Sinkzsescbe Nieuwsbode E* buitenland. OEGSEL lehoereadc tyj de f„ 21 Dee 1921. »o. 10715. Draadloos* telefonie, n, Engelsche bladen wijden veel aan- )ir7*yW1" eeo demonstratie van draad- tlx gewone telefonie met elkaar ge- ')"Teerd. die in Marconie House tus- Londen en Amsterdam gehouden draadverbindingen gaan vanSouth- naar de kust bij Suffolk en vandaar eh draadloos over zee naar Bort, vanwaar de landlijn hét ge- naar Amsterdam voert. Er worden telefoontoestellen gebruikt voor en spreken tegelijk, 't Gesprek over de 115 mijl lange verbinding duidelijk. Het zwakke punt van de is, dat een geluid van buiten stel in het ongereede brengt, maar ht, dat dit bezwaar zal opge- Zeeroof. Kwanohoi" van Je ivaart-Mij., dat uit Shanghai ing op reis was, is door zee rovers geplunderd. De Engetsche kapi- lan, de Europeesehe officieren en de ma chinisten werden gevangen gezet. Daarop een 30-tal roovers het schip te n. Zij beroofden de passagiers eigendommen en braken de kluis jpen. De buit werd in een gerequireerde .isscberssloep geladen. De roovers ont snapten met ruim 120.000 dollar, na de scheepsmachines onklaar gemaakt en de Chirteesche passagiers gedood te hebben. Noodweer op zee. De groote oceaanstoomer c'e „Olympic" is Zaterdag 22 uur over tijd te Sout hampton aangekomen, net schip had een paar duizend passagiers aan boord. De oonaak van deze vertraging was gele gen in het feit, dat de boot, eenige lagen na vertrek uit New York, door sen hevigen orkaan werd overvallen. De kapitein van' het schip verzekerde, dat hij nog nimmer zulk een zwaar nood- «K bad medegemaakt. De wind loeide daar de tuigage en hooge golven spoel den over boord en namen van daar mede, wat niet muurvast was beves tigd. Zelfs de reddingsbooten werden uit de davits geslagen, terwijl tal van patrijspoorten werden vernield. De pas okers hadden angstige oogenblikken te doorstaan. Een Italiaan, derde-klasse pas sagier, die naar zijn land terugkeerde, om daar het Kerstfeest te vieren, werd hij vond een graf in de zee. lere derde-klasse passagier, een werd zoo gewond, dat hij een missen. .- -■ gevaar van handen geven, geneesheer te New-York, dr. Fran cisco Snachelii, heeft als zijn meening uitgesproken, dat handdrukken nadeelig zijn, de menschen zenuwachtig maken en een gevoel van onbehagelijkheid veroor zaken. Hij schrijft dan ook de inzinking m den gezondheidstoestand van president Wilson voor een groot deel toe aan de tallooze handdrukken, die hij als presi dent volgens de heerschende Amerikaan se gebruiken heeft moeten geven. Ook de dood van president Roosevelt is mede door die verderfelijke gewoonte veroor zaakt en Caruso is er eveneens een slacht offer van geweest. De prins van Wales Mest na zijn bezoek aan Canada dagen dang zijn rechter hand in een verband dragen en zijn arm deed hem zoo'n pijn, dat hij dien haast niet meer bewegen kon. De geleerde geeft als reden voor de na delige uitwerking van het handendruk- d® aan, dat door het schudden van den "tehterarm de zenuwen, die naar het rug- femerg leiden, worden verwrongen en ge schokt, waardoor het geheele zenuwstel sel wordt aangedaan. Hij hoopt, dat men dus weldra een minder nadeelige wijze van begroeten zal gaan bezigen. Storm in Skandiuavië. Zaterdagmiddag stak over geheel Skan- ainavië een hevige noordwester storm op, d'e Zondag den geheelen dag heeft voort fewoed. 