UITVOERING. VAN DAM Co f Metselaarszaak Veemarkt De CVMHffl. „0. K. K." Openbare Verkooping OJ) VRIJDAG 16 SEPTEMBER NIEUWE HOUTWAREN, Openbare Verkooping NIEUWE HOUTWAREN, Een STIERKALF te koop, dingen op het gebied der geitenfokkerij1 de aandacht trekken. Deze uit een sociaal oogpunt zoo be langrijke teelt, heeft inderdaad wel een groote ontwikkeling genomen. i Overtuigd, dat deze tentoonstelling een feit van groote beteekenis is voor de ontwikkeling van Zeeland's landbouw en .veeteelt, verklaarde de Minister haar voor geopend. De rede van den Minister werd luide toegejuicht. Daarna spraken nog de commissaris der Koningin en de burgemeesters van Middelburg en Vlissingen. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 12 Sept. Door den kan tonrechter zijn op 7 Sept. j.l. de na volgende personen veroordeeld wegens: Zonder daartoe gerechtigd te zijn, zijn vee laten loopen op een anders weide: F. de R., 40 j., stoelenmatter te Oud- Beijerland, bij verst., tot f 3 b., s. 2 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over een anders grond, die bezaaid is: C. H., 60 j., yisscher te Z.zee, bij verst, tot f 2 b1., s. 2 d. h.; J. H. R., 25 j., man denmaker te Enschedé, bij verst, tot f 3 b., s. 3 d. h.; A. S. de V., 28 j., koop man te Rotterdam, bij verst, tot f 3 b., 3 d. h.-^fte"Ztgee^op-~een rijwiel rijden, door het Visehlop: J. P., 20 j., drukker te Z.zee, bij verst., tot f 3 b., s. 3 d. h.; I. D., 60r.p, aannemer te Z.zee, bij verst., tot f 10 b., s. 1 d. li.* C. W. van P., 19 j., sigarenmaker te Z.zee, bij verst., tot f3 b., s. 3 d. h. Te Z.zee een kleed uitkloppen op den openbaren weg op ver boden tijd: A.a J.o den B., 19 j., dienstb. te Z.zee* bij verst., tot f 1 b., s. 2 d. «h. C.a H.a L., 29 j., werkvrouw bij verst., tot f 1 b., s. 2 d. h.; L.a M in den B., 20 j., dienstbode te Z.zee, bij verst., tot f 1 b., s. 2 d. h. Straatschen derij: M. van P., 24 j., schaapherder te Haamstede, bij verst., tot f 10 b., s. 3 d. h.; M. J. A. K., 19 j., loswerkman te Z.zee, bij verst., tot f 3 b., s. 3 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen over eenigen grond, die bezaaid is: J. S., 57 j., landbouwer te Eikerzee, bij ver stek, tot f 15 b., s. 3 d. h. Iets maken in een waterleiding, waardoor de gere gelde afloop van het water kan worden belemmerd: G. van der S., 33 j., veld- arbeider en J. van der W., 22 j., veldar-1 beider, beidèn te Eikerzee, bij verst., ieder tot f 3 b., s. 3 d. h.; L. de K., 25 j., M. de K., 34 j., en A. van der S., 20 j., allen landbouwers te Duivendijke, bij verst., ieder tot f 3 b., s. 3 d. h. In eene water leiding een vischtuig plaatsen: P. H. F., 27 j bij verst., tot f 3 b., s. 3 d. h. Overtreding van het Zeeuwsche Stroomenvisscherij- reglement: F. van D., 21 j., beurtschippers- knecht te Clinge, bij verst., tot eene b. van f 5 en f 1, s. 5 en 1 d. h. Overtreding van de-Motor- en Rijwiel wet: J. W. de L., 16 j., zonder beroep te Zonnemaire,. tot f 0,50 b., s. plaatsing in een tucht school voor één week: W. B., 16 j., ar beider te Z.zee, tot f 0,50 b., s. plaatsing in een tuchtschool ,voor 1 w.; E. J. S., 17 j., kantoorbediende te Z.zee, tot f 2 b., s. plaatsing in een tuchtschool voor 1 w.; C. F., 48 j., landbouwer te Nieuwer- kerk, bij verst., tot f 3 b., s. 1 d. h.; P. den