Zierikzeesche Nieuwsbode Na de GRIEP abonnement: Maandag 6 Febr. 1922 zierikzeesche courant. advertentiën: EERSTE BLAD. BAKKERSNACHTARBEID. buitenland. Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. 78ste JAARGANG. - No. 10734. Dir. J. OF LOOZE Jr. Ultg.-IMitt. M J. KOSTEN van 13 regels 60 ets., ran 4 regels en daarboven 20 «te. per regel Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nnnimer bestaat uit 2 bladen. zijt gü vatbaarder dan anders. Gebruikt dus de Abdijsireop ook nog eenigen na Uw herstel. (Ingez. Med.) De BURGEMEESTER van Zieuikzeï maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie ter ineage ligt een aanvraag van P. D U S O N um VERGUNNINÖ tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel Hoot'dpoortatraat 0 296. Op Maandag 6 Maart a.s., des namid dags twee uur, zal in het Raadhuis gele genheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Ziikikz», 4 Februari 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. Anderhalf milliard aan rook. Na den oorlog had men - in Frank rijk gedacht, dat de poilu's, naar hun haardsteden teruggekeerd, weer veel minder zouden gaan rooken. Dat leek des te waarschijnlijker, omdat kort na het staken der vijandelijkheden de staat de verkoopsprijzen van tabak op buiten sporige wijze verhoogde. Van die voorspelling is echter niets terecht gekomen. Het valt zelfs niet te ontkennen dat integendeel het tabaksver bruik voortdurend toeneemt sedert den oorlog en in vrij aanzienlijke mate. Zoo heeft Frankrijk in het afgeloopen jaar aan tabak 1 milliard 555 milïioen fres. aan tabak uitgegeven, dat is voor 4.260.000 ires, per dag. In 1920 bedroeg het totaal 1 millioen 448 milïioen fres., dat was 107 millioen fres. minder. Vóór den oorlog, in 1913, leverde de verkoop van tabak slechts 542 millioen fres. op. Van 1913 tot 1921 wordt dus voor een milliard fres. meer per jaar aan rook weggeblazen! „Hoe zal dat over tien jaar zijn als het zoo door gaat vraagt Max Dutray zich in „Le Journal" af. „Maar misschien zal de ver koopsprijs dan minder hoog zijn. Laten •we dat maar hopen". Geen alledaagse!» huwelijk. In de Russische kerk te New York zal binnenkort een huwelijk worden vol trokken tusschen mrs. Marion Stephens, die een vermogen van 8 millioen dol lars geërfd heeft, en een arbeider van de Baldwin locomotief-fabrieken te Phi ladelphia. De bruidegom Vansiatski staat erop, dat men hem in zijn arbeiders kringen zal laten blijven. Ook vertelt men, dat mrs. Stephens erin toegestemd heeft om te wonen in het bescheiden huisje van haar aanstaande in de ar beiderswijk, in de nabijheid der fabriek. Vansiatski heeft bij admiraal Koltsjak's leger in Siberië gediend. Vrienden van mrs. Stephens verklaren dat de opwin dende verhalen die hij over den oorlog wist te doen, het eerst haar aandacht op hem hadden gevestigd toen zij in Parijs met hem kennis maakte. Een pseudo-prins. De politie te Nice (FrJ heeft een 25- jarjg man gearresteerd, een pseudo-prins, die een paar weken lang in enkele van de voornaamste hotels van de Rivièra had vertoefd en zich aan verschillende oplichterijen had schuldig gemaakt, 't Is een Rus, Obelenski genaamd, die zich nu eens uitgaf voor een Schot, onder den naam George Wellesiey en zich dan weer prins Obelenski noemde. Onder de zen laatsten naam hij hij zijn intrek genomen in een deftig hotel te Nice, waar hij echter vergat zijn rekening, die tot 3000 fres. was opgeloopen, te betalen. In verschillende steden van de Rivièra had hij in ondarscheidene win kels inkoopen gedaan en door zijn ver trouwenwekkend optreden de winkeliers bewogen hem krediet te verleenen. Zijn geheugen bleek echter minder sterk dan zijn brutaliteit en zoo gebeurde het, dat hij bij een tweede bezoek aan een win kel vergeten was wat hij daar de vo rige maal voor een