Zierikzeesche Nieuwsbode B IJ VOEGSEL BUITE NLA ND. Uit Stad en Provincie. behoorendo by de van Vrijdag 19 Aug. 1921, no. 10662. Caruso's opvolger. De tenoren in Italië volgen met ge spannen aandacht de pogingen der New Yorksche opera om voor Caruso een opvolger te vinden, die den beroemden tenor naby komt, want, al heeft Caruso zich schatryk gezongen, voor de op»ra te New-York was de beroemde zanger een enorme bron van inkomsten. De hooge gages, welke Caruso kon bedingen moesten gedekt worden door de zeer hooge entreeprijzen. I Het schijnt, dat er twee tenoren zijn in het land der „bel canto", die de plaats van Carnso zullen moeten innemen. j Vooreerst de jonge lyrische tenor Schipa. Deze zanger heeft niet den om- vang van stem als de gestorven wereld zanger. Maar hy is niettemin een uit muntend geschoold zanger, die over een enorme techniek beschikt en een zeld zame adembeheersching heeft. Het drama eener lichtzinnige vrouw. Toen Sara Cambelina Cowen tien jaar geleden op 22-jarigen leeftijd het fortuin van haar vader, den president van de Baltimore and Ohio Railway erfde, was zij niet alleen een der rijkste, doch ook een der mooiste vrouwen van de society van Baltimore. Twee jaar voor den dood van haar vader huwde zij met Charles Monson, doch nauwlijks was de spoor wegkoning overleden, of zijn dochter liet zich van haar echtgenoot scheiden, om een leven van verkwisting en los bandigheid te New-York te beginnen. Prachtige feesten, kostbare juweelen en kleeden, en niet het minst het voort durend gezelschap van een bende klap- loopers hielpen haar in betrekkelijk zeer korten tijd door haar vermogen van meer dan 6 millioen gulden heen. Toen haar geld op was, en er van haar rijk dom aan juweelen niets meer was over gebleven, lieten haar „"vrienden" haar weldra aan haar lot over. Zij geraakte volkomen aan lager walen weldra hoorde men niets meer van haar, totdat zij eenige dagen geleden door vergifti ging in een obscuur hotelletje te New- York een einde maakte aan haar ramp zalig leven. Haar lijk is in de Morgue herkend door haar neef, die het stoffelijk over schot van de ongelukkige naar haar geboortestad heeft laten overbrengen. Een eenzame Brit. Een zekere heer R. E. Davies, geboor tig nit Bristol, is in zyn vaderland teruggekeerd na bijna acht jaar te hebben gewoond op een atol in de Stille Zuidzee. Hij werd een paar jaar geleden bekend als „de eenzame Brit", door een brief, dien hij aan een geografische vereen i- ging schreef, en waarin hij zeide dat hij de eenige Engelschman was in den Paumotoe-archipel (ten N.O. van Nieuw- Zeeland). Hy woonde toen op een eiland genaamd Raroia, waarop slechts vier blanken warendrie Franschen en hijzelf. Raroia is slechts een halve Engelsche mijl breed, en acht voet boven de zee. Davies was daarheen gegaan als secretaris van een handels vereniging in copra. Hy woonde daar met twee kooplieden en een geestelijke temidden van 400 inboorlingen. Na een half jaar kende ik de taal, zei Davies tot een man van de Daily Mail, en toen was ik niet eenzaam meer. De inboorlingen zyn zeer intelligent, bronskleurig en zeer knap van uiterlijk, vooral de vrouwen. Deze zyn net zoo gesteld op hun kleeren als de Europee- sche, en wedijveren in kleurige katoenen japonnen. Als zy naar de kerk gaan, loopen zy niet blootvoets, maar met kousen en schoenen. Zy behooren tot twee godsdiensten het Roomsch-Katholicisme en de Latter Day Saints. Zy houden vooral van zingen en visschen. Zy