Zierikzeesche Nieuwsbode OPRUIMING. OPRUIMING. Vrijdag 20 Jan 1922 EERSTE BLAD. B. H. IDELER, DEKENS, KARPETTEN, BLOUSES, DAMES-ONDERGOEDEREN. ZEKERHEID. Algemeen Overzicht. ABONNEMENT Pry 8 per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. VerHohijnt Maandag, Woensdag en Vr\jdag. ADVERTENTIÊN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 cfcü. per regel Reclames 30 ets. p. regel. Bij contract belangrijke korting. 7irDIIT7CrCrUP COURANT 78sto JAARGANG. - No. 10727. ^zending op den dag van uit ZIERIKZEEbOHt r.UUKAN r. Dk t J 0E LQQjrr jt uil&-R«lict. M I. KOSTE» «ave ™r 11 ura- Dit nummer bestaat uit 2 bladen. MANUFACTUREN, Z I E R I K Z E E. Extra koopjes in Er is een spreekwoord, adt luidt „Ze kerheid geexl rust", en verreweg de mees ten zullen zóó van de waarheid dezer woorden doordrongen zijn, dat ze haar voor geen tegenspraak vatbaar achten. Als men veilig de toekomst kan afwach ten, verzekerd van een voldoend inko men voor zich en de zijnen, dan geeft dat rust 'Wanneer men beschikkingen ge troffen heeft voor mogelijke gevallen die zich kunnen voordoen in handel, in nij verheid, bij koop en verkoop, bij leven en sterven, als men zeker weet dat zijn plannen op deugdelijke grondslagen rus tten, door getroffen vaste maatregelen het welslagen niet uitblijven kan, dan is er rust. Bij verkeer met spoorwegen, stoombooten en andere vervoermiddelen, bij geldverzending per post, bij gevestigd vertrouwen in de eerlijkheid van onze omgeving, onzer inferieuren en superieu ren, is er een gevoel van veiligheid, een bewustheid van zich rustig te kunnen overgeven aan die allen, waarmede wij door ons beroep of ons ambt dagelijks moeten omgaan. Die rust is ook ons deel, waar wij ver zekerd meenen te kunnen 'zijn van de bewaring onzer gezondheid, het welzijn der onzen en alzoo van hun behoud. Zoo wordt er door verreweg de mees ten eene gerustheid gevoeld bij de ge dachte, dat, moge ook het vuur, het water, de wind, hagelslag, sterfte onder het vee en dergelijke onheilen hun bezit vernielen, dat verlorene geldelijk zal ver goed worden, of bij eigen overlijden eene uitkeering aan personen, in wier onder houd men wenscht te voorzien, zal plaats hebben, een en ander op zoodanige wijze, dat het gemis van een persoon of van goederen zoo weinig mogelijk op stoffe lijke wijze gevoeld wordt. Belegging van spaarpenningen in ban ken en fondsen, van welker soliditeit men meent verzekerd te zijn, geeft den be zitter van grooter of kleiner kapitaal rust. Zoo is rust of gerustheid het deel der genen, die, mogen ze al ziek worden, misschien wel eene operatie moeten on dergaan, verzekerd zijn van de kunde, de wetenschap en de kunstvaardigheid van den geneesheer of den professor, die hpn de gezondheid zal hergeven. "De zekerheid, dat justitie en politie voor de veiligheid der burgers waken, dat het eigendom beschermd wordt, dat de dijken, die polders met hoeven en bewoners, have en goed omsluiten, sterk zijn en het water zullen keeren ook bij stormvloed, dat we, na ons 's avonds aan de onbewustheid van den slaap te hebben overgegeven, den volgenden mor gen weder zullen ontwaken, dat alles en nog zooveel meer, waarvan men ge looft verzekerd te kunnen zijn, geeft rust. En toch, er is een ander spreekwoord, dat ook onze aandacht verdient, dat ook niet minder waar is en dat luidt: „Ze kerheid is verderfelijk voor den ster veling". Waar zekerheid of vermeende zeker heid aanwezig is omtrent ons levens onderhoud, daar kan dit op de werk kracht, de energie en de spaarzaamheid zoo nadeelig werken, dat er traagheid, vadsigheid en spilzucht ontstaat. Waar toe zou men zich inspannen, hard wer ken, al onze lichamelijke en geestelijke vermogens ontwikkelen tot de grens van ons kunnen en kennen, waar toch op het einde der week, bij het begin van de maand of het kwartaal het vaste loon of salaris