mooi verhaal had opgedischt en nu met een geheel ander praatje kwam, waarop de winkelier be greep, dat hij met een bedrieger te doen had en de politie waarschuwde. De man werd aangehouden en toen bleek het dat de eenige papieren welke de ge waande prins in zijn bezit had een aan bevelingsbrief was voor een baantje als klerk en een paspoort ten name van Obelensky, vóór welken naam het woord prins was ingelascht. De man spreekt vloeiend Fransch, Engelsch en Russisch en heeft goede manieren, zoodat hij on der de Engelsche toeristen in de Ri vièra tal van kennissen had gemaakt. Bij zijn arrestatie had hij nog net een halve franc in zijn zak. De spoorwegstaking in Duitschland. De stand der spoorwegstaking in Duitschland is nog steeds onveranderd. De Reichsgewerkschait is nog niet voor nemens de staking op te heffen of ern stige onderhandelingen aan te knoopen. Van goed ingelichte zijde wordt ver klaard, dat de verscherping der situatie door de staking der ge meen te-werklie den het oordeel der regeering niet kan schokken, dat de spoorwegstaking ver loren is. Wel is waar is de oorspron kelijke bereidwilligheid der Reichgewerk- schaft om toe te geven, in het integen deel omgeslagen, maar men meent, dat dit moet worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de leiders thans den moed niet hebben de consequenties te aanvaarden van hun onverantwoordelijk drijven. Óp verschillende trajecten heeft, hoe wel gebrekkig, een vrij uitgebreid per sonenverkeer plaats. Zaterdagmorgen wa ren reeds meer dan 2000 machinisten weer in dienst. Nu ook de hoogere amb tenaren en het tusschenpersoneel op de locomotieven dienst doen, verwacht men, dat het verkeer heden (Maandag) in be langrijke mate zal verbeteren. De regeering heeft wederom verklaard, dat het onmogelijk is, de uitzonderings verordening in te trekken, wanneer de staking tevoren niet wordt opgeheven. Zij weet, dat zij hierin den steun bezit van de vakvereenigingsverbonden. Rijkskanselier dr. Wirth, heeft ver klaard: „Wanneer de regeering ook maar de geringste zwakheid toont, moet zij worden vei vangen. Zij zal dan niet naar Genua kunnen gaan. Een regeering, die zich tegenover zulk een drijven van de beambten toegevend betoont, bezit geen autoriteit. Zulk een regeering kan dan ook de staatsbedrijven niet meer op de been houden. Wanneer de spoorwegsta king door de stakers werd gewonnen, dan zou dit het einde van Duitschland beteekenen". De rijksminister van Verkeer heeft aan de spoorwegdirecties opgedra gen door middel van aanplakbiljetten de arbeiders en beambten aan te zeggen, onmiddellijk weer in dienst te treden. Wie hieraan geen gevolg geeft moet zich als ontslagen beschouwen. Het vergiftigingsproces te Hay. Bij de te Hay (Eng.) gehouden voort zetting van het dubbele vergiftigings proces tegen den beklaagde Armstrong, verscheen als getuige een weduwe van middelbaren leeftijd voor de rechtbank, met wie de beklaagde Armstrong reeds tijdens het leven van zijn vrouw, vriend schap had aangeknoopt en wie hij na den dood van zijn vrouw, een huwelijksaan zoek deed. De getuige was zwaar geslui erd en haar naam en woonplaats wer den geheim gehouden, terwijl zij bij de behandeling van het proces werd aange duid als mevrouw X. Bij het verhoor, dat haar werd afgeno men, gaf zij te kennen, in het jaar 1915 voor het eerst met Armstrong in kennis te zijn gekomen, die toen officier was. Sedert dien tijd bleven zij vrienden en niets meer en eerst geruipien tijd, nadat Armstrong na den dood van zijn vrouw van een buitenlandsche reis was terug gekomen, vroeg hij haar ten huwelijk. In de acte van beschuldiging was aan vankelijk beweerd, dat dit aanzoek door hem was gedaan, 24 uur nadat hij van deze reis was teruggekomen. De huis dokter der familie werd door de ver dediging een langdurig