Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. bekoorende bjj de Tan Maandag 29 Aug. 1921, no. 10G66. De ramp van de R 38. Tot dusver is slechts 't lot van acht leden van de bemanning der ongelukkige R 38 bekend. Gelijk reeds is gemeld, zyn er 5 overlevenden, terwijl 3 lyken geïdentificeerd zyn. Voor zoover bekend, blijft de doodenlyst sluiten met 44 slacht offers, hoewel in een niet bevestigd telegram uit Huil gezegd wordt, dat het aantal mannen, aan boord 51 bedroeg inplaats van 49. Er is natuurlyk geen hoop, dat er nog meer overlevenden zyn, daar bet wrak van het luchtschip thans by hoog water geheel ondergedompeld ligt. Men zegt, dat er niets meer te redden is. De regeering der Vereenigde Staten zal eveneens een onderzoek doen in stellen. Het zoeken naar de lijken der ver misten is tot laat in den nacht voort gezet, maar zonder succes. Het achterstuk van de R. 38 is nu teruggevonden. Er is een werpanker aan bevestigd en met behulp van een kraan voor honderdduizend kilo hoopt men het te kunnen lichten. Weer zijn twee lyken uit de Humber gehaald, die geen van beide nog herkend zyn. Het blykt, dat een vyf-en-vyfcig-jarige vrouw te Huil doodgebleven is van den schrik, toen zij het ongelyk zag gebeuren. Wann, de geredde gezagvoerder, is ernstig ongesteld. De luchtschipper Davies gaat daarentegen goed vooruit. Struikroovers in Zuid-Frankryk. Dezer dagen zyn op klaarlichten dag en op den openbaren weg, 18 kilometer van Marseille, zeven groente-kooplieden by hun terugkeer van de markt door een bende bandieten aangevallen, die met geweren, revolvers en messen ge wapend waren. Zy vuurden van uit het kreupelhout op de paarden der markt- bezoekers, doodden deze, en sprongen daarna uit hun schuilhoek te voorschijn, om de onthutste garden iers van de op brengst hunner op de markt verkochte producten te berooven. Daarna trokken zy verderop, legden zich andermaal in hinderlaag en beroofden op dezelfde wijze 5 andere kooplieden van hun hebben en houden. De geheele politie van de streek is gemobiliseerd voor de achter volging der bandieten. Gedeserteerde bolsjewieken, Een afdeeling sovjettroepen, die ge deserteerd was, passeerde de Roemeen- sche grens met wapens en bagage. Tsjitsjerin sommeerde de Roemeensche regeering tot uitlevering der deserteurs, onder bedreiging in geval van weigering troepen te zullen zenden. Zij wees niet temin het verzoek van de hand met een beroep op het Volkenrecht. Een stad verrold. Drie jaren geleden begon het er ge vaarlijk uit te zien voor de kleine stad Hibbing in den staat Miliesota, omdat zij ondermijnd werd door de werken der United States Steel Corporation". Om rampen te voorkomen zeide de leider dier machtige vereeniging tot een aan tal ingenieursVerhuis de geheele stad een mijl verder". Men ging aan het werk en de 200 gebouwen en water-werken alles van hout gebouwd werden successievelijk op rolwagentjes geplaatst, zonder dat de ongeveer 10,000 bewoners er eenige last van hadden en thans is de nieuwe stad herrezen op een onge vaarlijke plaats en kan het mijnwerk onder de plaats, waar Hibbing vroeger stond, ongehinderd worden voortgezet. Ex-minister Erzberger vermoord. Erzberger was Vrijdagmorgen om streeks negen uur met het Rijksdaglid Diez van Griesbach naar Alexander- sohanze (Baden) op weg gegaan. Onder weg moeten zy twee jonge mannen van omstreeks 25 jaar zyn tegengekomen, die hen van elkaar hebben gescheiden en vervolgd, waarbij Erzberger met ver scheidene schoten in het hoofd en in de borst is neergeschoten. Diez is eveneens verwond en ligt in het ziekenhuis te Oppenau. Het gerecht heeft zich met politie honden naar de plaats van de misdaad begeven. Men heeft reeds vastgesteld, dat berooving niet het doel van den moord is geweest. Met Matthias Erzberger is een merk waardige figuur in de Duitsche parle mentaire geschiedenis heen gegaan. Zuid- Duitsch katholiek vakvereenigingsman, koos men hem in 1903 tot lid van den Ryksdag, waar hij