Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL MIUTIE. BUITENLAND. BINNENLAND. behoorende bjj de ran Maandag 28 No?. 1921, no. 10705. Oproeping van verlofgangers in werkelijken dienst. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat de in het verlofgan- gersregister dezer gemeente ingeschreven verlofganger, hieronder vermeld, bij dezen wordt opgeroepen om zich op den datum en voor den duur, achter diens naam aangegeven, krachtens art. 97 der Militiewet in werkelijken dienst te be geven. VAN VESSEM, CORNELIS LEENDERT, lichting 1918, 14e Reg. Inf., Ille Bataljon, garnizoensplaats Vlissingen (Bomvrije ka zerne), datum van opkomst 27 December 1921, om 2 uur n.m., duur van den wer kelijken dienst 4 dagen. Wijze en uur van opkomst. De opge roepen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zii zich, ieder op den voor hem aan- - gegeven dag, in uniform gekleed en voor zien van hun verlofpas (zakboekje), als mede van alle verdere tot hun verlofs uitrusting behoorende voorwerpen, bij hun korps aanmelden uiterlijk des namid dags vier uur. Indien zij echter, om vóór vier uur te kunnen aankomen, zich reeds den dag te voren op reis zouden moeten begeven, behoeven zij, althans zoo zij binnen het Rijk verblijf houden, de reis eerst aan te vangen op den dag der op komst en zich eerst zoo spoedig mogelijk na vier uur aan te melden. Vervoer. De verlofgangers, die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen, of op de reis één of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwe zig zijn de vereischte op u>it papier ge drukte en met rooden inkt ingevulde ver- voerbewijzen en passagebiljetten, behoe ven zich vóór hun vertrek naar het korps niet ter gemeente-secretarie aan te mel den, doch begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van ver trek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn, dat hun het zakS boekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van. het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gewoonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen dan wel van het veer of van de veren gebruik te maken, moeten zich op den laatsten werkdag vóór hun ver- Itrek naar het korps, des voormiddags Itusschen 10 en 12 |uur, naar de gemeente secretarie begeven tot het in ontvangst nemen van de vereischte bescheiden. Het is noodig, zich ten minste een half uur vóór het vertrek van den trein, de tram of de stoomboot aan het station of de aanlegplaats te bevinden. Daggeld. De verlofgangers, die zich vier of meer uren vóór het tijdstip van aanmelding op reis moeten begeven, ge nieten desgewenscht op de dagen der reis een daggeld van J 0,25, ongeacht den rang, dien zij bekleedén. Zij, die aan spraak hebben op daggeld en dit wen- schen te ontvangen, moeten het in ont vangst nemen ter gemeente-secretarie, den laatsten werkdag vóór het vertrek naar het korps. Ziekte. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst van den verlofganger mochten verhinderen, dient hiervan zoodra moge lijk ter gemeente-secretarie te worden overgelegd een gelegaliseerde geneeskun dige verklaring, welke op ongezegeld pa pier kan worden gesteld. Na zijn herstel moet hij 2ich onverwijld bij zijn korp9 vervoegen. Bijzondere bepalingen. Hij, die zonder geldige reden niet voldoet aan deze op roeping, wordt, na daartoe door den Mi nister van Oorlog (Marine) verstrekten last, als deserteur afgevoerd. Hij, die zonder (geldige reden zich te laat bij zijn korps aanmeldt, maakt zich straf schuldig. Het niet-ontvangen van een persoonlijke kennisgeving van de oproeping ontheft den verlofganger geenszins van zijn verplichting tot opkomst in werkelijken dienst, daar de openbare kennisgeving, althans zoo de verlofganger zich op den dag van laatstbedoelde kennisgeving niet buitenslands ophoudt en zijn adres bij den Burgemeester bekend is, eenig en alleen als bewijs geldt, dat hij behoorlijk is opgeroepen. Vergoeding. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den op geroepen verlofganger voldoende midde len tot levensonderhoud ontbreken of zou den komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hij behoort of waar in hij als pleegkind is opgenomen, dan wel aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aan verwantschap bestaan, kunnen belangheb benden in aanmerking komen voor het ontvangen van een geldelijke vergoeding. Het verdient aanbeveling de aanvraag om vergoeding zoodra mogelijk in te dienen. Verdere inlichtingen zoowel nopens de reis als nopens het aanvragen van ver goeding kunnen gevraagd worden ter ge meentesecretarie tusschen 10 en 12 uur voormiddags. Zierikzee, 25 November 1921. De Burgemeester voornoemd, A. TIMMERMAN Cz., Loco-Burgemeester. Huwelijkswetgeving In Denemarken. De Deensche minister van justitie heeft een nieuw wetsontwerp ingediend be treffende huwelijk en scheiding. De noodzakelijkheid van een burgerlek huwelijk wordt afgeschaft: partijen kan nen kiezen tusschen een burgerlijk of kerkelijk huwelijk. Elk der partijen moet desgewenscht een schriftelijke verklaring geven, dat hij geen geslachtsziekte heeft gehad, of een attest van den medicus overleggen, dat hy genezen is, of indien dit niet zoo is, moet schriftelijk blijken dat de andere partij dit weet. De scheiding wordt vergemakkelijkt, verschillende redenen worden er aan toegevoegdo. a. krankzinnigheid ge durende 3 jaren tijdens het huwelijk, zonder redelijk uitzicht op genezing. Trouwe liefde. Dezer dagen ontstond in 'n huis te New-York brand op de vijfde verdieping van een woning. Op de zesde verdieping woonde een familie van man, vrouw en klein kind. De vlammen sloegen reeds in de appartementen der familie, maar de vrouw weigerde met haar baby te vluchten, wijl haar man met een ge broken dij te bed lag en zich niet ver roeren kon. Ondanks zijn smeekbeden wilde zijn vrouw hem niet achterlaten. De kamer vulde zich reeds met rook, die de baby half verstikte en de vlammen lekten reeds aan de gordijnen. Ten slotte deed de man een poging om zich op te heffen, maar kermende van de pijn zonk hy weer ineen. De baby had opge houden met schreeuwen en lag stil aan de borst van de arme moeder, die het kind met den eenen arm tegen zich aan drukte en met den anderen haar man omklemde. De lakens vatten reeds vuur, toen twee brandweerlieden door het venster naar binnen drongen en, terwijl eenige waterstralen de kamer over stroomden, de geheele familie langs een ladder naar beneden droegen, waar een ambulancewagen ze naar 't ziekenhuis bracht. In het Sovjet-paradijs. Een 22-jarig arbeider, geboren te Sta voren, laatst verblijf houaende in Rus land, over de grens. Eerst te Berlijn werkzaam geweest, zoo deelde hij den corres(pondient van het „N.- v. h. NV' mede was hij ongeveer 7 maanden door bemiddeling van een wervingsagent met nog 34 personen overgehaald mede te gaa.i naar Moskou, waar met bouwwerk zaamheden grof geld was te verdienen. Die schoone beloften lachten alle toe; na 23 dagen reizens, deels per spoor, deels te voet, kwam men te Moskou aan, waar hun, wat weldra bleek, een groote teleurstelling wachtte; met recht, ze wa ren in de val gelokt. De keus werd hun gedaan in het roode leger dienst te ne men of gevangen gezet te worden. Daar allen onbemiddeld waren was het een zware keus.. De meesten, vreezende voor grooter onheil, gaven zich als miiita(r aan, o.w. ook een Nederlander, doch bovenge noemd persoon werd mede als dienst weigeraar in de gevangenis te Moskou opgesloten. Het leven in de gevangenis was diep treurig, weinig voedsel werd hun verstrekt en soms werd in geen drie dagen naar hen omgezien. Tenge volge van de vele ontberingen werden velen dcor ziekte aangetast en waren er dagen, dat er 10 tot 12 man dienten gevolge stierven Wijl onze zegsman niet Was te overreden, werd hij eindelijk getransporteerd naar de gevangenis te Pelersburg waar het leven al niet beter was dan te Moskou. In 't laatste van October was hij uit de gevangenis ontslagen en was het hun gelukt met een Deensch schip naar De