Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL behoorende by de van Yrydag 2 Sept. 1921, no. 10668. BUITENLAND. Een Canadeesch schip ^vergaan. Vier schepen zijn uitgevaren om den Stillen Oceaan over een groote uitge strektheid af te zoeken naar d'e over levenden van een Canadfeesche vracht- Moot, welke sedert Donderdag j.l. op ge heimzinnige wijze is verdwenen. Drijfhout en gebroken masten wijzen de plaats aan, waar dè „Canadian Impor ter" is vergaan. Volgens berichten, welke de Marine-Exchange heeft ontvangen van de schepen, die ter hulp zijn gesneld, is het schip 300 mijlen ten Westen van Eure ka gezonken. Het schip was oud en niet zeer zeewaardig. Donderdag j.l. werd op die plaats door het Canadeesche s.s. „Cor dova" in een hopeloozen toestand aange troffen, doch de gezagvoerder sloeg de door dit schip aangeboden hulp af. Bij de ramp zijn, naar men vreest, 40 menschen omgekomen. Diefstal in de gevangenis. De bekende Sing-Sing-gevangenis de strafgevangenis van den staat New- York is nu al voor de derde maal bestolen doorgevangenen. Het per soneel van den directeur bestaat n.l. niet uit gewone burgers, maar wordt gerecruteerd uit gevangenen, die zich goed gedragen en zich weer eenig ver trouwen hebben weten te verwerven. Dit systeem heeft misschien voordeelen, doch ook enkele zeer tastbare bezwaren, Zoo schijnen thans in Sing-Sing met de boekhouding van den directeur een aantal wegens vervalsching van de boeken veroordeelde kantoorbedienden te zyn belast geweest. Zy maakten van de gelegenheid en van het hun geschon ken vertrouwen gebruik en vervaar digden chèques met de nagebootste handteekening van den directeur. Zij wisten die chèques door medeplichtigen buiten de gevangenis geïncasseerd te krijgen. De gevangenis-administratie voor 50,000 dollar opgelicht, maar de daders zijn bekend en zitten thans in de cel en niet langer op de stoelen der vertrouwde klerken. Onaangename populariteit. Bioscoop-artisten schynen, na de bok sers van het wereldkampioentype, wel de populairste menschen ter wereld te zijn. Dezer dagen arriveerden te New; York Mary Pickford, Charlie Chaplin en Douglas Fairbanks om de eerste opvoe ring bij te wonen van een nieuwe film „de drie musketiers", naar den roman van den ouden Dumas. Zij werden bij aankomst voor het bioscoopgebouw ont vangen door een wild-enthousiaste me- nigtewelke hen omringde en byna fijndrukte. Het enthousiasme bleek van uiterst onkieschen aard te zyn. Duizenden mannen poogden Mary Pickford te kus sen, terwijl weer tal van anderen tracht ten, Fairbanks en Chaplin de kleeren van het lijf te rukken en een lapje te bemachtigen als souvenir. Er moesten twintig politie-agenten aan te pas komen om voor de drie film-artisten ruimbaan te maken. Eenmaal binnen, kreeg het drietal een grootsche ovatie. De hongersnood in Rusland. Majoor Blake, een medewerker der Daily Neivs, is van Londen over Parijs, Praag en Warschau Daar de Russische grens bij Baranowitsj gevlogen en heeft daar de ellende der Russische vluchte lingen gezien. Hij had ook gelegenheid een eindweegs de grens over te gaan Rusland in, en vertelt eenige aangrij pende staaltjes van de ellende, die hij aanschouwde. Er is een voortdurende stroom van vluchtelingen naar de Poolsche grens, deelt hy mede, maar aangezien alleen degenen, die geen onderdak hebben, Rusland mogen verlaten, verbranden tal van boeren hun huis en huisraad, om maar als dakloozen het land te mogen