H., 28 j;,~ handelaar te Z.zee, tot f 10 bl., s. -5 d. h.; G. C. A., 18 j., zonder beroep te Z.zee, tot f 2 b., s. 1 d. h.; P. E. R., 33 j., koopman te Z.zee, tot f 0,50 b., s. 1 d. h.; J. S., 44 j., metselaar te Rotterdam, bij verst., tot f3 b., s. 3 d. h.; M.a G., huisvrouw van J. S., 40 j., zonder beroep te Rotterdam, bij verst., tot f 3 b., s. 1 d. h.; L. H., 60 j., metse laar te Rotterdam, bij verst, tot f 3 b., s. 1 d. h.; J. van der M., 20 j., koopman te Oosterland, tot f 2 b., s. 1 d. h.; J. D., 25 j., arbeider te Oosterland, bij verst, tot f 2 b., s. 2 d. h.; J. X, 23 j., schoen maker te Z.zee, tot f2 b., s. 1 d. h.; J. T., 24 j., etailleur te Z.zee, bij verst., tot f 2 b., s. 1 d. h.; M. D. de G., 21 j., handelsreiziger te Goes, bij verst., tot f 6 b., s. 3 d. h.; J. G. van der K., 27 j., handelsreiziger te Vlaardingen, bij ver stek, tot f 3 b., s. 1 d. h.; C. van R., 19 j., handelsreiziger te Vlaardingen, bij verst., tot f 3 b., s. 1 d. h.; M. J. van der W., 24 j., lijnwerker te Z.zee, tot f 2 b., d. 2d. h.; J. M. van 't N., 19 j., arbeider te Oosterland, bij verst., tot f 0,50 b., s. 1 d. h.; P.a E. S., 19 j., zon der beroep, te Dreischor, bij verst,, tot 'f 1 b.,rS£ 1 ~d. ,h.v.W. van den H., 23 j. molenahr te Br.'Jiaven, tot f 1 b., s. 1 d. h.; J. van D., 20 j., arbeider te Z.zee, bij verst., tot f 2 b., s. 2 d. h.; N. J. van den B., 52 j., landbouwer te Dreischor, bij verst., tot f 3 b., s. 1 d. h.; L. J. K., 33 j., landbouwer te Dreischor, bij verst., tot f 3 b1., s. 1 d. h.; J. M. J. van der L., 25 j., landbouwer te Dreischor, bij verst., tot f 3 b, s. 1 d. h.; J. S., 32 j., arbeider te Duivendijke, bij verst., tot f 1 b, s. 2 d. h.; M. K., 37 j., land' bouwer te Nieuwerkerk, bij verst., lot f 2 b, st 1 d. h.; L. C. H., 23 j., land bouwer te Ellemeet, bij verst., tot f 3 b., s. 1 d. h.; J. A. K. van O., 20 j„ brievenbesteller te Nieuwerkerk, tot f 10 b., s. 1 ,d. h.; L. van der L., 24 j., ar-j beider te Kerkwerve, bij verst., tot f 2 b., s. 2 ,d. h.; L. B., 27 j., landbouwers- knecht te Serooskerke, bij verst., tot f 1 b., s. 2 d. h. Overtreding als boven en door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd, een valschen naam opgeven: C. K., 18 j., tuinier te Melissant, bij ver stek, tot f 3 b., s. 3 d. h., en tot f 15» b., s. 15f d. h. Overtreding van de Vis- scherijwet: S. H., 36 j., arbeider te Re- nesse; M. D. K., 24 j., arbeider te Re- nesse en J. K., 21 j., arbeider te Noord- welle, bij verst., ieder tot f 3 b., s. 3 d. h.; J. C. den B., 21 j., veldarbeider er{ C veldarbeider, beiden te Elle meet, bij verst., ieder tot f 3 b., s. 3 d. h.; J. den B., 16 j., arbeider te Elle meet, tot f 2 b., s. plaatsing in een tucht* school voor 1 iw.; C. van S., 52 j., scheeps timmermansknecht te Z.zee, bij verst., tot f 5 b., s. 5 d. h.; J. K., 21 j., arbeider te Z.zee, bij verst., tot f 3 b., s. 3 d. h.; C. L. K., 24 j., landbouwersknecht te Ellemeet, bij verst., tot f 3 b., s. 3 d. h.; M. M., 25 j., M. de M., 20 j., en J. van 't H., 47 j., allen arbeiders te Br.'haven, bij verst., no. 1 en 2 ieder tot f 2 b., sl 2 d. h., no. 3 tot f 3 b., s. 2 d. h.; G. M. V., 17 j., arbeider te Z.zee, tot f 2 b., s. plaatsing in een tucht school voor 1 w.; P. S., 17 j., slager te Noordgouwe, tot f 2 b., s. plaatsing