'n Deensche wateren zijn verscheidene jaepen vergaan en in de Sont tal van ""te» losgeslagen. Tot dusver is niets gemeld over .verlies van menschenlevens. '•ifreiïc&idene plaatsen komen berichten "*er aanzienlijke schade, door water en *»d aangericht. De vloed bereikte een die sedert 1872 niet meer is waar- ™®en. Langs de kust zijn een aantal ™ouwen door 't zeewater ondermijnd, ^veerdiensten konden in tal van ge- [F® niet varen en het spoorwegver- had groote vertraging. Ook de tele- 7°*" en telegraafverbindingen hebben van ?*|onn veel geleden. Telegrammen van £~J5®hsgen naar Kristiania gaan voor- JFreSWer Newcastle en naar Stockholm Xre*Len 1161 Britsche gemeenebest en eeuwen het conflict tusschen «bgte volken niet tot een einde zou De discussies duren voort en de stera- mvl8 S»? verdraS zal waarschijnlijk met vóór het einde der week worden ge- houden. s Een langdurig proces. Het Hof van Appel te Parijs heeft een dezer dagen uitspraak gedaan in een zaak, die reeds vanaf de dertiende eeuw loopt. In 1232 hee t een ridder 2 1° bossehen verdeeld tusscten twee meenten in de Jura: Charchillat en Meu- sta. Over de verdee ng ontstond tus schen beide gemeenten verschil, dat in zeven eeuwen niet cpge'ost is kunn n worden. De zaak werd van het eene rechtscollege naar het an 'e e verwezen zoodat na ten slotte aan Charchillat een derde der bcssehen is toegewezen. Beide partijen werden in de kosten veroordeeld vanaf 1E2Mogelijk is het thans nog dat cassatie aangeteekend wordt De Iersche regeling. De ft,-, - Eireann opende te Dublin de i 'tók?* ^Hlng en voor- en tegenstanders Iersche verdrag spraken tamelijk hunne meeningen uit. Griffith, Uit Stad en Provincie. ZIERIKZEE. De dames, die zoo wel willend zijn geweest, Maanddag jd. voor den nood in Rusland, een collecte te hotidert bij de ingezetenen heblxn sue- ces op hun arbeid gehad. Zij komen daarvoor openlijk een woord van hulde toe. Aan de penningmeesteresse van de Roode Kruisafdeeling alhier kon f 514,75 worden afgedragen, welk belrag reeds naar het hoofdbestuur in Amsterdam is overgemaakt. Na toezending van voren staand bedrag kwam nog f 15 binnen; meerdere gaven worden gaarne inge wacht, opdat het de moeite van op zending zal loonen. Men zende het 'aan of bezorge het bij de penn. van het Roode Kruis, mCTr. Ochtman -v. Vuuren, alhier. SEROOSKERKE. Vrijdagavond j.'.. hield de afdee.ing Serooskerke van den Bond voor Staatspensionneering in café Berre- voets, hare eerste jaarvergadering, de een feestelijk karakter droeg. De voorzit ter, de heer J. C. Hanse, opende de ver gadering en heette allen welkom, inzon derheid den heer A. P. v. d. Weijde van Eliemeet, den opzichter dezer afdee- ling, die heden aanwezig was. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte werden eenige liederen door het gemengd koor „Zang Veredelt" gezongen. Door den heer G. J. Barentsen, werd een schets voor gedragen, waarvan de inhoud hierop neerkwam Hoe oude menschen verlan gen naar een eigen tehu's, wat velen niet kunnen bereiken en hoe de Bond voor Staatspensionneering hiervoor ijvert. Docr den heer v. d. Weijde werden ook nog eenige liederen, ten gunste van de Staats pensionneering voorgedragen. Door eenige heeren en dames werden eenige voor drachten, die zeer in den smaak bij hetf publiek vielen. De voorzitter dankte na beëindiging wan hot programma, den heef» Barentsen voör de groote medewerking^ tot het welslagen van dezen avond, en' de heeren- en damesleden, voor de door j hen gegeven voordrachten, alsmede de J leden voor de betoonde belangstelling, j Hij hoopte, dat een en ander er toe zal i mogen bijdragen tot vermeerdering van het ledental, en tot uitbreiding van het j bondsidée. Eenige nieuwe leden traden nog tot j de afdeeling toe. BURGH. Openbare vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 16 i December j.l. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter worden de j notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Voor kennis- j geving worden aangenomen de volgende j ingekomen stukken; Aanneming der be- noeming van den heer C. W. Boot, als lid van het Plaatselijk Armbestuur van Wes- tenschouwen en van de heeren S. J. Har- tog, M. Griep, A. Beije en A. J. A. Boot als leden der commissie tot wering van j schoolverzuim; goedkeuring begrootings- wijziging 1921 en mededeeling van Ged. 1 Staten, dat tegen de verordening voor 1 het vervolgonderwijs geen bedenkingen bestaan. Adhesie wordt betuigd aan een adres van den gemeenteraad van Dom burg aan den Minister van Arbeid om art. 4 der vleeschkeuringswet zoodanig te wijzigen, dat de keuring van huisslach ting vervalle. Aan W. Zijta wordt onthef fing van hondenbelasting verleend ten be drage van f 1,50een adres van K. H. de Raaf te Rotterdam om ontheffing van hoofdelijken omslag, wordt verdaagd tot een volgende vergadering. Aan K. C. v. d. Weel, thans te Gouda, wordt een af schrijving H. O. verleend van f 3,05. Aan dhr. J. Fokker wordt vergunning ver leend tot gebruik der schoollokalen op 28 Dec. a.s. De begrooting voor 1921 wordt aangevuld met de kosten inzake de Wa renwet. Aan Ged. Staten zal weder vrij stelling worden gevraagd van het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Op verzoek van Ged. Staten wordt eene instructie vastgesteld voor den adviseur der bouwverordening. Op het verzoek der afdeeling Haamstede en Burgh van de vereeniging „Het Groene Kruis", om ten behoeve der aanstelling eener wijkver pleegster voor de gemeenten Haamstede en Burgh eene jaarlijksche bijdrage van f 250 te verleenen, wordt na uitvoerige discussie met algemeene stemmen afwij zend beschikt. de voorkeuring bij het slachten van var kens nog geen beschikking was genomen, daar dit niet kan vóór dat art. 24 der vleeschkeuringswet in werking is ge bracht; een brief van den Min. van Fin. kennis gevende van de vastgestelde pensioensgrondslag der verschillende ge meente-ambtenaren; een briefje van K. Geluk, meldende, dat hij zijne herbenoe ming tot lid der schoolcommissie aan neemt; een brief van Ged. Staten, hou dende mededeeling, dat het aandeel in het nadeeling saldo van den keurings dienst in Goes bedraagt f 98,83'; een brief van de Distr. ..Arbeidsbeurs in Rot terdam, verzoekende een toelage over 1922. Op voorstel van B en W. wordt hierop afwijzend beschikt: een brief van Burg. en Weth. van Domburg houdende verzoek om aan het mede toegezonden adres aan den min. van arbeid vrijstelling van de keuring voor huisslachting, ver zoekende adhaesie te betuigen, waaraan op voorstel van B. en W. wordt vol daan; adres van C. J. van der Have om restitutie der pachtsom van de grasetting der Nieuwe Begraafp'aats, omdat volgens zijne meening schade wordt aangebracht aan de grasetting door net veelvuldig planten van boompjes op de