verlaten. Baranowitsj is het middelpunt waar die ellendigen, uitgeput en in lompen aankomen. Hun toestand is afschuwelijk. Zy zyn vol ongedierte en huidziekten en de vliegen overdek ken hun lichamen. Nooit heeft men zulke toestanden gezien. Er zijn hutten gemaakt van takken, waarin zij opeen liggen. „Ik bezocht er een, vertelt Blake, en de stank, die my tegensloeg, deed my terug deinzen, zwermen vliegen kwamen uit die ellendige ruimte. Volwassenen i en kinderen lagen naakt of in lompen j dooreensommigen meer geraamten dan menschelijke wezens." „Ik bezocht Pinsk, een der belang rijkste plaatsen van Wit Rusland; ook daar is de toestand erbarmelijk. Niet alleen dat men er honger lydt, doch in de langdurige oorlogen tusschen Duitschers en Russen, later tusschen Polen en bolsjewieken is er schier alles verwoest. Om de ellende nog te vergrooten werden onlangs nog 10.000 j menschen van onderdak beroofd door j een geweldigen brand; de puinhoopen smeulden er nog toen ik er kwam. Van den top van den kathedraal bekeken, J scheen de geheele stad één groot kerk- j hof. De menschen in de naburige districten sterven als vliegen en als niet spoedig hulp komt, zal alles daar uit sterven. Van Pinsk tot Wilna en van Pinsk zuidelijk tot de Dnjeper worden de oude Russische en Duitsche loop graven thans bewoond door stervende boeren. De ellende daar en in de vervallen loopgraven-hutten is afschu welijk. Ik zag oude mannen een soep van gras en water met wat verrotte aardappelen als voedsel bereiden. Klee ding hebben die menschen niet meer als straks de winter komt, zullen zij allen dood-vriezen". Dè opstand in Britsch-Indië. In een overzicht van den toestand in Malabar zegt de regeering van Madras, dat de spoorweg naar Calicut voorloopig hersteld is, maar dat het centrum van het district, op één gebied na, Diet onder bedwang is. In alle door den opstand bezochte gebieden zijn de regeerings-gebouwen geplunderd vernield en de verbindingen belet. Europeanen en Hindoe-vluchtelingen van alle klassen zyn thans by een gebracht te Calicut. Er loopen ongecontroleerde geruchten betreffende tal van moorden onder de burgelyke Hindoe-bevolking. Een „zaken-koningin". Koningin Marie van Roemeniëdie thans in Frankrijk vertoeft, heeft volgens den Paryschen correspondent van de Daily Mail den naam gekregen van de zaken-koningin". Sedert het sluiten van den wapenstilstand heeft zij er voor geijverdhet Roemeensche crediet en de industrie van haar land op te heffen en heeft zy hare belangstelling getoond voor eiken tak van den handel van Roemenië. Tydens haar verblijf in Frankrijk heeft zij verschillende ingenieurs en fabrieks eigenaars gesproken, met wie zij het herstel van de industrie van haar land besprak. En deze geboren zakenmen- schen zeggen in haar hun evenkDie te hebben gevonden. Een brutale inbraak. Om half negen werd op 't plein van .Juliana" aangetreden om den lichtstoet te vormen. Aan het hoofd van den stoet gingen' „De Lofstem" en daarna „Kunst en Eer", gevolgd door een drom deelne mers, welke voorzien waren van een brandende lampion. Achtereenvolgens werd gemarcheerd door Nobelstraat, Wa termolen, Verrenieuwstraat, Melkmarkt, Mol, Havenplein, Appelmarkt, Poststraat, Manhuisstraat, Pieterseliestraat, Breestr., Hoofdpoortstraat, Nieuwe Haven, Oude Haven en Havenplein, waar de stoet werd feest. De leerlingen werden ruimschoots getracteerd op de traditioneele choco lade en krentenbroodjes. In den loop van den dag