Zierikzeesche 0 Nieuwsbode aker®! abonnement: Woensdag 4 Jan. 1922. zierikzeesche courant. jeala0jegfï, Bij het begin. buitenland. advertentiën: binnenla n d7~ pastilles Prtfs per 3 maanden f 1,50, franco per post f 1,80. Voor het buitenland per jaar f 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag en Vrijdag. H®t verleden is niet dan een weem'lende droom, Waar de maan des herdenkeni op «peelt. Het toekomende een vormloos verschiet (op den stroom, Waar het hart zich de haven verbeeldt. Slechts het heden bestaat, maar schier (enkel in naam, Want: het nadert ik spreek - ('t is ontvlucht Zoo dan vatten drie woorden heel ('t leven te zaam: Een htrinn'ring, een hoop en een zucht! Daar liggen ze weer voor ons, de 365 dagen van het jaar 1922. Ze zullen weder, als immer vóór dezen het geval was, de weken en de maanden en de jaargetijden vormen en 'aaneenschakelen. Een uitge spannen tijdketen, waarvan het kleinste, dichtstbijgelegen deel ons even onbekend is als het verst verwijderde. Op elk punt van onzen levensweg, van waar wij een blik op de toekomst slaan, is dit wel steeds het geval, maar bij het begin van een jaar maakt het toch meer indruk, omdat we nu eenmaal de jaren gebruiken als tijdmaat des levens en omdat een jaar zoo snel is heengevaren* zoo kort schijnt. Bovendien, hoe luttel is het getal dier mijlpalen op 's menschen loopbaan uitgezet en met bewustheid ge teld. Want op bewust medeleven komt het aan. We mogen met grond veronderstellen, dat het meerendeel der stervelingen vóór het twintigste jaar zich het hoofd niet breekt met het doel des levens, nog min der zich verdiept in wat de dan nog toe gemeten tijden zullen brengen en aller minst aan het lellen gaat van de mogelijk resteerende jaren. Het bewust inzicht in 's levens loop en doel komt eerst als voor de meesten reeds de helft, voor de minsten een kleiner deel verstreken is. Maar dan ook stemt dat in zicht ernstig. Een ernstige tijd, dat begin des jaars! En toch heeft de practische menschheid, die over eene ervaring van enkele tien tallen eeuwen beschikt, terecht al vroeg gevoeld, dat het begin des jaarsopgewekt heid en eenige verzekerdheid moet heb ben tegenover den zwaarwichtigen ernst, wil ten minste de mensch niet bij de pakken gaan neerzitten, maar „loopen de loopbaan, die hem is voorgesteld". We mogen ernstig zijn, maar zonder door eene vrees bekropen te worden, die den levenslust doodt, de energie verlamt. Durf de toekomst in de oogen te zien en bereidt u voor op vele mogelijkheden, maar laat u dit toch niet rooven de on ontbeerlijke kracht en moed om verder te gaan op uw levenspad. Wat u verbor gen is, wat gij niet kent en dus niet be zit, het negatieve, laat dit niet bederven, .ontsieren, beschaduwen het positieve, dat uw deel is, dat ge nu geniet en met al uwe vermogens tast als eene werkelijk heid. Besef de waarde van het bespieden, het bespiegelen en het raden van de toe komst, maar waardeer ook ten volle het heden. Aan het voor u toekomende kunt gij niets wijzigen, niets verminderen of vermeerderen, omdat gij het niet kent. Weest daarom onbezorgd, ofschoon niet zorgeloos, voor den dag van morgen, we tende dat elke dag genoeg heeft aan zijn eigen kwaad, dat gij met bezorgd te zijn zelfs geen streep aan uwe lengte kunt toe doen. Hoe gij dan, in het besef van den ernst die elk pas beginnend jaar bij den recht- geaarden mensch opwekt, moedig kunt voortgaan op dit nieuwe deel van uw levenspad'? Door het deelachtig worden vari enkele geestelijke gaven, die we u, lezers en lezeressen, van harte toebedeeld zien worden in den loop van 1922. Wij wenschen U en ons daartoe in de eerste plaats: het Geloof. Het geloof aan het goede, het reine, het schoone, het edele, het eeuwige; opdat daaruit kracht moge geput worden om den arbeid Vol te houden; kracht om ook den strijd vol te houden voorfal