graven met algemeene stemmen wordt hierop afwij zend beschikt, omdat de voorwaarden der verpachting geen rcstjjut e toelaten; een adres der schietv'ereeniging „Christiaan de Wet" verzoekende lokaal beschikbaar te willen stellen voor schietoefening® B. en W. stelled* .voor daaraan te vol doen, waartoe wordt besloten; een ver zoek van Adr. Jumelet Wz., om vermin dering van schoolgeld; met algemeene stemmen wordt besloten hem half school geld te laten beta'eneen verzoek van M. de Ronde om afschrijving van 2 maanden H.O.; een verzoek ,_van A. Goudzwaard om afschrijving vaii 9 ra. H.O. wegens vertrek; een verzoek van de wed. C. de Waal om 3 m. H.O. wegens vertrek, wel ke verzoeken alle worden toegestaan; een circulaire van den Comm. der Koningin inzake benoeming der leden van de com missie tot wering van schoolverz. De voorz. deelt mede, dat alle leden aan de beurt van aftreding zijn,, doch dat twee der aftredenden, de heeren Vijverberg en L. Zoeter volgens de nieuwe Leerplichtwet niet herkiesbaar zijn, daar zij geen kin deren op een der scholen hebben. Aan beide heeren wordt daarom eervol ont slag verleend. Herbenoemd werden de heeren L. M. Minderhoud, J. de Wolf en S. Krijger, terwijl tot nieuwe leden benoemd werden de heeren B. J. van Oeveren en Jac. Haak. Vastgesteld wordt daarna 't suppl. kohier op de hondenbelasting en in besloten zit ting het suppletoir kohier van den H.O. Na heropening doen B. en W. het voor stel om de door den storm ontwor telde hoornen (15) publiek te verkoo- pen, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Ook wordt op voorstel van B. en W. besloten itr fde Verlengde, Mo lenstraat twee' rije'n-Wéuwé boomen te planten. Evenzoo wordt op voorstel van B. en W. besloten de begrooting over 1921 te wijzigen. De voorzitter eelt mede, dat pas is ingekomen van den raad van Ooster'.and als centrum-ge meente de door dien raad vastgestelde verordening o.p de uitvoering van de Vleeschkeuringswet met verzoek die ook vast te stellen. Overeenkomstig dit ver zoek wordt die verordening op gelijke wijze vastgesteld. Frankrijk heeft de vloottoewijzing volgens het voorstel van Hughes aan vaard. De gewezen Duitsche staatssecreta ris Delbrück in te Jena overleden Nansen is na een reis van 6 we ken uit het Russische hongergebied te ruggekeerd. Begin Januari gaat hij naar Engeland om daar de organisatie tot hulpverieening voort te zetten. Vandaar keert hij weer naar Rusland terug. Aan de Oostkust van Engeland heeft een storm, gepaard met hoog water, veel schade aangericht. De expeditie van Sir Ernest Shack le ton heeft Rio de Janeiro verlaten om zich naar de Zuidpoolstreken te begeven Aanneming van het Engelsch-Ier- sche verdrag door Dail Eireann wordt niet voor Kerstdag verwacht De conferentie tusschen de Engel- sche en Fransche premiers is Maandag morgen aangevangen. u BRUINISSE. In de Vrijdagavond ge houden gemeenteraad, die door alle le den werd bijgewoond met uitzondering van den heer Wemmers werd na voor lezing en goedkeuring der notulen mede gedeeld dat waren ingekomen een brief van den Min. van Arbeid mededeelende, dat op het verzoek om ontheffing van j LANDBOUW EN VEETEELT. BRUINISSE. Zaterdag werd onder voor zitterschap van den heer Joh. Padmos Fz. 1 de gewone jaarvergadering gehouden van de vereeniging „Landbouwbelang" in het i „Hotel Storm". Nadat door den secretaris de notulen