Zierikzeesche Nieuwsbode ABDIJSIROOP! Vrijdag 24 Febr. 1922 EERSTE BLAD. B. H. IDELER, LAPPENDAG. Door te late inzending HÏW DE RW ET. Algemeen Overzicht. Griep Catarrh Bronchitis ABONNEMENT: Prtfs per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. TirDiifTrpcrMP rniiDAMT 78ste JAARGANG. - No. 10742. ZIERIKZEESCHE COURANT. D|ri A j 0E mi Jf y|tg.R0j,lct H h mm ADVERTENTIE N van 13 regels 60 ets., van 5 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Manufacturen, Zierikzee. Dinsdag 28 Februari a.s. Het succes der Lappendagen wordt steeds grootor. WAAROM? Omdat men op onze LAPPEN DAGEN werkelijk KOOPJES vindt. Beleefd noodigen wij alle I Huismoeders op DINSDAG a.s. in onzen winkel waar op do j toonbank alle - LAPPEN met oliemaat en prijs zjjn uit gestald. moesten eenige advertentiën tot een vol gend nummer blijven liggen DE DIRECTEUR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Ziehikzee maken bekend, dat liet verzoek ran J. C. S C H R M A N N. banketbakker alhier, om vergunning tot het afbreken van den bestaanden en het bouwen van een nieuwen bakoven van plaatijzer, in de bak kerij in bet perceel, staande aan de Mol, wijk A 311, kadastraal bekend in Sectie A, no. 529, door hen is ingewilligd. Zierikzee, 24 Februari 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTETN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester F. NAEREBOUT, w.d. Secretaris. Nog altijd /rookt en smeult het onder de heethoofdige Ieren, waarvan een groot deel met de Valera aan 't hoofd, het nog niet verkroppen kan, dat met Engeland een overeenkomst is aangegaan, die de onafhankelijksidée een heel eind achter waarts heeft geschoven. De Iersche kwestie is langzamerhand een taai, vervelend onderwerp geworden in het politieke wereldgebeuren van West- Europa en ware het niet, dat telkens weer symptomen opduiken van algemeen ver zet, wij zouden graag over deze zaak zwijgen. Thans is tusschen de volgelingen van de Valera en die van Collins en Griffith een compromis tot stand gekomen om de stemming in de gedelegeerdenvergadering van de Sinn-Feinorganisatie over 't ver drag van Londen en over het voorstel van de Valera tot handhaving van de republiek en van het gezag van Dail Eireann, uit te stellen. De groote beslissing tusschen de Sinn- Feiners onderling over den vrijstaat of de republiek is dus uitgesteld, maar de strijd blijft natuurlijk met alle kracht voortduren. De Valera o.s. krijgen nu 3 maanden tijd voor een groote republikeinsche propa ganda, <jie zeer zeker op touw zal worden gezet met het doel het verloren terrein onder de meer gematigden weer te her winnen. Men troost er zich te Londen nu wel mee, dat het Iersche volk ten slotte de voorkeur zal geven aan een vrijstaat, waarin vrede zal heersehen, dan aan een denkbeeldige republiek met porlog want als het Iersche volk zich vóór de repu bliek verklaart, zou dat oorlog beteeke- nen maar de invloed van de Valera schijnt nog heel groot te zijn. Het Engelsch-Fransch bondgenootschap heeft door de groote politieke schokken der laatste tijden eenige versterking noo- dig en daarom zal Lloyd George Zaterdag een kort onderhoud hebben met Poincaré aan een der groote Fransche Kanaalha vens. Uit deze bijeenkomst, die strikt geheim zal blijven, meent men te mogen conciu- deeren, dat er eenige toenadering is geko men tusschen deze twee entente-premiers ten aanzien van de conferentie van Genua, die nu wel niet meer op 8 Maart zal bij eenkomen. Deze da.urn kon bcv. ndien niet meer gehandhaafd worden door den diplo- matieken toestand te Rome. Verschillende data worden thans genoemd, maar geen enkele officiëele. Deze conferentie zal de lijnen moeten aangeven, waarlangs het economisch herstel van ipuropa mogelijk is. Men zal evenwel