zingen den heelen dag, en hebben een uitstekend oor voor maat, melodie en harmonie. De visch is. er uitergt overvloedig. Ik heb er 300 k 400 op een keer gevangen, sommige met alle kleuren van den regenboog. Een stout stukje. Twee politie-agenten van New-York hebben dezer dagen een krankzinnige gerqd, die, met het voornemen om zelf- moord te plegen, naar den top was geklommen van een der groote torens I van de hangende brug van Williams- burg, die New-York met Long-Island verbindt over de East-River. De torens zijn 350 voej hoog. De krankzinnige, een jonge Hongaar, was naar den toren geklommen langs de ijzeren ladder, gebezigd voor inspectie doeleinden; men zag hem op het platje boven op den toren woest met z'n armen zwaaien. Twee verkeersagenten klom men hem onmiddellijk achterna en vingen een gevaarlijke worsteling met hem aan. Ten slotte sloeg een hunner hem be wusteloos met zjjn stok. Toen kwam het moeilijkste, hem naar beneden te trans porteeren. Het laatste deel van denjtoren is voorzien van twee ladders, enkele voeten van elkaar af, en terwyl de eene agent zyn armen, de andere zyn beenen vasthield, slaagden zy erin, hem be houden naar beneden te brengen onder het gejuich der menigte, het geloei van de sirenen der schepen in de haven en het getoeter van autohoorns. Treinroof in Frankrijk. Opnieuw! heeft [zich in een trein een geval van treinroof door gewapende mannen voorgedaan. In den expresstrein Wiesbaden—Parijs, op geringen afstand van Metz, hebben n.l. 2 Italianen de reizigers van een le klas-wagon aangevallen en hen met den revolver o,> de borst gesommeerd, al hun voorwerpen van waarde af te geven. De koffers en andere pakken en valiezen werden door de roovers uit het raam geworpen. Even vóór het station van Metz had den beiden getracht, uit den trein te springen, doch zonder de noodrem in werking te brengen. Met een der aan vallers hebben personen, die zich in den doorloop bevonden, getracht af te reke nen, do'ch zij konden hem niet overmees teren. Het schijnt echter, dat deze ban diet bij het uitspringen van dien trein ernstig gewond is. Te Metz werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd en vliegende brigaden werden uitgezonden. Deze zijn er in ge slaagd den gewonden roover te vinden pn ojok een groot jdeel van de bagage. De gewonde is een 24-jarige Italiaan. Van zijn medeplichtige heèft men 't sig nalement. KERKWERVE. Openbare raadsver gadering op Dinsdag 16 Aug. Allen aanwezig. Na opening door den voorz. worden de notulen der vorige vergade ring voorgelezen en ongewijzigd vast gesteld. Van Ged. Staten zyn eenige stukken ingekomenmeldende goed keuring van raadsbesluiten en van het 2e suppl. kohier Hoofdei. Omslag. Allen voor kennisgeving aangenomen. Hierna is aan de orde vaststelling rekening der gemeente over 1920. De voorz. acht het wenschelijk, dat voortaan een commissie benoemd zal worden, voor het nazien der rekeningen en bescheiden. Voor dit jaar zal men echter de oude ge woonte nog handhaven. De rekening werd hierop nagezien en vastgesteld. Ontvangen was f 24689,976 en uitge geven f 24402,45, alzoo een goed slot van f 287,52®. Het verzoek van P. J. v. d. Cingel, om gemeentegrond in erfpacht te mogen nemen, is op de gebruikelijke wijze gepubliceerd. Er zijn echter geen rec lames ingekomen, zoodat de raad z.h.s. besloot de gevraagde grond in erfpacht af te staan. Bij de rondvraag bespreekt de heer v. d. Cingel de wenschelykheid de pomp op het dorp weg te