eerst later onder de centrumsleden een figuur van beteekenis werd. Men herinnert zich nog zyn aan deel in de z.g. vredesmotie van 1917, zijn werken voor den vrede buiten de Duitsche regeer in g om, in zyn onder handelingen met Oostenrijk en zyn ver bindingen met den Paus, en hoe hij, na de revolutie aangezien is voor het finan- cieele genie, dat Duitschland uit den put zou helpen. Als minister heeft hy onge twijfeld in een moeilyken tyd veel bereikt, al was misschien de roep, die van hem uitging grooter dan de daad, aldus de N. R. Ct. Na zyn val als minister hebben klachten over belastingontduiking Erz berger genoopt zich uit hét politieke leven terug te trekken. De gehouden processen brachten evenwel niet zooveel te zijnen nadeele aan het licht, dat iets hem den terugkeer in 4,9 potitiek zou hebben in den weg gestaan. Inderdaad was daarvan den laatsten tyd herhaal delijk sprake en volgens sommigen oefende hy thans reeds achter de scher men by het huidige kabinet een grooten invloed uit. Erzberger is 20 September 1875 te Buttenhaus in Münsingen, Wurtemberg, geboren, studeerde te Freiburg in Zwit serland staatsrecht en economie. Hij schreef verscheidene werken over poli tiek en financieele onderwerpen. Ernstige toestand in BritscH-Indië. Een Exchange-bericht uit Bombay in de Daily Telegraph meldt, dat er meer dan duizend personen moeten zyn omge komen bij de onlusten in het district Malabar. Het wordt steeds duidelijker dat men den toestand nog geenszins meester is. Men moet vele jaren in de geschiedenis van Indië teruggaan, zegt het bericht, om een parallel aan te treffen van den opstand in het district Malabar. Het woord „opstand" is met opzet gebruikt; het is dat en niets anders de opstand van een van nature opgewonden ras, opgehitst tot fanatisme door de opruiende woorden tegen de regeering. De toestand wordt erger in plaats van beter. Het gebied van de onlusten ligt thans tusschen twee en drieduizend vierk. mijl. De Mopla's plunderen en brandschatten, en de autoriteiten zyn machteloos om hen tot staan te brengen. Mannen, vrouwen en kinderen zyn in koelen bloede vermoord. Er zullen weken overheen gaan vóór het mogely k zal zijn, de orde te herstellen in het bergachtig gebied, hetwelk goede gelegenheid biedt voor hen, die het recht willen ontloopen. Het aantal lieden, dat bij den opstand is betrokken, is alarmeerend. Tien duizend personen hebben aan den overval in Tirur deel genomen en zy hebben zich in kleine gewapende benden gesplitst. Er is naar Madras dringend om troepen gevraagd. Een opzienbarendo zaak. Te Milaan is als gevolg van een onder zoek door de regeering een ernstig schandaal ontdekt by de douane. Tal van hooggeplaatste ambtenaren zyn be trokken bij een complot om de belasting administratie te benadeelen door valsche boekingen ten aanzien van geïmporteerde goederen. Verschillende ambtenaren zyn gearresteerd, doch het heet, dat de twee voornaamste schuldigen uit het land zyn gevlucht. Het verlies wordt op ver scheidene millioenen lire geschat. De omkeer in het Russisch staatsbestuur. De correspondent van de Manchester Guardian te Riga stelt vast, dat de Sovjet-regeering zich met groote vaart naar rechts beweegt onder invloed van en contact met de buitenwereld. De meest utopistische communistische ideeën worden prys gegeven. De bewoners van Petrograd moeten weer electrisch licht betalen. Het bureau voor reisvergunnin gen is opgeheven25 procent der trein- plaatsen is voor iedereen te koopalleen soldaten en kinderen reizen vrij. Hetzelfde geldt voor andere vervoermiddelen. De schouwburgen te Moskou worden over genomen door particulieren, evenals een groot deel der fabrieken in de meeste Russische en Siberische steden. Oproer in West-Virginië. In West-Vjjginia zijn ernstige onge regeldheden uitgebroken. Het departement van oorlog heeft reeds stappen gedaan in antwoord op een bericht van den gou verneur, dat een oproerige menigte van verscheidene duizenden