Zierikzeesche Nieuwsbode Akerof abonnement: Paardenfokkerij. b u itenland. Maandag 9 Jan. 1922 zierikzeesche courant. 78ste JAARGANG. - No. 10732. binnenland. advertentiën: Prtfs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10,—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. Een bril met étui; Handschoenen; Por- monnaie's met geld; een kilometeropne- mer; een R.K. bijbeltje; een pakje wasch- goed; een blauwe das; een zilveren broche; een boodschapzak; een doos zakjesblauw; een collier; een paar schoe nen. j Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau ran Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. De BURGEMEESTER van Zibrikzke her innert, dat volgens artikel 23 der Paarden pot 1918 (Staatsblad no. 419) ieder, die eige naar ot houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht is hiervan bij den Burgemeester der gemeente zjjner inwoning aangifte te doen binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden of in zijn bezit is gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. De Burgemeester geeft van deze aangifte kosteloos een bewijs af, volgens een door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel vastgesteld model. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste tien gulden. Ingevolge artikel 24 der wet is de eigenaar j of houder van een merrie, welke een veulen heeft geworpen, verplicht, zoolang het veulen niet is gespeend, om ep vordering onmiddel- j ljjk het betreffende dekbewijs (waarmede een verklaring, gewaarmerkt door het bevoegde gezag eener buitenlandsche gemeente, dat de merrie in die gemeente is gedekt, wórdt gelijkgesteld) te vertoonen aan de in het eerste lid van artikel 37 bedoelde ambtenaren. Het is dus noodzakelijk, dat bedoelde eige naars of houders bij de dekking 'van de merrie een dekbewijs van de houders der hengsten vragen. Overtreding wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste f 100,^—. Zierikzee, den 9 Januari 1922. De Burgemeester voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRATESTETN VAN RENGERSKERKE. Het droge Amerika. Volgens de New-York Times is dézer dagen te Washington een alcohol-smokkel - centrale ontdekt, aan het hoofd waarvan één der rijkste negers uit Amerika stond. Deze Abraham D. Lexington stond reeds kend, doch hem tot milliardair gemaakt. Ongetwij feld moet hij een uitstekend organisator zijn, want anders zou hij er nooit in ge slaagd zijn, de geheele geheime alcohoi- fabricage in het zuiden tot een trust te vereenigen. Alle whisky die in Virginia, Carolina en Texas werd gestookt, vloeide op geheimzinnige wijze in de donkere kelders van den even donkeren mijnheer Lexington en vond vandaar haar weg naar de woningen van welgestelde bur gers. Bijna twee jaar lang heeft de trust uitstekend gefunctioneerd, tot eindelijk de politie er een eind aan maakte. De zwarte milliardair werd gearresteerd en zijn ver mogen in beslag genomen. Onder de rouwdragers is ook de neger-universiteit Atlanta in Zuid-Carolina, die steeds ruime giften van Lexington ontving. Zoeklichten tot regeling ran het rerkeer. Naar aan <le Daily Telegraph" uit New York wordt gemeld, is er door de politie-autoriteilen aldaar een plan ont worpen ter regeling van het voertuigen- verkeer in de voornaamste straten en zulks door een middel van zoeklichten, welke van uit een centraal punt van de stad zullen kunnen worden .bediend. Wan neer de inrichting voltooid is, zal zij den verkeersdictator in staat stellen om door een enkelen druk op een knopje bundels rood licht door de