in een tuchtschool voor 1 w.; M. P. R., 33 j., visscher te Z.zee, bij verst., tot f 5 b., s. 5 d. h.; P. S., 63 j., visscher te Z.zee, bij verst., tot f 5 b., s. 1 d, h.; M. P. R., 32 j. en J. S., 43 j., vis- schers te Z.zee, bij verst., ieder tot f 5 b., s. 5 d. h.; J. B., 52 j., J. F., 54 j. en P. de M., 46 j., arbeiders te Brou wershaven, bij verst., ieder tot f 3 b., 3 d. h.; J. S., 57 j., arbeider te Z.zee, bij verst., tot f 3 b., s. 2 d. h.; L. H.1 van O., 17 j., arbeider te Kerkwerve, tot f 2 b., s. plaatsing in een tucht school voor 1 w.; A. B., 32 j., arbeider te Kerkwerve, W. M., 27 j., arbeider te Duivendijke, bij verst., ieder tot f 3 b.. s. 3 d. h.; K. V., 66 j. en W. H., 30 j., arbeiders te Renesse, bij verst., no. 1 tot f 2 b., s. 2 d. h. en not 2 tot f 0,50 b, s. 1 d. h. KERKNIEUWS. SCHUDDEBEURS. Op het prachtige ter u.rein naast „Mon Plaisir", daartoe welwil- te Z.zee', s lend afgestaan door mevrouw de weduwe i Schuurbeqe Boeije, hield de Ring van Chr. Jongel. Ver. op ons eiland Zaterdag h,aar eerste openluchtsamenkomst. Hoewel het weder aanvankelijk niet uit lokte, helderde het later op, waardoor ook meer belangstellenden opkwamen. Ds. Poort van Eikerzee sprak 't ope ningswoord: Gedenk aan Uwen Schepper in de dagen uwer Jongelingschap. Door de plotselinge verhindering van ds. Beunink van 's Heerenhoek, sprak ds. Van Meer van Noordgouwe over het onderwerp „Moeder". Spr. ging na welk een groote beteeke nis de moeder heeft in het leven van ieder mensch, moeder bij de wieg van haar kind, bij de voorbereiding tot intrede in het leven en ook als we onze moeder hebben verlaten. Na de pauze sprak de heer de Korte van Bruinisse over: „Niet Schamen". Ds. Manz van Wolfaartsdijk sprak over landbouwersknecht te Serooskerke, „Hoe word ik rijk?" Vr. Uil van Z.zee had tot onderwerp: „De jonge man en z'n lectuur. Spr. zette de beteekenis van de lectuur voor het leven uiteen. Het is als treedt een geest, een goede of een kwade ons tegen en we moeten wel voorzichtig zijn. We heb ben te waken bij de keuze van onze lectuur, die ons in allerlei vorm wordt geboden. Waardoor we ons hebben laten leiden, de leiding van Jezus bepaalt ook de keuze van onze lectuur; doe niets tegen het geweten; de Chr. Jongel. Ver. doet hierin door haar bibliotheken en voorlichting ook nuttig werk. De laatste spreker, vr. Kristelijn van Ellemeet, besprak het „ideaal van de Chr. Jongeling". Spr. besprak achtereenvolgens het ideaal, het ideaal van een jong mensch en het ideaal van een Christen Jongeling. Ds. Poort sprak een slotwoord, dankte hén, die het terrein hadden afgestaan en vooral de zangvereenigingen van Bruinisse Nieuwerkerk, Oosterland, Zierikzee en Zonnemaire, die onder de voortreffelijke leiding van den heer Van den Doel veel tot welslagen hadden medegewerkt door de verschillende sprekers met koorgezang af te wisselen. Hij riep hen een .tot weer ziens toe. Ten slotte wekte hij alle jon gelingen op zich aan te sluiten bij de Chr. Jongelingsver., of ze op plaatsen waar ze ontbreken op te richten. POST EN TELEGRAPHIE. ZIERIKZEE. Aangesloten aan 't Rijks- locaaltelefoonnet onder no. 164, J. Kwaak Varremarkt. TAN HEINDE EN VER, Te Londen is Lord Milford Haven, (Prins Lodewyk van Battenberg) overle den. Hem werd de eeretitel verleend van