Zierikzeesche Nieuwsbode PIANO'S. F.' UI. DEKKER, PETROF abonnement: Woensdag 22 Febr. 1922 zierikzeesche courant. advertentiën EERSTE BLAD. Bekendmaking. buitenland. bTn~n e n lTndT" En *ere1lfraia als Net l« goes - utrecht. Prii 8 per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor bet buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Versohijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10741. Dir. K J. DE LOOZE Jr. Ultg.-Redact. H, J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. De BURGEMEESTER van Ziïrikzee maakt bekend, dat het Daitsche Passenkantoor te Vlissing&n is opgeheven, en dat de inwoners dezer gemeente, die een visum of paspoort voor Duitschland wenschen aan te vragen, zich moeten wénden tot de Deutsche Pas- stelle, Schiedamsche Singel 93, Rotterdam. Zikkikzee, 20 Februari 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. De zauk-Landru. De verdediger van Landru zal Don derdag door Millerand worden ontvangen, Waarna de beslissing spoedig volgen zal. De onvermoeide Landru werkt intusschen voortdurend aan nieuwe memories betref fende een revisie op grond van nieuwe feiten. In afwachting van een mogelijke weigering van verzoek tot gratie, zijn te Versailles voor de executie uiterst strenge maatregelen voorbereid, om eventueele ordeverstoringen te verhinderen. Vreeselyko ramp in Virginia. Een Exchange-telegram uit New York meldt: Het nieuwe Amerikaansche lucht schip „Roma", het grootste luchtschip ter wereld, dat in Italië voor Amerika werd gebouwd en eerst enkele weken geleden in dienst werd gesteld, manoeu vreerde boven het exercitie-terrein nabij Norfolw in Virginia, toen plotseling een schroef brak en het luchtschip met den boeg omlaag naar beneden stortte. Toen het met den grond in aanraking kwam, vloog het in brand. Voor zoover tot nu toe bekend is, zijn 46 personen omge komen. Een nader bericht meldt, dat het lucht schip bij het vallen vermoedelijk in aan raking is gekomen met de electrische draden boven het exercitie-terrein, waar door de brand ontstond. Junker-Terreur in Pruisen. De „Vossische Ztg." vertelt van een geschiedenis, die zich in de nabijheid van Potsdam heeft afgespeeld. De familie von Kahne, in de nabij heid van Potsdam, is bekend om haar „huisregel", dat een ieder, die zonder he re ht Qsa-.to.e te hebben, haar grond gebied betreedt, wordt doodgeschoten. Aangezien de Potsdamsche rechters de leden der familie nimmer zware straffen hebben opgelegd voor hun eigenmachtig beschikken over eens anders leven, zijn zij steeds brutaler geworden. In den avond van den 18en Februari omstreeks te acht uur, was de arbeider Nietert met zijn 8-jarig zoontje in de dennenbosschen naast die der familie von Kahne aan het houtsprokkelen. Aangezien er een dikke laag sneeuw lag, zou hij maar een klein boompje omhakken, toen kapitein Karl von Kahne in gezelschap van een zekeren Herr Wiesbach in een arreslede kwam aanrijden. Onmiddellijk hield von Kahne stil. De arbeider en het jongetje namen de vlucht, doch on een naburig stuk land, toebehoorende aan de kerk, werden zij door den kapitein ingehaald. Deze hield den man zijn revol ver voor en gelastte hem, zijne bijl over te geven. Nietert antwoordde, dat hij daartoe niet verplacht was, aangezien de kapitein geen politiebeambte was, nóch zich op eigen grond bevond. „Hond", riep de officier toen uit, „dat kost je je hachje". Hij trok zijn revolver af en de arbeider stortte neer. Von Këhne bond daarna het sleetje achter zijn ar en reed weg, zonder zich om 2ijn slachtoffer ver der te bekommeren. Het zoontje liep naar het naburige dorp en waarschuwde er de bewoners. Toen Nietert weer bij bewustzijn kwam, werd hij door de po litie verhoord. De