goed doen ook aan deze bijeenkomst geen overdreven waarde toe te kennen, want de weg tot herstel van ons werelddeel zal een heel lange zijn. Eerst na verscheiden jaren zal de Genueesche conferentie, als ze niet mis lukt, misschien vruchten kunnen afwerpen, wanneer men bedenkt wat den oorlog heeft teweeggebracht en welke diepe wonden daardoor zijn geslagen, die lang zaam, heel langzaam kunnen worden ge heeld. B UI TEN LAN D. Landru. Het is niet onmogelijk, dat Landru's laatste uur toch nog niet is geslagen. De verleden week te Parijs ontvangen brief uit Montreal, waarvan wij melding heb ben gemaakt en waarin werd gemeld, dat mevrouw Héon, een der z.g. slachtoffers van Landru, eenige jaren geleden aldaar zou zijn overleden, heeft de justitie er toe gebracht een nader onderzoek in te stellen. Havas meldt thans, dat een zekere Paul Larcher in Montreal heeft verklaard dat in 1916 een mevrouw Héon gedurende zes maanden kamers in zijn huis heeft bewoond. De mededeeling is vaag, maar de justitie acht haar toch belangrijk genoeg om ver der te speuren. De toestand in Georgië. De Georgische delegatie publiceert een telegram van den Georgischen gezant te Konstantinopel, waarin gemeld wordt: Op 11 Februari hadden op vele plaatsen manifestaties plaats van een talrijke Geor gische volksmenigte, die het vertrek der Russische troepen eischte. Te Batoem vie len de betoogers den president van het rev. comité en vele andere communisti sche soldaten aan. De Russen schoten op de demonstranten. Het aantal slachtoffers is onbekend. In sommige plaatsen bleef de macht gedurende eenige dagen in handen der bevolking. In het gansche land zijn de spoorwegverbindingen verbroken, de winkels gesloten en overal hebben massa arrestaties plaats. Geheel westelijk Geor gië is in staat van oorlog verklaard. Tiflis is ten prooi aan hongersnood en anarchie. Bizonderheden omtrent de be weging aldaar zijn nog niet bekend. Levensmiddelen en koopmansgoederen ^ijn van de markt verdwenen. De arbeiders roepen om brood. De bevolking weigert de Russische bons te aanvaarden, de Geor gische zijn uit de circulatie verdwenen. Russische soldaten en agenten zetten po groms op touw. Een algemeene pogrom wordt verwacht. In de andere steden is de toestand dezelfde. Zonderlinge bezuinigingsplannen. In West-Canada leeft een godsdienstige Russische sekte, de Doekhoboren, die vol gens het blad de „Free Press" van Win nipeg, (naar de correspondent van de „Times" te Toronto meldt) er al heel zonderlinge bezuinigingsplannen op na houdt. De leider ervan, Peter Veregin, zou namelijk het plan overwegen alle kinderen, ouden van dagen en zieken van die sekte te dooden om de Doek hoboren in staat te stellen ongehinderd door het land te zwerven als protest tegen de hooge belastingen. Alle kin deren onder tien jaar, alle invaliden en zieken (samen de helft der sekte) zou den in die rivier de Columbia worden geworpen. Dal men hier wellicht intusschen meer aan godsdienstwaanzin dan aan bezui nigingsoverwegingen moet denken, zou 'blijken uit de toevoeging, dat de fanatici Veregin's voorstel ondersteunen, en erop aandringen, dat de overblijvenden door het land zouden trekken om de komst van Christus te prediken. Intusschen heeft Veregin nog een an der, «winder bloeddorstig plan, dat het voorkomen van moederschap betreft. Rusland koopt wapens. In de jongste zitting van het Al- Russische comité hield Trotsky een rede waarin hij er op aandrong, dat Rusland in het buitenland zoo spoedig mogelijk wapens en oorlogsmateriaal zou aankoo- pen, daar de productie in Rusland zelf niet voldoende was. Dit moest nog ge schieden vóór de conferentie van Genua, 'daar het gevaar bestond, dat verschillende mogendheden een vermindering van het roode leger konden eischen. De