oprukt in de rich ting van Charleston de Menga. De me nigte houdt treinen en auto's aan en poogt zich meester te maken van de hoofdstad De ongeregeldheden zijn een gevolg van geschillen tusschen mijnwerkers en pa troons. Sprinkhanenplaag in Frankryk. Een sprinkhanenplaag teistert de zuide lijke districten van het departement Sei- ne-et-Marne. Ongeveer 7500 H.A. zijn reeds geheel verwoest. Een zoo enorme sprinkhanenplaag is nooit te voren in Frankrijk opgetreden en hei ministerie van landbouw deelt mede, dat deze plaag zoo onverwacht kwam, dat men in de on mogelijkheid verkeerde, om tijdig maat regelen te nemen. Moorden van Grieken en Armeniërs. De Times verneemt uit Constantinopel: Uit hel binnenland van Anatoliè worden onrustbarende berichten ontvangen. Er schijnt geen twijfel meer te bestaan, dat de Turksche nationalistische autoriteiten de politiek van het Comité van Eenheid en Vooruitgang hebben overgenomen en zijn overgegaan tot het deporteeren en vermoorden van Grieken en Armeniërs. Een groot aantal Grieken is uit 't Zwarte Zee-gebied gedeporteerd en velen zijn gedood. Een convooi van 900 man was, toen het zijn bestemming bereikte, tot 200 man geslonken. Een Beiersch dorp in brand. In het plaatsje Dautersdorf in Beieren brak op zeer onverklaarbare wijze een brand uit. De wind, het gebrek aan wa ter en de groote droogte werkten er toe mede, dat het vuur zich in een oogen- blik over het geheele dorp verspreidde Binnen een uur stonden 13 woningen met de bijbehoorende schuren in vlammen. De kerk, waarvan reeds de sacristie en het dak brandden, kon worden gered. Alle boomgaarden zijn vernield. Het vee is gedeeltelijk verbrand, een ander deel moest worden afgemaakt. Regeling van den dienstplicht. Verschenen is een tweede nota van wijzigingen op het wetsontwerp tot nadere regeling van den dienstplicht. Het voorstel houdt in hoofdzaak in een verlaging van de maximum sterkte van de jaarlijksche lichting van 23,000 tot 19,500 man, het laten vervallen van de onderscheiding in kern- en reserve- troepen en het invoeren van een 51/*- maandsche eerste oefening van het gros van de onbereden'troepen. De Grondwetsherziening. Het Centrum verneemt, dat het voor nemen, by de Grondwetsherziening het hoofdstuk van den godsdienst buiten behandeling te laten, niets heeft uit te staan met de proeessiequaestie, maar verband houdt met de moeilijkheden in zake de financieele verhouding tus schen de verschillende Kerken en den Staat, waaromtrent niet de gewenschte overeenstemming verkregen werd. Bezoek van Engelsche torpedo- bootjagers. De Times meldt, dat binnenkort eenige torpedobootjagers van het eerste smal deel van de Atlantische oorlogsvloot een bezoek zullen breDgen aan Neder- landsche havens. De tweede divisie van het eskader, begeleid door den lichten kruiser Coventry, zal 5 September te Rotterdam binnenvallen en daar tot den morgen van den lOden Sept. blijven. Dan zal de Coventry zich bij het eerste eskader voegen, om naar Amster dam te stoomen. Het tweede eskader zal dan naar IJmuiden koers zetten, van waar de beide eskaders met het vlaggeschip den 14den September weer naar hun vlootbasis te Port Edgar aan de Firth of Forth zullen vertrekken. Steun aan Rusland. De raadsleden Wijnkoop, Lisser en Colly, hebben bij den gemeenteraad van Amsterdam het voorstel ingediend te besluiten ten behoeve van het zen den van levens- en geneesmiddelen aan dé noodlijdende boeren en arbeiders van Sowjet-Rusland en de daarmede gefedereerde Sowjet-staten, ter beschik king van B. en W. te stellen een bedrag van f 100,000. De uitvoer van aardappelen. Namens den Nederlandschen Bond van Handelaren in Aardappelen wordt mede gedeeld: Naar aanleiding der verschillende berichten in de bladen betreffende den uitvoer van aardappelen, is in de bestuurs vergadering van den Ned. Bond van Handelaren in Aardappelenwaarbij tegenwoordig waren de afgevaardigden van de voornaamste vereenigingen op het gebied van den