Zierikzeesche Nieuwsbode PIANO'S. F.'A.S.J. DEKKER, PETROF abonnement: Woensdag 1 Febr. 1922. zierikzeesche courant. advertentiên: In GRIEP-tijden HINDERWET. buite n land." Een wereldfirms als het huis goes - utrecht. binnenland. Uit Stad en Provincie. Prfo's per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ote. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. doet ter voorkoming en bestrijding de Abdijsiroop haar plicht. (Ingez. Med.) BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan Ziirikzei maken bekend, dat het verzoek van J. H. BROUWER, broodbakker alhier, om vargunning tot hat afbreken van den bestaanden oven en het bouwen van een nieuwen heetelucht-oven in de bakkarjj van hat parcaal, staande aan de Langa Nobel- itraat, wijk A. 166, kadaitraal bekend in Sectie A, no. 2131, door han is ingewilligd. ZiERirzEE, 1 Fabruari 1922. Burgamaester en Wathouders voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., Weth., l.*-Burgam. P. F. WITTERMANS, Secrataris. Hjst ran eigenaar» of beheer den van paarden. De BURGEMEESTER dar gemeente Zie- rikzee brengt ter algemeene kannis, dat de ingevolge art. 17 van het Inkwartierings- raglemant opgemaakte alphabetische ljjst, bevattende de namen der in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaars' of beheer ders van een of meer ter vordering en ter keuring aan te bieden paarden, gedurende da maand FEBRUARI ter secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelagd. Zierikzee, den 1 Februari 1922. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., Weth. 1°. Burg. Door wolven Aangevallen. In den nacht van 10 Januari j.l., werd de op 14 KM. afstand van Plojestie in Roemenië gelegen gemeente Pietrofani door wolven overvallen, die verscheidene runderen verscheurden. De bevolking van het dorp ging er met houweelen en bijlen op uit om de wolven te verdrijven. De wolven namen echter den strijd tegen de bevolking op, verwondden 38 boeren zwaar en doodden er vijf, die zij geheel en al opvraten. Slechts één wolf werd gedood. Niemand in het ge- heele dorp bezat een wapen. De gen darmen hadden zich tijdens dit ontzet tende gevecht in hun kazerne opgesloten. Sir Ernest Shackloton overleden. Een „Reuter"-telegram meldt, dat de bekende Zuidpoolvaarder, Sir Ernest Shackleton, op 5 Jannari aan boord van de „Quest", op weg naar Zuid-Georgië, is overleden. Met diepe ontroering zal deze tijding in de wereld worden vernomen. De zoo sympathieke figuur is overleden op zjjn tweeden tocht naar de meest onherbergzame oorden van de aarde. Zjjn vorige tocht, kort na het uitbreken van den wereldoorlog ondernomen heeft hem ook in ons land tot een populaire figuur gemaakt. Door de vereeniging „Algemeene Ontwikkeling" alhier werd ten vorigen jare de film van dien be roemden Zuidpooltoeht vertoond, waarin we kennismaakten met den Poolvaarder en zijn schip de „Endurance", dat de koene reizigers voerde door de onher bergzame Znidelijke IJszee. Shackleton werd den 25 Februari 1874 te Kilkee geboren. Als onderbevelhebber van Scott maakte hij de eerste Zuidpool expeditie mede; van 1907'09 drong hij tot op 170 K.M. van de Zuidpool door. 5 December 1914 vertrok hij met de „Endurance" voor de expeditie, welke zijn naam als ontdekkingsreiziger voor goed vestigde en welke tocht tot 1917 duurde. Deze tocht, die met ontzettende moei lijkheden gepaard ging, begon reeds zes weken na het vertrek met tegenspoed, toen de „Endurance" vast vroor in het Pool\js. Na 9 maanden met het ijsveld te zijn meegedreven, werd op 27 October 1915 het schip stuk gedrukt en zonk het op 21 November. De bemanning moest daarna 5 maanden lang onder de moei lijkste omstandigheden op ijsschotsen ronddrijven. Men bereikte op 15 April 1916 het Olifantseiland en vandaar ver trok Sir Ernest Shackleton met vijf andere leden der