Zierikzeesche ANieuwsbode Sportflanel, abonnement: Vrijdag 3 Febr. 1922. zierikzeesche courant. advertentiên: EERSTE BLAD. B. H. IDELER, JAPONSTOFFEN. VITRAGE'S, Gemaakte Dames-Ondergoederen, KAPOKBEDDEN. Algemeen Overzicht. buitenland. binnenland. In GRIEP-tijden Prijs per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vr\jdag. 78ste JAARGANG. - No. 10733. Dir. I J DE LOOZE Jr. Ultg.-Hadict. M. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ctu. per regel Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. ZIERIKZEE, MANUFACTUREN. (prachtpatronen). Zoo juist ontvaugeu: nieuwe strepen, a 45 cont per el. Publicatie. De BURGEMEESTER der gemeente Zie- rikzee, brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen, dat bij hem ontvangen en aan den Ontvanger der Directe Belastingen ter invordering is verzonden, het Kohier der Grondbelasting voor 't dienstjaar 1922, met uitnoodiging aan een iegelijk wieu zulks aangaat, om na bekomone kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke,^dienaan gaande mochten bestaan, binnen drie maan den na heden behooren te worden ingediend. Zibrikzib, 3 Februari 1922. De lóco-Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN, Cz. Al heeft president Harding door de bij eenroeping van een „ontwapeningsconfe rentie" niet datgene bereikt, wat hij voor oogen had gesteld, toch mag hij dankbaar zijn, dat initiatief te hebben genomen. Hoewel van algemeene ontwapening de ,.fa^a morgana" .der .vrede-op-aarde- idealisten nog lang niet gesproken kan worden, is evenwel te Washington een overeenkomst geteekend, die voor den algemeenen politieken toestand van on berekenbaar nut kan zijn. Amerika, Engeland, Frankrijk, Italië en Japan, de vijf groote mogendheden, heb ben een overeenkomst aangegaan tot 1936, waarbij de tonnenmaat hunner oorlogs vloot voor al die jaren wordt vastgesteld evenals de bewapening ervan. Dit historisch staatsstuk bevat boven dien nog de overeenkomst betrekking heb bend op de versterkingen in de Stille Zuidzee, welke Oceaan naar het scheen, langzaam maar zeker werd klaar ge maakt om als kampplaats te dienen tus- schen de vloten van Japan en de Vereenig- de Staten. De beide bereikte overeenkomsten ver tolken in hun geheel de overwegingen van het wereldgeweten; de politieke baro meter op den Pacific-Oceaan staat thans op normaal peil, terwijl de bewapenings wedloop, die zulke vreeselijke gevolgen na zich sleepte, thans tot het verleden zal behooren. Een geest van toegeven en ver zoening kenmerkte deze vijfde openbare zitting ten opzichte van de beruchte Sjan- toengkwestie, die eenmaal China aanlei ding gaf, het teekenen van het verdrag van Versailles te weigeren. Japan en China zijn het, dank zij de be middeling van Hughes en Balfour, ten slotte over Sjantoeng eens geworden. China krijgt Sjantoeng weer terug. Over dit behaalde succes is men in Amerikaan- sche kringen heel tevreden. Engeland heeft als toegift ook nog Wei-Hai-Wei (een havenplaats op de N.-kust van Sjan toeng, in 1898 door China als pachtgebied aan Engeland afgestaan) aan China terug gegeven, waardoor dus de conferentie ten einde spoedt in een algemeene vriend schap voor China. De Fransche ambassadeur heeft het in de verzoeningsconferentie evenwel noo- dig geacht nog eens terug te komen op het indertijd ontstane duikbootenconflict tusschen Engeland en Frankrijk. Het was op zijn minst genomen zeer ontactisch een mogelijk nieuw conflict uit te lokken, hetgeen gelukkig niet is gebeurd. De Fransche gedelegeerde Sarraut ver wierp de beschuldigingen van imperialis me, welke tegen Frankrijk zijn ingebracht. Frankrijk wenscht mede te werken aan de toekomst van den vrede, maar die zal eerst duurzaam en veilig zijn, wanneer zij, die