verklaringen van Trotsky werden goedgekeurd en besloten 16 millioen goudroebel liquide te maken. De sovjet commissaris te Reval heeft opdracht ge kregen dit bedrag naar Engeland te brengen. De zaak-Yon Kaehne. (Zie bijvoegsel). Tijdens het getuigenverhoor in de zaak Von Kaehne heeft de 12-jarige zoon van den arbeider Nietert verklaard, dat zijn pleegvader met zijn bijl Von Kaehne en diens boschwachter inderdaad heeft aan gevallen, na eerst door dezen te zijn achtervolgd en bedreigd. De man, die zich eveneens in Nietert's gezelschap bevond, geeft toe, dat zoowel Nietert als hijzelf van plan waren hout te stelen. Het geheele gezelschap is per automobiel naar Glin- dow gereden, waar Nietert, wiens toestand zich aanmerkelijk heeft verbeterd, in een ziekenhuis wordt verpleegd. Het was in tusschen nog niet mogelijk den patient aan een langdurig verhoor te onderwer pen. Nietert ontkent von Kaehne of diens boschwachter te hebben aangevallen. Eerst, wanneer Nietert ten tweeden male zal zijn gehoord, zal de justitie een be slissing nemen over de vervolging van von Kaehne, wegens poging tot doodslag. Tijdens de nieuwe huiszoeking op het landgoed werden nog drie jachtgeweren in beslag genomen. De jonge von Kaehne heeft een machtiging tot het dragen van wapens. Deze zal hem worden ontnomen. Von, Kaehne senior bezit zulk een machti ging niet en zal in elk geval wegens het ongeoorloofd dragen van wapens worden vervolgd. Een. kind als pand. Op een vraag van een afgevaardigde van de Duitsche volkspartij over 't terug houden van een Duitsch kind als pand in Frankrijk is een antwoord verstrekt. Hier in wordt gezegd, dat de familie Demange te Nancy het teruggeven van het kind Mar- celle Heyman, hetwelk sedert 1914 bij die familie in de kost is, afhankelijk stelt van de betaling van onderhoudskosten van twee frank per dag. De Fransche regeering heeft tot nu toe het verzoek van het Duit sche gezantschap om het kind vrij te geven en de kwestie van de onderhouds kosten langs gerechtelijken weg te rege len, afgewezen. Nu de Fransche regeering kort geleden herhaaldelijk het vrijgeven van Duitsche kinderen gelast heeft, heeft het Duitsche gezantschap in deze zaak nieuwe stappen gedaan. Onschuldig opgesloten. In Augustus 1919 werden er documenten gevonden in een ergens in België door de Duitschers achtergelaten wagon. De Fran sche politie vond daarin aanleiding om de gedragingen gedurende den oorlog van Ernest Judet, oud-directeur van de Eclair na te gaan. Deze bevond zich toen in Zwitserland. Er werd zelfs een instructie tegen Judet geopend op grond van ver standhouding met den vijand. Judet ver scheen niet voor den Franschen instructie- rechter. Deze vernam verder, dat een afge vaardigde van het departement Aube, Paul Meunier, in Mei 1916 te zamen met Mme Bernain de Ravisi in Zwitserland de gast was geweest van den schilder Hans Bros- sard, dien hij vroeger in Parijs had leeren kennen en die langen tijd in betrekking had gestaan tot Ernest Judet. Volgens politie-inlichtingen had Meunier bij een bezoek aan Brossard in Zwitserland, bij een nachtelijke bijeenkomst een onder houd gehad met den Duitschen gezant te Bern, von Romberg. Op grond van een en ander werd Meunier in staat van beschul diging gesteld. Den 14en Sept. 1919 werd hij gearresteerd tijdens zijn verkiezings campagne. Mme de Ravisi werd te Parijs in de gevangenis St.