werden volksspelen en wedstrij den gehouden, zooals ringsteken op de fiets, wedloop met hindernissen en ring rijderij te paard. Alles opgeluisterd door muziek. Des namiddags inwijding door den burgemeester als voorzitter van het feestcomité en aanvaarding van een ge- schenk, n.l. een fraaie, zeer doelmatige muziektent van de ingezetenen aan haar muziekgezelschap „Kunst na den Arbeid". ontbonden. Een lichtstoet vormt voor oud j 's Avonds op de nieuwe tent een weige en jong steeds een groote attractie en slaagd concert. verhoogde ook nu de feestvreugde, waar- STAVENISSE. Toen Woensdagavond toe de opwekkende toonen van „Kunsten een k|)echt van den heer Q een Eer" n.et we.n.g b.jdroegen. stjer wjlde ,aten uitst schijnt het De openluchtbioscoop slaagde u.tste- d|er s va„ hrokken te zijn. Het kend. Door honderden werden de film- Naar uit Chicago aan de Parjjsche editie van de Chicago Tribune wordt I gemeld, is daar Zondagavond jl. een brutale inbraak gepleegd in een safe- inrichting in den z.g. Vrijmetselaars- tempel. Vier mannen drongen het ge- I bouw binnen, bonden de beide wakers en braken zeventien boxes open, waar uit zy een enorm bedrag, dat op 250000 500,000 dollars wordt geschat, ont- vreemdden. Een half uur later wist een der wakers I zich los te werken. Hy dacht, dat de dieven zich nog in de kluis bevonden en vuurde eenige schoten af langs de I trap, die naar de kluis leidt. Een talrijke politiemacht verscheen ten tooneele doch het bleek, dat de dieven zich reeds uit de voeten hadden gemaakt. Treinbandieten in den Balkan. Dezer dagen is de expresstrein Boe karestBoedapest in het open veld door een bende bandieten tot stilstand ge bracht, die den trein tusschen Kronstadt en Schaffburg waren binnen gekomen. De bandieten chloroformiseerden de reizigers in de slaapwagens, en maakten zich van al hun kostbaarheden meester. Zij namen zelf een stel in goud gevatte tanden van een Amerikaanschen conBU- lairen ambtenaar, die zich in den trein bevond, mede. Zy konden ongehinderd met den buit ontkomen. Uit Stad en Provincie. Vervolg feestviering op 31 Aug. ZIERIKZEE. Na den vliegerwedstrijd1 vroeg het marionetten-theater van den heer John Prent de aandacht. De eerste voorstelling in de Beurs kon niet door gaan, terwijl de tfweede, die des namid dags ter hoogte van de muziektent op' het Havenpark werd gehouden, maar matig voldeed. Het publiek, dat heel veel belangstelling toonde voor „Asschepoet ster", scheen teleurgesteld. Deze soort vertooningen zouden in een gebouw of zaal wellicht beter tot hun recht komen. Op de muziektent had inmiddels „De Lofstem" plaats genomen, die eenige aar dige zangnummers ten beste gaf. De volksspelen, die van dfie uur tot ongeveer zes uur werden gehouden vergoedden veel, wat het marionet tentheater te weinig bood. Vóór deze echter aanvingen, bracht „Kunst en Eer" een serenade aan de heeren J. v. d. Kreke en M, Kloote, welke beide van H. M. een ridderorde ontvingen. Voorafgegaan door „Kunst en Eer" trokken de deelnemers en een aantal nieuwsgierigen van het plein van „Juliana" naar het Havenplein, waaromheen (een groote menigte zich had gegroepeerd om niets van dit glans nummer te bussen. Het programma be vatte o. a. wedloop met hindernissen, masitklimmen, touwtrekken, wedstrijd op Vliegende Hollanders, blokjes rapen, rui terkamp, hardloopen (100 M.), koekhap pen, paalstooten, boegsprietloopen, ton netjes kruien, blaastrappen en duurloop (600 M.) Publiek