Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behooreiide by de van Yrydag 3 Maart 1922, no. 10745. BUITENLAND. Het liuwelyk van prinses Mary. Vele bladen hebben reeds melding ge maakt van de feestelijke stemming, waar in Londen ter gelegenheid van 't huwe lijk van prinses Mary en burggraaf Las- cellles heeft verkeerd, en van de geest driftige begroeting, welke de koninklijke familie, en in de eerste plaats de bruid, van de zijde der menigte ten deel is ge vallen, toen de vorstelijke stoet zich van 't Buekingham-paleis naar de Westminster Abdy begaf. Ter aanvulling dezer berich ten ontleenen wij nog enkele bizonder- heden aan de verslagen over de huwelijks inzegening in de Abdij. Nadat de geheele koninklijke familie de kathedraal had be treden, en alle plaatsen waren bezet, be gon de dienst, welke door den aartsbis schop van Canterbury werd geleid. In de oude, halfduistere kerk, waar de hon derden bezoekers een bonte kleurenmen geling vormden, rolden de orgeltonen met diepen klank, en weergalmde het „Loof mijn ziel, den Koning der Hemelen", dat door het koor werd gezongen met machtig geluid. „Wie gedft deze vrouw ten huwe lijk aan dezen man?", vroeg de aartsbis schop, en de koning, die zijn dochter had binnengeleid, gaf deze aan den bruidegom over. Daarna volgden het gebed en de ceremoniën van den dienst, die werden onderbroken door koorgezang en orgel spel. Nadat de geestelijke de bruid en den bruidegom had gevraagd, of zij met elkaar in het huwelijk wilden treden, en beider „I will" had geklonken, schoof Lord Lascelles den huwelijksring aan den vinger van prinses Mary, waarna 't jonge paar zich naar het altaar begaf en neer knielde in gebed. De koning en koningin, de koningin-moeder Alexandra, de prin sen en prinsessen en het gansche gevolg knielden mede. De religieuse ceremoniën, de opneming der huwelijksacte in de registers der kerk duurde ongeveer een half uur, waarna de stoet onder de tonen van de bruidsmarsch uit „Romeo and Juliet" de kathedraal ver liet. Toen het jonge paar, omgeven door de acht bruidsmeisjes en gevolg door de koninklijke familie, voor de menigte zicht baar werd, brak een donderend gejuich los, dat vele minuten duurde en zich vermengde met het gelui der klokken van den toren der oude Abdij. BINNENLAND. De Rijksmiddelen. De rijksmiddelen stijgen weer; de op brengst over Januari 33,4 millioen doet maar weinig onder voor de re cord Januari van 1920 (33,5) en steeg 2,1 millioen boven Januari 1921. Dat de opbrengst beneden het een twaalfde der raming blijft is voor het begin des jaars een gewoon verschijnsel. De stijging is uitsluitend te danken aan de groote op brengst der inkomstenbelasting, die het V12 der raming verre overtrof en 3,2 millioen meer was dan verleden jaar. Wat uit andere middelen meer binnen kwam legt in vergelijking hiermede geen gewicht in de schaal. De grondbelas ting bracht |een paar ton meer op, de vermogensbelasting en de successiebelas ting gaven elk een ton meer, maar dè dividend- en tantièmebelasting zet haar in December begonnen daling voort. Per soneel was een paar ton lager; de ac cijnzen op zout en geslacht leverden min der op en gedistilleerd haalde de op brengst van Jan. 1921 niet eens. Alleen suiker geeft een mooi cijfer te zien (4.7 tegen 3,1 millioen). Een lichtzijde vertoonen de invoerrech ten, die van 2.7 op 3 millioen vooruit gingen. De O.W.