hem' willen verstoren, zullen weten dat zulks niet ongestraft kan geschieden. De groote dag van Washington, die in de analen der wereldhistorie zal worden aangeteekend als een groot feit, heeft, zooals president Harding mededeelde, ge rept van wapens, doch in de taal van den vrede. Het feit, dat de wereld aan dit over gangstijdperk toe is, mag aanleiding zijn tot vreugde onder alle natiën. Spoorwegstaking in Duitsehland. Wegens spoorwegstaking in Duitsehland raden de Nederl. Spoorwegen den reizi gers aan, niet naar Duitsehland te ver trekken. Wagonladingen goederen wor den niet verzonden. Er hebben besprekingen plaats tusschen de Kon. Nederl. Luchtvaartmaatschappij autoriteiten hier te lande, om indien de spoorwegstaking van langen duur mocht blijken een luchtdienst op Duitsehland te openen. In hoever het spoorwegpersoneel aan het stakingsbesluit van de rijksvakvereeni- ging gevolg heeft gegeven, valt op het oogenblik nog niet uit te maken. Alleen staat reeds vast, dat in talrijke spoorweg districten des rijks niet zal worden ge staakt. In geheel Zuid-Duitsehland en in gedeelten van Mldden-Duitechland wil men van deze staking niets weten. Bovendien hebben verscheidene organisaties van spoorwegpersoneel zich tegen de staking uitgesproken. Anderen verklaren 't sta kingsbesluit voor ongeldig daar 't slechts met 20 van de 36 uitgebrachte "stemmen en dus niet met een meerderheid van 2/3 is genomen. Intusschen is het zeker, dat zoowel de rijksregeering als alle in aan merking komende autoriteiten besloten zijn de beweging met alle mogelijke mid delen te onderdrukken. Woensdagavond laat viel nog geen ver andering in den toestand te bespeuren, hetgeen aanleiding geeft te vermoeden, dat de beweging niet algemeen en ook slechts van korten duur zal zijn. Uit de berichten uit het rijk blijkt, dat te Leipzig bitter weinig animo voor de staking bestaat en dat het aldaar vermoe delijk slechts tot een gedeeltelijke sta king zal komen. De rijksvakvereeniging in Saksen heeft besloten, dat ook daar de staking zou beginnen. Te Dresden is de technische noodhulp opgeroepen. In Beieren voelt men eveneens weinig voor de beweging. Ook daar hebben de autoriteiten strenge maatregelen ter be scherming van de werkwilligen getroffen. De griep iu België. De griepepidemie blijft nog steeds aan houden, maar in verscheidene steden, on der meer te Brussel en te Gent, blijkt het aantal gevallen echter geleide ijk af te nemen. Daartegenover staat evenwel, dat het percentage van de gevallen met doodelijken afloop eenigszins te toegeno men.--Te Gent bedraagt hel aantal sterf gevallen door griep en door uit griep voortkomende borstaandoeningen in den loop der laatste week van Januari 37. Ruim 35000 Gentenaren hebben den laat- sten tijd last gehad van griep. Te Brus sel is het niet beter gesteld. In een van de Brusselsche voorsteden moesten' de kantoren van de gemeentediensten, in een andere de openbare scholen worden ge sloten. Ook fejlders in de provincie de den zich dergelijke gevallen Voor. De „begrafenis" van een oorlogsschip. Aan de „Daily Chron." wordt uit New- York geseind dat als een symbool van het verminderen der oorlogsvloot en de idee van de conferentie te Washington om een einde te maken aan oorlogen, het plan bestaat dat een Amerikaansch oorlogsschip door de geheele Atlantische vloot naar zee zal worden gesleept, om daar met militaire eer tot zinken te worden gebracht. Het schip zal voor die plechtigheid geheel worden geschilderd en al het metaalwerk worden opgepoetst. Het schip zal onder eigen stoom naar zes stoomen en op de n-aais waar het zal zinken, zullen alle vlaggen worden geheschen. De muziekcorpsen op alle schepen zullen dan het volkslied spelen; de bemanning zal