en deelnemers hebben volop genoten van deze wedstrijden, die naar wensch slaagden. De prijswinners ontvin gen fraaie souvenirs. Tijdens de pauze verscheen boven de stad een tweedekker, die een aantal recla- raebiljetten voor de vliegdemonstraties uitwierp. Daar het bijna windstil was, bleven de kleurige biljetten een tijdlang dwarrelen totdat zij den grond bereikten, waar grijpende handen genoeg waren om een present uit de lucht te ontvangen. Het was voor de jeugd een oogenblik van onschuldige vreugde. vertooningen, die van af de sociëteit „Concordia" gegeven werden, bijgewoond. Hoewel het feest van minderen omvang was dan dat van 't vorig jaar, kunnen we niet anders zeggen, dan dat dit uitnemend is geslaagd en met opgewekt- j heid is gevierd, 't Bestuur der „Oranje- vereeniging" mag een woord van dank voor de regeling van het feest niet ont houden worden. Versieringen van huizen of straten hebben we niet bespeurd, maar wel is er druk gevlagd. In de. plaats van het maandblad li'-t Waterscfia/j, waarvan de inhoud niet bevredigde, zal voor,taan aan de leden van den Zeeuwschen Polder- en Waterschaps- bond Waterschapsbelan'gen worden toege zonden, in welk blad een aparte rubriek „Zeeland" komt en bondsberichten zullen worden opgenomen, terwijl de leden van de vragenbus zullen kunnen gebruik ma ken. Omstreeks 11 uur Maandagavond werd er brand ontdekt in de kajuit van de stoomboot „De Stad Zierikzee", kapt. J. A. de Hooge, liggende aan de Ooster kade te Rotterdam. Het vuur, dat zich aan den zolder en de wanden van de kajuit meedeelde, is door het' personeel van de stoomboot* gebluscht. BURGH. Begunstigd door prachtig zomerweder en gesteund door milde giften, zoowel van ingezetenen als niet- jgezetenen, vierde Burgh Woensdagj.l. zijn KoniDginnefeest. Na dagen van voorbereiding, waaraan jong en oud meehielp, vertoonde de gemeente door een viertal' eerepoorten, tal van particu liere versieringen en vlaggen, zich reeds in den vroegen morgen in feestdosch. Door ds. Boogaard werd 's morgens in de Herv. Kerk een gevoelvolle feestrede gehouden. Daarna toog men Daar de school, waar, na de openingsrede door den edelachtb. heer burgemeester, de kinderen ruimschoots onthaald werden, terwyl de heer Ockhuysen door zijne goocheltoeren en de heer v. d. Zwalm door zijne bioscoopvoorstelling de klei nen eenige aangename oogenblikken bezorgden. Vooral de rondgang door het dorp der schooljeugdversierd met veelkleurige mutsen, petten, kran sen, parasols en vaandels, maakte in het heldere zonnetje een prachtigen indruk. De middag- en avonduren wer den gevuld door muziek en zang, resp. van de harmonie „Witte van Haamstede" en de zangvereenigiDg „Nu met Hope", een openluchtvoorstelling van den heer Ockhuysen met zijn helpers, verschil lende volksspelen en de openlucht- bioscoopvoorstelling van den heer v. d. Zwalm. De verlichting van de kom van het dorp door honderden oranjekleurige lampions en vetglaasjes tusschen de eigenaardige dorpsbeplanting met vrucht- boomen, bood eon prachtigen en gezelli- gen aanblik. Als eindnummer van het feest werd een schitterend vuurwerk ontstoken. Tot laat in den nacht heerschte een gulle feestvreugde. De feestcom missie heeft eer van haar werk gehad. Een woord van daDk mag zeker niet onthouden worden aan den heer J. v. d, Wall uit Rotterdam, tydelyk inwoner dezer gemeente, aan wiens initiatief en geldelijken steun het welslagen van dit feest voor een groot deel te danken