Zierikzeesche Nieuwsbode Maandag 23 Jan 19?2 zierikzeesche courant, j,8»^ „"«A K GRIEP. DRANKWET. GEMEENTE ZIERIKZEE. STRAATMEST. Ókerel ABONNEMENT: Prijs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. ADVERTENTIËN: van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ete. per regel Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. Als voorbehoedmiddel wordt geprezen „Vul een glas half vol met warm water en roer daarin een eetlepel Abdijsiroop Hiermede vijf maal daags goed gorgelen". Ingezonden Mededeelingen. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van ZiERiKfcEJi brengen ter openbare kennis, dat bij ben is ingekomen een verzoeksehritt van ADRIAAN JOHAN NES VAN AS, logementhouder van beroep, wonende te Zierikzee, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in een logement alleen aan logeergasten in de navolgende localiteit: de benedenvoorkamer van het perceel, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie A, no. 1845, plaatseljjk gemerkt B 260, en gelegen aan de Lammer markt aldaar. Binnen twee vreken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Ziirikzbe, 21 Januari 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretarie. Gegadigden, voor met zorg gesor teerde, veel compost bevattende Straat- mest, worden in de gelegenheid gesteld dit bij elke hoeveelheid te betrekken. Inlichtingen worden verstrekt en aanbiedingen ingewacht aan het bureau van Gemeentewerken. B UI T ENLAND." Zware brand te Berlijn. In de nabijheid van 't Feltow-kanaal, in de chocoladefabriek van Sarotti (Tem pelhof) heeft Vrijdag een zware brand gewoed. De vlammen vormden een reus achtige vuurzee. Uit 20 slangen moest water worden gegeven. De brandweer van Tempelhof en de te hulp gesnelde Berlijnache brandweer gelukte het na groote moeite den, brand te blnssohen. De in het fabrieksgebouw opgestapelde voorraden spiritus en likeuren, die bij de vervaardiging van suikergoed wor den gebruikt, ontploften. Daar er gevaar bestond voor verdere ontploffingen, kon het blusschingswerk maar langzaam vorderen. Van de fabrieksgebouwen is niets gered. Ongeveer 35 personen, die zwaar aan rookvergiftiging of brand wonden leden, moesten naar de zieken huizen worden gebracht. Menschenlevens zijn er niet te betreuren. De schade wordt op 50 millioen mark geschat. Na Tulle, Bordeaux. De lastercampagne te Tulle, waarbij zooals men weet, met anonieme brieven wordt gewerkt, heeft zich wat dat be treft tot Bordeaux uitgebreid. Ook daar regent het anonieme brieven op het oogenblik, en het vreemdste is wel, dat het daar de politie is die ze ontvangt. Dikwijls helpen ze haar op een of ander spoor. Dikwijls ook geven ze volkomen onschnldigen als de plegers van de een of andere misdaad op, en moet de be schuldigde maar zien, dat hij een be hoorlijk alibi of andere bewijzen van zijn onschuld heeft, Dezer dagen kregen de autoriteiten eehter een brief, waarin werd mede gedeeld, dat er in een tuin van zekeren Honoré Francois te Périssac in de buurt van Libonrne een kinderlijkje lag, dat daar door een ongehuwde moeder die met name genoemd werd, was begraven. Inderdaad leidde deze mededeeling tot de arrestatie van de schuldige. Een ander schrijven bracht aan de politie te weet, waar een ontvoerd meisje werd vastgehouden. Het leidde tot de ontdekking van het geheel on schuldige kind, en tot de gevangen neming van den ontvoerder. Een vergiftigiugsproees. Men herinnert zich het begin van de behandeling van het proces voor het hof te Hay (E.) tegen den procureur Arm strong, oud-majoor van het Engelsche leger, die beschuldigd wordt, een po ging gedaan te hebben om zijn collega Oswald Martin met arsenicum om het leven te brengen, en hoe in den loop van de behandeling besloten was, het lijk van zijn vrouw, die no,g geen jaar geleden onder verdachte