aardappelenhandel deze kwestie ter sprake gebracht. De vergadering was van meening, dat hoewel een flink quantum reeds is uit gevoerd, er in het geheel geen reden tot ongerustheid bestaat, dat er een tekort aan aardappelen zal komen. De Bond raadt ieder die aardappelen, wil opdoen aan, half de maand October af te wachten. De aardappeloogst valt niet tegen, terwijl niets verloren is gegaan door de aardappelziekte, welke anders vaak groote hoeveelheden ver nietigt. Wel achtte de vergadering het ge- wenscht dat de Regeering een wakend oog op den uitvoer houdt, doch verkeerde of ontijdige maatregelen zouden een groote catastrophe voor ons land be- teekenen. ZIERIKZEE. De heer en mevr. W. J. Dingemans en H. G. Dingemans—Numans zullen in de koffiekamer van de Concert zaal hunne schilderijen, teekeningen en .etsen exposeeren van Vrijdag 2 Sept. tot en met Maandag 5 Sept., waar onder van hunne laatste in Zeeland gemaakte wer ken. Tijdens de laatste oorlogsjaren is door het gemeentebestuur van Vlissingen op de algemeene begraafplaats een deel afgestaan aan het bestuur van den Bel gischen Vaderlandschen Bond „Herdenken om te strijden", ten einde daar de in Zeeland aangespoelde of daar overleden strijders der gealliëerde mogendheden een gezamenlijke rustplaats te geven en thans liggen daar totaal 38 dezer man nen, die voor hun vaderland sneuvelden, en wel 29 Engelschen, 5 Belgen en 4 Franschen. De herdenkingsbond nam destijds op zich, een passend monument bij de gra ven te zullen oprichten. Hij hield zich hieraan en Zondag is dit gedenkteeken nu met groote plechtigheid onthuld. Uit België waren honderden en nog eens honderden per boot en trein naar Vlis singen gekomen om getuige te zijn van de onthulling. In een groote stoet trok ken allen naar een terrein bij het kerk hof, terwijl alleen een deputatie van iede re vereeniging met de banieren en vaan dels op het kerkhof kon worden toege laten. De banieren werden achter 't mo nument opgesteld, terwijl de autoriteiten en genoodigden zich daar rond schaar den. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer Willem Geurts uit Antwer pen, onder-voorzitter van den herden kingsbond, die herinnerde aan de dagen van Augustus 1914, toen de oorlog uit brak en de Belgische vluchtelingen deze streken binnen stroomden en te Middel burg, Vlissingen en al de andere plaat sen van Zeeland bleven tot zij weer rus tig naar hun vaderland zouden kunnen terugkeeren. Zij zaten hier echter niet stil. Om hen, die in de loopgraven stre den, op te beuren en aan te moedigen en Aan Ket verdrukte en gemartelde va derland steun en hulp te verleenen, richt ten zij op den Belgischen Vaderlandschen Bond „Herdenken om te Strijden". Toen in 1916 verschillende lijken van Engelsche helden op de Zeeuwsche kus ten aanspoelden en ook te Vlissingen drie ter aarde werden besteld, voelde men dat er iets meer moest worden gedaan dan een houten kruis bij die graven plaatsen. Hij mocht alom steun vinden en thans kan hij aan de stad Vlissingen het monu ment aanbieden, opdat het in de toekomst eene herinnering zij aan het grootsche offer gebracht door de mannen die hier liggen, alsook een blijk van dankbaar heid voor de gulle gastvrijheid aan de Belgen zoo menig maal vergund. Spr. biedt het monument de stad Vlis singen in vollen eigendom aan, omdat hij overtuigd is, dat men weet, dat het dan verzorgd zal worden zooals de Bel gen hetzelf zouden doen. En gij aldus eindigde de heer Geurts heilige overblijfsels, slaapt hier in rust op den Nederlandschen bodem Wij blijven U getrouw in eeuwigheid. Hierna trok de heer Geurts het doek weg, dat het monument nog aan de oogen van de aanwezigen onttrok en kon den deze het fraaie werk van den beeld houwer Arthur Pierre uit Antwerpen aan schouwen, geplaatst op een groot voet stuk, ons toonend een bijna levensgroot beeld van een stervenden soldaat, ge steund door de Zeeuwsehe maagd. Aan de voorzijde staat op het voetstuk: Deco rum est pro patria mori" en aan de achterzijde: De Belgische Vaderlandsche Bond „Herdenken om te Strijden", aan de verbonden strijders" en daaronder: „La Ligne Patriotique, „Se Souvenir pour Combattre", Aux Combattents Allies". 