Zierikzeesche lil Nieuwsbode akereï abonnement: Maandag 2 Jan. 1922, zierikzeesche courant. advertentiën: binnenland. Prjjs per 3 maanden 1,50, franco per post ƒ1,80. Voor het buitenland per jaar 10, Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt Maandag, Woensdag n Vrydag. 78ste JAARGANG. - No. 10719. Dir. JL J. DE LOOZE Jr. Ultg.-Redict. H. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. p. regel. B« contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóör II ure. De Mandaten tot uit- keering der h u w e 1 ij k s- giften uit het Fonds .Vrouwe CLARA JANSDOCHTER VAN SPARWOUDE", kunnen ter Secre tarie worden afgehaald. Benoeming leden van vaste Raadscommissie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van de inge zetenen, dat door den RAAD dier gemeente in zijne op 13 December j.l. gehouden ver gadering voor het jaar 1922 zyn benoemd tot leden der vaste Raadscommissiën, bedoeld bij artikel 54 der Gemeentewet: in de Commissie voor de Strafverordeningen: G. J. LÜNENBERG, I. DE 3R0EKERT in de Commissie voor de Fabricage W. DEN BOER, P. M. PANNY in de Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting L. DOELEMAN, G. J. LÜNENBERG, L. H. M. PIJLEMAN tot Commissarissen der Vischmarkt: I. DE BROEKERT, A. DEN BOER. Zullende de Commissie voor de Strafver ordeningen worden gepresideerd door den Burgemeester, ingevolge de wet. De Commissie voor de Fabricage door den Burgemeester De Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting door den Wethouder, den heer L. Koopman Ca. Zierikzee, 28 December 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgemeester P. F. WITTERMANS, Secretari;. BUITENLAND. De geheimen van Versailles. De „New York Times" heeft van den ex-president Wilson, die zooals men 'weet persoonlijk heeft deelgenomen aan de besprekingen van de Vredesconferentie van Versailles verlof gekregen om de door hem samengestelde verslagen van de besprekingen te publiceeren. Deswege is Wilson het voorwerp van critiek in de Amerikaansche pers. Zoo merkt de „Evening Post" op, dat, ofschoon het wettig recht van Wilson om tot deze publicatie over te gaan, niet in het ge ding komt, „vele personen nochtans van meening zijn, dat Wilson niet heeft ge handeld in zijn eigen belang met toe te staan, dat deze documenten aldus pu bliek eigendom worden. Zijn vijanden zullen verklaren dat hij die aanteeke- ningen heeft uitgekozen, die den door hem gewenschten kijk op de conferentie zullen geven. Waren de documenten on dergebracht in de regeeringsarchieven en gepubliceerd onder het gezag der regee ring, dan zou een dergelijke beschuldi ging onmogelijk zijn." Een ongeluksvogel. Vier-en-twintig jaar geleden ontsnapte uit de Fransche strafkolonie te Cayenne een zekere Emilio Vaianca. Hij was oorspronkelijk professor aan een der Fransche Hoogescholen, doch aan gezien hij het niet al te breed had, liet hij zich in 1894 overhalen, lid te wor den van een valschemuntersbende. Hijl werd toen naar Cayenne gedeporteerd) maar wist na drie jaren te ontsnappen, om zich daarna in Argentinië te vestigen. Weldra werd een door hem ingediend naturalisatieverzoek ingewilligd en zoo was het hem mogelijk zich wederom als vrij man in de wereld te bewegen. Dezer dagen keerde hij na vele omzwervin gen naar Frankrijk terug. Hij had door hard werken een bedrag van ongeveer 240.000 francs weten over te sparen en wilde nu gaan uitrusten in een of ander Fransch provinciestadje. Toen hij het Fransche grondgebied betrad werd hij echter onmiddellijk gearresteerd; men had in zijn papieren gezien wie hij was. Hij zal nu waarschijnlijk naar Cayenne wor den teruggezonden... Een weerzien in de gevangenis. Veertien jaar geleden werden twee per sonen een man en zijn vrouw te Auburn (staat New-York) wegens moord tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. De