nemen of af te sluiten, daar er door het hooge zout gehalte toch geen water uit wordt gehaald. De roorz. belooft in dien geest te zullen laten handelen. Hierna sluiting. NOORDGOUWE. Dinsdagnamiddag 1.1. kwamen, daartoe uitgenoodigd door den geneesheer-directeur der inrichting, een twaalftal bestuursleden van het zieken huis alhier samen om de nieuwe instal latie voor eleetrische verlichting, Rönt genfotografie en Hoogtezonbehandeling in oogenschouw te nemen. i Op het terrein bijeengekomen, hield de geneesheer-directeur, dhr. Huese, een korte toespraak. Z.Ed. begon met op te merken, dat hij bij zijn komst alhier een inrichting vond, waarin aan verscheide ne, hoognoodige zaken nog behoefte \vas. Ten eerste wees spr. nog eens op de hoogstgebrekkige verlichting der opera tiekamers bij avond en nacht door petro leumlampen. De dampen, die zich daar bij ontwikkelen, zijn nadeelig voor ge zonden, laat staan voor den patiënt, die Qp de tafel ligt. Ten tweede moet een ziekenhuis, dat op de hoogte van zijn tijd wil zijn, de beschikking hebben over een Röntgenapparaat. t Is toieh al te bezwaarlijk, dat patiënten voor een x-foto naar Middelburg of Rotterdam moeten. Vaak wordt het gelaten om de bijkomende reiskosten, dan weer laat de toestand van den patiënt een ver en ver moeiend vervoer niet toe. Daarom, zei spreker, is het van den beginne af mijn streven geweest, deze zaken hier te krij gen, en dank zij de medewierking van het bestuur, zijn we thans zoover, of liever, nO|g verder, want meteen hebben we o,ns een moderne hoogtezon aange schaft, een apparaat, dat een gezegende werking op het menschelijk organisme uitoefent. De eleetrische verlichting van het gebo,uw, zei dhr. Huese, is een groote verbetering, de hoogtezon is mede een eisch van den tijd, maar de zaak, waar het om gaat, die voor de inrichting, lie ver voor ons, eilandbewoners, de groot ste waarde heeft, is toch het Röntgen apparaat. i .j s; Daarna toonde spreker den heeren de motor-dynamo. Deze is een benzine-vier- cylinder, waaraan direct de dynamo is gekoppeld. De directeur merkte nog op, dat het ideale nog niet is bereikt, aan gezien hierbij nog een batterij moet ko men, om verlichting te hebben, ook zon der dat de motor werkt. Hiermede zijn echter nog f 2000 gemoeid, een uitgave, welke voor 't oogenblik de kas niet toe laat. De motor werd nu aangeslagen en het gezelschap begaf zich naar de Röntgenkamer, waarvoor een der patiën tenkamers is ingericht. Het was er pik donker, doch een onzichtbare vingerbe weging in de buurt van het schakelbord bracht plotseling een zee van electrisch licht en we zagen de wondere instru menten voor ons staan. Eerst moest de hoogtezon haar blauw-violet licht even laten zien. We werden gewaarschuwd niet te lang' er in te kijken, daar het een nadeeligen invloed uitoefent op de oogen. Bij de hoogtezon behoort nog even eens aangeschaft een z.g. Sollux-lamp Of aanvulling hoogtezon: een groote eleetrische brander, die dient, om de huid gevoeliger te maken voor de vio- lettestralen der hoogtezon. Na hoogtezon en Solluxlamp moest de Röntgenbuis haar wondere werking laten zien. Een 'der heeren werd verzocht zijn hand voor 'de buis te houden. Op een scherm, daar voor gehouden, verscheen, zoo duidelijk |en zuiver mogelijk, t beeld van het geraamte van de hand. We had den wel vaak hiervan gehoord, do:h nu zagen we ft wondere met eigen oogen. Daarna vertoonde (de heer Huese ons nog enkele platen en films, die breuken or