admiraal der Engelsche vloot, toen hij in 1919 ontslag nam als zoodanig. Bij de te Ostende gehouden vliog- demonstraties is een vliegtuig in zee gestort. De bestuurder kwam daarby om. De Beiersche minister-President van Kahr is afgetreden. Het aantal onderzeeërs der spaan- scho marine wordt van 10 op 28 gebracht ook de marine vliegdienst zal aanzien lek worden uitgebreid. In het Noorden van Frankryk is een algemeene staking uitgebroken. Zondagnacht woedde boven Lon den een hevig onweer, gevolgd door een storm. Vooral aan de Zuidkust van Engeland is veel stormschade aan gericht. President Harding stuurt binnen kort generaal Pershing naar Europa, als brenger van een medaille van het Congres, die zal worden gelegd op het graf van den onbekenden soldaat onder den Triomfboog te Parys, en van een dergelijke medaille voor het graf van den onbekenden soldaat in de Abdy van Westminster. Tydens de mis van zeven uur is het dak van de kerk te Koekelberg by Brussel grootendeels ingestort. Twee vrouwen werden gedood en verscheidene andere personen gewond. Sedert Juli 1919 heeft het Britsche departement van Oorlog meer dan zeven millioen oorlogsmedailles uitgereikt. De Deensche staatsspoorwegen hebben in opdracht van de regeering het plan uitgewerkt voor aanleg van een spoorwegbrug over de Kleine Belt, dat tot in onderdeelen is uitgewerkt en in de a.s. Rijksdag, welke in October bijeenkomt, zal worden voorgelegd. Op een Britsche werf wordt op het oogenblik het passagiersschip „Maje stic" voltooid, dat het grootste ter we reld zal zijn. Het zal 4000 passagiers kunnen vervoeren. Op de 3egre (Spanje) is een boot omgeslagen. Men heefc reeds 31 lijken uit den stroom opgevischt, doch er worden nog tal van personen vermist. De Badensche politie is er in ge slaagd de namen van de moordenaars van Erzberger vast te stellen. Het zijn de koopman Heinrich Schulz en de student Heinrich Tillessen. Zoowel uit Roemenië als Oost- Galicië komen berichten over het samentrekken van sterke Russische troepenmachten aan de Roemeen sche grens. De Amerikaansche regeeriog bezig met het ontwerpen van een nieuw verdrag met de geallieerden, waarin de belangen van de Vereenigde Staten in de mandaat-gebieden zullen worden ge waarborgd. Uit New York wordt gemeld, dat door het instorten van een brug te Chester in den 6taat Pennsylvanië, 24 menschen zyn verdronken en vijf ge kwetst. De brug lag in het centrum van de stad. De oorzaak der ramp is het roesten van de ijzeren binten. In de buurt van Charleroi heeft de storm tot een eigenaardig droevig voorval geleid. De storm had het dak van een huis gerukt en twee buren, die het huis bewoonden, kwamen naar buiten in de meening dat er inbrekers aan den gang waren. De een zag den ander dan ook voor een dief aan en heeft hem met een revolverschot gedood. Aan de kolenbeurs te Sheffield zyn de steenkolen verleden week ge daald met 6 sh. de ton, waardoor zij op een pry's zijn gekomen die beneden dien van 1914 is en ongeveer het vijfde bedraagt van den prijs van een jaar geleden, zegt de Daily Chronicle. Waarom, zoo zou men willen vragpn, blijven de kolen in ons land toch zoo duur De schade, aangericht op het Ital. eiland Sardinië door den daar gewoed hebbenden orkaan, wordt op ettelijke mil- lioenen lire geschat. In de nabijheid