Zierikzeesche Nieuwsbode PIANO'S. F.'A.S.J. DEKKER, „De Jantjes", PETROF abonnement: Woensdag 1 Maart 1922. zierikzeesche courant. advertentiên: MAAN0A6 6 en DINSDAG 7 MAARI Brouwershaven. buitenland. binnenland. Eu «ntliiija ils hst kuis goes - utrecht. Uit Stad en Provincie. Frlje per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het huitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrij'dag. 78ste JAARGANG. - No. 10744. Dir. 4. J. DE LOOZE Jr. Ultg.-Redict. U J. KOSTE* van 13 regels 60 ct3. van 4 regels en daarboven '20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. ij ii Wlnlil'iHI i11'OWWIWillNWlaT'UW N.V. DE CONCERTZAAL. met eigen decor en volledige j - Amsterdamecho bezetting. - Prijzen f 2,20, I 1,50, f 0.80. I u - nrtYiirrf wm r ia mb—ené In bovengenoemde gemeente wordt voor pns blad een ijverig correspondent gevraagd, zich aan te melden bij de Redactie. Postkantoor to Zlerikzee. Lijst van onbestelbare en geweigerde brieven en briefkaarten, terug ontvangen in de 2e helft der maand Februari: Brieven: J. van Tittel, Manritsweg, Den Haag. Nota. Aanbevolen wordt om 't adres van den afzender op de brieven en briefkaarten te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres, straat naam en huisnummer te voorzien. Zeven maal getrouwd. Voor de zevende maal is Zaterdag de Kingston a.d. Theems de 74-jarige we duwe Sarah Collett in het huwelijk ge treden, ditmaal met den 66-jarigen Lewis Robert Goodwin. De bruid had haar eerste huwelijk ge sloten op achttienjarigen leeftijd en heeft het grootste gedeelte van haar leven te Kingston gesleten. Zij is de moeder van zestien kinderen van wie er zes nog in leven zijn. Voorts heeft zij negen klein kinderen en vijftien achterkleinkinderen. Haar eerste man was machinist bij het spoor, haar tweede banketbakker, haar derde bootsman, haar vierde veldarbeider, haar vijfde politie-agent, haar zesde koet sier op een postkoets en haar tegen woordige werkman bij een omnibus-maat schappij. Een groot oplichter geurrestoerd. De man heet d'Antonio Llussia y Buze, schrijft de Figaro, is geboren in 1890 in Catalonië. Hij heeft te Barcelona in de medicijnen gestudeerd en beschikt over een geheim chemisch middel om erediet- brieven te vervalschen. Antonio handelde als volgt Hij deponeerde in een bank een som van 200,000 frs. en nam bijv. vier crediet- brieven van 50,000 frs., betaalbaar de een te Rio de Janeiro, een tweede te Sao Paulo, de derde te Buenos Aires, de vierde te Montevideo. Met behulp van zijn pro cédé maakte hij van elke credietbrief van 50,000 frs. een reproductie tot een be drag van 500,000 frs., door toevoeging van een nul, welke de bewondering wekt van alle kennèrs. Dan ging hij scheep en inde in de vier steden zijn geld. Toen keerde hij terug en encaisseerde de oor spronkelijke brieven. Deze methode van diefstal heeft An tonio toegepast in alle landen van de wereld behalve in Rusland en andere landen met te lage wisselkoersen. Hij reisde vlug. Op een dag ging hij naar Praag, toucheerde een valschen cre dietbrief; 's avonds keerde hij per vlieg tuig naar Parijs terug, waar hij weer een groot bedrag incasseerde. Kleine zaakjes versmaadde hij niet: hij zag er geen been in als de gelegenheid zich aanbood als „hotelrat" te fungeeren. On der verschillende namen inde hij geld en huwde hij zeven maal. Toen hij ge arresteerd werd, waren er honderd be velen tot in hechtenisneming tegen hem uitgevaardigd, in verschillende landen der wereld. Hij heeft bekend vijf miltioen te hebben gestolen. De politie veronderstelt dat hij er tien heeft gestolen. Antonio heeft verder geen ondeugden: hij speelt niet, hij drinkt niet. Hij spaart slechts. Hij heeft beloofd het geheim van zijn procédé te onthullen, indien men hem schappelijk behandelt. „De eenige overlevende". Precies zestien uur na