voornaamste straten van de stad te zenden en aldus duizenden voertuigen tot staan te bren gen en andere voetgangers een teeken te geven, 'dat zij voorwaarts kunnen gaan. Het bedoelde systeem wordt mogelijk gemaakt doordat de hoofdstraten van New York elkaar met rechte hoeken snijden. Het grootste gedeelte van het verkeer vindt plaats naar het Noorden en het Zuiden of naar het Westen en het Oosten. Wanneer het verkeer naar het Noorden en het Zuiden tot staan wordt gebracht, zullen de voertuigen, die in oostelijke en westelijke richting gaan, in staat worden gesteld hun weg te vervolgen, zonder dat er gevaar be staat, dat zij op de kruispunten in bot sing komen. Genomen proeven hefcben aangetoond, dat de zoeklichten bij zeer mistig weer op een afstand van voet zichtbaar zullen zijn. Zeventien uur dood. Een 12-jarige jongen te Pizzo in Ca labrië, Rocco Cesarolo geheeten, werd na een hevigen aanval van bronchitis overleden. Dit meende ten minste den dokter, die fe»en bewijs van overlijden teekende. Zeventien uur later echter sloeg de knaap plotseling de oogen op, juist toen zijn moeder bij zijn bed stond. De haastig ontboden geneesheer consta teerde een aanmerkelijke beterschap. Op het bevolkingsregister van PiZzo, aldus meldt de „Daily Mail", staat thans ach ter den naam van Rocco Cesarolo: „Over- ij. DE IQOff Jr. Ultg.-Redict. II J, KOSTE* leden aan bronchitis" en daarachter: Ontwaakt uit den doodslaap". De lastercampagne te Tulle. De ontroering te Tulle door het aan houden ider anonieme brievenschrijverij gewekt, schrijft de „Figaro", is zoo groot, dat de rechter van instructie van ver schillende personen uit de administra tieve en uit de zakenwereld meer dan 3000 francs heeft ontvangen voor den- geen die ten slotte zulke inlichtingen geeft dat de auteur van heel de laster campagne kan Worden gearresteerd. Ook de plaatselijke vereenigingen, de gemeenteraad, de toeristenbond en de kamer van koophandel hebben door be langrijke stortingen deelgenomen in dit werk van publieke „gezondmaking". Bon occulte zelfmoord. De Berlijnsche bladen bevatten bizon- derheden over den moord van Gertrud Müller, die, indien ze waar zijn, de conclusie wettigen, dat er voor de over heid wel reden is om nauwkeurig te letten op het gedrag van den voorzitter der occultistische vereeniging, die zich „pro fessor" Weber-Rosine noemt en president is van de occultistische volkshoogeschool. Gertrud Müller had den avond voor Kerst mis, den „heiligen Abend" doorgebracht ten huize van het echtpaar Weber-Rosine en was heel laat in den nacht naar haar woning teruggekeerd. Den volgenden middag tegen twaalf uur kwam „Herr Profesor" met een andere dame van de „orde" eens hooren, hoe Ger trud het maakte. Toen zij van de hospita ten antwoord kregen, dat zij nog wel zou slapen, verklaarde de heer Weber- Rosine heel kalm: „Zij zal wel niet meer leven". Toen rende de hospita naar de kamer, de deur was gesloten. Ze liet een smid halen, die met geweld de deur open maakte. En toen vond men Gertrud dood in het bed liggen, te midden van witte rozen, lelietjes en dennentakken. Op tafel stond een kastje, waarin de kost baarheden waren opgeborgen, en een open brief, waarin professor Weber-Rosi ne benoemd werd tot executeur en uni verseel erfgenaam. Zita .niet naar Boedapest. De gevolmachtigde van ex-keizer Karei te Weenen verklaart, dat de geruchten van een nieuwe Karlistische onderneming in Hongarije volkomen uit de lucht zijn gegrepen. De Zwitsersche regeering heeft Zita verlof gegeven haar kinderen in Zü- rich te ontmoeten. Zij