man werd opgesloten in de gevangenis voor mannen, terwijl zijn vrouw werd overgebracht naar de straf inrichting voor vrouwen. Sedert dien tijd hadden de echtgenooten elkaar nooit meer gezien, hoewel hun cellen zich slechts op een afstand van eenige honderden meters van elkaar bevonden. Ten tijde, dat hun straf inging, werd het kindje, dat zij hadden, van staatswege naar een opvoedingsgesticht gezonden. La ter echter was het kind door pleegouders geadopteerd. Dezer dagen nu ontving de directeur der gevangenis een brief van een geestelijke, waarin deze hem mededeelde, dat een 15- jarig meisje zijner gemeente den wensch geuit had, haar ouders op te zoeken, die zich in de strafgevangenis te Auburn zou den bevinden. Bij onderzoek bleek toen, dat het meisje de dochter was van het bovengenoemde echtpaar. De goedhartige directeur willigde het verzoek in en ont haalde ouders en kind, die elkaar in geen veertien jaar hadden gezien, op een ge- meenschappelijken maaitijd. De luisdnad te Bournemouth. In het Savoy-hdtel te Londen is do.or Scotland Yard een man gearresteerd, die door de politie verdacht wordt, ten nauw ste te zijn betrokken bij den te Bourne mouth gepleegden moord op Irene Wil- kins. De gearresteerde is een man tusschen de 25 en 30 jaar. Tot dusverre weet men evenwel nog niet of men hier inderdaad met den moordenaar heeft te doen. De corresp. van de Evening News te Bournemouth doet thans een verhaal van een andere geheimzinnige gebeurtenis, welke, naar men gelooft, eveneens met den moord in verband kan staan. Op den dag voor dien van den moord moet na melijk een persoon, een aantal tweede hands kieedingmagazijnen te Bournemouth hebben bezocht om een chauffeurs-uniform te koopen. Ook sloeg hij voor, dat men hem zulk een costuum voor eenige dagen zou verhuren. Het is nog onzeker, of iemand hem inderdaad een chauffeurs- costuum heeft verschaft. Men acht het onwaarschijnlijk, dat alleen roof 't motief tot den moord kan zijn geweest. Ver moed wordt daarom, dat de moordenaar het meisje oneerbare voorstellen heeft ge daan en dat deze door haar met veront waardiging zijn afgewezen. De man zou haar daarop met een hard voorwerp op het hoofd hebben geslagen. Een Jjsbreker-zeeschuimer. Een Stockholmsche firma heeft het Zweedsche ministerie van buitenlandsche zaken verwittigd, dat het Estlandsche stoomschip Sarema, 't welk een lading van bedoelde firma inhad, op 8 Dec. door den Russischen ijsbreker Vinga zon der voorafgaande 'waarschuwing in den grond is geboord. Tengevolge daarvan zijn 23 opvarenden verdronken. De Zweedsche en Duitsche schepen die voor St.-Petersburg waren bestemd, zijn daarom de laatste dagen naar Reval op- stoomd en hebben daar gelost inplaats van te St.-Petersburg. Als op de film. Op een 'der hoofdpunten van Broadway (V.S.) is Donderdagavond door bandieten een stout stukje uitgehaald. Zij gingen er vier in getal een café binnen en dwongen met hun revolvers den kassier en de gasten, geld en kostbaarheden at te geven. Een voorbijganger bemerkte door het raam turend wat er gaande was en ging politiehulp halen. Hij klampte den eersten den besten po litieagent aan en deze stormde naar het café, waar de bandieten juist uitkwa men, in een taxi sprongen en wegreden. De agent sprong in een andere auto en zette hen na. Vervolgden en vervolger wisselden, terwijl zij door de drukke straat snorden, revolverschoten. Maar de auto van de bandieten was de snelste en zij verdwenen in den nacht. Tulle, de meest geplaagde stad. Sinds drie jaren wordt de bevolking ran Tulle, in Z.-O.