van Melilla (Spaansch Marokko) is het tot hevige gevechten met de Mooren gekomen. Na een hevig gevecht zijn de Rifbewoners in wanorde gevlucht. Miss Sylvia Pankhurst is uit de communistische partij gezet. Het Belgische koningspaar is dezer dagen te Algiers aangekomen. Een Parijsche dame heeft op weg naar huis een kistje, bevattende juweelen voor een waarde van een millioen francs in een huurauto laten staan. De chauffeur verklaarde, na haar nog een heer ver voerd te hebben. Vermoedelijk heeft deze het kistje medegenomen. De sovjetregeéring heeft aan al haar buitenlandsche vertegenwoordigers de op sporing verzocht van den oud-commissa ris der bank van leening te Petrograd Nicolaas Glivinsky, die voortvluchtig is met het kostbare met diamanten en pa rels bezette diadeem van graaf Tsjere- metieff. Op de spoorlijn Godesberg-Remagen is een Amerikaansche automobiel met zes inzittenden in botsing gekomen met den sneltrein Dortmundt-Frankfort. De auto werd geheel verbrijzeld en de zes inzit tenden op slag gedood. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Ongeluk met de stoomtram. Tus- schen Santpoort en Beverwijk is .een rij tuig, waarin 6 personen zaten, door de stoomtram aangereden en geheel ver brijzeld. Noch de inzittenden, noch het paard bekwamen noemenswaardig letsel. Stoomboot gezonken. Door donderbui en stormweer overvallen, is op een half uur afstand ten Oosten van Lemsterha-», ven op de Zuiderzee gezonken de stoom-, boot „Stad Zutphen, op reis van Zut- phen naar Sneek met stukgoederen. De opvarenden zijn door Lemster visschers gered. De stoomboot is niet, de lading wel verzekerd.. Doodgevallen. De 28-jarige electricien J. E., uit Wormerveer, is Zaterdagavond bij de herstelling van de geleiding van het electrisch licht te Marken-Binnen door den stroom gegrepen en uit een paal ge vallen. Hij was op slag dood. Hij laat een vrouw met 3 kinderen achter. Michieltjes in den dop. Vrijdagavond haalde de politie een 3-tal 12-jarige jon gens van af het kruis der in aanbouw zijnde R.-K. Kerk aan de Brinklaan te Bussum. Die jongens zagen er geen be zwaar in op het 53. Meter boven den grond bevindende kruis eenige grimas sen uit te voeren. Een curieus schot. De landbouwer H. Schuiling te Eext (Dr.) was dezer dagen op patrijzenjacht. Hij schoot op patrij zen, doch raakte een koe, twee paarden en zijn knecht, die op 't veld werkte, op den koop toe in zijn zitvlak, zoodat deze geneeskundige hulp moest inroepen. Ziuare brand. Maandagmiddag 2 uur is een zware brand uitgebroken in de steenfabriek van de firma Gebr. J. en G. de Koning, bij. de Haagsche Schouw, onder Oegstgeest. De brandweer van Oegstgeest was vrij spoedig ter plaatse en taste het vuur, dat door .den krach- tigen wind* sterk werd aangewakkerd, flink aan. Aanvankelijk liet het zich aan zien, dat de geheele fabriek een proof van de vlammen zou worden. Eerst toen omstreeks 5 uur, onder donderend ge raas, een groot deel van het dak wad ingestort, bleek, dat de brandweer het vuur meester was en een deel van de fabriek behouden kon blijven. De scha de wordt op f 75000 a f 100.000 geraamd. Omstreeks 1100.000 steenen, welke in een oven lagen, zijn door het water waar deloos geworden. Ook een groote hoe veelheid turf is verbrand. Een krasse oude. Dat in dezen tijd van