zal met de oudsten j QëfënMZlflrèn- ér later heen gebracht wor- den. Sneeuwstormen in Frankrijk. Regen, hagel en sneeuwstormen zijn dezer dagen schering en inslag in Frank rijk, zoodat de scheepvaart langs de heele kust en tegelijk alle telegrafische telefonische verbindingen gestoord zijn. Door het stormweer moesten uit Havre, Marseille en Brest uitgevaren schepen weer binnengeloopen. Hevige sneeuwval was er in Rijssel, Valence, Moulins, Rennes, Dijon, Lyon, Remire- mont en Saint-Etienne. Op sommige plaat sen lag de sneeuw 2 voet hoog. Overal vriest het hard. In den nacht van Woens dag op Donderdag was er geen telefo nische verbinding tusschen Frankrijk, Ita lië, Zwitserland, België en Engeland, en aanzienlijke vertraging voor de telegram men. In geen jaren was de telegrafische verbinding met Engeland zoo raak ver broken. Gelukkig heeft men kunnen pro- fiteeren van de ontwikkeling, waartoe de draadlooze telegrafie reeds gekomen De a.s. Kamerverkiezingen. Het bericht, als zou vermoedelijk aan dr. Posthuma in de Noordelijke kies kringen een eerste plaats op de lijst van den Vrijheidsbond voor de Tweede Kamer 'worden aangeboden, is geheel uit de lucht gegrepen. Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Door 't Zierikzeesch Strijk orkest zal, blijkens een in dit nummert voorkomende advertentie, a.s. Zondag een soirée musicale gegeven worden in het hotel „Juliana", met medewerking van den heer H. de Vrieze (viool). Wat deze vereeniging presteert, is na haar optreden op verschillende plaatsen van ons eiland, aan bijna iedereen bekend. Wij twijfelen dan ook niet, of 't Zie rikzeesch Strijkorkest zal haar roem, die ze heeft verworven, met deze uitvoering volkomen handhaven. De heeren A. v. d. Houten en J. C. Lu- nenberg zullen met cabaretliederen de zoo welkome afwisseling brengen in het rijk voorziene programma. Door „Neerbosch' boekhandel" werd ons toegezonden het maandschrift „De vriend des huizes", oiider hoofdredactie van ds. J. Schrijver. Het boekje bevat naast enkele fraaie reproducties, lezenswaardige verhalen, een maandoverzicht doör dr. Bronsveld, lectuur voor de jeugd, vertelsels, raad sels, enz. enz. Het geheel ziet er goed uit, terwijl de medewerkers voor den inhoud uitstekend hebben gezorgd. Vrywüligc Landstorm, afd. Zierik zee. Vooroefeningen (gew. vrijwilligers) klasse A: Donderdag- en Vrijdagavond van 810 uur. Klasse B Zaterdagmiddag van 26 uur. Kader LandstormZaterdagmiddag van 2l/9—4 /a uur. Afdeeling Haamstede. Vooroefeningen (gewone vrijwilligers), klasse A: Dinsdag en Vrijdagavond van 7,30—9,30 uur. Afdeeling Nieuwerkerk. Vooroefenin gen (gew. vrijwilligers), klasse A en B Dinsdag- en Vrijdagavond van 7,30—9,30 uur. Afdeeling Bruinisse. Vooroefeningem (gew. vrijwilligers) klasse A: Dinsdag en Donderdagavond van 7—9 uur. Klasse BZaterdagmiddag van 2,30 ,30 uur. T-iT TTirc-\mT Ttrr? het lijk van een ongeveer 30-jarig zee man. Op het lijk werden geen papieren of geldswaarden gevonden. Op den rech- ter-onderarm was getatoueerd een vrou wenbuste met onderschrift „Paula Bor- Op den zwemgordel staat „Life Jack F Front Boddy Fin". Het lijk is naar de begraafplaats te Looperskapelle gevoerd. STAVENISSE. Het alhier gezonken ijze ren vaartuig „Johanna" is Zondag met succes gelicht en naar de werf gesleept. ONDERWIJS. De heidon der zee. De Prins gaat Maandagavond naar Den Helder en Dinsdag van daar per torpedo boot G 9 naar Terschelling en Coxdorp op Texel, voor het uitreiken ^o.a. van de door de Koningin toegekende medailles voor menschlievend hulpbetoon