Zierikzeesche Nieuwsbode Kennisgeving. B IJ VOEGSEL belioorende bij de van Vrijdag 4 Nov. 1921, no. 10695. Govoixjmi voorwerpen Een taschje, een zadeldekje, een band van een damesrok, een passer, een kin derschoen, een bankbiljet, een band van een mantel, een band van een schort, een portemonnaie tnet geld, een muts, verschillende sleutels. Inlichtingen te bekomen aan 't Bureau vtin Politie te Zierikzee, van des mor gens 10 tot' 12 en des namiddags van 2 tot 4 en van 8 tot 9 uur. De Commissaris van Politie, R. P. BRONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat liet le supple toir kohier der schoolgelden dier gemeente, over het tijdvak van 1 Mei 1921 t/m. 31 December 1921, op den 28 October 1921 door de Gedeputeerde Staten van Zeeland is goed gekeurd, op heden aan den Gemeente- Ontvanger ter invordering is gezonden, en van heden af gedurende vijf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder in afschrift ter lezing ligt; Voorts wordt in herinnering gebracht, dat binnen twee maanden na de goedkeuring van het kohier de aanslagbiljetten worden uitgereikt, en binnen drie maanden na die uitreiking de aangeslagenen tegen hun aan slag bij den Raad bezwaren kunnen inbrengen, bij verzoekschrift op ongezegeld papierals mede dat ieder verplicht is zijn aanslag op den&bij de Verordening op de invordering van genoemde belasting bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 2 November 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. J. F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE, Burgem. P. F. WITTERMANS, Secretaris. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER van Zierikzee, her innert de Landweerplichtigen die 1 Augus tus j.l. overgegaan zijn naar de Landweer aan het afhalen hunner zakboekje op de Gemeente-Secretarie. Zierikzee, den 4 November 192J. De Burgemeester van Zierikzee, A. J. 'F. FOKKER VAN CRAYESTEYN VAN RENGERSKERKE. BUITENLAND. Hoogwater in Engeland. Hooge springvloeden en stormwinden hebben in Engeland een hoogen water stand veroorzaakt. Het water overstroom- !de vele pakhuizen. In Essex is een ondergeloopen gedeelte van den spoorweg weggespoeld, waar door de treindienst tusschen Essex en de kust- verstoord werd. De Theems- oevers te Londen stonden op verscheidene plaatsen blank. Omstreeks vijf uur begon het water snel te zakken. Bij het hoogwater zijn honderden scha pen en runderen in de uiterwaarden boven Sheerness verdronken. Op het eiland Sheppey is te Chitney een muur, die als zeekeering dienst deed, weg gespoeld. Te Londen was 't water op 't hoogte punt van den vloed bijkans gestegen tot het hoogste punt van de peilschaal, dat ooit bereikt ,was. Ofiicieele bijgeloovigheid. De Irish Catholic signaleert het merk waardige feit, dat zich aan boord van het oorlogsschip „Renown", waarmee de prins van Wales, gelijk men weet, zijn tocht naar Indië maakt, 11 zwarte katten be vinden, die als mascotten moeten dienen. Zeker een sterk staaltje van officiëele bijgeloovigheid, dat men in het nuchtere Engeland niet zou hebben verwacht. „De groote uitverkoop". De volgende maatregelen worden aan gekondigd om den zoogenaamden „groo- ten uitverkoop" in Duitschland tegen te gaan. Aan reizigers zal worden verboden voorwerpen van dagelijksch gebruik zon der uitvoer-consent over de grens mee\ te nemen. Voor artikelen, waarvoor een uitvoer-consent noodig is, welke uitvoer- consenten tot nog toe voor het engere grensverkeer gemakkelijk te verkrijgen waren, zullen deze vergemakkelijkingen worden opgeheven. Voor een groot aan tal artikelen, die zonder uitvoer-consent konden worden uitgevoerd, zal voor het kleine grensverkeer voortaan toch een uit voer-consent noodig zijn. Verder zullen de zoogenaamde serie-uitvoerconsenten, die tot dusver aan winkeliers in grens- plaatseft werden verstrekt, worden inge trokken. Ten slotte zal voor 't Zuidelijk en Westelijk grensgebied de uitvoer van textielwaren worden verboden. Om de uit voering van deze maatregel te controlee