de terechtstelling van Landru is mademoiselle Fernande Segret, de eenig overgebleven „fiancée" van den Blauwbaard van Gambais, gede buteerd in een kort rokje en een laag decolletée, op het verlichte tooneeltje van een Parijsche music-hall. Tijdens den lan gen duur van het proces tegen den man met wie zij geëngageerd was geweest, heeft mademoiselle Segret aan haar vrien den en kennissen diens portret gegeven met haar handteekening en het opschrift: „de eenige overlevende". Eenigen tijd ge leden teekende zij haar contract met de music-hall en naar verteld wordt, was toen opzettelijk de dag van haar debuut vastgesteld op den datum waarop haar geheimzinnige verloofde zou worden ont hoofd. Haar optreden bracht haar een luidruchtig succes. Eeu moord in de bergen. De Times verneemt uit Genève, dat in de afgeloopen week de telefonische en telegrafische verbindingen met 't Santis- observatorium, dat op 8200 voet hoogte is gelegen op de oostelijke zijde van de top van den Santis-berg, in 't kanton Appenzell, tengevolge van den zwaren sneeuwval was verbroken. De opzichter van 't observatorium en zijn vrouw waren aldus van de wereld geïsoleerd, doch daar dit vaker 's winters geschiedt verwonder de men er zich niet over. Toen evenwel Zaterdag j.l. een beambte den berg be klom om levensmiddelen naar 't obser vatorium te brengen, vond hij den man en de vrouw dood op den grond liggen. Alles wees op een moord, en op zelfver dediging der beide slachtoffers. Het huwelijk van prinses Mary, In afwachting van het vorstelijk huwelijk van Dinsdag waren de menschen zich al voor middernacht (Maandag) in de straten van Londen beginnen te ver zamelen. Zij brachten den heelen nacht wakende door op veldstoelen, onder bescherming van portieken en poort- bogen. Bij het aanbreken van den dag groeide hun getal door een groote invasie van nieuwsgierigen, die met de vroegste treinen nit de voorsteden kwamen en om zes nur waren de beste plaatsen voor het kijken naar den stoet alle bezet. Van dat nur af kwamen drommen in steeds grooteren getale opzetten en tegen den tijd dat de stoet het Bucking- hampaleis zon verlaten, verdrong zich een menigte langs den weg als Londen maar zelden in zulk een beperkte ruimte heeft gezien. Gelukkig was het weer gunstig. Bijna elk gebouw in het Westend vlagde en de nieuwsgierigen droegen de nationale vlaggetjes, waarmee zij geestdriftig zwaaiden, terwijl de stoet Daar de Abdij van Westminster voorbijtrok. Toen de Koningin aankwam had iedereen in de kerk zijn plaats ingenomen. Toen de Koningin met de koninklijke prinsen aan de deuren van de Abdij verscheen, barstte een daverend gejuich los. De bruigom was intusschen door een andere deur binnengekomen en onder de schit terende vergadering hing nu een atmos feer van gespannen verwachting. Men hoorde nu salvo's gejuich langs de straten rollen, zooala Londen ze zelden gehoord heeft. Zij waren het sein, dat de Koning en de bruid onder weg waren. De ontvangst van de prinses-bruid door het volk overtrof alles wat men verwacht had. Zij zag er heel aanvallig uit, terwyl zij moeizaam dankte voor de geestdriftige toejuichingen. Er waren redenen waarom dit huwe lijk populair is, met name dat de brui gom de man van haar keuze was. De Westminster Abdij w&s propvol met een gemeente, die een kort begrip van de gemeenschap vormde Hofkleedij en uniformen overheerachten, maar er waren vertegenwoordigers van alle poli tieke partijen aanwezig, o. w. verschei dene bekende leden van de arbeiders partij en afgevaardigden van vakver- eenigingen en liefdadige genootschappen. De pachters van de landgoederen van den Koning en Lord Lascelles waren onder de gasten, ook oud-soldaten, die in den oorlog het leven van den brui gom gered hadden. Een millioenen-erfenis? Een Amerikaansch blad vertelt, dat bjj een der Nederlandsehe