aan de nagelaten betrekkingen van de omgeko menen b'ij' de ramp met de reddingsboot Brandaris. Donderdag zal de Prins medailles uit reiken te Ouddorp, op Goeree, en den 14en dezer gaat de Prins met gelijk doel naar Terneuzen en Vlissingen. De medailles op Ouddorp en in laatst genoemde Zeeuwsche plaatsen uit te rei ken, houden Verband met hulpbetoon aan in 'nood verkeerende schepen, in de maand November. Uit de metaalnijverheid. Volgens het Centrum heeft de staking aan de arbeidersorganisaties ongeveer 2 millioen gulden gekost en 'wel' 1 millioen aan den modernen Bond, 1/2 millioen aan de Katholieke organisatie en pl.m, f 400.000 aan de Christelijke werkne mersorganisatie. Hulp aan Rusland. Er is telegrafisch bericht ontvangen, dat het s.s. „Carna", waarmede levensmidde len, kleederen enz. voor hongerend Rus land zijn verzonden, 6 Januari te Rigai is aangekomen en de eerste trein 7 Jan, naar Moskou vertrekt. Eerste Kamer. De leden van de Eerste Kamer zijn tegen Dinsdag 10 dezer des avonds 81/2 uur bijeengeroepen. Ameide te Ridderkerk. Te IJsselstein, J. J. Timmer te Montfoort. Aangenomen: Naar Sleen, J. S. King te Nieuw-Beerta. Bedankt: Voor Putten, J. C. van Apel doorn te Voorthuizen. In de Ned. Herv. Kerk waren op 1 Januari 253 predikantsvacatures tegen 231 pp 1 Jan. 1921. Van deze vacatures waren er 28 in Gelderland, 49 in Zuid-Holland, 49 in Noord-Holland, 21 in Zeeland, 14 in Utrecht, 27 in Friesland, 13 in Overijsel, 23 in Groningen, 18 in Noord-Brabant, 8 in Limburg en 5 in Drente. NOORDGOUWE. Ds. E. van Meer hoopt Zondag 19 Febr. a.s. afscheid te nemen van deze gemeente en 26 Febr. d. a. v. intrede te doen in Markelo, na bevestigd te zijn door zijn schoonvader, ds. Hat- tink van Apeldoorn. Geref. Kerken. Aangenomen: Naar Beilen, Th. Kuipers te Ter Aar. Bedankt: Voor Berkel en Rodenrijs, L. van Wijk te Ede. Goref. Gem. Bedankt: Voor Gouda, H. Kieviet Jz. te Veenendaal. VAN HEINDE EN TER, Aan de landbouwhoogeschool te Wa- geningen slaagde o.a. voor het ingeni eurs-examen, richting tuinbouw, de heer C. Koopman, geb1. te Nieuwerkerk (Z.) RECHTZAKEN. Hoog Militair Gerechtshof. Dinsdagmorgen 11 uur zal voor 't Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht de zaak van Herman Groenendaal behandeld wor den. De brandstichting te Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft de gevangenhouding van den 33-jarigen B. J. E., aangehouden wegens brandstichting in een perceel aan de Kortedelft aldaar, met 1 dagen verlengd. De ontaarde moeder. De gevangenhouding van vrouw B. uit Middelburg, verdacht van mishandeling en verwaarloozing van haar 13-jarig doch tertje, is door de rechtbank met 30 dagen verlengd. SPORT. OUD-VOSSEMEER. Te Tholen is Za terdag j.l. de eindstrijd gespeeld om de zilveren beker, uitgeloofd door de voet balvereeniging „De Stormvogels" te Tho len, tusschen de bestaande voetbalveree- nigingen in het eiland. Aan den strijd is, op verschillende dagen, deelgenomen door de Stormvogels van Tholen, Zeelandia van St.-Maartensdijk, de Oud-Vossemeer- sche voetbalvereeniging en V. I. O. S. van Oud-Vossemeerde eindstrijd liep Zaterdag tusschen de twee laatst ver melde vereenigingen, waarbij O. V. V. met 3—1 de gelukkige bezitster van den beker 'werd. Ook aan de andere ver eenigingeh zijn prijzen toegekend. V. I O. S. kreeg een verguld zilveren me daille en Stormvogels een zilveren me daille. KERKNIEUWS. - van 13 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel Reclames 30 ets. p. regel. Ly contract belangryke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 