ren, zal de grensbewaking aanmerkelijk worden verscherpt. De Russische schulden. Reuter verneemt, dat de Engelsche re geering een lang telegram van antwoord verzonden heeft op de nota van de sow- jet-regeering nopens de Russische schul den. De Engelsche regeering wijst op eenige onduidelijkheden en vraagt ophel dering van tal van dingen, die thans ge heel onduidelijk zijn. Terwijl de sowjet- nota spreekt van tsaristische schulden, waarbij Frankrijk groot belang heeft, rept zij niet van de zeer groote aanspraken en gemeentelijke leeningen, waarbij Engelsch kapitaal op groote schaal betrokken is. Karl's interneeriug. In de nabijheid van een haven aan de Zwarte Zee wacht een Engelsch oorlogs schip op de aankomst van den kanonneer boot, waarop Karl en Zita de Donaui afvaren. Inmiddels worden besprekingen gevoerd met Portugal over de interneering van den ex-koning op Madeira. Men vertrouwt er op, deze onderhandelingen spoedig tot een goed eind te brengen. De Portugee- sche regeering heeft haar toestemmingj van zekere voorwaarden afhankelijk ge steld. Bovendien wil Portugal vrij zijn van alle verantwoordelijkheid. De onttrooning van de Habsburgers. Opdat de verzekering, die de Hongaar- sche regeering heeft gegeven, dat zij de vervallenverklaring van alle leden van het Habsburgsche Huis van den troon zal af kondigen, van dien aard zij, dat de kleine Entente haar militaire toebereidselen kan staken, heeft de Gezantenconferentie be sloten, de Hongaarsche regeering uit te noodigen, in werkelijkheid, zonder ver wijl, niet later dan 7 November, de ver vallenverklaring te proclameeren. De con ferentie hield zich bezig met een onder zoek van de voorwaarden, waaronder de interneering van ex-koning Karl plaats zou hebben en in het bizonder van de bewakingsmaatregelen, ten aanzien van hem te nemen. Lenin's bekentenis. Een telegram uit Riga meldt, dat, vol gens de Russische bladen, Lenin' op een onlangs te Moskou gehouden congres ge sproken heeft over de nieuwe economi sche politiek, welke de Sovjet-regeering heeft aanvaard. Hij zeide bij die gelegenheid: „Het is voor iedereen duidelijk met hoeveel spoed de sovjet-regeering en de com munistische partij hun tactiek hebben gewijzigd, door een nieuwe economische politiek te aanvaarden. Deze nieuwe po litiek is het gevolg van het feit, dat wij zware verliezen hebben geleden, die ons genoopt hebben tot een strategischen te rugtocht over te gaan. Laat ons terug trekken vóórdat wij geheel zijn versla gen en laten wij alles opnieuw opbou wen op een veel steviger grondslag. Er is geen twijfel aan dat in het voorjaar van 1921 op ons economisch front, toen wij trachtten met voortvarendheid tot het communisme over te gaan, fw ij zwaar der verliezen hebben geleden dan ooit tevoren. Deze hebben hun terugslag doen gevoelen in onze economische politiek, wier leiders niet op hun eóonomisch standpunt konden blijven en welke po litiek niet dien groei van productieve kracht veroorzaakte welke voor onze partij onmisbaar is. De inzameling van de belastingen in de dorpen en de proefnemingen met de communistische maatregelen om het le ven en bedrijf in de steden te verster ken hebben de ontwikkeling van de pro ductieve krachten "belet en hebben een ernstige economische en politieke crisis doen ontstaan. Wij erkennen dat we ver slagen zijn en dat we terugtrekken en dat hier en daar de terugtocht nog voortduurt te midden van een groote verwarring. Storm in Denemarken. De tweede hevige storm binnen tien dagen heeft Dinsdag boven Skandinavië gewoed en in Denemarken groote scha de aangericht. Uit alle provincies wor den overstroomingen gemeld. In de bekende villa-wijk Marienlyst benoorden Helsingör (aan de Sond) zijn tal van villa's door den vloed ondermijnd en dreigen in te storten. Op tal van pun ten aan de kust hebben havenwerken pieren en waterkeeringen zwaar gele den. Verscheidene schepen zijn op de Deensche kust vergaan, o.a. een drie mast schoener, die bij Skagen is ge zonken. Van de