-Frankryk, geterrori seerd. En wel door een stortvloed van anonieme schendbrieren. De machiavel listische inkleeding van deze pamfletten heeft reeds in menig huisgezin twee dracht gezaaid; de hevigste ruzies en twisten hebben vreedzame families uit- eengescheurd. Dezer dagen is zelfs een der Tullenaren er door in den dood gedreven. De justitie, die zich reeds lang met de zaak bemoeit, kan het geheim niet tot klaarheid brengen waardoor de onrust onder de geplaagde bevolking steeds heviger wordt. By de begrafenis van het krankzinnig gewor den slachtoffer van deze hatelyke machi naties, een ambtenaar der gemeente, heeft de prefect een rede gehouden, waarin hij er op wees, dat de ongeluk kige niet tengevolge van eenig incident of ziekte was gestorven, maar „door het giftigste wapen, dat bestaat, en dat hem in het geniep in den rug getroffen heeft". En met verontwaardiging sprak de prefect van „de afschuwelijke ano nieme campagne, die sinds drie-jaar in de stad de leugen zaait, den laster, den haat en thans zelfs den dood". Storm en noodweer in Engeland. Een geduchte storm heeft Vrjjdag over Edgeland gewoed, en den dood van zeven personen, en ernstige schade veroorzaakt. Slechts één expres-vlieg tuig van het vasteland, dat van Parijs, slaagde er in zyn reis te volbrengen. Het toestel vocht gedurende vier en een half uur met den storm en ontkwam nauwelyks aan een ongeval by het landen te Londen. De Clyde trad buiten haar oeverswaardoor in Glasgow huizen werden beschadigd. In Schot land hadden verscheidene grondver schuivingen plaats ten gevolge van den z waren regenval en de smeltende sneeuw. In Dublin woeien eenige voet gangers in de straten omver en werden gewond. De boter- en kaasprjjzen. De boterprys gaat met sprongen om laag, terwyl de prys der kaas even hoog biyft. Hoe zit dat Het N. v. h. N. heeft er met een zuiveldeskundige over go- sproken. Aan het blad werd medegedeeld, dat de oorzaken, die den boterprys zoo vloeden, ten opzichte van de kaas- pi y zen niet gelden. Ed geland zit vol boter, ook door aanvoer uit de dominions, en voert zelfs (slechte) boter uit. Ook naar Nederland, die hier dan de markt geweldig drukt. Overproductie doet het overige. Kaas is er ook veel geproducèerd, vooral volvette, maar daarvoor is in 't buiten land nog steeds een afgezetgebied te vinden, al gaat dat niet steeds even gemakkelyk. Noord-Frankryk en België nemen tegenwoordig nog wat. Maar genoemde deskundige was toch ook van oordeel, dat er spoedig ook in de kaaspryzen een belangrijke daling kan worden verwacht, gelyk trouwens de heele conjunctuur in de zuivelindustrie op groote malaise wijst. De fabrieken betalen thans al niet meer dan tien cent voor de melk pe? kilo. Een vliegdienst Kopenhagen BotterdamLonden. De Zweedsche Luchtvaart Ma&tsehappy heeft thans de noodige schikkingen ge troffen met een Nederlandsche Maat schappij tot het instellen van een Lucht vaartdienst tusschen Kopenhagen en Londen via Rotterdam. De dienst zal op 1 Mei geopend worden. De kosten voor een jaar worden geschat op een half millioen Kronen. De vliegtuigen zullen iDgericht zijn voor het vervoer van drie passagiers en 100 K.G. post. Vier ma chines zyn voor den dienst te Ko penhagen beschikbaar en twee te Rot terdam. De vliegtuigen vertrekken 's mid dags van Kopenhagen en arriveeren 6 uur later te Rotterdam Vandaar vervol gen Nederlandsche vliegtuigen de reis naar Londen of naar Parijs; De glas-industrie. De „Vereeniging van Glasfabrikanten in Nederland" heeft aan de arbeidersorga nisaties voorgesteld het bestaande collec tief arbeidscontract, hetwelk met 31 Dec. afliep, voor korten termijn te verlen gen, op voorwaarde, dat de organisaties een loonsverlaging aanvaarden varieerend van 2 tot 271/2 o/0. De hoofdbesturen van de arbeidersor- ganisaties hebben het voorstel als abso luut onaannemelijk van de hand gewe zen. De onderhandelingen met de fabri kanten worden voortgezet. Kamers van koophandel. Het St.bl. no. 1449 bevat een Kon. be sluit van den 2 yen Dec., waarbij is bepaald: Het aantal leden der Kamers van Koophandel en Fabrieken bedraagt, voor