i RENESSE. Naar wij uit goede bron vernemen, wordt wekelijks in deze ge meente door een slager bevroren vleesch ingevoerd. Daar is niets tegen, het is zelfs een te waardeeren en loffelijke daad, in dien het de bedoeling is, de ingezetenen van goed vleesch te voorzien, tegen luge ren prijs dam voor inlandsch versch rund- vleesch berekend wordt. Wordt evenwel door den slager bevroren vleesch per 1/2 K.G. (in Zierikzee, Rotterdam, Amster dam e. a. plaatsen betaalt men 671/2—75 ct.) voor f 1,25 verkocht, dus tegen den- zelfden prijs als inlandsch versch rund- vleesch, dan lijkt ons dat een ontoelaat bare handeling van den slager of liever een grove afzetterij, waar tegen ten sterk ste moet worden opgekomen. De koo- pers worden, naar verluidt, onwetend bevroren vleesch in de handen gestopt en moeten voor inlandsch vleesch beta len. Men zij (en dit is de bedoeling van dit schrijven), gewaarschuwd bij het be stellen van rundvleesch. Wil men bevro ren vleesch goed maar dan kan de prijs nooit gelijk, maar heel wat lager zijn, dan voor eenzelfde hoeveelheid in landsch versch rundvleesch. Zie boven! ELLEMEET. De verjaardag van H. M. de Koningin is hier feestelijk herdacht. In den voormiddag was het een school- wierp zich op den geleider W. W., met het noodlottig gevolg, dat deze kwetsuren kreeg en onder heelkundige behandeling moest worden gesteld. POORTVLIET. Openbare vergadering van den Raad der gemeente van Dinsdag 30 Augustus. Tegenwoordig 6 leden; af wezig de heer J. M. van Zorge. De voor zitter opent de vergadering. Alvorens de werkzaamheden een aanvang nemen, her denkt de voorzitter de as. verjaardag van H. M. de Koningin en spreekt daar bij eenige warme woorden. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingeko men stukken: een circulaire van Gedepu teerde Staten, waarin verzocht wordt de maximum-snelheid voor motorrijtuigen en motorrijwielen te verhoogen tot 20 K.M. per uur. Aangezien er in de kom dezer gemeente veel kromme straten zijn met hoeken van 90 graden en op deze hoeken de straat een breedte heeft va^ 4 a 5 jM.j meent de raad, dat uit een oogpunt van veiligheid het noodig wordt geacht de bestaande maximum-snelheid, n.l. 12 K.M. per uur, voor genoemde verkeersmidde len ongewijzigd te laten. De heer M. K. Krijger zou\ gaarne willen, dat op hel" rijden met motorrijtuigen en motorrij wielen meer toezicht werd gehouden. De voorzitter zal dit aan de politie opdra gen; een missive van Ged. Staten, waar in wordt gewezen op het bepaalde bij art. 9 van de woningwet, dat in elke ge meente op de naleving van de in art. 1 dier wet bedoelde voorschriften en van aridere wettelijke bepalingen nopens de volkshuisvesting toezicht wordt gehou den door een of meer daarvoor aange wezen ambtenaren, die hun dienst, 't zij in één gemeente, hetzij in onderscheidene gemeenten kunnen uitoefenen. Op voor stel van Jden voorzitter wordt besloten te trachten met -de gemeente Scherpenisse- overeen te komen tot het gemeenschap pelijk aanstellen van een ambtenaar, die met bedoeld toezicht belast wordt. Thans wordt voorloopig vastgesteld de gemeen terekening over het dienstjaar 1920 met een ontvangst van f43702,75 en uitgaaf van f41082,565, alzoo met een batig slot van f2620,185. Daarna wordt aangeboden de gemeente-begrooting voor 't dienst jaar 1922, welke begrooting ter fine van onderzoek wordt gesteld in handen eener commissie. Voorts wordt besloten een concept-besluit tot wijziging van