kruisverhoor af genomen, dat evenwel geen nieuwe ge zichtspunten opleverde. Vervolgens werd hij door den president van de rechtbank ondervraagd over de vorige door hem afgelegde verklaring, n.l. dat hij bij nader inzien den dood van mevrouw Armstrong aan arsenicumvergiftiging had toegeschre ven. Hij gaf heden te verstaan, dat hij met zijn destijds afgelegde verklaring had bedoeld, als doodsoorzaak een chronische vergiftiging te hebben aangenomen, be werkstelligd door een groot aantal dosis vergif, waarvan een groote dosis ook haar laatste noodlottige ziekte had doen ontstaan. Do hongersnood in China. De correspondent der „Daily Mail" te Peking meldt dat volgens het internatio naal hulp-comité tegen den hongersnood de toestanden in 8 Chineesche provin cies allertreurigst zijn en niet minder dan vijftien millioen menschen onder den hongersnood lijden. Uit Sjangtoeng werd bovendien geseind dat de ijsschuiving der Gele Rivier de dijken Vernield heeft en het land overstroomd werd. De menschen moesten bij vriezend weder op de da ken der huizen vluchten en het ijs maakt redding erg moeilijk. Een correspondent uit de Hoenan-provincie seint dat hij honderd menschen zag door hongersnood gestorven en honderdduizenden dadelijk hulp noodig hebben. Honger en koorts doen de menschen als vliegen sterven. De menschen dooden hun kinderen en eten dan zelfs hun lijken op. Het steun comité heeft onvoldoende hulp. Een aanslag op een trein. Op 2 Februari werd in den Feuerbacher tunnel nabij Stuttgart een misdadige aan slag gepleegd op een werkliedentrein, door het leggen van handgranaten op de rails. De dader, die in knielende houding op den spoorweg door eenige baanwach ters is gezien, werd door den rook van de voorbijrijdende locomotief aan hun oogen onttrokken en wist te ontkomen. Hij had handgranaten op de rails gelegd, klaarblijkelijk met 't doei om deze te vernielen. Een der handgranaten is ont ploft, de andere is in geladen toestand op de rails gevonden. De aanslag heeft ge lukkig geen ernstige gevolgen gehad. De politie heeft een onderzoek naar den dader ingesteld. BINNENLAND. Staatsparty voor Volkswelvaart. Te 's Gravenhagg is opgericht de staats-' partij voor volkswelvaart. Tot de op richting werd o.m. overgegaan omdat op goede gronden mag worden aangenomen, dat de hoogst zorgelijke toestand der geldmiddelen van Rijk, Provinciën en Gemeenten in niet geringe mate een ge volg is van het feit, dat de behandeling van zaken niet gericht was op het al gemeen belang, maar dat daarbij het tegen elkander opbieden en hel drijven der politieke partijen en verpolitiekte leiders een grooten en slechten invloed heeft gehad. De Partij stelt zich ten doel te be vorderen, dat in de Tweede Kamer de Provinciale Staten en de Gemeen teraden vrouwen en mannen zitting zul len krijgen, die zich vrij voelen van de tot nu toe gehuldigde politieke leuzen. De loodsdienst op de Schelde. Naar de Indépendance Beige verneemt, zal de Belgische flotilje voor den stoom- loodsdienst met een eenheid worden ver meerderd, n.l. met het vroegere Duitsche schip „Admiraal van Pohl". Het blad wijst er dan op, aldus de Msbdat bij den Nederlandschen loods dienst binnenkort het zeilschip, dat op den Wandelaar is gestationneerd, door 'een stoomloodsboot zal vervangen worden. „Kan nu", zoo vraagt het blad, „het Wielingengeschil niet uitgemaakt worden ter bevordering van den loodsdienst op de Schelde en om een einde te maken aan een concurrentie, die veel geld kost". De moord in den sneltrein. In totaal is thans van verschillende zij- ide een bedrag vap f 3000 uitgeloofd voor dengene, wiens aanwijzingen leiden tol de aanhouding en veroordeeling van den moordenaar van mr. Wijsman in een spoorwegcoupé op Oudejaarsavond. Uit de sigarenindustrio. Het hoofdbestuur van het