wat goed, edel en recht is, al schijnt de overwinning nog oneindig ver. Verder de Hoop. Want wat is arbeid, strijd en waakzaamheid zonder hoop? Hoop dan op betere tijden, op vooruit gang in 't goede, op aanwas der zedelijke schepping, op de eindelijke voltooiing van het geheel, al schijnt de tegenwoordige wereld ons slechts de wanorde te bie den van den chaos. Eindelijk en boven alles de Liefde. Die algemeene goede aandrift, die 't betere deel der menschheid maakt tot bescher mers, leiders, helpers, opvoeders, strij ders, bemiddelaars voor dat mindere deel dat niet wijzer is en niet weet wat het doet. Liefde, waardoor ons hart wordt ver warmd en opgewekt tot liefdadigheid en barmhartigheid; waardoor we zaaien en zaaien, zonder de hand terug te trekken als we ervaren, dat zoo menige korrel op steenrotsen valt, want menige korrel gedijdt toch ook. Liefde waardoor we zijn als de zon die schijnt, koestert en verwarmt, zonder om te zien en zonder voorbehoud. Lezers en lezeressen! Moogt ge allen in 1922 onze goede wenschen dikwijls U te binnen brengen en aan het einde des jaars kunnen roemen in hunne rijke ver vulling! van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. By contract belangrijke korting. No. 10720. Inzending op den dag van uit- t. M J. KOSTEN £ave vóór M UT(S- Vreeseiyke ellende in de Wolgagebieden. Uit Riga wordt aan de „Chicago Tri bune" gemeld, dat op de bijeenkomst van het al-Russische congres der Sovjets op 25 Dec. j.l. de afgevaardigde van Sa mara rapport heeft uitgebracht over ge vallen van kannibalisme, welke thans in de provincie Samara voorkomen. Hij zeide, dat in het district Ramekovekski de menschen hun dooden niet durven be graven voordat de lijken tot ontbinding zijn overgegaan. De sovjet-regeering voedt slechts 15 percent der hongerlij denden, verklaarde hij. Daar het al-Rus sische hulpcomité tegen half Januari slechts 50 percent der kinderen en 5 percent der volwassen bevolking van voedsel zal kunnen vóórzien, zijn de ove rigen ten doode opgeschreven, omdat de volgende oogst eerst over zeven maan den verwacht kan worden. De menschen sterven in afwachting van hulp, die niet komt en waarover in het buitenland slechts opgeblazen redevoerin gen worden gehouden, zeide hij. Wij bezitten berichten, dat ouders hun kinderen vaak naar dé steppen medene- men en ze daar in den steek laten; dat moeders gek 'worden en hun kinderen dooden en dat andere misdaden worden gepleegd, die te verschrikkelijk zijn om op te noemen. De afgevaardigde deelde mede, dat alleen in Samara 2 millioen menschen van honger omkomen. Ontduiking van het alcoholverbod. De clandestine handel in spiritualiën heeft in de Ver. Staten gedurende de periode tusschen Kerstfeest en Nieuwjaar gebloeid! Op allerlei wijzen, door het ver- valschen van laadbrieven, door smokkelen, enz., zijn er tal van handelaren jin geslaagd de maatregelen tot het verhinderen van den aanvoer van alcoholische dranken te ontduiken en een hoeveelheid drank voor een waarde van... vijf millioen dollars binnen New-York te halen. De directeur van het State Prohibitionbureau heeft zelf moeten toegeven, dat de „Kerstmis-han del" dit jaar de meest uitgebreide is ge weest sedert het verbod van kracht werd. De documenten worden zóó sluw ver- valscht, dat de ambtenaren moeten erken nen niet in staat te zijn ze te ontdekken. Een buiten kansje. *-E, Shotwell, een zeer bekende filmspeelster, liep twaalf jaar geledén door New-York's straten en raakte in gesprek met een zeer armoedig uitziende vrouw. Deze toevallige ontmoeting was het begin eener nauwe vriendschap. En alhoewel de vrouw, wier naam Mary Pierson was, nimmer haar vriendin van haar behoeftige omstandig heden in kennis stelde, bemerkte mej. Shotwell duidelijk dat deze zeer arm was. Vele jaren achtereen kwam Mary Pier son bij de filmactrice aan huis, die