daarop het saluut bren gen en 21 saluut-schoten zullen worden gelost. Vermoedelijk zai de „Kentucky", een schip dat jaren lang dienst deed, op die wijze worden begraven, maar de mogelijkheid bestaat ook dat het zal zijn de „Oregon", welk schip indertijd deel nam aan het vernietigen van het Spaan- sche eskader in den slag bij Santiago. Het leger des Heils in China. Generaal Booth heeft te Londen in een meeting van het Heilsleger medegedeeld dat het Leger in China op Zijn bevel voor 30 shillings ieder, een honderdtal meisjes had gekocht, die door de ouders voor onzedelijk leven waren voorbestemd. Het leger zou gaarne meer van die meis- ies koopen in de deelen des lands, waar de hongersnood woedt, doch gebrek aan de noodige fondsen om die jonge vrou wen te herbergen en t«e onderhouden, maakten 2Ulks onmogelijk. A. G. Boissovain overleden. Dinsdag is te Amsterdam op 51-jarigen leeftijd overleden, de heer A. G. Boisse- vain, directeur-hoofdredacteur van het „Handelsblad". Met weemoed schrijft ge noemd blad over dit groote verlies. Bois- sevain was de stuwkracht; de man van initiatief, van ideeën en van durf. Een zeer verdienstelijk journalist is aan de Ned. Dagbladpers ontvallen door het over lijden van dezen man. Uit de bouwbedrijven. Naar „Het Volk" meldt, hebben de ar beidersorganisaties in de bouwvakken de landelijke collectieve arbeidsovereenkomst die met 1 Mei a.s. afloopt, opgezegd. In den brief aan de patroons wordt gezegd, dat men de overeenkomst niet ongewij zigd wenscht te verlengen. Een der wijzigingen is, dat voortaan vorst onder „onwerkbaar weer" zal worden gerekend en vorstverzuim zoodoende onder de be palingen, die daarvoor zijn gesteld, zal vallen. De eisohen, die voor de her-af sluiting van het contract worden gesteld, zijn loonsverhooging en vacantie, drie da gen vacantie per jaar met 100 pCt. loon- bijslag. Het geheele bouwbedrijf zal dan in het begin van Augustus drie dagen stilgezet moeten worden. Tevens wordt voor alle beroepsgroepen in alle ioon- klassen (met uitzondering van de 6e loon- klasse, die zou moeten worden opge heven) 6 cent per uur loonsverhooging voorgesteld. De voorgestelde loonen zijn voor geschoolde orb;* ders (timmerman, metselaar, betonwerku vlechter, voeger en heier) in de eerste klasse f 1, in de tweede klasse 93 cent, in de derde klasse 85 cent, in de vierde klasse 78 cent en in de vijfde klasse 71 cent. Voor de ge oefende arbeiders (opperman, grondwer ker, betonwerker-opperman^ zijn deze loonen resp. '"95, 87, 81, 74 en 67 cent. Ongeschoolde arbeiders resp. 81, 75, 70, 64 en 58 cent. De r.-k. en chr. arbeidersorganisaties hebben dezelfde wijzigingsvoorstellen in gediend, met dit verschil, dat inplaats van 6 cent, door deze organisaties 4 cent loonsverhooging wordt gevraagd. De r.-k. arbeidersorganisatie vraagt boven dien kinderbijslag. Kamers van Koophandel. Naar de Nieuwe Courant uit betrouw bare bron verneemt, zal binnenkort een Kon. besluit verschijnen, waarbij de wijze van verkiezing voor de Kamers van Koop handel eenige verandering zal ondergaan. Nederland en de conferentie te Genua. Naar 't Ned. Corr. bureau meldt, heeft de Nederlandsche regpering in beginsel haar bereidverklaring lot deelneming aan de conferentie te Genua te kennen ge geven, doch daarbij tévens de wensche- lijkheid in het licht gesteld van een na dere toelichting en pveciseering van het -uitgebreide programma met het oog op de bevordering van een vruchtbare voor bereiding van den arbeid der conferentie. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 1 Febr. De voorzitter her^a-ki; den overleden Paus, die in oorlogstijd onnoemelijk veel deed om het lijden te verzachten en de middelen aangaf om tot een duurzamen vrede te komen. Bij het herdenken van een „souverein", die zooveel deed voor de oorlogvoerende landen voelt ook Ne derland zich getroffen. Namens de regee ring sluit Minister Aalberse zich met volle overtuiging bij de woorden van den voor zitter aan. Na het trekken der afdeelingen deelt de voorzitter mede, aan de centrale sectie te zullen voorstellen Vrijdag 11 uur het geldleeningsontwerp in de afdeelingen te onderzoeken. Voortgegaan wordt met de behande ling van de arbeidsbegrooting. De heer Drion verdedigt een amende ment tot schrapping van de drie posten voor uitbreiding van de arbeidsinspectie. Minister Aalberse betoogt, dat de voor gestelde uitbreiding noodzakelijk is; zij is allerminst evenredig aan de uitbrei ding van het aantal onder de arbeidswet vallende personen Het amendement-Drion wordt verwor pen met 55 tegen 23 stemmen. De heer Bakker vraagt naar de plannen des Ministers ten aanzien van de invoe ring der Ziektewet. De heer Oud dient een motie in, waarin wordt uitgesproken, dat het niet wen- schelijk is de werkzaamheden van de Rijksverzekeringsbank over te dragen aan de Raden van Arbeid, zoolang niet prin- cipiëel is beslist of de Ziektewet al of niet gewijzigd zal worden ingevoerd. De heer Drion betuigt instemming met deze motie. De heer Snoeck Henkemans bestrijdt de motie. Te veel centralisatie is een dure fout geweest bij de uitvoering der Onge vallenwet. EERSTE KAMER. Zitting van Donderdag 2 Febr. Aan de orde is het dienstplichtontwerp. Mevrouw PothuisSmit zal tegenstem men; het ontwerp is veel te duur, vooral in tijden van zoo grooten maatschappe- lijken nood. De heer Slingenberg is tegen het ont werp; zijns inziens gaat dit veel te ver. We zullen toch nooit een waarborg heb ben voor onze onafhankelijkheid en het ontwerp steunt niet op de meerderheid van het volk. De heer Verheyen ziet de noodzakelijk heid in zich te verdedigen, wanneer men wordt aangevallen. De gevolgen van ont wapening zouden voor ons land desas treus zijn; de verantwoordelijkheid hier van kan de Kamer niet aanvaarden. De heer Idenburg heeft in den Volken bond wat betreft beperking der bewape ning geen vertrouwen. De arbeidersbe weging noemt spr. een begin, waaruit hij hoopt, dat iets goeds zal groeien. De Fran sche, Zweedsche en Engelsche sociaal democraten stemmen steeds nog voor oorlogskredieten. Spr. beroept zich niet graag op den heer Troelstra, doch deze zei in 1914we moeten mobiliseeren om buiten den oorlog te blijven. De heer Polak vindt het onverantwoor delijk om1 als „Kamer van wijs beleid" dit ontwerp aan te nemen. Met vrij groote waarschijnlijkheid zal ons land met deze groote uitgaven ten gronde gaan. Spreker weigert een offer te brengen zonder de mogelijkheid van resultaat. Minister van Dijk zegt, dat hij geen militarist is, doch hij zich allleen af vraagt, wat noodzakelijk is om te trach ten ons onafhankelijk volksbestaan te handhaven. De kosten zullen verminderd worden tot het absoluut noodzakelijke. De heer Kraus verklaart namens een groep leden van den Vrijheidsbond, dat zij zullen tegenstemmen omdat de kosten niet zijn te overzien. De Eerste Kamer heeft met 27—13 stemmen de nieuwe dienstplichtwet aan genomen. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. De St.ct. no'. 