ons wacht Er is geen prikkel overgebleven om maatregelen te nemen tegei het dreigende onbekende van de toekomst, geen wijs verzame len ten bijeenhouden van geld en goed voor onvoorziene omstandigheden, die meer uitgaven vorderen dan het vast inkomen bedraagt. Waar zekerhe.d is, is vaak verslap ping, gemis aan opgewektheid tot licha- melijken en geestelijken arbeid, daar ont breekt de strijd des levens, die den mensch staalt en hem de voldoening schenkt zich nu en dan overwinnaar te voelen. Wie zekerheid meent te hebben van eene vaste en onwankelbare gezondheid kan soms, juist in het vertrouwen daar op, te veel van lichaam en geest ver gen en gaat tenslotte jammerlijk onder. Hoe vaak is de hooggeroemde zeker heid van deze of die financieele instel ling de oorzaak geweest van de totale ruïne van menig gezin, omdat sluwe ge- wetenlooze personen door schoone voor spiegelingen het kapitaal en daarmede de rust roofden van eenvoudige, niets kwaads vermoedende zielen. Zoo meende men in vroeger eeuwen in onze lage landen bij de zee gerust en veilig te zijn tegen overstrooming en verdrinken, vernieling van have en goed, door het leggen van inlaagdijken achter niet langer vertrouwbare buiten dijken. En de vermeende zekerheid te gen den nimmer rustenden erfvijand van onzen bodem, het water, deed vaak vruchtbare kleigronden met al wat er zich op en nabij bevond voor altijd ver loren gaan onder de 2ilte stroomen. Inderdaad, in deze en soortgelijke ge vallen bieek het, dat zekerheid verder felijk was geweest. En wie onder ons zou, bij de .ge wisheid van eenmaal dit aardsche too- neel te moeten verlaten, de verlammen de en schrikwekkende zekerheid wen- schen te bezitten van den juisten dag, het juiste uur, waarop die beslissende gebeurtenis zal plaats vinden Waar is nu de gren? Tot hoever blijft zekerheid nog werkelijke rust schenken, waar houdt zekerheid op ver derfelijk te zijn In beide behandelde spreekwoorden ligt waarheid, maar voor welk deel Het antwoord kan, onzes i nziens, een voudig zijn. Zekerheid zal dan alleen ware en voor ons algemeen welzijn niet nadee- lige rust verschaffen en ophouden voor ons menschen verderfelijk te zijn, zoo lang onze energie, werkkracht, waak zaamheid, levensfrischheid en gezondheid en ons vertrouwen op eene redelijke or dening van het wereldverloop er niet door wordt aangetast. 'Waar in cfe stoffelijke, maar meer nog in de geestelijke wereld, duidelijk) waarneembare grenzen aan ons kunnen en kennen gesteld zijn, daar trachte men niet aanmatigend of oneerbiedig die gren zen te overschrijden, om eene zekerheid te bekomen, welke thans nog niet voor ons is weggelegd, omdat wij ze waar schijnlijk nog niet kunnen dragen. En van zoodanige zekerheid behoeft geluk kig ook onze rust, onze gemoedsrust, niet af te hangen, daar het aannemen van een redelijk geordend wereldverloop leidt tot de hoop, die meer is dan een ijd'el droombeeld, dat het ai op iets volstrekt goeds en wenschelijks zal uit- loopen. Nauwelijks was ons vorig overzicht ge schreven, waarin het sterk vermoeden werd uitgesproken, dat Briand zijn ont slag als Fransch premier zou aanvragen of de ochtendbladen bevatten reeds het formeel ontslag van het kabinet en was Poincaré door president Millerand inmid dels aangezocht een nieuw ministerie samen te stellen. Poincaré is er inmiddels in geslaagd een kabinet te formeeren. Zijn terug komst in de actieve politiek wordt met gemengde gevoelens begroet. Vele Fran- sche bladen zien in Poincaré den „oor- logs" president, wiens onverzoenlijkheid tegenover den voormaligen vijand vol doende bekend is. Ook ten aanzien der Engelsch-Fransche betrekkingen ziet men met bezorgdheid 't optreden van den nieu wen premier tegemoet, vooral daar deze bewindsman gekant is tegen de nieuwe conferentie te Genua, waarvan juist En geland, met name Lloyd George, groote