werden gelezen, werd de pen- I ningmeester, de heer K| Geluk, in de ge- legenheid gesteld zijn -rekening aan te bieden. Deze werd in handen gesteld van j de heeren Joh. v. d. Sluis en P. L. Kre- j pel. Nadat alle bescheiden waren nage zien en gecontroleerd, werd bij monde 1 van den heer J. v. d. Sluis voorgesteld de rekening, zooals hij was aangeboden in zijn geheel goed te keuren, waartoe conform werd besloten. Den penningm. werd dank gebracht voor zijn gehouden financieel beheer over het jaar 1921. De ontvangsten bedroegen f 96409,45s, de uit gaven f95937,41, zoodat er een goed slot was van f472,045, plus een tegoed op de Scheldebank te Zierikzee van f66,20, ge kweekt uit de geplaatste geiden te dier plaatse voor de benoodigde kunstmest stoffen en voederartikelen, die daar ge deponeerd worden tot de uitkomst ver kregen is van de analyse-verslagen. De aan de beurt van aftreding zijnde secre taris van de vereeniging, de heer F. D. van Vessem, werd met algemeene stemmen herkozen. De vereeniging telt op 't oogen- blik 85 leden. VAN HEINDE EN VEE. Het Engelsche parlement kemt niet voor 31 December bijeen, doordat Dail Eireann de besprekingen over het ver gelijk niet vóór Kerstdag zal hebben be ëindigd. In 1930 zal ter gelegenheid van Bel- gië's 100-jarige onafhankelijkheid een wereldtentoonstelling te Brussel worden gehouden. In Hamburg heerscht de Spaansche griep. Enkele scholen moesten reeds ge- sloten worden. Volgens de „Morning Post" bestaat de kans, dat het viervoudig verdrag in zake den Stillen Oceaan een vijfvoudig verdrag zal worden, waarin Nederland zal zijn opgenomen. VERSCHILLEN DE BERICHTEN. Hoog, maar niet droog! Op het Heem raadsplein te Rotterdam was een oploopje. De menschen keken naar een paar man nen, van'wie de een in gevaarlijke bon ding half over een dakgoot hing. De poli tie vond de beide mannen, twee metse laars, die een schoorsteen op het dak van een huis moesten herstellen, dronken in de dakgoot liggen. Zij hadden een paar üesschen wijn op een zolder gevonden en leeggedronken. De mannen werden eerst met een auto van den geneeskun digen dienst naar het ziekenhuis gebracht, waar evenwel werd vastgesteld, dat zij geen letsel hadden gekregen. Daarna zijn zij op een politiebureau ter ontnuchtering opgesloten. Fraude. Te Borne is op last van de justitie gearresteerd de directeur der bo- terfabriek K., verdacht van verduistering, vroeger gepleegd als directeur van de boterfabriek te Deldenerbroek. Brand in een trein. Zondag is tusschen Veghel en Uden een postrijtuig van den sneltrein Viissingen—Berlijn m brand ge raakt. Men slaagde er niet in het vuur te blusschen. De wagen is geheel uitgebrand. Van de ruim 150 postzakken (Engelsche mail voor Duitschland) zijn er slechts 70 gered, doch deels nog beschadigd. De ove rige zijn door het vuur vernield. Door kolendamp gedood. Te Heerlen Is het echtpaar H. in de slaapkamer door kolendamp bedwelmd gevonden. De man is later overleden; de toestand van de vrouw is zorgelijk. INGEZONDEN STUKKEN. (Builen verantwoordelijkheid der redactie) ~Cópy ic&riït Htet (eriiggêiófKlen. Rotterdam, 17 December 1921. Mijnheer de Redacteurl Naar aanleiding van de in de Nieuws bode van 16 dezer, eerste blad, voorko mende vraag van „een lezer van Uw blad" of het wettelijk geoorloofd is, dat iemand, een andermans huisdier, bij een bezoek aan zijn tuin, zonder