Verbond van sigarenfabrikanten in Nederland heeft een vergadering gehouden met de bestu ren van de werkliedenverbonden in deze nijverheid, ter bespreking van wijzigingen in het eerste gedeelte van de collectieve arbeidsovereenkomst. Slechts voor een klein gedeelte is over eenstemming verkregen, zoodat de be sprekingen nog nader moeten worden voortgezet. Het collectief contract loopt in Maart e.k. af. Politietroepen. Het te Rosendaal verschijnend dagblad De Grondwet spreekt het bericht van De Tel., als zouden met ingang van 1 dezer de 3e en 8e compagnie Politietroe- pen (bestemd voor Noord-Brabant en Zeeland) zijn opgeheven, tegen. De <S'e compagnie, bestemd voor Zeeland, wordt opgeheven: de 3e compagnie, waarvan een detachement in Roosendaal is gesta tionneerd, is tot een geringer sterkte te ruggebracht en za! eerlang aan de grens bewaking worden onttrokken. Van op heffing is echter geen sprake. Dn nieuwe Stantslseniiig. Naar de Tel. uit betrouwbare bron ver neemt, vertoeven hier te lande de ver tegenwoordigers van eenige groote Ame- rikaansche bankconsortiums, ten einde be sprekingen met de regeering te voeren in zake eventueele overneming van een tran che der Nederlandsche staatsleening van f 300 millioen. TWEEDE KAMER. Zitting uan Donderdag 2 Febr. Arbeidsb eg rooting. De heer Duys dringt aan op spoed met de ziekteverzorgingswet. Hij komt op tegen de onjuiste wijze waarop de heer Posthuma vergelijkingen maakt tusschen de administratiekosten der rijksverzeke ringsbank en die van de risicobank. Hij vraagt of de minister de ziekteverzekering premievrij wil maken en de uitkeering wil verhoogen van 70 tot 80 pCt. van het loon. Hij is tegen de motie-Oud, die de decentralisatie der ongevallenverzekering waarop geheel het land wacht, zou stóp zetten. De heer Schaper wijst op de duurte van het gebouw van den Raad van Arbeid te Winschoten. Minister Aalberse wijst de motie-Oud af; hij blijft voor decentralisatie der On gevallenwet door de Raden van Arbeid in het belang van een betere en goedkoo- pere uitvoering der wet. Spr. hoopt ten aanzien van de ziektewet een regeling te vinden, die de verschillende stroomingen bevredigt. De ziekteverzekeringswet wenscht spr. spoedig tot stand te zien komen. Hij waar schuwt tegen allerlei dwaze verhalen om trent de duurte van de Raden van Arbeid. De heer Oud trekt zijn motie in. De heer Bakker vraagt om hygiënisch toezicht bij den premiebouw en doelmatige tuberculosebestrijding. De heer Schaper waarschuwt tegen be zuiniging ten nadeele van de volksgezond heid. De heer Abraham Staalman bepleit min der starre uitvoering van de Vleeschkeu- ringswet en het toestaan van woningbouw onder minder zware voorwaarden. De heer Ter Hall dringt aan op verbete ring van de wet op de tartsenijbereidkunde. De heer Deckers dringt aan op krach tiger bestrijding van de zuigelingensterfte door subsidiëering van moedercursussen. De heer Van Sasse van IJsselt wijst op misbruiken gemaakt van het instituut der zetkasteleins. Mevrouw Groeneweg dringt aan op be scherming van het diploma voor zieken verpleging. Zitting uan Vrijdag 3 Febr. Besloten wordt op 14 Februari een aan tal ontwerpen in de afdeelingen te onder zoeken. Voortgegaan wordt met de behandeling der Arbeidsbegrooting. De heer de Jongh critiseert de politiek van den minister ten aanzien van de volks huisvesting. Het vastgestelde maximum van 80 millioen voor subsidiëering van de woningbouw is veel te gering. Spreker klaagt voorts over verlaging der eischen voor premiewoningen. Echter brengt hij den minister hulde voor zijn verzet tegen alcoofwoningen. De heer Hazevoet dringt bij den minis ter er op aan, dat hij zich zal blijven verzetten tegen de alcoofmaniakken. Spr. acht de thans vastgestelde minimum ruimte van de premiewoningen onvol