omstandigheden gestorven was, op te graven. De behandeling van de zaak werd de zer dagen hervat en er ontstond dade lijk groote opschudding, toen de ver tegenwoordiger van de Kroon mededeel de dat Armstrong nader beschuldigd werd van het vergiftigen van zijn vrouw door middel van arsenicum. De dokter van het gerecht deelde mede, dat er in organen, die uit het lijk weggenomen waren, tezamen 3Vfi grein arsenicum was aangetroffen. Niettemin hield Armstrong zijn on schuld vol. Bij de verdere behandeling kwam als verzwarende omstandigheid tegen hem ter sprake dat mevrouw Armstrong aan vankelijk een testament had gemaakt, waarbij zij aan haren man slechts een jaarrente van 50 pd. st. naliet en haar geheele kapitaal aan hare kinderen. Zij had dat testament aan een goede vrien din in bewaring gegeven. Na haar dood bracht haar man echter een later gedag- teekend testament voor den dag, door hemzelf geschreven, maar door mevrouw Armstrong onderteekend, met twee dienst boden als getuigen, waarbij hijzelf tot universeel erfgenaam werd benoemd. De dienstboden hebben echter, volgens het O. M., hun handteekening als getuigen gezet op verzoek van Armstrong zelf en zonder dat zij wisten wat zij tee kenden. De conferentie te Genua. De Milaneesche correspondent van de „Daily Tel.'' meldt, dat het aantal ge delegeerden met hun staven van tech nische en commercieele adviseurs, meei dan 1000 personen 2al omvatten. De met de huisvesting belaste autoriteiten zijn reeds druk in de weer om in de stad en omgeving voor zooveel gasten een behoorlijk onderdak te vinden. Al de wegen om de stad zullen worden her steld en in orde gebracht met het oog op het te verwachten drukke autoverkeer. De auto's zullen hoofdzakelijk beschik baar worden gesteld, door het leger en zullen gechauffeerd worden door mili tair personeel. Een bedrag van tien mil lioen lire is beschikbaar gesteld voor de onmiddellijke uitbreiding van telefo nische ;en telegrafische verbindingen met Rome, Milaan en Turijn, benevens met de grensstations, terwijl talrijke speciale lijnen zuilen worden aangelegd. Een spe ciale draadlooze installatie zal de ver binding met Praag, Moskou, Weenen en Berlijn onderhouden; een krachtig draad loos station nabij Pisa zal voor de over- zeesche verbindingen zorg dragen. Een kurkdroge wereld. „Pussyfoot", W. E. Johnson, de bekende Arnerikaansche drankbestrijder, die on langs van een reis rond de wereld in 9 maanden ten gunste van de drankbestrij ding is teruggekeerd, heeft verklaard, dat de wereld in 1950 stokdroog zal zijn. Hij gelooft, dat Eng. Indië het eerst zich bij de droge landen aan zal sluiten, omdat men daar al zekere vorderingen in die richting heeft gemaakt. Alleen de min dere man geeft er zich nog aan den drank over {.''.oo zegt Johnson!) en de voort naamste godsdiensten verbieden 't drin ken. Ook verwacht hij, dat Denemarken spoedig geheel droog zal zijn, waar 235 gemeenten zich reeds bij plaatselijke keuze voor een drankverbod hebben uit gesproken. Het proces-Ton Schlieffen. In het proces tegen de familie Von Schlieffen te Schönberg, wegens de aan stichting tot moord op graaf Georg Wil helm von Schlieffen te Schlieffenburg bij Güstrow in Mecklenburg, veroordeelde de rechtbank gravin Eleonora von Schlief fen wegens aansporing tot moord tot twee jaar gevangenisstraf en twee jaar eerverlies, graaf Hans Heinrich von Schlieffen, eveneens wegens aansporing tot moord, tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, den groentehandelaar Rössel uit Görlitz wegens toezegging tot het plegen van moord en wegens over treding van de wet op de ontploffings middelen tot drie jaar gevangenisstraf en drie jaar eerverlies en den slotenmaker Herbert Stenschke eveneens wegens toe zegging tot het plegen van moord, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. BINNENLAND. Togen