-belasting heeft nog bijna 9,3 millioen opgebracht tegen 14,3 millioen in Januari 1921. De inkomsten ten bate van het Leeningsfonds 1914 liepen van 6,5 tot 8,2 millioen op. Tabaksbelasting, De tabaksbelasting, die eerst met 1 Maart ingevoerd zou worden, zal nu waarschijnlijk met 1 Mei in werking treden. OphefJiug huurcoiumissies verzocht. Het bestuur van den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwkundi gen heeft zich gewend tot den Minis ter van Arbeid en Justitie met het ver zoek om tot opheffing van de Huur- commissiewet over te gaan. Dit verzoek is daarop gemotiveerd, dat het laaghou- den der huren van reeds gestichte wo ningen een steeds ernstiger belemmering blijkt voor den bouw van nieuwe wo ningen, daar de huurders dan de veel duurdere de voorkeur geven. De woningnood voor den middenstan der zal na afwerking van de thans in uitvoering zijnde bouwplannen zoo goed als geheel zijn gelenigd, terwijl wat ar beiderswoningen betreft, het vragen van een huur, die hooger is dan economisch te billijken valt, in verband met het hui dige loonpeil een feitelijke onmogelijk heid is geworden. Voor het geval ver huurder en huurder het niet eeens kun nen worden, geeft de huuropzeggingswet toch voldoende bescherming. Beperking van het verbod van hertrouwen. De Wet van 18 Februari 1922, tot be perking van het verbod van hertrouwen, gelegen in artikel 90 van het Burgerlijk Wetboek is Woensdag afgekondigd. Art. 90 bepaalt, dat tusschen personen, wier huwelijk, om welke reden ook, door echtscheiding is ontbonden, nimmer een nieuw huwelijk .mag plaats hebben). TWCEOE KAMER. Zitting uan Woensdag 1 Maart. Begrooting van binnenlandsche zaken. De replieken worden voortgezet. De heer Beumer betoogt, dat de Bre- dasche politie-agent terecht ontslagen werd. De heer Kolthek dient een motie m, waarin wordt afgekeurd, dat de regee ring in 1918 gebruik gemaakt heeft van troepen naar Den Haag gezonden door Katholieke en anti-revolutionaire kiesver- eenigingen. De heer Dresselhuys zal tegen de moties, inzake de steunverleening aan Rusland stemmen. De regeering dient echter de particuliere liefdadigheid zooveel moge lijk te steunen. De heer A. P. Staalman zal stemmen vóór de motie-De Jonge (1 millioen voor Rusland.) De heer Schokking verklaart zich tegen de motie, inzake hulpverleening aan Rus- land. De heer Wijnkoop verzet zich door ge schreeuw, als de voorzitter hem 't woord ontneemt, nadat hij} 6 friinuten na de regle mentaire 10 minuten heeft gesproken. De voorzitter hamert eenige minuten, waarna de heer Wijnkoop zijn geschreeuw staakt en het verzet opgeeft. De minister dupliceert. Hij verklaart, dat hij de denkbeelden van den heer Dresselhuys, inzake de hulp aan parti culiere liefdadigheid ten aanzien van Rus land ernstig zal overwegen. De heer Van de Laar wijzigt zijn motie zoodanig, dat zij in het algemeen vraagt, om bevordering der steunverleening, door de Regeering, doch trekt haar weer in, op grond van de verklaring van den Mi nister. De motie-Wijnkoop (10 millioen voor Rusland) werd verworpen met 71 tegen 11 stemmen; de motie-De Jonge (1 milli oen voor Rusland) werd verworpen met 55 tegen 27 stemmen; de motie-Kleere,- koper (onderzoek naar het geval van den Bredaschen politie-agent, werd verworpen met 47 tegen 35 stemmende motie-Kleere- koper (afkeuring van de tooneelcensuur door sommige burgemeesters) werd ver worpen met 45 tegen 37 st.de motie- Kolthelc (afkeuring van het gebruik van den Vrijwilligen Landstorm in 1918) werd verworpen met 58 tegen 23 stemmen. Uit Stad en Provincie. ZIER1KZEE. In de Maandag gehouden algemeene vergadering der Coöp. Boe renleenbank alhier werd verslag over het afgeloopen boekjaar uitgebracht, waaruit bleek dat aan spaargelden ontvangen was f 56.259.60 en terugbetaald f 52381,84, aan voorschotten was verstrekt f 8750 en terugbetaald! f 7975, in loopende reke ning was ontvangen f 70123,67 en uit betaald f 