verwachtingen heeft en waarvoor reeds de uitnoodigingen tot deelname zijn ver zonden aan 24 Europeesche staten, w. o. ook Sovjet-Rusland. Poincaré heeft ten aanzien van dit land, als woordvoerder van 't nieuwe ministerie, te kennen ge geven, dat Frankrijk voor den aanvang der conferentie te Genua van de Sovjet- regeering waarborgen moet eischen. Met belangstelling wordt uitgezien naar het besluit van Amerika, dat eveneens te Genua is uitgenoodigd, maar weinig sympathie gevoelt voor deze vergade. ring, daar de Amerikanen vermoeden, dat de Vereenigde Staten zullen betrokken worden in de Europeesche politiek. Amerika heeft reeds te kennen ge geven, dat zij niet op de conferentie zal verschijnen, indien over de schrapping van Europa's schuld aan de Vereenigde Staten zal worden gesproken. Men zal genoodzaakt zijn aan Uncle Sam concessies te doen, daar Genua geen resultaten kan afwerpen, indien Amerika niet deelneemt, want dat land moet hel pen om Europa te redden van zijn finan- ciëelen ondergang. Engeland zou op de a.s. conferentie het nobele voorbeeld willen geven ten aanzien der schulden van Frankrijk een streep door die rekening te halen, ten minste door een gedeelte daarvan. Groot- Brittannië zou Frankrijk een derde van zijn schuld kwijt schelden op voorwaar de evenwel, dat Frankrijk aan Duitsch- land een gelijk bedrag kwijtscheldt. Zoo doende zou Engeland een deel van de door Duitschland verschuldigde schade loosstelling overnemen. Met de conferentie te Washington gaat .fa door de weinig zakelijk Amerikaansche manier van han delen der Oostersche mogendheden, Ja pan en China. De berichten, die van over den Atlantischen Oceaan tot ons komen, zijn dan ook niet in optimistischen toon gesteld. Japan prikkelt de openbare mee ning in Amerika door zijn houding in zake de kwestie tusschen China en Ja pan. Het voelt zich sterk, omdat nu een- maal m het vredesverdrag zijn positie is erkend. Deze houding dreigt de over eenkomst betreffende den Stillen Oceaan n.l. het viermogendhedenverdrag in den Amerikaanschen Sewiat te doen rnisluk- B U I T E N L A W O griep jn Engeland De geneeskundige medewerker van de Times constateert, dat het heele land nu in den greep van de griep is. De ziekte trekt niet snel voorbij, zooals de epide mie van 1918. Hare slachtoffers blijven, hoe licht de aanval ook geweest is dik wijls buitengewoon terneergedrukt en zwak en lijden daarna aan zenuw- en rheumatische pijnen. Toen de Atlantische vloot Dinsdag te n. ü?-2®6 koos' mnnsten de duikbooten achterblijven, omdat de griep onder hun bemanningen te sterk huis hield, i T.e ,Dover heeft de gemeenteraad ge last dat zoo lang de epidemie duurt, geen kinderen in bioscopen mogen toegelaten worden. Alle scholen zijn daar gesloten. Ken l'»uiiiie*puzzle. De Engeische bladen maken melding van een niel alledaagsch familie-puzzle. Zekere Samuel Workman is op 86-jarigen leeftijd voor de derde maal gehuwd en wel mei een 66-jarige weduwe. De oudste zoon van Workman, een kind uit het eerste huwelijk, is jaren geleden getrouwd met een zuster van de vrouw, waarmede zijn vader thans voor de derde maal in het huwelijksbootje stapt. De 3de mevr. Workman wordt dus de stiefmoeder van haar eigen zuster. Nb twee jaren drankverbod. rtJhanS'4nU het twee 'aar is Sleden, dat in Amerika hal drankverbod werd ingevoerd, heeft men geconstateerd, dat het aantal arrestaties wegens dronken schap aanmerkelijk is afgenomen, terwijl anderzijds ook het aantal personen, op gesloten m gevangenissen en werkinrich- tingen zeer is verminderd. Ook het aantal gerechtelijke vervolgingen wegens huiselijke twisten is afgenomen, aldus verneemt de „Daily Telegraph" uit New York. Aan den anderen kant zijn de inlagen bij de spaarbanken zeer geste gen. Zij, die over een vermogen kunnen beschikken, kunnen echter nog steeds sterken drank