kapitein, ook verhoord, ontkende niets, doch verklaarde uit zelf verdediging te hebben gehandeld. Hij werd niet gearresteerd Daar de officier van justitie niets tegen von Kahne ondernomen heeft, hebben de bewoners van een aantal dorpen een protestvergadering gehouden, en den jeisch gesteld, dat von Kahne zal worden ver volgd wegens moordaanslag. De onafhan- kelijken hebben de Pruisische regeering om opheldering verzocht. De bevolking is zeer opgewonden, te meer, daar juist dezer dagen bekend werd, dat op zijn landgoed een in staat van ontbinding ver- keerend lijk van een zestienjarigen jon gen is gevonden, die door een schot is gedood. Men vermoedt, dat hij door von Kahne is doodgeschoten. Uit de suikerindustrie. De algemeene vergadering der Coöpera tieve Beetwortelsuikerfabriek en raffina derij te Dinteloord, te Roosendaal gehou den, heeft aan haar bestuur machtiging verleend met coöperatieve suikerfabrieken verwerkings- en verkoopsovereenkomsten af te sluiten. In het bizonder werd het bestuur gemachtigd een dergelijke over eenkomst te sluiten met de suikerfabriek Zeeland te Bergen-op-Zoom, om het aan deze coöperatie mogelijk te maken, hare suiker te laten verwerken in de raffina derij te Dinteloord, Zilverbons. De Minister van Financiën brengt ter algemeene kennis, dat de ingetrokken zil- verbons van f 2,50 (model 1915), alsmede de ingetrokken zilverbons van f 1 (model 1916) alsnog tot en met 31 December 1922 ter inwisseling kunnen worden aan geboden ten kantore van het agentschap van het ministerie van financiën te Am sterdam (Korte Spinhuissteeg no. 3). Uit het bovenstaande blijkt, dat de ge legenheid tot inwisseling niet meer wordt opengesteld ten aanzien van de ingetrok ken zilverbons van f 1, f2,50 en f 5 van den ouden vorm (model 1914), en dat op het oogenblik nog alleen in omloop zijn de zilverbons van f 1 en f2,50 van het nieuwste type. Van de laatstbedoelde zilverbons, welke dus niet behoeven te worden ingewisseld, dragen de bons van f 1 de dagteekening 1 Februari 1920, ter wijl de bons van f 2,50 zijn gedagteekend 1 Juli 1918 of later. De Jaarbeurs. De zesde Nederl. jaarbeurs is Dinsdag begonnen. Zij zal, zooals men op de tal rijke aankondigingen, die haar bestuur de wereld in gezonden heeft, kan lezen, tot 3 Maart duren. Het gebruik, dat bij de opening der vorige jaarbeurzen een zekere officiëele plechtigheid meebracht, is voor goed afgeschaft. Er was geen aanleiding het voort te zetten, daar de jaarbeurs zich meer en meer ontwikkeld heeft tot een zuiver zakelijke instelling, die er het meest bij gebaat is, wanneer men haar rustig en zonder de afleiding van offici- eele gewichtigheid haar gang laat gaan. Officiëele bezoeken zullen er van het jaar weinig zijn. De ervaring heeft ge leerd, dat zulke bezoeken het zaken doen meer belemmeren dan bevorderen. Het is waarschijnlijk, dat de Koningin, in afwijking van haar gewoonte, deze jaar beurs niet zal bezoeken. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 21 Febr. De heer Wijnkoop vraagt verlof tot een interpellatie over de vervolging van Communisten op Ternate. Justitiebegrooting. De motie Kleerekoper over het aanhan gig maken van wettelijke voorzieningen met het doel de vrouw tot het rechterlijk ambt toe te laten, wordt aangenomen met 41 tegen 36 stemmen. De heer Beumer betoogt, dat de heer Schaper een verkeerde voorstelling gaf van het optreden der politie tegen betoo- gende werkloozen in de Venen. De Minister meent, dat het optreden van de politie geen blaam treft. De heer J. ter Laan vraagt de 51-urige werkweek voor gevangenispersoneel en afschaffing van de colleges van regenten over gevangenissen. De heer Van de Laar sluit zich bij het eerste deel van dit