eenige artikels van het reglement voor 't Wee zen-Armbestuur, betreffende de verzor ging van uitbestede kinderen, te zenden aan genoemd armbestuur om advies. Ver volgens worden met eenige kleine wijzi gingen vastgesteld een nieuw reglement van orde voor den raad en een nieuwe verordening tot heffing van leges ter secretarie. Op het adres van het bestuur der Stoomtramweg-Mij. Antwerpen-Ber- gen-op-Zoom-Tholen te Bergen-op-Zoom om een subsidie f 250 per jaar uit de gemeentekas te mogen ontvangen gedu rende 3 a 4 jaar, wordt met algemeene stemmen het volgende besluit genomen: De raad der gemeente Poortvliet, gezien het adres van de Stoomtram-Mij. Ant werpenBergen-op-ZoomTholen te Ber gen-op-Zoom; van oordeel, dat ter vol ledige beoordeeling van de nooden der voornoemde maatschappij over een tijd perk van de laatste vijf jaren een af schrift der exploitatie-rekening moesten licht verspreid hebben nopens het toe kennen eener subsidie; Gelet op ter zake ingewonnen inlichtingen van Gedep. Staten van Zeeland en den fung. direc teur der N.V. Spoorweg-Mij. West-Bra bant—Tholen, besluit: adressahten te be richten geen vrijheid te hebben gevonden, goedgunstig op het gedane verzoek te beschikken. De vergadering gaat thans over tot een geheime zitting. Weer open baar geworden zijnde, wordt een besluit genomen tot wijziging der begrooting voor 1921. Ten slotte wordt aan mej. A. de Korte op haar verzoek met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend al^ gemeente-vroedvrouw van Poortvliet. Nadat nog den heer Chr. P. van d er Slikke had gesproken over een betere straatverlichting op het gehucht Str ij en- ham, waartoe de voorzitter de noodige stappen zal doen, wordt de vergadering gesloten. SCHERPENISSE. In de vergadering van ingelanden van het cal. waterschap Scher penisse, waar 121 ingelanden aanwezig en 7 bij volmacht vertegenwoordigd wa ren, werden de notulen onveranderd vastgesteld en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Rekening '20 -'21 goedgekeurd met f 14622,925 in ont vang en f 14332,59 in uitgaaf, goed slot f290,335 was in de begrooting '21-'22 op genomen. Tot lid van den dijkraad werd gekozen de heer J. Keur. Voor de amb tenaren werd de pensioensgrondslag vast gesteld. THOLEN. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Dinsdag 30 Augustus. Tegenwoordig alle leden. Voor zitter de burgemeester. Na opening goed keuring der notulen en werkorde dezer vergadering. Onder de ingekomen s tuk ken behooren: u. een adres van den heer L. Overman te Bergen-op-Zoom, wel ke zijn beroep uitoefent als boekhouder van Bona fides te Tholen, met beleefd verzoek hem voor zijn dagelijkschen overtocht over het Veer eenige re ductie van veergeld toe te staan. De voorzitter stelt namens B. en W. voor niet op het verzoek in te gaan. De heer Stoutjesdijk zegt, dit voorstel gaarne tc steunen. Het voorstel van B. en W. wordt daarop goedgekeurd, u. van de afd. Ned. Protestantenbond met beleefd verzoek na de verbouwing der U. L. O. S. weer bezit te mogen nemen van het gymnastiek lokaal voor het houden der godsdienst oefeningen. De voorzitter zegt namens B. en W., deze voorstellen onder be paalde voorwaarden weer toe te staan. De heer Janssen vraagt, of het niet beter ware, dat ook deze richting zei f een kerkje of een eigen lokaaltje mach tig tracht te worden. Ze zijn immers toch niet van de minstbedeelden. De heer Moelker zegt er voor te wezen, dat deze vereeniging, die nu