bekomen, terwijl de ar men zich hiervan dienen te onthouden. Het onderscheid, dat hier door de wet gemaakt wordt, is dan ook het voor naamste bezwaar, dat zich hier en daar er tegen laat hooren. Men schat de waardevermindering van de aandeelen van brouwerijen en café's op niet minder dan 3 milliard dollar waarbij de .verliezen, geleden door de fabrikanten van machinerieën voor dezen ■tak van nijverheid nog niet zijn inbe grepen. i De uitvvoering van het drankverbod heeft in het afgeloopen jaar aan de Amerikaansche regeering een bedrag van 200 millioen dollar gekost, terwijl daar mede toch niet kon worden voorkomen, dat vele plaatsen nog steeds vrij „nat'" zijn. De briefschrijver te Tulle. In het drama van de anonieme brie ven in het Fransche stadje Tulle, had, zooals reeds is medegedeeld, de rechter van instructie, die deze geheimzinnige zaak in handen heeft, een beroep gedaan op de deskundige medewerking van den directeur van het laboratorium der crimi- neele politie te Lyon. Deze heeft ruim tweehonderd brieven graphologisch onder zocht, die in het stille provinciestadje! zooveel onheil hebben aangericht en daarna heeft de rechter van instructie verscheidene personen verhoord, die bij het vreemde geval betrokken zijn. Daar onder zijn menschen, die aanvankelijk on der verdenking stonden, die thans door niemand meer worden verdacht en ook lieden, die eerst zoogenaamd ook slacht offers waren, maar tegen wie daarna ern stige verdenking is gerezen; hoewel er nog geen bepaalde strafrechterlijke ver volging tegen hen is ingesteld. Het resul taat van het onderzoek van den deskun dige wordt nog afgewacht. Deze heeft negen personen bij zich laten komen, die allen op zijn dictée, eerst met de rechter, daarna met de linkerhand, zinnen hebben moeten schrijven uit de bewuste ano nieme brieven. Deze manuscripten wor den gefotografeerd, van die foto's wor den vergrootingen gemaakt en daarna on derzocht volgens een wetenschappelijk) systeem, dat de deskundige heeft uitge vonden. Het heele stadje wacht in span ning af wat het resultaat van dat onder zoek zal zijn. Intusschen schijnt, nu het onderzoek zoo krachtig is aangepakt en zoo ver gevorderd is, het schrijven en verspreiden van die giftige anonieme brie ven te zijn gestaakt. De griep te Parijs. De griep heerscht, naar de Msb. meldt, ook te Parijs in een zeer omvangrijke mate. Tot nog toe schonk men er niet veel aandacht aan, daar zij een zeer goedaardig karakter had. Evenwel is plot seling eenige vrees gerezen, nu, nadat er in de periode van 15 Dec. tot 1 Jan. slechts 4 gevallen met doodelijken af loop zich hadden voorgedaan in de eerste helft van Januari, blijkens de pas be kend geworden statistieken het aantal dooden tot 40 is gestegen. Maar het ernstigste is, dat juist de laatste dagen de sterfgevalten elkaar zoo snel opvol gen. Zoo zijn alleen op 16 Jan. 24 sterf gevallen voorgekomen. Italiaansche treinroovers. Op het station Porta-Sempione, niet ver van Milaan, hebben treinroovers eer» goederentrein aangevallen. Eerst spron gen «enige bandieten op de locomotief en gaven den machinist onder bedreiging met een revolver bevel om te stoppen, terwijl andere roovers 't overige trein personeel in bedwang hielden. Het gewapend escorte, dat met den trein meereisde, kwam dadelijk tusschen- beide, maar zag zich tegenover een goed georganiseerde bende geplaatst, waarmee het een regelmatig gevecht aanging. In dien tusschentijd openden andere bandieten de wagens en maakten 2ich meester van een ryken buit. Heel de bende trok daarna in goede orde terug. BINNE N L A N D. Een drama op de Noordzee. Zooals bericht werd, is te Hoek van Holland het in brand staande en door de bemanning verlaten Duitsche stoom schip „Vesta" aangekomen, gesleept door de sleepboot „Zwarte Zee" en den Water weg binnengesleept, waar het aan den grond is gezet om