bemanning van 10 kop pen is niemand gered. De veerdiensten hebben tijdens den storm stop gestaan. Eén veerboot, die door den storm werd verrast, heeft zeventien uur rondge zwalkt met tien passagiers aan boord. Koning Alexander van Servië. Uit Belgrado wordt aan de Parijsche „Temps" gemeld, dat koning Alexander van Servië na zijn langdurig verblijf te Parijs thans éindelijk in zijn hoofdstad Belgrado is teruggekeerd. Zooals men weet vertoefde hij bij den dood van zijn vader, koning Peter, in het buiten land, woonde hij diens begrafenis niet b\j en 'was hij sedert zijn troonsbestij ging nog steeds niet in zijn eigen land teruggekeerd, hetgeen tot allerlei geruch ten aanleiding gegeven had, o.a. tot het bericht, dat bij afstand van den troon zou hebben gedaan ten behoeve van zijn broeder prins George. De Servische re geering had zich gehaast dit bericht te- te spreken en thans heeft dan ten slotte de Koning in zijn eigen land zijn intocht gedaan. Hij Was vergezeld door zijn broeder prins Paul en door den pre sident van den ministerraad Nicolaas Pasitsj. De geheele ministerraad was aan het station aanwezig om den koning te ontvangen, maar overigens meldt het bericht niets van een officieele ontvangst of van een eenigszins feestelijken in tocht. 't Schijnt in alle stilte te zijn gegaan. BINNENLAND. Het nieuwe bankbiljet. De Nederl. Bank heeft een nieuw bank biljet van f 25. Duidelijk zijn op den voorkant de letters, de cijfers. Frisch rood is de kleur hier van 't nieuwe papiertje. Bovenin staat in een medaillon de kop van den Zwijger. Zijn Holland, het land met breed kronkelend water-en-schepen, met fijn silhouetteerende gebouwen en molens en bruggen, ziet men aan den be nedenkant op een prentje. Aan den lin kerkant van de voorzij is er verder een Hollandsch schip, zoo'n waterkasteel uit den gouden tijd; aan den anderen kant zit Mercurius, een staf houdend of hij een boompje plant, keurig poseerend, een been over het andere geslagen. Keurig, alles keurige prentjes. En dat in het frisch rood, van het nieuwe papier tje. De achterkant van het bankbiljet is stemmig van toon, schrijft de N. R. Crt. Zonderling, rose en groen allebei.' Toch duidelijk ook hier, zoowel letters als cij fers. En duidelijk 't prentje, weer, in het middea: een afbeelding van 't gebouw der bank, aan 't Rokin te Amsterdam. Geen eenheid, dus, Mn kleur van het geheel. Wel eenheid in een verscheidenheid van afbeeldinkjes van prentjes! Waarlijke eenheid is er in niets. De „stijl" van dit bankbiljet is aan den voor kant afbeelding van motieven-van-vroe ger; de afbeelding aan den tegenkant zou te begrijpen zijn, indien de Bank e§n fabriek was of een nijverheidskantoor, met haar gebouw reclame makend, als met een adres. En dit, dit totaal, dat stijleenheid ont beert, is al wat men vermocht te schep pen, nu de tijd toch naar stijl, naar ge dachte dringt? Duitsch drukwerk. De Minister van Landbouw heeft naar aanleiding van het bericht, dat hij een belangrijke partij drukwerk, tot een be drag van f 30.000 in Duitschland heeft be steld, medegedeeld, dat dit drukwerk is een, zich geregeld herhalende order, n.l. het in staatvorm drukken van de bij het Octrooibureau ingekomen aanvragen. Daar deze aanvragen bijna alle met teekeningen zijn aangevuld, is de Landsdrukkerij niet in staat, om de bestelling uit te voeren en is de regeering dus aangewezen op par ticuliere firma's. Waar nu de aanbiedingen der Duitsche drukkerijen zooieer verschil in prijs toonden, dat op een bestelling van 1500 exemplaren niet minder dan f20.000 kon worden bezuinigd, heeft de Minister, na rijp beraad en ernstig overleg met den Minister van Financiën, besloten, 't werk in Duitschland te doen vervaardigen, daar zelfs, volgens het gebruikelijke systeem' 15 o/0 boven den buitenlandschen prijs) de Nederlandsche firma's niet in staat waren, het drukwerk naar behooren uit te voeren. Het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Typografenbond heeft een protest aan den Minister van Landbouw gezonden, naar aanleiding van het voornemen, om een periodiek drukwerk, dat gemiddeld per jaar aan minstens 20 zetters en drukkers werk en brood verschaft, voortaan in Duitschland te doen vervaardigen. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 2 Nov. Het nieuwe lid Suring wordt beëadigd. De heer Van Zadelhof f vraagt verlof tot een interpellatie over de behandeling van dienstweigeraars. Morgen zal op dit verzoek worden beslist. De heer Van den Tempel krijgt verlof tot een interpellatie over de werkloos heid. Deze zal, op een nader te bepa len dag gehouden worden. Grondivetsherzi enin g. Mejuffrouwf Groeneweg bestrijdt hét amendement van den Vrijheidsbond in zake de volledige gelijkstelling van man en vrouw. De motie is een programpunt en geen practisch voorstel. Zij is over bodig omdat de grondwet niet uit spreekt dat man en rouw geen gelijke rechten hebben. De heer Van Schaik is in het alge meen voor benoembaarheid der vróuw tot openbare bedieningen. Hij wil even wel de mogelijkheid openlaten van uit zonderingen en is daarom tegen de beide amendementen, i De heer Van de Laar is het met den heer Van Schaik e^ns. De heer Rink wijzigt het amendement van den Vrijheidsbond zoo, dat het al leen spreekt van het beginsel van ge lijkstelling. De heer Marchant meent dat het amen dement zoo alle reëele waarde verloren heeft en nu in het geheel niet in de grondwet behoort. De heer Van Ravesteijn zal stemmen voor het amendement-Marchant, doch tegen dat van den Vrijheidsbond, dat een einde zo'u 'maken aan bescherming der vrouw op economisch gebied. Minister Ruijs ontraadt de aanneming van beide amendementen. Hij onder schrijft de aangevoerde bezwaren. De heer Marchant trekt op raad van den minister zijn amendement in, ten einde een nadere motie in te dienen, waarin gevraagd wordt om een onder zoek naar de wenschelijkheid van wij ziging der wettelijke bepalingen in den - geest van het amendement. Het amendement van den Vrijheids bond wordt verworpen met 71 tegen 13 stemmep. De heer Marchant dient het aange kondigde amendement in, dat op een nader te bepalen dag zal worden be handeld. Ui! Stad en Provincie. ZIERIKZEE. Bij Kon. besluit is be noemd tot heemraad van het waterschap Schouwen de heer A. P. v. d. Weijde te Eilemeet; tot lid van het bestuur der watèrkeering van het calamiteuze water schap Scherpenisse, de heer C. van Dalen,, aldaar. ST.-PHILIPSLAND. 1 November j.l. wer den twee spoedeischende vergaderingen van den gemeenteraad gehouden. De aan leiding daartoe was het verschijnen van een vaartuig boven de vastgestelde ton- nenmaat. 29 Sept. 1920 was n.l. in de politie-verordening de volgende bepaling opgenomen. Gedurende October, Novem ber en December is het verboden vaartui gen met meer dan 300 ton laadvermogen in de haven toe te laten en vaartuigen* die niet terstond kunnen laden of lossen. In de voormiddagvergadering waren aan wezig: burgemeester en wethouders en de leden A. A. v. Nieuwenhuijzen en L. Neele. De vergadering wordt geopend en de secretaris leest de notulen. Nu komt in behandeling het voorstel van de meer derheid van B. en W. om bovengenoemde bepaling in te trekken. Weth. v. Dijke is er beslist tegen en stélt voor het over te laten aan B. en W.; wanneer die meenen, dat een schip met grooter tonnenmaat moet toegelaten worden, kunnen ze toe stemming geven. De heer v. N. bestrijdt dit. Hij acht het in 't belang van de ge meente, dat het voorstel wordt aangeno men, want dan gaat het vervoer sneller en is er telkens plaats voor nieuwe' i „peeën". Ér is plaats genoeg, als de „pee- ën" maar goed opgestapeld worden, waar- I voor hij gaarne apart wil betalen. Hij 1 keurt het af, dat de Raad het heft uit han- den zou geven, 't Vorig jaar zijn er kosten j gemaakt om door middel van een spui j een diepere vaargeul te maken en nu i zou men groote schepen willen weren;. Nu wil men om persoonlijke redenen een besluit tegenhouden. Hij vindt, dat de gemeente door de