vrij wel alles voor haar betaalde. Pas eenige weken geleden, toen Mary Pierson ziek was, betrad mej. Shotwell voor 't eerst het schamel interieur van haar vriendin. Zij deed al het mogelijke om de zieke te redden, die evenwel eenige dagen later stierf. Toen het testament werd geopend bleek, dat Mary Pierson „aan de eenige vrouw, welke zich ooit onbaatzuchtig hulpwaar dig had betoond" een aantal fondsen ter waarde van 144.000 dollar had nagelaten. Een vliegtuig-prysvrang. Naar de Engelsche bladen vernemen, is bet ministerie voor Luchtvaart voor nemens, ;e>en prijs uit te loven van 50 duizend pond sterling voor een prac- tisch ontwerp voor een Helicopter vlieg tuig, hetwelk in staat zal zijn, verti caal omhoog te stijgen, zonder eerst in schuine richting te gaan, hetgeen noo- dig is voor de bestaande machines. On der de voorwaarden voor mededinging welke voor uitvinders van alle landen zal worden opengesteld, zijn de volgen de: De machine moet gedurende een half uur op dezelfde plaats kunnen blij ven boven een voorwerp op aarde in een wind, waarvan de snelheid 20 mij len per uur bedraagt. Zij moet veilig kunnen landen in eiken wind tot 20 mij len per uur zonder horizontale bewe ging en met stilstaanden motor. Zij moet een horizontale vlucht kunnen vol houden op eene hoogte van 2000 voet met eene snelheid van niet minder dan 60 mijlen per uur. Bomaanslag op oudejaarsavond. Te Dinkelsbühl (Z.-D.), waar op Oude jaarsnacht op 't marktplein een grootë menigte stond te luisteren naar 't koraal gezang op den kerktoren, heeft een jonge man een door hemzelf vervaardigde bom te midden van het dicht opeen gedrongen, volk geworpen. Door de bom, die met dynamiet, schroot en spijkers was gevuld werden voor zoover thans bekend is, meer dan vijftig personen gewond, waarvan 20 zeer ernstig. Elf personen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De bomaanslag was waarschijnlijk be doeld tegen de politie, daar zich nabij de plek, waar de bom werd geworpen, po litiebeambten bevonden. Als daders zijn negen jongens, in den leeftijd van 17 tot 23 jaar, gearresteerd. Denzelfden middeg zijn acht van hun collega's wegens andere vergrijpen gevangen genomen. Dinkelsbühl is gelegen aan den ouden heirweg van Augsburg naar Würzburg, ten Zuiden van Anspach en Rothenburg. Een lastig bedelaar. Zondagavond omstreeks 6 uur wilde een agent van politie te Berlijn een bedelaar wegjagen die voor het Eden hotel de voorbijgangers lastig viel. De bedelaar stoorde zich niet aan den agent en toen deze ihem nogmaals verzocht zich te ver wijderen, trok de man een mes en ging den agent te lijf. Deze trok zijn revol ver en schoot op den bedelaar zonder dezen te treffen. Daarop viel de bedelaar den agent opnieuw aan en stak hem her haaldelijk i!n de borst. Zwaar gewond stortte de agent neer, maar vuurde toch nog een schot op den bedelaar af. De kogel trof ditmaal een voorbijgaande jongedame. De bedelaar was er ratus- schen van door gegaan en liep met zijn mes in de hand den Kurfurstendamm op. De portier van den Zoölogischen Gar ten ging den bezetene te lijf en kreeg hierbij weldra hulp van den tweeden agent, die eveneens van zijn revolver ge bruik moest maken. Nu viel de bedelaar vrij ernstig gewond neer. De gewonde agent is naar een ziekenhuis gebracht, waar hij kort na zijn aankomst over leed. De bedelaar is inmiddels ook over leden. Londen—Afrika. Eenige Fransche luchtverkeersmaat- schappijen zijn van plan in 1922 met behulp van vliegtuigen en luchtschepen Noord-Afrika met Londen te verbinden, welke vlucht 24 uur zou duren. Thans heeft men een aanvang gemaakt met het bouwen van een vliegtuig met vier motoren, tezamen 1200 H.P., waarin plaats zal zijn voor 16 passagiers. Werkverschaffing. De (directeur vanden rijksdienst dei- Werkloosheidsverzekering en Arbeids bemiddeling deelt mede, dat vooral ter