nemarken te vertrekken, alwaar hij in quarantaine werd gesteld om gereinigd te worden en eerst weer wat op verhaal te komen Vandaar was hij onder politie- geleide naar Hamburg vervoerd en ver- der naai Leer, vanwaar hij de Neder- landsche grens moest zien te bereiken i Zoo kwam hij meer dood dan levend j op het politiebureau te Nieuweschans aan, vanwaar hij naar een ziekenhuis te Grc ningen is vervoerd. Hij vertelde nog onder meer, hoe treurig het in Rusland gestal-- wt Tf Petersburg zou een trein aankema i met 700 kinderen en bleek bij aankomst dat ongeveer 500 reeds waren overleden. Hij raadde ieder aan niet op de schoone beloften van woord voerders in te gaan, hij had het te goed on.- \orden Het eenige goeds, wat hij bfc.l opgemerkt, was de weldadigheid van het Amerikaansche en Nederlandsche Roode Kruis. Hulp aan Rusland. Tot afgevaardigde der Nederlandtche regeering ter bijwoning van de te Brussel te houden steunconferentie voor Rusland is benoemd mr. R. J. H. Patijn ter ver vanging van Jhr. H. Loudon, die voor deze functie heeft bedankt. Sterfte onder de zeevogels. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels heeft een adres gezonden aan den Min. van Landbouw, waarin diens aandacht gevestigd wordt op de groote sterfte onder de zeevogels, veroorzaakt door de aanwezigheid van olie- en teerveldsn op de Noordzee. Adressant ziet in deze olie- en teer- velden niet alleen een ernBtig gevaar voor den vogelstand, welke zich in het winterhalfjaar in de nabijheid onzer kusten ophoudt, doch dat deze stoffen ook den dood van vele Nederlandsche broedvogels zulleD veroorzaken, welke zich op zee plegen op te houden, meeu wen, sterntjes, bergeenden enz. Adressant verzoekt den minister zoo spoedig mogelijk wettelijke maatregelen te willen treffen om het gevaar af te wenden en als eereten stap daartoe een verbodsbepaling uit te willen vaardigen om de restanten der stookolie binnen de Nederlandsche territoriale wateren te loozen. Tegen het rooken door kinderen. Een verzoek aan den minister van jus titie om de invoering van een wet tegen het rooken door kinderen te bevorderen is thans verzonden door de Tucht-Unie te Utrecht, den Bond ter Behartiging van de Belangen van het kind te 's-Graven- hage,. en den Bond van Nederlandsche Onderwijzers te Amsterdam. Adressanten zeggen, dat hun vereeni- gingen sedert jaren uit particulier initia tief krachtige pogingen hebben gedaan om het zoo schadelijke rooken door kin- deren te bestrijden, waarbij zij door een zeer groot aantal gemeentebesturen be langrijk gesteund werden, zonder echter lang? dien weg hun doel geheel te be reiken: dat de Tucht-Unie op 4 Juli 1920 een ei mn. issic ad hoe instelde teneinde te onderzoeken, wat nu verder te doen stond om oen strijd tot een goed einde te bren gen; dat de algemeene vergadering van de Tucht-Unie, gehouden op 3 Juli 1921 tc Amsterdam, met algemeene stemmen besloot 't advies dezer commissie op te volgen, met dit verschil dat het daarin vervatt verzoekschrift voorloopig niet rechtstreek? aan de Koningin, maar aan dan ministei zou worden gericht. Onder toezending van het rapport der bedeeld' commissie vestigen adressanten de aandach* van den minister op de aan het rapport toegevoegde proeve van een ontwerp van wet, waaraan de vergade ring haar goedkeuring gehecht heeft. Tweede Kamer. (Zitting van Donderdag 24 Nov.) Grondwetsherziening. Minister Ruijs verdedigt het behoud van de Eerste Kamer. Spr. betoogt, dat overleg van de re geering met de Tweede Kamer alleen niet steeds voldoende is én voor tweede in stantie is de Eerste Kamer beter ge schikt dan het referendum, welke instel ling veel meer leidt tot verwerping van wetsvoorstellen dan die der Eerste Ka mer. Hierna wordt gerepliceerd. De heer Oud neemt uit 't sub-amende- ment-Van der Waerden over de bepa lingen, dat geen referendum mag gehou den worden over ontwerpen in de Twee de Kamer aangenomen met 2/3 of meer der stemmen en dat voor de geldigheid van het referendum deelneming van