afwijkingen (te zien gaven van she- letdeelen, longen lenz. Ook deelde Z.Ed. een en {ander omtrent de Röntgenbuis ■mede. Deze is een bijna luchtledige glas bol, waardoorheen een zeer hooggespan nen eleetrische stroom wordt gejaagd (tot 100.000 Volt). Er wordt dan een merk waardig soort stralen in opgewekt, die door de meeste stoffen heendringen. Deze buizen, die buitengewoon duur zijn (tot f 300), vereischen een zeer zorg vuldige behandeling, want een kleine fout kan ze onherstelbaar en waardeloos maken. Vroeger kon men alleen deelen van het geraamte (dus been) fotografeeren; thans zijn deze buizen zoo volmaakt, dat t gelukt, afwijkingen van longen, maag, enz., op de gevoelige plaats vast te leg gen. Nog sprak de directeur met een kort woord over de toestellen, die die nen, omde hooggespannen eleetrische strqomen op te wekken. De heer S. Hage dankte den directeur voor de uitnoodiging en de verklaring van een en ander en sprak den wenscN uit, dat de nieuwe installatie zou mo gen strekken, o,m de inrichting tot hoo- ger bloei te brengen. In een kort onderhoud na afloop werd geconstateerd, dat de inrichting te klein wordt. Nu reads moeten patiënten, die werkelijk ziekenhuisbehandeling noo- dig hebben, jworden afgewezen. Het be stuur is echter met de Rijksverzekerings bank in onderhandeling om kapitaal voor het bouwen van een flinke lighal te verkrijgen; dit ook met t oog op de toekomstige plannen van 't Rijk, om de Tuberculosebestrijding ter hand te ne men. Hoe noodig dit laatste is, blijkt wel uit de toeneming van het aantal tuberculeuzen op ons eiland. Zeer waar' schijnlijk krijgen We binnenkort een con sultatie-bureau voor Tuberculose, zooals tegenwoordig in bijna alle centra te vin den is. Op Schouwen en Duiveland moet de strijd tegen deze volksziekte met kracht worden aangebonden en deze zaak behoeft ieders steun en medewerking. OUD-VOSSEMEER. Een jeugdig dienst meisje brandde-zich by het vullen van een petroleumstel zoo ernstig, dat men het geraden achtte haar naar het Gast huis te Bergen-op-Zoom te vervoeren. Vorige week werden enorm veel aardappelen gescheeptthans is dat ver minderd en opgemerkt wordt, dat er ruime hoeveelheden, die naar de haven werden vervoerd, geweigerd werden. RECHTZAKEN. Tegen den 59-jarigen dr. H. C. W. uit Den Haag, die voor de rechtbank aldaar terechtstond wegens het als geneesheer en uit winstbejag in behandeling nemen van een vrouw, daardoor de gedachte opwekkend, dat zwangerschap zoude worden verstoord, werd door het O. M. geëischt een gevangenisstraf van één jaar. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Augustus. Zlerlkzee. Gercf. Kerk. 10.30 en 6 30 ure, ds. Wielenga. Chr. Geref. Kerk. Vmnm. en av., Leeskerk. (Op den gewonen tijd). Evangelisatie Jeruël. 10.30 en 7.30 ure, Ge wone dienst. Kerkwerve. 3 ure, ds. Van Meer. Burgh. 2 ure, ds. Diederiks. Serooskerke. 10.30 ure, ds. Diederiks. Renesse. 10.30 ure, ds. Leendertz. Noordwelle. 3 ure, ds. Leendertz. Haamstede. 10.30 ure, ds. Japchen. Geref. Kerk. 10.30, Leesdienst en 3 ure, ds. Goed huis. Oud-Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, Leeskerk. Eikerzee. 10.30 ure, ds. Poort. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Laarman. Brouwershaven. 10 ure, dr. Proost. Geref. Kerk. 10 en 3 ure, Leesdienst. Zonnemaire. 10.30 xure, ..ds. .de Leur. Geref. Kerk. 10.30 en 3 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 10.30 ure, ds. Van Meer. Dreischor. 