24 bevat de Statuten van de N.V. Gewapend Beton- bouw-mij. „Zeeland" alhier. BURGH. Woensdagavond j.L hield de afdeeiing Haamstede en Burgh van de vereeniging „Het Groene Kruis" eene al gemeene ledenvergadering in het lokaal van J. v. d. Moer alhier. Ongeveer 40 leden waren opgekomen. Na opening door den voorzitter werden de notulen der vorige algemeene vergadering voorgele den en goedgekeurd. Daarna bracht de penningmeesteres verslag uit van haar financieel beheer over het afgeloopen boekjaar; haar rekening werd na gun stig advies van de commissie tot nazien der rekening met aigemeene stemmen goedgekeurd. Het salaris van den maga zijnmeester werd gebracht van f 25 op f 40 per jaar. Vervolgens ontspon zich een langdurige bespreking over het al of niet aanstellen eener wijkverpleegster. Door verschillende corporaties is reeds eene gezamenlijke jaarlijksche toelage van f 900,— toegezegd. Waarschijnlijk zai f 1800,— per jaar benoodigd zijn. Beslo ten werd alle leden een inteekenlijst te presenteeren, om te trachten de restee- rende f 900,— door jaarlijksche vrijwil lige bijdragen aan te vullen. BRUINISSE. Dezer dagen is men tot de ontdekking gekomen, dat in de consistorie der Ger. Kerk alhier was ingebroken. Er wordt een som van pl. in. f 120 vermist; de collecten van twee Zondagen. ST.-ANNALAND. De openbare vergade ring van den gemeenteraad op Donder dagvoormiddag te 10 ure werd bijge woond door allle 6 leden. Voorzitter is de burgemeester. De notulen worden on gewijzigd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer A. Goede- gebuure, meldende dat hij zijn benoeming tut lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. Verder een schrijven van den Commissaris der Ko ningin aangaande de opheffing van den portvrijdom. Daar het, rijk de kosten draagt, heeft de gemeente er geen na deel van. Tegen het leggen van buizen voor de waterleiding bestaat bij den ge meenteraad geen bez'waar. Een paar za ken van minder belang kunnen we voor bijgaan. Van meer belang is wat nu volgt, het verzoek aan de Koningin om de plaatselijke belastingen door eigen administratie te doen heffen is niet toe gestaan, het innen der belastingen zal 'dus door 't rijk geschieden. Voor de keuze gesteld, opcentenheffing of plaatselijke inkomstenbelasting, wordt met algemeene stemmen aan de laatste manier om het noodige geld bijeen te krijgen de voor keur gegeven. De minste aftrek zal daar bij f 400 bedragen; het vermenigvuldi- gingscijfer wordt met alg. st. op 4 be paald. Daar die regeling pas met 1 Mei in werking treedt, zai er nog 4 maan den hoofdelijke omslag worden geheven. Ook voor de verkiezing van de gemeen teraadsleden zal de gemeente in 2 stern- districten worden verdeeld. Aan de nieu we besprekingen over den autobusdienst op ons eiland wordt wieer algemeen deel genomen. De voorzitter deelt mee dat er op 4 Februari opnieuw een samen komst zal worden gehouden te Tholen. Wat den toestand der wegen betreft, hebben de deskundigen hem de verzeke ring gegeven, dat die uitstekend is. Na dat de zaak geruimen tijd van alle kan ten was bekeken, wordt met algemeene stemmen besloten tot het geven van een subsidie van f 500 per jaar, mits alle gemeenten voor een gelijken duur haar subsidie verleenen. Hierop verlaat wet houder Quakkelaar de vergadering. Nu kwam in behandeling een verzoek van 'den heer S. Stoel, die in den hoofdelij- ken aanslag voor 2 plaatsen is aange slagen, hier en te Stavenisse, waar hij gedomicilieerd is. Er wordt besloten hem hier als forens te beschouwen, zoodat hij slechts voor 4 maanden heeft te be talen. Niemand meer het woord verlan gende, wordt de vergadering gesloten. ia ter voorkoming en bestrijding de Abdijsiroop op haar post RECHTZAKEN. De malversaties te Gendringen. Het Arnhemsche Hof heeft uitspraak ge daan in de kwestie betreffende het be slag op de goederen van wethouder Geu ring, mede-onderteekenaar van de bekende acte van borgtocht en van de crediet-over- eenkomst, die de oud-burgemeester Stoot met de Hanzebank heeft afgesloten ten bedrage van f 200.000. De Hanzebank heeft, toen de malversa ties aan het licht kwamen, beslag doen leggen op alle goederen van weth. Geu ring, doch de president van de Utrecht- sche rechtbank had