11 ure. U zult verwon derd z^n over de snelle verlichting by hoest en heeschheid, wan neer U gebruikt PASTILLES Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Leerdam, H. Japchen te den Bommel. Te ïerseke, H. H. van De Opperste Raad, die te Cannes ver gadert heeft besloten een conferentie der vijf mogendheden bijeen te roepen, w. o. Duitschland en Rusland, om het econo misch herstel van Europa te bespreken. Te Stuttgart maakt de griep veel slachtoffers. Half December bedroeg het aantal sterfgevallen in deze stad ongeveer 30 per week. Thans sterven er wekelijks ten minste 100 menschen aan deze ziekte. Te Tokio is vorige week de bekende staatsman, markies Okoema, op 83-jarigen leeftijd overleden. Te Berlijn-Buchholz is een 40-jarige huisschilder door messteken in zijn wo ning vermoord. Berooving kan ditmaal niet de oorzaak zijn, daar de man niets bezat. Hij was een luiaard, die zijn vrouw en dochter geregeld mishandelde. De vrouw ligt sinds enkelen tijd in een ziekenhuis. Te Charlottenburg heeft de vrouw van den directeur der Markische Elektri- zitatswerke, tijdens de afwezigheid van haar man, haar drie kinderfji, teven be door gasvergiftiging -j~-~ dood. De vrouw was nog in leven, maar haar toestand is zeer ernstig. De Dail Eireann heeft Zaterdag de overeenkomst tusschen Engeland en Ier_ land met 64 tegen 57 stemmen aangeno men. De schade, aangericht door den brand te West-Hartlepool, is vastgesteld op 2 miilioen pond sterling. In Thüringen is een belasting op den bruidschat ingevoerd. De bevolking van Warschau maakt zich ernstig ongerust over de vlektyphus- epidemie, die in Polen veld wint. Ook in Noorwegen heerscht de griep thans epidemisch; ze draagt ditmaal een goedaardig karakter. Te Kristiania zijn in 1921 ruim 11 duizend personen wegens openbare dron kenschap in hechtenis genomen. Ook in Zwitserland begint de griep weder te woeden. Op het Radencongres te Moskou is door gedelegeerden medegedeeld dat op het oogenblik 27 millioen Russen honger lijden. Te Cannes is besloten Duitsche ge delegeerden naar Parijs te roepen In af- achting van hun hooren door den Op persten Raad. In Zuid-Duitschland heeft het he vig gesneeuwd. Uit Baden en Wurtem- berg komen berichten over sneeuwstor men. Een in menig opzicht voortreffelijk bezuinigingsdenkbeeld is bij gymnasiasten in Leipzig opgekomen. Ze hebben een op roep verspreid, die de jongelui opwekt, in het belang der nationale bezuiniging, het sigarettenrooken na te laten. De vertegenwoordigers van Enge land, Frankrijk, Italië en Japan hebben het Amerikaansche voorstel inzake ver bod van het gebruik van vergiftige gas sen in den oorlog aangenomen. Hier mede is dit strijdmiddel veroordeeld. De haven van St.-Petersburg is we gens ijsgang gesloten. Bij een lawine-ongeluk nabij Inns- brück zijn 3 personen omgekomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Voor de veenarbeiders. Blijkens de offi- ciëele verantwoording in Het Volk heeft de oproep om steun voor de veenarbei ders onder de lezers van dat blad opge bracht f 35.117,64', terwijl tevens duizen den stuks oude kleedingstukken enz. wer- den toegezonden. Scheepsboot opgepikt. Het s.s. „Ino", van de Kon. Ned. Stoomboot-Mij., van Dantzig te IJmuiden aangekomen, heeft op zee een Deensche scheepsboot opge pikt, waarin zich twee lijken bevonden. De lijken verkeerden in zoodanigen staat van ontbinding, dat men ze aan de zee moest toevertrouwen. De dubbele moord te Retranchement. In verband met den dubbelen moord, die onder Retranchement in Januari 1920 ge pleegd