73911,93. De balans wees aan spaargelden f 72386,98, uitstaande voor schotten f 48875, verstrekt in loopende rekening f 38641,59 en ontvangen in loo pende rekening f 6322,53. De heer J. J. van den Bout wera als bestuurslid en de heer Joh. V. d. Wekken Az. als lid Van den raad van toezicht herkozen. Terwijl de heeeren W. ten Haaf Jacz. en J. C. van der Maas als plaatsver- vangiende bestuursleden werden gekozen. HAAMSTEDE. Dinsdag j.l. hield de har monie „Witte van Haemstede" met mede werking van de Rederijkersvereeniging „Vooruitgang zij ons Streven" te Burgh een uitvoering in de zaal van hotel Bom alhier. De zaal was flink bezet. Door „Witte van Haemstede" werden een 8-tal muzieknummers ten gehoore gebracht, die over 't algemeen zeer goed werden uitge voerd. „Vooruitgang zij ons Streven" gaf 2 blijspelen: „Tooneelstudiën" en „Twee oude bekenden" of „de gevolgen van een rukwind". Beide stukjes werden uitstekend vertolkt. Door dhr. J. v. d. Velde werd bovendien nog een humoristische voor dracht gedaan. Een krachtig applaus be loonde de medewerkers voor hunne moeite. Bij het einde der uitvoering dankte de voorzitter der Harmonie allen, die mee gewerkt hebben om dezen avond te doen slagen en in 't bizonder „V. Z. O. S." van Burgh. Een geanimeerd bal besloot den gezelligen avond. SCHERPENISSE. Gedurende 7 jaar is de heer M. Hage Johz., leider van de zangvereeniging. Aangezien hij nu sedert ongeveer een jaar ook de leider van het muziekgezelschap is, gaf hij aan de leden der zangvereeniging te kennen, dat de werkzaamheden aan beide vereenigingen verbonden, samen vier avonden in de week, te druk waren en daarom besloten was ontslag te nemen. Doch op herhaald verzoek der leden besloot hij zijn taak weer voort te zetten. Uit dankbaarheid hebben de zangers hem een zilveren hor loge met ketting cadeau gegeven. ST.-MAARTENSDIJK. Openbare Raads vergadering op Woensdag 1 Maart j.l. Allen tegenwoordig. De voorz. opent de vergadering met een korte toespraak. Hij spreekt over vele zieken en overledenen reeds dit jaar, waaronder ouden en jon gen. Hij heet den heer de Graaf welkom, welke na langdurige ziekte thans weder hersteld is. Onder de ingekomen stukken was o. m.: Goedkeuring begrotingswij ziging. Rijksbijdrage Huurcommissiewet tot even bedrag van f 120,82 over 1921. Goedkeuring gemeente-rekening over 1920. Commissie tot wering van schoolverzuim zal worden gehandhaafd. Den secretaris zal een belooning toegekend worden als corresp. Arbeidsbemiddeling en boekhou der Woningbedrijf. Aan de Haven zal overeenkomstig het verzoek der Schip persvereniging „Schuttevaer" te Stave- nisse gedurende den geheelen nacht van laatste kwartier—Nieuwe Maan tot het eerste kwartier verlichting worden aan gebracht. De kosten hiervan worden ge raamd op f 100. Aan het bestuur der on- der-afdeeling „St.-Maartensdijk" tot be strijding der tuberculose, zal f 152 toe- gekend worden wegens gemaakte ver- plegingskosten. Voorts zal aan genoemde onder-af deeling een subsidie toegekend worden van f 50 per jaar. Het verzoek tot weder invoering der kermis wordt ver- worpen met 4 tegen 3 stemmen. Aan de Arbeidersbonden zal op daartoe gedaan verzoek verder steun worden toegekend aan uitgetrokken werklooze arbeiders. Een voorstel tot aanschaffing van een electri- sche stofzuiger, waarvan de kosten be dragen f 155, moet worden aangehouden tot een volgende vergadering wegens sta king van stemmen. (De heer Hage had de vergadering verlaten). Hèt verzoek der Bank voor Nederlandsche gemeenten aan- deelen te nemen, wordt verworpen. In verband met het in voorraad hebben van benzine en petroleum in woningen wordt de politie-verordening