expeditie weer naar Zuid-Georgië in een kleine open boot over een afstand van 800 mijlen over den Ooeaan, een gezelschap van 22 man achterlatend. Er moesten 4 hulp-expedi tie» worden uitgerust, voor het aan Shackleton gelukte zjjn achtergebleven metgezellen te redden. Ofschoon de expeditie geen succes had opgeleverd, besloot Shackleton een nieuwe expeditie uit te rusten met de „Quest", waarmee hij in het laatst van het vorige jaar naar de Zuidpool vertrok. Zijn werk zal echter door „commander" Wild, die ook reeds als plaatsvervanger van Shackleton deelnam aan de expeditie van 1914, worden voortgezet. Het stoffelijk overschot van den koenen ontdekkingsreiziger is door den Zuid- Amerikaan schen staat Uruguay met militaire eer ontvangen en zal te Monte video blijven tot een stoomschip be schikbaar is voor de overbrenging naar Engeland. De Bngelsche koning heeft aan de weduwe van den overleden Poolvaarder een telegram van deelneming gezonden. „Het dal des doeds". Hoe verschrikkelijk de berichten ook zijn, die door de buitenlandsche hulp organisaties en door leden van het Nansen-comlté nit Rusland gezonden worden over de ellende in de Russische hongergebieden, zoo schijnen deze schil deringen nog niet eens de afschuwelijke verschrikkingen nabij te komen, van den toestand in de afgelegen gebieden van Oost-Rusland. Tot de zwaarst getreffen gebieden behooren de distrieten van Poegatsjef en Boezoeloek in het gouver nement Samara. De bolsjewiek Chocholf heeft dit „Dal des doods", zooala het genoemd wordt, bezocht en geeft in de I&westia verslag van zijn bezoek. Zelfs de reeds ellendige voeding met allerlei onverteerbare surrogaten is niet kunnen voortgaan, daar de sneeuw de wortels en kruiden in de bosschen bedekt en voor de menschen onbereikbaar ge maakt heeft. Gevallen paarden en honden lijken gelden als lekkere beetjes, dife zeer zeldzaam geworden zijn. Bij dozijnen liggen de lijken der ver hongerden langs de straten en in de graven. Hoe het er in de afgelegen dorpen uitziet, weet niemand, daar het bij gebrek aan paarden onmogelijk is er door te dringen. Het wordt waar schijnlijk geacht, dat daar sedert lang alle leven uitgestorven is. Chochlof heeft verder op zijn reis vastgesteld, dat de gevallen van kanai- balisme in den laatsten tijd op schrik barende wijze toegenomen zijn. In het dorp Moksja heeft een vrouw haar aan hongerdood gestorven dochter gedeelte lijk opgegeten. In het dorp Blagodarof hebben drie families, door wilden honger gedreven, het lijk van een pas gestorven dertienjarigen jongen, eerst geopend, de ingewanden er uit genomen en na oppervlakkige reiniging rauw verteerd. Tengevolge van het eten van dit menschenvleesch is een der vrouwen gestorven; haar lijk is desniettemin opgegeten. Van het lijk van een anderen knaap, in hetzelfde dorp gestorven, bleken bij opgraving uit een massa-graf, hoofd en armen verdwenen te zijndes niettemin werd ook nog de romp door hongerenden weggehaald en in hun hutten opgegeten. Al deze gevallen van kannibalisme, zoo zegt nog Chochlof, zyn door het hulpcomité van het dorp vastgesteld en een proces-verbaal ervan is naar de hoofdafdeeling van het district verzonden en het schrijven eindigt met te zeggen, dat in het voorjaar de ter beschikking stelling van zaaikoren voor deze streek wel overbodig zal zijn, daar er daar dan niemand meer zijn zal, in staat om het land te bebouwen. Ben bioscoopramp. Reuter meldt uit Washington, dat al daar wegens den hevigen sneeuwval het dak van een bioscoop tijdens de voor stelling instortte. De bioscoop, waarvan het dak bezweek onder het gewicht van een sneeuwlaag is de Knickerbocker Cinema, een prach tig gebouw in een voorname wijk van Washington. Bovendien brak er in het gebouw brand uit. Er deden zich ver schrikkelijke tooneelen voor. Velen ren den onder het uiten