liggelden woekerwinst f maakt. De heer Neele bestrijdt den vorigen spreker. De voorzitter zegt, dat .hij bij I de vaststelling reeds geadviseerd had, die 1 bepaling niet tè maken. De heer Neelg j is bang, dat opheffing van de beperking 5 schade voor de gemeente zal beteekenen. Hij vraagt de oorzaak, dat er geen sche- j pen genoeg komen. Dit is den voorzitter j onbekend. De heer v. N. bepleit nogmaals het voordeel van groote schepen, daar- j bij wijzende op vlugger aflevering en i goedkooper vracht. Weth. de Ruijter zegt: Een schip van 301 ton zou geweerd moe- ten worden, terwijl een van 299 toegang j heeft. Het gaat thans om slechts 20 ton meer. Na nog onderlinge discussies stelt j de voorzitter voor tot stemming over te gaén.. De stemmen staken. Voor: De Ruij ter en v. Nieuwenhuijze; tegen v. Dijke en Neele. Vastgesteld wordt de verorde- 1 ning op het heffen van den H. O. over het tijdvak 1 Januari—1 Mei 1922. Een wijziging van de begrooting over 1921 wordt zonder bemerking door den Raad goedgekeurd. De voorzitter stelt voor om de gemeente-ambtenaren, die eigen pen sioen moeten betalen, hiervan vrij te stel len. Dat zou de gemeente pl. m. f 60'Q kosten. Waar Rijks-ambtenaren en onder wijzers ook premievrij pensioen genieten, vindt hij het onbillijk, dat de gemeente ambtenaren daarvan uitgesloten worden. De heer v. N. acht het niet noodig. De ge meente moet al zooveel betalen. Hij is er tegen. De voorzitter maakt nog eens een vergelijking tusschen gemeente- en rijks-ambtenaren en zegt, dat wij ook nog het pensioen voor de arbeiders be talen. Het den gemeente-ambtenaren te onthouden acht hij hoogst onbillijk. Het voorstel wordt met algemeene stemmen verworpen. Bij de rondvraag wil dhr. A. v. N. weten, wanneer er weer vergadering kan gehouden worden om te stemmeif over het voorstel, waarover nu de stem men staakten. Na eenig overleg zegt de voorzitter zijn best te doen voor heden- namiddag half drie. Hierna sluiting. Om half 3 begon de tweede zitting. Nu waren 2 leden meer opgekomen, n.l. de heeren Boudeling en A. M. v. Dijke. De voorzitter verklaart de reden voor deze vergadering en memoreert het verloop der vorige. Daarna brengt hij 't voorstel van de meerderheid van B. en W. in stem ming. Het wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren J. v. Dijke en L. Neele. Alzoo is 't bewuste artikel der verordening om hals gebracht. POORTVLIET. Bevorderd tot wacht meester der Kon. Maréchaussée te Be- sooijen,' de heer A. Jopse Mz., alhier. Benoemd tot gemeente-werkman en nachtwaker in plaats van W. C. Hordijk, die 1 Nov. ji. eervol ontslag had aange vraagd, M. C. Koppenhol, alhier. ONDERWIJS. OUD-VOSSEMEER. Dinsdag j.l. herdacht de heèr G. M. van den Ende zijn 25-jarig jubileum als hoofd der openbare lageréj school. Des morgens werd hij feestelijk,' in de versierde school ontvangen met een welkomstlied door de leerlingen der vier hoogste klassen der school, terwijl de kinderen der twee laatste leerjaren een, toepasselijk versje zongen. Hierop nam de heer Brandsma, schoolopziener te Mid delburg, het woord, die, mede namens* den heer inspecteur Patist, in een wel sprekende rede den heer Van den Ende, dank bracht voor wat hij in die 25 jaren voor het onderwijs had verricht, er tevens op wijzende, welke moeilijke taak op de schouders is gelegd van hem, die met hart en ziel het onderwijs en de kinderen lief heeft. Hierna bracht de heer burgemeester mede in opdracht van den Raad, den jubi laris een hartelijk woord van dank aan den feestvierende, waarop de oudste on derwijzer, voor het geheele personeel sprekende, in herinnering bracht, dat in de verloopen kwarteeuw zooveel van hem is gevraagd en dat lief en leed wisselden, maar dat toch steeds zijn taak met takt en lust was uitgevoerd. Namens de leer lingen werd een mooie met zilver gemon teerde inktpot op marmeren voet aan geboden, terwijl door het personeel een paar schilderijen in lijst werden geschon ken. Tal van bloemstukken werden in school