10.30 ure, ds. v. d. Griend. Ouwerkerk. 3 ure, dr. Weeda. Nleuwerkerk. 10.30, ds. v. d. Linden (H. Avondmaal) en 3 ure, idem. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, Leesdienst. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en 6 ure, Leesdienst. Oosterland. 10.30, dr. Weeda en 3 ure, geen dienst. Geref. Kerk. 10.30 en 3, cand. Den Boer; 6.30 ure, Leeskerk. Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Slr]ansland. 10.30 ure, ds. Waardenburg. Brulnlsse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 10 en 5 ure, ds. j Ilalgenbosch. Geref. Gem. 9.30, 2 en 5.30 j ure, Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 10, 3 en i 6 ure, Leeskerk. St.-Flllpsland. Geen opgaaf ontvangen. Tholen. 10,ds.Datemaen2.30ure, ds. Keiler. Geref. Kerk. 10 en 6 ure, ds. Bolwijn. Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ure, Leeskerk. 1 St.-Maartensdijk. 10.30 en 6.30 ure, da. Keller. Oud-Geref. Gem. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Oud-Yossemeer. 10.30, ds. Van Griet- huyzen en 3 ure, ds. Datema. Geref. Kerk. 10:30, 3 en 7 ure, Preeklezing. Poortvliet. 10.30, ds. Verschoor en 3 ure, Leeskerk. Geref. Kerk. 10.30, 3 en 7 ure, ds. Lindeboom van Asperen Scherpenisse 3 ure, ds. Verschoor. Oud- Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6.30 ure, Leeskerk. Stavenisse. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Los. Oud-Geref. Kerk. 10.30, 3 en 6 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 10.30, Leeskerk en 3 ure, ds. Van Griethuijzen. Geref. Kerk. 10.30, 3 cn 6 ure, Leeskerk. VAN HEINDE EN VER. Bij Pedro Abad (Spaüje) is een brug in aanbouw over de Guadalquivir, in gestort. Zes personen werden gedood en 9 gewond. Te Londen zal het „aan de lus hangen" in omnibussen, van 1 October af niet meer geoorloofd zijn. Er wordt gemeld, dat in Azer- beidsjan de cholera en de hongersnood hevig woéden. Het aantal dooden be draagt van 600 tot 1000 per dag. Aan de grenzen van Wurtemburg en in geheel Midden Zwaben hebben vreeselyke onweders gewoeddie ge paard gingen met hagelslag en wind- hoozen. De schade aan den oogst moet buitengewoon ernstig zyn. De wind- stooten waren zoo hevig, dat tal van daken zijn afgerukt, boomen ontworteld. Vijf menschen zyn gedood. Het was tijdens 't onweer zoo donker dat men geen Meter voor zich uit kon zien. Te Konstantinopel moet een alge meen e staking zyn uitgebroken. Te Ipswich (Eng), is een driedekker, waarin met den bestuurder drie passa giers zaten, by het opstijgen verongelukt. Twee der inzittenden werden gedood. Uit Chambéry komen berichten, dat op de Savoysche Alpen overal sneeuw is gevallen. Verleden week heeft een vreemde ling in een der grootste hotels van Oostende een som van één millioen 800,000 frs. met het spel verloren. Naar Belga uit Napels seint, toont de Vesuvius sinds enkele dagen een lichte werking. Het aantal werkloozen in de Ver- eenigde Staten bedraagt volgens schat ting 5.735.000, aldus meldt een draadloos N. T. A.-telegram. De berichten in verschillende bui- tenlandsche bladen, volgens welke in de hoogere gedeelten van Zwitserland een adderplaag zou heerschen, zijn, naar de Schtoeizerische Verkehrszentrale meldt, van eiken grond ontbloot. