veenarbeiders niet elders kunnen worden te werk gesteld. De heer Braat verklaart, dat hij meer malen hoorde, dat er in de venen te veel wordt gesteund. De Minister zegt, dat hij niet beschikt over gegevens, welke zouden aantoonen, dat de heer Braat gelijk heeft. Het komt hem voor, dat de afgevaardigde te veel generaliseerde. Verbetering der steunregeling wordt overwogen. De stemming over de begrooting van Binnenlandsche zaken zal Dinsdag plaats hebben. Uit Stad en Provincie en wenschte de leden toe, dat zij in dit loopende jaar weer gesteund en gesterkt mogen worden, waarna hij de vergadering met dankgebed sluit. ZIERIKZEE. Binnen enkele dagen moet een verkiezing plaats hebben van de leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, afdeeling „Grootbedrijf". Voor de afdeeling „Kleinbedrijf" is de verkie zing, zooals reeds is gemeld, bij enkele candidaatstelling, geschied. Voor deze omgeving wordt ten zeerste aanbevolen de heer J. Enzlin, die ver schillende kwaliteiten in zich vereenigt voor de hem wachtende taak. Een model van het stembiljet wordt ieder kiezer toegezonden. Door tusschenkómst van den cor respondent der Arbeidsbemiddeling, A. Viergever, werd de staking bij de firma Hoogerheide Co., sigarenfabrikanten al hier, tot een goede oplossing gebracht. BRUINISSE. Donderdagavond hield de vereeniging „het Groene Kruis", afd. Brui- nisse,hare jaarvergadering. Nadat de voorzitter, ds. Waardenburg de vergade ring met gebed had geopend, heette hij de aanwezigen welkom en sprak er zijn blijd schap over uit, dat er meer leden tegen woordig waren dan gewoonlijk en hoopte dat de vereeniging ook door deze bijeen komst vooruit zou gaan, doordat de aan wezigen ook andere.-, zouden opwëkken de afdeeling te steunen. Hoewel de ver eeniging niet bepaald achteruit gaat, is er wel eenige stilstand, en stilstand is achteruitgang. Door den secretaris wer den nu de notulen der vorige vergadering gelezen, die na een aanmerking van dhr. J. Muller werden goedgekeurd. De heer Hage, penningmeester, deed rekening en verantwoording van zijn gehouden be heer. Daaruit bleek, dat de Inkomsten be droegen f 948,145, de uitgaven f 532,66, al dus een goed slot van f 415,485. De voor zitter gaf eenige uitlegging van verschil lende posten, waarna de comm'issie van onderzoek, bestaande uit de heeren Bos- sers en F. van Vessem, de rekening on derzocht. Zij werd in orde bevonden en de voorzitter dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer en voor de diensten als zoodanig aan de vereeniging bewezen. Daarna bracht ds. Waarden- burg verslag uit van de vergadering der Prov. vergadering te Goes gehouden, die door hem als afgevaardigde was bezocht. De volgende vergadering zal te Vlissin gen worden gehouden. De heer van den Berg deed nu voorlezing van het jaarver slag, daarin memoreerende wat zooal voor de vereeniging was aangeschaft, en wat op de bestuursvergadering was verhan deld. De voorzitter deed nu voorlezing van de materialen in het magazijn voor handen en deelde mede, dat 37 leden daar van gebruik gemaakt hadden. Bij de ge houden bestuursverkiezing werden de aftredende heeren ds. Waardenburg en dr. de Kok met 40 van de 41 stemmen herkozen. Beiden namen hunne herbenoe ming aan. De voorzitter hoopt, dat God hun de kracht zal geven hun betrekking naar eisch te vervuilen. Alsnu geeft hij verslag van de pogingen gedaan om een verpleegster te verkrijgen, pogingen, die echter mislukt zijn. Bij de rondvraag vraagt men of er verder pogingen zullen worden aangewend. De secretaris leest daarop een deel der notulen van de be treffende bestuursvergadering voor, waar uit bleek, dat er weinig kans is om aan de noodige finantiën te komen. Ook de voorzitter wijst er op, dat er geen uit zicht is om te kunnen denken, dat even- tuëele pogingen zullen slagen. De heer M. Flohil wijst op de wenschelijkheid om nog een anderen ruststoel op te doen. Het bestuur zegt toe, daar werk van te zullen maken. De heer Jonker dankt voor het gebruik van de ligtent, die hij niet meer noodig heeft, daar zijn dochtertje weer zoo goed als hersteld is. De voorz. wenscht hem geluk met dat herstel, waar uit blijkt, dat de tent een der middelen in Gods hand heeft mogen zijn, die daar toe medewerkten. Nog wordt medege deeld, dat door den heer Vijverberg aan den penningmeester eene