1914 -1918. Na de onthulling liet het Antwerpsch muziekgezelschap „Vriendenband" de Ne- tderlandsche, Belgische, Fransche en En gelsche volksliederen hooren. De burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, dankte voor het fraaie monument, waarmede het be scheiden „Vredenhof" is verrijkt en aan vaardt het met de gelofte, dat de ge meente het ten allen tijde in hooge eere zal houden. Spr. herinnert ook zijnerzijds aan de Belgische vluchtelingen en hoe toen getoond is, dat men in den nood zijn vrienden leert kennen. Spr. hoopt, dat deze vriendschapsband in de toekomst steeds hecht moge blijven. Naast de ge dachtenis aan hen, die voor hun vader land vielen, zal het monument een eeuwi ge herinnering blijven aan de dagen van 1914. Spreker richtte zich daarop tot de Engelsche en Fransche officiëele perso nen en legde ten slotte den eersten krans namens de gemeente Vlissingen aan den voet van het monument neer. Verschillende sprekers voerden nog het woord, o. a. de heer C. L. E. Timmer man, secretaris van de afdeeling Vlissin gen, die het leed van den oorlog in ver band met de voorstelling van het monu ment schetste en die eindigde met „Laten wij allen menschen worden". Hierna defileerden de vereenigingen langs het monument, de muziekkorpsen lieten zich hooren en kransen werden neergelegd, waarna weder in optocht naar de stad werd teruggekeerd. DUIVENDIJKE. Geslaagd bij het on langs gehouden examen voor kommies le klasse der directe belastingen, invoer rechten an accijnzen te Groningen, de heer F. v. d. Schelde, vroeger woonachtig alhier. DREISCHOR. Het raadsbesluit, waarbij bepaald is, de bewaarschool met 1 Nov. op te heffen is voor vele ingezetenen een teleurstelling. Ten einde op dit besluit terug te komen, circuleert er in de ge meente een lijst, waarop druk wordt ge- teekend, die men den raad als request eerlang zal aanbieden. SCHERPENISSE. Openbare vergade ring van den gemeenteraad, gehouden Donderdag 25 Augustus. Alle leden aan wezig. De waarnemend voorzitter, de heer M. A. Kievit, opent de vergadering. Het nieuwe raadslid, de heer Math. Rijs- tenbil, gekozen verklaard in de plaats van den heer D. Keur, die om gezondheids redenen heeft moeten bedannken, legt de bij de wet gestelde eeden af, waarna hij door alle feden werd gefeliciteerd. Ver volgens werd een gemeentewoning, die weldra ledig zal. komen te staan, met algemeene stemmen toegewezen, uit de velen, die zich daarvoor hadden aange meld, aan den heer M. Hage Az. Daarna verscheen de heer P. van Rees, burge meester van Poortvliet, tevens benoemd burgemeester van Scherpenisse, om ge ïnstalleerd te worden. In allen eenvoud had dit plaats. In afwijking van vorige burgemeesters, die steeds feestelijk inge haald werden en een in feestdos gehul de gemeente, zagen we niets; slechts een enkele vlag. Des avonds werd den raads leden op de bovenzaal van het hotel Rijstenbil een diner aangeboden. Bij die gelegenheid heeft het muziekgezelschap „Eendracht" nog enkele nummers in de benedenzaal ten beste gegeven. OUD-VOSSEMEER. Openbare raadsver gadering, gehouden op Woensdag 24 Aug. j.l. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer De Rijke. Na opening der vergadering worden de no tulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Behandeld wórdt het adres van mej. Ruij- tenburg om verhooging harer jaarwedde éls verloskundige. Met algem. stemmen wordt die jaarwedde gebracht van f 600 op f 900. Aan de orde is een aanvraag van de stichting ingevolge de Landarbeiders- wet om een bedrag van f 10978 ter dek king van de uitgaven, gevallen op den (aankoop van ruim 9 gemeten bouwland aan pl. m. 11 landarbeiders uit te geven als los-land in pacht. De heer Den En gelsman zag gaarne, dat de Vereenigin