de verhoogde spoorwegtarieven. Op een adres tegen de verhoogde spoorwegtarieven en de afschaffing der kilometerkaarten zijn te Middelburg 1022, te Vlissingen 2270, te Goes 777 en te lerseke 122 handteekeningen verzameld. Het N.A.S. en de werkeloosheid. Het Nat. Arbeids-Secretariaat heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden waarin het zegt, productief werk in het belang van d,e geheele gemeenschap te achten, doch in bijzonder sterke mate het beste middel ter voorkoming van demoralisatie en degeneratie der arbei dende klasse, op grond waarvan het met den meesten al andrang verzoekt, wèl te zorgen, dat van regeeringswege ten spoe digst afdoende maatregelen worden ge troffen, zoodat binnen den kortst moge lijken tijd tot kanalisatie in tal van plaatsen, benevens wegaanleg, spoorwe gen en anderszins, zal kunnen worden overgegaan. Adressant dringt er op aan te willen besluiten, dat er van regee ringswege productief werk tegen vol loon zal worden verschaft aan de werk- looze arbeiders in Nederland, resp. uit- keering van het volle loon, zoolang deze neg niet aan productief werk zijn ge holpen. D© Nederl Staatsleening. Uit de beste bron wordt ons mede gedeeld, dat de geruchten welke ook in de pers verspreid zijn, als zou de des tijds door de regeering in het vooruit zicht gestelde Nederfandsche Staatslee ning reeds de volgende week bij de Tweede Kamer worden aanhangig ge maakt en deze leening f 400 millioen groot zijn en een rente dragen van 6 o/o op geen goeden grond berusten. Naar de N. Ct. verneemt, heeft een ontwerp van wet tot het aangaan van een geldleening, groot f 350 millioen, ten laste van den Nederrlandschen Staat, het departement van financiën verlaten. Voor de helden der zee. De actie van het Soer. Hbl. en van het N. v. d. D. voor Ned.-Indië voor financieele hulp aan de nagelaten be trekkingen der slachtoffers van de Bran- daris en de President van Heel heeft een schitterend resultaat. Tot dusver zijn reeds ruim f 12,000 bijeengebracht. Een strop van 17 millioen. In Januari 1920 werd bericht dat het grootate deel der voorraden van de Rjjkekleeding voorziening, bestaande niet alleen uit militaire kleeding, doch ook uit burgerkleeding en stukgoederen aan de Poolsche regeering was verkocht. De fabrikanten en handelaren wilden die goederen niet hebben, daar z\j naar hun oordeel va* mindere kwaliteit en slechte coupe waren. De Poolsche regeering nam op een klein deel na, den inventaris der pak huizen over, op 2 jaar krediet, waartegen over 5 pet. Poolsche schatkistbiljetten zijn afgegeven. Tevens lekte uit, dat de directeur van het Rijkskleedingvoorzic- ningbureau, die als bemiddelaar tusschen de Nederlandschc en Poolsche regeerin gen optrad, voor zich een commissieloon bedongen had, terstond door Polen uit S te betalen, wat ook geschiede. Het Rijk j kreeg echter voor 17 millioen gulden j aan Poolsche schatkistbiljetten die thans in Poolsche munt omgerekend een waar de van 40 k 45 milliard Poolsche mar ken vertegenwoordigen. De vorige week is de krediettermijo der Poolsche regeering verstreken en zou dus de inlossing der schatkistbil jetten geschied moeten zijn. Aan de Tel. is thans ter oore gekomen, dat inderdaad deze schuldvordering deD Poolschen gezant getoond is, doch dat deze de betaling van de 17 millioen galden geweigerd heeft. Wat gevreesd werd is dus gebeurd, zegt het blad. De directeur der Rijks- kleedingvoorziening heeft zyn provisie uitbetaald gekregen, maar de schatkist zit voorloopig met een geweigerde vor dering van 17 millioen op PoleD. Afschaffing Zemertyd. Verschenen is de Memorie van Ant woord betreffende het voorstel van wet van den heer Deckers c.s. tot afschaffing van de jaarlijksche vervroeging, gedu rende den zomer, van den wetteljjken t\jd. Hat