van angstkreten het 'gebouw uit, bedekt met bloed. Men hoor de het steunen der gewonden, die onder de steenen bedolven waren. Enkelen heb ben hun leven te danken gehad aan het feit, dat het ingestorte dak gedeeltelijk werd tegengehouden door een drietal pi laren, die staande bleven. De redders waren genoodzaakt gebruik te maken van gasvlammen om gaten te 'maken in het ijzeren dak, waardoor vele overlevenden en lijken naar buiten wer den gebracht. Vele personen werden gedood door het instorten van het balcon, terwijl anderen omkwamen onder het neervallende dak, dat van een hoogte van 75 voet naar beneden viel. In verschillende gevallen werden vaders gedood, die naast hun vrouwen en kinderen zaten en vrouwen naast hun mannen. Toen bekend werd, dat er brand was uitgebroken, doordien brandspuiten door de straten reden, verzamelden zich dui zenden achter de politie-afzettingen, ten einde naar hun familieleden te vragen. Hartroerende tooneelen speelden zich hier af. Blijkens de laatste opgaven bedraagt het aantal fdkooden 112 en dat der ge kwetsten 134 van wie 14 ernstig. Er wa ren op het oogenblik van de ramp 500 lieden in de zaal. De sneeuwstorm, die er toe l'eidde, dat het dak van het ge bouw instortte, was ook de oorzaak dat van de 2000 plaatsen in de bioscoop slechts 1/4 bezet waren. De meeste doo- den zijn reeds geïdentificeerd. Onder de toeschouwers bevond zich generaal Pers- hing, die echter ongedeerd bleef. Eieren-boycot. De eieren waren den laatsten tijd te Chi cago schrikbarend duur geworden, maar dank zij het eensgezind en vastberaden optreden van de Chicagosche huisvrou wen, is daar een eind aan gemaakt. Ziji hadden zich ten getale van 600.000 verbon den, om zoo lang de prijs zoo buitenspoL rig ho,og bleef, geen enkel ei in haar huishouden te gebruiken. De gevolgen van deze boycot deden zich onmiddellijk op keilt geen hooger doel, dan door schitterende prestaties zich het Yertronwen van haar cllëntèle waardig te maken. PETROF Instrumenten z{Jn duurzaam en daardoor goedkoop. Fraaie sorieering. Nieuwste modellen. Hoof drert ogen woordlgers: de eierenmarkt gevoelen en de verkoo- pers besloten na twee dagen eieren voor hun geld of liever geld voor hun eieren te kiezen, door de prijzen aanmerkelijk! te verlagen, met het gevolg, dat nu heel Chicago goedkoopere eieren eet en de handelaars zich met wat minder winst tevreden stellen. De beweging van de huis vrouwen was begonnen, nadat was uit gelekt, dat drie groothandelaars in eieren iederen dag bijeen kwamen om den eier- prijs in Chicago vast te stellen en dat zij daar door de hooge prijzen per dag een winst van dertig duizend dollars maakten. Dat vond men toch wel een beetje te kras en dat is 't ook. Naweeën ran den oorleg. Zes Fransche soldaten, wier geestver mogens tijdens den oorlog zijn verstoord en die al die jaren in Duitsche hospitalen zijn verpleegd, zijn dezer dagen naar Frankrijk teruggebracht. Men tast in het duister ten opzichte hunner indentiteit, en de arme kerels zijn zelf niet in staat hierover inlichtingen te verschaffen. Alle pogingen, om iets omtrent hen te weten te komen, zijn tot dusver vruchteloos, en duizenden brieven van familieleden van vermisten zijn bij hu ministerie ingeko men. Thans is besloten de portretten der zes ongelukkigen in de bladen te publi- ceeren, in de hoop, dat zij door hun fami liebetrekkingen zullen worden herkend. heeft prof. dr. Fridjof Nansen uitge- noodigd tot een bezoek aan Nederland. De Ylootc ommissie Naar de Telegr. verneemt, is bij Kon. besluit van 24 dezer de vlootcommissie benoemd tot het instellen van een onder zoek omtrent de voor de instandhouding van de zeemacht gebezigde gelden en opgelegde persoonlijke diensten. De commissie is als volgt samengesteld: Lid en voorzitterde heer C. van der Voort van Zijp, lid van de Tweede