fietsen, motorrijwielen, auto's... er toch nog wel gewandeld wordt, blijkt wel hieruit, dat een krasse grijsaard van 81 jaar, de heer M? van Souburg Donder dag wandelde eerst naar Middelburg, met den trein ging naar 's Heer-Arendskerke en de „wereld" daar, eenige uren loo- pende, goed bekeek, daarna, even uitge rust, te voet kwam geloopen van 's Heër Arendskerke naar Souburg, een wandel tochtje van ongeveer 6 uur. Om 6 uur 's avonds was de 81-jarige wandelaar weer thuis. „Niet moe?" werd gevraagd den volgenden dag. „O neen!" was het antwoord, „als je weer geslapen hebt, dan ben je weer uitgerust" en na dit zeg gen ging de krasse wandelaar van 81 jaar weer aan zijn liefhebberijwerk in den tuin. Moordaanslag. Te St.-Maartensbrug (N.- H.) heeft een afschuwelijke moordaan slag plaats gehad. De 20-jarige Trijntje Blauwboer had omgang mét een jonge ling, welke omgang de jalousie van den knecht opwekte. Het meisje was met haar vrijer den geheelen nacht naar de ker mis geweest en deed daarom overdag een slaapje. Terwijl zij alleen thuis was (haar verwanten waren naar de kermis) kwam plotseling bij den knecht het denkbeeld op het meisje te vermoorden. Hij bracht het meisje 3 slagen met een bijl toé, zoo dat de hersenen naar buiten kwamen. Na zijn daad trachtte hij nog niet te noemeni handelingen met haar fe plegen. Toen hij tot bezinning kwam, wilde hij zich op hangen, doch op het laatste^ oogenblik ontbrak hem daartoe de moed. Hij fietste naar Alkmaar, gaf zich bij de politie aan en deed een omstandig verhaal van het gebeurde. Vervolgens werd hij in het Huis van Bewaring opgesloten. Het meisje is naar het St.-Elisabethsgesticht te Alk maar vervoerd; haar toestand geeft weinig hoop op herstel. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 13 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 203 paarden, 7 veulens, 2142 magere runderen, 689 vette runderen, 182 vette kalveren, 438 nuch tere kalveren, 892 graskalveren, 99 scha pen of lammeren, 407 biggen, 7 bokken of geiten, 83 overloopers. Prijzen per i/o K.G.: koeien 55-75-87i/2, ossen 65- 75"—85, stieren 50—55—65, kalveren f 0,65 f 0,90—f 1,15. Prijzen per stuk van ma ger vee: melkkoeien f 350—f 700, kalf- koeien f 425f 675, stieren f 300-f 650, pinken f 150—f 275, graskalveren f 65 f 180, vaarzen f 200—f 375, paarden f 3 f 600, biggen f 1—f 20, slachtpaarden f 150—f 250, biggen per week f 2—f 2,50, hitten f 200— f 350, overloopers f 30- f 50, fok nuchtere kalveren f 30—f 45, slacht nuchtere kalveren f 18—f 25. - N. V. Rotterd. Consumptieveiling. Eieren. Aanvoer 135.000 stuks. Kip; f 13 f 15,50, kleine f 10f 11, eend- f 12,72 f 13,50 per 100 stuks. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer ca. 6000 H.L. groote en kleine. Handel zeer traag. Er hadden eenige omzetten plaats in groote f 5,40 en in kleine a f 4,80 per j 60 K.G. Coöperatieve Telling Zierikzee. Veiling van 9 September. Aardappelen: blauwe Eigenheimers 9, dito witte dito 71/28V2» snijboonen 60, dubbele stokprincessen 55—63, augurken 15—35,-tomaten 15—20, uien 6 ck per kilo, roodekool 18 ct. per stuk. Appelen: Peasgood Nonsuch 15-18, Keizer Alexan der 13—18, Oranje reinet 20, Jack Lebel 15—25, Signe Tillish 18—26, Oranje zoet 14, Bloemzoet 17—22, Tuinzoet 10—15, Landsberger reinet 9—13, Adams