gen en Stichtingen gezamenlijk optrok ken on\ te trachten, dat de arbeicters ieder voor zich ook eigenaars konden worden van het los-land in pacht, zooals ook bij de z.g. plaatsjes mogelijk is. Met het zweet van de arbeiders wordt nu de stichting eigenares en dat is verkeerd. De heer De Wilde Vindt die gedachte uit stekend als nu een arbeider op 25-jarigen leeftijd los-land in pacht krijgt, is hij op 75-jarigen leeftijd nog pachter, hoewel hij het land, waarvan de stichting eige nares is, betaald heeft. De heer Ooms zegt, dat dit op een centrale vergadering van alle vereenigingenn en stichtingen be sproken kan worden. Met algem. stem men wordt besloten de gevraagde som van het Rijk te leenen. Nopens 't brengen van de maximum-snelheid van 15 K.M. voor motorrijtuigen en motorrijwielen, op 20 K.M., zegt de heer Den Engelsman, dat hij binnen de gemeente 15 K.M. voldoen de acht, als de rijders buiten de gemeen te zijn, ziet men hen soms verbazend hard rijden, dit wil hij in de gemeente voor komen. Wordt besloten de maximum-snel heid te bepalen op 20 K.M. Aangeboden wordt de gemeente-begrooting voor den dienst 1922 in ontvang en uitgaaf op 60548,845. Voorloopig vastgesteld wordt de gem.-rek., dienst 1920, op f 98631,48% in ontvang en uitgaaf op f96639,90, ter wijl de rekeningen der armbesturen wor den goedgekeurd. Op een adres der Melk- verkoopers om de melkprijs op f 0,20 per Liter te bepalen, wordt gunstig beschikt, in dien zifif dat evenwel niet kan wor den voldaan aan hun verzoek om de ver ordening regelende de prijs van melk in te trekken. De heer Den Engelsman vraagt daar hij in de vorige vergadering niet aanwezig is geweest, wat de motie van den heer Ooms beteekende. De heef Ooms zegt, dat de Raad volgens de wet be voegd is uit een moreel of zedelijk oog punt zijn rechten te doen gelden; dit mag volgens de gemeentewet en hij zou wel tens willen weten, wie de motie verbie den kan, welke niet ziet op het verleden, Üoch bedoeld is voor de toekomst. Hierna sluiting van de vergadering. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE, 26 Aug. Heden werd voor de arrondissemerits-rechtbank de zaak be handeld van I. M. H., oud 31 jaar, van beroep handelsreiziger, wonende te Sint- Maartensdijk, thans gedetineerd in 't Huis van Bewaring, beklaagd van le valschheid in geschrifte en 2e verdu/stering. In deze zaak waren gedagvaard 7 getuigen, waar onder 2 deskundigen. Door den officier van justitie werd na afloop van het ge tuigenverhoor gevorderd uitstel der zaak, ten einde nog een getuige te hooren, die, hoewel gedagvaard, niet was verschenen. Als raadsman van beklaagde trad op mr. H. C. J. Groot, advocaat-procureur te Bergen-op-Zoomv De verdere behande ling der zaak werd uitgesteld tot 9 Sep tember a.s. Een verzoek van den raads man om den beklaagde uit de preventieve hechtenis te ontslaan, werd door de rechtbank afgewezen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Een zuinige vroedschap. De gemeen teraad van Westzaan heeft besloten tot afschaffing van het presentiegeld voor raadsleden. Van 1 januari 1922 af zul len de raadsleden van Westzaan hun taak dus zonder vergoeding Waarnemen. Van loonderving is naar s raads mee ning geen sprake, daar de vergaderin gen bijl avond worden gehouden, terwijl ter secretarie gedegenheid wordt gege ven 4e stukken na werktijd .in te zien. Typhus, Te ZWolle is 't aantal typhus- gevallen thans tot 79 gestegen. Een pa tient is overleden, het aantal sterfgeval len is th^ans 11. Een patient is hersteld, 66 zijn nog onder geneeskundige behan deling. 'n Stroopende vroedschap. Te Hoeven (N.-B.) zijn drie gemeenteraadsleden We gens stroopen bekeurd. Van schrik gestorven. De heer H. W., hoofd der school te Terapelkanaal, is Maandagavond, tijdens een vrij hevig on weer, door een zwaren slag, die een nabij gelegen huis trof en in asch legde, zoo geschrokken, dat hij spoedig daarna overleed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5