bestrijding der werkloosheid onder de grondwerkers in 't Westen van Noord- Brabant (Woensdrecht, Putte, Ossen- drecht, Bergen op Zoom) van rijkswege zeer spoedig een aanvang wordt ge maakt met de indijking der schorren in de Schelde ten Zuiden van den Oos- terschelde-dam. ueNteKebavS&b«s8. ml iw in de St.Ct. bekend, dat zij een bank biljet van f 10 in omloop zal brengen, hetwelk op sommige punten afwijkt van het thans in circulatie zijnde biljet. De inkomstenbelasting. Een wetsontwerp is ingediend tot wij ziging van artikel 14 der wet op de in- komstenbelsating 1914. In de memorie van toelichting wordt opgemerkt, dat nadat bij artikel 13 der wet op de inkomsten belasting was bepaald, dat voor de hef fing der belasting de opbrengst van iedere bron van inkomen gesteld wordt op het bedrag, dat zij over het laatst verloopen jaar (kalenderjaar of boekjaar) van den belastingplichtige zuiver heeft opgeleverd, de wetgever nog te voorzien had in het geval, dat de bèlastingplichti- ge de opbrengst van eenige bron van inkomen nog. niet over een vol jaar heeft genoten. Deze voorziening wordt gevon den in het eerste lid van artikel 14. Uit Stad en Provincie. Z1ERIKZEE. Gisteren (Dinsdag) her dacht de heer A. Buijze C.Jzn. alhier, den idag, waarop hij voor 50 jaar bij de firma A. Buijze, Hoek Schuithaven, in dienst kwam. Aan bewijzen van belangstelling zal het hem dien dag zéker niet hebben ontbroken, bekend als genoemde heer is bij bet overgroote deel van de bewoners van ons eiland en wellicht ook daar buiten. Wij wenschen hem gaarne nog vele gelukkige jaren toe. Door eenige heeren wordt werk gemaakt, om den heer Slinkert uit Nij megen, oratoriumlieder en balladezan ger hier ter plaatse een uitvoering te doen geven. De heer I. Hage alhier heeft met ingang van 1 Jan. j .1. bedankt als schat ter bij de personeele belasting. Bij Kon. besluit van 30 Dec. zijn benoemd: tot ontvanger der directe be lastingen en accijnz'en te Eindhoven J. D. Noske, ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Tholen; tot ont vanger der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Eysden (station) H. A. Paulssen, ontvanger der directe be lastingen en accijnzen te Nieuwerkerk. DREISCHOR. Verg. van den gemeenter., gehouden op Vrijdag 30 Dec. Afwezig de heer J. Doeleman. Na de opening leest de voorzitter de notulen, welke onveran derd worden vastgesteld. Na voorlezing van verschillende ingekomen stukken van Ged. Staten komt aan de orde de wijzi ging der begrooting 1922. De rekening der watervoorziening van dit jaar geeft een tekort van f 84. De keuringsdienst van waren in vereeniging met de omlig gende gemeenten kost onze gemeente f26,40 voor haar aandeel. Aan havengeld is f 3000 meer ontvangen dan de raming was, terwijl door tegemoetkoming in de kosten voor het onderwijs door 't Rijk de gemeente een uitgaaf van f 3400 wordt be spaard. De afgetreden leden in de com missie voor schoolverzuim, n.l. de heeren M. v. d. Velde, L. J. Beije en M. T. van Staalen, worden z. h. s. herkozen, terwijl in de plaats van wijlen dhr. A. P. v. Dijk, de heer Joh. de Vrieze Az. wordt be noemd. De voorzitter doet voorlezing van de vleeschkeuringswet, waarbij deze ge meente wordt getrokken bij Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk, waarbij hij voorstelt het keurloon op f 1,50 te bepalen en aangaande de huisslachtin gen een afwachtende houding aan te ne men, waartoe wordt besloten. De voorzit ter deelt mee, dat er 3 boomen bij de kerk, door den storm geschonden, moe ten gerooid worden en voor f 110 zijn ver kocht. Voor. de commissie der reclames H.. O. worden uitgenoodigd de heeren J. W. v. d. Linde, P. v. d. Linde Wz. en H. v. d. Doe. De openbare vergadering wordt daarna eenige oogenblikken geslo ten. Na heropening deelt de voorzitter mee, dat van dhr. L. M. Padmos een schrijven is ingekomen, waarbij