Per- main 7—12, diverse zoete val 8—10, dito zure dito 3—10 ct. per kilo. Peren: Con- seiller de la Cour, 2e soort 13, Margeu- ritte Marrillat, 2e soort 15—18, Duchesse William 16—18, Blanke Jutten 18- 19, Beurré de Merode 18-20, dito d'Aman-i lis 24—30, dito d'Esperen 25—30, Louise Bonne d'Avranches, 2e soort 26—30, Fop- pepeer 14—15, diverse stoofperen 12—15, dito valperen 7—10 ct. per kilo. Instituut te De Bildt, naar waarnomingen verricht in den morgen van 14 Sept. Verwaoht tot den avor.d van 15 Sept.: aanvankelijk matige westelijke wind, later krimpend en tijdelijk afnemend, aanvankelijk gedeeltelijk, later zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk met regen, des ochtends iets koeler. ADVERTENTIËN. 15 September a.s. hqiopt onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Wed. J. KAAN, geb. De Jonge, haren 75sten Verjaardag te herdenkèn. Zierikzee, 15 September 1921. Uit aller naam, F. MAIJS. Voor velen is het leven moeilyk; de strijd om het bestaan zwaar. Daar zyn er, die aldoor op hunne zenuwen leven; het veel te druk hebben; hun lichamelijk kapitaaj ver teer en. ''-y5s Dat is niet onschuldig. Daarvan k^n een lydend leven het gevolg zyn.Zorg daarom dót' gij in 'tijds er bij zijt. T De Sanguinose is uw middel de Sanguinose uit geneeskrachtige kruiden getrokken: Zij versterkt het bloed, vermeerdert de eetlust, bevordert eene algemeene levens opgewektheid. Denkt er aan: SANGUINOSE! By alle Apothekers en voorname Drogisten. Prijs per flesch f2.,.6 11. flT,— 12 11. f21.— WACHT U VOOR NAMAAK. Do Riomorstraat 2e, 4, Don Haag. BERICHT. Tijd van Hoogwater en van Laagwater Over de maand September. Hoogwater: Laagwater: D. 15 v.m. 1,37 n.n: V. 16 17 18 M. 19 D. 20 W. 21 2,16 2,54 3,28 4,01 4,32 4,59 1 ,52 v.m, 2,27 3,01 3.35 4,08 4.36 5,07 7,13n.r 7,45 8.14 8,40 9,11 9,39 10,12 7,36 8,04 8,33 9,06 9,39 10,12 10,43 Tijd van H.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 TELEGRAFISCH WEERBERICHT, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Ondergeteekende geeft hiermede kennis, dat de van af heden weder wordt voort gezet. Aanbevelend, Firma TIMMERMAN Co. 's Heer Arendslop, Bekendmaking De BURGEMEESTER van Dreisóhor maakt bekend, dat de wordt gehouden 's Woendags van half September tot half December a.s. Dreischor, 12 September 1921. De Burgemeester voornoemd, VAN NAHUYS. zal, op ZATERDAG 17 SEPTEMBER, to HAAMSTEDE een UITVOERING geren onder leiding van den Hoor Directeur JAN DE BRUIJNE Lz., om 7 uur (O.T.) precies. Entrée Trf). De LANDB.-VER. ,0. V." W te Noordwelle zal trachten aan beateden, op ZATERDAG 17 SKl'T des voorin. 11 uur, te Noordwelle: De levering van 9000 K.G. Super 14 to leveren onder A.H.V. vóór of op 10 Oct., franco op wagen Schelphoek. Biljetten in te zenden tot .dien datum. J. M. BEIJE, Noordwelle. te B U R G H te 10 ure (zomertyd), te RENESSE te 2 ure (zomertyd), van eene belangrijke partU alsVlotdeelen, Slypdeelen, Brugdeelen, BattiDgs, Ribben, Latten, enz. Notaris VAN NOUHUY8. op ZATERDAG 17 SEPTEMBER te OOSTERLAND te 10 ure (zomertyd), te BRUINISSE te 2 ure (zomertijd). Van eene belangrijke partij als: Vlotdeelen, Slypdeelen, Brugdeelen, Battings, Ribben, Latten enz. Notaris VAN NOUHUIJS. b\j C. J. HANSE, Roode Dorp, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 2