betoog aan. De Minister overweegt nog de mogelijk heid van een 51-urige werkweek. De col leges van regenten wil hij niet afschaffen. De heer Bulten vraagt verbeteringen voor het personeel van de Rijks-Opvoe dingsgestichten. De heer Van de Laar dringt aan op sala- risverhooging voor de directeuren dier gestichten. De heer Scheurer klaag1, over de on gunstige resultaten van Rijksopvoedings gestichten. De heer Schokking komt daar tegen op; 75 pCt. van de Rijksopvoedelingen behoudt een goede plaats in de maatschappij. De Minister vreest, dat positie-verbete ring zal moeten afstuiten op den slechten financiëelen toestand. De heer Deckers bepleit veel omvang rijker steun voor het reclasseeringswerk. De Minister zal nauwgezet overwegen of meer steun kan worden verleend. De heer Bijleveid vraagt stemming over den post voor aankoop van het gebouw voor de rechtbank te Zutphen. Deze stemming zal morgen worden ge houden, evenals die over de begrooting. Uit Stad en Provincie. ZIER1KZEE. Dinsdagavond gaf de Chr. Zangver. „De Lofstem", haar 3e uitvoe ring voor een stampvolle zaal. De ver gadering werd geopend met gemeen schappelijk gezang en gebed, waarna He directeur, de heer H. G. v. d. Doel, een openingswoord sprak. Het publiek gaf herhaaldelijk blijk van groote tevre denheid. De Chr. Zangver. „De Lofstem", heeft ook weer dezen avond haar goe den naam eer aangedaan. Het was een flinke zanguitvoering. Vooral had „De Landing van Willem I", een muziekstuk Van 3 kwartier lang, dat flink en pre cies werd uitgevoerd, groot succes. De beg'eleiding van dit stuk was in handen van den jongenheer J. C. v. d. Doel, die zich kranig heeft geweerd. Direc teur en leden mogen met dankbaarheid op dezen avond terugzien. De directeur sloot de vergadering met dankzegging en gemeenschappelijk gezang. Maandag j.l. herdacht de heer H. Tuinder, meesterknecht der firma Jong- mans Zoon alhier, den dag, dat hij voor 40 jaren in dienst trad. Nadat des morgens het feest kerkelijk was gevierd te midden zijner familieleden en patroons, werd hij met zijn familie elf uur ver wacht in de feestelijk versierde fabriek, waar de vlag was uitgestoken. Door de firma werd hij bij monde van den heer kent ^een hooger doe], dan door schitterende prestaties zich het Tcrtronwen Tan haar cliëntèle waardig te maken. PETROF Instrumenten zjjn dnnrzaam en daardoor goedkoop. Fraaie sorteering. Nieuwste modellen. HoofdTortcgenwoordigers: f 15650; L. A. Vink, Brouwershaven, f 15600; C. v. d. Velde, Brouwershaven, f 15300; N. v. d. Linde, Scharendijke, f 15225; C. H. van Wijnen, Papendrecht, f 15200. A. Jongmans toegesproken, die den mees terknecht huldigde als een man van de klok, trouwe plichtsbetrachting en stipte eerlijkheid, die in deze eigenschappen een stichtend voorbeeld was geweest voor ieder die onder hem werkte en voor allen die hem kenden. Hij overhandigde den jubilaris een stoffelijk blijk van er kentelijkheid, door een gouden ketting te hechten aan het gouden horloge wat hij bij zijn zilveren feest in geschenk van de firma mocht ontvangen. De heer H. Tuinder dankte in hartelijke woorden voor dit blijk van waardeering, de fees telijke ontvangst hem en zijn familie bereid, voor de waardeering die hij al tijd van den kant der heeren patroons mocht ontvangen en ook voor de goede samenwerking met hen. Daarna nam de heep A. Geven het woord als een man die naast de belangen van de patroons ook altijd de belangen van zijn onder geschikten had behartigd en bij arbeids geschillen in den regel den gulden mid denweg der schikking had aangewezen. Hij overhandigde hem een zilveren hor loge met inschrift namens zijn mede arbeiders. De heer H. Tuinder richtte ook een woord van dank voor de sym pathieke