banken een som van honderd millioen dollar moet berusten, die de nalatenschap vormt van een zekeren Gerhart Heinrich Oelling uit Amsterdam Een inwoner van Fort Wayne, Joseph Pollak, eveneens iemand van Holland- sche afkomst bezit naar verluidt, papie ren, waaruit blijkt, dat deze reusachtige som voor de erfgenamen van Oelling beschikbaar moet zyn. Enkelen der laatsten die in Ohio wonen moeten hem thans opgedragen hebben te doen wat in zijn macht is om de beschikking over het geld te krijgen. Men vermoedt dat nog meerdere personen zich als erfge namen zullen melden. De millioenen-erfenis zon de nalaten schap van den bovengen oemden Duit- scher Oelling zijn, die omstreeks 1800 in Nederland leefde en „zyn brood" verdiende door ter walvischvangst te gaan. In den zomer van 1800 verliet hij Rotterdam aan boord van de Brit- sche schoener „Lotto". Voor zijn afreis vertelde hy zijn bloed verwanten van de groote som overge spaard geld, die hy bij een Nederland sehe bank gedeponeerd had. Oelling keerde nimmer terug. In zyn familie bleef het verhaal van de groote erfenis als een legende loopen. Herhaalde malen werd geprobeerd om aanspraken op de groote erfenis te doen gelden, doch deze werden teruggewezen. Thans gaan zijn Amerikaansche verwanten blijk baar een procedure wagen. Geen Broekhuys-partjj. Het bericht over het vormen eener Broekhuys-partij, dat in verschillende bla den de ronde deed, schijnt van allen grond ontbloot. kent tteen liooger doe], dan door schitterende prestaties zich het Tertronwen Tan haar cllïntèle waardig te maken. PETROF Instrumenten zyn duurzaam en daardoor goedkoop. Fraaie sorteering. Nieuwste modellen. Hoofdrertogenwoordlgers: TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 28 Febr. Begrooting van binnenlandsche zaken. De heer Van Ravesteyn bepleit ophef fing van kleine gemeenten. Hij dringt aan op uitgebreide steunverleening aan Rus land. Spr. wenscht, dat f 10.000.000 voor Rus land zal worden beschikbaar gesteld. De heer Kolthek klaagt over verschil lende gevallen van burgemeesterlijke wil lekeur. De heer Van Beresteyn wijst er op, dat de gemeentelijke belastingen op pu blieke vermakelijkheden de kunst on redelijk drukken. De heer Bomans zal stemmen tegen de moties inzake steunverleening aan Rus land. Hij wil deze. geheel overlaten aan het particulier initiatief. De heer Ter Hall wijst op de willekeu rige tooneelcensuur door burgemeesters. De heer Schaper verklaart zich tegen het denkbeeld om 10 millioen voor Rus land beschikbaar te stellen. Hij protes teert tegen het optreden van den heer van Beresteijn, die naar aanleiding van zijn eigen teleurstelling in de Vrijzinnig- Democratische partij wettelijke maatrege len vraagt. De heer Kruyt betoogt nader de nood zakelijkheid van hulpverleening aan Rus land. Hij wijst op de wenschelijkheid van een permanente hulpverschaffing. Minister Ruys de Beerenbrouck gaat op de beschouwingen over de kieswet niet in. Deze zaak is pas opnieuw geregeld bij de Grondwetsherziening. De motie-De Jonge wordt door den Minister ontraden. Bij den tegenwoordigen toestand van 's lands financiën kan de Regeering niet de verantwoordelijkheid aanvaarden voor de beschikbaarstelling van gelden uit 's lands schatkist voor Rusland. Spr. hoopt dat particulieren in ruime mate zullen helpen. Ook de Minister keurt het machtsmis bruik van de burgemeesters af. Hij zal het denkbeeld van den heer Ter Hall, be treffende de instelling van hooger beroep op het verbod van opvoering tooneelwer- ken overwegen. De Minister betoogt verder, dat de politie-agent te Breda terecht werd ge straft, omdat hij zijn uniform en de poli tieverordening bespottelijk maakte in een voor het publiek toegankelijke localiteit. De toestand te Wormerveer is vooral te wijten aan de socialistische Raads- meerderheid, die de zuinigheid niet wist te betrachten. Echter had de burgemees ter meer tactisch kunnen omgaan met zijn wethouders. De regeering overweegt de gemeente te helpen door een uitkeering van f 119.000 uit de O.