Kamer. Leden: de heeren Ch. L. van de Bilt, lid van de Tweede Kamer, mr. A. J. F. Fokker van Crayenstein van Rengers- kerke, lid van de Eerste Kamer, F. W. N. Hugenholtz, jhr. R. R. L. de Muralt, J. R. Snoeck Henkemans en A. P. Staalman, leden der Tweede Kamer. Landarbeiierswet. Ter bevordering van de verkrijging van plaatsjes door landarbeiders heeft do minister van landbouw in overleg met zijn ambtgenoot van fioanciën de volgende regeling getroffen. Een bijzonder geval als bedoeld in art. 4 der wet kan worden aanwezig geacht, wanneer in een gemeente voor f 4000 of minder geen plaatsje in den zin der wet kan worden verkregen, dat voor den aanvrager geschikt is. Dan zal hem de gelegenheid worden gegeven, een plaatsje van meer dan f 4000 te verkrijgen, mits hij voldoende gegoed is om betgesn het plaatsja meer dan f 3600 kost, te betalen. Als voorbesld diene het geval, dat een landarbeider oen plaatsje als boven bedoeld kan aankoopen voor f 4400 en zelf f 800 beait. Bij de aanvrage dient nauwkeurig te worden toegelicht, dat zich een bijzonder geval, als bovenbedoeld, voordoet, en dat niet verder wordt gegaan dan over eenkomstig de bedoeling van de wet. De Kamerverkiezingen. Het hoofdbestuur van de Vereeniging van Nederlandsche Akkerbouwers heeft besloten, aan de politieke partijen het verzoek te richten, haar aftredende landbouwer-leden der Tweede Kamer een zoodanige plaat» op de lijsten te geven, dat hun verkiezing verzekerd is, en aan de partijen, die geen landbouw- speeialiteiten in de Kamer hebben, te verzoeken, ook uit hun kring een land bouwer naar voren te brengen, met groote kans op verkiezing. Nansen uitgeneodigd. Het Nederlandsche Roode Kruis, mede optredende als dagelyksch bestuur van den bond van comité'» voor hulpver leening aan de noodlijdenden in Rusland, ZIERIKZEE. Voor de vereeniging Zie rikzeesche Burgerwacht" in combinatie met de Burgerwacht „Recht en Plicht" te Kerkw.erve, zal Dinsdag 14 Februari, des avonds 8 ure, de heer F. W. Kom man, propagandist van den Ned. Bond van Burger wachters, in de Concertzaal alhier een boeiende voordracht houden over de gevolgen van het Communisme laan de hand van zijn eigen ervaringen in Rusland. Tevens zal dan vertoond' worden de prachtfilm „Zonen van één Volk", waarbij de heer Kornman tevens als explicateur Zal optreden. Leden der genoemde Burgerwachten hebben hierbij vrijen toegang met één dame, terwijl zij introducties voor meerdere huisgenooten en familie, tot een beperkt aantal kun nen bekomen a 20 cents per persoon bij hunnen vaandrig. Wij twijfelen niet of velen zullen van deze gelegenheid gebruik maken, teneinde van naderbij kennis te maken met een en ander. Het bouwen eener Chr. School voor L. en U. L. O. in het Vrije alhier, is ge gund aan de heeren Mosselman Korte- weg te Ooltgensplaat, voor f87194. Met de Staatscourant van Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Januari zijn verzon den de gewijzigde statuten van de ver eeniging „Het Groene Kruis" te Zonne- Inaire, door welke wijziging ook tot doel der vereeniging zal behooren, bestrijding der tuberculose als volksziekte, en dat de vereeniging haar werkzaamheden uit strekt over de gemeenten Zonnemaire, Brouwershaven en Noordgouwe. De t.bjc. bestrijding zal door een af zonderlijke commissie worden geregeld en afzonderlijk beheerscht. Zierikzeesche Burgerwacht. Van af heden iederen Donderdagayond van 8—10 ure schietoefeningen voor alle 8 secties. Met ,de St.ct. van 30 Jan. zijn ver zonden de wijzigingen in de statuten van de N.V. „Bank van Schouwen en Dui- veland" alhier. Bij Kon. besluit is met ingang van heden, G. Woudenberg, waarnemend ont vanger der directe belastingen en accijn zen te Renesse, definitief als zoodanig benoemd. Hedenmiddag is men aangevangen met het herstellen van het plaatselijk te lefoonnet, dat