volgende is er aan ontleend: Dat vele leden overwegend bezwaar tegen dit wetsvaorstel maakten, wordt door den voorsteller betreurd, terwijl zij van meening zijn, dat de bezwaren in hoofdzaak berusten op misverstand. Eenerzijda toch worden de voordeelen van den zomertijd te hoog aangeslagen en anderzijds worden de nadeelen te gering geschat. De twee genoemde voordeelen van den zomertijd, het eene van hygiënischen aard: het gezonde genot van lange avonden, bet andere van economischen aard: besparing van kunstlicht, worde* niet door de voorstellers ontkend. Zij meenen echter, dat, wat het eerstge noemde betreft, hetzelfde resultaat kan worden bereikt, indien des zomers het openbaar leven in het algemeen en dus ook de arbeidstijden op fabrieken, werk plaatsen, kantoren enz. allen een uur vroeger beginnen, zoodat zij ook een uur vroeger kunnen eindigen. Het 2de voordeel wordt, naar de meening van de voorstellers wel geheel of althans grootendeels te niet gedaan door de economische nadeeleD, die de zomertijd voornamelijk aan de landbouwproductie berokkent. Waar vele leden meeneD, dat de zomer tijd slechts „voor sommige groepen" van landbouwers „eenig ongerief' veroor zaakt, wijzen de voorstellers op het adres inzake den zomertijd, gezonden aan den raad van ministers door den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, hot Kon. Ned. Landbouw Comité en den Ned. Boerenbond gezamenlijk dus door den geheelen georganiseerden Nederlandschen landbouw waarin met grooten aan drang verzocht wordt de wet op den zomeitjjd af te schaffen. Onbegrijpelijk is het verder, dat som mige leden meenen, dat „ter wille van een kleine minderheid" gestreefd zou worden naar opheffiDg van den zomertijd Hetgeen deze leden aanduiden met „een kleine minderheid is in werkelijkheid de geheele plattelandsche bevolking. Het geheele leven ten plattelande moet zich richten naar de eischen van het laudbouwbedrgf. Indien dus de land bouwers zich houden aan den officieelen sonnetijd en de rest der bevolking ten opzichte van alle „maatschappelijke handelingen" aangewezen is op den offi cieelen zomertijd, veroorzaakt dit in het dorpsleven veel ongemak en wrijving Wat de invoering van don zomertijd in het buitenland betreft, mogen de voor stellers op 't volgende wijzen: Volgens inlichtingen is in Italië de zomertijd slechts gedurende korteD tijd tijdens I den oorlog iDgevoerd geweest. Ook in San Marino Noorwegen Portugal en Spanje werd gedurende den oorlogstijd de zomertijd ingevoerd, maar hij werd afgeschaft onmiddellijk daarna. In Ame rika is de betreffende wet spoedig na de invoering ingetrokken. In Frankrijk heeft de zomertijd zich ook niet kunnen handhaven. Van de voorstellers is voorshands niet te verwachten, dat zij gevolg kunnen geven aan den wenk van de commissie van rapporteurs om hun wetsvoorstel in te trekken, te minder daar hun niet is gebleken, dat de regeering binnenkort te dezer zake zelf een ontwerp zal in dienen. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Vrijdagavond traden voor een vrij goed bezette zaal in hötel „Juli ana" de neeren van Riet en Breur uit Rotterdam op, om te spreken over „Ar beidsbemiddeling" en „Werkeloosheidver zekering", waartoe zij waren uitgenooöigd door den Chr. Nat. Werkmansbond, afd. Zierikzee. Nadat de voorzitter, de heer G. v. Duin, de vergadering met gebed had geopend, de sprekers en 't publiek het welkom had toegeroepen, begon de heer Van Riet zijn rede over het aangekondigde onderwerp „Arbeidsbemiddeling". Spreker wenschte voor deze zaak propaganda te maken, en ook het idéé over dit vraagstuk te ver helderen. In korte trekken schetste spr. den overgang van de middeleeuwsche gil den naar de groot-industrie van thans. Door het systeem, dat tot nu toe gevolgd wordt, is het dikwijls te danken, diat groote