-Lazare opgesloten. Van het begin af protesteerden beide verdachten met kracht tegen de ingestelde vervolging en hielden zij niet op hun voorloopige invrijheidstelling te eischen. Pas den 23en Augustus 1920, na twee arresten van het H^>f van Cassatie, werd de krijgsraad onbevoegd, de bur gerlijke rechter bevoegd verklaard om van de zaak kennis te nemen. Ontelbare getuigen en deskundigen werden gehoord. Maar ook de burgerlijke rechter van in structie oogstte bij de verhoeren der beide verdachten niet het allerminste suc ces*. De zaak sleepte geweldig. Den 6en Oct. j.l. werd de instructie gesloten en de zaak naar de raadkamer verwezen. En deze heeft thans eindelijk, na 4i/o maand over de zaak gezeten te hebben, uitspraak gedaan in dien zin, dat het parket niet ontvankelijk wordt verklaard en beide verdachten buiten vervolging worden gesteld. Judet en Brossard (de Zwitsersche schilder) zullen evenwel moeten terechtstaan ,de eerste wegens verstandhouding met den vijand, de twee de wegens spionnage. Natuurlijk laten beiden verstek gaan. De beide uit de hechtenis ontslagen ex-verdachten, die 28 maanden van de buitenwereld zijn af gesloten geweest, verklaarden er zeker van te zijn, dat ze slachtoffer zijn ge weest van een misdadig complot. BINNENLAND. Locaalspoor op Zuid-Beveland. De werkzaamheden voor het uitzetten van 'den locaalspoorweg op Zuid-Beveland zijn begonnen. Wanneer er niet te veel onteigeningsprocessen komen hoopt men in 1923 met den aanleg te kunnen be ginnen. Uit de suiker-industrie. De algemeene vergadering der coöpe ratieve Beetwortelsuiketfabriek „Zee land" te Bergen op Zoom, welke Woens dag te Goes werd gehoudein en zeer druk bezocht was, heeft haar bestuur ge machtigd een verwerking- en verkoop contract aan te gaan met de coöpera tieve Beetwortelsuikerfabriek en raffina derij te Dinteloord. Tot dusver leverde de „Zeeland" haar ruwsuiker aan de Centrale suikermaatschappij. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 23 Febr. Interpellatie- W ijnkoop over den dienst en rusttijden van het spoorwegpersoneel. Interpellant zet zijn rede, ter toelichting zijner vragen, voort. Minister König zegt, dat hij de door de directie voorgestelde wijzigingen niet zal goedkeuren. De minister heeft een voorloopig besluit genomen. De diensttijd zal geregeld blijven, niet de arbeidstijd zal geregeld worden, de rusttijden be neden het half uur tellen mee als dienst tijd. De minimum-rusttijd wordt ge bracht van 10 op 12 uur, de maximum diensttijd voor locomotief-personeel wordt verhoogd van 102 tot 108 uren in de 15 dagen. Voor het treinpersoneel wordt de diensttijd in maximum 12 uur en 2 maal in 14 dagen 14 uur; voor het onderhouds personeel blijft de bestaande toestand vrij wel gehandhaafd. De vrije dagen blijven zooals ze zijn; alleen wordt de duur ver lengd van 48 op 54 60 uur. De organisa ties zijn ieder afzonderlijk in de gelegen heid gesteld wenschen en grieven kenbaar te maken; overschrijding der diensttijd bepalingen is alleen bij uitzondering voor gekomen. De nieuwe regeling geeft een besparing van 5 millioen. De minister verklaart, dat er geen massa-ontslag is te vreezen. Het over compleet is ongeveer gelijk aan 't jaar- lijksche verloop. Aan opheffing van de stakingswetten kan niet worden gedacht. De heer Wijnkoop repliceert. De heer v. Braambeek dient drie moties in. Volgens de eerste moeten de dienst tijden bij de wet worden geregeld, in de tweede wordt verklaard, dat de dienst- voorwaarden niet in ongunstigen zin mo gen worden gewijzigd en de derde vraagt dat geen ontslag zal worden verleend aan los personeel. De heer Hermans acht regeling van dienst- en rusttijden bij de wet onge- wenscht. Spr. ka:i zich over het algemeen vereenigen met het besluit van den Minis ter. Hij is het echter eens met den heer Van Braambeek ten aanzien van het ont slag van personeel. Overigens wenschte hij een regeling bij goed georganiseerd overleg. De heer Smeenk is het eens met den heer Hermans. De heer Oud wil de regeling der arbeids voorwaarden voor het spoorwegpersoneel brengen onder den Minister van Arbeid. De heer Snoeck Her.kemans