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Prettig. Eenige enthousiaste congres gangers van den congreganistendag, bezoekers in de Sint-Servatius Sociëteit te Maastricht, hebben een van de dames, ter huldiging voor haar werken voor het congres huldigend, in de hoogte gestoken. Bij het neerzetten is de ge huldigde echter zoo ongelukkig op den grond neergekomen, dat zy den rechter- enkel heeft gebroken. „Iemand". Een vrouwtje kwam ver schrikkelijk verbolgen het politiebureau te Utrecht binnenstuiven en eischte dat er proces-verbaal zou worden opgemaakt tegen iemand, die haar beleedigende woorden had toegevoegd. Die „iemand" bleek haar eigen dochter te zyn. Ernstig motorongeluk. De heer F. J. Petten, eigenaar van de bekende con- liseurszaak firma Baggelaar te Zwolle, die Woensdagmorgen met zyn vrouw op een motorrijwiel, duo zittend, uit Zwolle naar Apeldoorn vertrok, is nabij Epe met den motor tegen een boom gereden, met het gevolg, dat de heer Petten op slag gedood was en zyn vrouw in bedenkelijken toestand werd opgenomen. Kort daarna is ook zij over leden. Een 92-jarige te paard. De oud-wet houder en oud-gemeente archivaris van Alkmaar, de 92-jarige heer C. W. Bruinvis, had een welbekeDd Amsterdammer en een berichtgever van het Ebld. uitge noodigd tot het maken van een rytoer naar Schoorl. Aldaar aangekomen by de uitspanning van den heer Breed gaf de oude heer zijn verlangen te kennen nog eens een hoogtepunt der Schoorlsche duinen te bezoeken. Maar hoe? Loopen ging niet best meer en toen kwam de heer Breed op de lnmineuse gedachte, dat de tocht heel goed te paard te doen was. Bruinvis maakte geen bezwaar en werd op 't paard getild, waar hij nog een kranig figuur maakte, zich aan de manen van den viervoeter vasthoudend. Begeleid door zijn twee paranymfen volbracht hy onder groote bewondering der tijdelijk vertoevende gasten den voorgenomen tocht door de duinen en werd bij zijn terugkomst met applaus voor deze krasse prestatie gehuldigd. Uit waternood in ivatersnood. Boven Terneuzen heeft zich Zaterdagmiddag een geweldig onweder, gepaard met ont zettende slagregens, ontlast. Tusschen halfdrie en halfzes viel er in de bebouwde kom 10.000 M3 water, gerekend dat er twee derde gedeelte van het water ver loren gaat. In de straten stond het water 20c.M. hoog. De waternood van maan denlang was nu in enkele uren over. Tragisch ongeluk. Maandagavond had te Babberich (Gld.) een tragisch ongeluk plaats. Terwijl vrouw Derksen en vrouw Bouwman per rijtuig een zuigeling ten doop gingen brengen, sloeg het paard op hol. De vrouwen werden nit het voertuig geslingerd en met ernstige won den naar het ziekenhuis vervoerd. Het kindje lag een eird verder aan den weg, doch kwam er zonder letsel af Een middel erger dan de kxvaal. Te Rynsburg had de echtgenoote van W. K. veel last van vliegen en op haar klagen had zy den zonderlingen raad ontvangen de lastige dieren door gas te verdrijven. Een dubbelje gas was daartoe voldoende, aldus het advies. De proef zou genomen worden. De kin deren werden in een schuur aan het spelen gezet, vrouw K. sloot deuren en vensters en zette de gaskraan open. Ze zou zelf intusschen aan het werk blijven en tegelijk den massadood der vliegen constateeren. Door den grooten toevoer van gas in het gesloten vertrek raakte de vrouw zelf buiten bewustzijn en viel op den grond neer. Door een toevallige omstandigheid kwam een der kinderen, die zich over zijn speelkameraadje wilde beklagen, de woning binnen en moeder zoekende, vond hy deze op den vloer liggen, schijnbaar dood. Het kind liep huilend en schreeuwend naar buiten, waarop een met zyn wagen voor. de deur staande bakker het hnis in snelde en de vrouw naar buiten droeg. De ont boden geneesheer