vorige week zoo geducht heeft geleden. Sluiting jacht. De commissaris der Koningin in Zeeland heeft bepaald, dat in het jaar 1921: 1°. da jacht op houtsnippen met ingang van 1 Maart, die op water wild met ingang van 1 April zal gesloten zijn; 2°. het weispel van kwartelen alleen van 2 Mei tot en met 15 Juli zal geoor loofd wezen; 3°. de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 1 April tot en met 30 April en van 15 Juni tot en met 31 Augustus. RENESSE. Vergadering van den ge meenteraad op j.l. Vrijdag. Afwezig de leden M. Steur en N. G. Fasol. Na ope ning door den voorzitter worden de no tulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanlei ding van een ingekomen schrijven van den gemeenteraad van Domburg, betref fende niet-invoering van de keuring bij huisslachtingen, wordt besloten een adres tot den minister te richten en daarbij', er op te wijzen, dat het gevaar bij niet keuring te gering is te achten, dan dat het de groote kosten van keuring recht vaardigt. Wordt besloten aan den graf delver eene vergoeding te verstrekken voor het klokluiden bij begrafenissen. Vastgesteld wordt eene instructie voor den deskundige voor het bouw- en wo ningtoezicht. In behandeling komt het voorstel van B. en W. om te trachten toestemming te verkrijgen om de plaat selijke inkomstenbelasting ook na 1 Mei 1922 door eigen administratie te doen heffen. Dit voorstel wordt met op één na algemeene stemmen aangenomen. Te gen stemde de heer Hoogenboom. De verordening op de heffing van den H.O. wordt gewijzigd in dier voege, dat over het tijdvak 1 Jan.—1 Mei 1922 een heffing kan plaats hebben tot 4/12 van den geheelen omslag. Besloten wordt op voorstel van B. en W. tot aanstelling van een vierde leerkracht aan de open bare lagere school en worden B. en W. gemachtigd tot het oproepen van solli citanten en daarbij in verband met het aanhangige plan tot stichting van een U.L.O.-school het bezit der akte „Han delskennis" tot aanbeveling te doen strek ken. Ter tafel komen de van de be trokken gemeentebesturen ontvangen ant woorden op de vraag naar medewerking voor de te stichten U.L.Q.-school. Ver schillende dier besturen hebben öf me dewerking toegeztegd öf de oprichting met sympathie begroet, doch enkele waren van oordeel dat öf de school van geen nut zou zijn, öf de kosten ervan niet gewettigd achten. Naar aanleiding van dit niet geheel voldoende geacht resul taat stellén B. en W. voor aan de Com missie van 't M. U. L. onderwijs verdere opdracht te verstrekken door te trachten ook die enkele gemeentebesturen voor de stichting te winnen en van het groote nut daarvan te overtuigen. Wordt dien overeenkomstig besloten een nog als vijfde lid aan de Commissie toe te voe gen. Als zoodanig werd de heer Joh. Hoogenboom benoemd. Besloten wordt eene bijdrage van f 250,toe te staan in de kosten van een te leggen beton- trap tegen het duin, welke met deze bijdrage eene breedte zal verkrijgen van 1,25 M., terwijl ze zonder die bijdrage door het waterschap Schouwen ter breed te van 80 c.M. Zou worden gelegd. Na dat nog is vastgesteld het suppl. ko hier van den H.O. wordt de vergadering na omvraag gesloten. SCHERPENISSE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maandag j.l. Aanwezig alle leden; 1 vacature; voorz. de burgemeester. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen stuk ken: missive van Ged. Staten, betreffende goedkeuring der verlenging van de ont ruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning van de wed. P. Suur- land; idem betreffende goedkeuring suppl. kohier hoofdei, omslag over 1921; idem1 goedkeuring suppl. kohier hondenbelas ting over 1921; idem goedkeuring betref fende de verhooging der huur van de ge meente-woningen; idem goedkeuring van de mededeeling over den pensioengrond slag van gemeente-ambtenaren; idem be treffende de toezending van de goedge keurde gemeente-begrooting over 1922; proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 15 Dec. jJ. Aan contanten en geldswaardige papieren was aanwezig f 11930,735. Herbenoemd werden de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren A. van As, D. Duijnhouwer en Jac. van der Jagt. Vast gesteld werd de verordening betreffende de geldigverklaring der strafverordening. De ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning van de wed. Gunst werd met 6 maanden verlengd. Vastgesteld werd een nieuwe verordening op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van den ambtenaar van den burgerlijken stand. De verordening werd vastgesteld tot aan wijzing der tijdvakken binnen welke de vergunningen bedoeld in art. 13, le lid der Leerplichtwet kunnen worden ver leend, zijnde 16 tot en met 30 Juni en 1 tot en, met 15 September. Besloten werd deel te nemen voor f 2800 in de Naaml. Venn., betreffende de autobusonderneming op het eiland Tholen, mits de andere ge meenten op het eiland daartoe besluiten. Ook werd besloten, de kermis, die met Pinksteren zou gehouden worden, af te schaffen. In zake de vereeniging van gemeenten zal, naar aanleiding van eenige aangegeven punten, een tegenrapport wor den samengesteld, om' dit in een volgende vergadering definitief vast te stellen. OUD-VOSSEMEER. Openbare Raadsver gadering, gehouden op Vrijdag j.l. Voor zitter de burgemeester. Afwezig de hee ren Vermet en Aarnoudse. Bij opening van de vergadering wenscht de voorzit ter de leden en hun gezin benevens de gemeente een voorspoedig jaar toe. Hierop werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Op verzoek van Ged. Staten wordt de aftrek voor nood zakelijk levensonderhoud in plaats van 'f 600 op f 500 bepaald. Aan de orde is het voorstel vani B. en W. tot verkoop van 425 M.2 grond, aan L. van Schet sen, voor den bouw van een woning tegen 1,25 per M,2 De heer Ooms zegt, dat hij als wethouder bezwaar had tegen den prijs van fl,25, de gemeente kost dien grond f 1,02 per M.2, waar om' hiji f 1,10 a f 1,15 voldoende vindt. Na eenige discussie wordt besloten de grond te verkoopen tegen f 1,25 per M2. Tegen de heeren Ooms en Den En gelsman. Nopens het verzoek om deel name in een vennootschap tot instand houding van een autobus-dienst stellen B. en W. voor niet deel te nemen als aandeelhoudster, doch een flinke sub sidie te geven en wel f 500 gedurende 5 achtereenvolgende jaren, mits de ta rieven billijk zijn. 1 De heer Ooms Zegt, dat als de ge meenten exploiteeren, dat exploitatie duur der is dan van particulieren; particulie ren hebben het initiatief genomen, welnu wij willen steunen met f 500 per jaar, mits de tarieven billijk zijn. De heer Den Engelsman wenscht evenmin de gemeente aandeelhoudster te zien. Men vraagt f 4500 voor deze gemeente in het maatschappe lijk kapitaal. B. en W. geven een sub sidie van f 500 per jaar, dit berekend naar 6 0/0 veronderstelt een kapitaal van f 8000; laten we dan deelnemen, is er winst dan deelen we daarin. Persoonlijk is spr. voor subsidie; hij wil beginnen met f 300 per jaar en zien wat an deren doen. Hij is bereid zijn steun te geven aan een grootere subsidie als dit noodig blijkt. De heer Ooms is nu voor een flinke subsidie en wel voor 5 jaar. Tholen gaf f 300 voor één jaar, men had daar even goed kunnen zeggen, we doen niet mee. De heer De Wilde is tegen het nemen van aandeel en tegen subsidie. De autobusdienst Stavenisse— Tholen is mislukt; van de nieuwe poging verwacht hij eveneens mislukking. De heer De Rijke Zou met f 400 willen beginnen; zijn de tarieven billijk dan kunnen we altijd nog tot het geven van f 500 besluiten. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met .één stem voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1