waarschuwing dood schiet, zij het mij vergund het volgende hieromtrent mede te deelen. Artikel 7 van de Wet van 5 Juni 1875, S 110, tot vaststelling van bepalingen bij het voorkomen van Hondsdolheid bepaalt: „Honden en katten, die zonder opzigt rond loopende, zich op een vreemd erf bevin den, mogen straffeloos door of vanwege den bewoner of bruiker worden gedood". Bij verschillende arresten van den Hoo- gen Raad is beslist, dat aan het woord erf de engere beteekenis van aanhoorig- iieid van een woning moet worden toege kend, terwijl dit hoogste rechtscollege op 27 Oct. (weekblad van het Recht No, 5957) besliste, dat het voor de toepasselijk heid van dit artikel voldoende is, dat een hond op het oogenblik van het doo- der-, buiten toezicht van zijn meester was, zonder dat behoeft te blijken, dat de hond, als zwervende zou kunnen worden aangemerkt. Hoewel deze bepaling is opgenomen in een Wet betreffende de Hondsdolheid moet zij beschouwd worden als geheel op zichzelve te staan en is het derhalve niet noodig, dat het dier teekenen van honds dolheid vertoont. De vraag moet dus bevestigend beant woord worden. Hoogachtend, H. PASVEER Jr. Commies ter Secretarie. Mijnheer de Redacteurl Met belangstelling, zooals gew qonlijk, las ik Uw jongste raadsverslag en nam ik kennis van 't gesprokene door onze vroe de vaderen. Mag ik naar aanleiding daar van een kleine opmerking maken Bij een der agenda-punten legde de heer Doeleman een lijstje over van een aantal levensbehoeften, die in prijs wa ren gedaald. De heer Versteeg noemde dit een mooi lijstje, maar miste er op de artikelen kleeding en schoeisel. Van een prijsvermindering dezer artikelen merkte spr. niet veel. Het spijt me, dat het eenige, (wat be treft het eerstgenoemde artikel) deskun dige raadsl'd, de heer A. den Boer, niet aanstonds het woord vroeg om de leem te in de lijst van den heer Doeleman aan te vullen. Het zij mij vergund, dit daarom alsnog langs dezen weg te doen, voor zoover het kleedine, speciaal bo venkleeding betreft De heer Versteeg merkt van een prijs daling niet veel. 't Kan zijn I Maar toch bestaat zij. Om dif te weten te komen behoeft hij slechts de etalages van onze winkeliers te bezichtigen en de adver tentie-kolommen van Uw bind te bestu- deeren. Dan zal hij zien, dat reeds con- fectie-pakken te koop afijn vanI f 50, f 40 en minder. Overjassen van f20 en man tels van f 10. Hij zal b.v. een wollen sjaal, die verleden jaar f 6 kostte, zien geprijsd staan voor f 1,90 en aoo voort. Om te blijven bij het artikel, waarvan ik meer in het bijzonder werk maak. diene het volgende voorbeeld. Van een heerencostuum van blauws stof, dart we gens het minder aan mode onderhevig zijn dan fantasie-costuums, het beste voor vergelijking in aanmerking komt) welk costuum, naqr maat vervaardigd, in 1920 kostte f 120 en dat eenige maanden ge leden nog f 100 moest kosten, is de prijs nu gedaald tot f 75. Voor dien prijs kan thans door de kleermakers hier ter stede een goed costuum van kleur echte wollen stof geleverd worden. Ik geef toe, dat het bedrag nog hoog is, circa 100 "o hooger dan in 1914. Maar waar de loonen van de geschoolde ar beiders en van beambten en kleine amb tenaars in vele gevallen met 150—200 o/o zijn gestegen, is er in een verhooging van het artikel kleeding, met .JOO V toch niet onbillijks De ruwe woi is goed koop, maar eer zij den langen