acht meer vertrouwen tusschen directie en personeel noodig. De heer Schaper steunt de motie-Van Braambeek, inzake het ontslag van perso neel, omdat er bizondere redenen zijn het personeel niet te ontslaan. Ook hij be schouwt het bedrijf echter niet als een philantropische instelling. Hij raadt tot intrekking van de motie inzake wettelijke regeling aan, omdat de kwestie toch aan de orde kan komen bij herziening van de Arbeidswet. De heer Lely zal tegen alle drie de mo ties stemmen. De Minister dupliceert. De heer van Braambeek trekt zijn motie inzake wettelijke regeling in. kinkhoest.asthma.influenza. 1 schorheid bestrijdt men het best met een krachtig Wer kend middel .De zonder verdoovende bestand f deelen.tasl de kwaal toch in tijn oorzaak aan. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. De wegens ziekte uitge stelde lezing en bioscoopvoorstelling van „de Zierikzeesche Burgerwacht" is thans bepaald op Maandag 27 Maart a.s. Wij verwijzen naar de in dit no. voor komende advertentie, waarin de lezing van ds. Knap wordt aangekondigd. Een op wekking om dezen gevierden spreker te gaan hooren, zal wel overbodig zijn. Vooral waar 't een onderwerp geldt als het aangekondigde. Wie van kaarten voor zien zijn, hebben den voorrang. KERKWERVE. Uit de 22 sollicitanten voor de betrekking van dagel. opzichter tot het maken van een nieuwe glooiing in den Oud-Noord-Bevelandpolder te Colijns- plaat is benoemd de heer N. M. Steur, alhier. ZONNEMAIRE. Donderdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „Halleluja" haar ge wone j aarlijksche uitvoering. Ditmaal in de Ned. Herv. kerk'. Er was een zeer net en aandachtig publiek dat. onder ademlooze stilte de verschillende zang nummers aanhoorde. De directeur, dhr. H'. G. v. dl. Doel, opende de vergade ring met gemeenschappelijk gezapg en gebed, en sprak daarna een kort ope ningswoord. Plechtig klonken de tonen van het „Hosanna" door de kerk. Keurig werd vertolkt, het lied „Atzoo lief heeft God de wereld gehad". Het was alles gewijde muziek wat ten gehoore werd gebracht. De dames M. v. d. Velde, C. van Nieuwenhuize, K. van Splunder, L. van Felius en Jacoba van Nieuwenhuize gaven mooie solo's ten beste. Alles ge tuigde van ijverige, degelijke studie. De directeur sloot de vergadering met dank zegging, waarna het publiek staande zong „de Avondzang" en het „Wilhelmus". De collecte, gehouden ten behoeve van de vereeniging „Kinderzorg" te Middelburg, bracht f 7.571/2 op. ST.-PHILIPSLAND. Ook hier is het tijdperk der loonsverlaging aangebroken. Donderdagnamiddag had een conferentie plaats van de besturen der werkgevers- en arbeidersbonden. De boeren stelden een belangrijke loonsverlaging (ruim 20 o/o) voor, die ze te voren reeds schrif telijk hadden aangekondigd. De veldar- beiders verdedigden bij monde van dhr. Reitsma, propagandist van hun vereeni ging, hun rechten. Zij spraken hun teleur stelling uit over het voorstel en betoog den, dat verlaging nog niet gewenscht was, omdat het loon der vorige jaren nog niet voldoende in de behoeften had kunnen voorzien. De werkgevers bepleit ten met Idem hun standpunt en gaven daarbij enkele cijfers. Daar beide par tijen op hun standpunt bleven, vorderde de zaak niet. Tenslotte stelde het arbei- dersbestuur, dat geen bindend mandaat had, na kort overleg een vrij aanzien lijke loonsvermindering voor. Doch de patroonsbond week niet van zijn stand punt. Het bestuur, dat bindend mandaat had, deed geen enkele toezegging, hoe wel de leden misschien persoonlijk iets voor .de toenadering der tegenpartij ge voelden. Des avonds werd een ledenver gadering der werklieden gehouden. De voorzitter, J. Neele, had de leiding, ter wijl dhr. Reitsma het woord voerde. Spr. gaf eerst een kort overzicht van den huidigen economischen toestand. Er is een schrille tegenstelling tusschen de groothandels- en de kleinhandelsprijzen. Ofschoon een loonsverlaging eigenlijk van 1 arbeiderskant nog niet door den beugel kan, zal men er toch aan moeten geloo- ven. Het kapitaal is sterker dan ooit. De patroons hebben nauw contact in Texel, Noord Brabant en St.