werd op het bejaard echtpaar Per- reis, zijn, zooals gemeld, de vermoede lijke daders in België gearresteerd. Woensdag is door de justitie uit Middel burg en die uit Gent in de-omgeving van de plaats'van den-moord een onderzoek ingesteld naar ligging van de woning en andere terreinbizonderheden. Een ontaard pleegvader. De rechtbank te Middelburg veroordeelde den 43-jari gen landbouwer uit Driewegen (Zuid-Be veland) tot 3 jaar gevangenisstraf, zulks overeenkomstig den eisch, wegens het plegen van ontucht met een 15-jarig nichtje, dat bij hem werd opgevoed. De moord in den trein. Een Amster dammer, met de daad willende toonen van hoe groot maatschappelijk belang de aanhouding is van den bedrijver van den treinmoord, looft duizend gulden uit voor dengene, door wiens aanwijzingen de arrestatie van den dader wordt be werkstelligd. De politie-autoriteiten Worden bestormd met allerlei gegevens, waar echter, jam mer genoeg, niets bij is dat ook maar eenig houvast geeft. Onrechtmatig „trekken". De rechtbank te Arnhem heeft een schoenmakersgezel te Nijmegen, die ten nnwvnw.^v'.ngwg naa £wUKKen, tot twee maanden gevange nisstraf veroordeeld. werkeloozenlijst gaan teekenen. Aange sproken om het ontvangen bedrag terug te betalen, wilde hij dit alleen doen met aflossingen van 50 cent per week. De vak- vereeniging nam daarmee geen genoegen en diende een aanklacht wegens oplich ting in. De ontnuchterde weduwnaar. Het was Dinsdagmiddag te Beerta (Gr.) een heele drukte. Twee te zamen wonende dames van Groningen, de een een weduwe, de andere een gescheiden vrouw, kregen ken nis aan een weduwnaar. De weduwe ging voor een veertien dagen er mee trouwen - de vriendin t rok mee. De man had er dus twee Donderdagmiddag joeg hij beiden d'r uit en met een verhuiskar trokken de dames met hare meubelen naar een woning in Winschoten. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand December. KERKWERVE. Geboren: 27, Pieter Tonis, 2. van M.s Nuijens en P. Geleijnse. Overleden: 6, Tona de Voogt, 91 j., wed. van W. van Strien. OOSTERLAND. Geboren: 3, Jakob Adri- aan, 2. van J. A. Beije en J. Otte; 13, Jakobus, 2). van D. J. Fluijt en E. 01- ree; 16, Karei Leendert, z. van J. P. d. Werf en L. de Jonge; 17, Adriaan Cornelis, z. van M. Verstraaten en C. J. Hoogerhuis; 21, Elizabeth, d. van J. Verhoek en J. v. d. Berge; 23, Hendrik, van J. Meerman en H. J. Scher- penisse; 26, Cornelis, 2. van W. L. Klopte en H'. v. d. Have. Gehuwd: 21, Adriaan de Later, 31 j„ te Nieuwerkerk en W. Hoogerhuis, 24 j.; 23, Marinus van den Hamer, 46 j., en Pietertje Oranje, 42 j. Overleden: 6, Abraham de Bruine, 84 j., weduwn. van J. v. d. Zand©; 10, Jan netje v. d. Have, 10 m., d. van Th. W, v. d. Have en K. Koopman; 18, Ma rinus 01 ree, 65 j„ echtgen. van C. v. d. Linde. STAVENISSE. Geboren: Jan, z. van Hubr. Eenennaam en Jannetje N. Hage; Adriaan, 2. van Dan. J. Letzer en Eliz. J. Boogaard; Sara. d. van W. Priem en Eliz. V. Iwaarden; Helena Willemina, d. van Iz. L. Wesdorp en Corn.a M. v. d. Berg; Martina, z. van P. J. Moerland en Jann. C. v. Beveren. Gehuwd: Jan Wesdorp, 27 j. jm. en Pieternella Eliz. Neele, 21 j. jd. en Neeltje J. Hage. Overleden: Jacoba Roozemond, 70 j„ wed. van C. Kesteloo; Johannis P. Pot- appel, 5 m., 2. van Joh. C. Potappel SCHERPENISSE. Gebóren: 5, Janna Di- na, d!. van Abraham van As en Wou- terina van As; 5, Maria Jannetje, d. van Johannis Schot van Veen en Krina Ma rina de Graaf; 5, Benjamin, z. van Ca- tharina Hoornweg (ongehuwd); 15, Ca-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1