gebluscht te worden. De Eng. bladen geven nadere bizonder- heden over het vreeselijk drama op de Noordzee, waarvan de „Vesta" 't slacht offer is geweest en welke bizonderheden werden medegedeeld door de 10 over levenden van de bemanning van een-en- twintig koppen, die door een stoomtreiler te Lowestoft zijn aangebracht, na een buitengewoon moeilijke redding. De „Vesta" was met een gemengde lading, waartoe ook een belangrijke hoe veelheid naphtha behoorde, op weg van Hamburg naar Lissabon. Midden op zee, terwijl het stormachtig weer was, geraakte een gedeelte van de deklading los en tegelijkertijd ontstond er een ont ploffing, welke het schip van voren en van achteren in brand zette, eenige leden van de bemanning doodde en de bak boordsloep vernielde. Op een kleine plek in de middenscheeps stonden de schepe lingen dicht op elkaar gedrongen om zich te bergen voor de vlammen en trachtten de stuurboordssloep te strijken. Deze werd echter door de hooge zeeën tegen het schip stukgeslagen en drie man, die er al in zaten, verdronken. Tot degenen, die nog overbleven behoorden de stuur man en zijn jonge vrouw, met wie hij pas drie weken getrouwd was. In zijn razen- den doodsangst voor de loeiende vlammen nam hij haar in zijn armen en sprong in zee. Anderen volgden zijn wanhopig voor beeld, totdat ten slotte alleen nog maar de gezagvoerder, kapitein Gestersen en 9 leden van de bemanning over waren. Bijna zes uur lang wachtten zij- op den dood. Het was al avond toen schipper Jenher- son van de stoomtreiler „E. W. B." het brandende schip ontdekte, het naderde en een boot uitzette, hoewel er 'n hooge zee stond, met voortdurend vlagen van natte sneeuw en regen. De sloep roeide tot bij de „Vesta", maar kon niet langszij komen omdat het schip op sommige plekken al bijna rood gloeiend was. De redders rie pen de mannen aan boord van 't bran dend schip toe om over boord te springen, tai'aar slechts één hunner deed het. Hij werd opgepikt en de boot roeide naar de treiler terug. Toen besloot schipper Jenkerson te trachten met zijn vaartuig zoo dicht mo gelijk de „Vesta" te naderen. Zijn eerste poging mislukte. Bij zijn volgende poging kwam hij dicht genoeg bij om de mannen te kunnen toeroepen over boord te sprin gen. Vier deden het en werden spoedig gevolgd door nog vier anderen, die allen behouden aan boord werden gehaald. Er bleef nog maar één man over, die aan de reeling hing van het slingerende brandende schip, half verdoofd en ver blind door den rook en de hitte. Zijn hooge zeelaarzen hadden al vuur gevat en hij was totaal hulpeloos. Er werd hem een lijn toegeworpen, maar hij had de kracht niet om die te grijpen. Ten slotte werd door een vermetele en handi ge manoeuvre de treiler vlak bij de „Ves ta" gebracht op den top van een hooge golf en toen gelukte het aan één van de bemanning om den schipbreukeling te grij pen en hem veilig aan boord te brengen Toen de treiler weg stoomde sloegen de vlammen nog altijd hoog uit het bran dende schip. De geredden kwamen met warme thee wlrdpn^t W!eer W" °P hU" Verhaal werden te Lowestoft aan wal gebracht waar hun geschroeide kleeren en verzeng! de haren getuigden van wat zij in die ?nT11landearen °P brandende schip in de Noordzee hadden doorstaan. Twee stanch 'ater ,enSevol8e de ont stane ontberingen in 't hospitaal te Lowes- oft gestorven, n.l. de gezagvoerder Ges- Ü.T" e" eenstoker en twee matrozen verkeeren nog in levensgevaar. De geredden konden geen woorden ge- noeg vinden om den moed en 't beleid e prijzen van den schipper en de be manning van de Lowestofter stoomtreiler. Kedcrlaudsulia utuatsieening op komst Het Hbl. verneemt bij geruchte, dat het wetsontwerp betreffende 'n nieuwe staats- leemng reeds de volgende week zou wor den ingediend. Volgens deze geruchten, die in bankierskringen loopen, zou de leening f 400 millioen groot zijn