hij zich met het oog op het eervol ontslag van den heer F. Houdkamp als opzichter voor de bouwverordening als zoodanig aanbeveelt. Hoewel er geen oproeping is gedaan voor deze vacature, wordt echter z. h. s. be sloten dhi L. M. Padmos ais zoodanig te benoemen. De voorzitter deelt mee den slechten toestand van het torenuurwerk, zooals de ledenj ieder half uur aan 't slaan der klok kunnen bemerken. Hij stelt daar om voor, gezien den meer gunstigen toe stand der gemeentefinaneiën, een nieuw uurwerk te doen plaatsen en per ad vertentie leverancies op te roepen en prijsopgave aan te vragen, waartoe wordt besloten. Op voorstel van B en W. zal het wettelijk gereserveerde gedeelte op de begraafplaats worden over gebracht naar het opgehoogde gedeelte en eerstgenoemde in gebruik worden ge nomen. De voorzitter stelt voor de on kosten van zijn reis naar den Haag (f 34,35) ten behoeve van de vereeniging voor vlasbereiding, waar hij voor den raad van State, die vereeniging in zake de vlasroterij bij Schuddebeurs en het be roep op het besluit van B. en W. van Noordgouwe heeft verdedigd, als zijnde een gemeentebelang, uit de gemeentekas te vergoeden. De heer v. d. Doe is van opinie, dat alvorens de roterij te bouwen, ?££'5t«(ifZe1.yilSüra3K,ba£L4feewaeht moe- na toelichting, met algemeene stemmen toegestaan. Het verzoek van B. van der Linde, een slootje aan zijn erf en den Stoofweg te mogen dempen met vuil uit den aschbak aan de slachtplaats, wordt toegestaan. De raad echter acht rioleering noodzakelijk en zal daarin voorzien. Bij de rondvraag vestigt de heer v. Lange- raad de aandacht op de zijns inziens zeer onvoldoende wacht en de plichtsbetrach ting dezer wacht, bij de twee gevallen van mond- en klauwzeer, onder deze ge meente. De voorz. weerlegt dit en vindt deze zaak geen raadszaak, wat door den heer v. Langeraad sterk werd bestreden, met verwijzing naar de zaak der vlas roterij, zijnde dit eveneens een zeer groot gemeente-, ja een algemeen belang. De heer J. W. v. d. Linde bespreekt den on houdbaar vuilen toestand van 't haven terrein, waar veel bieten buiten het be loop liggen en alles onder de modder zit. De heer de Waal wijst op den slech ten toestand van den oprit achter de weegbrug, die onbruikbaar is en wil die, kost wat kost, binnen een dag herstellen, om ongelukken te voorkomen. De geheele raad is het hierover eens. De gemeente- opzichter ziet de ergste modderboel niet, volgens den heer v. d. Doe, daar die er 's morgens vroeg niet komt, wanneer de boel wordt opgeruimd en de modder, pulp enz. in de haven wordt gesmeten. iDe voor zitter zal er dadelijk werk van maken en vooral den oprit in orde laten brengen. Tevens wordt besloten het achterste ge deelte van het haventerrein te laten be straten. Daarna sluiting. THOLEN. Met ingang van 1 Jan. is, naar de Th. .Crt. meldt, aan den heer J. C. v. d. Stel op diens verzoek eervol ontslag verleend als directeur der Nat. Bankvereeniging, kantoor Tholen, met toe kenning van pensioen. Met ingang van dienzelfden datum is benoemd de heer M. C. v. d. Stel, thans procuratiehouder van de bank aldaar. POST EN TELEGRAPHIE. De directeur-generaal maakt bekend dat het hulppost-, telegraaf- en telefoonkan toor te Burgh met ingang van 1 dezer op werkdagen zal zijn opengesteld van 8—101/2, 12—1, 2-3, 6—7 en op Zon dagen van 8—9 v.m. RECHTZAKEN. De Hooge Raad heeft niet ontvankelijk verklaard het cassatieberoep van den offi cier van justitie te Amsterdam tegen het vonnis van de rechtbank aldaar, beves tigende een vonnis van den Amsterdam- schen kantonrechter, waarbij C. D., schip per te Stavenisse, gedomicilieerd en wo nende aan boord van ,,Le bonne Espoir" is vrijgesproken van overtreding van de Binnenscheepvaart wet, bestaande in het bezigen van een vaartuig tot vervoer van aardappelen, terwijl de minister van landbouw, nijverheid