-W.-belasting te nemen van de leening voor rekening van de een of andere Rijksinstelling. Daarna wordt gerepliceerd. De heer Kleerekoper dient een motie in, vragende om een nader onderzoek naar het geval van ontslag van den Bredaschen politie-agent, en een motie, waarin de tooneelcensuur van sommige burgemees ters wordt afgekeurd. ZIERIKZEE. Wij herinneren onzen le zers aan de lezing aan „AJ^emeene Ont wikkeling" in de Concertzaal op Don derdag a.s., waar de heer A. E. Daled hoopt te spreken over „Een bezoek aan Brugge de Schoone". Blijkens in dit nummer voorkomende advertenties zal Maandag en Dinsdag a.s. door het ensemble Jacq. Sluijters van den Plantage Schouwburg in Amsterdam, in de Concertzaal twee opvoeringen ge geven worden van „De Jantjes". Door den minister van Arbeid is ten behoeve van woningbouw toegekend aan de gemeente Haamstede f 875,— voor een woning van J. Zoeter; aan de ge meente Zonnemaire f 1000,— voor een woning van L. W. v. d. Werff. Voor het departement Zierikzee van de Mpij. "Tot Nut van 't Algemeen" trad Dinsdagavond in de Concertzaal de heer A. Alt van Bolsward op met een voor dracht over „Die Meistersinger von Nürn- berg,,, een hum. tendenz-opera van Ri chard Wagner. Aan de hand van eenige fraaie lan taarnplaatjes maakten we in het begin der voordracht kennis met de plaats der handeling, Niirnberg in Noord-Beieren en de het meest op den voorgrond tredende personen o.w. Hans Sachs, de schoen maker-dichter. In Nürnberg bestond sedert de middel eeuwen, de gildentijd, de gewoonte, om op St.-Johannisdag in de Katharinakerk een zangersfeest te houden, waaraan ber halve meesters en gezellen, ook vreem delingen mochten deelnemen, mits zij vol deden aan zekere eischen die men Van oudsher stelde aan het voor te dragen lied. Den dag voor St.-Johannisdag wordt een dienst in de Katharinakerk gehouden, en de jonge ridder Walther von Stolzing ontmoet daar Eva, de dochter van Pog- ner, de goudsmid. Uit een na den kerkdienst gehouden gesprek, verneemt Walther dat Eva de bruid zal worden van hem, die op den zangerswedstrijd den meesterstitel behaalt. De jonge ridder, die smoorlijk verlief dis op de schoone poortersdochter, verneemt deze tijding met gemengde gevoelens, maar hij besluit bij den proefwedstrijd die den dag voor St.-Johannesdag gehou den wordt, tegenwoordig te zijn. In de Katharinakerk zijn de meesters bijeen om critiek uit te oefenen op den- gene, die het zangerspodium zal bezet ten. Onder hen bevindt zich de „merker" die de waardigheid Van kunstcriticus be kleedt. Het is Beckmesser, die een ern stige candidaat is voor de eereprijs, n.l. Pogner's dochter. Walther von Stolzing dingt mede, maar zingt op heel andere manier dan bij de gilden gebruikelijk is en wordt, behalve door Sachs, die in den zang van dien ridder iets heel moois ontdekt, door de critici heel ongunstig beoordeeld. De ridder waant zijn uitver korene reeds bij den kwast Beckmesser, maar Hans Sachs zal hem helpen. Sachs is feitelijk de derde minnaar van Eva, maar na een ernstige overdenking meent hij dat de jeugdige ridder de uitverko rene moet zijn. In een nachtelijke samen komst van Eva en Walther, besluiten ze te vluchten, doch Sachs verhindert dit plan en bewerkt een opstootje, tenge volge van Beckmesser's serenade aan Lena, de opvoedster van Eva, die voor haar meesteres acteert. David, de leer jongen van Sachs, ranselt Beckmesser af, waardoor al heel spoedig een groote Vechtpartij ontstaat, die echter door de komst van den nachtwacht als bij too- verslag is afgeloopen. Hans Sachs, neemt Walther in zijn huis en onderhoudt hem den Volgenden morgen over den