geldelijke bij drage is ter hand gesteld voor de tent, die door zijn zoon gébruikt wordt. Daar niemand meer het woord verlangt, dankt de voorz. voor den vriendschappelijken geest, die in de vergadering heerschte VERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 3 Maart. Heden werd al hier ten overstaan van notaris Bier- masz, publiek verkocht: Een woonhuis en erf, aan de Hoofdpoortstraat, wijk C na. 592 voor f 1375,—. AANBESTEDINGEN. BRUINISSE. Bij de Woensdag gehou den aanbesteding voor het bouwen van iwee lokalen aan de Bijzondere school werd ingeschreven voor Metselwerk, door dhr. M. van Oeveren, Bruinisse, f 7760; J. Stouten, Oosterland, f 6150; gebr. Capelle, Bruinisse, f 6915; J. Deur- loo, id. f 6577; Timmerwerk: Bouterse, Sirjansland, f 7132; S. Moelijker, Ooster land, f 7481; D. Meerman, Bruinisse, f 6188; Smidswerk: Kesteloo, Bruinisse, f 1474; Schilderwerk: A. Schippers, Brui- fnisse, f 1425; J. M. Wesdorp, id. f 1420; H. Deurloo, Oosterland, f 675; Nic. Reijn- houd, Bruinisse, f 1408; Van Wouwen, id. f 1390; de massa: St. Capelle, Brui nisse, f 15089. De gunning zal later ge schieden. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk Beroepen: Te Doornspijk (toez.), te Kampen en te Ouderkerk a.d. IJssel, W. J. van Lokhorst te Bennekom. Te Ottoland-Goudriaan (toez.) J. H. Th Rappard te Brakél. Te Warmond, H. W. J. C. Hanselaar te Heerjansdam. —Te Grijpskerke (toez.) J. F. Ossewaarde te Overdinkel. Te Vollenhove en te Spannum, W. J. de Wilde te Burum. Te IJsselstein, J. Bus te Ouddorp. Te Driebergen, G. Bolkesteyn te Kat- wijk-aan-Zee. Te Nijmegen, J. A. van Selms te Dedemsvaart. Te Stavenisse, A. Feenstra té Oudenhoorn. Bedankt: Voor Ermelo, W. J. van Lok horst te Bennekom. OOSTERLAND. Woensdag 8 Maart (biddag) 9,30—2 ure leeskerk; 5,30 ure ds. Jansen van Langerak. BRUINISSE. Woensdag 8 Maart (bid dag) 9,30 en 2 ure, ds. Jansen van Lange rak. Geref. Kerken. Beroepen: Te Maasland, A. Thielen te Axel. Te Maastricht, A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Te Hellevoetsluis en Nieuw-Helvoet, W. Bech te Pijnacker. Te Zoutkamp, J. Hoekstra te Ten Post. Aangenomen: Naar Warffum, B. Hage naar te Eestrum (Fr.) Bedankt: Voor IJsselmonde, J. W. Es- selink te Schoonhoven. ANNA JACOBAPOLDER. Zondag werd i. H.' Veldkamp alhier bevestigd door ds. J. D. Wielenga van Hoofddorp, die tot tekst had 1 Petrus 2 5. Z.E.W. verbond zich aan deze gemeente met een gloedvol voorgedragen leerrede over Joh. 1 7, sprekende over de getuigenis van het licht. De nieuwe leeraar werd toe gesproken door ouderling Van Beek, broe der Vogelaar en het hoofd der .chr. school. Geref. Gem. OOSTERLAND. Woensdag 8 Maart (biddag) 9,30—2 ure en 6 ure, dhr. J. v. Vliet van Boskoop. BRUINISSE. Woensdag 8 Maart (bid dag) 9,30, 2 en 5 ure, ds. Vreugdenhil. Bedankt: Voor Passaic (New-Jersey, N. Amerika), R. Kok te Aagtekerke. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Boskoop', J. A. Riekel te Zaandam. Aangenomen: Naar Maassluis, J. de Bruin te Broek op Langendijk. Bedankt: Voor Rozenburg, R. E. Sluiter te AssenSmilde. Oud-Geref. Kerk. BRUINISSE. Woensdag 8 Maart (bid dag) 9, 2 en 5 ure, leeskerk. VAN HEINDE EN VER. Te Fiume hebben hevige schermut selingen plaats gehad. De stedelijke gou verneur heeft een proclamatie uitgevaar digd, waarin hij verklaart, dat hij ge dwongen is, door zijn overgave aan de revolutionnairen, zijn gezag in handen te stellen Van het com. van nat. verdediging. Volgens de Belgische bladen zal ko ning Albert tijdens zijn a.s. Verblijf te Rome den 13en dezer een bezoek' bren gen aan den Paus. De datum van de Genueesche con ferentie schijnt nog niet vast te staan. Mevr. Bessarabo en haar dochter zullen in Mei voor de jury terecht staan. Onder de verdedigers bevindt zich o.a. de Moro Giaferri. In de Spaansche Kamer heeft de minister van oorlog over de nederlaag van Melilla verklaard, dat de verant woordelijkheid zal worden vastgesteld en dat de schuldigen zullen worden gestraft. Het Iersche postpersoneel heeft met ingang van Zaterdagnacht 12 uur de sta king afgekondigd. Na een bespreking Van 5 uur tus- schen reeders en zeelieden is de sta king te Hongkong voorloopig bijgelegd. Belga meldt uit Appenzell, dat de moordenaar van de wachter van 't ob servatorium op den Santis zelfmoord heeft gepleegd. De politie die hem, zocht vond hem dood in een berghut; hij had zich! opgehangen. De Zweedsche binnenlandsche post- tarieven zullen met ingang van 1 Juli met 25 pCt. worden verminderd. Een bericht uit St.