-Philipsland, wordt hetzelfde loon voorgesteld. Er zijn duizenden werkeloozen en nog vele on georganiseerden. Het is door dit alles een moeilijke tijd voor den arbeider. Vele omstandigheden bemoeilijken sterke actie. Ook kan men het den werkeloozen niet ten kwade duiden, dat zij werken voor wat men hun aanbiedt, hun ge zinnen moeten toch eten Toch is het een feit, dat hoe hechter de organisatie is, hoe minder de loonsverlaging. Daarna deed spreker verslag van de middag-conferentie. Het doel was, om het gevoelen der leden te hooren. Spreker had weinig hoop op een gunstig onthaal van het voorstel van hun bestuur. Hij wil geen pressie op de vergadering uitoefenen, maar raadt haar leden toch aan, de zaak ernstig te overwegen alvorens een besluit te nemen. Aan verlaging zal men toch niet kunnen ontkomen. Men ziet het overal. Zie de metaal-industrie. Merk op de uit sluiting in Denemarken. De wereld maakt een crisis door, die men vooral den arbei der wil laten gevoelen. Dat is niet alleen om het loon, maar ook de verworven rechtspositie ongedaan te maken. Daarom is organisatie meer dan ooit noodzakelijk. Men moet schouder aan schouder staan. Ook moet men zorgen met de techniek van het bedrijf goed op de hoogte te ko men. Men moet waken voor zijn rechts positie. Moeilijke tijden zullen aanbreken, 't Kapitalisme wordt sterker. Sociale wet ten worden in de groote pers aangevallen. Wat het medezeggenschap betreft, gaan de arbeiders toch nog vooruit. Maar de organisatie moet steeds sterker worden. Over 't algemeen zijn de werkgevers beter aaneengesloten. Vooral nu we niet kunnen verkrijgen, wat onze rechtvaardige eischen zijn, moeten we hun voorbeeld volgen. Vooral in moeilijke tijden moet er een hechte band zijn, die velen, zoo niet allen bindt. We moeten niet alleen op het loon letten. Trouwens niet elke loonsverlaging behoeft een achteruitgang te zijn. Als het eenigszins kan, moet men trachten tot overeenstemming met de werkgevers te komen, daar anders een collectief arbeids contract niet gesloten kan worden. En zoo'n contract werkt voor beide partijen gemakkelijk. Het voorkomt veel onaange naamheden en is ook voordeelig. Van de gelegenheid tot gedachten wisse ling werd door eenige leden gebruik ge maakt. Hier en daar kwam ontevredenheid tot uiting. Maar ten slotte kon de ver gadering zich toch neerleggen bij 't voor stel, door het bestuur noodgedwongen ge daan. De voorzitter deed een krachtig be roep op medewerking der leden, beant woordde met den heer Reitsma verschil lende leden en sloot toen de bijeenkomst. Onderwijs. RENESSE. Voor de betrekking van on derwijzer aan de openbare lagere school alhier hebben zich twee sollicitanten aan gemeld. Op de voordracht voor hoofd eener school te Sint-Kruis komt o.a. voor de heer C. L. Hack, onderwijzer aan school A te Zierikzee. YERKOOPINGEN, ENZ. OUWERKERK, 22 Febr. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden pu bliek verkocht, voor de erven van wijlen rciej. -de wed. J. Willemse—van der Linde: Het woonhuis en erf op het dorp, voor f 1200,— de tuin aldaar, groot 02.59 aren, voor f 375,— 2.00.95 H.A. Bouw land tusschen den zeedijk en den Boter- hoekschen weg voor f 656 per gemet; 95.70 aren bouwland, „Censblokje", aan den StelWeg, voor f 890 per gemet. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk Beroepen: Te Rotterdam, J. de Bruin

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1