en handel had ver- Ongezonde adem haling, alcohol- en tabakslucht ver dwijnen direct b(j het gebruik van Verkrijgbaar by firma P. C. VAN DER VALK, Dam. boden voor een bepaalden tijd dat vaar tuig te gebruiken of te doen gebruiken. Het ten laste gelegde werd niet bewezen geacht, daar niet de minister bepaald had den dag dat de straf (het verbod) zou ingaan, doch de inspecteur. ONDERWIJS. Medegedeeld wordt dat aan Protes- tantsche kinderen, die door opheffing der openbare lagere school te Kruisland onder Steenbergen niet meer ter school kunnen gaan aldaar, een fiets zoude ver schaft Worden om de school in Steen bergen te kunnen bezoeken; de beslis sing daaromtrent zal door den raad eerst in een volgende vergadering wor den genomen, omdat er raadsleden wa ren, die daar tegen oppositie voerden, omdat naar hun meening, kinderen van b.v. 7 jaren niet op een fiets thuis hooren. Geslaagd voor akte Duitsch middelb. on der w. B, de heer J. P. Flohil, onderwij zer te Rotterdam, voordien te Bruinisse. Bij de gehouden examens der Ver eeniging voor Mode-Vakscholen te 's-Gra- venhage, slaagden o. a.: Voor coupeuse de dames W. Heuseveldt, J. Moeliker en J. Vijverberg; voor costumière A. E. Boot en J. Stoel, allen van de Mode-Vakschool te Zierikzee. AANBESTEDINGEN. ST.-PHILIPSLAND. Zaterdag j.l. had.jde en verbouwing der Chr. school te Anna- Jacoba-Polder. Het werd was verdeeld als volgt: perceel 1 metselwerk, perceel 2 timmerwerk, perceel 4 glas- en verf- werk, perceel 5 schoolmeubelen. De vol gende inschrijvingen waren ingekomen: Perceel 1. Gebr.s Stouten, Oosterland, f3495; J. Deurloo, Bruinisse, f 3878; J. v. d. Welle, A.-J.-Polder, f4060; Gebr.s Engelvaart, St.-Philipsland, f4117. Perceel 2. J. v. Driel, Oud-Vossemeer, f2700. Perceel 4. A. J. Tazelaar, A.-J.; Polder, f389; J. v. Elsacker, St.-Philips land, f404; J. M. Vermeulen, St.-Philips land, f405. Perceel 2 en 5: D. Meerman, Bruinisse, f2965; H. Padmos, A.-J.-Polder, f 3300; A. I. Clarisse, St.-Philipsland, f 3450; Perceel 1, 2 en 4: L. Capelle, St.- Philipsland, f7014. Perc, 1, 2 en 5: J. Vos, Oud-Vossemeer, f6590. Perc. 1, 2, 4 en 5: Gebr.s Stouten, Oosterland, f6960; A. de Groen, Oud-Vossemeer, f 7335. Van per ceel 3 volgt de aanbesteding later. De gunning zal plaats hebben op 7 Jan. a.s. VAN HEINDE EN VER. Nederland krijgt evenals Amerika en Japan telegraaf-kabelrechten op het eiland Jap. In Johannesburg (Z.-Afr.) zijn de steenkoolmijnwerkers in staking gegaan. Vleesch uit Australië ter waarde van 500,000 pd. st., dat door de Austra lische regeering ter beschikking is ge steld van de commissie tot hulpverlee ning aan de hongerlijdenden in Rusland, zal naar Riga worden verscheept. Te Drontheim, Christiansund en Aalesund (Noorwegen) heeft Zaterdag en Zondag een hevige sneeuwstorm gewoed. De schade door den storm aan het eiland Sylt toegebracht, wordt op eenige millioenen marken geschat. De strand werken zijn zwaar beschadigd. Het treinverkeer is in Duitschland weer normaal. Lenin is als voorzitter van den raad van volkscommissarissen herkozen. Men verwacht, dat het debat in Dail Eireann nopens het tractaat met Engeland tot het einde dezer week zal duren. Het bericht over de voorgenomen reis van den Spaanschen koning naar Amerika, wordt tegengesproken. Volgens een bericht uit Belgrado aan de Matin heerscht er in Albanië levendige actie in zake» de kwestie van de verkiezing van een koning. Er zijn een groot aantal partijgangers van de candidatuur van Prins Cyril, den zoon van ex-tsaar Ferdi nand van Bulgarije. De Russische sowjet-regeering heeft onlangs nieuwe postzegels in 't verkeer gebracht, waarop allerlei tafereelen uit de hongerdistricten zijn afgebeeld. Voor de beste teekening werd een prijs van 250.000 roebel of een poed meel, naar verkiezing toegekend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1