prijs kamp. Hij, de dichter-zanger, geeft den jongen ridder eenige wenken, die hem van onberekenbaar nut zullen zijn. Beck messer komt op een gegeven moment, Wanneer niemand aanwezig is, in de werkplaats van Sachs en vindt daar het door dezen opgeschreven gedicht, wat door den ridder is voorgezongen. Beck messer eigent het zich toe. Hij heeft niet veel tijd het in zich op te nemen en maakt op den Wedstrijd die kort daarna plaats vindt een allerdwaast figuur. Beck messer wijt dit aan Sachs, maar deze redt er zich uit. Walther von Stolzing heeft 't gemaakt en deze zingt het daar na 'den meesters voor. Met uitbundig ge juich ontvangt hij den prijs en den mees- terketen. Hans Sachs wordt eveneens ge kroond. Ziehier heel in 't kort een zwak ke poging om het beroemde werk van Wagner eenigszins te verduidelijken. Door den heer Alt is het op lof waardige wijze, met pianobegeleiding en lantaarnplaatjes vertolkt. Jammer, dat geen betere piano den heer Alt ten dien ste stond, want daardoor zou het ge heel nog beter tot zijn recht zijn ge komen. Het lang aanhoudend applaus aan het slot zijner vertolking mag voor den heer Alt een bewijs zijn dat men hier zijn voordrachten op hoogen prijs stelt. Het was dan ook voor 'dien voorzitter een gemakkelijke taak den eminenten spreker dank te zeggen voor 't geschonken kunst genot. BURGH. Maandag j.l. werd het tradi- tioneele slra-feest voor de gemeenten Haamstede en Burgh gehouden, 's Mor gens vertrok af en toe een troepje rui ters naar Westen-Schouwen, om tegen half elf met hun versierde paarden in optocht op Burgh te arriveeeren, waar een paar rondgangen door de kom van het dorp werden gehouden onder de op wekkende tonen der Harmonie „Witte van Haemstede". Daarna vertrok de stoet naar Haamstede om hetzelfde tooneel te her halen. Tot laat in den avond duurde de feestvreugde, die door geen wanklank Werd verstoord. Eigenaardig is het, dat, waar men bijna overal met het oude breekt, Westelijk Schouwen dit eeuwen oude gebruik in eere blijft houden. DREISCHOR. Raadsvergadering op j.l. Maandag 27 Jan. Alle leden aanwezig. Voorzitter de burgemeester. Onder de in gekomen stukken van Ged. Staten is de goedkeuring op de wijziging der begroo ting voor '22 en het uitgeven in erfpacht van 'n gedempte sloot aan den Welleweg, aan J. J. Verjaal. Verder is ingekomen de rekening van het muziekgezelschap „Crescendo", welke wordt goedgekeurd en een schrijven van L. M. Padmos, waarbij hij zijn benoeming als gemeente-opzichter voor de bouwverordening aanneemt. Ver der een verzoek om ontslag van mej. C. P. H. v. Stqalen, als onderwijzeres aan de openb. lagere school, hetwelk eervol wordt verleend. Daar er bij de reeds gedane op roeping voor deze betrekking geen solli citanten zijn verschenen, zal men op voor stel-van den voorzitter daarmee wachten tot April, wanneer de examens achter den rug zijn. 't Verzoek tot deelname van deze gemeente aan een nieuwe bankinstelling voor gemeente-crediet, zal later verder worden behandeld. Bij de voorlezing van 't kohier van de hondenbelasting, blijkt dat er 72 honden in deze gemeente losloo- pen, die een bedrag van f 222 opbrengen. Aan de oproeping voor prijsopgave tot het leveren en aanbrengen van 'n nieuw toren uurwerk, hebben vele firma's gehoor ge geven. B. en W. hebben inlichtingen inge wonnen en kunnen vooral aanbevelen de firma's IJsbout en v. d. Kerkhof. Over het plaatsen van het aantal wijzerplaten in verband met de kosten ontspint zich een langdurige discussie. Het voorstel van B. en W. om 4 wijzerborden te plaatsen, wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren Doeleman, van Langeraad, J. W. v. d. Linde en de Waal. De meerderheid der leden is voor 't goed koopst adres en wil als zoodanig de firma de Graaf het werk laten uitvoeren. Hiertoe wordt besloten, terwijl de