de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche Eilanden 22. De Indische leening. De regeering heeft het eerste gedeelte groot 40 millioen dollar van de Indische leening in de Vereenigde Staten gegund aan de Guarantee Trust Company of New-York. De voorwaarden zijn van dien aard, dat een gemiddelde reëele rente zal worden betaald van minder dan 7 pet. Uit Stad en Provinoie. ZIERIKZEE. Zondag 1.1. had op het terrein van S.V.V. te Schuddebeurs een ontmoeting plaats tusschen D.V.O. II en S.V.V. I welke strijd eindigde met 4—0 voor de D.V.O.ers. SEROOSKERKE. Het oude torenuur werk, dat dagteekent uit het jaar 1621, is dezer dagen door een nieuwe vervan gen. Afgaande op het jaartal, kan men gerust zeggen, dat het al eeuwen voor onze dorpsbewoners tijd en uur heeft aangegeven. In de laatste jaren was zijn loop zeer onregelmatig, en kwam men voor verschillende gelegenheden te laat aan als men op zijn dorpsklok vertrouw de. Nu zal dat natuurlijk tot het verleden behooren. Door de firma Kerkhof Zonen te Aarle Rixtel, is het nieuwe geplaatst. Een groote wijzerplaat geeft ons nu de tijd aan, wat wel iets nieuws voor ons dorp is. Aan een lang gevoelde behoefte is voldaan en het is .te hopen, dat het nieuwe uurwerk aan de verwachtingen zal voldoen. Vergadering van den gemeente raad, gehouden op Dinsdag 27 Decem ber j.l. Voorzitter de burgemeester. Af wezig J. Klompe. Na opening voorle zing der notulen, die onveranderd wor den goedgekeurd. Hierna mededeeling der ingekomen stukken. Brief van de gemeente Renesse, houdende verzoek tot medewerking voor een op te richten M. U.L.O.-school aldaar. Burgemeester en wethouders stellen voor hierop niet in te gaan, daar het voor deze gemeente niet gerechtvaardigd kan worden, gezien de kosten, die het mede zal brengen, en het geringe gebruik dat er van ge maakt zal 'worden, omdat Zierikzee toch ook van hieruit te bereiken is. De raad kan zich hiermede vereenigen. Schrijven van de gemeente Domburg, met verzoek adhaesie te betuigen aan hun adres tot den minister van arbeid gericht, zoo danige wijziging in de Vleeschkeurings- 'wet aan te brengen, dat de keuringen op de huisslachtingen vervallen. De raad juicht het initiatief der gemeente Dom burg toe, en besluit het verzoek te steu nen. Schrijven van den heer H. Heijt, dat hij de benoeming tot lid van de schoolcommissie aanneemt, alsmede een dergelijk schrijven v,an mej. H. C. H, v. d. Weele. Een brief van den raad van Arbeid, dat zij op het verzoek van den raad niet ingaat, om restitutie te verleenen van de gestorte premies, voor de werkvrouw. De raad besluit niet ver der .aan te dringen. De voorzitter deelt den raad mede, dat er een kwestie is ontstaan met het hoofd der school over het huurcontract zijner woning. Vorige vergadering was besloten het contract 4 jaar te doen gelden, doch de heer Barentsen wenscht dit nu op 2 jaar te zien teruggebracht. B. en W. stellen ter tegemoetkoming voor het op 2 jaar terug te brengen. De heeren Goemans en v. d. Berge bestrijden dit voorstel en wenschen daar het contract toch gewij zigd moet worden, de huurwaarde te verhoogen en die termijn op een half jaar terug te brengen, en trachten het huis zoo mogelijk te verkoopen. Het voor stel van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Een brief van het waterschap Schou wen, waarin op betaling wordt aange drongen van door de gemeente ontvan gen leggelden van bieten, gelegen aan den onderdijk en waarin zij tevens mee- deelen, dat de gemeentte het recht heeft tot grasetting, zonder meer. De voorzit ter is niet voor toegeven in deze zaak. Ook de gemeente Noordwelle spreekt zich in deze zaak niet uit, en na een uiteenzetting der feiten, zal worden af gewacht of het waterschap, een positieve verklaring Zal geven, hoever de gemeente in deze recht heeft. Dit is noodig voor nu en voor de