dit beslag, voor zoo ver het betrof het roerend goed, doen opheffen. Van dit vonnis was de Hanze bank in appèl gekomen. Het Gerechtshof te Arnhem heeft thans het ingestelde be roep, wegens een informaliteit niet-ont- vankelijk verklaard, doch er tevens bij overwogen, dat al ware die informaliteit niet begaan, de Hanzebank toch niet in het gelijk had kunnen worden gesteld, daar zij wel beweerde het beslag te heb ben doen leggen, omdat zij vreesde, dat haar schuldenaar zijn goederen zou ver vreemden, maar dat zij niet had aange toond, dat haar vrees gegrond was, het geen ook door de wet wordt geëischt. De Hanzebank werd veroordeeld tot be taling vai de proceskosten. YERKOOPINGEN, ENZ. ZIERIKZEE, 1 Febr. Ten overstaan van notaris Korteweg werd heden publiek verkocht: een woonhuis en erf, in de Lange St.-Ja'nstraat, bewoond door L. Gillesse, voor f 1150,—. AANBESTEDINGEN. POORTVLIET. Op 31 Januari j.l. werd door de iandbouwvereeniging „Ons Voor deel" te Poortvliet aanbesteed de vol gende kunstmeststoffen. Ingeschreven werd door de gebr. De Graaff te Poon- vliet voor chilisaipeter f 15,42, zwavel zure ammoniak f 21, de Zeeuwsche Voe der-mij. te Tholen, voor superphosphaat f 3,64, ammoniak superphosphaat f 10,32; H. van IJsseldijk te Poortvliet, voor superphosphaat f 3,80voor chilisaipe ter f 15,65, voor zwavelzure ammoniak f 20,25, voor ammoniak superphosphaat f 10,20, alles per 100 kilo, franco wagen. Toegewezen chilisaipeter en zwavelzure ammoniak aan de gebr. De Graaff, su perphosphaat en ammoniak superphos phaat aan de Zeeuwsche Voeder-mij. te Tholen. ONDEErWIJ S. ZIERIKZEE. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School te Wapenvelde (Geld.) de heer J. ten Hoope, alhier. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk Beroepen: Te Buurse, J. Th. Meijer, cand. te Utrecht. Te Ommelanderwijk- Zuidwending (toez.), O. S. Jellema te St.- Anna-Parochie. Te Velseroord (2de pred.plaats), J. G. W. Goedhard te Win- desheim. Te Poederoyen, W. Zijlstra te Neerlangbroek. Bedankt: Voor Klundert, H. W. J. C. Hanselaar te Heerjansdam. Voor Nun- speet, J. M. Lammers te Wijk bij Duur stede. Voor Nunen, L. P. Louwe Kooij- mans te Baardwijk. Voor Benschop, J. Bus te Ouddorp. Voor Rouveen, J. A. van Boven te Ede (G.) Geref. Kerken. Beroepen: Te Puttershoek, F. H. Boers- ma te Bozum. Te Berkel en Roden rijs, A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Te 's-Gravemoer, J. Gillebaard, cand. te Den Haag. Te Schoonoord, W. H. van der Vegt, cand. te Zwolle. Te Leeuwar den, J. Mulder te Schiedam. Te Brus sel, K. Schilder te Gorinchem. Geref. Gem. Bedankt: Voor Lemmer, H. Roelofsen te Zeist. VAN HEINDE EN VER. Het Journal verneemt uit Tokio, dat de president van den Raad van State, maarschalk Yamagata op 83-jarigen leef tijd is overleden. Donderdag zijn de Kardinalen in conclave gegaan tot het verkiezen van een nieuwen Paus. Dr. Nansen heeft Woensdag bij Lloyd George aan het noenmaal geweest. De directeur-generaal van posterijen in Denemarken heeft in den dienst, die de laatste jaren met groote tekorten werkte (in 1920—'21 zelfs met een deficit van 17 millioen kronen) ingrijpende bezuinigin gen aangebracht. Hij hoopt dit jaar zonder tekort uit te komen. Een lid van de commissie, die is aangewezen om den omvang na te gaan van de schade, die de drie stormen van de laatste weken aan havenwerken, ge bouwen, visschersschepen enz. in Dene marken hebben berokkend, heeft verklaard deze schade op 10 millioen kronen te schatten. De gezondheidsdienst te New York vreest voor het optreden van een influ- enza-epidemie. Van Woensdag tot Don derdag waren 1000 gevallen aangegeven, waarvan 43 met doodelijken afloop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1