zoodanig gewijzigd dat men niet meer in huis zal mogen heb ben dan 30 Liter, terwijl achter petroleum en benzine worden gevoégd de woor den „en andere licht oricbrandbare stof fen". De verordening op het gebruik van de haven of kaai, wordt zoodanig gewij zigd, dat elk schip van welken inhoud ook de haven zal mogen binnenkomen. Met betrekking tot de schilderijen en be kers wordt besloten geen subsidie toe te kennen voor restauratie der schilderijen. In verband met artikel 9 der Woningwet wordt besloten sollicitanten op te roepen voor de daarbedoelde betrekking tegen een wedde van f 200 per jaar. De heer Koopman verklaart de rekeningen bij den gemeente-ontvanger te hebben ingezien. Hij meent, dat te veel werkuren in reke ning zijn gebracht voor het witten der Bewaarschool. Hij stelt voor een commis sie van onderzoek te benoemen, welk voqrstel wordt aangenomen. Dhr. Koop man vestigt voorts de aandacht op weg- verbeteringen, die hij meent, dat nood zakelijk zijn. De heer de Graaf spreekt over landverloting, wanneer perceelen open komen, wil hij deze alleen doen verloten onder menschen die volstrekt geen land bezitten. Hij verzoekt voorts behoorlijk onderhoud der openbare lagere school, wat, naar de commissie van toe zicht op het lager onderwijs meent, te wenschen overlaat. Een voorstel van den heer de Graaf, de instructie van de vroed vrouw zoodanig te wijzigen, dat ook toe slag wordt verleend aan personen aange slagen in de derde tot vijfde klasse van den Hoofdelij ken omslag wordt aangehou den. Hij verzoekt voorts te willen onder zoeken, hoe 't staat met de belooningen toegekend bij het zetten van vloedplanken. De heer Vroegop informeert of raadsleden inderdaad bevoegd zijn de rekeningen bij den ontvanger na te zien, waarop de voor zitter bevestigend antwoordt. Hij infor meert voorts of B. en W. gerechtigd zijn een schoollokaal voor godsdienstonder wijs af te staan. De voorzitter antwoordt bevestigend, 't geldt hier uitvoering eener wet. De voorzitter deelt mede, dat meer malen repetities worden gehouden door de muziekvereeniging. Aan schoonmaak sters gaf de muziekvereeniging f 20 per jaar, wat eenmaal is uitgekeerd, doch daarna niet meer. Hij meent, dat moet worden zorg gedragen, dat telkens be hoorlijke belooning uitgekeerd wordt daar anders het schoonhouden uitblijft. De heer Vroegop meent, dat deze zaak uitgemaakt moet worden tusschen de schoonmaak sters en de muziekvereeniging, daar de Raad zich hiermede niet te bemoeien heeft, alleen als verder niet voor behoorlijke schoonmaking wordt zorg gedragen, kan de Raad ingrijpen. Met de belooning heeft de Raad thans niets te maken. De heer Koopman deelt mede, dat ook de Zang vereeniging niet behoorlijk zorgdraagt voor 't schoonhouden der openb. school. Op voorstel van den heer Quakkelaar zal een lichtpunt aangebracht worden bij de woning van I. Hage. Hierna sluiting. RECHTZAKEN. Woensdag 22 dezer zal het gerechtshof te 's Gravenhage behandelen de zaak tegen de bedrijvers van den bomaanslag, gepleegd tegen het huis van majoor Ver- spijck aan hel Frankenslag in Den Haag. Broekhuys eischt schadevergoeding. Door W. H. Broekhuys is besloten tegen den Staat der Nederlanden een pro cedure te maken tot betaling van schade loosstelling van een bedrag van 1 millioen gulden. LANDBOUW EN VEETEELT. Tentoonstelling van trekpaarden. De groote vooruitgang van de fokkerij van het trekpaard in Nederland heeft de vereeniging Stamboek voor het Ne derlandsche Trekpaard (Belgisch type) doen besluiten, op 12 en 13 Juli de tweede nationale tentoonstelling in Den Haag te houden. Deze tentoonstelling, waarvoor alle provinciale afdeelingen haar medewerking hebben toegezegd, zal omvatten hengsten en merries boven den 2-jar. leeftijd, naar ouderdom en grootte in Verschilelnde rubrieken gerangschikt, en heeft ten doel, het buiten- en binnen land den stand van de trekpaardfokkerij in Nederland te toonen. ST.