slaagde er na een behandeling van 1% uur in de levens geesten weer op te wekken» Het slacht offer van den „goeden" raad ondervindt echter nog steeds de nadeelige gevolgen. Een meevaller. Uit Sappemeer wordt gemeld, dat tot veler verrassing er eeni ge handel is gekomen in de oude ge zouten isnijboonen. Veel van den voor raad van voor enkele jaren, die waar deloos iwas, is vernietigd en vele zou ters en kleine handelaren zijn doodarm geworden, maar toch zijn nog belang rijke hoeveelheden destijds voor onge veer fl per vat en lager verkqchtj be waard en geregeld bijgezouten. Men vertelt ons van een handelaar, die 3000 vaten tegen dien prijs kocht en die ze thans van de hand kan doen vóór ongeveer f8 per fust. Een zoet winstje dus van plm. f20.000. Maar meerderen Willen tegen dien prijs geen zaken doen en hopen op hooger prijzen, vooral óók met het oog Op het groote gebrek aan voedsel in het buitenland. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Juli. KERKWERVE. Geboren: 23. Hendri- kus Johannes, zoon van H. Kesteloó fen J. P. Hanse; 25. Johannis, zoqn yan J. v. |d. Houten en J v. 'd. Weele; 28. Kaatje Jakoba Janna, dochter van C. v. Burg en N. J. M. Smallegange. Gehuwd: 6. G. v. Sluis, 26 f., j.m. en C. M. Beije, 24 j. NOORDWELLE. Geboren: 4. Johannes, z. Van Kornelis Leeuw en Jozina Knuijt; 12, Adriana Janna, d. v. Marinus Anthon van der Linde en Pieternella Adriana Kosten. Gehuwd: 30. Evért Jan Bollink, j.m., 29 j., en Adriana Natte, j.d., 26 j. Finauclëel Nieuws. Beurs van Amsterdam. 18 Augustus. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. V.K. Heden N.W. S. obl. 1918 f 100 5 93%, 94 N.W. S. obl. 1918 - 500 5 92'% 92»/u N.W. S. obl. 1918 - 1000 5 92 91'*/,, N.W. S. obl. 1919 - 100 5 94% 94 N.W. S. obl. 1919 - 500 5 94% 93% N.W. S. obl. 1919 - 1000 5 9494%, N.W. S. obl. 1916 - 100 4l/i 90 90 N.W. S. obl. 1916 - 500 4V, 89*% 89%, N.W. S. obl. 1916 - 1000 4V, 90%, 90'%, N.W. 8. obl. 1917 - 100 4*/» 87%, 88 N.W. S. obl. 1917 - 500 4*/» 85,6/ie 85'%, N.W. S. obl. 1917 - 1000 4% 857/ie 85»/ie N.W. S. obl. 1916 - 100 4 84%, 84 N.W. S. obl. 1916 - 500 4 83'%, 83»s/i® N.W. S. obl. 1916 - 1000 4 8383%, N.W. 8. obl. - 1000 3 62% 63%, N.W. 8. eert. - 1000 3 62% 63%, N.W. S. eert. - 1000 2'/, 52'/, 52®/i« BULGARIJE. Hypoth. Leen 1892 6 30 30% Tabaksleening 1902 5 30 31% Zegelleening 1904 5 30 Bel. vr. goud-obl. 1907 4»/, 24% 25% OOSTENRIJK. Obl. in papier 5 zilver 5 B. vr. Kr. Jan./Juli 4 Bel. vr. Mei/Nov. 4 PETR.-ONDERNEMINOEN. Kon. Ned. Petr. f 1000 A. 471% 458 Kon. Ned. Petr. R. v. A. 471456 Kon. Petr. f 100 O. A. 475 465 Kon. Ned. Petr. R. v. O. A. 475 464 Dollars (bank) 13,20-13,25; Marken (gr.) f3,75—f3,90; ld. (rood) f 3,82*—f 3,97*; Kronen (1000) f 0,32*—10,42*; Eng. bank papier f 11,77*f 11.82® Fransoh bank papier f 24,90—f25,05; Belg. bankpapier f 24,42s—f 24,57*. MARKTBERICHTEN. ZIERIKZEE, 18 Aug. De aanvoer was ruim. Tarwe 25 a 50 ct. hooger. Tarwe f 17,75 k f 18,25, Chevaliergerst f 18 k f 18,50, Wintergerst f 16,— k f 16,50, Haver f 15,k l 15,50, Kroonerwten f 35,— k f 37,—. Schokkers f 45,— f 50,—. Aardappelen geen vraag. Uien (kleine) f 5,groote f 5,50 p. 50 K.G. Coöperatieve Veiling Zlerlkzee. Veiling van 18 Augustus. QROOTE VEILING. KIPEIEREN f 12,20. KLEINE VEILING. KLPEIEKEN f 11,40 k f 12,30; EENDEIEREN f 13,— KALKOENEIEREN f 15,50. alles per 100 stuks. Aanvoer 2900 stuks. BOTER f 1,63 k f 1,87.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1921 | | pagina 5