burgemeester inlichtingen zal inwinnen. Het éénige wij- zerbord zal op voorstel van den heer v. d. Doe geplaatst worden aan de West- zijde van den toren boven het galmgat. Op voorstel van den voorzitter worden z. h. s. in de commissie voor plaatselijk schooltoezicht benoemd de heeren M. T. v. Staalen, ds. C. E. v. d. Griend en mr. R. van Eek. Bij de rondvraag klaagt weth. Doeleman over de hooge prijzen op de rekening van enkele ambachtslieden. In zonderheid het groote aantal uren ge werkt aan het plaatsen van een tweetal palen met borden. De geheele raad spreekt er zijn afkeuring over uit en men besluit alleen het hoognoodige te laten reparee- ren en dan eerst prijsopgave te vragen. Verder vraagt de heer Doeleman naar den prijs en de hoeveelheid cokes gebruikt in de openb. lagere school. De voorzitter zegt, dat er 50 mud voor aangekocht is, a f 1,50 per mud. De heer de Waal brengt den slechten toestand ter sprake van de havenbeschoeiing, waar op sommige plaat sen stukken uitvallen. Verder vraagt hij naar de uitbreiding der bestrating op het haventerrein. B. en W. zullen prijsopgave vragen van gebruikte straatkeien, daar deze huns inziens beter zullen voldoen dan klinker. Hierna sluiting. BRUIN 1SSE. In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad, door alle leden bijgewoond, werd na voorle zing en goedkeuring der notulen mede gedeeld dat waren ingekomen: een brief Van Ged. St. mededeeiende dat de reke ning over 1920 is goedgekeurd; een goed gekeurd raadsbesluit tot wijziging der begro'oting 1921; het 2e suppletoir kohier van den H.O. dienst 1921; een beslissing van Ged. St. inzake reclame H.O. van M. K. Krepel, deze is teruggebracht naar de 82e klasse; een brief van Ged. St. dat de gemeenschappelijke regeling tus- schen de bij den keuringskring „Ooster- land" behoorende gemeenten inzake de uitvoering der vleeschkeuringswet van kracht wordt op het tijdstip, dat die wet in haar geheel in Werking treedt. Besloten Wordt die regeling dienovereenkomstig te wijzigen. Ook was van Ged. St. een brief ingekomen met verzoek de veror dening vastgesteld ingevolge art. 178 der Gemeentewet te wijzigen, waartoe wordt besloten. Het bestuur der bijz. school had een verzoekschrift ingediend om een voor schot Van f 150 op de vergoeding die dat bestuur ingevolge art. 101 der lager onderwijswet kan vorderen van de ge meente. Besloten wordt B. en W. te machtigen om gedurende 1922 een voor schot te verstrekken van 80 °/o van het bedrag der vergoeding. Ingekomen waren de verslagen van de Commissie tot wering van schoolverzuim en van de schoolcommissie; beide ver slagen werden voor kennisgeving aange-- nomen. Op een verzoek van den Bond van Nederlandsehe Gemeenten tot het nemen van aandeelen in het Maatschap pelijk Kapitaal wordt besloten daarop niet in te gaan. Ingekomen is ook een brief van Ged. St. waarbij wordt terug gezonden de verordening tot het heffen van een plaatselijke inkomstenbelasting met verzoek om den kinderaftrek inplaats van op f 75 vast te stellen op f 50, waartoe wordt besloten. Vervolgens wordt het kohier van de hondenbelasting over 1922 vastgesteld. Ook was ingeko men een briefje van Lambrechtse en Van 't Leven, gemeente-veldwachters, waarin zij danken voor den toegekenden duurte- toeslag. Naar aanleiding van een circulaire inzake Wijzigingen der jaarwedden van burgemeester en secretaris wordt, waar die wijziging op deze gemeente geen betrekking heeft, besloten Ged. St. te adviseeren, dat daartegen geen bezwaar bestaat. Vastgesteld wiordt eene verordening re gelende het landbouwverlof, dat wordt bepaald van 1—14 Sept. Nog wordt be sloten van gebroeders Haak een mast te koopen voor een paal in de haven. Tenslotte wordt besloten aan den direc teur-generaal van de posterijen te verzoe-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1