-MAARTENSDIJK. Het voorloopig bestuur van de nieuwe Pluimvee-vereeni ging, hield Maandagmiddag eene bijeen komst. De heer van Asperen Vervenne, de hoofd-assistent van den rijks-pluim- vee-consuient was ook aanwezig. Nadat de groote „V. P. N." (vereeniging tot bevordering van de Pluimvee- en ko nijnenteelt in Nederland) door den oorlog jammerlijk uit elkaar is geslagen, is nochtans de afd. Zeeland blijven bestaan. Dat deze nieuwe vereeniging op het eiland1 Tholen zich als afdeeing bij de V. P. Z. zou aansluiten gaf hij gaarne in overweging. De statuten die kort en krachtig dien den te wezen werden in een ontwerp belichaamd en waaraan is ontleend, dat de vereeniging tot bevordering van de pluimveeteelt op het eiland Tholen zal gevestigd zijn te St.-Maartensdijk en tot doel heeft het bevorderen van de pluim veeteelt en pluimveeproducten door het zoeken van wegen om de hoogste prij zen te bekomen van de producten; het bevorderen van het fokkerijwezen door het oprichten van fokstations, het ver beteren van het pluimvee en het con troleeren van foktoomen; het houden van cursussen en voordrachten op het gebied van de pluimveeteelt; het verspreiden van populaire geschrilten; het behartigen der belangen bij de provinciale en plaatse lijke besturen en verder al hetgene wat bevorderlijk kan zijn aan het doel. De vereeniging zal bestaan uit eere leden, begunstigers tegen een minimum- bijdrage van f 2,50 's jaars en gewone leden tegen een contributie jaarlijks door de algemeene vergadering te bepalen. Nadat was goedgevonden om dit ont werp aan de algemeene vergadering ter goedkeuring aan te bieden en tevens voor te stellen daarop -de Koninklijke bewil liging te vragen, werd' het woord ver leend aan een vertegenwoordiger der firma W. J. Krudde, eierhandel te Deven ter, die met de vereeniging een contract wilde sluiten tot afname der eieren en Dij welks bepalingen, naar gelang van hunne beieekems, korter ai langer werd stilgestaan. Ten opzichte der kwaliteit van de eieren wordt bedongen, dat al leen dezulke worden aangenomen van eigen kippen van de leveranciers (leden der vereeniging) terwijl niet-versche of onzindelijke eieren geweigerd worden. De onzindelijkheid der eieren kan worden voorkomen door zindelijke legnesten te gebruiken, terwijl de bevuiling met slijk, dat niet altijd te vermijden is, grooten- deels kan worden weggenomen door het hok met kat te bestrooien. Nu wordt meesttijds de zindelijkheid betracht door het ei met water ai te wasschen, doch ai moge dit bevorderlijk zijn aan het oog, geenszins is 't dit aan de kwaliteit, omdat hiermede het laagje vet dat op de schaal van het ei ligt, wordt wegge nomen en de poreusheid der schaal het bederf van het ei bespoedigt. Afkrabben met een mes verdient de voorkeur. Aangaande het gewicht der eieren ze worden niet per stuk gekocht wordt eene nauwkeurige controle van de zijde der firma uitgeoefend. Voor de prijsbepaling staan twee we gen open, eerstens die, op de basis van den prijs der Roermoncische mijn en tweedens eene bepaling voor de firma zeive. De eerste methode wordt gevolgd in de oostelijke provinciën, daar de Roer- mondsche mijn een schier officieele coöpe ratie is en een zoo belangrijke markt is, circa een millioen eieren per week wor den verkocht. Zoodra de prijs op die mijn bekend is, ontvangt de firma daar van opgave, die op dezen basis wel te onderscheiden