minstens de helft der kiezers noodig is. Hij wijzigt voorts het amendement zoo, dat in plaats van 20.000 kiezers 1/50 der kiezers noodig zou zijn voor aanvrage van een referendum. De heer Van der Waerden trekt de overige sub-amendementen in Het amendement-Oud (afschaffing der Eerste Kamer) wordt verworpen met 46 tegen 38 stemmen. Het artikel betreffende de samenstel ling der Eerste Kamer volgens het even-* redige stelsel, wordt aangenomen met 68 tegen 17 stemmen. Het amendement-Oud (referendum) ver worpen met 71 tegen 14 stemmen. De heer Kleerekoper licht een amende ment toe om den minimum-leeftijd voor het kiesrecht te verlagen van 23 op 21 jaar. De heer Van Ravesteijn verdedigt een amendement om dien leeftijd op 18 jaar te stellen. De heer Van de Laar betuigt instemming mei het anendement-Kleerckoper. De heer Rutgers bestrijdt beide amen dementen, die door den Minister worden afgewezen. Avondverg. van Donderdag 24 Nov. Waterstaatsbegrooting. De waterstaatsbegrooting wordt verder behandeld. Art. 19 wordt goedgekeurd. Bij art. 20 stelt de heer Oud voor, dezen post te verminderen en de voorgestelde aanstelling van ambtenaren te schrappen. De heer Dresselhuijs betreurt, dat hier en daar het aantal ambtenaren wordt uitgebreid. De Minister zegt, dat ln verschillende takken van zijn departement het werk zeer was toegenomen. De heer Oud wil een pertinente ver klaring van den Minister, dat geen nieu we menschen meer in lossen dienst zul len worden aangenomen. De Minister verklaart, geen tijdelijk per soneel te zullen aanstellen. De heer Beumer is tevreden met de mededeeling van den Minister, maar wil ook niet dat ambtenaren in hun belangen worden geschaad. De heer Oud neemt zijn amendement op art. 20 terug. De artikelen 20, 21, 23, 25, 26 en 27 worden goedgekeurd. B i art. 23 vraagt de heer Lely inlich tingen omtrent den stand van 't vraag stuk betreffende de haven van Vlissin gen. De Minister zegt, dat hij overleg pleegt o. a. over de vraag, wat aandeel voor rekening van de Maatschappij De Schel de zal komen. In antwoord op een vraag van den heer Juten zegt de Minister, dat de verbete ring van de wegen voortgaat, maar dat het tempo helaas niet vlug is in ver band met 's lands financiën. De heeren Duymaer van Twist, v. d. Bilt, Colijn, Braat, Lely en Schaper be spraken de vermindering van 't bedrag van 2 tot 1 millioen als bijdrage aan het Zuiderzeefonds. Die vermindering werd betreurd om verschillende redenen, zoo wel met betrekking tot het Zuiderzeeplan zelf, als ook in het belang der werkver schaffing. Men vreesde nadeel van die vermindering en vroeg het betrekkelijk wetsontwerp terug te nemen. De Minister zeide, aan dezen w^nsch geen gevolg te kunnen geven. Spr. wil de discussie uitstellen totdat dat ont werp aan de orde is. Wordt dat verwor pen, dan kan altijd nog een suppletoire begrooting worden ingediend. Nadat nog de heer Lely heeft gezegd, dat de twee millioen is uitgetrokken en de Regeering den plicht heeft die op de begrooting te brengen, verklaart de Mi nister geen bezwaar te hebben tegen handhaving van de twee millioen, mits dat niet praejudicieert op de beslissing op het desbetreffende ontwerp. De heer Van Rappard licht toe 't amen dement om den post voor de Luchtvaart met f 170.000 te verminderen, ten einde het subsidie aan de K. L. M. terug te brengen tot f 200.000. Dit geschiedt met het oog op 's lands financiën. De Min. kan later nog met een suppletoire ko men om deze kwestie nauwgezet te be handelen. De Minister zegt, dat, als het Rijk de Maatschappij niet te hulp komt, deze den dienst, die goed is, niet zal kunnen voort zetten. Spr. zou het betreuren als de post verworpen werd en ontraadt het amendement ten sterkste. Frankrijk geeft zulke hooge subsidies, dat de Maatschap pijen daar winst maken. Ook andere lan den steunen de luchtvaart krachtig. De Maatschappij is op zuinigheid uit omdat zij altijd nog met verlies „werkt. De artikelen komen Dinsdag in stem ming. ONDERWIJS. Bij 't de vorige week te Amsterdam gehouden examen voor 't verpleegster- diplcma slaagde o.a. mej. J. J. Bijlo, geboren te Dreischor. VERSCHILLEN DE BERICHTEN. Prettige verhouding. De wethouder en de vbldv achtei van een landelijke Z.