al zoovele jaren dit locaal gehad heeft, dit ook bij vernieu wing zal gegeven worden. De heer Stou tjesdijk zegt hiermede ook geheel in te stemmen. De voorzitter herhaalt, dat on der bepaalde voorwaarden het gebouw dan zal verstrekt worden en wil tevens wel meedeelen, dat het niet meer zal gaan als vroeger, toen soms iedereen de sleutel had. Dit wordt goedgekeurd, e. Van Ged. Staten, dat dit college bezwaar blijft maken tegen de regeling der jaar wedde der wethouders. De voorzitter zegt dat hij' het beste acht het salaris weer te brengen op f 250 en te trachten, dat Ged. St. dit goedkeuren. De voorz. stelt in het licht, dat in een plaats als Tholen veel meer voor de weth. te doen is dan op de andere plaatsen van het eiland Het is hier eiken Maandag geregeld ver gadering en meestal nog 2 3 maal per week, dat er een conferentie gehouden wordt. De heer Wagemaker zegt, dat hij liefst het tractement maar zag gehand haafd op f 190, gelijk besloten is. Hij vreest, dat de verhooging der wethou ders somwijlen het gevolg zou kunnen hebben, dat Ged. St. ook weer de tracte- menten van burgemeester en secretaris gingen verhoogen. En dit acht hij op dit moment niet noodig. De heer Moelker zegt, dat Ged. Staten met de salarissen der ambtenaren heusch niet van achter staan, doch bij de salarissen der weth. zijn ze bepaald krenterig. Hij zou uit het oogpunt, dat de heer Wagemaker opperde, kunnen stemmen voor diens voorstel, doch gezien de vele verplich tingen, die er op de weth. rusten, zal hij voor het voorstel van den voorzitter stemmen. De heer Goossen wil hier geen lans breken voor zichzelf, doch zegt, dat met f 190 het werk niet betaald wordt, evenals met f 250. Hij voor zich zal zich buiten deze discussie houden. De voor zitter wil den heer Wagemaker opmer ken, dat er bij hem de minste lust be staat, om tractementsverhooging te be komen. De Raad heeft in October 1920 zelf de gemeente een klasse hooger ge steld dan ze staan moest. Dus is 't haar schuld, dat de tractementen toen om hoog gingen. Besloten wordt aan Ged. Staten voor te stellen het tractement der weth. op f 250 te brengen. Tegen de heer D. van der Maas; buiten stemming de beide wethouders, cl. Van mej. J. v. d. Wege, schoonmaakster en onderhoud ster der bewaarschool, met verzoek om eervol ontslag tegen 1 Oct. Het eervol ontslag wordt verleend; e. Rapport der commissie, betreffende het nazien der rekening 1920, met een nadeelig slot van f8812,44. Het rapport stelt voor de reke ning over 1920 goed te keuren met de opmerking, dat, wanneer onverhoopt weer e>ens een distributietij d mocht intreden, zuiniger beheer met de gemeentegelden wordt aanbevolen. Dhr. Moelker zegt, dat de commissie gaarne ingelicht wenscht te worden over een post voor 1920, waar nog f 1300 voor tractement voor de be heerders der distributie betaald is. Hjj heeft alle bescheiden over 1920 nagezien, en opgemerkt, dat er misschien het dub bele van het tractement is gedistribueerd. Dit vindt hij en de commissie toch wat kras. De heer Geluk zegt, dat de berg kwitanties en nota's niet opweegt tegen 't weinige dat gedistribueerd is. Den heer Wagemaker bevreemd 't, dat deze oom- missie, die ook dezelfde commissie is, die de begrooting heeft nagezien voor hare goedkeuring thans over dezen post be gint. Ze heeft dus eerst diezelfde post goedgekeurd, waarover ze nu bezwaar gaat maken. De heer Goossen zegt, dat de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5