woorden namens hel personeel hem toegesproken en voor het mooie cadeau wat zij met zooveel opofferin gen hem hadden gegeven. In gezellig sa menzijn bleef men nog langen tijd bijeen. Moge den heer H. Tuinder na dezen, voor hem onvergetelijken dag, het nog gegeven worden zijn gouden jubilé bij de firma te vieren. WESTELIJK SCHOUWEN. Nu de sneeuw verdwenen is, blijkt pas, dat door de wilde konijnen, die in deze omge ving zeer talrijk zijn, nog al schade is aangericht. Door den honger gedreven hebben deze dieren verscheidene nach telijke bezoeken gebracht aan de tuinen, in de nabijheid der duinen gelegen. In sommige tuinen is letterlijk geen spruitje van groente of kool overgebleven, ter- Wijl de bast van verscheidene fruit- boompjes totaal door de knagers is af geschild. ST.-ANNALAND. Aan de 48e uitvoering van „Accelerando" op Vrijdagavond ten huize van den heer W. Rijnberg, viel een druk bezoek ten deel, de zaal zou moei lijk meer menschen hebben kunnen ber gen. Het programma bevatte, behalve een achttal muzieknummers een viertal too- neelstukjes en voordrachten, alle van comischen aard, die niet weinig bijdroegen tot de vroolijke stemming, waarin de aan wezigen den geheelen avond verkeerden. Ze werden dan ook verdienstelijk ten ge- hoore gebracht en opmerkelijk was de groote rolvastheid waarvan blijk werd ge geven, niettegenstaande tijdens het instu- deeren een drietal rollen in andere han den waren overgegaan. Na afloop der uit voering richtte de heer M. L. Groenewege een woord van, dank voor het genotene tot de vereeniging. POST EN TELEGRAPHIE. ZIERIKZEE. De telegrambesteller J. v. d. Schelde, ten post- en telegraaf kantore alhier, vertrekt den 17en Maart a.s. voor de vervulling zijner militieplichten. Sol licitanten voor de openvallende betrek king kunnen zich tot het einde der loopende maand persoonlijk aanmelden bij den Directeur. RECHTZAKEN. De lykroof te Oude Tonge. In verband met den lijkroof te Oude Tonge is een vermoedelijk medeplichtige P. van St.-Annaland gearresteerd en ge vankelijk naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. v KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hindeloopen Th. Hettinga, cand. te Uitweliingerga. Aangenomen: Naar Den Haag, dr. Joh. de Groot te Vlissingen. Naar Noord- gouwe (toez.) Anth. E. v. Griethuijsen te Huisduinen c. a. De Ned. Herv. Gemeenten Seroos- kerke en Kerkwerve in Schouwen, beide vacant, zullen trachten zich te combi neeren en een predikant of candidaat van ethisch orthodoxe richting te beroe pen. Luth. Kerk. Ds. G. F. Drejer, Evang. Luth. predi kant te Bergen op Zoom, herdenkt heden den dag waarop hij vóór 25 jaar de evangeliebediening te Zierikzee aanvaard de. Na in 1899 die gemeente met Har- lingen verwisseld te hebben, vertrok hij in 1906 naar zijn tegenwoordige stand plaats. Geref. Kerken. Beroepen: Te Kruiningen, J. Gillebaard, cand. te Den Haag. Te Anjum, R. K. M. Hummelen te Heerenveen. Te Hal- lum, C. M. Huizinga te Hoogersmilde. Te Stedum, J. Bosch te Alteveer (bij Hoogeveen). Bedankt: Voor Berkel, A. G. Wolr te Loenen-Vreeland. men dit 's avonds te doen, dan liep men kans te verongelukken in de doornenhagen. Toen de vorst uit den grond was, had ik gedacht, dat de Gemeentebouwmeester de sporen en diepe gaten onmiddelljjk zou doen effenen, zooals ik het op mijn terrein ook heb gedaan om te zorgen, dat bij regen het water kan afloopen. Doch niets daarvan. Maandag heb ik den Bouwmeester hierover gesproken; Dinsdagmorgen zag ik een ge meentewerkman straatklinkers in het Vrije storten voor een smal straatje langs de huizendus weer prutswerk. Hartelijk hoop ik, niet alleen voor mij zeiven, doch voor allen, die „Het Vrye" dikwijls te voet moeten