weg van het schaap tot den drager van het cos tuum heeft afgelegd, moet zij door veel arbeidershanden gaan. En die arbeiders hebben allen hooger loon gekregen, zoo dat de heer Versteeg zelf wel de optel som kan maken Mijnheer de Redacteur, het is verlokkend, aan deze zaken nog enkele beschouwingen te wijden. Ik zal dat, om niet te veel plaats te vergen, niet doen. Ik dank U voor de toegestane ruimte en teeken, om den schijn van reclamemaken voor eigen zaak te ver mijden, anoniem. Een kleermakerspatroon. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM. 20 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 134 paarden, 3 venlena, 938 magere runderen, 778 vette runderen, 260 vette kalveren, 449 nuchtere kalveren, 208 graskalveren, 276 schapen of lammeren, 267 biggen, 4 bokken of geiten. Prijzen per 1'a Kilo. Koeien 40— 60— 75—80 ct.ossen 45—55—70 ct.stieren 40-50—57Ct.; kalveren 56—82'/,— 97100 ct. Prjjzen per stuk van mager vee. Melk koeien f 310—f 610, kalf koeien f 375— f 575, stieren f250—f490, pinken f 155— f 275, graskalveren f 100f 170, vaar zen f 175f 320, paarden f 400-f 650, biggen f 7—f 13, slaehtpaarden f 100 f 200, biggen per week f 1,75—f 2,75, hitten f 300f 400, overloopers f 20-f 30, fok nuchtere kalveren f35— f 50, slacht- nuchtere kalveren f 10—f 16. Eieren. (N.V. Rotterdamsche Cons.- Veiling Weenaplein). Aanvoer 200,000 stnks. Kipeieren f 15—f 19, eendeneieren f 13—f 13,50; boitenlandsche f 11,50— f 12,50. Financieel Nieuws. Bears van Amsterdam. 20 December. 8TAATSLEENINGEN. NEDEKLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1918 f 100 5 917/1( 89»/,, N.W. S. obl. 1918 - 500 5 90'/, 88'/, N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 87'/, 86*/, N.W. S. obl. 1919 - 100 5 91'/, 91»/., N.W. S. obl. 1919 - 500 5 90»/,, 90'/, N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 90*/., 90'/, N.W. S. obl. 1916 - 100 4'/, 83» 82*/. N.W. S. obl. 1916 - 500 484*/, 82'/, N.W. S. obl. 1916 - 1000 4'/, 84 83 N.W. S. obL 1917 - 100 4'/, 80»/, 80 N.W. S. obl. 1917 - 500 4'/, 79»/,, 759/„ N.W. S. obl. 1917 - 1000 4'/, 76' 77'/, N.W. S. obl. 1916 - 100 4 76«/„ 76'/, N.W. S. obl. 1916 - 500 4 76»/lt 76'/,, N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 76'/, 75»/, N.W. 3. obL - 1000 3 55'/, 55'/, N.W. S. eert. - 1000 3 55'*/lt 55»/, N.W. 8. eert. - 1000 2'/, 48 47»/, BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 Tabaksleening 1902 5 26'/, 25'/, Zegelleening 1904 5 28'/, 27'', Bel. vr. goud-obl. 1907 4'/, OOSTENRIJK. Obl. in papier 5 zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 Bel. vr. Mel/Nov. 4 PETR.-ONDERNEMINGEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 423'/, 419'/, Kon. Ned. Petr. R. v. A. 424 409 Kon. Petr. f 100 O. A. 427 420 Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 427 421 Dollars (bank) f 2,68'-f 2,71'; Marken (gr) f 1,52»—f 1,65; id. (rood) f 1,52'—f 165 Krenen (1000) f 0,05—f 0,07'; Eng. bank papier f 11,45—f 11,50; Pranseh baak papier f22,05—f22,30; Belg. bankpapier f 21,15—f 2140. Tijd van Hoogwater en van Laagwater Over de maand December. Hoogwater: Laagwater: D. 22 van. 7,50 nun. 8,36 v.m. 1,21 n.m 145 V. 23 8,54 9,48 a',26 3 Z. 24 10,08 10,57 3,40 413 Z. 25 11,24 - 447 524 M. 26 0,10 0,33 5,59 D. 27 1,11 1,28 6,53 7 11 W. 28 2,03 2,20 7,88 7*56 j Tjjd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5