-Lim- burgsehe gemeente kunnen elkaar niet luchten of zien. Weth. werd reeds eenige keeren geverbaliseerd door veldwachter en deze krijgt tfn den raad de veilige tribune om zoo te zeggen wat in de herberg niet mag den mantel uit geveegd. Burgemeester kan ook niet met den wethouder opschieten en als deze na politieuur nog een graantje poogt te pikken, staat hij op de bon. Volgens Wethouder speelt dan burge meester de hoofdrol. In ingezonden stuk ken gaan wethouder en veldwachter el kaar te lijf. De spanning neemt toe. Het laatste nieuws is, dat wethouder veld wachter in eigen huis poogde te arres teeren. Oorzaak: veldwachter zou contra wethouder een valschen eed hebben af gelegd voor het kantongerecht. Veld wachter maakte korte metten, nam wet houder mee naar burgemeester, hulp officier van Justitie. Wethouder werd ontlast van een revolver en zag zijn optreden bekroond met de noodige pro tocols beleediging, overtreding wapen wet enz. enz. Hef einde van dit drama speelt te Maastricht voor de rechters. Zedenmisdryf. Op last van den rechter commissaris te Heerenveen is gearres teerd A. S., rijksontvanger te Akkrum, die verdacht wordt van een zeden misdrijf. Moordaanslag. De Limb. K. deelt mede, dat de echtgenoote van een winkelier te Spekholzerheide Donderdagochtend in deerniswaardigen toestand in haar win kel is aangetroffen. Zij bleek ernstig mishandeld te zijn; eenige messteken waren haar toegebracht. De vrouw is naar het ziekenhuis vervoerd Het politie-onderzoek heeft grond ge geven voor het ernstig vermoeden, dat op de vrouw door een tot dusver onbekend gebleven manspersoon een moordaanslag moet zijn gepleegd, waar voor diefstal de drijfveer was. Men vermoedt, dat de dader naar Duitschland is gevlucht. Ds financiën van Emmen De beide aannemers van schoolgebouwen, die een aanvrage tot failliasementsverklaring der gemeente Emmen indienden, zullen deze intrekken, du de toezegging is gedaan, dat hun vorderingen spoedig zullen worden voldaan. Zwanen en ganzen. Den laatsten tyd trokken boven oostelijk Groningen vluch ten wilde zwanen en ganzen in zuid westelijke richting. Zwanen worden in den regel weinig gezien, doch dit jaar is het aantal vrij groot. Door kolendamp gestikt. De 's-H. Crt. meldt, dat Donderdag te Raamsdonk een schipper en zyn zoon dood in hun schuit zijn gevonden. Beiden waren gestikt door kolendamp. De man laat een vrouw met zeven kinderen na. Veel liefhebbers. Voor de.betrekking van gemeenteveldwachter te Beemster hebben zich 127 sollicitanten aangemeld. TAN HEINDE EN TER. De Belgische socialistische vakver- cenigingen dreigen met een algemeene staking voor geheel België, zoo de burgerwacht het werk der stakende Brusselsche tramwegbeambten mocht opnemen. De Japansche kroonprins Hirohito is wegens ziekte van den Mikado tot regent benoemd. Op een Littausch minister is een bomaanslag gepleegd. De minister werd gewond. Ex-keizerin Zita heeft gevraagd naar Zwitserland te mogen gaan tot het by wonen van de operatie die haar zoontje moet ondergaan wegens blindedarm ontsteking. Rusland belegt te Irkoetsk een conferentie ter bespreking der kwestie van het Verre Oosten, waaraan ook Japan en China zyn uitgenoodigd. Blijkbaar geïnspireerd door zyn schutspatroon, St. Bureaucratius, heeft een ambtenaar in een der Parysche voor steden achter den naam van een pas geboren jongetje in het register de be langrijke medeelingen laten volgen „Zonder beroep, ongehuwd". Het voornemen bestaat by president Harding in de toekomst periodieke con ferenties te beleggen ter bespreking van belangrijke onderwerpen van inter nationalen aard. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copy wordt niet teruggezonden. zlerixzie, Nov. 1921. Mynheer de Redacteur! Gelieve onderstaande in uw veelgelezen blad te plaatsen, bij voorbaat mijn dank. Gaarne een klein antwoord op het inge zonden stukje in de courant van Woensdag 23 Novenber j.l., onderteekend: Een Kinder vriend. Over het door u bedoelde gedeelte van de ysbaan „Haamstede en Burgh", zal door ons niet worden beschikt, alvorens een grondig onderzoek heeft plaats gehad over het al of niet veilig zijn enz. Alle bezwaren worden door ons in verband met boven staande gaarne bij mij ingewacht. J. E. VAN DEN BROEK. 's-Gra.venha.ge, 23 Nov. 1921. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U om eenige plaats ruimte inzake 't door den heer L. Koopman gesprokene in den Raad van 18 dezer over Dixi en Fixi. Het spijt mjj zeer, dat er geen stenogra- phiech verslag van den Raad te verkrijgen is, anders had ik de „breedvoerige verdedi ging" van den heer K. kunnen lezen. Ik begrijp niet, waarom door hem 5 jaren bij elkaar gehaald zijn om tot een bedrag van 25 mille te komen, welke voor uitbreiding en verbetering van het buizennet betaald zijn. Dit is toch niets bijzonders? Als men nu weet dat het daarvoor benoodigde mate riaal 3 a 4 maal zoo duur is als in 1914, dan komt men nog tot een klein bedrag. Ik blijf zeggen, dat de toevoer van gas in het buizennet op vele plaatsen onvoldoende is. Oorzaken oude en nauwe buizen. Het buizen net circuleert nog te weinig, m. a. w. de buizen staan niet voldoende met elkaar in verbinding om overal een flinke, gelijkmatige toevoer te hebben. Vervolgens die oude meter, mynheer K. Ik heb niet beweerd, dat juist die meter van 1867 niet goed meer werkt. Wellicht zijn er nog oudere meters in| gebruik en daarvoor ware het beter, om miswijzingen te voorkomen, dat dergelijke oude meters buiten gebruik werden gesteld. Alleen wil ik er U op wijzen, dat een meter een te fijn instrument is, om een algebeele reparatie te ondergaan, zooals u beweert. In zoo'n geval kan men beter een nieuwen meter aanschaffen. Myn dank voor de plaatsing, FIXI. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik voor het bijgaande een plaatsje in uw blad, en daarvoor breng ik u voorloopig mynen dank. Waterweg van Dordt naar zee. Onder dit opschrift komt in het tweede blad van uwe courant van 18 dezer een in gezonden stuk voor, onderteekend door den heer K. van der Linde te Brouwershaven. Het daarin geopperde voorstel, dat reeds van ouden datum is, zou om het beruchte Hellegat te verdiepen, zeker een radicaal middel zyn. Een gewichtige vraag doet zich echter voor, en wel eene, die niet van min der belang is dan de bedoelde verdieping, en wel de volgendeIs zoo een middel ge oorloofd, waar 't den ondergang beteekenen zoude van de in Zeeland bestaande grootst© industrie? Dat de heer Van der Linde dat niet zoude weten, is moeilijk aan te nemen, maar daarom is het niet fair, dat geheel t© ignoreeren. Wat er van dat plan, dat al van jaren terug dagteekent, komen zal, weet ik niet, maar wel weet ik, dat mij indertijd door een lid van het college der Zeevisscherijen werd verzekerd, „die dam komt er nooit". De oorzaak, dat my die verklaring gegeven werd, was het gevolg van een door mij ge plaatst artikel in de N R. Courant, wat tot opschrift had: „De Zeeuwsche Oestercultuur in gevaarOp dat artikel is nooit «enig tegenschrift gekomen, en nu mag dat ge weest zyn, om het nietswaardige van dat artikel, maar in ieder geval is ©r later nooit meer van die afdamming gehoord, tot dat die nu weer opduikt. Naar mijne meening mogen d® oester kweekers wel op hun hoede zyn, want het is hiermede als met alles, men kan nooit weten. Er is naar mjjne meening een beter plan, dat, indien 't werd uitgevoerd, zoowel Dordt als de binnenscheepvaart zoude ten goede komen, zonder aan anderen maar de minste schade te veroorzaken. Brüinisse, 22 Nov. '21. P. O. Burgerlijke Stand van Zierikaee. Geboren: 19 Nov. Pieter Marinus, zoon van Willem Nicolaas Pankow en Maria Cornelia Boogaard. 24 Adriana Wilhelmina, dochter van Jakobus van 't Veer en Neeltje Johanna Verloo.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5