passeeren, dat het Gemeentebestuur deze zaak eens flink aan pakt, en het geheele „Vrye" met klinkers laat bestraten. Mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. S. L. KORTEWEG. YAN HEINDE EN VER. ONDERWIJS. Ter benoeming tot leeraar in de ge schiedenis aan de 2e hoogere burger school met 5-j. c, te Amsterdam, is aan bevolen de heer W. Valk, leeraar aan de hoogere burgerschool te Zierikzee. Bij de te Rotterdam gehouden exa mens voor de akte nuttige handw. slaag den o. a. de dames P. M. Aleman en A. M. Kloet te Zierikzee; P. J. Wagemaker te Dreischor en A. J. A. Hartog te Burgh. Maandag zijn in een voorstad van Dublin 2 Engelsche officieren doodgescho ten. Reuters bijz. d. meldt uit Miami (Florida), dat beambten van het drank verbod in vliegtuigen, gewapend met machinegeweren, den Britschen schoener „Annabelle" in beslag namen, welke elf duizend kistjes whiskey vervoerde. Een politie-agent vond te Glasgow in D.uke-street twee zakken met 20.000 p. st. Later bleek, dat zij uit een postkar door een gat in den vloer waren heenge- vallen. De moordenaars van Erzberger zou den zich thans in Rumenië bevinden. In Montenegro schijnt een nieuwe op stand te zijn uitgebroken. Troepen franc- tireurs en deserteurs teisteren de dorpen. De politieke barometer in Portugal staat weer op „veranderlijk". In een mijn te Baurahütte, in Opper- Silezië, zijn zes mijnwerkers omgekomen, tengevolge van het inademen van giftige gassen. Dank zij spoedige krachtige hulp konden de andere werklieden in de mijn voor nadeelige invloeden behoed worden. Een zestal roovers heeft den kassier van de chemische fabriek te Szakowa overvallen en hem 16 millioen Poolsche mark ontrukt, welke som bestemd was voor de uitbetaling der loonen. De fabriek looft een half millioen Poolsche mark uit voor het aanhouden der roovers. Volgens een Wolff-bericht uit War schau zal Lenin nog vóór het vertrek der sovjetdelegatie naar Genua een plan uit werken voor de algemeene ontwapening van Rusland. Uit de jongste bevolkingscijfers van Frankrijk blijkt, dat de totale bevolking thans ruim 39.200.000 zielen bedraagt. Er worden binnenkort te Brussel 200 Russische kinderen verwacht. Volgens een draadloos bericht zou het arbeidsconflict in Denemarken ge deeltelijk bijgelegd zijn. Ziebikzbe, 20 Febr. 1922. Mijnheer de Redacteur 1 Het is een algemeene bekendheid dat malaise troef is. 't Is depressie alom. Geen tak van bedrijf wordt gespaard. Als men de koersverliezen, die in het begin van dit jaar door de beurs zyn waargenomen nagaat, en voor waarheid mogen aannemendan loopt dit tot een rond cijfer van U/2 milliard guldens, en verdeeld als volgt: Bankaan- deelen f 209.567.000Nijverheidsaandeelen f 237 918.000, Suikeraandeelen f 168.806.000, Handelsondernemingen f 108.605.00f>, Mijn- aandeelen f 4.903.000, Petroleumaandeelen f 514.982.000, Scheepvaartaand. f 115.046.000, Rubberaandeelen f21.217 000, Koffieaandeelen f 139.000, Theeaandeelen f 1825.000, Tabaks- aandeelen f 64.528.000 en in diversen f 6709.000. Hierbij komt nog bij 1500 millioen gulden als verlies op industriëele obligatiën, Russen enz. En nu zou men toch mogen verwachten dat elk handelsman in meer of mindere mate van den toestand op de hoogte zou zyn dit schijnt helaas niet juist te zyn. Enkele Bloem-Agenten of -Handelaren, zooals men ze noemen wil, schijnen zich niet te ontzien, om misbruik te maken van dezen toestand, om een hetze tegen onze N. V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij op touw te zetten, op zoo'n satanische wijze, dat men zich afvraagt, weten deze handelslui geen beteren weg om hun boterham wat vetter gesmeerd te krijgen. Laten wij hopen, dat deze handelslui door deze enkele regelen tot inkeer mogen komen en hun cliëntèle van stonden af zullen bewerken op een wijze, zooals het een bekwaam en fatsoenlijk han delsman betaamt. Het is te hopen, dat de H.H. bakkers en voornamelyk de aandeel houders het zullen begrijpen en verstaan, dat zij niet alleen zichzelf maar ook hare Directie een grooten dienst zullen bewijzen, om dergelijke lage individuen de deur te wijzen. U ddnkënde voor de verleende plaats ruimte, heb ik de eer te zijn, D. HONDSMERK. Agent N.V. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij. AANBESTEDINGEN. MIDDELBURG. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur is heden aanbesteed het maken van een basaltglooiing tot ver dediging van de duinwerken tusschen de strandhoofden 14 en 15 aan de Oude Hoeve aan de Noordkust van het eiland Schouwen. Raming f 16300. Inschrijvers: J. M. Dekker, Rotterdam, f 16959; F. v. d. Hulle, Oosterland, f 16195; I. Douw, Zierikzee, f 15735; C. v. d. Kreke, Wol- phaartsdijk, f 15670; J. Roskam Cz., Slie- drecht, f 15660; J. J. Steur, Kerkwerve, FlnanetCel Nieuws. V.K. Heden 9889'.', 90% 89'%, 86%, 86'/, 93 93%, 92%, 92'%, 91%, 91% Beurs Tan Amsterdam. 21 Februari. STAATSLEENINGEN. NE DEEL AND. N.W. 8. obl. i918 f 100 5 N.W. S. obl. 1918 - 500 5 N.W.'S. obl. 1918 - 1000 5 N.W. 8. obl. 1919 - 100 5 N.W. 8. obl. 1919 - 500 5 N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 N.W. S. obl. 1916 - 100 4% 84 83'/, N.W. 8. obl. 1916 - 500 4'/, 83'/, N.W. 8. obl. 1916 - 1000 4'/, 84'/,, 84%, N.W. S. obl. 1917 - 100 481'%, 81% N.W. 8. obl. 1917 - 500 4% 80'%, 81'/, N.W. 8. obl. 1917 - 1000 4'/, 77"/,, 79 N.W. S. obl. 1916 - 100 4 80%, 80%, N.W. S. obl. 1916 - 500 4 76'%, 77% N.W. S. Sbl. 1916 - 1000 4 75% 76% N,W. 8. obl. - 1000 3 58 SM S. oert. - 1000 3 57% N.W. 8. oert. -1000 250 BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tabaksleening 1902 Zegelleening 1904 Bel. vr. gond-obl. 1907 4';, 221/, OOSTENRIJK. Obl. In papier 5 zilver B. vr. Kr. Jan./Juli Be). vt\ Mei/Nor. 4 PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Nad. Petr. f 1000 A. 398 Kon. Ned. Petr. R. t. A. Kon. Petr. 1100 O. A. 401 Kon. Ned. Petr. E. v. O. A. 402 Dollare (bank) 1 2,58-12,61»; Marken (gr I 1,12'—11,25; id. (rood) 11,12'—1,25 Kronen (1000) 10,04—f 0,05; Eng. bank papier 11,45—1 11,50; Franaoh bank papier f 23.92'f 24,07»; Belg. bankpapier f 22,70 I 22 85. 58'/,, 588/i« 50 27 Va 271/. 1V« 26*/< 26 's 22 V* 8U 1 399 399 400 INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. Geachte Redactie, Tot mjjn spijt ben ik genoodzaakt te wijzen op de schandeiyke verwaarloozing van den hoofdweg „Het Vrije". Al jaren geleden heeft men de aandacht gevestigd op den trourigen toestand van dezen slikweg midden in de stad. Van gemeentewege ging men dan, na die klachten, wat aan het prutsen, doch' zonder afdoend gevolg. De laatste week echter is deze weg van druk verkeer tuss'chën stad, ambachtsschool en station onbegaan baar. Alleen langs de greppels, die aan de kanten zijn gemaakt voor afwatering, kan men met acrobatische sprongen zyn doel bereiken. Echter alleen over dag: poogde VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ontaarde zoons. Onlangs deelden we mede, dat te Rozenburg een 82-jarige vrouw verhuizen moest, daar haar 55- jarige zoon haar niet meer wilde herber gen. In mistig en regenachtig weer had deze zoon zijn oude moeder op 'een handkar gezet om naar een anderen zoon te worden gebracht. Toen zij bij haan 60-jarigen zoon L. kwafh, wilde deze haar ook geen onderdak geven, Waarop de oude moeder door haar zoon met haar bedöe- goed op straat werd neergezet, daar alle drie haar zoons beweerden, haar niet te kunnen houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1