van dien prijs, omdat zij voor erkend goede eieren twee cents per k.g. meer betaalt aan hare leve ranciers mededeeling doet van haren prijs. Aan het systeem van deze mijn is ver bonden eene uitbetaling na 14 dagen der levering, omdat zij het stelsel hul digt, dat üe eieren eerst moeten zijn verkocht, waardoor de firma eerst nè 3 weken afrekent. De tweede basis is die van het goed vertrouwen in de firma Krudde, die 'be gin der week opgeeft de prijs welke die week voor de eieren geldt. Die op gave is niet willekeurig, niet dus op een speculatieve grond, dat zij maar een prijs besteedt die haar goeddunkt, maar eene die wel zelden eene afwijking zal toonen met den werkelijken prijs. Noch tans kunnen omstandigheden zich voor doen dat de prijs stijgt, maar dan mag men niet terstond! de firma een grief maken van haren lageren prijs, want er staat tegenover dat door andere on voorziene oorzaken de prijs ook dalen kan, hetgeen voor haar een verlies oe- teekent. In aanmerking genomen de min dere kwaliteit der Zeeuwsche eieren, het zij dit voortspruit uit het voedsel en het verblijf op een zware kleiachtige bo dem, is aanleiding dat bij het volgen van de basis der Roermondsche mijn 5 o/o van dien prijs wordt afgetrokken, ter wijl aan hen, die de eieren bij den verzamelaar of bij het bestuur brengen 4 cent per k.g. meer kan worden be taald, dan aan hen, bij wie de eieren moeten worden afgehaald. De inpakking, verzameling en verzen ding zijn alle punten van practised be lang, die zich regelen en ontwikkelen met de beoefening van het bedrijf. Ov"er de meer belangrijke zaken zal de algemeene vergadering, die aanstaan den Maandag wordt gehouden, zich nader behooren uit te spreken. Men hoopt op het succes dat men Van deze nieuwe instelling verwacht. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN In openbare Raadsvergadering van St.- Maartensdijk werd Woensdag voorlezing gedaan van een schrijven van Heeren Ge deputeerde Staten, betreffende de schil derijen en zilveren bekers. Hierin werd mededeeling gedaan dat geen voldoende termen aanwezig; werden gieacht om de vernietiging door de Kroon van het Raadsbesluit tot verkoop der schilderijen te bevorderen. De minister is bereid te overwegen of uit >s rijks kas f 500,— kan worden bijgedragen in de kosten van restauratie der schilderijen mits deze dan ter plaatse blijven en dus niet in bruikleen worden afgestaan aan het Zeeuwseh Genootschap te Middelburg. De schilderijen zullen dus thans kun nen worden verkocht. Ged. Staten zou den het echter betreuren indien tot ver koop werd overgegaan, en verzoeken B. en W. te bevorderen dat de raad te dezen op zijn vroeger genomen beslis sing terugkomt. Een voorstel van B. en W. f 500 beschikbaar te stellen Voor de restaruatie wordt evenwel verworpen. Een besluit terug te komen op den ver koop der schilderijen werd nog niet ge nomen. PREDIKBEURTEN, Zondag 6 Maart. Zierlkzee. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Wielenga. Woensdag 8 Maart (Biddag). 10 en 6 ure, idem. Chr. Geref. Kerk. 9.80, ds. v. d. Molen, 2 Leeskerk en 6 ure, ds v. d. Molen. Woensdag 8 Maart (Biddag). 9.30, ds. v. d. Molen; 2 en 6 ure, ds. Driessen van 's-Gravenzande. Evangelisatie Jeruël. 10, Ge wone dienst en 7 ure, de heer Storm. Kerkwerve. 2 ure, ds. de Leur. Serooskerke* 2 ure, ds. Japehen. Burgh. 9.30 ure, ds. Boogaard en 2 ure, idem (Doopsbediening). Reus esse. 2 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 9.30 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 9.30 ure, ds. Japchen (Orgel collecte). Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Goedhuis. Oud-Geref. Kerk. 9.80 en 2 ore, Leeskerk. Btkerzee. 