toekomst. Ook voor de gelden moet niet de gemeente, doch de coöp. Dinteloord worden aangesproken. Van den opzichter Heijt, inzake het op bergen der hekken, daar Landegent zich voor de berging terugtrekt, doch dat de heer M. Oosse voor hetzelfde bedrag, de opberging op zich neemt. Dit wordt goed gevonden. Het Dag. Best. van Vreemde lingenverkeer verzoekt op een in het oog loopende plaats, een bord met plaats aanduiding te plaatsen. Besloten wordt hieraan gevolg te geven. Voorgelezen 'wordt een door B. en W. opgemaakt aan vullingskohier H.O. B. en W. stellen voor den H.O. voor '22 te wijzigen, door de rijksheffing, en een afzonderlijk ko hier op te maken tot 30 April '22. Dit wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt dhr. v. d. Berge naar het pee- slijk op de haven. Hij zou graag het slijk vroeger opgeruimd zien, daar er voor het weghalen in den winter het meeste tijd is. De voorzitter zegt toe, met zijn wensch rekening te zullen hou den. Reeds is last gegeven tot ophoopen waarna het zoo spoedig mogelijk zal worden verkocht. Daar het de laatste vergadering in dit jaar is, dankt de voorzitter de leden voor hunne mede werking en vriendschap, die hij heeft ontvangen. Vrijdagavond j.l. is in deze ge meente opgericht een ziekenfonds voor Serooskerke en omstreken; met ruim 20 leden waarbij tevens nog eenige begun stigers werden ingeschreven. Het bestuur bestaat uit de heeren G. J. Barentsen,, direct., M. C. H. v. d. Berge, secretaris, W. Bakker, penningm., J. G. Hanse en P. Geleijnse Lz. Daar door het on gunstige weer de opkomst niet groot was, zal in den loop dezer maand ge tracht worden, nieuwe leden te winnen, terwijl ook met een inteekenlijst zal worden rondgegaan voor begunstigers, waarna dan op de eerstvolgende ver gadering zal worden besloten, om het fonds in 'werking te stellen. Gezien de goede 'werking op andere gemeenten, waar een ziekenfonds bestaat, is er ook voor deze gemeente niets dan goed van te verwachten. HAAMSTEDE. Vergadering van de Afdeeling Schouwon-Duiveland van de Schippersvereniging „Schuttevaer" op Vrijdag 30 Dec. j.l. in 't Hotel Bom alhier. De Voorzitter, de Heer J. v. d. Berg Jnmelet opent de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en geeft zyn spijt te kennen dat de bijeenkomst niet drukker bezocht is. Hy wijdt verder «enige waardeerefcde woor den aan de nagedachtenis van wyien W. v. d. Klippe, die slechts een korten tyd van 4 Jan. '18 tot aan zyn over lijden in Juli '20 voorzitter was. De heer W. Ribbens moest wegens gezondheidsredenen ontslag als voorzitter nemen en nu hoopt de Heer v. d Berg dat hij in staat mag zijn langer dan zijn voorgangers deze functie waar te nemen. Hierna werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onver anderd goedgekeurd. De Voorzitter brengt als afgevaardigde naar de alge- meene Vergadering te Utrecht verslag daarover uit en zegt, dat al de door ons iD gediende voorstellen zyn aange nomen. Hij brengt tevens den hartelijken dank over van de afd. Rijnstreek voor de milde bijdrage door onze afdeeling geschonken aan het huldeblijk voor Mr. Smeenge. De volgende algemeene vergadering ral waarschijnlijk te Sliedrecht worden gehouden. Aan het hoofdbestuur zal worden gevraagd of het voorstel be treffende het licht te Stavenisse is uit gevoerd. Ingekomen was een schrijven van W« v. d. Berg Dzn. om verbetering te krijgen in de haven aan de Staart. In de havengeul voor den duiker van den spuikom liggen hinderlijke steenen. ROOKERS nemen de lastige droogte in den keel het ge makkelijkst weg met PA5TILLE5 Zal worden aangevraagd. De heer W. J. Blom klaagt over de gevaarlijke steenbestorting beneden de haven van Burghsluis en over de onvoldoende bebakening van den berm beoosten die haven. Daar de Heemraad van het waterschap Schouwen aanwezig is wordt deze om inlichtingen gevraagddeze