doende. Mej. Westerman vraagt of wettelijke bescherming van het diploma voor zie kenverpleging, althans niet geleidelijk kan worden ingevoerd. Zij dringt aan op meer steun voor moedercursussen. De heer Rugge verwacht van stagnatie in woningbouw geen regularisatie der loo- nen, doch wel werkloosheid. De heer Schokking meent, dat de alco- ven niet zoo bedenkelijk zijn als men wel meent. De heer Wijnkoop ziet in de woning- politiek der regeering alleen nadeelen voor de arbeiders. Hij dient een motie in, waarin gevraagd wordt om distributie der beschikbare woningruimte. Minister Aalberse verzekert, dat er zoo veel gebouwd wordt als mogelijk is. Het rapport eener commissie wordt afgewacht om te beslissen of rechtstreeks zal wor den ingegrepen in zake de hooge mate- riaalprijzen. Over de soms te hooge loo- nen zal wellicht worden overlegd met de organisaties. Tegen de hooge aan nemingssommen wordt gewaakt door het weigeren van voorschotten. Het meest gangbare woningtype blijft beneden de door den Minister toegestane maximum- woningruimte. Aanvragen betreffende den bouw van alcoofwoningen komen niet in. De Vleeschkeuringswet geeft niet tot de bezwaren aanleiding, welke men voor geeft. De invoering van de bescherming van het ziekenverplegingsdiploma is on mogelijk om financiëele overwegingen. Hierna wordt gerepliceerd. De heer Abr. Staalman dient een motie in om de invoering van de Vleesch keuringswet uit te stellen. Minister Aalberse dupliceert. Hij ver klaart de motie-Staalman onaannemelijk. De heer Bijleveld verzet zich tegen den post van f 195.000 voor aankoop van grond en de stichting van een gebouw* voor het Rijksbureau voor Drinkwater voorziening. De Minister merkt op, dat deze post reeds het vorige jaar door de Kamer is goedgekeurd. Eerste Kamer. Zitting uan Vrijdag 3 Febr. Aan de orde is het voorstel tot het wij zigen van pet reglement op het regeerings- beleid uan Ned.-lndië. De heer Mendels meent, dat het ont werp reeds verouderd was voor de indie ning en in strijd met toezeggingen door Gouverneur van Limburg Stirum gedaan. Alle kenners van Indië op het gebied van het staatsrecht hebben er zich tegen ver klaard. Spr. bestrijdt verder uitvoerig het ont werp. Na de pauze verdedigt de heer van de Bergh het wetsontwerp, waarmede een nuttig werk voor Indië wordt gedaan. De heer Idenburg betoogt, dat men in Indië twee bewegingen ziet: de centra lisatie en medezeggingschap. Met die twee stroomingen houdt het ontwerp rekening. Het volk van Indië staat aan het begin der ontwikkeling en daarom kan dit ont werp geen volkomen decentralisatie bren gen, maar het zal door zijn groote soe pelheid zich aan verschillende ontwikke lingsstadia kunnen aanpassen. Minister de Graaf f verdedigt zijn ont werp, dat hij in hooge mate belangrijk acht, juist in de autonomie-ontwikkeling van Indië. Het brengt niet alleen een decentralisatie van het administratief be stuur, maar opent ook den weg tot auto nomie en zelfbestuur. Het ontwerp wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Alleen de heeren Wie Rljksklerk, Kommies* Polltle-Agent, Bewaarder, Hulpmeester wil worden moet zich opgeven bij P. BOER, Nieuw-Amsterdam. (Ingez. Med.) Mendels en Van Embden verklaarden zich tegen. Bij het ontwerp tot heffing van kanse- larijgelden dringt de heer van Embden aan op vermindering van pasformaliteiten en afschaffing visa. Minister van Karnebeek zegt, dat de visa met verschillende landen reeds is afgeschaft. Verlenging van den duur der paspoorten is afgewezen, wijl de hou ders slordig zijn met hun passen, welke herhaaldelijk verloren gaan en dus in on- gewenschte handen komen. Het ontwerp wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Kamer gaat uiteen tot 14 Februari a.s., waarna op 15 Februari de pensioen wetten behandeld zullen worden, evenals het ontwerp-Rutgers tot wijziging van de Drankwet. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Verschenen is de tweede aflevering in dit jaar van „de vriend des huizesuitgave van Neerboseh' Boekhandel te Neerbosch. Behalve eenige voortzettingen op de Januari aflevering, bevat dit goed verzorgde werkje twee platen in kleurendruk een artikel over „Onze Koloniën", door mr. H. Verkouteren een aardige bijdrage door Eduard Blaauw over „Een en ander uit onze gevederde wereld", enzenz. De lezing van „Algemeens Ontwikkeling", gaat wegens ziekte van den spreker niet door. Naar wij vernemen is by een voorloopige bespreking gehouden door bestuursleden der kiesvereenigingen op Schouwen-Duiveland, aangesloten by den Vrijheidsbond, al» landbouwspecia- liteit, inzonderheid naar voren gebraeht voor eon candidatuur der Tweede Kamer, de heer K. Cz. de Boer te Assendelft, thans lid der Eerste Kamer. De minister van Arbeid heeft goedgevonden dat vroeger toegekende bijdragen voor woningbouw zullen wor den uitgekeerd aan de gemeenten: Bruinisse, ten behoeve van de Wed. Joh. van Zuidland, f 1000Oud-Vosse- meer, ten behoeve van G. Mijnheere en J. de Later, resp. f 1300 en f 1856, (Vs gedeelte dsr bijdrage); St.-Philipsland, ten behoeve van L. Capelle (s/a gedeelte) f 3333. Donderdag 1.1. hield de dames- afdeeling Zierikzee van de Vrijwillige Landstorm (verbandcursus) een verga dering in het Hótel .Juliana". Voor deze gelegenheid was de zaal door de dames heel aardig versierd. Alle dames, tot den cursus behoorende, waren aanwezig, plus eenige genoodigden. Door den luit.-kolonel Klontje werd de vergadering geopend met een rede, betrekking hebbende op de Vrouwelijke Landstormafdeeling hier ter stede. Deze vrouwelijke afdeeling heeft aller sym pathie, en zoover spr. bekend, is deze Vrouwelijke Landstormafdeeling de eenigste in ons land. Door omstandig heden is men genoodzaakt den cur sus te doen eindigen. De Overste huldigde dr. De Vrieze, daar deze zieh op lofwaardige wijze van zijn taak heeft gekweten. Eveneens een woord van dank aan de dames, die de lessen van den Hinken dokter met lust en ijver hebben gevolgd. De verbands-commandant reikte daarna aan elk der dames een broche uit. De broche bestaat uit een emaille plaatje, waarop een oranjekruis met oranje randschrift „Vrijwillige Land storm, afd. Zierikzee", alles op een wit veld. Op een vraag persoonlijk aan iedere dame, of zij zich, wanneer wij vrouwelijke vrijwilligers noodig hebben, wat wij nimmer hopen dat zulks noodig zal zijn, zich, ofschoon geen verbintenis hebbende, toch beschikbaar zouden stel len, antwoordden allen bevestigend. Hierna kreeg de voorzitster van den Verbandcursusmej. Goudzwaard het woord, die den Overste en den heer Laer- noes dankte voor alles wat deze gedaan hebben voor den Verbandcursus, even eens dokter De Vrieze, voor de aange name wijze, waarop hy den cursus heeft geleid Vervolgens overhandigde de voorzitster een foto van de damesafdee- ling aan den Overste, den heer Laernoes en dr. De Vrieze, terwijl een foto zal worden gezonden aan de Nation. Land- stormoommissie. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door dr. De Vrieze, de heeren Laernoes, Uijl en Hendrikse. Hiermede was het officieele gedeelte van den avpnd afgeloopen en ging ze over in een gezellig samenzijn, dat wer kelijk gezellig is geweest. De pogingen om de verkiezing van de leden der nieuwe kamer van koop handel voor de Zeeuwsche eilanden, wel ke te Middelburg haar zetel zal hebben, morgen bij enkele candidaatstelling te doen plaats hebben, zullen voor wat be treft de 11 vertegenwoordigers van het groot bedrijf wel geen resultaat ople veren, daar er zeker meer dan 11 can- didaten zullen zijn. Wat betreft de 11

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1