9.30 ure, ds. Poort. Woensdag 8 Maart (Biddag voor het gewas). 9.30 en 2 ure, idem. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Laarman. Woensdag 8 Maart (Biddag) 9.30 en 2 ure, idem. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Woensdag 8 Maart (Biddag). 9.80 en 2 ure, ds. Esselink van Schoonhoven. Zonnemaire. 9.80 ure, ds. de Leur. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 2 ure, ds. Poort. Dreischcr. 9.80 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 2 ure, dr. Weeda. Nleuwerkerk. 9.80 en 2 ure, ds. v. d. Linden. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5,30 ure, Leesdienst. Woensdag 8 Maart (Biddag) 9.80, 2 en 6 ure, ds. Minne van 's-Grarenzande. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5.30 ure, Leesdienst. Woensdag 8 Maart (Biddag). 9, 2 en 6 ure, ds. den Hengst. Gosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5,30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Slrjansland. 9.30 ure, ds. Waardenburg. Bruinlsse. 9.30, ds. Kortenhoeve van Heem stede en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. St.-Flllpsland. 2 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. Tholen. 9.30 en 2 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 9.30 en 6 ure, ds. Bolwjjn. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdijk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Keller. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Oud-Vossemeer. 9.30 en 2 ure, ds. Van Griethuijzen. Woensdag 8 Maart (Biddag). 9.30 en 2 ure, idem. Geref. Kerk. 9.30 en 2, ds. Staal6 ure, Leesdienst. Woensdag 8 Maart (Biddag). 9.30 en 2 ure, da. Staal. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Verschoor. Woensdag 8 Maart (Biddag). 9.30 en 2 ure, ds. Verschoor. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Woensdag 8 Maart (Biddag). 9.80, 2 en 6 ure, ds. Los uit 's-Gravenhage. Scberpenlsse. 9.30, ds. Keiler en 2 ure, geen dienst. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavenlsse. 9.30, ds. Verschoor en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, ds. Los (Doopsbed.) en 2 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 9.30, 2 en 5 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER. Blijkens de thans gepubliceerde resul taten betreffende de volkstelling in Bel gië, telde dit land op 31 Dec. j.l. 7.398.724 personen. Op den huwelijksdag van prinses Mary van Engeland vervoerden de auto bussen 31/2 millioen en de electrische on- dergrondsche spoorweg IV2 millioen men schen. Op het eiland Cebu (Philippijnen) heeft een aardbeving plaats gehad, die be langrijke schade -heeft aangericht. Vele gebouwen stortten in, terwijl 5 personen bij deze ramp omkwamen. De Volkenbon draad heeft 't voor stel der Poolsche regeering, inzake het houden van een Europeesche conferentie te Warschau, ter bestrijding van besmet telijke ziekten in Oost-Europa, aangeno men en de Poolsche regeering uitge- noodigd tegen 15 Maart a.s. de belang hebbende Europeesche Staten bijeen te roepen. Zondagavond zijn in Schotland aard schokken waargenomen. De Castilla Medica bericht, dat in Spanje de inënting tegen de typhus bij de wet verplicht gesteld is (wanneer deze ziekte epidemisch voorkomt) voor alle per sonen die direct of indirect met typhus- lijders in aanraking komen. Bij Breslau is de Oder tengevolge van het kruiende ijs doorgebroken. Drie dorpen zijn van de buitenwereld afgesne den. Er is veel vee verdronken. De onlangs plaats gehad hebbende groote brand op het Noorder-station te Boekarest, wordt aan kwaadwilligheid toe-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 5