zegt medewerking toe, wat dankbaar aanvaard wordt. Op een klacht van Landegent over de oostelijkste paal in de haven van Burghsluis, wordt besloten aan te vragen deze op te ruimen of door een langeren te ver vangen. De voorzitter merkt op, dat hy alle landbouwers zou willen verzoeken lid te worden onzer afdeeling, daar zy met ons zeer dikwijls dezelfde belaDgen hebben. Nu komt er een gewichtig punt voor deze vergadering, n.l. verbetering van het Hellegat. Na breedvoerige be sprekingen zijn allen het met den voor zitter eens om de verbetering van het Hellegat, waaraan zeer hooge kosten verbonden zyn en toch geen afdoende verbetering zal brengen, te laten rusten en hiervoor een voorstel by het hoofd bestuur in te dienen en aan de bevoegde autoriteiten te verzoeken een kanaal te doen graven door Flakkee van den hoek door St.-Jacob naar Middelharnis. Deze vaarweg komt zoowel de zeevaart via Brouwershaven ten goede als de vaart op België, terwyl ook de Zeeuwsche mossel- en oestercultuur daardoor niet in gevaar komt. Bij de besprekingen over dit voorstel komt de nieuwe vlucht- haven Stoofpolder nog eens ter sprake en op voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten een telegram aan H. M. de Koningin te zenden, waarin verzocht wordt om eoo spoedig mogelijk met de uitvoering van die havenplannen te beginnen, daar de be staande Tramhaven veel te klein is om er de vluchtende schepen te bergen. De heer W. van Beveren wenscht nogmaals aan te dringen op verbetering der ver lichting op de Grevelingen, waarbij de Voorzitter wenscht opgenomen te zien die van het Hellegat. De heer W. J. Blom klaagt over de abnormaal hooge havengelden aan den Schelphoek en Kloosternol. De Voorzitter vreest, dat hier weinig tegen te doen is. De aftre dende Bestuursleden de H.H. J. de Waal Rz., W. J. Blom en W. van Beveren worden herkozen. De rekening en ver antwoording over 1921 wordt aange houden tot de volgende vergadering, die te Brouwershaven zal worden gehouden. Tot afgevaardigde naar de volgende algem. vergadering wordt gekozen de heer Jan van den BergJumelet en als plaatsvei vanger de heer W. J. Blom. De heer W. van Beveren vraagt inlichtingen omtrent de reddingsmiddelen op de R. T. veerdienst. De voorzitter zal ze later verstrekken. Daarna wordt de vergade ring na rondvraag gesloten. BROUWERSHAVEN. Het tijdens den storm van 6 November op „Dwars in den weg" gestrande s.s. „Wleringen" is Zaterdagmiddag vlotgekomen. ZONNEMAIRE. Woensdag en Donder dag 1.1. gaf het muziekgezelschap „N. en U." hare jaarlijksehe uitvoering in de 'bewaarschool. Het bezoek was niet zoo groot als gewenseht was, wat hoofd zakelijk te wijten was aan amusementen in de omliggende gemeenten. Met ijver hebben de leden zich toegelegd om de uitvoering te doen slagen. De muziek nummers, tooneelstukje en voordrachten werden steeds met verdiend applaus be groet. Aan het slot dankte de directeur voor den moreelen en finantieelen steun, dien het gezelschap in hooge mate in 't afgeloopen jaar heeft mogen onder vinden. Geslaagd voor costumière, mej. J. Stoel Sd., leerlinge van de mode-vak school te Zierikzee. DRE1SCHOR. Donderdag j.l. ter ge legenheid van haar »5-jarig jubileum, gaf de Zangvereeniging Thalia" alhier in de versierde zaal van den heer Aar- noudse een uitvoering, onder leiding van den heer J. W. van Bloois, met mede werking van den heer E. Flipse uit Rotterdam, als pianist. Na een inleiding van den voorzitter zong het koor een drietal nummers, waarna de heer Flipse als pianonummers gaf: Danse Macabre, (doodendana of geestendans) van Saint Saëns en „Polonaise" van A. Dvorak, waarvan het eerste zeer indrukwekkend was en den goeden #naam van den heer jFlipse hier ter plaatse hoog hield. De tweede afdeeling bevatte de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1922 | | pagina 1