en zou zij^een rente dragen van 6 pCt. Uit Stad en Provincie. De minister van arbeid heeft goedgevonden, dat vroeger toege kende bijdragen voor woningbouw zul ten worden uitgekeerd aan de gemeente Nieuwerkerk. ten behoeve van dhr M C Boogert f 2700 en de gemeente Zie-' t 1223 tehoeve van J- Wiltenburg -- Naar wij vernemen zal in de Wie lingen vanwege het Nederiandsche loods- wezen een stoomloodsboot worden ge- stationneerd. - Het 14e reg. infanterie, thans in garnizoen te Middelburg en te Vlissin- gen zal naar Den Bosch worden over gebracht. BROUWERSHAVEN. Een braaf burger een hij ons allen geacht man is van' ons heengegaan, iemand die ook te Zie- nkzee en op alle langs den verbindings- weg van daar tot hier gelegen wonin gen een goede bekende was. Leendert uan Sluis, van der jeugd af aan, ja langer dan eene halve eeuw de com missionair en vrachtrijder lusschen Brou wershaven en Zierikzee, is op ruim 73- jarigen leeftijd overleden. Bij alle weer waarvan hij de ongunst ruimschoots on! dervonden heeft, heeft hij ontelbare ma- en den weg afgelegd en alle winke liers, handelaars en kantoren voor wie hij commissies had, hebben steeds zijn onovertroffen nauwkeurigheid en buiten gewone vertrouwbaarheid geroemd. Langs den koninklijken weg van eer lijkheid, ijver, hulpvaardigheid en goede trouw heeft hij de achting verworven van alten, wier zaken zijn dienst noo- dig hadden: en wat vele zijner stadge- nooten in hem verliezen bleek uit de oprechte deelneming tijdens zijne ziekte en smartelijk lijden. Wat menigeen hier aan zijne goedhartigheid te danken heeft gehad, blijve. naar zijn karaktertrek van bescheidenheid, hier onvermeld. Een man van ouderwetsche 'degelijkheid, in den besten zin, wordt met hem verloren, maar zoo van iemand, dan zal van hem gelden, dat de herinnering biijft derge nen, die goed zijn geweest. Moge dit zijn nagelaten betrekkingen tot eenigen troost verstrekken. BRUINISSE. In de Woensdagavond in het Veerhuis gehouden vergadering van den Christel ijken Zeeliedenbond, trad als spreker op dhr. Vink van Scheveningen, voorzitter van den Bond. Na opening met gebed, nam hij tot tekst spreuken 30, vrs. 24 tot en met 30, waarbij hij uitlegde, hoe men moet zorgen tegen werkeloosheid en andere zaken en de schippersknechts op wekte zich bij den Bond aan te sluiten. De gelegenheid werd opengesteld vragen te doen, waarvan door enkelen gebruik werd gemaakt. Nadat deze beantwoord waren, werd de vergadering gesloten en kon men zich aanmelden als lid. Een viertal der aanwezigen trad nog toe, zoo dat de Bond nu uit 18 leden bestaat. Ver volgens werd een bestuur benoemd, dat bestaat uit de heeren Eng. van Veen voorzitter, Willem Okkerse, secretaris, St! Jumelet, penningmeester. H. Verstraate en Corn, van der Velde. Dij he* strijken van een brug is van Bru. 49 de mast gebroken. THOLEN. Door mr. Oud werd alhier Woensdagavond een politieke lezing ge houden in „Het Hof van Holland". Door den heer Jac. Welleman werd mr. Oud ingeleid. De geheeïe rede van mr. Oud stond in het teeken van bezuiniging. Spr. critiseerde de houding van den Vrijheids bond als zou deze bond gedurig ook de uitgaven voor leger en vloot met de partijen van rechts helpen steunen. Door de aanwezigen werden eenige vragen ge steld, die door mr. Oud afdoende wer den beantwoord. STAVENISSE. De gemeenteraad besloot heden met algemeene stemmen tot toe treding in de autobusonderneming. OUD-VOSSEMEER. Naar ons wordt medegedeeld za! men vanwege de land- bouwvereeniging alhier pogingen aanwen den om een boerenleenbank te dezer plaatse te stichten. In de eerstvolgende jaarvergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" zal een wijkverpleegster optreden om de werking en het hoogst belangrijke nut van het aanstelten eener verpleeg- ster aan te toonen.^

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1