bedrijven tijdelijk worden inge krompen, waardoor werkeloosheid ont staat, hetgeen een der grootste problemen geworden is in den tegen woordigen tijd. De eerste en voornaamste factor voor de productie is „de arbeid"; de grondslagi van de samenleving. Heel onze maat- i schappij is van arbeid opgetrokken. De werkgever als producent, kan het buiten den arbeider niet stellen. Kapitaal en ar beid zijn twee factoren geworden, welke onmisbaar en onscheidbaar zijn. De een I zonder de ander beteekent niets. Werd dat wat meer in 't oog gehouden, dan zou er minder wrijving zijn. Wie niet werkt, zal wel niet geheel omkomen, maar wei in een veel ongunstiger conditie komen, dan hij, die arbeidt. De huidige economische verhoudingen hebben langzamerhand een arbeidsmarkt in 't leven geroepen, d. w. .z een plaats, waar werkgever en werknemer kunnen onderhandelen over 't verkoopen van de aanwezige werkkracht, een plaats ook, waar de rechte man op de rechte plaats kan komen. Daarvoor is organisatie noo- aig. Vaak wordt de meening verkondigd, dat de behoefte aan arbeidsbemiddeling in kleine plaatsen niet zoo groot is. Zij die zoo redeneeren, handelen zeer ver keerd, want daardoor krijgt men een zeer beperkte keuze. Door het organiseeren der arbeidsbe middeling krijgt men een overzicht van de arbeidsmarkt in het geheele land. De bureaux der arbeidsbemiddeling kwamen door den drang der tijden tot stand, nadat andere systemen ondoelma tig bleken. Er was behoefte aan 'n centraal instituut, waar vraag en aanbod elkaar ontmoetten. De openbare arbeidsbemidde ling is eeu taak voor de overheid en moet zoo neutraal en onpartijdig mogelijk wor den gevoerd. Geen voorkeur geven dus aan werk gever of werknemer, maar gelijke monni ken, gelijke kappen. Zij moet ook niet letten op al dan niet georganiseerd, want organisatie heeft met bekwaamheid niets te maken. De bemiddelingsbureaux wer ken niet philantropisch, doch zakelijk en moeten doof zijn voor verzoeken om pro tectie, terwijl zij bij event, conflicten tus schen werkgever en werknemer niet de rol van bemiddelaar moeten spelen, het geen met het openbaar karakter en neu- traliteitsstandpunt in strijd zou zijn. Een arbeidsbeurs is ook niet uitsluitend voor werkeloozen, doch ook voor hen die van betrekking wenschen te veranderen; zij brengt werkgever en werknemer tot elkaar, meer niet; beiden hebben de vrije keuze. Ook de vrouwen hebben recht op arbeidsbemiddeling; de arbeidsbeurzen ti e den dan ook bemiddelend op voor vrou wen, indien zij naar de groote steden gaan, omdat haar economische en zede lijke belangen daardoor zullen worden ge diend. Thans zijn er in ons land een veertigtal arbeidsbeurzen, die onderling met elkaar samenwerken, terwijl er bovendien in 900 gemeenten een correspondent voor de arbeidsbemiddeling bestaat. Daarna sprak de heer Breur over de „Werkeloosheidverzekering". De werke loosheid is een economisch verschijnisel het gevolg van de bestaande wanverhou ding tusschen vraag en aanbod. Bij den strijd tegen de werkeloosheid staat thans naast de vakbonden de over heid in 't gelid, welke maatregelen treft tot voorkoming der werkeloosheid, als werkverruiming en werkverschaffing, en tot leniging van den nood, die de werk loosheid heeft doen ontstaan. Langdurig stond spr. stil bij de over heidsbemoeiingen bij de werking der ver schillende stelsels, waarvan hij de voor- ROOKERS nemen de lastige droogte in de keel het ge makkelijkst weg met PASTILLES en nadeelen besprak, ook tijdens de oor logsjaren. Aan de hand van talrijke bepa lingen, circulaires van den minister, enz., trachtte spr. zijn auditorium een beter inzicht te doen krijgen in dit maatschap pelijk projióeni en daarvoor de belang stelling op te wekken. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een heel spaarzaam gebruik gemaakt. Wel werdj door één der debaters naar voren gebracht, dat in dezen tijd, waar zooveel geld gevraagd wordt tot ondersteuning en bijdragen in verschillen de zaken, de bezuiniging van hoogerhand niet voldoende wordt betracht. De debater doelde n.l. op de salarisverhooging der Kamerleden en het verhoogde inkomen der Kroon. 1 De heer van Riet wees de werknemers nog eenmaal op het nut en de noodzake lijkheid die ligt opgesloten in het corres pondentschap van de bemiddeling. De voorzitter dankte de beide sprekers voor hun redevoeringen en sloot, na een opwekking tot aansluiting bij den Chr. Nat. Werkmansbond, deze goed bezochte vergadering met dankgebed. Gisterenmorgen ontstond brand in de bakkerij van, den heer C., in de Nieuwe Boogerdstraat alhier. De trog verbrandde en een deel der zoldering vatte vlani Door de bewoners zelf kon verderen voortgang worden tegen gegaan. Een goede oude bekende, dien wij langen tijd misten, kwam dezer dagen onze aandacht vragen. Aan ons bureau werd bezorgd de „Simplex" kalender met zijn 12 mooie fotto's in passende omlijs ting, welke in bescheiden vorm reclame maakt voor de „Simplex" rijwielen en motorrijwielen. Aan hen, die een exem plaar van den kalender wenschen te ont vangen wordt, zoolang de voorraad strekt, op aanvrage er een toegezonden. Door den Inspecteur van den Vrij- willigen Landstorm is bepaald, dat het onderzoek der vooroefeningen aan jon gelingen van 1618 jaar wordt verdeeld over twee leerjaren. Voor bedoelde jon gelingen is de gelegenheid nog openge steld zich op te geven bij den burge meester of de comm. ter plaatse tot uiteriijk 1 Maart a.s. Terwijl ook gaarne inlichtingen worden verstrekt door den secretaris van het prov. Comité van den vrijw. landstorm, P. G. Laernoes, Wal- straat, Vlissingen. BURGH. Vrijdagavond j.l. gaf de re derijkerskamer „Vooruitgang zij ons Streven", met medewerking van den directeur en een tiental leden der Har monie „Witte van Haamstede" eene too- neelvoorstelling in de zaal van dhr. J. v. d. Moer jadhier. Opgevoerd werden „Verdreven", tooneelspel in 4 bedrijven en de blijspelen „Hoog bezoek" en „Too- neelstudiën", beide in 1 bedrijf. De ver schillende rollen werden goed, enkele zelfs zeer goed vertolkt. Tusschen de verschillende bedrijven en in de pauze liet „Witte van Haamstede" zijn opwek kende tonen hooren. Een krachtig en herhaald applaus bewees, dat een en ander zeer in den smaak van het tal rijk opgekomen publiek viel. Bij het einde der uitvoering werd den heer M. de Granje, die ruim 30 jaar een der ijverigste leden der rederijkerskamer is geweest en binnenkort deze gemeente gaat verlaten, door leden en medewerk sters een afscheidslied toegezongen. Een gezellig bal besloot den welgeslaagden avond. Aan den calamiteuzen polder Burgh en Westland is ter hoogte van dijkpaal no. 30 een oeverafschuiving geconstateerd. De grootte en diepte der afschuiving is nog niet ten volle bekend. ST.-MAARTENSDIJK. In de Vrijdag j.l. gehouden raadsvergadering waren afwe zig de heeren Groenewege en de Graaf wegens ongesteldheid. De voorzitter hield een korte 'Nieuwjaarsrede, waarbij hij de leden van den Raad en het publiek een ge lukkig Nieuwjaar toewenscht. De heer Tholenaar bericht aanneming benoeming lid Armbestuur. Goedgekeurd door Ged. Staten een wijziging begrooting 1921 en eerste suppl. kohier H. O. Bericht ont vangst strafverordeningen ex. art. 178 der gemeentewet. Medegedeeld wordt begroo ting keuringsdienst van waren te Goes, dienst 1922. Goedgekeurd is begrooting dienstjaar 1922. Overeenkomstig gedane verzoeken wordt aan P. Klippel te Tho- len en aan J. C. Nelisse te Colijnsplaati wegens vertrek ontheffing verleend van het betalen van H. O. van af hun vertrek. Goedgekeurd is het gel^leeningsbesluit be- i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1