gebracht. Benevens de familie en de reeds genoemde heeren waren ook aanwezig een tweetal raadsleden en de gemeente-secretaris. In den loop van den middag werden de kinderen op chocolademelk, koekjes enz. onthaald; het was een genoegen de jool der kinderen bij te wonen. Des avonds werd de heer Van den Ende door zijn mede-onderwijzers aan dè Rijks normaallessen te Tholen gehuldigd, on der aanbieding van een mooie hangklok, In den huiselijken kring werd op een prettige wijze feest gevierd met tal van genoodigden. STAVENISSE. Van wege de vereeniging van gedipl. oud-leerlingen van den L. W. C. te Stavenisse, zal er dezen winter te Scherpenisse een cursus in motorkennis gehouden worden. Als leider van den cursus treedt op de heer Hazelhof van Bergen-op-Zoom. Ruim 20 deelnemers heb ben zich voor dezen cursus aangemeld. Het vervolgonderwijs is alhier aan gevangen met ruim 30 leerlingen, waar onder 10 meisjes. DINTELOORD. Onze plaatsgenoot, J. J. Ruijs, is benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de Christelijke school te Hei ningen, gem. Fijnaart. YERKOO PINGEN, ENZ. ZONNEMAIRE, 2 Nov. Ten overstaan van notaris Korteweg werden heden alhier publiek verkocht: Het nieuwe woonhuis en erf, bewoond geweest door den heer J. Broere, voor f3400; twee tuinen bij het tramstation, voor f 250 en f 200. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 1 Nov. Door de arron dissement? -recht bank zijn heden veroor deeld: C. I. L., 24 j., veldarbeider, wo nende te Nieuwerkerk, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring alhier, tot 4 m. gev.str., wegens poging tot diefstal, gepleegd terwijl nog geen vijf jaren zijn verloopen, sedert de schuldige eene tegen hem wegens het voortgezet misdrijf van diefstal uitgesproken gevangenisstraf ge heel heeft ondergaan. Eisch 1 jaar en .6 m. gev. str. Toegevoegd raadsman mr. J. A. C. van Heusde. E. A. V., 68 j:, molenaarsknecht, wonende te Dreischor, bij verst., tot f 20 b., s. 20 d. h., we-: gens eenvoudige beleediging, aangedaan aah een ambtenaar gedurende de recht matige u itoefening fijner bediening. Eisch f 20; M. J. J., 23 j., los werkman, wo nende te Tholen, bij verst., tot 1 m. gev. str., wegens het voortgezet misdrijf van mishandeling!. Eisch 2 m. Vrijgesproken: P. H., 25 j., veldarbei der, wonende te Nieuwerkerk, thans ger detineerd in het Huis van Bewaring al hier, beklaagd geweest van heling, met bevel tot invrijheidstelling. Eisch 9 m. gev.str. Toegevoegd raadsman mr. J. A. C. van Heusde. AANBESTEDINGEN. ST.-ANNALAND. De uitslag v^n de door „Landbouwbelang" op 2 Novem ber gehouden aanbesteding is als volgt: 453 balen superphosphaat, aangenomen door de Dorische Kunstmestmaatschap- (pij f 3,74; 163 balen kaïniet door dhr. C. Theunisse alhier a f 2,10; 102 balen kalizout (40 o/o), door id. a f 6; 356 balen kalizout (20 o/o) door de Zeeuw- sche Voeder- ein Kunstmesthandel te Tho- f.en a f 3,09 en 5 balen patentkali door dhr. W. Heijboer alhier, a f 9,25. Niet gegund zijn 10 balen zwavelzure am moniak. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Hoedekenskerke (tcez.) en te 's Heerenhoek (toez.) J. Hofker te Waterlandkerkje. Te St.-Annaland Th. G. C. Rappard te Brakel. Aangenomen: Naar Jaarsveld, E. Schim mel, cand. te Scherpenzeel. Bedankt: Voor Dantumawoude, S. J. de Hoest te Bunschoten. Voor 's Gre- velduin—Capelle, H. J. van Schuppen te Groot-Ammers. Voor Siddeburen, Nuis, Ind. pred., met verlof te Bilthoven. Voor Leeuwarden, P. G. de Vey Mest- dagh te Wassenaar. ST.-MAARTENSDIJK. Bij de Donder dag gehouden stemming voor 4 aftre dende leden van het kiescollege werden herkozen de heeren M, Bil, B. J. van Oost en M. P. Groenewege. Een 2e stem ming zal moeten plaats hebben wegens niet-verkiezing van het aftredende lid, dhr. M. L. Koopman. Voor de vacature, ontstaan door het overlijden van dhr. N. Polderman, was evenmin meerider- heid verkregen, zoodat ook hier een 2e stemming moet iplaats hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 3