-John (Newfound land) behelst, dat de Oceaan over een ongewoon groote uitgestrektheid met ijs- schotsen bedekt is, waardoor in het Wes ten van den Atlantischen Oceaan toe standen ontstaan zijn, die Voor de scheep vaart ernstiger zijn dan in vele jaren het geval is geweest. Het aantal personen dat door den hongersnood in Rusland geteisterd wordt, 'bedraagt meer dan 30 millioen. Uit Lorenzo-Marques wordt gemeld dat een cycloon de haven tusschen Beira en Qualimane heeft verwoest. 5 Euro peanen en 30 inlanders zijn omgekomen. De Fransche regeering heeft beslo ten den zomertijd met ingang van 26 Maart a.s. in te Voeren. Te Montreal (Canada) is het dertig jaar geleden voor een millioen dollar giebouwde stadhuis totaal door brand verwoest. In de St.-Paul Cathedraal te Lon den is Vrijdag, op denzelfden tijd waar op het stoffelijk overschot van Sir Er- nest Shackletón in Zuid-Georgië ter aarde werd besteld, een dienst te zijner ge dachtenis gehouden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ernstig ongeluk. Een ernstig ongeval had te Oudkarspel plaats. Een fietsrijder kwam te vallen,rjuist toen de ledige met twee paarden bespannen meelwagen van den heer B. passeerde. De fietsrijder kwam onder den wagen terecht en werd be wusteloos met ernstige kneuzingen opge nomen. Zaterdag is hij overleden. Doordat de fiets onder de paarden terecht kwam, sloegen deze op hol, waardoor de rij knecht van den wagen tusschen de paar den terecht kwam en daarna den wagen over zich heen kreeg. De ijlings ontboden geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. Te water geraakt. Te Middelburg is opgehaald 't lijk van den 46-jarigen schip per A. B. W. uit Hoofdplaat, die vermoe delijk door drankmisbruik te water is geraakt. De man iaat een vrouw met zes kinderen achter. De Broekhaijszaak. De heer Broekhuys heeft, naar het Vadert, meldt, den minis ter van justitie verzocht, het teruggeven te gelasten van een bedrag van f 25.000 aan zijn echtgenoote en andere van justi- tiewege in beslag genomen gelden aan de Rotterdamsche Handels- en Landbouw- bank. Verder heeft hij opheffing verzocht van het verbod aan de posterijen tot uitbetaling van de aan de bank gezonden postwissels. Ongelukkig schot. Toen de heer G. Otterman, landbouwer te Berkum Brink- hoek (O.), zijn geweer schoon maakte en onder andere met een stok de oude pa tronen uit den loop trachtte te verwijde ren, ging het geweer af en trof O. de volle lading in de borst. In zorgvollen toestand werd hij onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Doodslag. Te Selzaete (België) is tijdens het carnaval een werkman uit Westdorpe (Zeeuwseh-Vlaanderen) door een Belg aan gevallen en met een hard voorwerp op het hoofd geslagen. Zijn lijk is later uit het kanaal opgehaald. De dader is aange houden. -T' Een tegenuallerInzake de kwestie over uitkeering aan de hengstenvereeniging te Heen bij Steenbergen voor verrekening van den hengst „Artist de Laboureur, die voor f 110.000 was verzekerd bij de Eer ste Nederl. Onderl. Paarden- en Veeverz.- Mij., is thans beslist, dat de uitspraak van de rechtbank tot uitbetaling van f 93.500 aan de Hengstenvereeniging, thans voor het Hof in appèl behandeld, is ver nietigd en de oorspronkelijke eisch niet- ontvankelijk is verklaard. Poolsche aardappelen. Enkele dagen ge leden zijn bekende exporteurs uit Stads kanaal en uit de omgeving naar Polen afgereisd met het doel daar aardappelen te koopen, zoowel voor invoer in Neder- I land, als rechtstreeksche levering aan Bel gië en Frankrijk. Thans wordt bericht, dat goede consumptie-aardappelen en tegen redelijken prijs te koop zijn en wor den de noodige maatregelen getroffen voor dezen nieuwen handel. TELEGRAMMEN. ROTTERDAM (V.D.) Zaterdagnacht is in de Zandstraat gevochten. Bij een rel letje is een agent tegen den grond ge slagen. Ongeveer twaalf uur moest de politie eenige café's in de buurt ont ruimen. Om 1 uur ontstond in een huis van dé B. tusschen een bezoeker en vrouw1 de B. twist. De bezoeker werd zoodanig met een pook bewerkt dat hij naar het ziekenhuis moest worden ver-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1